^Binnenland JmiMelau ^Buitenland nederland 1070 koningin wilhelmina nder de aanwezigen I Agent bij de Spaansche opstandelingen. Géén erkenning de facto. OPEL vanaf f 119 5. NASSAU GARAGE - ALKMAAR Verheers o ngeluhken GEMENGD NIEUWS. Burgeroorlog in Palestina. Branden, gevechten, overvallen. Het buitenlandsch beleid. „40 jaren Koningin der Nederlanden" Tsjang Kai Sjek onderhandelt Over verkoop van een spoorlijn. Nieuws in 't kort. tweede blad De regeeringspersdienst deelt het volgende mede: „In aanmerking nemende, dat het ge zag van generaal Franco zich thans uit strekt over het grootste gedeelte van Spanje, heeft de Nederlandsche regee ring met diens bewind een regeling ge troffen inzake wederzijdsche vertegen woordiging in dier voege, dat elk van beiden een agent zal vestigen teneinde de belangen van zijn landgenooten voor te kunnen staan. Bovendien zullen in een aantal nader overeen te komen plaatsen sub-agenten kunnen worden benoemd, die werk zaamheden zullen verrichten, vergelijk baar met die van consulaire ambtenaren. Een erkenning, hetzij de jure, hetzij de facto houdt deze regeling niet in". DOKTER L. HEIJERMANS GECREMEERD. Enorme belangstelling. Onder zeer groote belangstelling vond gistermiddag op Westerveld de crematie plaats van het stoffelijk overschot van dokter L. Heijermans, oud-directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Amsterdam. Reeds lang voor den tijd, waarop de plechtigheid zou geschieden, waren hon derden belangstellenden aanwezig. Toen de baar naar het crematorium werd gedragen, werd deze gevolgd door een langen stoet, waarin aanwezig waren vele persoonlijk heden op medisch gebied en op het gebied der volksgezondheid, vele doktoren, een vertegenwoordiger van het Amsterdamsche gemeentebestuur en diverse afgevaardig den van S. D. A. P. en N. V. V., van Kamer- en Statenfractie en zeer vele anderen. De heer Rodrigeres de Miranda, die sprak namens het gemeentebestuur van Am sterdam, sprak een enkel woord, waarin hij zijn verdiensten en zijn werk in het belang van de menschheid releveerde. Vervolgens spraken nog dr. J. M. Josep- hus Jitta, die sprak over de vruchtbare samenwerking met den overledene, prof. dr. J. A. Veraart, die den overledene dank bracht voor alles wat deze heeft gedaan voor de uitvoering der sociale verzekering, in het bizonder van de ziektewet, de heer Hoogland namens de soc.-dem. staten fractie, Koos Vorrink namens de S.D.A.P., dr. E. Wiardi Beekman namens de Arbei derspers, de heer Jan van Zutphen en dr. Tunsler, de opvolger van dr. Heijermans. Een zoon van den overledene dankte de sprekers en de andere belangstellenden. NEDERLANDSCH PROTEST TEGEN DE MEXICAANSCHE OLIE-POLITIEK. De regeeringspersdienst meldt: De Nederlandsche tijdelijk zaakgelastigde te Mexico City is, in aansluiting op zijn stap bij de Mexicaansche regeering van 29 Juni j.1., overgegaan tot de overhandiging aan den Mexicaansche minister van buiten- landsche zaken van een memorandum, op gesteld door de Nederlandsche belangheb benden bij de Mexicaansche petroleum maatschappijen, waarin deze hun standpunt volledig hebben uiteengezet en gewezen hebben op: 1. de h.i. ongrondwettigheid van de Me xicaansche onteigeningswet van 23 Novem ber 1936, 2. de h.i. onwettigheid van het Mexi caansche omeigenirgsbesluit van 18 Maart 1938, 3. de h.i. ongeldigheid van de uitspraak van den Mexicaanschen arbeidersraad van 18 Maart j.h, waarin verklaard wordt, dat