LAATSTE BERICHTEN. JCeek School JjuAttcaties !Bucqediike Stand JUutUêecidUen AMSTERDAMSCHE BEURS I3ROEK OP LANGENDIJK HEILOO EGMOND A. D. HOEF EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD SCHOORL ZUIDSCHARWOUDE WARM EN HUIZEN EERSTE BLAD. Langendljker Groenten-Centrale, Hét bestuur van de Langendijker Groen ten-Centrale vergaderde Dinsdagmiddag. De voorzitter, burgemeester Schelhaas opende de vergadering met woorden van welkom, waarna hij de moeilijkheden schet ste, waarthee de tüihfcöüw te kampen heeft. De ek{5örtmogelijkhfeid dient noodzakelijk verruimd te Worden brn den toestand iets te verbetet-en en het ook mogelijk te maken, dat de jbhge tuinders aan bedrijven kunhen wordeh geholpen. Medegedeeld wètd, dat de omzet in de maand JUni 323.847,61 Was (v.j. 248.936,81; irt Juli Was de omzet 250.728,50 (v.j. 869.048,29). Öp het verzoek van de tuinbouwvereeni- gihg Schèfmerhorn om een bijdrage voor de tijdens de herdenking van het 40-jarig jubi leum een tuinbouwtentoonstelling te hou den werd besloten 25 te verleenen. In vérbr.nd met een klacht van een tuin der werd medegedeeld, dat tharts de maat regel strenger wordt gehandhaafd om het koopen van gedeelten van partijen tegen te gaan, In verband met een paar klachten van handelaarszijde' heeft het bestuur een on derzoek ingesteld haar de tomatenveilingen op andere plaatsen. De veiling hier kan een vergelijking daarmee wel doorstaan, hoewel mén toch een andere regeling heeft getrof fen Voor de handelaren. De voorzitter deelde Verder mede, dat onderhandelingen gaande zijn met dë P.T.T. over dë difecte telefonische verbinding van de veilingen te Noordscharwoude en Broek op Langendljk. Na de automatiseefing van hét net zullen de kosten hiervan 1120 per jaar bedragen, hetgeen veel te duur zou uitkomen. Momenteel kost hét 230 per jaar, waarvan Broek een derde gedeelte moet betalen. Van die 1120 zou de helft voor rekening dezer veiling komen. Men kan de kosten er nooit uithalen. Spr. herdacht vervolgens het overlijden van den heer W. de Geus te Koedijk, die ook nog eenigen tijd deel heeft uitgemaakt van hét marktbestuur. Hetgeen de overledene voor de veiling gedaan heeft, zal bij ons aT- lén nog lang in herinnering blijven. Deze woorden werden door de aanwezigen staan de aangehoord. Devoorzitter deed voorts mededee- ling van het door de Prov. Commissie uit de Veilingen verzonden adres aan den minister van economische zaken, waarin wordt ver zocht de heffing op de vroege aardappelen te Willen terugbetalen. De heer S. d e B o e r merkte op, dat de vroegere aardappelen van 15 tot 31 Juli on der de gewone tuinbouwsteunregeling zul- OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N V. van Woensdag 3 Augustus 1938. STAATSLEEN1NGEN. 3—3 'A Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5)4 Duitschl. '30 m verkl. BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. Vorige koers 102V:e 100% 29% 1491/s 158 158 140 46% 89% 293 2491/, i55v; 369/i« %2ÓV16 43% 13/io 31 lö/i6 303/;6 14 ö'/ia 43V4 45/s 4701/4 187 188 87% 723/4 162 334 34)V, 761/, 30% 12% 11% 230% 166y2 135 17P/4 11374 35/, IO474 87 121 119 2297, 283 25274 277, 137/s 93/4 61% 5 laatste 2.45-3.00 102U,fi I00|-i5/lfl 297, 1581/, 1 -874 141 46%-% 91 2991/, 2514"4f 1563/, 271 -3/18 44% 3< 3178-V4 14-% 63/4 45%-1 43/4 470-1/, 1897, 188'/, 873/4-8 701/4 160 3317, 344 74-1 7674 31% 12% II1/4 230-V, 166% 138 162 116 35/8-Wl6 104 86 119 11974 2291/, 2844-74 256% 2774 1415/16-5 10 5% tExclaim. *Exdividend. fNoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers )4, heden Y pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1.82% 183 8.96 8.96 73.25 