LAATSTE BERICHTE Het goud van de „Lutine". Suppletoire defensie- begrooting 1938. DE T.T.-RACES. Wijziging ongevallenwet. NOORDSCHARWOUDE CASTRICUM BEVERWIJK WANT ÉÉN IS CÉIÜ - EERSTE BLAD. (ONGECORRIGEERD). (Van onzen specialen verslaggever.) Terschelling, 30 Juli. De Karimata heeft vanmorgen het bewijs uit het ongerijmde gegeven, dat zij voor haar taak tenvolle berekend is: de molen heeft niets opgehaald en daardoor is komen vast xe staan, dat het reeds doorzochte terrein, dat nog eens bewerkt werd, uitstekend leeg- gebaggerd is. Als men iets gevonden had, zou dit kunnen aantoonen, dat de Karimata voorwerpen had vergeten. In den loop van den dag kwam men op het punt, waar gisteren de staaf goud is gevonden. Nu dit punt gepasseerd is, nadert men de schatkamer. Men wacht in adem- iooze spanning, wat het resultaat 7.al zijn van de Karimata. De Stortemelk, de aflos singsboot, kwam vanmorgen de haven bin nen; echter de stoomfluit loeide niet en er was geen pavoiseering en evenmin juichte de bemanning als gisteren„Er is goud!" De bemanning kwam niet vermoeid en af gewerkt aan wal. De aflossingsboot had dit maal geen nieuws. Merkwaardig was, dat de Terschellinger bevolking thans in groote ge tale afwezig was, en dat 24 uur na de sensatievondst! De eilanders hebben waarschijnlijk een neuseen goudneus, om te voorspellen, wanneer het weer raak is. De spanning op de Karimata duurt onverminderd voort. Aan boord weet men thans, dat binnen enkele uren het goud aangeboord kan wor den. Onafgebroken turen oogen naar de zeef trommel, waar het begeerde metaal voor het eerst zichtbaar zal worden. De vlaggen zijn inmiddels gedaald, evenals de vlaggen in het dorp en die op de schepen in de ha ven. En daardoor neemt het eiland allengs zyn gewoon aanzien aan. Bovendien is hotel Nap na de sensatie van gisteravond niet meer als gisteren de magneet die alles en ieder aantrekt. Daar is reden voor: Vanmorgen vertrok de heer Schreuder, hoofdagent van de Lloyds en met hem de gouden staaf, het glanzend blinkend tablet dat nog een keer den nieuwsgierigen werd getoond. Met het staafje in de hand liep de heer Schreuder naar de boot. Om kwart voor acht klonk het vertreksein en eenige minuten later was het eerste goud van de Lutine buiten de haven. Een etmaal is het op Terschelling ge weest! Het heeft opschudding veroorzaakt. Het was het evenement van alle seizoenen. Binnenkort berust het in de brandkast te Amsterdam, de brandkast van de firma Langeveld en Schreuder. Het gaat van de eenen brandkast naar de andere, van de bodem der zee, waar het 139 jaar heeft gerust, naar de andere, met stalen deuren en combinatiesloten. Eenigszins weemoedig hebben wij van „ons" staafje afscheid genomen. Wij heb ben het op de hand gewogen, betast en bevoeld en de gele kleur er van bewon derd. Het is nog gefilmd en gefotografeerd én thans wordt het weer wachten, wachten op wat morgen de dag der toekomst bren gen zal Wij wachten in gelatenheid, maar al vindt men nu nog duizend staven, wij zul len deze nooit zoo op de handen dragen als gisteren het tablet, welks merkteeken F. B. B. 57 voor altijd in ons geheugen staat gegrifd RIJWIELPLAATJES. Het blijkt nu en dan niet genoeg bekend te zijn, dat de A.V.O., die de rijwielplaatjes door onvolwaardigen met naam en adres van den eigenaar laat stempelen, ook ge rechtigd is tot den verkoop van rijwiel plaatjes. De minister van Financiën heeft de A.V.O. op dit punt gelijk gesteld met post kantoren. Dit is gedaan voor het gemak der cliënten, die een gestempeld plaatje wen- schen en het dus kant en klaar aan de stands der A.V.O. kunnen loopen. Zij behoeven niet aan twee adressen te zijn, n.1. postkan toor èn stempelplaats. Niet alleen om een dubbelen loop te spa ren heeft de A.V.O. den verkoop der plaat jes ter hand genomen, maar ook om tege moet te komen aan den wensch dergenen, die praktisch alleen na bezetten tyd der postkantoren hun plaatje kunnen koopen Zij vinden dan nog gelegenheid bij het A.V.O.