het arbeidscontract, dat geldig is krachtens het besluit van 18 December 1937, is beëin digd. hydrol. remmen, onafh. voorveeriug, stalen carrosserie, sekurit glas. - OFFICIAL DEALER. - O Uit het Engelsch van ARTHUR SOMF.RS ROCHE Door Mr. P. v. D. 36) „Kalm aan, jongen", zei Peters. „Alsof je naar de kerk wandelde... kalmpjes, lang zaam aan Hij leidde mij door de deur vlak bij mijn tafeltje in het restaurant, schoof de flu- weelen gordijnen ter zijde, en dwong me in den stoel, dien ik op Pots Slavini's aan maningen had verlaten. „Vlieg er nu nog niet uit", raadde hij aan. „Wacht af, tot we zien De gasten waren niet opgeschrikt. Twee deuren en zware gordijnen hadden de ge luiden van de schoten buiten het bereik van het restaurant gehouden. Alleen zy, die zich in de vertrekken, die volgens mijn voorstelling van zaken keukens en provisie kamers waren, bevonden, hadden het leven gehoord. Maar aan den anderen kant van 't vertrek stond, mij aanstarend met een rim pel in het voorhoofd, d'Esterre, de ober- kellner. MEISJE IN ZEE VERDRONKEN. Door stroom meegesleurd. Gistermiddag heeft te Bloemendaal we derom een slachtoffer geëischt. Een 14-jarig meisje uit Haarlem, dat aan het Bloemendaalsche strand in zee was gaan zwemmen, had zich te ver van de kust gewaagd en is door de sterke stroom meegesleurd. Ze was de zwemkunst niet voldoende machtig om op eigen kracht terug te keeren en is verdronken. In den loop van den avond is het lichaam aangespoeld. WERP GEEN BRANDENDE EINDJES SIGAAR OF SIGARET UIT RIJDENDE AUTO'S. Dat het aschbakjesvraagstuk in automo bielen altijd op even doeltreffende wijze is opgelost zy'n wij zoo vrij om te betwijfelen, maar dit behoeft nog geen reden te zyn, zoo schrijft ons de K.N.A.C. om brandende peukjes sigaar of sigaret zonder meer uit een der raampjes van een rijdende auto te gooien. Onlangs is het gebeurd dat zoo'n brandend sigareneindje terecht kwam tus- sschen de kleeding van een juist voorbijko menden motorrijder, die niets kwaads ver moedende doorreed om plotseling tot de ontstellende ontdekking te komen dat zijn kleedingstukken brand hadden gevat. Door dat hij zijn tegenwoordigheid van geest niet verloor werd erger voorkomen. Voorts is het gevaar van boschbranden welke op deze wijze kunnen ontstaan lang niet denkbeel dig. De K.N.A.C. spoort dan ook ieder aan om alvorens sigaren- of sigaretteneindjes weg te werpen deze eerst te dooven. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Veertienjarig meisje op slag dood. Gisteravond is op den Deventer straatweg te Holten een ernstig ongeluk gebeurd. De 14-jarige A. Bannink stak te voet plotseling den weg over en werd daar gegrepen door een zeswielige truck uit Gorinchem. Het meisje was op slag dood. AANRIJDING TUSSCHEN WIELRENNERS. Op den Spieringweg in den grooten IJ- polder by Amsterdam zyn twee wielren ners, die bezig waren zich te trainen, met elkaar in aanrijding gekomen. Een van hen kwam zoo ernstig te vallen, dat hij met een zware hoofdwonde, een hersenschudding en een sleutelbeenfractuur in het Wilhelmina gasthuis te Amsterdam moest worden opge nomen. Nederlandsche Bond van Varkenshan delaren. - In de gisteren te Meppel gehou den vergadering van den Nederlandschen Bond van Varkenshandelaren werd de heer J. Turksma, Leeuwarden, als voorzitter her kozen. Voor de afdeeling Overijsel werd als be stuurslid herkozen de heer M. Regterschot te Diepenveen, voor de zuidelijke afdeeling de heer