LAATSTE BERICHTEN. De Karimata heeft goud opgehaald. 3X K.Ó! w»8) tót a« sttïen be" £juditMact AMSTERDAMSCHE BEURS Terschelling viert feest. (S RETSRECHT 2 DERDE BLAD. DE VIERDAAGSCHE. ziet#/. LTIJD goed uit! ^SIERk De vlaggen in top. Uit deze gegevens blijkt dus, da de F B B 57 (welke vannacht is opgehaald en schietoefeningen. Glimlachje 48»/,-»/, We worden wat verwend! We hebben op 'e trainingsavonden zooveel schoons en zoo vel boeiends gezien, dat we wél nog meer willen verlangen en al gauw onte vreden zijn, als het eens een keer iets min der is. En daaraan doen we toch verkeerd. We moeten altijd bedenken, dat we hier met trainingswedstrijden te doen hebben en als we den avond van gisteren nemen, dan moe ten we blijven zeggen: het was al weer heel goed, want er werd al weer heel hard gere den en er was al weer volop strijd. 't Was de avond van Veld en Evers. Eerst genoemde had in de achtervolging tegen Ruiter uit Amsterdam geen waardigen te genstander: in precies 10 ronden had Veld zijn tegenstander ingehaald, zonder zich al te zeer in te spannen. Piet Evers won daar na de klassementrace, die zeer levendig was: met Veld liep hij een ronde uit en zorg de daarna, dat Boerkoel en Duineveld, die ook een ronde wilden nemen, daartoe niet in de gelegenheid kwamen. Er is heel veel gejaagd en het einde was aldus: 1. Evers, 4 pt.; 2. Veld, 0 pt.; op 1 ronde: duineveld en Boerkoel, elk 5 pt. De nieuwelingen hadden voordien reeds twee series van 40 ronden gereden en tien van hen hadden zich voor de finale geklas seerd. Jammer genoeg kwamen even voor tijd Bos en Zomerdijk te vallen, zoodat 2 der favorieten meteen uit den strijd waren. Ot- tenbros werd gemakkelijk winnaar voor Reek en Stroet. Na de pauze reden de nieuwelingen een koppelwedstrijd, waarin BosOttenbros veel sterker waren dan de anderen en al gauw een ronde namen. Ze zorgden daarna, dat hun positie verstevigd werd door puntenver- zameling en ondanks vele pogingen van de andere koppels, bleef de situatie ongewijzigd. Ottenbros won tenslotte nog het eindklasse ment, zoodat de eindstand was: 1. BosOttenbros, 10 pt.; op 1 ronde: 2. Nieropde Wit, 5 pt.; ReekHollebeek, 2 pt. Tot slot reden de amateurs en onafhanke- lijken een 100 ronden-race. Evers heeft in deze race het zwaarste werk gedaan: eerst deed hij zelf een poging, om een ronde te nemen en daarna heeft hij steeds weer het veld op vluchtenden getrokken, zoodat alles bij elkaar bleef, totdat Veld wegvluchtte. Evers liet hem gaan, de anderen trokken niet, behalve Kuilboer, maar die kon het tenslotte ook niet houden en Veld won zoo- doende een ronde en daarmee de race. In de eindspurt kwam Evers adem te kort, zoodat de eindstand luidde: 1. D. Veld; op 1 ronde: 2. Boerkoel, 3. Duineveld, 4. Kuilboer, 5. Evers. Wandelen De tocht door de Betuwe. Op den derden dag zijn er 4508 deelnemers uitgegaan voor den derden marsch, welke ditmaal ging van Nijmegen door dt Betuwe naar Arnhem en omstreken. Donderdagmor gen waren er slechts 18 deelnemers thuis ge bleven, terwijl er daags tevoren op den „cri sisdag" negentien waren uitgevallen. De dag ving voor de wandelaars op de meest gewenschte wijze aan. De morgenzon zond wat koesterende stralen over het in dauw gelegen tentenkamp, maar toen kort nadat de 55'ers de poort van de kazerne ver laten hadden en het groote leger op marsch was, de zon achter de wolken verdween, kon de groote massa den anders zoo moeilijken tocht over de Waal- en Rijnbrug en den be tonnen weg door de Betuwe maken onder bedekten hemel en in een verkwikkende koelte. Een niet te frissche wind speelde door het land en veraangenaamde