Spoet DC BAAS. Het vliegongeluk bij Schellingwoude. De zaak Oss. GEMENGD NIEUWS. Nieuws in 't kort. DE RONDE VAN FRANKRIJK HANDIG, ZOON FAKIR. TWEEDE BLAD. 3 Verhaal van een ooggetuige. Korten tijd na het ongeval zje ons no. van gister (rubriek Laatste Berichten) hebben wij een onderhoud gehad met een ooggetuige. Deze, een visscher uit Durgeraam, was juist van de vischvangst thuis gekomen en stond op den dijk nabij het Buiten-IJ. Kort achter elkaar stegen twee watervliegtuigen van het vliegkamp Schellingwoude op. „Plotseling op een hoogte van ongeveer 60 a 70 meter aldus onze zegsman geraakte een van de twee vliegtuigen waarschijnlijk in een vrille en viel met den kop naar beneden in het IJselmeer net achter het uiteinde van de rioleeringsbuis van Amsterdam. Ik sprong onmiddellijk weer in de boot, zette den motor aan en spoedde mij naar de overzijde van het Buiten-IJ om zoo mo gelijk hulp te verleenen. Tegelijk met onze boot arriveerde een vlet van de marine, terwijl het tweede watervliegtuig, dat on geveer tegelijk met het verongelukte was opgestegen in de nabijheid gedaald was. Cp een der drijvers van dit vliegtuig lag een der inzittenden van de L. 10, het lesvlieg- tuig, waarmede het ongeval geschiedde. Intusschen was ook een ambulanceboot van de marine gearriveerd, die aan de buiten zijde van den Dam, waarop de rioleerings buis ligt, ligplaats had genomen. De ge wonde vlieger werd voorzichtig op een baar gelegd en gezamenlijk hebben wij hem over den dam naar de boot gedragen. Hier werd de eerste geneeskundige hulp ver leend. Van den tweeden inzittende was eerst niets te zien. Het toestel zat met den kop in den modder, terwijl de drijvers onderste boven op het water lagen. Het vliegtuig was een ruïne, gedeeltelijk gebroken, ge deeltelijk ontwricht en gescheurd. Drie kwartier hebben wij gewerkt om den tweeden inzittende van het vliegtuig te bevrijden. Het slachtoffer zat geheel bekneld tusschen de brokstukken van het vliegtuig en toen hij eindelijk was bevrijd, waren de levensgeesten geweken. Het is trouwens waarschijnlijk, dat de man by het neerstorten van het vliegtuig op slag ge dood werd. Ook dit slachtoffer hebben wij op een baar over den dam gedragen en naar de ambulanceboot gebracht." Onze zegsman deelde ons verder nog mede, dat de ambulanceboot daarop naai de hangar van het vliegkamp Schelling woude is gevaren, waar de slachtoffers werden binnengedragen. Dc namen der slachtoffers. Bij het ongeval is de korporaal J. K. C. V. van Huiten, uit Nieuwediep, om het leven gekomen. De andere inzittende, die gewond is, was de leerling-onderofficier-vlieger H. F. Hasselo. De verongelukte machine, die van Schellingwoude was opgestegen om naar het vliegveld De Mok te gaan, is een marine-watervliegtuig, een lichte Fokker verkenner, van het type C VII. Het wrak van het vliegtuig gelicht. In den loop van den avond is het veron gelukte marinevliegtuig, met behulp van een takel zonder veel moeite gelicht. Het vrijwel geheel vernielde toestel werd per dekschuit naar het marinevliegkamp te Schellingwoude vervoerd. De toestand van den gewonde. De toestand van den leerling-onderoffi cier-vlieger H. F. Hasselo, die uit Dordrecht afkomstig is, was gisteravond zeer bevre digend. Nader vernemen wij nog, dat het doo- delijk slachtoffer van het vliegongeval, de korporaal-vliegtuigmaker J. K. C. V. van Huiten, in Tilburg was geboren en onge huwd was. Wat het andere slachtoffer, den leer ling-onderofficier-vlieger H. F. Hasselo, betreft, deze blijkt een bekkenfractuur te hebben bekomen, alsmede een pols gebro ken te hebben. Een brief van den minister van justitie inzake de motie-AIbarda- Oud. De voorzitter der Tweede Kamer heeft een op 6 Juli gedateerde brief ontvangen van den minister van justitie in verband met 's ministers beslissing ter zake van de uitoefening van de op sporingsbevoegdheid van het voormalig personeel der brigade Koninklijke marechaussee te Oss. De brief