-tentje hun plaatje gestempeld en wel in ontvangst te nemen. Men voorkomt dan ook het lange wachten in de ry, dat een ge volg is van het zich melden binnen een be perkt aantal uren. WONING MET TWEE SCHUREN AFGEBRAND. Branweer stond machteloos, Gisteravond brak te Huissen door onbe kende oorzaak brand uit in een der beide hooischuren van den kweeker J. Arends, al daar. Het vuur, dat gretig voedsel vond, laaide hoog op en deelde zich al spoedig mede aan de tweeede hooischuur en aan het rieten dak van de woning, de inboedel kon men nog in veiligheid brengen, doch de wo ning kon men niet meer redden. De brandweer stond machteloos wegens gebrek aan water. Ten gevolge van den wind sloegen de vlammen over naar een nabijge legen varkensschuur. Tijdig kon het vee naar buiten worden gedreven, doch ook deze schuur ging verloren. VERGADERING UIT FEDERATIE VAN AMBTENAREN. Aan de Memorie van Antwoord in zake het ontwerp suppletoire defensie- begrooting wordt het volgende ont leend: De ontwikkeling der internationale verhoudingen en de loop der gebeurte nissen sinds het wetsontwerp tot wijzi ging van de Dienstplichtwet tot wet is verheven, waren oorzaak, dat de regee ring zich niet verantwoord achtte, wan neer zij niet terstond de noodige maat regelen nam om de gedurende 5% maand geoefende dienstplichtigen der lichting 1938 onder de wapenen te hou den, in het bijzonder ten behoeve van de grensbeveiliging. Het, als gevolg van de vergrooting van het aantal in werkelijken dienst verblij vende dienstplichtigen, ontstane tekort aan voldoend geschoold kader heeft inderdaad eenige zorg gebaard. Door het onder de wapenen roepen van reserve-officieren door toepassing van het capitulantenstelsel is, voor zooveel mogelijk, in de ontstane leemte voorzien. Met betrekking tot den aanbouw en de aanschaffing van vliegtuigen zijn bereids belangrijke bestellingen gedaan. De nieuwe garnizoensplaatsen zijn Zuid laren, Steenwijk, Oldebroek (Wezep), Gros- sel, Doesburg, Grave, Weert, Vught, Eind hoven, Roermond, Roosendaal, Bussum, Alkmaar, Ermelo, Hoek van Holland, IJmui- den en Apeldoorn, terwijl in tal van be staande garnizoenen uitbreiding van lege ringsruimte noodig is gebleken. Aangezien er op moet worden geiekenu, de thans bestaande en de nieuwe garnizoe nen te handhaven, is kazernebouw in per manenten vorm het meest raadzaam. Van het op den gewonen dienst aange vraagde bedrag van 9.427.644 kunnen de personeels-uitgaven (traktementen, soldij en enz.) ad ruim 2.5 millioen geacht wor den geheel en van de overige uitgaven naar schatting ongeveer 5 millioen aan de be strijding van de werkloosheid ten goede te Het op den kapitaaldienst aangevraagde bedrag van f 22 millioen zal voor het over- groote deel worden besteed aan arbeidsloo- nen en Nederlandsche materialen en fa brikaten, terwyl slechts een klein gedeelte noodig zal zijn voor de aanschaffing van materialen als hout en ijzer, welke normaal worden