Siucqectiike Stand £aatste Aecidtm JluMicaties AMSTERDAMSCHE BEURS j |i Stad w Omgeving, Gunning verderen aanleg militaire vliegveld. Ernstige trambotsing. Drie gewonden naar het ziekenhuis. GROOTSCMERMER EGMOND A. D. HOEF De verlichtingsavond te Bergen. Moordaanslag te Rotterdam mTBR n»/,-'/. K, °rk L81u/». l-Bl»/.. .EERSTE ELAD. Alkmaar, Donderdag. Naar wij vernemen is de verdere aan leg van het vliegveld, omvattend het zand- vervoer, het sloopen der gebouwen en het egaliseeren en draineeren van het terrein, thans gegund aan de N.V. Betonbouw Mij. Trio te Amsterdam. Met den aanvoer van het benoodigde ma teriaal is reeds een aanvang gemaakt. AANRIJDING OP DEN BERGERWEG. Na afloop van den verlichtingsavond te Bergen heerschte er gisteravond op den Bergerweg een enorme drukte en dit had een ongeval ten gevolge. Een auto, komende uit Bergen, reed een jongeman van omtrent 25 jaar, die over den weg liep, aan. Juist passeerde ter plaatse de heer Hohmann uit Alkmaar, bij wien dr. van Gïlse in de auto was gezeten. Dr. van G. verleende de eerste hulp en con stateerde een lichte hersenschudding. De aangeredene is per auto naar zijn woning te Alkmaar vervoerd. MOTORONGELUK. Hedenmorgen ongeveer half twaalf wilde de heer K. uit Ooster-Blokker, vertegen woordiger der Sunbeam Oil Maatschappij met zijn auto op den Middenweg te Heer- hugowaard tegenover de woning van den burgemeester keeren en reed daartoe achteruit. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak reed de heer Blankvoort uit Alkmaar, die op een Harley Davidson naderde uit de richting Alkmaar, tegen de achterzijde van de auto en sloeg daarna over den kop. Hij kwam in de wegsloot terecht, terwijl de motor op den kant bleef liggen. Doornat kon de heer Blankvoort bij den postkantoorhouder naar binnen gaan waar door den aanwezigen geneesheer, dr. Cohen uit Hensbroek, geneeskundige hulp werd verleend, waarna de heer B. per auto naar zijn woning in Alkmaar werd vervoerd. UITBREIDING AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Op Dinsdag 2 Augustus a.s. te 13 uur wordt het telefoonnet te Stompetoren geautomatiseerd. Van dat tijdstip af kunnen de geabonneer- den van de automatische netten in de tele foondistricten Alkmaar en Amsterdam de aangeslotenen van het net Stompetoren (kengetal K. 403) langs automatischen weg bereiken. Men gelieve thans de strook die zich voor op de plaatselijke telefoongids bevindt, te verwijderen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van C. Uitentuis, zonder beroep te Alkmaar. Rechter-commissaris is mr. Ubbens, cura tor mr. Leesberg. Op den. Helderscheweg, ten hoogte van de kalkovens, nog juist aan deze zijde van den Koedijker overweg, zijn hedenmiddag te ruim 2 uur twee trams op elkaar gebotst. Bij de botsing, die vrij hevig aankwam, werden drie pas sagiers dusdanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis alhier moesten worden overgebracht. Hun toestand is evenwel gunstig: in hoofdzaak hebben de pa tiënten snij wonden aan gezicht en han den opgeloopen, terwijl één dame een gebroken arm opliep. Hoe is het mogelijk geweest, dat hier een botsing plaats had! hebben wij ons af gevraagd. En wij hebben die nog gesteld aan de spoorwegmenschen zelf, die echter de meeste stilzwijgendheid in acht namen. Van bewoners uit die buurt vernamen wij, dat waarschijnlijk een der bestuurders ver zuimd heeft, op een zijspoor te rijden, wat in den regel op deze plaats gebeurt. Moge lijk is echter ook, dat de tram uit Bergen verzuimd heeft te stoppen bij de halte aan den overweg, om eerst de tram uit War- menhuizen te laten passeeren. In elk geval, de tram uit Bergen, be staande uit een locomotief en een aantal wagens, reed op hetzelfde spoor als de mo torwagen, die naar Warmenhuizen moest. Pas op eenigen afstand van elkaar bemerkten de bestuurders het gevaar en trachtten bei den door remmen een botsing nog te voorko