ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEN Woensdags en Zaïerdags. aanwezigen ^Binnenland De 13e monumentendag DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM kont zijn hand weer goed in orde AKKERS ORI4INHI TIK INZAAI Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regelsuitsluitend! a contant Verkeersongelukken Motorrijder en zijn dochtertje doodgereden. Botsing tusschen bestelauto en motorfiets. Branden. rider de Voordracht over het Nederland- jt sche polderlandschap. Vandaag is te Gouda de dertiende monumentendag gehouden onder voorzit tei'schap van prof. dr. A. W. Bijvanck. Op dezen monumentendag kwam het Nederlandsche polderlandschap sprake. Ir. J. G. Bijl hield een voordracht over „ons polderlandschap", waarin hij uiteen zette, hoe aan de vorming van onzen bodem werd meegewerkt door drie fac toren, zee, rivieren en zeeniveau, waarbij zich omstreeks het begin der jaartelling de mensch als geologische factor voegde. Daar de zeestand aan onze kust ongeveer 10 centimeter per eeuw stijgt, zocht de oudste bevolking haar toevlucht in het opwerpen van kunstmatige hoogten. Naarmate meer zeewater door de kust openingen binnenstroomde, steeg het water op de meren, zoodat de moeilijk heden voor de afwatering ontstonden. Zoo werden reeds in de vroegste middel eeuwen spuisluizen g'ebouwd, waardoor boezemgebieden ontstonden. De uitvoe ring van afdammingen kunnen wij in de geheele waterstaatkundige geschiedenis volgen: zij werd in 1932 bekroond door de voltooiing van den afsluitdijk. Spr. releveerde vervolgens hoe het toe zicht op de waterstaatswerken vanaf middeleeuwen is geregeld geweest. Van ingrijpende beteekenis voor onzen waterstaat zijn de groote staatsomwente lingen geweest, waardoor het oude dijk en heemrecht goeddeels teloor ging. Het onontbeerlijke centrale gezag keerde terug en nieuwe waterstaatswerken werden uitgevoerd, zooals de droogmaking van het Haarlemmermeer. Zeer veel is in den loop van een kleine eeuw verbeterd. Let ten wij alleen maar op den nieuwen verkeersweg AmsterdamSassenheim en de verbreeding van andere wegen en bruggen, dan valt het op, hoe zeer het rechthoekig verkavelde landschap aan schoonheid heeft gewonnen. De natuurmonumenten van ons polderland. Prof. dr. Th. Weevers sprak daarna over de natuurmonumenten van ons polder land. Hij zette uiteen, wat men onder een echt natuurmonument moet verstaan. Het is een deel van de natuur met een in den loop der tijden gegroeide samenleving van planten en dieren, waarbij die ontwikke ling zich nagenoeg, zonder het ingrijpen van den mensch, heeft kunnen voltrekken. Het is duidelijk, dat in ons polderland, dat door de menschelijke natuur zoo zeer beheerscht wordt, die natuurmonumenten slechts hier en daar te vinden zullen zijn. Na een korte samenvatting der planten- sociologie, de wetenschap, die zich bezig houdt met de samenstelling en de wording der plantengemeenschappen, behandelde spreker de rietmoerassen van Nieuwkoop en Noorden. Daar heeft op enkele plaatsen de ontwikkeling van de vegetatie, uit gaande van het plantengezelschap van de waterlelies, zich kunnen voltrekken eerst tot een rietmoeras, dan tot een moeras bosch van els, berk en wilg, dat op zijn beurt weer beginnende hoogveenvorming kan vertoonen. Het gewoonlijk als laagveen beschouwde veen van Holland moet blijkens de onder zoekingen van mej. dr. B. Polak als een misschien verzonken hoogveen worden opgevat, in het begin van den historischen tijd is dit hoogveen tenminste ten deele weer door overstroomingen tot moeras bosch geworden en het zijn deze bosschen, die door den menschelijken invloed in weilanden zijn veranderd. Het meest natuurlijk zijn nog de bloemrijke blauw- graslanden langs de oude riviertjes van het polderland. Evenzeer als van de riet moerassen en moerasbosschen dienen ook van deze blauwgraslanden de mooiste terreinen als monumenten van de oude natuur van ons land