ingevoerd. Ambtenaren en werklieden in over heidsdienst vergaderen. Dezer dagen kwam te Scheveningen de internationale federatie van ambtenaren en werklieden in overheidsdienst in congres bij een. Van ons land zijn bij deze vakvereeni- £ingsinternationale, staande op het stand punt van het internationaal verbond van vakvereenigingen, aangesloten de Ned. bond van personeel in overheidsdienst en de cen trale Nederl. ambtenaarsbond. Het congres stond onder leiding van Mark Hewitsen (Engeland), die in zijn openings woord wees op de harde slagen, welke de democratie in verschillende landen te ver duren had en op den strijd in Spanje en Tsjecho-Slowakije tusschen fascisme en dic tatuur eenerzijds en democratie en vrijheid anderzijds. Het congres werd toegesproken en begroet door W. Luberti namens de beide aangeslo ten Hollandsche organisaties, F. S. Noordhoff (namens het N.V.V.) en George Stolz (na mens het I.V.V.) In een resolutie richte het congres zich met bijzondere hartelijkheid tot de Spaan- sche organisaties van ambtenaren, en werk lieden in publieken dienst, van welker le den velen een heldhaftigen strijd voeren voor de verdediging van de democratische rechten. Resoluties werden verder aangenomen betreffende het georganiseerd overleg en medezeggenschap, alsmede over de glijden de loonschaal. Deze laatste wordt als basis van actie afgewezen, aangezien zij hoog stens beteekent een behoeden van het loonpeil voor inzinking en niet een ver heffing van dat peil, waarnaar de organi saties van openbaar personeel, evenals andere vakvereenigingen, hebben te streven. Een van Fransche zijde ingediende motie, gaande in de richting van het „Eenheids front", werd niet in behandeling genomen, als zijnde buiten de orde en vallede buiten het werkterrein dezer internationale. Van het systeem van twee internationale secetarissen werd, in verband met een ont stane vacture, overgegaan tot het een hoofdige. Het secretariaat zal .voortaan alleen worden gevoerd door Charles Lau- rent, Frankrijk, die als secretaris werd herkozen. Als voorzitter koos het congres Mark Hewitson, Engeland, die sedert 1937 het voorzitterschap provisorisch vervulde. In het bureau (dag. bestuur) der inter nationale werd o.a. herkozen W. Luberti, Holland, terwijl L. J. Bakker, Holland tot plaatsvervanger werd benoemd, mede van dr. Oprecht, Zwitserland. Uit de Haar wordt gemeld: De T.T.-wedstrijdeh zijn vanmorgen op het circuit van Drente aangevangen met een drietal nationale races, een noviteit, welke waarschijnlijk oorzaak was, dat de belang stelling dit jaar wellicht nog grooter was dan ooit te voren. Naar wij van de T.T.-commissie vernamen, werd het aantal toeschouwers, dat zich langs het circuit bevond, op zeventigduizend per sonen geschat. De weersomstandigheden waren buitengewoon gunstig. Een heerlijk frisch windje zorgde er- voor, dat het niet al te warm werd. In alle drie klassen der nationale races werd het een spannende kamp. Een ongeluk. In de zware klasse gebeurde er helaas een ongeluk. In de 500 c.c.