men. Dat gelukte echter niet, maar wel werd de botsing zelf daardoor minder ernstig. Terwijl de Bergertram vrijwel „uitgereden" was, had de motorwagen echter nog eenige vaart en deze schoof op de locomotief. De bestuurder zag op het laatste oogenblik nog kans, om van zijn plaats te springen, waar door hij ongedeerd bleef. De botsing was nog zoo hevig geweest, dat het voorbalcon 4van den motorwagen geheel was ingedrukt en de rails aan dezen kant alles versplinterde. Het balcon drong in de locomotief, welke laatste echter vrij wel onbeschadigd bleef. De slag was echter nog zoo hevig, dat het voorbalcon van den eersten volgwagen der tram eveneens ineen gedrukt werd en ook hier werd het glas versplinterd. De passagiers. Er zaten in beide trams in totaal ongeveer 20 a 30 passagiers, die door den schok van hun plaats schoven. De meesten kwamen met den schrik vrij, maar drie van hen wer den vrij ernstig gewond aan gelaat en lede maten, terwijl één van hen, mej. S. uit Alk maar, een gebroken arm opliep. Onmiddellijk werd de G. G. D. ge waarschuwd, die met twee ziekenauto's spoedig ter plaatse verscheen. Dr. Dijkhui zen en dr. Steensma verleenden de eerste hulp, terwijl ook dr. den Hartogh uit Koedijk eveneens spoedig verscheen, om hulp te ver- leenen. Nadat de patiënten verbonden wa ren, werden zij naar het ziekenhuis overge bracht. De overige passagiers werden met cie autobus van den dienst AlkmaarDen Hel der naar Alkmaar vervoerd. f Uit Alkmaar arriveerden direct daarop n materiaal-wagen, om de versperring op te ruimen. Gelukkig bleek de rails niet te zijn ontzet; zoodat de wagens gemakkelijk weg getrokken konden worden. Er was veel belangstelling bij dit ongeluk. TWEE BONNETJES! Op het kruispunt Langestraat-Hoogslraat- Schoutenstraat kwamen gisteravond twee wielrijders met elkander in botsing doordat de eene, die in de Langestraat reed, verzuim de aan den uit de Hoogstraat komenden wiel rijder den voorrang te verleenen. Laatstbe doelde wielrijder reed echter zoo snel. dat hij door zijn wijze van rijden de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. Door de politie is tegen beide wielrijders proces-verbaal op gemaakt. BENOEMD. De heer J. Boot, onderwijzer aan de openbare ulo-school, is benoemd tot leeraar in de Fransche taal, letterkunde en correspondentie aan de Middelbare Han delsschool te Amersfoort. Het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin. Het Oranje-comité in deze gemeente zal op 5 September a.s. een feest organisee- ren in verband met dit jubileum. Was het de bedoeling dit feest op één plaats voor de geheele gemeente te houden, is,de laatst gehouden vergadering is dit plan geheel ver vallen. Er zal nu zoowel te Driehuizen als te Grootschermer feest zijn. Het comité is daarom gesplitst. Ieder doet nu wat noodig en mogelijk worde geacht. Wel is besloten om op 5 September a.s. in beide kerken des morgens een dienst te houden. De datum van 5 Sept. is gekozen om beter een gezelschap, goochelaar e.d. te kunnen bekomen. En dan is 6 Sept. geheel vrij om, of naar de radio te luisteren of zich elders heen te begeven. Kostelooze rijwielplaatjes. Op 1 Augustus a.s. zal te Egmond aan den Hoef zitting gehouden worden in de openbare lagere school alhier voor de aan vragen van kostelooze rijwielmerken. De zittingsduur is op dien dag bepaald van 1820 uur. ALKMAAR. GEBOREN: Jacob Nicolaas, z. van Jacob Pannekeet en Maria Magdalena Wilhelmina Roos. Berend, z. van Jacob Bellis en Lena Maartje Kootje. GETROUWD: Albert Smid en Dina Bakker. Johan- nes Nicolaas van Baden en Trijntje Greta Nagelhout. Een zeer geslaagd feest. Gisteravond is de V. V. V. door het weer wel bijzonder begunstigd. Het was een zomeravond, zooals wij op een verlich tingsavond nog niet hebben medegemaakt. Om 8 uur werd volgens afspraak de drie kleur op den kerktoren geheschen, ten teeken, dat de verlichtingsavond zou door gaan .Noodig