R. Westerhof te Venlo. Knaapje verdronken. - Bij het spelen aan boord van het sleepschip „Wilhelmina", dat op de Nieuwe Maas bij Rotterdam ligt, is het vierjarig zoontje van den schippers knecht P. J. Vos, wonende aan bOord van dat schip, overboord geslagen en verdron ken. Op verzoek van de IJselmondsche poli tie heeft de Rotterdamsche rivierpolitie in de buurt gedreigd en na eenigen tijd zoeken slaagde de bemanning van de „Politie 3" er in het lijkje van het ventje op te halen. De onrust in Palestina duurt voort en neemt langzaam het karakter van een bur geroorlog aan. Te Haifa heeft de Arabische bevolking wederom een aantal joodsche winkels in brand gestoken, bommen gewor pen in de joodsche wijken en joden mishan deld. Een aantal wegen werd onbegaanbaar gemaakt, o.a. de weg van Jeruzalem naar Nabloes over een lengte van acht kilometer. Op den weg van Jeruzalem naar Tel Aviv werden verscheidene voertuigen aangeval len. Een passagier van een joodsche autobus 1QQQ ONDER IjJQ Vervolg. Erfenis van den oorlog werd de zgn. Bel gische kwestie. Niet geringe ontroering wekte hier te lande de Belgische eisch, die op terri toriale verlangens in Limburg en Zeeuwsch- Valanderen was ingesteld. Deze eisch werd verworpen; de Parijsche machthebbers ver wezen België naar het onderling overleg met Nederland teneinde zijn economische ver langens, in het bijzonder wat de Wester- schelde betreft, te zien ingewilligd. Een tractaat lag ter teekening gereed, toen, op het allerlaatste oogenblik, België den eisch van souvereiniteit over de Wielingen stelde, die de onderteekening deed mislukken. Eerst in 1925 werd het verbroken contact opgevat; het oude verdrag werd geteekend zonder dat over de bedoelde souvereiniteit door België opnieuw werd gesproken. Maar toen de clausules van dit verdrag, tevoren meer schematisch vermeld, hier te lande bekend werden, ontstond, onder leiding van de Rotterdamsche economische wereld, een storm van verzet. Zoo groote belangstelling in een internationaal vraagstuk hier te lande werd tevoren niet aanschouwd. Slechts met groote moeite slaagde Minister van Karne- beek erin het verdrag door de Tweede Ka mer aangenomen te krijgen; de Eerste Ka mer weigerde haar goedkeuring. De Minister trad af, en sedert dien is de Belgische kwes tie een hangende gebleven. Hoort men de voorstanders van dit verdrag, dan zijn wjj dientengevolge gebonden aan alle moeilijk heden, die de vergaderingen van 1839 met betrekking tot de Westerschelde kunnen te weeg brengen. Hoort men de tegenstanders, dan zijn wij verlost van een Moerdijkkanaal, dat aan Rotterdam en ook aan ons verder land, groote schade had kunnen toebrengen. Tengevolge van het feit, dat België zich op anderen internationalen grondslag heeft in gesteld, zijn de betrekkingen met onze buren aanmerkelijk verbeterd, en lykt oplos sing van hangende economisch vraagstuk ken niet zoo moeilijk als het tevoren wel scheen. Maar de Belgische kwestie blijft een moeilyk te regelen complex. In totaal 9 Ministers van Buitenlandsche Zaken hebben in deze 40 jaren op het Bui tenhof en het Plein, waarheen in 1912 het Ministerie werd verplaatst, gezeteld. Wijlen de Beaufort, de bezadigde, historisch aange legde staatsman, voerde het bewind, toen de Koningin aan de Regeering kwam. In het kabinet-Kuyper werd hij opgevolgd door Melvil van Lynden, bij wien men plotseling internationale bekwaamheden had ontdekt, toen men hem uit zijn rechterlijke loopbaan