de atmos- fëer, waarin alle deelnemers een tamelijk snel tempo konden ontwikkelen, zoodat ve len reeds tegen elf uur op den terugweg wa ren. Na twaalven brak de zon door en om één uur lag de betonnen weg in blakend licht. Toen werd de taak voor de wandelaars heel wat verzwaard en kregen de "0'ers en 55'ers het vooral zwaar te verantwoorden. De meesten namen nochtans voldoende rust en wisten zoo op tactische wijze den langen weg zonder te groote inspanning af te leggen. De deelnemers hadden anders niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Stonden er in Nijmegen vooral in de omge ving van de Waalbrug duizenden langs den weg, ook in de Betuwe, vooral in Lent, Eist en nabij Elden hadden zich groote drommen toeschouwers opgesteld, terwijl te Arnhem vooral in de omgeving van de Rijnbrug en op het Velperplein het aantal kijklustigen ontelbaar was. Deze belangstelling concen treerde zich op en om het Velperplein, waar de politie bijzondere ordemaatregelen had getroffen. De 50'ers en de 55'ers maakten achter Arnhem op den Rosendaalschen, Schelmschen en Deelenschenweg een par cours in een schitterende omgeving, waar geen zon en wind hinderlijk konden zijn. Te Arnhem, waar vooral de cadetten van Breda, de mariniers en de matrozen en de artille risten een kranig défilé maakten voor gene- raal-majoor W. F. Sillvis, hadden zich nog meer autoriteiten verzameld. Zoo merkten wij op den adjudant van H.M, de koningin, ajoor H. J. Phaff, kolonel hoofdintendant A Numans, inspecteur der infanterie, gen. maj. Hackstroh en den gen. maj. van de derde divisie A. A. van Nijnatten. De ontvangst van de deelnemers in Arnhem was zeer ent housiast. Sommigen verlieten slechts noode Arnhem In Arnhem werd de Deutsche Reichsjugend getroffen door het uitvallen van een der le den, doordat de medische dienst bij een der jongelui een lichte blindendarmontsteking constateerde, zoodat deze van verdere deel neming moest worden uitgesloten en per auto naar Nijmegen werd vervoerd. De meeste deelnemers waren weer op tijd in Nijmegen, waar hun naar gewoonte een geestdriftige ontvangst werd bereid door de duizenden toeschouwers die van de Waal brug af stonden opgesteld. De derde dag mag zeker geslaagd heeten. Het aantal uitvallers bedroeg 21, het totaal over drie dagen 83. ONS DRUKWERK misschien win ik. aws K "1 lONGICOJUUGIWD}. (Van onzen specialen verslaggever). Om zeven uur hedenmorgen is de aflossingsboot van de „Karimata" de haven van Terschelling binnen ge komen. De boot was gepavoiseerd. De vlaggen waren in top. De stoomfluiten loeiden en de ploeg, die afgelost werd juichte: „Er is goud gevonden!" Inderdaad: vannacht kwart over twee heeft de „Karimata" het eerste goud naar boven gebracht, een glim mend, blinkend tablet met een lengte van 20 c.M., een breedte van 6 K c.M. en een dikte van 1 Y c.M. Op het staaf je staat van boven naar beneden: 2 F.B.B. Rechts onderaan het cijfer 57. De waarde bedraagt ruim 7000 gulden. Voorloopig is het hierbij gebleven, doch men verwacht in den loop van den dag of anders in den komenden nacht, dat er meer zal volgen. Het is moeilijk te zeggen, hoe opgetogen de stemming op Terschelling vanmorgen was. Als een loopend vuurtje ging de mare door het dorp en talloozen holden onmiddellijk naar de Brandaris, aan welks voet het hotel Nap gelegen is. Daar stond de leider van het werk, de heer J. L. Bol met ir. A. E. F. van Capelle, de heer Doeksen en de vertegenwoordiger van Lloyd, de heer Gongrijp. Spanning aan boord. Wie neemt het de menschen op dit mo ment kwalijk, dat -ij zenuwachtig waren? Men kon het niet gelooven, dat dit nu wer