Aqmda ALKMAAIMÏEN HELDER N.V. Autobusdienst „Noord-Holland". Provinciaal 7 WeetAeddht IN ZEE VERDRONKEN. Concerto Nlvaldi Wiegelied Wiertz ORGELCONCERT. v. v. Aansluitende verbindingen naar: TEXEL. EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE Buitanlandach weeroveriioht. OUDKARSPEL EERSTE BLAD. Alkmaar, Woensdagi Gisteravond half negen is aan het vrije strand te Bergen aan Zee de 41- jarige garagehouder en rijwielhandelaar P. Nagelkerken uit Bergen verdronken. Hoewel de heer Nagelkerken een goed zwemmer was, werd hij door een on derstroom, die steeds bij landwihd aah de kust optreedt, gegrepen. Zijn lijk is hedenmorgen 6 uur aan het strand te Bergen aan Zee aangespoeld. Wij Vernemen, dat de heer Nagelkerken na een dag van harden arbeid zich naar het strand had begeven om iieh met zwerftmën te vèrfrisschen. Om acht uur had men hem nog aan het strand gezien, zich per fiets naar het vrije strand begevende. Een paar johgens hebben gezieh, dat hij zich zwem mende blijkbaar in moeilijkheden beVórid. Zij waren weggegaan en toen er later men- sehen kwamen, vond men alleeh de kleeren van den heer N. op het strand. Van den zwemmer was tiiets meer te zien. Men heeft nog tot laat in den avond naar hem gezocht, maar eerst vanmorgen gaf de zee haar prooi terug. In Bergen heeft men met groote deernis van dit droevige feit gehoord. De heer N. die ruim 20 jaar te Bergen woonde, was daar om zijn activiteit zeer populair. Ook als verzorger Van de aütobrandspüit was hij zeer actief. OVERPLAATSING. De heer S. D. Debets, postbeambte te Stompetoren is met ingang van 1 Sept. overgeplaatst naar Alkmaar. AUTOMATISEERING VAN $E TELEFOON Dinsdag is het telefoorthet Stompetoren geautomatiseerd. Voor de aangeslotenen een groote verbetering. OPDRACHT VOOR KERKBOUW TE LEIDEN. Aan den heer J. Leegwater, aannemer te Heerhugowaard, werd als laagste in schrijver voor de somma van 76.600 de bouw van een geref. kerk te Leiden opge dragen. ZANGERS EN ZANGERESSEN. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: De groote opkomst der dames op den eersten repetitieavond voor de zanghülde op den nationalen feestdag was een goed be wijs, dat de oproep niet tevergeefs geplaatst werd. Met geestdrift werd er onder Kuiper's enthousiaste leiding gerepeteerd. Echter, wij misten nog vele bekenden, die nu natuurlijk a.s. Donderdagavond 8 uur in 't Gulden Vlies aanwezig zullen zijn. De tijd is kort, het programma groot en mooi, dus dames toont uw oranje-gevoelens en komt in grooten ge tale. Mannen zouden geen mannen zijn, in dien zij niet extra gevraagd moesten wor den. Want hoewel de opgekomenen over uitstekend stemmenmateriaal beschikten, voor 'n machtig mannenkoor kan 't volume wel grooter zijn. Welaan heeren zangers, wilt gij uw zangershart eens extra vergas ten, wilt gij medewerken aan de uitvoerin gen op 5 en 6 September, waar prachtige koorwerken ten gehoore gebracht zullen worden, schittert dan niet door afwezigheid en komt a.s. Donderdagavond 61/4 uur naar 't Gulden Vlies. Hoe meer zangers, hoe meer zangersvreugd. IJSTHEE. Iets nieuws, iets zéér lekkers! Iets zoo verfrisschend als U tot dusver niet kende. Ijsthee! Verkwikkend, verkoelend, geurig en gezond. Probeer nu dadelijk onderstaand recept! Giet een halven liter versch kokend water op 20 gram thee (bijzonder daarvoor aanbevolen „Sabina"-thee Blauwmerk en Oranjemerk). 