behouden te blijven. En eveneens is dit het geval met de resten van de oeroude bosschen, die hier en daar nog op oude buitenplaatsen op den klei bodem terug te vinden zijn. Zoowel voor het Noord- en Zuid-Hol- landsche- als voor het Utrechtsche land schap is hier nog een rijke en dankbare taak weggelegd. Binnengedachten van een monumentenverzorger. In de plaats van mr. dr. E. J. Beumer, die door ziekte verhinderd was, sprak drs. F. A. J. Vermeulen, onderdirecteur van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg, over „binnengedachten van een monu mentenverzorger". Achtereenvolgens behandelde hij de Nederlandsche monumentenzorg'in vroe gere jaren, hoe het er thans mede is gesteld, hoe het zijn moet en wat in deze crisistijden daartoe te doen valt. Spreker zette uiteen, hoe het werkfonds hier een uitzicht op nieuwe mogelijkheden opent. De regeering is n.1. bereid ook voor monumentzorg belangrijke sommen uit dat fonds beschikbaar te stellen ten be hoeve van restauratiewerken, in den vorm van voorschotten op het arbeidsloon. Het totaal der thans hangende subsidie aanvragen omvat 134 oude gebouwen, waaraan een bedrag van rond 5 millioen te verwerken zal zijn. In werkelijkheid zijn er echter nog tal van gevallen, waar voor nog geen subsidie is aangevraagd. Men kan, naar raming, dit cijfer voor de eerstkomende tien jaar veilig verdubbelen. Men komt dan tot een bedrag van totaal 10 millioen, waarvan ongeveer de helft uit arbeidsloon bestaat. Over nadere uitwerking der plannen wordt nog onderhandeld tusschen de betrokken departementen. Het laat zich echter aanzien, dat binnen niet al te langen tijd tal van belangrijke en omvang rijke restauratiewerken kunnen worden ondernomen, waarbij spreker vooral ook wilde herinneren aan onze prachtige oude vestingwerken als Retranchement, Heus den e. a. en aan de werkzaamheid der stichting „Menno van Coehoorn" tot be houd van deze historische scheppingen. Na afloop van de vergadering werd een gemeenschappelijk bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Gouden glazen 1938". ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand wa» geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje In huis hebben. O kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." g Fr .f.0> „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bi] brand-en snjjwonden Ook ongeëvenaard als wrUfmlddel b(J Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroef doos 85 ct Potten: 62J4 ct en 1.04 (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Te koop z. g. a. n. dames- en heeren rijwielen, jongens- en meisjesrijwielen, eiken leeftijd. Billijken prijs. COERSENS RIJWIELHANDEL, Vrou wenstraat 12 by het Ritsevoort. Te koop Luxe Toerrijviel z. g. a. n. licht motorrijwiel 20. RIJWIELHAL OVEREEM, Breedstraat 29. Te koop gebruikt Nationaal Kas register met bon en. controlestrook. KONINGSTRAAT 1, Alkmaar. Te koop beste damesfiets. Te bevragen J. M. RIEU, Bierkade 14. Te koop kampeeraanhangwagen voor fiets, in prima staat. M. RUITER, Boterstraat 10, Alkmaar. Gisteravond omstreeks half acht heeft zich op den weg van Hulst naar Terhole nabij de hoeve Hooghuis in de gevaarlijke s-bocht een ernstige bosting voorgedaan tusschen een bestelauto van de Zeeuwsch- Vlaandersche tramwegmaatschappij en een motorfiets, bestuurd door den ongeveer 45-jarigen E. B. van der Jole, concierge- amanuensis van de r. k. Handelsdagschool te Hulst, die zijn dertienjarig dochtertje Helene achter op de duo had. Beiden wer den tegen den grond geslingerd en zoo ernstig gewond, dat zij eenige uren later in het r. k. Liefdehuis te Hulst zijn overleden. Hoe het ongeluk gebeurd is, staat nog niet vast. De auto kwam uit de richting Walsoorden en stond na de bosting geheel rechts van den weg. De motorrijder, die van den kant van Hulst kwam, schijnt in de bocht over het stuur te zijn kwijt geraakt, met het gevolg, dat hij met zijn voertuig tegen