was dit echter niet, want den geheelen dag had de zon heerlijk ge schenen en als het ware de buurtcommissies aangemoedigd, hun uiterste inspanning te geven. Beraadslagingen van de commisies of men het erop zou wagen, waren niet noodig. Het werd een zomeravond uit duizenden en met voldoening kan gecon stateerd worden, dat Bergen op een wijze voor den dag is gekomen als nimmer te voren. Duizenden uit Noordholland bezochten gisteravond dit mooie vacantiedorp, dat thans reeds 4500 gasten huisvest. De politie had den voor tref felij ken verkeersmaatregel genomen, dat om half negen de straten, die verlicht werden, voor het autoverkeer werden afgesloten. Daardoor was het mogelijk, de duizenden lampions in korten tijd op te hangen. Bergen bezit daarvan het geheim. Het zijn de vrijwillige handen van de buurtbewoners, geassisteerd door daar wonende gasten ,die het klaar spelen om in een uur tijds het dorp in een sprook jesdorp om te tooveren. Om 9 uur werd met het ophangen van de lampions een aanvang gemaakt en om tien uur hingen er ruim 12000 onder het groene bladeren dak. Voor den verlichtingsavond wordt er in Bergen met liefde gewerkt. In iedere buurt volgt men eigen ingevingen, maar juist daardoor wordt er een schoonheid ver kregen, die men tevergeefs zou zoeken, wanneer naar vaste ontwerpen gearbeid moest worden. De V. V. V. had de lampions om de Kerkruïne wederom ongelijkmatig aan de takken van de boomen gehangen, maar daardoor een effect verkregen, dat niet overtroffen kan worden. In de Stationsstraat had men dit jaar weer het dak van oranje-lampions ge maakt, waardoor deze breede straat den indruk van een groote feesttent maakte. Wij kunnen ons deze straat niet mooier denken. In de Oldenburglaan en de Ruïnelaan hadden de bewoners de lampions in den vorm van druiventrossen gehangen, afge wisseld met lampions in verschillende kleuren, die rechtlijnig waren aangebracht, waardoor een bijzonder effect was ver kregen. Bijzonder mooi was de Verlengde Ol denburglaan ,waar men in strakke lijnen, een combinatie van oranje en groene lam pions had aangebracht. De Dorpsstraat, vanaf café Hilbrand, kwam dit jaar, evenals de Molenstraat, schitterend voor den dag. Ook de St. An- toniestraat ,waar nieuwe krachten hun medewerking hadden verleend, dient ge noemd te worden. Daar had men het feestelijk aanzien door het aanbrengen van een groot aantal vlaggen verhoogd. Pittoresk waren de Molenstraat, de Fransche Steeg en de Kleine Dorpsstraat. De Kerkstraat maakte een zeer beschaaf den indruk. Met voldoening constateerden wij, dat het gedeelte Breelaan van de Karei de Grootelaan tot de Stationsstraat, waar men een combinatie van oranje en groene lam pions had aangebracht, dit jaar beter verzorgd was dan andere jaren. Bijzondere vermelding in dit gedeelte verdienen de Oude Prins, het Oranje Hotel en vooral café Spoorzicht, waar de lampions als slingers hoog in de boomen hingen. De bewoners van de Breelaan van het gedeelte StationsstraatRussenweg had den iets aparts gebracht. De groote Chineesche poppen, die er het vorig jaar hingen, waren aangevuld met vierkante, artistiek beschilderde lantaarns, die de verdienste hadden, dat zij bleven branden, toen de lampions hun diensten hadden bewezen. Voornaam.en rustig was de ver lichting in den Russenweg, de Hoflaan en de Prins Hendrikstraat. Ook aan tuin- en gevelversiering was door velen de noodige zörg besteed. Prachtig was de tuinversie- ring met vetpotjes in den tuin van de villa van den heer Bos Eyssen aan de Hoflaan en van den heer Onrust, hoek Russenweg. Ook de tuin van de firma de Wijs en Broers met den lichtmast van vetpotjes was fantastisch. Die van de Rustende Jager, het brandpunt van het feest, stak hierbij sterk af. Twee lampions op iedere pilaar van het terras is wel wat heel simpel. Op dergelijke avonden wil het publiek een feestelijke omgeving en de tuin van de „Rus" leent zich