5 minuten trekken en het extract overgieten in een groote kan. Los in dit nog warme extract 200 gram suiker geheel op en pers in deze oplossing het sap van 2 citroenen uit. Voeg daarbij nog 1 liter koud water (zoodat U dus in totaal ruim 2 L. Ijsthee krijgt) en plaats den drank in een ijskast. Giet bij het opdienen den drank in een glas, waarin een stukje ijs. CARILLON-CONCERT DONDERDAGAVOND 8.30-9.30 P. A. VAN LANGEN. Allegro SehepBers Rondo Peichler Gavotte Fisch Prelidium Vi d. Ghein Cramignon I Limburgsche Folklore Cfamighon 11 LifflbUfgschê Fdlklotê Serehata Haydn Menuet Trio Mozart 's Avonds als ik slapen ga Preludium Denijn Donderdag 4 Augustus a.s., des avonds van 8.15—9.15 uur zal een orgeivoordracht wor den gegeven door dëh te deh Haag rëëds Be- kendën concertorganist Chris BöSS. Dit concert is opgenomen in de bekende serie concerten van deh heer Feike Asma. De heer Boss is orgahiSt Vah de Laakkerk te den Haag en ontvangt zijn verdere oplei ding van Feike Asma. Het programma, uit te voeren op het orgel der geref. kerk te Alkmaar, Vermeldt o.fn. de volgende orgel werken: Concëtto I vöh Jöh. Seb. Bach; ConCerto II (Bes dur) G. F. Hëndel; Pasto rale A. Guiimant, TöcCata Th. Duböls, Melö- diebewerkihgen Feike Asma. De toegang is vrij. Programma's zijn bij deh ihgang der kerk vanaf kWaft Voor acht verkrijgbaar. GESLAAGD. Voor het examen Duitsch l.o. is te Den Haag geslaagd de heer C. Hoogvorst te Heiloo; voor Duitsch m.o., acte A, slaagde de heer P. L. Ffijtets té Alkmaar. Bij het te Utrecht gehouden examen acte Engelsch L. O. slaagden o.m. de dames C. L. L. Grolle, Cbcksdorp, C. M. Mulder, de Koog en de heer C. A. A. Dullerhond, N.- Scharwoude. MARIKEN VAN NIEUMEGHEN. Dank zij het schitterende zomerweer was het publiek voor de tweede uitvoering van Mariken van Nieumeghen gisteravond in 't Openluchttheater te Bergen in grooteren getale opgekomen. Door autopech in Lisse arriveerden de leden van de Vereertigde Haagsche spelers pas om half negen, zoodat het spel pas om kwart voor negen kon aan vangen. Met groote belangstelling werd ook deze opvoering, die om kwart over elf was geëindigd, gevolgd. Dinsdag a.s. geeft dit gezelschap de „Klucht rond een half mil- lioen" van Jac. Ballinge. UITBREIDING GASLEVERING. De fabriek te Warmenhuizen zal worden overgenomen. De gemeenteraad van Warmenhuizen heeft in zijn gisteravond gehouden vergadering berust in den eisch der regeering, dat on derhandelingen met Alkmaar moeten worden gevoerd om tot overname van het gasbe drijf door die gemeente te komen. Als stok achter de deur was geplaatst de mededee- ling, dat de extra-steunverleening voor de gemeentelijke huishouding niet zou worden uitgekeerd, indien Warmenhuizen's vroed schap weigerachtig zou zijn. (Men zie voor uitvoeriger mededeelingen het raadsverslag in dit nummer.) Ten stadhuize kon men ons uit den aard der zaak nog niets mededeelen over het door Alkmaar in te nemen standpunt. Men wacht af op welke wijze Warmenhuizen de onder handelingen zal inleiden. WIE MIST EEN JONG HONDJE? Hedenmorgen kwam aan het bureau van politie een meisje met een jong hondje, dat door haar op straat zwervend was aange troffen. Het dier had bruine pooten en een zwart dek. Het is naar het slachthuis over gebracht, waar het nog ter beschikking is van den eigenaar of eventueelen liefhebber. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen aan het bureau van politie. DIERENBESCHERMING. Zwervend aangetroffen een klein zwart hondje, Reu, pl.m. 10 weken oud. Wordt middelmatig groot. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich ver voegen bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescherming Baanstraat, Alkmaar. Voorts leest men in het document: „Hoe is Christus gestorven? klaagwoorden aan het kruis. En hoe stierf Planetta? met de woor den: Heil Hitier, leve Duitschland. De ge dachte aan een algemeenen messias kan slechts bestaan bij een pervers volk, een goed volk heeft geen heiland noodig. Nero had wel gelijk met zijn vervolging. Hij rotte den joodschen geest uit, d.w.z. het christen dom. De heiligenvereering is belachelijk. Heiligen hebben nooit iets voortgebracht. Wanneer men een levend mensch in den drek en den modder vond, zelfs een zwijn, werd hij gecanoniseerd. Het cristendom is nooit iets anders dan een masker, waar achter het judaisme zich verbergt. De der tigjarige oorlog werd door de katholieke kerk ontketend. Loyola is van joodsche af komst. Men bouwt thans geen kerken meer. Er is niemand meer om dat te doen. Dat is een zichtbaar bewijs voor de