luidt: Door Uw brief van 22 Juni 1938, hebt U te mijner kennis gebracht, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal zich in haar vergadering van 22 Juni 1.1. heeft vereenigd met een motie van orde van de heeren ir. J. W. Albarda en mr. P. J. Oud. Ik heb goede nota genomen van de in de motie uitgedrukte bedoeling der Kamer om de aan mij gevraagde schriftelijke uiteen zetting te doen strekken tot voorbereiding van een nadere gedachtenwisseling. Als on derwerpen voor de voorbereidende schrif telijke uiteenzetting zijn in de motie van orde genoemd: .1. De feiten en de omstandigheden, op grond waarvan ik op 1 April 1938 aan de brigade der Koninklijke marechaussee te Oss de opsporingsbevoegdheid tijdelijk heb doen ontnemen. 2. Het oordeel der regeering over het be leid van de gemeentelijke politie te Oss. 3. Al datgene, wat ik verder in verband met een en ander van belang acht. De Kamer heeft mij derhalve in mijn schriftelijke uiteenzetting, althans in dit stadium van de voorbereiding, niet willen binden aan bepaalde, concreet omschreven punten. Nu de Kamer, na hetgeen ik in de ver gadering van 7 April 1938 ter zake heb me degedeeld, de medewerking van de regee ring en van mij vraagt tot het verstrekken van nadere inlichtingen, spreekt het van zelf, dat die medewerking gaarne zal wor den verleend. Gelijk U Hoogedelgestrenge bekend is, zijn inmiddels op 23, 24 en 25 Juni j.1. voor het ambtenarengerecht te 's-Gravenhage uitvoerig behandeld de beroepen, door de leden van het voormalige personeel der brigade Koninklijke marechaussee te Oss ingesteld tegen mijn beslissing ter zake van de uitoefening van hun opsporingsbevoegd heid. De uitspraken van het gerecht mogen uiterlijk op 16 Juli a.s. worden verwacht. Het wil mij voorkomen, dat ik aan de bedoeling van de Kamer beantwoord, wan neer ik in ieder geval niet vóór de uit spraak de gevraagde schriftelijke uiteenzet ting inzend. Met het oog op de deugdelijke voorberei ding van de door de Kamer beoogde ge dachtenwisseling zal het naar ik ver trouw duidelijk zyn, dat ook na 16 Juli nog eenige tijd gemoeid zal zyn met de sa menstelling van de nota, mede in verband met het door de Kamer gevraagde oordeel der regeering. SCHRIFTELIJKE VRAGEN AAN MINISTERS. De bomaanslag te Rotterdam. Op de vragen van den heer De Visser in verbana met den te Rotterdam gepleegden bomaanslag op den vreemdeling Konowalec luidt het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken, mede namens den minister van justitie, dat aangezien het onderzoek in zake den te Rotterdam op den vreemdeling Konowalec gepleegden bomaanslag nog niet is beëindigd, het niet mogelijk is met de noodige kennis van zaken de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer L. de Visser, binnen den gebruikelijken termijn te beantwoorden. Waterleidingbedrijven. Op de vragen van den heer Mes betref fende de toepassing van de hinderwet ten aanzien van waterleidingbedrijven luidt het antwoord van den minister van sociale zaken, dat door hem nog nadere voor de beantwoording dezer vragen noodzakelijke gegevens worden verwacht. Werkloozenkassen en Wieringer- meer. Op de vragen van den heer Hilgenga be treffende het niet toetreden van het be stuur van het openbaar lichaam „De Wie- ringermeer" tot de regeling voor het ver leenen van subsidiën aan werkloozenkas sen, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917, luidt het antwoord van den minister van sociale zaken: De minister betreurt het, dat de raad van de gemeen ie Wieringermeer tot dusver niet heeft kunnen besluiten om toe te treden tot de egeling, vervat in het werk loosheidsbesluit 1917 en, in stede daarvan, besloten heeft om een toeslag te verleenen op de uitkeeringen, welke uit werkloozen kassen aan werklooze arbeiders worden verstrekt. Dit laatste besluit acht de mi nister niet juist, omdat het ingaat tegen het beleid der regeering, welker streven er op is gericht, dat alle Nederlandsche