GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. derde blad. De nieuwe president van de Alkmaarsche Rechtbank. HEILOO EGMOND AAN ZEE ALKMAARSCHE COURANT VAN VRIJDAG 22 JULI 1938. R.K. school voor zwakzinnigen, Vervolg. De heer Venneker verklaarde zich met dit antwoord niet bevredigd en oor deelde voorts het geluid van den heer van Drunen een geluid van voor 25 jaar. Ook spr. was vol lof over de bestaande school, doch er is nog zoo iets van een pacificatie op onderwijsgebied. Laten de heeren daar mede rekening houden. De door spr. gegeven cyfers behoeft men niet in twijfel te trek ken. Hoewel dit naast de zaak staat, wilde spr. toch wel de vraag bezien of door de nieuwe bijzondere school voor achterlijken de bestaande ontvolkt zal worden en dan is spr. van oordeel, dat men zich daarover niet ongerust behoeft te maken, omdat deze school met niet meer dan 6 leerlingen zal verminderen. Met klem betoogde spr, voorts dat men de beschikbaar te stellen afgekeurde school niet mag vergelijken met de prachtige Elise van Calcarschool. De in stellingen die er nu in zijn betalen 175 Toen heeft men niet de huur van andere gebouwen als maatstaf genomen. De offers die het roomsch-katholieke volks deel zal moeten brengen voor de school zün feeds zoo hoog, dat ernstige overwe ging verdient de huur lager te stellen. Na het betoog van mr. Leesberg heeft de vraag geen zin meer om de bestaande school uit te breiden met een r.-k. leerkracht. De heer H o ij t i n k kon zich voorstel len, dat de r.-k. daarmede geen genoegen namen omdat het gaat om den geest van het onderwijs. Spr. wees voorts op de huur van 700 voor de christelijke kleu terschool aan de Doelenstraat en daarmede kan de school aan de Oudegracht worden vergeleken. Mr. Leesberg oordeelde, dat er toch verschil is tusschen het uitgewoond zijn tijdens bewoning en het uitgewoond zijn na leegstaan door huisvesting van andere organisaties. Straks hoopt spreker dat allen voor de instelling van openbaar onderwijs het gymnasium zullen stemmen. Laat men nu, zoover wij het kunnen doen, ook deze stumperds helpen. De heer Appel handhdaafde,dat 12 r.-k. leerlingen van Alkmaar en 5 van bui ten op de bestaande school gaan en dat in de gemeentelijke school wel 881eerlingen ondergebracht kunnen worden die er zul len zijn als alle r.-k. kinderen hier ook on dergebracht zullen worden. Spr. erkende overigens dat het openbaar onderwijs niet in dat vterval zou verkeeren waarin het verkeert als de voorstanders er van even veel er voor offerden als die van het bijzondere voor dit onderwijs. Spr. bleef principieel tegen. De heer K ey s p e r deed het bemidde lingsvoorstel om de huur op 250 te stel len om iets voor de stumperds te doen. Op het betoog van den heer Appel, dat hier niet thuis behoorde, zou spr. niet ingaan. De heer v. Drunen constateerde dat men hier te doen had met een principieelen wensch van de r.-k. B. en W. zullen voor de huisvesting van de organisaties het mogelijke doen. De voorzitter: Ik doe geen positie ve toezegging. De heer v. Drunen zou voor de bij lage stemmen. De voorzitter oordeelde een lagere huur een verkapte subsidie, die in strijd zou zijn met de beslissing van den minister. De heer K e ij s p e r wees er op, dat met 250 huur de gemeente meer huur krijgt dan thans. Spr handhaafde zijn voorstel. De heer H o ij t i n k stelde namens de christelijke fractie voor de huur met 100 te verlagen. De voorzitter schorst hierop de vergadering. Na heropening deelde de voorzitter 'mede, dat B. en W. naar aanleiding van de voorstellen zich vereenigden met het voor stel-Hoijtihk. De heer K e ij s p e r trok hierop zijn voorstel in waarop de raad z. h. s. de huur op 400 bepaalde. Nieuwe verkeersweg Alkmaar—Omval. In bijlage 119 zeggen B. en W., dat zy geen bezwaar meer hebben tegen de aan sluiting van een door Oudorp te maken weg van de kom van Oudorp in zuidelijke rich ting naar den nieuwen