mislukking van het christendom. Maar op het oogenblik bouwt met stadia in Berlijn en Neurenberg. Het nieuwe, eeuwige centrum is Neuren berg. Rome is veroordeeld te verdwijnen. Wanneer Duitschland de katholieke kerk niet meer steunt, zal zij verdwijnen. Het lot staat boven God. Voor ons, Germanen, is dadenloosheid in het hiernamaals een stom miteit." De zee eischt zeven menschenlevens. - Aan het strand van St. Martin op het eilandje Re (Frankrijk) zijn zes meisjes en een opzichter van een gesticht in een diepen kuil in de zee verdronken. Sensationeele onthulling in omkoo- pingsproces. - Tijdens de verhooren te New York in de gangsterzaak wegens omkooperij werd groot opzien gebaard, toen de districts- attorney Thomas Dewey den vroegeren districtsattornay William C.Dodge er van beschuldigde betrokken te zijn geweest bij omkooperijen of intimidaties in verband met den racket van Dutch Schultz, een zaak welke over vele millioenen ging. Ongeregeldheden te Zürich. - Niet tegenstaande het verbod van de politie te Zürich hadden de Zwitserschen frontisten, een nationaal-socialistische beweging bij het station te Zürich een betooging met fakkel licht georganiseerd. De politie zag zich ge noodzaakt met de blanke wapenen de be- toogers uiteen te drijven, waardoor ver scheidene personen werden gekwetst. Der tig personen werden gearresteerd, doch de meesten werden later weer vrijgelaten. De leider van de frontisten, de afgevaar digde Tobler, zal vervolgd worden, omdat hij niettegenstaande het verbod van de politie de betooging heeft georganiseerd en opruiende woorden gesproken. Tentoonstelling. Van 30 Juli tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schilders van de Bergensche schóól. Geopend: dagelijks van B tót 4 uur. Van 1 Augustus tot 15 September, café restaurant „Camperduin" van Y. Minkema. Duinteekenlngen van Gefmen de Jong. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Don derdag, hoofdnummer Misbruik van ver trouwen (rom.); hoofdrollen Danielle Dar- rieux en Jean Worms. Toegang boven 18 jaar. City-theaterj 8 uur, tot en met Donder dag, hoofdnummer Honderd mannen en één meisje (aitiüs.); hoofdrollen Deanna Durbin, Leopold StokóWsky en Adolphe Men jou. Toegang Vöor êlkefi leeftijd. Rdxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer 't Was in de Mei (Maytime); hoofdrollen Jeanëttë Mëcfionaid èh Nelson Eddy. Woensdag 3 Augustus. 7.30 uur, Alkm. wielerbaan, internationale wedstrijden. Donderdag 4 Augustus. 10 uur, sportterrein te Schóofl, landdag Chr.-dem. Unie. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, cabaret, muziek en dans. Vrijdag 5 Augustus. 8.30 üür, opehluchttheater te Bergen, op voering van ,(JUdith". RECORD-BEZOEK AAN EGMOND AAN ZEE. Nauwelijks zijn de vacanties begonnen en is het ook eindelijk echt zomerweer ge worden of het is ih de badplaats een en al vroolijke bedrijvigheid. Het is of ieder op dit oogenblik gewacht heeft om te kómen profiteeren van zon, zee en strand. Het is altijd moeilijk een druk bezoek ih cijfers Uit te drukken. Sprekend is ihtusschen wel de opbrengst van het gemeehtelijk strahd- kampeerterrein over de afgeloopen wéék. Deze bedroeg biet mihder dan 283, hetgeen ruim het dubbele is van het vorige record en meer dah de helft van de opbrengst van het geheele seizoen tot vórige week. Van Gend en Loos vervoerde dezer dagen aan bagage bijna het dubbele van hetgeen ooit tevoren op één dag vervoerd werd. Een autostalling stalde Zondag j.1. 