kelijk het Lutinegoud was. Toen de heer Bol, wiens voorspelling, dat aan het einde dezer week de schat gevonden zou worden bewaarheid was geworden, naar binnen ging, hadden de eila iders slechts een glimp van het begeerde en kostbare staafje kun nen opvangen. En daarom hield de leider van het werk het kleinood even boven het hoofd opdat ieder het zien kon. Men zal zich kunnen indenken wat een spanning er heerschte aan boord van de Karimata. Gisteren had men eenige moei lijkheden bij den arbeid door cjen straffen wind, maar deze was des avonds gaan lig gen en vannacht ging het wel zeer voor spoedig. Niets wees er echter op, dat men zich in de buurt van de Lutineschat bevond. Met groot enregelmaat wentelden de em mers, doch de inhoud leverde niets bizon- ders. Goud!!! Totdat om kwart over twee heden nacht de arbeider Eelke de Beer, die met 'n schop in de emmers stak onder een plaat ijzer iets zal glinsteren. „Ik zag wat glinsteren in het don ker" vertelde ons de man, die in een klein huisje, vlak bij de zee aan den Westhoek woont. „Wij hadden tevoren al ijzeren kogels opgehaald en vele ballastbrooden. Toen stak ik met een schop onder een plaat ijzer en daar lag het eerste goud." Nog nooit is de bemanning van de Kari mata zóó plotseling in de stemming ge komen. Er werd gejubeld, al geloofde men het eerst niet. En daar in de duisternis op den verlichten baggermolen was het feest. Ingenieur van Capelle en de heer Doeksen, die zich in hun hut bevonden, werden on middellijk gewaarschuwd. En dit keer bleek, dat het geen grap was. Er werd een extra oorlam uitgereikt en de bemanning liet zich deze best smaken. De vlag van twee nationaliteiten ging in top en om zes uur vertrok de aflossingsboot, die ook gepavoiseerd was. In de nabijheid van de haven loeiden de stoomfluiten en het geluid plantte zich voort over Ter schelling, dat onmiddellijk ontwaakte. Ieder haastte zich uit de veeren om het heuge lijke en historische moment niet te missen. Voor het eerst had men goud gevonden. Wel werden vroeger zilveren staven opge haald maar geen goud. „Hoe vond u het, toen u op het goud stootte?" vroegen wij Eelke. „Nou, ik weet het niet, wij waren natuurlijk allemaal blij en ik wist, dat ik mij niet kon vergissen en dat het geen zilver was, want dan zou het zwart geweest zijn." Op zoek naar meer. Na de vondst werd de Karimata iets verhaald om precies boven de vindplaats te komen. Op Terschelling was het feest. En dat is een zeldzaamheid sinds het schip in den stórm van 2 October 1799 op de reede van Terschelling verging. Er werd getelefoneerd in alle richtingen en ook door den aether flitste het nieuws. Lloyd en de directie van de Billitor.maatschappij werden gewaarschuwd opdat niemand on kundig zou blijven van het verrassende nieuws. Aan een van Terschellings oudgedien den, die sinds tientallen jaren het goud- zoeken volgde, vroegen wij, of hij nog meer verwachtte. Hij was echter pessimistisch en meende niet, d-t men op meer goud zou stooten. Dit pessimisme werd evenwel door dej leider van het werk, den heer Bol, niet 'd Uii verwachtu- De Karamata blijft! Ir. van Capelle deelde ons nog mede, dat de vindplaats achttien meter van de stuur- boordgrens lag. Er is nu heelemaal geen denken aan, dat de Karimata zal vertrek ken. Men zal niet heengaan voordat alles is weggehaald. De beloften van dezen schoonen dag zijn ingelost. Aan den helder- blauwen hemelkoepel straalde de zon. De morgenstond had dezen keer werkelijk goud in den mond. De lokstem van het goud heeft geklon ken: Toen vroeger in Klondyke het goud was aangetroffen, stroomden uit de ge- heele wereld