weg Omval—Alk maar. Ged. Staten hebben verklaard alles te zullen doen om lintbebouwing aan den door Alkmaar van den Omval aan te leggen weg tegen te gaan. Voorgesteld werd medewerking te ver- leenen, dat de kom van Oudorp door een verbindingsweg met den door Alkmaar aan te leggen uitvalsweg aansluiting krijgt. Mr. Leesbe rg bepleitte aanhouding en overlegging van de teekeningen van de virta'dtoudt* br"8' W"me<le het Plan «üf?etrV- d* Vallzeide, dat er nog brim iTrfemng V3n de nieuwe Friesche brug in de commissie van P. W. behan aeia is. leesberg; De groote verkeers weg loopt er op uit en het is ongewenscht Oudorp te helpen daarop bebouwings wegen aan te sluiten. Heel Oudorp en Sint ancias zullen op den nieuwen weg ver schijnen en loodrechte wegen op snelver- keerswegen zijn ongewenscht. Ondanks voorrangswegen blijven loodrechte wegen daarop bezwaar opleveren. Het minste wat wij moeten doen is zien te bereiken dat men den weg schuin op den weg laat komen. Voorts wil spr. onder de oogen zien of Oudorp thans niet mede be talen moet aan den nieuwen Alkmaarschen weg. De heer Woldendorp bleef de weg, ook als hij schuin wordt, een gevaar voor het verkeer oordeelen. Wethouder Klaver oordeelde dat mr. Leesberg het verkeer uit Oudorp en St. Pancras overschatte. Daar is geen achter land voor. Het achterland zal zich richten aan de Oostzijde en in de andere richting langs de Hoornsche vaart. De provincie vraagt den weg ten behoeve van Oudorp. B. en W. hebben het geval ernstig bekeken en meenen niet langer weerstand te moeten bieden. Ondanks de onsympathieke houding van de provincie en Oudorp ten aanzien van de grensuitbreiding, meenen B. en W. mede werking te moeten verleenen en een beter standpunt te moeten innemen. Mr. Leesberg was over het verkeer uit de H.-Hugowaard gerust. De geheele kom van Oudorp zal er op uitkomen en door het uitbreidingsplan van die gemeen te krijgt deze gemeente expansie en zal men meer verkeer krijgen. Spr. wees er op dat B. en W. oorspronkelijk in een schrij ven aan Oudorp de oplossing ongunstig noemden. Spr. bleef op nieuw overleg aan dringen en oordeelde een vergoeding aan Alkmaar door Oudorp ook billijk. Wethouder Klaver oordeelde het laatste een unicum. Het is de provincie die den weg vroeg die zal geen vergoeding geven omdat Oudorp zal gaan profiteeren. De voorzitter: Wij zouden er bij de provincie op kunnen aandringen de zaak met het oog op het verkeer zoo goed mogelijk op te lossen. Er is haast bij. Met den stem van mr. Leesberg tegen, werd de bijlage hierop aangenomen. De gratificatie aan den Commissaris van Politie. In de laatste gemeenteraadsvergadering gaf de heer Woldendorp te kennen, dat het wenschelijk was aan den Commissaris van Politie een gratificatie toe te kennen voor den door hem verrichten arbeid voor een plan voor den luchtbeschermingsdienst. De burgemeester zegde oogenblikkelijk toe dienaangaande met voorstellen te zullen komen. B. en W. zijn thans tot de conclusie ge komen, dat, wanneer de raad trouw wil blijven aan de beslissing om de directeuren» van gemeentewerken, de plantsoenen en het slachthuis geen vergoeding te geven voor meerder opgedragen werk, het moei lijk aangaat om den commissaris voor een door de politie gemaakt plan voor den luchtbeschermingsdienst een gratificatie toe te kennen. B. en W. verzochten den- raad zijn stand punt nader te bepalen ten aanzien van ver goeding aan hoofden van takken van dienst voor buiten den gewonen dienst liggenden arbeid. Wanneer de raad dien arbeid thans wel wil vergoeden, dan is het college ook voor een gratificatie aan den commissaris. De heer Woldendorp was het met de motiveering van de bijlage niet eens. De raad was van oordeel, dat de directeuren destijds het meerdere werk er bij kon den nemen en stagnatie gaf het niet. Voor de luchtbescherming moet er een speciale kracht komen. Spr. stelde voor aan den commissaris een gratificatie van f 500 te geven. De heer v. d. Va 11 zeide, dat zijn fractie om de daaraan verbonden consequentie te gen zou stemmen. Het voorstel-Woldendorp werd niet ge steund, waarop de bijlage z.h.st. werd aange nomen. Verkoop grond aan de Vermeerstraat. In bijlage nr. 124 schrijven B. en W.: De heer C. C. Otto te Blaricum, heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Vermeerstraat, groot ongeveer 3245 M2., voor den prijs van 15 Mr'lmÊÊÊÊwÊ Oostzee- badplaats waar het prinselijk gezin dezen Het Kurhaus te He.hgendam^ doorbrenge„. 