150 auto's, terwijl het vorige maximum ongeveer 80 bedroeg. Ook de hotels en pensions zijn thans uitstekend bezet, verschillende zijn reeds de geheele maand Auguutus bezet. Op het strand komt men handen tekort en zoo zijn er meer teekenen van een intens bezoek. Tal van attracties worden den gasten ge boden om hun verblijf zoo aangenaam mo gelijk te maken. In hotel Welgelegen treden iederen vond de humoristen Ad en Mary Timm op, geassisteerd door The Star Melo- dians, terwijl ook in verschillende andere hotels gelegenheid is tot dansen. Het comité voor de strandfeesten is reeds druk in actie en zal zorgen voor één of meer gezellige feestdagen. Oefeningen van de Egmondzeeër reddingsbrigade en met de reddingboot zul len als altijd weder de belangstelling vragen. Bij minder gunstig strandweer bestaat er gelegenheid de Prins Hendrik Stichting te bezichtigen, die iederen middag van 25 uur daartoe open staat. Een bezoek aan den vuurtoren vormt een aparte attractie. Sinds deze beter bereikbaar is, steeg het aantal bezoekers op één dag tot over de 80! Herijk van maten en gewichten. Dit jaar zal te Egmond aan Zee weder gelegenheid gegeven worden tot herijk van maten en gewichten. De ijker zal daartoe zitting houden in de bewaarschool en wel op 18 Augustus van 1012 u. en van 13 16 ]/j u. en op 19 Augustus van 911% uur voor de gemeente Egmond aan Zee en op 19 Augustus van 12 y,16 u. en op 22 Augustus van 1012 u. en van 1316 u. voor de ge meente Egmondbinnen, Jubileum der Egmondzeeër Red dingsbrigade. De Egmondzeeër Reddingsbrigade viert op Woensdag 10 Augustus a.s. het tien-jarig bestaan. De heer A. J. Meyerink uit Haar lem, hoofdconsul van de centrale propa ganda van den Nederl. Bond tot het redden van drenkelingen, zal 's avonds in De Ver gulde Valk een lezing houden over het red den van drenkelingen uit te water geraakte auto's. Na deze lezing zal de bekende bonds- film gedraaid worden, waarna men verder gezellig bijeen blijft voor zang en dans on der leiding van het ensemble Ottink uit Alkmaar. Veel nuttig werk heeft de Reddingsbri gade, die op initiatief van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd opgericht met hulp en medewerking van brigades uit andere gemeenten, tijdens de 10 jaar van haar bestaan verricht. Wel was er nogal wisseling in het ledental, doch steeds werden toch de noodige dames en heeren bereid ge vonden om zich geheel belangeloos aan dit mooie werk te geven en hun tijd en moeite op te offeren in het belang van hun mede- menschen. Niet altijd hebben dezen zulks begrepen en nauwelijks waren zij zich dik wijls bewust, hoe de reddingsbrigade over hen waakte, als zij zich het genoegen van een zeebad verschaften. Maar dat neemt niet weg, dat toch altijd heel velen bereid ge vonden zijn op allerlei wijzen metterdaad het werk te steunen. Zoo is het de brigade gelukt die 10 jaren zonder eenig overheids subsidie te voorzien in hetgeen noodig was voor het redden van drenkelingen uit zee. Zij is thans in het bezit van een eigen red dingsgebouwtje op het Strand, een eigen roeiboot, reddingskastjes op verschillende plaatsen op het strand, reddingsgordels en wat dies meer Üij. Als wij in vetbahd met dit jubileum en kele hamen mogen noertieti, dan is het in de eerste plaats wel dien van den heer P. Schotsman, die vanaf de oprichting met hart ert ziel de belangen der brigade behartigd heeft en zich waarlijk niet bepaalde tot het geen allereerst het werk van een secretaris is, maar op velerlei andere wijzen zich ver dienstelijk heeft geittaakt. Naast hem rrtögen vooral de heeren A. Blok en J» H. van den Berg genoemd worden. De Eerdiensten van heh, die wij hier niet met hame hoemen, Sijn er intusschen niet minder om en een woord van hulde aan ëllèft, die ih hét belang def Brigade werkten, tot heil hunner médettten- schen, is dan ook zeker op zijn plaats! De kermis. Ook de burgemeester van deze gemeen te heeft een clréulaire ontvangen van den commissaris der koningin over den aan vangstijd van de kermis. Et is thans be paald dat de kermis a.S. ZónÜBg niet Vóór 6 uur zal beginnen. Tot düsver begón zij des Zondags om 3 uur. De feesten van 6 Sept. Het plaatselijk comité Vóór de natioriale jeugdhulde op 6 September is in deze ge meente als volgt samengesteld: Th. Ma11 chielse voorzitter, H. Kramer Cz. secreta ris en mej. M. Schrijver penningm. Ëen deputatie uit de verschillende ver- eetiigingen zal worden samehgesteld. Bestuursvergadering