de auto vloog. Het motorrijwiel vloog onder den wagen en werd geheel vernield. De auto werd slechts licht be schadigd. De chauffeur bleef ongedeerd. DRONKEN ZWERVER AANGEREDEN. Gisteravond om zeven uur zwaaide een dronken man over den Rijksweg nabij Naarden. De automobilist S. die van Am sterdam naar Bussum reed, stopte om een aanrijding te voorkomen. De man liep echter, toen de wagen zich weer in bewe ging zette, tegen het portier en viel op den grond. Hij moest met een schedelbasisfractuur in ernstigen toestand bewusteloos naar de Gerardus Majellastichting te Bussem wor den vervoerd. De politie heeft vastgesteld, dat hij een als ongunstig bekend staande zwerver is. vlammen opgingen. De rookontwikkeling maakte het onmogelijk in de dichtbij gelegen school les te geven, zoodat de kinderen naar huis gezonden moesten worden. Ver in den omtrek, zelfs in het op eenige kilometers afgelegen Ransdorp, ondervond men grooten hinder van dezen brand. DE KERKBRAND TE TIEL. De muren der kerk omver getrokken. Omtrent den brand, die de St. Domini- cuskerk te Tiel in de asch heeft gelegd, wordt nader gemeld, dat, toen men in den namiddag het vuur geheel meester was, weldra bleek, dat men de overgebleven muren niet kon laten staan, omdat zij, nu elk verband ontbrak, een ernstig gevaar voor de omgeving zouden kunnen ople veren. Onder leiding van den brandweer commandant, den heer van Dijk, die tevens stadsarchitect is, begon de brand weer, met behulp van gerequireerde krachten, met het omverhalen van de muren. Dit werk viel niet mee, want de muren bleken solide gebouwd te zijn. Tegen half drie stortte het eerste ge deelte in, waarna men den geheelen middag bezig was om de gedeelten, die het meeste gevaar opleveren, omver te trek ken, zoodat van de kerk thans inderdaad niet meer dan een puinhoop over is. De politie had onder leiding van com missaris de Jong ook in den namiddag maatregelen genomen om het talrijke publiek op veiligen afstand te houden en had de bewoners der nabije perceelen aangezegd ook tijdens het sloopwerk hun woningen te verlaten. Te koop aangeb. 3 wollen dekens 2 pers. z. g. a. n. en een goed onderh. kachel met pijpen en kachelplaatje, ook apart. Adres te bevragen bureau van dit blad. Zonnescherm (compleet) te koop 2 x 1.60 M. Adres P. KOORN, Veerstraat 16. N. V. Tikma v/h. Spanjaard, Koorstr. 17/19, telef. 3483. Te koop eenige prima toonhoudende gebruikte piano's vanaf 62. Gegarandeerd. Aangeboden: beste papegaaienkooi. Adres DAHLIASTRAAT 19. Een nog goede Volière te koop gevr. Brieven met omschrijv. en uit. prijs letter V KIOSK Station. Te koop kinderwagen nieuwste model Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop Heerenfiets met Torpedonaaf damesfiets met remnaaf en baanfietj merk Dilecta. Te bevragen K. v. 'T VEERSTRAAT 32. aangeboden van Delfts bedje, kussen, enz. Te koop kinderwagen, Beslist koopje. K. v. 'T VEERSTRAAT 23 Te koop Excelsior stofzuiger JAC. BOOT. Tuinstraat 41. 30.—. Te koop: Moderne Singer Handnaai machine voor 27.50, pracht Nauman Handmachine als nieuw, met 10 jaar garantie, 27.50, pracht Köber machi ne 12.50, enz. Dekker, Spooratr. 5. Pracht Jongensfiets 13.50, Meisjes 13.50, 14.00, Damesryw. 14.00— 16.00, „Union" H. r(jw. 16.00, H. ryw. 11.50, 14.00, enz. Tandem 35. Nierop, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop Schrijfbureau en lief tuin huisje 200/150 c.m. met erker. Tegen elk aannemelijk bod. UITENBOSCHSTRAAT No. 93. Te koop een z. g. a. n. Damesrijwiel, remnaaf, nieuwe banden, kettingkast, jasbeschermcr, enz. 15, 2 pits gasstel (Senking), beslist goed 4. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop gevraagd: een kleine toonbank en een wol- en kousenkast. Spoed. Br. onder letter U 94 bur. v. d. blad. HOOIBRAND BIJ DURGERDAM. Gistermiddag, omstreeks half vier, is een hoeveelheid van circa 20.000 kilogram hooi, opgetast achter een veestal aan den Durgerdammerdijk, in vlammen opgegaan. De Amsterdamsche brandweer kon voor komen, dat verschillende houten gebou wen in de onmiddellijke omgeving in de JAARVERSLAG A. N. W. B. Vandaag vergadert te Vlissingen de Koninklijke Nederlandsche toeristenbond A. N. W. B. Het hier uitgebrachte jaarver slag begint met een herdenking van Edo J. Bergsma, die, na meer dan een halve eeuw de leiding te hebben gehad, in het verslagjaar den voorzittershamer over droeg aan den heer H. P. J. Bloemers, bur gemeester van Arnhem. Met groote waardeering wordt voorts 't feit vermeld, dat prins Bernhard, onge veer gelijktijdig met de voorzitters-muta tie, het eere-voorzitterschap op zich heeft willen nemen. Iets heel nieuws: de grenskiosken. De kleine, moderne gebouwtjes, welke de A. N. W. B. aan de grenzen in aanbouw heeft, zullen een belangrijke functie kun nen vervullen in het vreemdelingenver keer naar ons land. De employé's aan deze grenskiosken zullen assistentie verleenen bij het vervullen der formaliteiten, inlich tingen van toeristischen aard verstrekken, ook is er gelegenheid een klein bedrag aan geld te wisselen, noodig b.v. voor het be talen der Nederlandsche belasting. Behalve door de stichting der grens kiosken is de A. N. W. B. in Nederland nog uitgebreid door het openen van een bijkantoor in Groningen voor het Noorden des lands; in totaal heeft de Bond thans 11 vestigingen! Bovendien zijn maatrege len genomen om toeristische service te verstrekken aan verlofgangers in Suri name en Curagao, in voorbereiding zijn plannen voor wegbebakening aldaar. Logischer verkeerspolitiek gevraagd. Belangrijk zijn vooral de beschouwin gen in het A. N. W. B.-jaarverslag över de Nederlandsche verkeerspolitiek, waar in geklaagd wordt over de onhoudbare belastingen en de sterke belemmering van het motorverkeer. Betoogd wordt, dat de regeering om financieele redenen voor standster moest zijn van lager belasting tarieven, omdat, dank zij den dan te ver wachten opbloei van het verkeer, de op brengst weer omhoog zou gaan, terwijl thans de ramingen lang niet gehaald worden. De bebakening der wegen. Reeds ruim 1.750.000 gulden heeft de A. N. W. B. voor de bebakening der wegen uitgegeven; het aantal wegwijzers, enz., is ook in het afgeloopen jaar weer toegeno men. In totaal staan er in ons land bijna 7000 A. N. W. B.-wegbakens, waarbij inbegrepen 666 waarschuwingsborden, welker aantal met 28 dalen kon, in ver band met de voortschrijdende wegenver betering. Waar gaan de A. N. W. B.-Ieden heen? Interessartt is de statistiek der reis- inlichtingen: 50.625 voor het buitenland en 18.014 voor binnenlandsche reizen. De trek naar Duitschland nam af (van 15.683 tot 12.329), België deed opgeld (van 7951 tot 8989), evenals Frankrijk (6435 tot 10.754), maar vooral was de animo voor Zwitserland groot, voor welk land 5482 inlichtingen werden verstrekt in 1937, tegen 3200 in 1936. In 1937 verstrekte de A. N. W. B. in totaal 103.591 grensdocumenten, tegen 100.638 in 1936. Activiteit op zeer verschillend gebied. Behalve over de meer bekende gebie den, waarop de A. N. W. B. zijn activiteit Jwuillelcwi O CJit het Engelsch van ARTHUR SOMERS ROCHE Door Mr. P. v, D, 20) Alice Wetherall viel uit met bridgen, toen ik de speelzaal binnen kwam. „Je hebt geen zin in bridgen, nietwaar Lacy", voegde zij mij toe. „Je hebt er wel zin in eens wat met mij rond te slenteren?" „Accoord". Wij gingen de veranda op. „Lacy, „be gon zü „ben je werkelijk „Laten we het er niet over hebben", verzocht ik. „Het is het voorrecht van een vriendin te mogen' praten, zelfs wanneer het zeer doet, Lacy", zei zij. „Het gaat om Jeanne, is het niet?" „Jullie schijnt dat allemaal zoo te heb ben uitgemaakt", zei ik. „Maar Lacy, wij wilden je niet pijn doen. Ik heb natuurlijk niet met Jeanne gespro ken. Ik kon niet droomen, tot gisteren avond en vandaag, dat ook maar welk meisje je belang kon inboezemen. Maar je hebt het tamelijk duidelijk laten