te Utrecht wegnam en hem tot secretaris generaal van het Permanente Hof, daarna tot Minister van Buitenlandsche Zaken be noemde. Zyn ministerschap is geen succes geweest; inmenging van de zijde van den premier bleef vooral hem niet verschoond, en de aanwezigheid van een dwarskijker op het eigen ministerie deed hem ontijdig zijn ontslag nemen, waarna drie maanden lang, tot aan de verkiezingen van 1905, de toen malige Weensche gezant het ministerschap ad interim waarnam. In het kabinet-de Meester was het een diplomaat van den ouden stempel, de heer Van Tets van Goudriaan, die zonder persoonlijk markante eigenschappen de portefeuille beheerde. Na hem kwam een der jongere diplomaten, de heer De Marees van Swinderen, destijds ge zant te Washington; later, in 1913, opge volgd door dengene, die den gezantschaps- post van hem had overgenomen, den heer Loudon. Scherper tegenstelling dan tus- schen deze beide figuren kan men zich moei lijk denken. De Marees van Swinderen, wiens politieke opvattingen naar eigen ver klaring van gematigd onverschilligen aard waren, was in de Kamer een terecht ge vreesde tegenpartij; door zijne, zy het ook lang niet altijd afdoende, maar rake weer legging heeft hy zich menigen aanvaller van het lyf gehouden. Daartegenover Loudon, in wien men vóór alles de volstrekte oprecht heid zijner bedoelingen waardeerde; die zelfs, toen hy ten aanzien van Nederland's buigen voor den Amerikaanschen schepen- roof in heftig conflict met geheel de Kamer kwam, door deze overtuiging van zyn on kreukbaarheid volkomen werd gered. En na deze beiden weer een geheel andere figuur in den Minister van Karnebeek, redenaar zoowel in Nederlandsche als Frar.sche moe dertaal gelijk geen ander; toegerust met zekere niet alledaagsche bekwaamheden; diplomaat, die de situatie in deni regel Rne<t wlst tc overzien, Hy werd, door het Belgis-^ iractaat dat men hem persoonlyk te zwaar aanrekende, ten val gebracht opgevolP<(1 door den heer Beelaerts van Blokland, tij. dens den oorlog onze Gezant in China die bü de Kabinetswisseling van 1933 piaat, maakte voor Jhr. Mr. A^C. D. de Graaff 20o inist als Gouverneur-Generaal uit Indié eruggekeerd. Had men aanvankelijk Ke. rekend dat deze in 1937 op zijn post zoq blijven! het uittreden der vryzinnige mi. nisters in het algemeen leidde ook hem erto« zijn zetel prijs te geven; zijn opvolger werd de vroegere Haagsche Burgemeester Mr. J. A N Patyn, tevoren gezant te Rome en Brussel. Met zijn initiatief tot erkenning van den Keizerstitel van den Italiaanschen Ko ning heeft deze, reeds spoedig na zyn op. treden, een blyk van persoonlyk inzicht ge geven. dat niet overal met onverdeelde in- stemming werd ontvangen. Maar, ondanks booze stemmen, die zich zoo nu en dan doen hooren, kan men ten aanzien van het buitenlandsch beleid van Nederland zeggen, dat de Kamer en ook de openbare meening achter de Regeering staan omdat wel elke Nederlandsche Regee ring aan neutraliteitsinzicht en zelfstandig, heidspolitiek vanzelfsprekend getrouw blijft. Daarin ook zyn alle politieke partyen één, dat deze de aangewezen weg vormt voor ons gebied in Europa, maar niet minder voor ons gebied overzee! Hebt u reeds, als abonnó van de Alkmaarsche Courant, ingeteekend op onze premie-uitgave een prachtig boekwerk, met ongeveer 400 foto's uit het leven van onze koningin? Het boek verschijnt in Augustus. Verzekert u van zoo'n boek door nog heden te bestellen. Dealbumssijn