Noorder- marktbond. Dinsdagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingsvereeniging „De Noorder marktbond" in hét vergaderlokaal der veiling onder voorzitterschap van dên heer J. O o t j e r s, die ih zijn openingswoord de belangrijkheid Vah deze vergadering in het licht stelde. Bij de ingekomeh stükkeh was een brief van de Prov. Commissie uit de Veilingen irt Noordholland, met een afschrift van het door de commissie aan den minister van economische zaken verzonden adres t.a.v. de heffing op vroege aardappelen. Ëen brief van den heer L ij f t o g t uit Apeldoorn, waarin een uiteenzetting werd gegeven van de bestrijding der draaihaf- tigheid irt de kool dóór middel van tabaks- zand en hét bestuur werd uitgenoodigd een bezoek te brengen aan zijn proefveld, werd voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de goedgekeurde pootaardappelen, welke voor den garantie prijs worden opgegeven, op de daarvoor bestemde formulieren moeten worden op gegeven vóór 20 Augustus. Aan de orde was vervolgens de Benoeming van een veilingleider. Er warén 22 sollicitanten, waarvan een viertal afviel, aangezien z(j niet in het rayon van den Noordermarktbond woon achtig zijn. De heer J Kos. veiling-beambte alhier, verwierf 23 van de 24 stemmen. De heer P. de Jong te Waarland had 1 stem. Verkiezing voorzitter. Vervolgens werd gestemd voor de ver vulling van de vacature, ontstaan door het aftreden van den voorzitter, den heer J. Ootjers. Met op één na algemeene stem men werd de heei J. Kliffen tot voorzitter gekozen. Eén stem was blanco uitgebracht. De heer Kliffen nam deze benoeming aan. Afscheid oude bestuursleden. De voorzitter feliciteerde zijn op volger met deze benoeming. Spr. schetste, hoe moeilijk het hem viel, af te treden, na alles wat hij in de tuinbouworganisatie heeft meegemaakt, vanaf de oprichting van de veiling en liet spoor en later ook bij de oprichting van de Prov. Commissie Veilingen, waarvan hij de eenige nog in leven-zijnde oprichter is. Hij dankte voor de ondervonden medewerking, welke hij steeds heeft ondervonden. Wij hebben thans een vereeniging, waar wij trotsch op kun nen zijn, waarvan de positie, ook financieel, zeer gunstig is. Spr. sprak de beste wen- schen uit voor de veiling en ook voor de verbetering van den toestand voor de leden. De heer P. Zwagerman (Nieuwe- Niedorp) sprak den scheidenden voorzitter eenige hartelijke woorden toe, hem dan kende voor alles wat hij voor de veiling heeft gedaan. In het bijzonder noemde spr. de groote bereidwilligheid, waarmee de heer Ootjers altijd gereed stond de men- schen op het kantoor te ontvangen en in lichtingen te verstrekken. Spr. was blij dat de leiding nu werd overgenomen door den heer J. Kliffen De nieuwe voorzitteide heer Kliffen sprak vervolgens de scheidende bestuurs leden toe. Spr. merkte op, dat het al heel lang geleden is, dat de heeren zich beiden hebben gewijd aan de oprichting van tuin bouworganisaties. Het is bijna 25 jaar ge leden, dat zij medegewerkt hebben aan de oprichting van de veilingsvereeniging de Noordermarktbond. Beiden hebben de af tredende heeren, ieder op zijn wijze en plaats, de belangen van den bond behar tigd. Veel heeft men tot stand kunnen brengen met de medewerking van deze heeren. Wij kunnen ons indenken aldus spr., dat dit heengaan U wel weemoedig zal stemmen, maar toch gelooft spr cn hU denkt dat ook de heeren er zelf zoo over denken, dat het goed gezien is, hun arbeid aan jongeren over te dragen. Spr. dankte den heer Ootjers namens het bestuur voor den arbeid in het belang van den Noorder marktbond verricht en uitte den wensch dat de scheidende voorzitter nog eenigé jaren van zyn rust móge genieten Vervolgens richtte spr. zich tot 'den heer Meereboer, wien men grooten dank ver schuldigd is. Zijn eigen mooie veiling „Nieuw Leven" werd ten offer gebracht Verwachting Meest matige noordoostelijke tot oostel(jke wind; helder tot licht bewolkt; droog wee,; warm ih het noorden; in het zuiden