daarvoor zoo bij uitstek. Dit is ook het geval met het gemeente en het Dorpshuis. Wanneer de lijnen van beide gebouwen en van het 17e eeuwsche museum eens door een vetpotjesverlichting werden omgeven, zou het sprookjesachtige om de Ruïne nog versterkt worden. Is dit niet iets voor het volgend jaar? Bergen's Harmonie trok van 9 tot half 12 onvermoeid, gevolgd door een blijde, zin gende en 'hossende jeugd, door het dorp. De terrasen zaten tot middernacht vol be zoekers. De paling- en ijsstalletjes, alsmede de snelbuffetten maakten schitterende zaken, in de café's had men geen handen genoeg om de dorstigen te bedienen en de rijwielstallingen stalden duizenden fietsen, terwijl ook de banket- en sigarenwinkels goede zaken maakten. Zelfs naar Duinver maak, buiten het verlichtingscentrum, trokken honderden jongeren, om zich in de openluchtdancing te vermaken. Tot diep in den nacht bleven de dans gelegenheden met feestelingen bevolkt, Bergen's middenstand heeft de waarde van den verlichtingsavond weer eens leeren kennen. Dit stemme de V. V. V. tot voldoening en dit te meer, omdat ook de gasten blijk gaven, deze variatie in hun vacantie buitengewoon op prijs te stellen. Vanmorgen trof het ons, hoe reeds alles wat aan het feest herinnerde, keurig was opgeruimd, 's Nachts pakten de buurtcom missies met het opbergen van de lampions aan. Daardoor voorkwamen zij, dat men de na een dergelijk feest zoo vaak aanwezige rommel ziet en blijft alleen de herinnering aan het sprookje. Van een in het Dorpshuis exposeerenden Bergenschen kunstschilder ontvingen wij de klacht, dat gisteravond de taxi's, die met het oog op den verlichtingsavond van hun vaste standplaats waren verdreven, voor het Raadhuis en het Dorpshuis gestation neerd waren, waardoor het bezoek aan zijn tentoonstelling werd belemmerd. Wjj weten, dat onze kunstenaars het niet ge makkelijk hebben en staan met den schil der op het standpunt, dat de overheid de plicht heeft, datgene te doen, wat voor hen den moeilijken bestaansstrijd lichter maakt. Anderzijds zijn 'wij echter van oordeel, dat ook de heer Kamstra moet begrijpen, dat op een verlichtingsavond de overheid met mogelijkheden moet rekenen en dan hebben wij voor de genomen orde maatregelen niets dan lof. Op een verlich tingsavond komen de bezoekers niet bepaald voor het bezoeken van schilde rijententoonstellingen naar Bergen. Mis schien is het echter mogelijk het volgend jaar de taxi's tegenover het Postkantoor te plaatsen. Het vervoer. Een groot aantal bezoekers kwam uit alle richtingen naar Bergen. Dit aantal is moeilijk te. schatten, doch stellig zijn het er een 6000 geweest. De tram vervoerde 4500 passagiers en de bus 1200. Wij zijn zeker niet hoog, als wij het aantal bezoekers, dat per auto kwam, op 2000 schatten. Bergen telt ruim 6500 zielen en het aantal in Bergen vertoevende gasten be draagt 4500. Nagenoeg de geheele bevolking van Bergen was op de been, zoodat men uit bovenstaande cijfers wel kan concludeeren hoe druk het was. (Ongecorrigeerd.) Vrouw ernstig door revolverschot gewond. Op den Schiedamschen singel te RoR"'" dam werden vanmiddag de voorbijgang en omwonenden opgeschrikt door een revol verschot. Ernstig getroffen en bloedend zax- te een vrouw in elkaar om onmidddW* weer op te staan en wankelend een nabij kapperszaak binnen te loopen. Hier zak e zy wederom ineen en zeide: „Nu heeft hij zijn zin". Er schijnt reeds langen tyd tusschcn de dader, den 30-jarigen J. K. en zijn 32-jange verloofde mej. J. M., die in betrekking was bij de dames S., eveneens wonenden aan den Schiedamschen singel, verschil van meening te zijn geweest. Toen mej. M. op weg naai haar betrekking vanmiddag K. ontmoette, moet deze, volgens ooggetuigen, met haar opgeloopen zijn. Tijdens een ontstane twist wond de man zich zeer op. Hij trok een re volver en plaatste deze op den rug "an vrouw en vuurde. De kogel drong het lichaam