uitsluitend bü vooruitbetaling, zoodat ge door inzending van het be- drag na verschijnen het album kunt ontvangen. De prijs bedraagt 0.75 afgehaald aan ons bureau, fr. p. post 0.95. Postgiro 37060 N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster en Zoon, Alkmaarsche Courant. werd betrapt op het oogenblik, dat hy een bom wilde werpen in de Arabische stad Ramleh. De joodsche nationale raad heeft een op roep gepubliceerd om een burgerwacht te vormen. De eerste groep van deze burger wacht betrekt thans in den nacht de wacht in het gebied Sharon. Weer een Sjeik vermoord. Uit St. Jean d'Arc wordt gemeld, dat Sjeik Hoessi Asdoe Rahim, de Imam van de groote Moskee te St. Jean d'Arc, door scho ten om het leven is gebracht. Dit is de twee de aanslag op een leider van de Mohamme- daansche geestelijkheid in Palestina. Naar men zich herinneren zal, heeft de Imam van de Omarmoskee te Jeruzalem onlangs onder dezelfde omstandigheden den dood gevon den. Een vertegenwoordiger van de regee ring van Tsjang Kai Sjek heeft onder handelingen aangeknoopt met sir Geof- frey Stafford Northcote, den gouverneur van Hongkong, over den afstand van het Chineesche deel van den spoorweg Kan tonKauloen, van Kanton tot Sjoemt- sjoen, welke stad grens aan het Britsche pachtgebied. Deze lijn heeft een lengte van ongeveer 89 mijl. De correspondent van de Nisji Nisji Sjim- boen, die dit bericht meldt, seint verder uit Hongkong, dat niets bekend is omtrent den {rijs, die bedongen wordt door de regeering van Tsjang Kai Sjek. Het is echter zeker, dat de vooi gestelde transactie beoogt fond sen byeen te brengen voor den aankoop van meer oorlogsleveranties uit Brittanje en tevens ten doel heeft den spoorweg Kantoen Kauloen te behoeden tegen Japansche lucht aanvallen. De correspondent wijst er echter op, dat Engeland niet alleen zou bloot staar, aan critiek weger.s schending van het negen- mogendhedenpact, maar het resultaat zou verbeuren van zyn samenwerking met Ja pan tot behoud van zijn belangen in Noord- China, wanneer het zoo'n doorzichtige trans actie met het regime van Tsjang Kai Sjek afsloot. Voorts schrijft de correspondent, dat klaarblijkelijk plannen ontworpen zyn door Tsjang Kai Sjek voor onderhandelingen met Frankrijk over afstand van den Soenning spoorweg in de provincie Kwangtoeng, van Tausjan tot Kongmoen, een lengte van 158 K.M. Ontploffing te Belfast. - Vanochtend vroeg werd de bevolking van Belfast ge wekt door een hevige ontploffing, waardoor een winkel gedeeltelijk vernield werd. De politie heeft vastgesteld, dat een springstof was bevestigd aan het winkelraam. De eeni- ge bewoners van het winkelhuis, de heer Mckeaveney, werd niet getroffen. Hij is in 1935 candidaat geweest voor de verkiezingen van het parlement van Noord-Ierland. Hij heeft verklaard niet te weten waarom een aanslag op hem werd gepléegd. Fabrieksvloer ingestort. - In een fa briek van radio-onderdeelen in een der voor steden van Kopenhagen is een ponsmachine door den vloer van de eerste verdieping ge zakt en tusschen de beneden werkende arbeiders terecht gekomen. Een aantal ar beiders en arbeidsters werden meegesleurd. Ongeveer dertig personen werden gewond. De fabriek is wegens gevaar voor instorten gesloten. Ontploffing aan boord van een duik boot. - Aan boord van de duikboot Espoir die gemeerd lag by het arsenaal van den Mourillon, is een ontploffing ontstaan toen arbeiders bezig waren de wanden van de accumulatorenafdeeling met een isoleerende stof te bestrijken. Eén matroos vond den dood door verstikking, terwijl bij een ander de levensgeesten weer konden worden op gewekt. Doordat het isolatiemateriaal in brand was gevlogen, waren zij bovendien overdekt met brandwonden. Een arbeider, die in een andere afdeeling bezig was, werd door de vlammen omringd en bekwam zware brandwonden. Zijn toestand is verontrus tend. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaken van het gebeurde. Groote brand in de haven van Van- couver. - Gisteravond is brand uitgebroken aan de kade van de Canadian Pacific Steam- ship Company in de haven van Vancouver, waardoor het passagiersschip „Empress of Russia" ernstig gevaar liep. De geheele brandweer van Vancouver was op het ter rein van den brand aanwezig. Bootwerkers werden tc hulp geroepen. In een uur tijd stonden alle pakhuizen langs de kade in vlammen. Toen ik naar hem keek, schoof hij ach teruit door den hoofdingang, mij waakzaam in het oog houdend, tot hij verdween. „De oberkellnerhij kent mij „Laten we weggaan", zei Peters. „Maar kalm; wanneer we moeten schieten, schrot dan!! Maar niet, wanneer het niet noodig is. Dezen kant uit" In mijn onschuld zou ik het vertrek dwars hebben doorgestoken, my een weg tusschen de tafeltjes door banend, maar Kernan wist het beter. Mij half vooruit schuivend, half leidend, koos hij een weg om den hoek van het vertrek heen, en ieder, die keek, zou hebben kunnen meenen, dat ik een aasje te veel had gedronken en dat mijn metgezel bezig was mijn uittocht zoo min mogelijk te doen opvallen. Wij bereikten de deur in veiligheid, zon der dat er opschudding was verwekt. Maar ginds, bij de deur van de jassenkamer, stond d'Esterre, met een harde, dreigende uitdrukking op zijn olijfkleurig gelaat. Pe ters kwam een stap op hem toe. „Ik heb er drie gedood", fluisterde hij, „en heb hun baas gedwongen zien in veilig heid te brengen. Ik zal er vier van ma ken of ook veertigwanneer iemand dat verlangt". De maitre d'hótel deinsde terug. „De po litie „Je weet nergens van", snauwde Peters. „Dit is niet voor de politie bedoeld. Maar vcor je vrienden, en voor ieder ander. ben ik Kern Peters, en ik ga hier vandaan. En de knaap, die probeert me tegen te hou den Wat voor plan er ook in d'Esterre's hootd geweest mocht zyn, het ging er onmiddel lijk uit. Of hij al dan niet iets van het bloedbad in de achterkamer had opge merkt, wist ik niet. Zeker was hij van het geen te mijnen opzichte beraamd werd, op de hoogte geweest. Ik vroeg mij af, of de whisky, die men mij zoo zorgzaam had ver strekt, niet was toebereid om mogelijken weerstand te verzwakken. In ieder geval had hij zich verwonderd, toen ik weer in de eetzaal was komen opdagen, en was hij op het punt geweest eenige maatregelen te ne men, teneinde mijn vertrek te verhinderen. Maar voor den vlam in Peter's oogen werd hij week. Wij vonden onze hoeden en jassen zonder moeite terug, en slenterden de bree- de trap, die naar de 56ste straat voerde, zon der inmenging van buiten, af. Van den hoek van Broadway hoorde ik een politiefluitie. en vervolgens de cadans'van een jazz op het plaveisel. Thans klonken boven ons kreten van alarm van verschrikte gasten van de nachtgelegenheid. „Zij zijn er achter", zei Peters, neem het kalm op, Crandall. Daar den hoek om Wij gingen den hoek om, gingen noord waarts naar de 58e straat, staken over naar Sixth Avenue, en voelden ons, zoo was het