ZWr warm. Het warme weer zal blijven. Het gebied van hoogen luchtdruk heeft eiéh in dén nacht sterk haar het noorden en noordoosten uitgebreid. In noord-Scandi. navië stijgt de luchtdruk en het gebied met de hoogste barometerstanden zal spoedig Boven midden- en tioord-Scandinavië ko men te liggen. In het noordwesten nam de luchtdruk iets af. In noord-Scandinavié en op IJsland brachten krachtige winden uit het noordwesten zware regens en afkoeling. In oöst-Ëuropa herstelden zich de hooge temperaturen na een tijdelijke afkoeling; naonweders gisterenmiddag in oost-Duitsch- land. (Te Dresden viel gister overdag 7 m.m. regen). Een vlakke depressie over de Golf van Biscaye beïnvloedt het weer voor den ingang van het Kanaal en brengt warmte in Bregtagne en in het zuiden van Ierland. Va- lentia meldde hedenmorgen 7 m.m. regen, welke in den nacht gevallen is. Op IJsland is het zomersch warm en ook op de oost kust van Groenland werden gisteren zomer- temperaturen gemeld. De hitte in Frankrijk was gisteren iets minder groot. In de Alpen bleef de temperatuur even hoog (Jung- fraujóch nul gradèn Celsius), doch de bewol king nam iets toe. Het ls te verwachten, dat de wind iets irteer naar het oosten zal omloopen én matig van kracht zal blijven en dat het zonnige en warme weer zal aanhou den, met de grootste warmte in het zui den (maximum boven 30 graden Cel- slus). LICHT OPI Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.20 uur tot 4.53 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag watar. Dat. v.m. nm. vjn. njn. 4 10.22 10.52 6.29 6.55 5 11.31 7.33 8.09 6 0.07 0.52 8.52 9.29 7 1.27 2.07 10.07 10.39 8 2.27 2.55 11.08 11.33 aan de nieuwe veiling Noordermarktbond. Groote bewondering heeft men voor de doortastendheid van den heer Meereboer, die ondanks zijn tachtigjarigen leeftijd, toch altijd trouw de vergaderingen van het bestuur bijwoont. Spr. verklaarde, dat velen met den heer Meereboer, die in zijn gezinsleven zoo zwaar beproefd wordt, medeleven en hoopte, dat de algemeene belangen ook na zijn heengaan als be stuurslid zijn belangstelling zullen houden. Spr. eihdigde met den wenach tilt te spreken, dat het de beide scheidende be stuursleden in de toekomst wèl moge gaan. De heer Meereboer dankte den heer Kliffen voor hetgeen deze gezegd heeft. Hü was er van overtuigd, dat hij onder de be stuursleden zeer vele vrienden heeft ver worven. Spr. ging nog eens na, welke moei lijkheden er bij de oprichting van den Noordermarktbond en ook daarna moesten worden overwonnen om alles tot een goed einde te brengen. De heer J. B a k k e r (L. T. B. 't Veld) heeft hierna ais één der oudste bestuurs leden de scheidenden hartelijk toege sproken. Verkiezing nieuw bestuurslid en secretaris. Vervolgens werd tot stemming overge gaan voor een nieuw dag. bestuurslid. Dc uitslag was, dat dc heer Jb. de Boer te Oudkarspel met 13 stemmen als zoo danig werd gekozen. De heer K. van Dijk had 8 en de heer P. Gootjes 3 stemmen. De heer De Boer nam de benoeming aan. Tot secretaris werd vervolgens met op één na algemeene stemmen de heer P. Duijves gekozen. Daarna werd de leiding der vergadering aan .^en heer Kliffen overgedragen. Bij de rondvraag werd de benoeming van een nieuwen nummer-afgever bespro ken. Er zal een oproeping worden gedaan op een salaris van 900. terwijl de be noemde zelf de pensioenpremie zal moeten betalen. Aan de N.V. Spoorlijn zal worden vraagd, den oprit van de brug naar laadplaats te willen verbeteren. De poterveiling werd wederom aan een uitvoerige gedachtenwisseling onderwor- Pen- Tenslotte besloot men, de Prov. Com missie u. d. Veilingen te verzoeken, het en bloc veilen verplichtend te stellen, daar de vastgestelde voorschriften worden ont doken. Daarna sluiting. ge- de Comm. v. Vaste Lasten. commissie voor de Vasse Lasten a lei zijn slechts 5 aanvragen ontvangen «n medewerking van de op de bedrijven drukkende vaste lasten.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2