gemeenten aan het werkloosheidsbesluit 1917 medewerken. Reeds geruimen tijd geleden zyn pogin gen aangewend om den laad van de ge meente Wieringermeer te bewegen, tot bovengenoemde regeling toe te treden, doch die pogingen hebben helaas niet tot het gewenschte resultaat geleid. In ver band met een thans opnieuw geopend overleg koestert de minister de hoop, dat genoemde raad zal besluiten, te beginnen met het jaar 1939, tot de regeling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917, toe te treden. Ook met het oog hierop heeft hij gemeend het besluit van den raad der ge meente Wieringermeer om een toeslag te geven op de uitkeeringen uit de werkloo zenkassen niet aan de kroon tot schorsing te moeten voordragen, in afwachting van de beslissing over de vraag, of genoemd besluit zich met het algemeen belang ver draagt. Aanhouding van autobussen. Op de vragen van den heer de Marchant et d'Ansembourg in verband met de aan houding op den Rijksweg HeerlenSittard van een aantal autobussen met bezoekers van de op 6 Juni j.1. door de N.S.B. gehou den „hagespraak", luidt het antwoord van den minister var. justitie, dat de bedoelde controle niet heeft plaats gehad door „re chercheurs van dei vreemdelingendienst", doch door de gemeentepolitie van Heerlen en die van Hoensbroek. Het is den minister niet bekend, dat soortgelijke maatregelen door de politie in Limburg telkens, en dan speciaal tegen bezoekers van N.S.B.-ver gaderingen, worden genomen. Veeleer is hem gebleken, dat bedoelde maatregelen, die strekken ter controle van de naleving van onderscheidene wettelijke bepalingen, van tijd tot tijd, bij wijze van steekproef, worden genomen en dat zij dan personen treffen van uiteenloopende politieke richtingen. Op de tweede vraag wordt het navol gende geantwoord: a.de maatregelen zijn genomen op last van den commissaris van politie te Heerlen, na gehouden overleg met de politie der gemeente Hoensbroek; b. de genomen maatregelen zijn op zich zelf redelijk, plichtmatig en ook in de uit voering niet noodeloos hinderlijk, behou dens, dat het maken van photographische opnamen zonder bezwaar achterwege had kunnen blijven. Voor eenige bestraffing bestaat niet de minste grond; c. voor het treffen van bijzondere maat regelen tot het doel, als in dit vraagpunt aangeduid, bestaat geen aanleiding. Vroege aardappelen. Op de vragen van den heer Groen be treffende de heffing op vroege aardappe len, heeft de minister van economische zaken geantwoord: Het is den minister bekend, dat het vroege aardappelgewas in sommige strgken des lands door vorst en andere weersom standigheden heeft geleden. Het is dan ook te verwachten, dat een minder over vloedige oogst, dan waarvoor verleden jaar afzet moest worden gezocht, ter vei ling zal worden aangevoerd. Voorshands kan echter nog niet worden gezegd, dat de oogst zeer gering zal zijn. Door de kleinere aanvoeren is, mede wegens den geringen voorraad oude aard appelen, de prijs aanvankelijk hoog ge weest. eDze is thans wel is waar terugge- loopen, doch bevindt zich nog op een aanzienlijk hooger niveau dan verleden jaar in dezen tijd ,toen reeds enorme hoe veelheden aardappelen onverkoopbaar bleken te zijn. Daar over het verdere prijsverloop momenteel nog weinig is te zeggen, is het zeer wel mogelijk, dat de telers gedurende de geheele campagne een loonenden prijs voor hun product zullen ontvangen. In verband hiermede kan niet worden toegegeven, dat de heffing van 50 per H.A. onmogelijk door de telers zal kunnen worden betaald. Bij daling van den prijs zal, gelijk vorige jaren is geschied, een minimum-prijsrege ling dienen te worden ingesteld, waarvoor de gelden .afkomstig uit de heffing, zullen moeten worden aangewend. Gezien het onzekere prijsverloop kan op dit oogenblik uiteraard niet worden gezegd of deze gel den geheel of slechts ten deele zullen worden aangewend. Onder deze omstandigheden is de minis ter niet bereid het nemen van