-klasse werd het gedurende deze uur-race de na tionale wedstrijden waren op één uur totaal bepaald een spannend duel tusschen Maltha en Knynenburg. In de voorlaatste ronde kwam Kny nenburg uit Wassenaar, die op tien meter achter Maltha lag, bij het uitko men van den bocht te De Haar, een driehonderd meter van de pits verwij derd, ten val. Hy zelf kwam in een droge greppel naast den weg terecht. De machine maakte enkele buitelingen en plofte over de met stroo bedekte af- schutting temidden van het publiek neer. Eén toeschouwer werd daarbij ernstig gewond. Met een gebroken been moest het slachtoffer naar het zieken huis te Assen worden overgebracht, Twee andere toeschouwers werden licht gewond. De rijder Knijnenburg zelf kwam er wonder boven wonder zonder noemens waardig letsel af en kon zich te voet naar de pits begeven De uitslagen in de drie nationale races waren: 250cc-klasse: 1. A. Maasland Jr., den Haag, met Matchless, tijd: 1 uur, 7 min. 37 3/5 sec., gemiddelde uursnelheid 102,8 K.M. 350 cc-klasse: 1. J. Visser, Midlum, met Lady, tijd: 1 uur, 6 min. 59 sec., gemiddelde uursnelheid 118,5 K.M. 500 c.c.-klasse: 1 Maltha, Rotterdam, met Triumph, 1 u. 5 min. 37 sec., gemiddelde uursnelheid 121 K.M. 2 J.'Bron, Amsterdam, met Vincent H. R. D., tijd 1 u. 6 min. 17 3/6 sec., gemiddelde uursnelheid 119.6 K.M. De snelste ronde in de drie klassen der nationale races werd gemaakt door Maltha, namelijk in de derde, met een tijd -van min. 59 sec., d.w.z. 124.3 K.M. een gemiddelde van HET MOTORONGELUK BIJ LAREN. Slachtoffer overleden. Hedenmorgen om zeven uur is in het St. Jansziekenhuis te Laren overleden de 45 jarige heer S. uit Haarlem, die gisteravond ernstig werd gewond bij het motorongeval op den rijksweg ter hoogte van hotel „De Witte Bergen" onder de gemeente Eemnes MOTORRIJDER TEGEN VRACHTAUTO GEBOTST. Vannacht te omstreeks half één is te Ab coude de 23-jarige B. Smit uit Amsterdam met zijn motorrijwiel tegen een stilstaande vrachtauto gereden. De motorrijder liep een groote hoofdwonde en ernstige inwendige kneuzingen op. Na het verleenen van de eerste hulp is de heer Smit naar het Binnen gasthuis te Amsterdam vervoerd en ter ver pleging opgenomen. Aan de Memorie van Antwoord be treffende het wetsontwerp tot wijzi ging der Ongevallenwet 1921 en der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 is het volgende ontleend. Een termyn gesteld De opneming in lid 2a van artikel 87a der Ongevallenwet' 1921 en in lid 3 van artikel 95a der Land- en Tuinbouwonge vallenwet 1922 van een termijn is geschied om een rem te stellen op de indiening van lichtvaardige vorderingen. In de nadere bepaling van een zoodanigen termijn ligt uiteraard iets willekeurigs. Tegen een ver korting van den in het ontwerp genoem den termijn ,als waarop in het voorloopig verslag is aangedrongen, heeft de minister geen bezwaar weshalve zulk een verkor ting bij nota van wijziging wordt aange bracht. De opneming van tuberculose als be roepsziekte van het verplegend personeel in de Ongevallenwet moet de minister ontraden. Het zal steeds moeilijk zijn om uit te maken of deze ziekte al dan niet het gevolg is van besmetting in het be drijf. In beginsel zou er geen bezwaar tegen bestaan om bijv. het schilderseczeem onder de beroepsziekten op te nemen, maar de groote moeilijkheden, welke de redactie zal ibeden, leiden den minister er toe deze op neming te ontraden. De acute of in betrekkelijk korten tijd ontstane vergiftigingen vallen reeds thans onder artikel 1 der Ongevallenwet 1921. Chronische koolmonoxyde-vergiftiging is, indien zij voorkomt, hetgeen door sommigen wordt betwijfeld, buitengewoon zeldzaam en ontstaat dan nog meestal door vergiftiging buiten het bedrijf (wonen boven een garage, lekek gasleidingen of riolen). Reeds de diagnose (acute kooloxyde-ver- giftiging" biedt dikwijls zulke groote moei lijkheden, dat er naar het oordeel