blijken, weet je". „Dat heb ik niet bedoeld", zei ik. „En zij liet het ook duidelijk blijken, de goeierd", zei Alice. „Lacy, je bent toch niet ontstemd, omdat zij veel met Tom Mar ston danst? Tenslotte zou hij, groote jongen, die hij is, geen kans hebben, indien je het ernstig meende". „Heel lief van je dat te zeggen, Alice", zei ik. „Maar, laat ons niet dwaas zijn. Zij is het liefste meisje ter wereld, ik behoor' de dat niet te zeggen, maar er is een tijd dat iemand moet praten, ik zou niet willen dat iemand anders ter wereld dan jij dit zou weten, Alice". „Ik zal het Dick zelfs niet vertellen", zei zij. Ik glimlachte tegen haar en gaf haar een tikje op de hand. „Ja, dat zul je wel doen, mijn engel, maar Dick zal het tegen niemand anders zeggen". Zij bloosde licht. „Ja, natuurlijk zal ik het tegen Dick zeggen. Maar hij vertelt nooit iets over. Maar Lacy, waarom zoo terneergedrukt? De kleine meid is dol op jou". „Onder anderen, Alice", zei ik, „Jeanne is in het bezit van millioenen". „Wat bedoel je met die andere dingen, Lacy?", vroeg zij. „Laten wij ons daar niet mee ophouden. Haar geld is reden genoeg", antwoordde ik. „Ik heb begrepen", zei zij langzaam, „dat Dick en Billy en Jed Bajeard je deze week een soort voorstel zullen doen". „Dat zullen zij doen, die beste kerels", zei ik. „Maar het zou wel een ontzagwek ontplooih gewaagt het jaarverslag ook nog van vele andere dingen, die het groote publiek minder vaak ter oore komen: gestadig werken voor het behoud van natuurschoon, strijd tegen ontsierende reclame, stichting van natuurreservaten, plaatsing van verklarende bordjes bij monumentale gebouwen, adviezen aan de overheid bij het voorbereiden van wette lijke maatregelen op verkeersgebied en wegenbouw, acties achter de schermen voor wegenverbetering, opruiming van verkeersbelemmeringen, enzoovoort». Van welk een groote beteekenis bijvoor- beeld de A. N. W. B.-bons zijn voor het binnenlandsch toerisme en daarmee voor de welvaart in hotel-, café- en restaurant bedrijven blijkt wel uit de groeiende populariteit van deze „zwerfbo.vs". die dit jaar in ruim 850 hotels e. d. erkend wor den tegenover 669 in 1937. Het in een nieuw, aantrekkelijk gewaad gestoken jaarverslag besluit met de mede- deeling, dat de vooruitzichten voor den A. N. W. B. zeker bemoedigend zijn. „Iedere opleving, hoe gering ook. brengt voor onzen Bond meer werk mee. maar ook meer inkomsten, vooral meer bereid heid bij de weggebruikers om in de kosten van ons werk bij te dragen. Dagelijks blijkt opnieuw, dat nog duizenden rijp zijn voor het bondslidmaatschap, duizenden, die niet wisten, welk werk in het alge meen belang onze Bond doet en die. daar op gewezen, hun moreelen plicht erkennen om dit werk door hun lidmaatschap mogelijk te maken en te steunen. Moge de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond in het jaar van zijn elfde lustrum in ruime mate profiteeren van die stemming bij hen die ons hun steun tot heden ten onrechte nog onthielden, opdat ons werk daardoor uitgebouwd, vollediger en volmaakter zal kunnen worden in het belang van toerisme en verkeer." Ontvangst ten stadhuize. Vanochtend om negen uur, voor den aanvang van den tocht op de Westerr schelde, die den inzet van het programma vormde, werden de congressisten op het stadhuis door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen. officieel namens het gemeentebestuur welkom gehecton. J kend voorstel moeten zijn om tegen Jean ne's geld te kunnen opwegen". „Moet de man dan precies even veel geld hebben als de vrouw?", vroeg zij. „Deze echtgenoot gesteld, dat ik ooit een echtgenoot werd zou het moeten hebben", gaf ik ten antwoord. „Ik heb nooit iets dwazers gehoord", riep zij uit. „En nooit iets leelijkers", voegde zij er aan toe. „Leelijkers?" luidde mijn echo. „Zeker. Neem Jeanne eens. Zij is lief en bekoorlijk, even mooi als welk ander meisje ook, dat ik ken. Eenvoudig, onbe dorven