althans met mij het geval buiten ge vaar van vervolging. Voor het eerst gaf Pe ters eenig commentaar op zijn gevecht. „Miste hem", zei hij bitter. „Kkwam met de drie anderen klaar zoo mooi als het maar kon, en liet den kei ontsnappen. Wel, dat is een heele slag voor mij. Niet dat knapen van zijn soort zullen chanteeren, maar je kunt toch nooit weten. En die kerel zou over jou kunnen gaan kletsen, Crandall. Ik vrees, dat het met je is afgeloopen. Spijt me hij ging door die deur en sloot hem af je doet beter met my mee te gaan, jongen lief". „Ik kan niet", zei ik. „Juffrouw Seeley". Peters hield ineens stil, „ik had haar heelemaal vergeten. Zeg meen je, dat die Davis soms zou kunnen hebben opgesneden! Die knaap was gewend zich er met opsnij derij uit te draaien. Kom, bel het meiske op Hy sleepte mij een drogisterij binnen en ik vroeg in een cel Jeanne's nummer aan, toen hy mij op zij stiet. „Wanneer jij vraagt, en haar familie mocht je stem herkennen, dan zullen ze dit wel merkwaardig vinden, daar ze veron derstelden, dat je met haar uit was. Laat mij praten". Maar juffrouw Seeley was niet thuis. Ja, de bediende zou haar zeggen dat mijnheer Peters had opgebeld. Bulten de drogisterij staarde Peters mij aan. Ik geloof, dat de angst op mijn ge zicht, zelfs bij de van ijzer gesmede ont roering moest hebben opgewekt, die bij hem voor medelijden doorging. „Luister,je kunt niet meer naar den Blotter terug. Ik evenmin. Maar er zyn plaatsen, waar ik wel naar toe kan gaan, plaatsen, waar het gezellig is en waar het feit, dat ik drie knapen om zeep heb ge bracht, me niet al te onpopulair zal ma ken. Jij gaat naar je hotel terug. Hoor eens, kameraad, bij nader inzien geloof ik niet, dat die kerel je zal chanteeren. Hij is gespuis, maar geen laf gespuis, ik hielp drie van z'n lui naar de andere wereld. Jij ver keerde in hetzelfde geval, zelfs al handelde ik te vlug om jou nog een kans tot schie ten te geven. Hij zal zijn eigen weg willen gaan. En de kogel zal de eenige uitweg zijn, dien hy kan zien. Wanneer hij chan teert, dan zal hy zich zelf meteen aardig bloot moeten geven. Hoe dan ook, het zal uitkomen, dat jij bij die schietpartij van vanavond in de kamer was. Het zou uitlek ken, dat Davis chanteerde. En zijn eigen kameraden zouden hem om z'n chantage de bons geven. En nog wat. Hij Is naar de maan, wanneer hy zich den weg naar roem weer vry schiet. Hij zou ons daarvoor eenvoudig naar de andere wereld moeten helpen, begrijp je? Lr blyft hem niets anders over, of zelfs el- en ïge morfinisten geven hem een klap in ^z,'ck* en sturen hem om een boodschap uit. Hy heeft afgedaan, snap je? Tenzij hij ons beiden te pakkan krijgt. Nou, ik zal rondgaan. Ik zal uitvinden, waar hij uit- hangst. Ik zal je in het Plandome-hotel op- e len, we zullen hem omsingelen, en je be hoeft je over de jonge dame niet bezorgd te tï9n' Wacht °P me. jongen". Met deze woorden draaide hy zich om en snapte op Broadway af. Ik had hem kunnen olgen, maar waartoe zou dat dienen? Maar wachten, terwijl Jeanne... Vanuit ee,n of andere bergplaats in mijn herse- penhS5 m afwachting van een gele- g nheid om toegang te vragen tot mijn be- wustzyn herinnering aan het brutale meisje aar 'uisterend uitgesproken telefoon- °P' Z0U We' n'et V00r k®" zyn, maar het kon toch wel zoo zijn. Ik rende meer dan ik liep naar de drogiste- ^rug' gln8 de cel in en vroeg Cirl* 62945 aan. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6