van den minister gezien het voorafgaande, geen aan leiding bestaat de hierbedoelde vergiftiging onder de beroepsziekten op te nemen. VEERTIGJARIG REGEERINGSJUBILEUM. Er werden herdenkingspostzegels uitgegeven Ter gelegenheid van het 40-jarig regee- ringsjubileum van H.M. de Koningin zullen door Nederland en de overzeesche gebieds- deelen herdenkingspostzegels worden uitge geven, alle met hetzelfde beeld. De zegels, door den kunstenaar Pijke Koch ontworpen dragen de beeltenis van H.M. de Koningin, naar een onlangs ver vaardigd portret. Boven het portret zijn de jaartallen 1898 1938 aangebracht, terwijl links de naam „Wilhelmina" en rechts het woord „Neder land" resp. „Nederlands-Indië", „Suriname" of „Curacao" staat afgedrukt. Onder de beeltenis is de waarde aangegeven. De nieuwe postzegels zullen verkrijgbaar zyn van 30 Augustus tot en met 15 Octo- ber a.s., hun geldigheidsduur loopt tot 31 Dec. 1939. Zij zijn uitgevoerd in rotogra vure en hebben een beeldgrootte van 21 x 28 Voor Nederland zyn de zegels verkrijg baar in de volgende waarden en kleuren: 1cent: zwartgrijs, 5 cent: oranje en 12 cent: blauw. Voor Nederlandsch-In- dië: 2 cent: paars, 10 cent: rood, 15 cent: blauw en 20 cent: oranje. Voor Suriname: cent: paars 7 cent: oranje en 15 cent: blauw en voor Curacao: 1 cent: paars, 6 cent: oranje en 15 cent: blauw. ONZE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen is de Zilverreiger met gezag voerder Brinkhuis van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord zyn zes passagiers, te weten twee voor Karachi, één voor Allahabad, één voor Singapore, één voor Calcuttta en één voor Sydney. Onderweg komen aan boord een passagier Halle-Leipzig-Bangkok, een BudapestSydney, een BagdadBas- rah en twee Bangkok—Singapore. Meegenomen is 93 K.g. vracht, 394 K.g. briefpost en 5 K.g. pakketpost. HET BERGINGSWERK VAN DE „KARIMATA". Het opgebaggerde goud naar Amsterdam gebracht. De heer Schröder, agent van Lloyds te Amsterdam en lid van de firma Langeveldt Schröder, die gistermiddag te Terschelling is aangekomen, is hedenmorgen naar Am sterdam vertrokken met het opgebaggerde staafje goud. Het goud zal in Amsterdam in de brandkast ten kantore van de firma Lan geveldtSchröder bewaard worden. De nachtploeg van de „Karimata" die he denmorgen om kwart over zeven op Ter schelling aankwam, met twee fotografen, die vannacht opnamen hebben gemaakt, heeft niets bijzonders opgehaald. De buit bestond slechts uit stukken wrakhout. De heer van den Broek, directeur van de gemeenschappelijke Mijnbouw Mij. Billiton, is vanochtend met de „Stortemelk", het sleepbootje van de firma Doeksen, naar den baggermolen gevaren. Met hem gingen mede de heer van de Capellen en de be kende schilder Piet van der Hem, die een teekening van de Karimata zal maken. Tenslotte vernemen wij, dat naar alle waarschijnlijkheid het goud, dat eventueel nog zal worden opgehaald, voorloopig op den baggermolen bewaard zal worden en dus niet onmiddellijk naar Amsterdam zal worden gebracht. AANSLAG OP EEN TREIN. Drie dooden en 19 gewonden. Bandieten hebben den trein Tampico— San Luis Potosi met dynamiet opgeblazen. Drie personen werden gedood en 19 gewond. Na den aanslag poogden de bandieten den trein te bestormen, doch zij werden door de soldaten, die den trein begeleidden, afgesla gen. Het hoofd van de bandieten, Lombardo Tapia, oud-Kamerlid, dat de zijde van De- cillo had gekozen tijdens den opstand, werd gedood. Hij had zich