de gelukzoekers naar Alaska. Terschelling lijkt thans, men vergeve ons de vergelijking, ook wat op dit oude Klon dyke. Hier echter worden geen gelukzoe kers verwacht, maar wel een groote stroom van nieuwsgierigen. In hotel Nap kreeg men vanmorgen reeds aanvragen binnen van gasten, die kamen logeeren. Men zal evenwel velen moeten teleur stellen, wan neer het zoo door gaat. Terschelling is bij kans vol. Van de Billitonmaatschappij worden de directieleden verwacht, evenals andere autoriteiten. Terschelling heeft zich, tegen de ver wachting in, spoedig hersteld van de schok en nadat de eerste sensatie voorbij was, kalmeerden de gemoederen. Niettegen staande dat wordt alles nog uitvoerig van commentaar voorzien. Er is een geladen atmosfeer want men weet, dat thans de vele millioenen van de Lutine dichtbij zijn en dat wellicht binnen enkele uren de gou den staven aan den greep van de zee kun nen worden ontworsteld." Geruchten Vanmiddag ging in Terschelling het ge rucht, dat wederom een staaf goud was ge vonden. Het bleek echter, dat deze mede- deeling onjuist was. Zij berustte op de ver onderstelling van de opvarenden van de postboot, die op de Karamata twee vlaggen zagen en daaruit concludeerden, dat dus twee staven waren geborgen Jammer genoeg is deze veronderstelling er naast. Trouwens, hoe zou het moeten gaan, als er honderd staven gevonden wa ren? Voor het kantoor der firma Doeksen ver dringt zich de jeugd. De kinderen klimmen op de ramen, maar van de staaf goud zien ze niets. Die is veilig échter slot en gren del in casu de brandkast. Een merkwaardige bijzonderheid is nog, dat de heer Bol, de leider van het werk, het groote nieuws eerst om 7 uur vanmorgen hoorde, toen de Storte- melk luid toeterende de haven binnen liep en dat het betreffende telegram om kwart voor negen werd bezorgd. Niettegenstaande het om 3.45 uur al was afgezonden! Dit historische telegram bevatte de vol gende laconieke woorden: Gouden staaf geborgen van Capelle Het was wel genoeg. De oorzaak, dat het telegram zoo laat kwam, was, dat men groote moeite had met de verbindingen. De Karimata belde radio-telefonisch Schevenin- gen op, doch de atmosferische storingen waren zoo groot, dat men elkander niet ver stond. De sleepboot Holland, die over een telegrafische installatie beschikt, heeft ver volgens het telegram in morseteekens aan Scheveningen doorgegeven. Scheveningen Radio heeft daarna de mededeeling aan de verschillende adressen verspreid, doch in Terschelling werd het telegram tot half negen vast gehouden. De Karimata is terug gevaren om de strook grond te onderzoeken, welke reeds was verwerkt. Men wilde n.1. vaststellen, of welicht oude staven op de bodem lagen, die nog niet waren opgehaald. Tot dusverre heeft men echter niets aangetroffen, wat een bewijs is, dat de baggermolen met groote nauwkeurigheid de bodem heeft af gezocht. Eerst morgenochtend, als de Karimata op de plaats is teruggekeerd, welke zij van nacht innam, kan men nieuwe voorraden staven verwachten. Ook verondersteld men, dat nog heel wat zilverstaven zullen worden opgehaald. De gevonden staaf ging vanmorgen van hand tot hand en verdween toen in een oude actetasch van den heer Bol. Later is ze naar de firma Doeksen gebracht en in de brandkast opgeborgen. Het merk F.B.B. 57 Het A.N.P. meldt nog de volgende bij zonderheden over het merk van den gou den staaf, nl. F.B.B. 57. Alle goudstaven van de „Lutine" zijn ge merkt F.B.B., gevolgd door een nummer. Waarschijnlijk hebben de gouden staven gelegen in volgorde van de nummers. Nu is de goudin staaf F.B.B. £6 opgehaald op 23 September 1858 bij de