maatregelen tot vrijstelling of vermindering der hef fing in overweging te nemen. OUDE DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Eenige jaren geleden zijn in de omgeving van Barneveld diverse kerkdiefstallen ge pleegd, o.a. te Voorthuizen en te Stouten- burg. Gister is te Deventer iemand aangehou den, die bekend heeft deze diefstallen en nog tien tot twaalf andere, op zijn geweten te hebben. Het is een zekere M. S., oud- verpleegde van de Rudolph-stichting te de Glind, en als zoodanig goed in deze omge ving bekend. Gemeente- en rijkspolitie hebben te De venter een onderzoek ingesteld in de hoop ook nog oudere onopgehelderde diefstallen en inbraken tot klaarheid te brengen, DE COLORADOKEVER. Weest waakzaam! Op verschillende plaatsen in het zuid westen van ons land zyn in de laatste dagen nog kevers en larven van den coloradokever gevonden. De plantenziek- tcikundige dienst vestigt hierop nogmaals uitdrukkelijk de aandacht van alle aard appelverbouwers, omdat daaruit de nood zakelijkheid van een zeer zorgvuldige uitvoering van de voorgeschreven be spuiting van alle aardappelvelden in het daarvoor aangewezen deel van ons land blijkt. Ook verder is nauwkeurig toezicht op de aardappelvelden noodig, opdat elke aanwezigheid van kevers of larven of wel van sporen van vreterij van deze opge merkt en aangegeven wordt en de noodige verdere maatregelen kunnen worden genomen. Het is nu nog mogelijk, de vorming van haarden van het insect te voorkomen door dit volkomen uit te roeien, op alle plaat sen, waar het voorkomt. Dit kan echter alleen bereikt worden, als het bespuiten en controleeren der velden met de grootst mogelijke zorg wordt uitgevoerd en daar toe moet iedereen medewerken. Laat men toch inzien, dat het hier om enorme belangen gaat en dat degene, die nalatig of onverschillig is, een groote ver antwoordelijkheid op zich laadt, daar een onvoldoende uitroeiing op de eene plaats zijn nadeeligen invloed tot op grooten afstand daarvan uitoefent. Schipperskind verdronken. - De zes jarige N. Mandemaker, thuis behoorende aan boord van het schip „Nova Cura", dat te Rotterdam in de Leuvehaven ligt, is gister middag omstreeks vier uur tijdens het spe len over boord geslagen en verdronken. Voor de burgerbevolking van China. - Vanmorgen in alle vroegte is een tweede zending geneesmiddelen van het „Comité voor hulpverleening aan de burgerbevolking van China" van Schiphol per K.L.M. ver zonden voor het Verre Oosten. Groninger dag. - Onder buitengewoon groote belangstelling is gister in de aula van 't academiegebouw te Groningen de „Gro ninger dag" gehouden Deze dag was uitge schreven door den commissaris der konin gin in de provincie Groningen, mr. J. Lint horst Homan, met de bedoeling een nauwer contact te bewerkstelligen tusschen de ver tegenwoordigers van landbouw, handel en industrie, om daardoor te komen tot een goede onderlinge samenwerking, een goed begrip van eikaars moeilijkheden en onder linge waardeering. Verschillende heeren hielden een korte inleiding over de onder scheidene bedrijfsgroepen, zoowel apart als in. samenwerking. In de middagzitting voerden nog een paar heeren het woord over onderwerpen, han del en industrie betreffend. Aan het einde der middagzitting welke werd bijgewoond door den president-curator van de Gronin ger Universiteit, dr. E. van Weideren baron Rengers, sprak mr. Linthorst Homan een slotwoord, waarin hij de hoop uitsprak, dat men het gestelde doel zou mogen bereiken. Schipper verdronken. - De 29-jarige havenarbeider J. Kerkhof, wonende te Put- tershoek, was aan boord van een in de Waalhaven te Rotterdam liggend stoomschip bezig met het verzetten van een draad van een kraan. Bij het langs de reeling loopen i.i de man met zijn voet blijven haken ach ter een meerdraad. Hij verloor het even wicht, sloeg voorover te water en verdween onmiddellijk in de diepte. Na een kwartier dreggen werd zijn lijk opgehaald. Weer bot in het