22015 in totaal, ten einde daarop 22 of 23 woningen te bouwen. Tegen verkoop van eerder genoemd per ceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen door de commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor het ter plaatse ge legen terrein in overweging gegeven. Conform besloten. Schenkingen aan het Stedelijk Museum. B. en W. stelden den raad voor te beslui ten, onder dankzegging, de volgende schen kingen te aanvaarden: I. de door wijlen mevr. wed. J. M. Rolda- nus te Alkmaar aan het Stedelijk Museum alhier gedane schenking, bestaande uit twee geschilderde portretten van het echtpaar R(h)oon-Bruyere, geschilderd door den Haagschen kunstschilder W. G. F. Heymans, leerling van J. W. Pieneman (ca. 1835); II. de door mevr. wed. J. A. Schwan- Lange te Sassenheim aan het Stedelijk Mu seum alhier gedane schenking, bestaande uit een groot aantal oude kleedingstukken met allerlei bijbehoorende onderdeelen, diverse huishoudelijke voorwerpen, gebruiksvoor werpen en keukengerei, twee geteekende portretten in lijsten, twee ingelijste borduur werken, twee geschreven stukken en een oude fluit, alles uit de tweede helft der eer ste of eerste helft der 19e eeuw. Conform besloten. De voorzitter zeide, dat de schenkster van het onder I genoemde mej. Roldanus was en hoopte, dat dit voorbeeld navolging zal vinden. Personeele belasting op auto's. Voorgesteld werd de verordening in over eenstemming met de wet te brengen, waar door voortaan voor auto's beneden een waarde van 2000 2 per 100 waarde ver schuldigd is, met een minimum van 12. Het rijk heft een minimum van 8, zoodat men voortaan minstens 20 personeele belasting voor een auto is verschuldigd. Conform besloten. De classificatie der gemeente voor de personeele belasting. De gemeente is in de 3e klasse ingedeeld met uitzondering van den Westdijk en een gedeelte liggende ten Noord-Westen van den weg tusschen den Bergerweg en Egmond aan den Hoef, welke gedeelten in de 7e klasse zijn geplaatst. Aangezien in het laatste gedeelte slechts drie huizen staan stelden B. en W. voor die ook in de 3e klasse te plaatsen. Conform besloten. Het nieuwe gymnasium. In bijlage 122 zeggen B. en W., dat het nieuwe gymnasium in den zuidwestelijken hoek van den Bergerhout op zoodanige wijze is geprojecteerd, dat aan de zuidzijde van den Bergerhout een, ook uit stedebouw kundig oogpunt, goede afsluiting is ver kregen. B. en W. achtten het door den heer Kirke- nier, adjunct-directeur der gemeentewerken ontvangen plan zeer geslaagd. Het werkfonds en de Rijksgebouwendienst hebben de uitge werkte plannen goedgekeurd en ook de cu ratoren kunnen zich daarmede vereenigen. B. en W. stelden den raad voor het plan goed te keuren en hen voor de uitvoering een crediet van 263.000 te verleenen. De heer Appel oordeelde, dat het ont werp zoo geslaagd is, dat een prijsvraag overbodig is gebleken. Het gebouw doet zeer respectabel aan. Het kan zeker de volle in stemming hebben van degenen die oog heb ben voor bouwkunst. Spr. verheugde zich er over, dat hij deze lof aan gemeentewerken kan brengen. Jammer vond hij het alleen, dat de arbei ders niet het contractloon zullen kunnen verdienen. De heer Grondsma onderschreef de lof aan P.W. gebracht. Spr. vond den gevel van de aula aan dezen kant een beetje doodscli, doch de binnengevels bijzonder geslaagd. De heer v. d. V a 11 had met gemengde