binnen en verwondde ernstig de linkerlong. Toen de vrouw in elkaar gezakt was, en voorbijgangers den man wilden grij pen, zwaaide deze met den revolver en schoot wederom. Het wapen ketste echter, waardoor verdere ongelukken werden voor komen. K. nam de vlucht. Door velen achtei- volgd, rende hij de Witte de Withstraat in. Op den hoek van de Hartmanstraat geko men, dreigde een agent van politie den woesteling te zullen neerschieten, waarop deze zich overgaf en naar de politiepost aan de Baan kon worden overgebracht, waar hij in voorloopige bewaring is gesteld. In de kapperszaak had men inmiddels den G.G. en G.D. gewaarschuwd. Per auto is de vrouw in ernstigen toestand naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. ONTVLUCHTE GEVANGENE AANGEHOUDEN. De man, zekere F., die gisteren, toen de gemeente-politie van Zutfen hem naar Arnhem wilde overbrengen, waar hij wegens mishandeling een gevangenisstraf van veer tien dagen moest ondergaan, aan zijn be waker ontsnapte en over het stationsempla cement de vlucht nam, is gepakt. Het bleek, dat hij zijn motorfiets van huis had gehaald en daarmede naar Eefde was gereden, waar hij zich eenigen tijd ver stopte. Tenslotte ontdekt de rijksveldwach ter hem in een café en hield hem aan. Hij is inmiddels naar Arnhem overge bracht. 10-JARIG JONGETJE VERDRONKEN. Gisteravond negen uur was de tienjarige A. J. V., wonende in de Markenschestraat te den Haag nog niet thuisgekomen. Zijn vader heeft toen aan de politie de opsporing van den knaap, die het laatst was gezien door zijn broertje nabij de Nieuwe haven te Sche veningen. Hedenochtend omstreeks half ze ven is het lijk van den vermisten jongen uit de 2e Binnenhaven opgehaald. Bij aet dreg' gen en ophalen is een tankboot van de Shell behulpzaam geweest. BIGGENMERKEN. Van 11 tot 16 Juli zy'n aangebracht 54.812 (v. j. 37.820) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 16 Juli gebruikt 955.825 (v. j. 914.393) merken. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal 1.218.554 biggen zijn gemerkt, welke aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 1.064.532 bedroeg. DE WERKZAAMHEDEN DER „KARIMATA". Thans over het middenschip heen De „Karimata" werkt de laatste dagen gestadig door. Echter is het opmerkelijk, dat er nu geen zg. „ballastbrooden" meer opgehaald worden. Deze „ballastbrooden" zijn zware stukken ijzer, welke in het middenschip geborgen waren en regel matig werden opgebaggerd. De omstandigheid, dat deze nu niet meer naar boven komen en de em mers slechts wrakhout en niet nauw keurig te definiëeren voorwerpen op halen, geeft reden tot de veronder stelling, dat de „Karimata" thans over het middenschip heen is. Niet onmogelijk is, dat de molen thans werkt op de plek, welke bij vroegere ber gingspogingen, n.1. die van Lyons en van Doeksen, reeds „behandeld" is, zoodat daardoor ook verklaarbaar is, dat er nu een hiaat is in het ophalen van voor werpen. ONRUST IN RANGOON. Dinsdag j.L hebben' zich in Rangoon ern stige ongeregeldheden voorgedaan, welke zijn ontstaan doordat een Mohammedaan een boek had uitgegeven, waarin het Boedisme werd beleedigd. Tijdens de ongeregeldheden werd een politieman gedood, een Europeesch politie-officier en zeven inlan^sche politie mannen, alsmede 23 Indiërs gewond. Een de tachement van het Yorkshire lichte infante- rieregiment herstelde de orde en bleei den geheelen nacht op wacht in de betrokken wijk, gewapend met mitrailleurs. POLITIEPOST OVERVALLEN. De politiepost in het centrum van Bethle- hem is door een bende van 150 gewapenden overvallen. Drie politiemannen werden ge dood en het posthuis werd geplunderd. Een andere bende heeft de kolonie Yoknean bij Haïfa aangevallen. De kolonisten waar schuwden door middel van vuurpijlen dt politie en militairen. De aanvallen werden afgeslagen en de aanvallers leden zware verliezen. Bij Amman is een Bedoeïnenstam door een gewapende