IJsselmeer. - Te Enk huizen is wederom bot aangevoerd. Tegen de verwachting der visschers in heeft de bot zich weer in het IJsselmeer vertoond en vol hoop werpen de visschers opnieuw de botnetten uit. Biggenmerken. - Van 20 tot 25 Juni 1938 zijn aangebracht 48838 biggenmerken, tegenover 35232 in de overeenkomstige periode van 1937. Van 1 Januari tot 25 Juni zijn gemerkt 1.057.947 biggen, welk aantal voor het zelfde tydvak van 1937 bedroeg 955.444. Na een jaar strijd. - Gistermiddag hebben 500 Chineezen in een bijeenkomst te Den Haag de officieren, soldaten en burgers herdacht, die in een jaar tij ds voor China hun leven hebben gelaten. Op deze bijeen komst, die drie uur geduurd heeft, heeft de Chineesche gezant te 's-Gravenhage het woord gevoerd. Ook andere sprekers heb ben zich doen hooren. Een bedrag van 800 is bijeengebracht ter ondersteuning van de familieleden der strijdenden. 65 jaar getrouwd. - Zaterdag 23 Juli a.s. hopen de heer en mevrouw D. van den ElsakerBom te Amsterdam den dag te her denken, waarop zij voor 65 jaar in het hu welijk zijn getreden. De koningin op reis. - H. M. is gister morgen per auto van Luzern vertrokken, over den Gothard-pas gereden en is in goe den welstand te ongeveer vijf uur in den namiddag in Ascona aangekomen. Magyaarsche democratische partij. In Tsjecho-Slowakye is een nieuwe democra tische partij opgericht door de Magyaren. Deze partij stelt zich ten doel alle Magya ren, arbeiders, boeren zoowel als intellec- tueelen, die de democratie nastreven, te vereenigen. Zij dient ter vervanging van de z.g: activistische Hongaarsche partijen. Een stem-machine. - Een Hongaar heeft kort geleden een stem-machine uitge vonden, waarop evenveel knoppen aange bracht kunnen worden als er verkiesbare partijen zijn. De kiezer behoeft slechts een knop in te drukken, welke overeenkomt met den door hem uitverkoren candidaat. Automatisch wordt de stem geregistreerd en uiteindelijk geeft de machine het totaalaan tal stemmen. Het is echter niet mogelijk meer dan één knop tegelijk in te drukken. De aanschaffingskosten van de machine zijn niet groot. De demonstraties zijn met alge- meene tevredenheid ontvangen. De Duitsche kerkklokken moeten het ontgelden. - De kerkklokken in het Duit sche rijk hebben onder het vierjarenplan groote waarde verkregen. Het brons is n.1. van groot belang en in de afgeloopen maanden zijn honderden klokken uit de torens verwijderd en vervangen door nieu we, welke vervaardigd zijn van aluminium. Naar men verzekert, is het geluid hiervan gelijk aan dat van de bronzen klokken en zien de aluminium klokken er ook precies hetzelfde uit. Arrestatie in verband met de Czar- affaire. - De Fransche politie heeft te Nice een zekere doctor Jean Francois Farraut gearresteerd, die verdacht wordt van het smokkelen van wapenen uit Italië naar Frankrijk in verband met de Czar-affaire. Smokkelaffaire ontdekt. - De Poolsche grenspolitie heeft in het steenkoolgebied Dombrowa een bende smokkelaars in ver- dcovende middelen ontdekt. Verscheidene personen werden gearresteerd. Uit het po litieonderzoek is gebleken, dat de verdoo- vende middelen door Chineezen over de grens werden gebracht. Het doodvonnis tegen Maccall. - De gouverneur van Florida (V.S.) heeft be paald, dat Franklin in Pierce Maccall, die ter dood is veroordeeld wegens moord op den kleine Jimmy Cash zal worden terecht gesteld ift de week beginnende 25 Juli. Onweders eischen 22 slachtoffers. - Bij een onweder in Polen zijn 22 personen door den bliksem gedood. De schade, die in het district Wilna is aangericht, loopt in de millioenen. Naar tot dusver kon worden vastgesteld, zijn 88 woonhuizen en 455 boer derijen vernield. Mond- en klauwzeer. - Naar officiëel medegedeeld wordt, is in et tydvak van 26 Juni tot 2 Juli in Polen in 24.780 boeren bedrijven mond- en klauwzeer uitgebroken. Te Warschau heeft men met het oog op de ziekte den dierentuin moeten sluiten. Ernstige ongelukken. - In