gevoelens twee bijlagen ontvangen, waar met één had kunnen worden volstaan. Reeds in de eerste had men kunnen constateeren wat in de tweede wordt gezegd, dat het ont werp is van den heer Kirkenier. Spr. had den indruk, dat de pers daaraan niet on schuldig is. Spr. vond het ook een mooi ontwerp al onderschreef hij de bemerking van den heer Grondsma. Voor de bewoners van den Wes- terweg vond hij den gevel wel 'n beetje sim pel. Voor het front en de indeeling is ook spr. vol lof en hij hoopte, dat spoedig het gebouw geopend kan worden. De heer K e ij s p e r onderschreef even eens de gebrachte lof, al bleef hij van mee ning, dat een prijsvraag de voorkeur had verdiend, omdat dan jongere architecten in de gelegenheid waren gesteld te toonen wat zij waard zijn. De heer Stoutjesdijk informeerde welke warmtebron het college voor de Cen trale verwarming wenscht. Spr. wilde een ruimte voor brandstof en hield vol, dat het goedkoopste centrale verwarming is met brandstof en niet met gas of olie. Voorts vroeg hij of de aula alleen voor onderwijs doeleinden bestemd zou worden en niet als de Korenbeurs voor doeleinden waarvoor ze niet bestemd is. Men mag den middenstand er niet mede beconcurreeren. De voorzitter herinnerde er aan, dat het college met klem van redenen een prijs vraag bestreed en hij verheugde zich er over, dat blijkens het ontwerp er een gebouw zal komen dat tot in lengte van dagen tot sieraad van de stad zal strekken. Spr. was voornemens in deze zitting daarvoor den heer Kirkenier, die daarvoor zijn vrijen tijd heeft gegeven, dank te brengen. De tweede bijlage verscheen omdat bekend werd, dat de heer Kirkenier ontstemd was, aangezien hij vermoedde dat zijn naam verzwegen zou worden. De aula zal uitsluitend voor onderwijs diensten gebruikt worden al zullen daar ook de feestavonden gehouden worden. Weth. Klaver oordeelde, dat thans wel gebleken is, dat men zonder prijsvraag met een geslaagd ontwerp kan komen. De heer Kirkenier heeft er gedurende een jaar al zijn vrijen tijd gegeven en spreker bracht alle lof aan den heer Kirkenier en betoogde te genover den heer Keijsper, dat in belangrijke architectenkringen ook ernstige bezwaren Even voor het afdrukken van ons num mer van gisteren kwam het bericht binnen, dat bij K.B., als opvolger van mr. Holstein, tot president van de Arrondisse- ments-rechtbank te Alkmaar is benoemd mr. A. M. Ledeboer, rechter bij genoemde recht bank. Onmiddellijk na de bekendwording van deze benoeming mocht mr. Ledeboer. die sinds 1910 bij de Alkmaarsche rechtbank werkzaam is, in zijn woning te Bergen tal van gelukwenschen ontvangen, terwijl ve len hem persoonlijk kwamen feliciteeren, met het bereiken van de hoogste functie aan de Alkmaarsche rechtbank. Ook wjj hebben persoonlijk mr. Ledeboer onze gelukwenschen aangeboden en troffen hem in zijn familiekring, waar begrijpelijk een prettige stemming heerschte en waar de griffier jhr. v. d. Brandeler en zijn echtge- noote en de oud-kantonrechter mr. Bas- tert, reeds aanwezig waren om mr. Ledeboer te complimenteeren. Hoewel de telefoon niet stil stond, was mr. Ledeboer bereid ons een interview toe te staan. Hierdoor zijn wij in staat het volgende mede te deelen: Mr. A. M. Ledeboer, de nieuw benoemde president van de Alkmaarsche rechtbank, werd 28 Maart 1870 te Alphen aan den Rijn geboren. Hij bezocht het Gymnasium e De venter en studeerde te Leiden, waar hij in 1897 promoveerde. Na zijn promotie vestigde hij zich als advocaat te den Haag, waar hij waarnemend griffier werd aan de rechtbank en in 1905 als substituut-griffier werd aan gesteld. In 1910 werd mr. Ledeboer als rech ter te Alkmaar benoemd, waar hij steeds de strafzittingen presideerde en gelijktijdig de functie van politierechter en kinderrechter waarneemt. Toen voor acht jaar mr. van Houwenin- gen als president aftrad, werd mr. Ledeboer voor deze functie aangezocht. Gezondheids redenen noopten hem