na het einde van den opstand overgegeven aan de regeerings troepen, doch later heeft hij zyn actie her vat. HET VONNIS IN HET PROCES DER GIFMENGERS. Hoofdschuldige ter dood ver oordeeld. Het Assisenhof te Luxemburg heeft Adam Salzburger, verdacht van moord door ver giftiging met strychnine op zijn vrouw, en poging tot moord door vergiftiging en dood slag op den man van zijn minnares, Gertrude Tangeten-Threis, tot den doodstraf veroor deeld. Zijn medeplichtige, vrouw Tangeten, werd tot 25 jaren tuchthuis veroordeeld. JUovwciaal 1lieuws Aanbesteding. De uitslag van de Donderdagavond door het schoolbestuur van de school met den bij bel alhier gehouden aanbesteding van het betegelen van het schoolplein, met oy komen de werken, was als volgt: J. Tromp te Oudkarspel 715; J. Heidsma te Noordscharwoude 657; J. Henselmans te Noordscharwoude 649; W. Giltjes te Broek op Langendyk 637.50; F. Kuitwaard te Broek op Langendijk 599. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Feestplannen. De buurvereeniging „Bakkums Belang" heeft heden, morgen en overmorgen feesten georganiseerd in het versierde en verlichte Bakkum. Hedenavond om 7 uur is er opstel ling van het gymnastiekvereeniging D.O.S. bij de O.L. school. Dan gaat men op marsch met muziek tot den Bleumerweg en terug naar het terrein aan de Tetburgstraat, waar de openingsrede uitgesproken wordt door den voorzitter der B.B.B., den heer Jaap Smit. Daarna is er gymnastiekuitvoering op het terrein met muziekbegeleiding. Morgen is er concert van D. I. U. met een vroolijk programma op het terrein over hotel Borst. Maandagavond om 6 uur worden de deelnemers aan een bloemencorso opge steld op den Stetweg (bakkerij Groot). Om 7 uur is er een optocht door Bakkum met medewerking van D. I. U., daarna prijsuitreiking door de jury en aanbieding van consumptie en versnaperingen voor de deelnemers. Om 9 uur volgt dan nog een concert door D. I. U. De laatste aardbeienveilingen. Op de laatste exportveiling van aard beien waren de aanvoeren zeer bescheiden. Aan de Vereenigde Veilingen werden aan gevoerd 4.067 K.g. met een gemiddelden prys van 25.99 per 100 K.g. en aan de B. E. T.-veiling 2581 K.g. tegen een gemid delden prijs van 24.26 per 100 K.g. Opgehouden werden 344 K.G. aan de B.E. T.-veiling en 1857 K.G. aan de Vereenigde Veilingen. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Daarom eiscta de wet. dat ew Wett een eood achterlicht moet roeren, dat teweoe ata ftector dienst doec Ztet toe, dat een officieel goedgekeurd aehteHtcht op wm witte spatbord wordt gemonteerd hooger dan 60 cm boeren den grondt). WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York 1.82»/i« 1.82 V, Londen 8.95'/» 8.955/« Berlijn 7.17% 73.19 Parijs 5.02'/, 5.02% Brussel (Belga) 30.80 30.80 Zürich 41.75 41.75 Kopenhagen 40.00 39.97% Stockholm 46.17% 46.15 Oslo 45.02% 45.00 PREDIKBEURTEN. AKERSLOOT, 7 uur, 's av., ds. v. Mullem. LIMMEN, 2 uur, ds. Roobol. MacfU&etichteti DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 30 Juli 1938. Op de heden gehouden botermarkt was de aanvoer 1050 stuks van K.G. en de prijzen: groothan del 62 67 <4 cent en kleinhandel 7072% cent. Handel matig. 10200 stuks kippeneieren (groothandel) 3.804; 250 Eendeneieren 3. Totaal aanvoer 10450 stuks. Handel matig. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Juli 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 23.60, Bieten 1.60—3.50, Gele kool 3.60, Groene kool 12, Roo- de kool 11.40, Uien ƒ6 en Zwarte bes sen 3034 per 100 K.G.; Aardbeien per 100 slof 2962; Aalbessen 614, Appelen 5—9, Peulen 36, Snyboo- nen 38, Dubbele spercieboonen 3.50 5.50 en Tomaten 23.50 per 100 pond; Andijvie 0.803.80, Bloemkool le s. 5 —ƒ8 2e s. 2—4, Kropsla 0.50—3.60, Komkommers 24.50 en Perziken 3— 8 per 100 stuks; Peterselie 12, Ra barber 1.50—3, Radijs 0.50—2, Selde rie 1.503 en Wortelen ƒ410 per 100 bos; Postelein per bakje 1025 cent; Spina zie per bak (16 pond) 1698 cent; Tuinboo- nen per 100 zak 3055. N.V. E IER VEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 30 Juli 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 170000 stuks kipeieren aangevoerd. Prijs 3.404.20. Eendeieren 2.903.10. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 30 Juli 1938. Öp de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 223000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juli 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 74200 K.G. Roode kool 100—140; 11825 K.G. Gele kool 11.30; 280 stuks Bloem kool 7.20—8; 5100 K.G. Tomaten: A 6.60 7, B 7.70, C 4 en CC 4; 500 bos Peen ƒ4.80; 131000 K.G. Aardappelen: Schot- sche muizen 1.80—2.90, Drielingen 1— 2.30, Eigenheimers 2.70—2.90, Blauwe Eigenheimers 2.50—3.10; Grove 1.50— 1.90; 5450 K.G. Vroege witte kool 9.10 10.90; 156 K.G. Druiven: Frankenthalers 40.10—42, Alicante 41—41.80; 2650 K.G. Zilveruien 3.10—7.20, nep 5.30— 8 en drielingen 4.90—6.50; 60 K.G. Tuinboonen 2.20. NOORDSCHARWOUDDE, 30 Juli 1938. (Noordermarktbond). 1800 K.G. Roode kool 1—1.20; 2000 K.G. Gele kool 1—1.70; 6100 K.G. Uien 4.805, drieling uien 5.40—6 en nep 6.707.70; 200 K.G. Bieten 1—3.30; 300 stuks Bloemkool 11; 136000 K.G. Aardappelen: Bonken 1.802.10, Schotsche muizen 22.90, Drieling muizen 2.10—2.70, Ronde Duc 1.80; Eigenheimers 2.20—2.30. Blauwe Eigenheimers 2.30—3.10; 40200 K.tf. Vroege witte kool 0.80—1; 880 K.G. Sla- boonen 6.90—7.90; 17200 K.G. Zilveruien 1.80—1.90, nep 4.50—7.20, drieling 3.80—4.60. WARMENHUIZEN, 29 Juli '38. Schotsche muizen 2—2.80, grove 1.70 2.20, drie lingen 1.903, Eigenheimers 2.50 2.80; Zilvernep 6.20—6.70, drielingen 5.30; Witte kool 0.80. Aanvoer: 24500 K.G. Aardappelen; 975 K.G. Zilveruien en 4300 K.G. Witte kooL PURMEREND, 29 Juli 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 0.56—1.04, BI. Eigenheimers 62—89 cent, Kleine: Schotsche muizen 3876 cent en Blauwe 3259 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 1,20 1.30, dubbele z. dr. 1.30—1.40, Snij- boonen: Stok 11.70 en Stam (breede) 0.601.15, Tuinboonen 3134 cent en Blauwe Blauwschokkers 0.90—1.35. per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 13—35 per 100 K.G.; Klapbessen Ó.60—1.80 per 10 K.G.; Perziken 1.40—11 per 100 stuks; Aardbeien 32 cent per K.G.;. Komkommers 23.60 per 100 stuks; Tomaten: A 13— 16 en C 13 per 100 K.G.; Bloemkool 2 13 per 100 stuks; Roode kool 1.40— 2.40 en Savoye kool 4.30 per 100 K.G.; Spinazie 14—66 cent en Postelein 3240'ct. per kist, 6 K.G.; Sla 1.40—4 en Rabar ber 2—4.60 per 100 krop; Wortelen 2.60 8.60 per 100 bos; Andyvie 2649 cent per kist; Uien 60—90 cent per 25 K.G. Druiven: Farnkenthalers 36—52 cent en Alicant 46 cent per K.G. Meloenen: Suiker 12—39 en Net 6—26 per 100 stuks. Appels: Yellow Transparant 1226 en Peren: Janbaasje 4—14, Kruideniers peer 1117, Suikerpeer 1017 per 100 K.G. .Wiovteu do iUu,iiUOjaie4i.ai>oeiaUii iUM> illlKS do

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3