bergingspoguv gen door ingenieur Taurel. Ook de F. B. B. 58 is naar boven gehaald, doch reeds op 14 November 1801, dus eenige jaren na het vergaan van de „Lutine", toen men nog vrij nauwkeurig de plaats van het wrak kon aangeven en er van „versieepen" natuurlijk nog geen sprake was. De omstandigheid, dat nu de F. B. B 57 naar boven is gebracht, wettigt dus het vermoeden, dat de „Karimata" thans baggert op de plaats waar men reeds in 1801 gewerkt heeft. Nieuwe bizonderheden Het edelmetaal werd geheel schoon en onaangetast door het zeewater naar boven gebracht. Wat het gewicht betreft hebben wij getrarh' «enige vergelijkende gegevens te verkrijgen. Deze zijn echter viij |^4grsch. De gouden staaf .B.B. 56, die •- -^««haaldjwoog iYi Nederland tanden en de zwaarste gouden rtaaf, P°&rN«ferM<itó ireliik gesteld worden met 1 K.u. hoort. ONGELUK TIJDENS Vanochtend I. «idena de het Garnizoen te Steenwvjk op het bunen goed heerUNtheid de Eete. bij Steenwgk. 'n ernstig ongeluk gebeurd. afkom- De milicien-korporaal Beint«?"f stig uit Blijham, kreeg van vlakbij eer schot van een losse patroon in de - tengevolge van het ontijdig afgaan van een geweer. De patroonsplinters drongen door t0Na door den garnizoen-arts, dr. Rijsbosch uit Steenwijk, te zijn behandeld, is net slachtoffer, dat zeer veel bloed verloren had, naar het Diaconessen-ziekenhuis te Meppel overgebracht. Zijn toestand is e- vensgevaarlijk. Vier vrijwilligers boden zich voor bloed transfusie aan en zijn eveneens naar het Diaconessen-ziekenhuis overgebracht. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisterent Uitreis: Oehoe te Bandoeng, Gier Jodhpoer; Buizerd te Athene. Thuisreis: Wielewaal te Jodhpoer; Peli kaan te Medan. De Reiger is gistermiddag op Schiphol geland. JAN DERKSEN WINT IN UTRECHT. Zooals men in de sportrubriek kan lezen, heeft Derksen gisteravond te Utrecht een wedstrijd gereden, waarin vrijwel alle sterke sprinters van ons land uitkwamen. Volgens dat bericht werd hij tweede achter Ooms. Thans beschikken wij over nadere gege vens over de ritten, ontleend aan het U. D., waaruit blijkt, dat Derksen eerste gewor den is. De eerste serie sprintwedstrijd voor ama teurs der Olympische ploeg over 2 ronden gaf een feilen strijd tusschen Ooms, Smits en Buchly te zien. De eindspurt bepaalde zich tot de twee eerstgenoemden en hierin toonde Ooms zijn alom bekende capaciteiten door Smits op afstand te houden en met 12 2/5 sec. over dt laatste 200 meter te win nen. De tweede serie bracht Derksen met den uitstekenden tijd van 12 sec. over de laatste 200 meter als eerste. Kropman plaatste zich ook door tweede te worden. De Heur stelde teleur door zich niet te plaatsen. De twee geplaatsten van elke serie reden vervolgens matches a deux. Kropman liep tegen.Ooms in de eerste rit van den sprint wed strijd deux te vlug weg, zoodat Ooms tijd genoeg had om met 12 sec. over de laatste 200 meter eerste te worden. Derksen liet Smits in de tweede rit ont snappen, zoodat laatstgenoemde vijf lengten voor kwam. Een ieder dacht dat Derksen een verloren rit deed, maar integendeel na een fenomenale en lange eindspurt werd hij toch nog één, met 12 sec. over de laatste 200 meter. Ooms leed tegen Smits een even verras sende als kleine nederlaag met nog geen banddikte na een felle laatste 200 meter in 12 sec. voor den winnaar. Derksen sloeg Kropman, na een moor dende laatste 200 meter, die hy in den prachtigen tijd van 11.8 sec. deed. Derksen veroverde in het klassement de eerste plaats, door Ooms op de streep te slaan, met 12 sec. over de laatste 200 meter. De gedetailleerde uitslagen luidden: le serie: 1. Ooms; 2. Smits; 3. Buchly; tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. 