toen daarvoor te be danken. De laatste jaren verbeterde zijn ge zondheid dermate, dat hij zich thans sterk genoeg gevoelde om het verantwoordelijke ambt op zich te nemen. Mr. Ledeboer heeft aan het Alkmaarsche gemeenschapsleven een levendig aandeel ge had. In 1914 werd hij secretaris van de afd. Alkmaar van het Roode Kruis en in 1917 lid van het hoofdbestuur en tevens kringcom missaris. Bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd trad hij als zoodanig af, maar nog altijd heeft het Roode Kruis zijn voorliefde, Mr. Ledeboer, die al eenige jaren in Bergen woont, is daar n.1. voorzitter van de afdee* ling Bergen van het Roode Kruis. Voor de totstandkoming van het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar heeft mr. Ledeboer veel en groot werk verricht. Een op zijni initiatief gesticht comité bracht dcarvooi) 165.000 bijeen. Voor zijn werkzaamheden ten behoeve van het Roode Kruis ontving mr. Ledeboer het Kruis van Verdienste. Mr. Ledeboer is ook al sinds vele jarert president-curator van het Alkmaarsche gym» nasium. In 1903 huwde mr. Ledeboer met Maria Geertruide Hermina Gerritsen. Hun huwelijk werd met vier kinderen, een zoon en dria dochters, gezegend. Dank zij de voortreffelijke talenten vart mevr. Ledeboer, als echtgenoote, heeft mr, Ledeboer steeds in zijn gezin de rust en derf steun gevonden, die voor de vervulling vart zijn moeilijk ambt noodzakelijk is. Zooals men weet werd voor enkele jaren de wet op de benoembaarheid van rechters gewijzigd, waarbij bepaald werd, dat rech ters op 70-jarigen leeftijd hun ambt moeteri neerleggen. Mr. Ledeboer zal dus slechts 2 jaar als president in functie blijven. Tijdens ons kort onderhoud kwamen reeds verschillende bloemstukken binnen, als bewijs, dat in breeden kring met deze promotie wordt medegeleefd. tegen een prijsvraag naar voren waren ge komen. Reeds de samenstelling voor de com missie bepaalt hoe de beslissing zal zijn, zonder dat de Opdrachtgevers iets weten. De heer K e ij s p e r verwierp dit argu ment, omdat tenslotte de raad beslist. Weth. Klaver ontwikkelde nog meer dere bezwaren, o.a. dat een jong architect die de prijsvraag evéntueel won, geen erva ring over de uitvoering bezit. Ten aanzien van de warmtebron staat niets vast. De ruimte voor elke verwarmingsbron is er. De voorzitter constateerde, onder dankzegging aan den heer Kirkenier, met voldoening, dat de raad zich met algemeene stemmen met het ontwerp vereenigde. De raad bleef hierna nog in comité bijeen. JkouinciaaC Tlieuws Feestzang. Woensdagavond hebben de voorzitters en directeuren van de vijf koren in onze ge meente vergaderd ter bespreking van het feestprogram bij het a.s. regeeringsjubileum. Begonnen werd met het „Wilhelmus". Daarna zal men gezamenlijk zingen een lied dat wordt geschreven door mej. Zwaan te Alkmaar en de koren zullen zingen onder directie van den heer Snel te Alkmaar. Het feestprogram zal eindigen met „Wilt heden nu treden" uit Valerius Gedenkklank. Waarschijnlijk zullen met het R.K. Mannenkoor is dit zeker ook nog andere nummers worden gezongen, doch dat staat los van den gemeenschappelijken zang. Feestavond „Eensgezindheid". Het jubileerende fanfarecorps „Eensge zindheid" heeft Woensdagavond een feest avond gehad dat klonk als een klok. Een van de beste Nederlandsche harmoniecorp sen heeft een concert aangeboden, met me dewerking van het herv. kerkkoor ter plaatse. Er waren vriendelijke woorden en bloemen en als klap op den vuurpijl meer dan 1000 bezoekers. Doch laten we liever ons bij het program bepalen. Even voor 8 uur arriveerden onze gasten in 3 autobussen. De harmoniever. „Ons Ge noegen" van Wormerveer (dir. de heer A. Meijns) werd door het jubileerende corps met volle muziek ingehaald en in marsch- tempo ging het door een gedeelte van het dorp. In het muziekpark aangekomen ving het 60-man sterke corps aan met een programma dat aller belangstelling had. De