den Staat Montana (Ver. Staten) hebben zich van daag twee ernstige verkeersongelukken voorgedaan, die zes dooden en twee-en- twintig gewonden eischten. Bij de stad Missoula is de locomotief van een goederen trein van den Northern Pacific Railway uit elkaar gesprongen, waarbij vyf personen om het leven kwamen en vijftien gewond werden. Te Billings is een passagiersvlieg tuig van de Nort West Air Lines even na den start neergestort. Hierbij werd een per soon gedood, terwijl zeven gewond werden. Lichte aardbeving. - Het Seismonolo- gische observatorium te Boedapest heeft gistermorgen een lichte aardbeving opgetee- kend, die 15 minuten duurde en welker haard zich op een afstand van ongeveer 270 K.M. in het zuidoosten van Hongarije, in de omgeving van Szegedin, bevond. Er zijn geen berichten ontvangen over schade. Nieuwe schoolwet in Duitschland. - Gister werd in Duitschland een nieuwe wet op het onderwijs afgekondigd, waarbij het schoolwezen in Duitschland geünificeerd wordt. De eerste vier schooljaren moeten worden doorgebracht op de „Volksschule" waardoor practisch de bijzondere scholen voor de eerste vier leerjaren worden uitge schakeld. Deze wet heeft ten doel de Duit sche jeugd een grondige nationaal-socialis- tische opleiding te geven. Het onderwys op de bijzondere scholen na de eerste vier jaren blijft evenwel mogelijk. Wielren en Vervaecke wint de vierde etappe. De vierde etappe van de Ronde van Frankrijk, welke gister werd verreden, heeft weinig spannende oogenblikken opgeleverd. Deze etappe was in drie stukken verdeeld: Van Nantes naar Le Roche Sur Yon, een afstand van 62 K.M. Van La Roche Sur Yon naar Royan, over een afstand van 83 K.M. Alleen op de laatste 83 K.M. viel er iets te beleven, maar de beide vorige etappe ge deelten waren eentonig, zeer eentonig. De geheele etappe stond in het teeken der Bel gen, d.w.z. zij nestelden zich aan den kop van het peleton en zoodra er ook maar een renner het waagde een poging te doen om te ontsnappen, trokken zij het peleton bij en dan was het uit met de illusies van den vei- metele. Op alle drie gedeelten werd dan ook een Belg winnaar. Op de beide eerste stuk ken kwam het peleton vrijwel gesloten aan en beide malen wist wereldkampioen Eloi Meulenberg in de eindsprint de overwinning te bevechten. Alleen op het laatste gedeelte kon Felicien Vervaecke een voorsprong van een paar honderd meter nemen, waardoor het ditmaal geen sprintzege werd. Kort na negen uur vertrokken de renners uit Nantes. Over uitstekende wegen ging het naar La Roche Sur Yon in een flink tempo. De Bel gen zorgden er echter voor, dat niemand kon ontsnappen. Ducazeaux was de eerste, die het waagde, maar hij was spoedig weer ach terhaald. Op 15 K.M. voor de aankomst trachtten Meulenberg en Martano het nog eens, maar indien Meulenberg het alleen ware geweest, zou men hem wel hebben la ten gaan, nu was hy in gezelschap en dus werd hij korten tijd later ingeloopen. De winnaar van de ronde van Italië, Vicini. kwam het eerst de baan op, onmiddellijk gevolgd door Marcel Kint en Eloi Meulen berg. De wereldkampioen liet een feilen sprint zien en won. Na eenigen tyd rust werd om 11.35 uur voor het tweede gedeelte gestart. Ook nu waren de wegen goed en op de eerste 20 K.M. gebeurde er letterlijk niets. Daarna trachtten enkelen weg te komen. 5 K.M. voor La Rochelle bijv. had Jaminet een aanvan kelijk succesvolle poging gedaan, maar het geheele peleton ging er achteraan, zoodat het ook thans weer op de eindsprint zou aanko men. En weer bleek wereldkampioen Meu lenberg hier de sterkste. Vlak achter hem ging de Italiaan Servadei als tweede over de streep. Het derde stuk verliep aanvankelijk even eentonig als de beide voorgaande. Ook nu weer vielen er kleine schermutselingen te bespeuren, totdat plotseling Vervaecke uit het peleton wegschoot. Hij nam 100, 200 me ter voorsprong en kwam alleen te Royan aan.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7