bende aangevallen. D< aanvallers maakten zich meester van di sieraden van de vrouwen en het vee en na hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat «nM Juli 1938 af voor een ieder ter secre- der gemeente ter inzage is gelegd het Raadsbesluit van 19 Mei 1938. nr. 4. goed. i, rd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 20 Jmj 1938 nr. 185. tot herziening van het uitbrei- i„„ West" voor zooveel betreft het mbted der gemeente begrensd door den spoorweg Alkmaar-Heiloo, de Hoevervaart, X?Houtvaart en den Bergerweg en tot vaststelling van de by dit plan tot herzie- nin* behoorende bebouwingsvoorschriften. ALKMAAR, 28 Juli 1938. De Burgemeester van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. men de vlucht. Zij werden door militairen achtervolgd, die de bandieten gevangen namen en het gestolene aan de eigenaars terug gaven. POOLSCHE NOTA AAN TSJECHO-SLOWAKIJE. De Poolsche regeering heeft een nieuwe nota gezonden aan de regeermg te Praag over de anti-Poolsche activiteit van commu nisten in Tsjecho-Slowaküe. De eerste nota dienaangaande is gezonden op 22 Maart en de Tsjechische regeering antwoordde hierop op 7 Mei en 1 Juli. In het laatste antwoord heeft de Tsjechische regeering een aantal maatregelen opgesomd, welke genomen wa- ren om aan de Poolsche eischen te voldoen. Deze worden door Polen niet voldoende geacht. In verband met deze tweede nota merkt het P.A.T. op, dat de Tsjechische autoriteiten de zaak blijkbaar als een kleinigheid be schouwen. De Poolsche regeering heeft zich bereid verklaard, de Tsjechische politie te doen bijstaan door haar eigen politie, ten einde de actie tot een goed einde te voeren. De Poolsche pers publiceert het Tsjechi sche nationaliteitenstatuut zonder commen taar. De regeeringspers valt Tsjecho-Slowa- kije aan in verband met den achttienden verjaardag van het vaststellen van de grens tusschen Polen en Tsjecho-Slowakije. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Vannacht is bij de heuvel Salnt-Rambert Dalbon een Fransch militair vliegtuig bran dend omlaag gestort. Uit het wrak zijn vijf lijken geborgen. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 28 Juli 1938. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 33>4 Nederl. 1938 102*/u 3 Ncd.-lndié 1937 100»;, 5K DuitschL '30 m. verkL 30»/M B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 150 Handel Mij. Cert. v. 250 150 Koloniale Bank 162 Ned. Ind. Handelsbank 142 INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie 48W), Calvé Delft Cert 91 Nederl. Ford300»/, Philips GloeiL Gem. Besit 249y« Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors - - - Kennecott Copper 156'VJG 39'/, *27U/,J 46»/,, 32'/, 32»/,, 6'V» 46»/,, 475'/, 195 194 92»/, Republic Steel15"/,, Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij73i/4 Redjang Lebong163 PETROLEUM. Dordtsche Petr331»/, Kon. Petr345»/, 76»/, Phillips Oil31"/» Shell Union1»/,* Tide Waterll#/,« RUBBERS. Amsterd. Rubber 234»/, Deli Bat. Rubber .169 Hessa Rubber137»/, Oostkust170 Serbadiadi1201/a Interc. Rubber3«R/„ SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacitic Southern Railw. Cert.! Union Pacific Canadian Pac. 107 88 1231/, 120 2371/. 288 256 29'/, 15»/, 10»»/» 62»/, ulsU 2.4 VUt 102»/ï iocr/, 30 149 160 161 141 46»/,-7 90 303'/. 246'/, W/a 37»A 25-6»/» 42j.il/» 31* 3G'/,.»/s 144/,«-i 6»/, 43-»^ 4»»/i« 470 190 188 89'/,-'/, 73»/, 162 330»/, 344'/, 75'/, 30'/« 121-'»/» 11'/, 231»/, 168j-9j 137W 171'/, 116»/, 3»/,-"/w 106 86»/, 122 119* 232 284'/» 255'/, 27* 62 tExclaim. 'Exdividend. SNoteenng per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. No,., v i Vorige koers heden j£"den 8.95 X 8.95'/. Berlijn 73 05 73 08 5» 8 /ti 5 03 5.02 Brussel (Belga) 30.77 30.98 Zunch 41 67 41 68 Kopenhagen 40.oo 40.00 Mockholm 4617^ 4017K US1° 45.00 45.00 lliiugv»,»»..

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2