feestavond werd jngezet met een marsch van R. B. Hall en de feeststemming uitte zich in een spontaan applaus. Voorts willen we nog noemen „Faust Ballet" (7-deelig) dat aller belangstelling had. Het corps had een ovatie in ontvangst te nemen. Hierna trad de voorzitter van het herv. kerkkoor, de heer J. Rus Gzn. naar voren. Spr. feliciteerde de jubileerende vereeni- ging en bood onder hartelijke bewoordingen een kostbare bloemenhulde aan. Hierop ving het gemengde koor, 36 personen, aan, met „Gott grüsse dich" van T. Mücce. Een mooi program werd uitgevoerd en het koor eindigde met „Hymne aan den Vrede" van A. Romberg. Het laatste nummer, dat aller minst gemakkelijk is, werd uitstekend ver tolkt. Een compliment voor den directeur, den heer A. P. Blauw te Alkmaar, is zeker op zijn plaats. Na de pauze heeft de heer Bruul dank woorden gesproken voor de medewerking aan het feest. Samenwerking en belangstel ling, aldus spr., zijn noodig voor den bloei. Dank bracht spreker voor de vriendelijke wenschen, doch bovendien voor de bloe men. De heer Bruul meende te mogen spre ken van een verrassing, „niet alleen voor ons, doch ook voor de zeer talrijke aanwezi gen". Hij sprak den wensch uit dat het koor, onder de eminente leiding van den directeur het publiek nog vele malen op ge zang zou vergasten en wenschte directeur en koor grooten bloei en voorspoed toe. (Applaus). Hierna werd het program van „Ons Ge noegen" afgewerkt. Het was al laat (elf uur) toen door het muziekcorps met de „Old Panama" marsch van K. J. Alfard de zoo goed geslaagde jubileumuitvoering werd gesloten. Afwisseling voor de badgasten. Nu het mooie zomerweer maar niet wil komen heeft de directie van het badhotel Welgelegen gezorgd voor de noodige af wisseling voor de badgasten. Vanaf Zater dag a.s. zullen met een wisselend reper toire de Hollandsche humoristen Ad en Mary Timm optreden, terwijl The Star Melodians het. musicale gedeelte zullen verzorgen. Met cabaret, muziek en dan cing hoopt men de gasten gezellig bezig te houden. Behalve des avonds, zullen Zon dags ook matiné's gègeven worden. De N.V.N.A.C.O. zal door inlegging van spe ciale diensten voor het vervoer van de gasten van buiten zorgen. Versch brood aan het ontbijt. Het hoofd der arbeidsinspectie te Haarlem heeft vergunning gegeven tot 16 September des morgens na half acht versclr brood te vervoeren ten behoeve van de logeergasten van hotel Bellevue. Veertigjarig jubileum korps Scherpschutters. Het korps Scherpschutters der Eg- monden te Egmond aan Zee viert dit jaar het veertigjarig jubilèutn. Het korps werd namelijk opgericht in'October van het jaar 1898. In verband met dit jubileum orga niseert het' korps van 20 tot en met 25 September a.s. te Egmond aan Zee een nationale schietwedstrijd, waarvoor zeer groote belangstelling bestaat. H. M. de koningin heeft bereids voor deze wedstrij den een medaille beschikbaar gesteld. Met het oog op een waardige viering van dit jubileum zal voorts een eerecomité ge vormd worden, waarvoor verschillende autoriteiten uit Egmond aan Zee en om liggende gemeenten zijn uitgenoodigd. Als bijzonderheid bij dit jubileum kan worden vermeld, dat de voorzitter, de heer G. Snoeks Sr., gedurende al die 40 jaar bestuurslid van het korps is geweest. De heer Snoeks, die thans 75 jaar is, herstelde sinds kort van een langdurige ernstige ziekte, hetgeen voor het korps dus wel een reden tot bijzondere verheuging is. BRO€K OP LANGENDIJK] Opbrengst voor het Oranjefeest. De opbrengst van de collecte voor het te houden Oranjefeest in deze gemeente was 391. Een mooi resultaat. Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider der directe belastingen te Broek op Langendijk houdt zitting voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelas tingmerken te zijnen huize Dijk 316 D, uit sluitend op 25, 26, 27, 28 en 29 Juli van 8-10 uur (n.t.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9