2e serie: 1. Derksen; 2. Kropman; 3. de Heus, tijd laatste 200 meter 12 sec. Matches a deux: le serie: 1. Ooms; 2. Kropman, 12 sec. 2e serie: 1. Derksen; 2. Smits, 12 sec. 3e serie: 1. Smits; 2. Kropman, 12 sec. 4e serie: 1. Derksen; 2. Ooms; 12 sec. 5e serie: 1. Smits; 2. Ooms, 12 sec. 6e serie: 1. Derksen; 2. Kropman, 11,8 sec. Eindstand: 1. Derksen, 3 pt.; 2 Smits, 4 pt.; 3. Ooms, 5 pt.; 4. Kropman, 6 pt. „Ziet U, agent, mijn man kon zijn revolver niet vinden en daarom deed hij het op deze manier!" X >o zetr •r. «mat dr «et el ■cte ftece: te eee 2e ee. i goeOgttwmd eood dot te «ene-. Je oh ee dient ban doen. 1 b voor wm zorgt. dot «e ftet, nog v nadraag I* OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Vrijdag 29 Juli J938. PRINS CYRIL AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Op zijn doorreis van Sofia naar Boekarest om de begrafenis van koningin Maria bij te wonen is prins Cyril, de broer van koning Carol, aan een groot gevaar ontsnapt. Toen de trein door een dal reed, rolde een groot rotsblok de helling af en kwam op de spoor lijn terecht. De machinist wist den trein nog juist op tijd tot stilstaan te brengen. Het rots blok had de telefoon- en telegraaflijnen ver nield, zoodat het bericht van het oponthoud eerst laat in de hoofdstad kon worden me degedeeld. FRANCO MOEDIGT GROOTE GEZINNEN AAN. Franco heeft een systeem tot steun v„.i groote gezinnen opgesteld. Gezinnen met twpe kinderen of meer, zullen naar gelang van behoefte door den staat worden ge steund. Deze steun wordt betaald uit een fonds van vijf millioen peseta, dat is getrok ken uit de inkomsten van den nationalen graandienst. Verder uit de bijdragen van werkgevers en werknemers, dividendbelas ting, boeten en schenkingen. Vastgesteld is, dat de bijdragen van werk gevers steeds drie keer zoo groot zijn dan de bijdragen van werknemers. DE OPSTAND OP KRETA. Nader wordt gemeld, omtrent den opstand op Kreta, dat de regeering niet veel waar de hecht en verwacht, dat de orde voor het einde van den dag zal zijn hersteld. De op standelingen hebben gebruik gemaakt van het oogenblik dat de garnizoenen door af lossing afwezig waren. Overal elders in het land heerscht vol komen rust en men acht den opstand een krankzinnige beweging, aangezien de re geering volkomen meester is van den toe stand en het vertrouwen van het volk heeft. -Ll STAATSLEEN1NGEN. 3—3X Nederl. 1938 3 Ned.-lndie .1937 51 .i DuitschL '30 m. verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert Nederl. Ford Philips GloeiL Gcm. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacilic Southern Railw. Cert., Union Pacific Canadian Pac. Vorig* koers 102% 100% 30 149'/, 160 161 141 46'/, 90 300'/, 246V, 155'/, 37% §26'/ laatste 2.45-3.00 102'/, 100% 30 149% 158'/, 160% 142% 90 300 248%-9 156-'/, 43"/* 13As 31'/, 30»/» 14»/» 6Vi, 43»/, 4u/i, 470 190 188 89'/, 73»/, 162 330»/, 344% 75»/, 30'/, 12 "As 11% 231'/, 169 137»/, 171% 116»/, 3"Ae 106 86'/, 122 119% 232 285'/, 25 27% lWy 9% 62% 5»/» 26»*/m.7 45-4%, 32»/, 31V» 'i 14%-»/, 6»/, 45H/is 4 473 191 191 90^-11 73»/, 162 334 346j[-7I 76 30»/, 12»»/»-3 llf'/t, 232% 170 138% 166 3»/,-% 106'/, 86% 123 120 234'/,-} 287'/, 257% 14% 10*/» 61'/, 5%« tExclaim. #Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers Ytheden Y pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers heden 1.81»/, 1.82%, 8.95% 8.95'/, 73.08 73.17 >4 5.02 5.02'/* 30.78 30.80 41.68 41.79 40.00 40.00 46.17 Yt 46.17 45.00 45.02 Jf

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10