heb ik genoeg adjectieven ge bruikt?" vroeg zij ondeugend. „Bij lange na niet", antwoordde ik ern stig, „maar als staaltjes zijn zij in orde". „Nu, zoo is ze toch? Door schoonheid, karakter en verstand zij is werkelijk schrander, Lacy gerechtigd tot het aller beste. En jij zou haar van een behoorlijk huwelijk willen afhouden". „Waar praat je toch over?" vroeg ik. „Gesteld eens, dat alle mannen alle behoorlijke mannen zoo zouden voelen als jij. Dan zou Jeanne alleen naar een echtgenoot kunnen uitkijken onder man nen, die even veel geld hebben als zij zal krijgen. Hoeveel van zulke mannen zijn er? Het beperkt haar in haar keuze, niet? Of anders zou zij moeten kiezen onder de mannen van minder allooi, de fortuin jagers. Zou dat behoorlijk zijn? Lacy, wees niet dwaas. Indien jij van Jeanne houdt, en zij van jou laat dan het geld niet tusschen mllie staan". „Je bent een beste, Alice", zei ik. „Ik ben je vriendin, Lacy. Nog andere Alice, Mis- menschen zijn je vrienden, Lacy. Ik geloof niet, dat je je bewust bent, hoeveel men- schen dol op je zouden zijn als je hun de kans gaf, als je er niet eeuwig tusschen uit vloog, zonder te waarschuwen, juist wanneer de menschen veel met je op be ginnen te krijgen. Maar zelfs dat wegren nen heeft je geen werkelijke vrienden doen verliezen. Billy en Jed en Dick en ik en de Aldines en genoeg anderen nog vinden, Lacy, dat je een patente kerel bent". „Ik wou, dat ik je kon zeggen, hoezeer ik dit alles op prijs stel schien zul je eens begrijpen „Praat toch niet zoo plechtig; je maakt nog, dat ik me griezelig ga voelen", zei Alice. „En vertel me nu eens, ouwe jongen, heb je al je aanzoek gedaan?" „Lieve hemel, neen!" riep ik uit. „Zoo, waarom niet?" vroeg zij. „Laten wij daar niet meer over praten", smeekte ik. „Maar ik wil er over praten, Lacy", hield zij vol. „Je bent altijd mijn intimus ge weest, mijn bijzondere, speciale en eenige onder de mannen. En wanneer een jonge, getrouwde vrouw een vriend van dien aard heeft, kan zij hem niet in den steek laten. Zij wil hem goed getrouwd zien met het geschikte meisje, een goed gezin stichtend". „Alice", zei ik, „jij bent altijd mijn lieve- lings-, mijn eigen, speciale en eenige vrien din geweest. En nu wil ik een buitenge wone, bijzondere, speciale en eenige gunst van je vragen. Ik wou, dat je ermee ophield over Jeanne te praten". „Dick", zei zij, „heeft het idiote denk beeld om morgen vroeg op te staan, rij laarzen en rijbroek aan te trekken, en over de Rockefeller passen tot dicht bij Sleepy Hollow te rijden. Wat denk je daarvan, Lacy?" „Ik vind", zei ik, „dat dat wel het zotst® denkbeeld is, dat hij ooit heeft uitgebroed ,,'t Is wel heel onpleizierig", zei zij. zei hem, dat zijn nieuwe denkbeelden een slechten bijsmaak hadden. Het soort, waar uit een volkomen betrouwbare echtgenoot is gesneden, denkt daar plannen uit, die eenvoudig onzinnig zijn. ik geef er niet* om, dat een man een partij golf voorstelt op een redelijk uur, of een zwempartij op een onredelijk uur, maar die geschieden!* vóór het ontbijtl" „Ik zou hem met den vrachtwagen laten meerijden", zei ik droog. „Ik zal het hem voorstellen", lachte IÜ- „Lacy, zou het je genoegen doen om met je gastvrouw te dansen?" „Genoegen" is onder deze omstandig* heden een onevenredig woord", verzekerde ik haar. Maar zij deed geen stap naar de deur. In plaats daarvan leunde zij tegen een steenen pilaar, waarop het dak van de ve randa steunde en staarde uit in den nacht. Ook ik keek. Er was maan, de harde, hel dere maan van begin November, en de ontbladerde boomen huiverden verloren den nachtwind. Beneden en op zij van het schuin afloopende veld glinsterden flauw tjes de groote rakken van de rivier de Hudson, onder den glans van het zoeklicht van een stoomschip, En nog verder op rij vermoedde men meer dan men zag de don kere massa van de Palisaden. (Wordt vervolgd!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6