73.45 5.03 5.023/, 30.87 30.96 41.80 41.82/ 40.02»/* 40.02)4 46.22)4 46.22/, 45.05 45.05 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo len meevallen. Hierover werden nog een paar opmerkingen gemaakt, o.m. dat dë tuihders er toch recht op hebbeh, aangezien zij ook de hooge heffing hebben betaald. Voorts werd hog opgemerkt, dat medege deeld is, dat bij de vaststéllihg van de fich- prijzen rekening zou .worden gehouden met de betaalde heffing. Devoorzitte r deelde mede, dat ook hier de gelegenheid bestaat 20 voorschot te krijgen op de via de veiling verkochte goedgekeurde pootaardappelen. De heer P. Tromp (Heerhugowaard) besprak de vaststelling vah de garantieprij zen voor de goedgekeurde poters. Daarbij zou rekenihg Worden gehouden met de ver hoogde heffing. In de garantiëprijzëtt komt dit echter heelemaal niet tot uiting. De Cöh- sumptie-aardappelen werden tot 14 Juli gegarandeerd tot f 4, de pootaardappelen blijven daar echter ver onder, hü Vóór A 3.70, B 3.50 en C 3.30 per 100 K.G. Wordt gegarandeerd. Tegêh de vastgestelde maten heeft spr. nog het grootste bezwaar, a? r gezien de N.A.K. heeft bepaald, dat de maat van 35 tot 55 m.m. is, terwijl de regee- r;r 1 slechts aHvdappelen tot de maat Van 50 m.m. overneemt. Waar moeten de men- schen zich nu aan houden? De heer d e B 0 e r deelde mede, dat de Prov. Commissie verzocht hééft, de maat op 55 m.m. te brengen. Het is nóg niet offi cieel bekend of hieraan zal worden vol daan. Het U.C.B. deelde in antwoord op een brief van de L.G.C. mede, dat het U.C.B,- merk niet verplicht is voorgeschreven, dit jaar. Het is echter wel wenschèlijk, allëen eerste kwaliteit te exporteeren. Aan de uitnoodiging van den heer L ij f- t 0 g t om diens proefveld voor de bestrij ding van draaihartigheid door middel van tabakszaad te komen bezichtigen, werd geen gevolg gegeven, in verband met de thans in deze streek toegepaste methode. Men wil de rpsultaten daarvan afwachten. Bij de rondvraag werd een vrij uitvoerige gedachtenwisseling gehouden over den ge ringen, export van onze tuinbouwproducten naar Duitschland. De heer Madderom, die naar Duitschland was geweest, had er veel meer Italiaansche groenten op de mark ten gezien dan Hollandsche. Er zal op worden aangedrongen, dat meer gelden voor den tuinbouw-export op de clearing beschikbaar worden gesteld. De heer d e B 0 e r verzocht de garantie- fomulieren voor de pootaardappelen voor 15 Augustus a.s. in te leveren. De voorzitter memoreerde nog het verloop van de bloembollenveilingen; deze veiling kan de vergelijking met andere bol- lenveilingen heel goed doorstaan. Daarna ging men in comité ter bespreking van de plannen voor het te maken parkeer terrein. De kermis. De 3-daagsche kermis, welke door prachtig zomerweer werd begunstigd, be hoort tot het verleden. Er is geld verdiend want de duizenden bezoekers die vooral Zondag de kermis bezochten, hebben niet zuinig verteerd. Ook op het kermis-terrein is het bijzonder druk geweest. Voor de ker- mis-bezoekers die van rust en gezelligheid houden, was „De Rustende Jager" het brandpunt van de drukte. Geen wanklank heeft de rust verstoord. De E. H. B. O. heeft voor kleine ongeval len, zijn gewaardeerde diensten bewezen, terwijl haar hulp ook een paar keer werd ingegrepen voor gevallen van onwelwor- den door de warmte. Tentoonstelling handwerken. Zondag en Maandag j.L werd in het Vereenigingsgebouw der herv. gemeente aan den Slotweg te Egmond aan den Hoef een tentoonstelling gehouden van handwerken, in het afgeloopen jaar vervaardigd door de dames der hervormde vrouwenvereeniging te Egmondbinnen c.a. Gezien de ingezonden werken kan de tentooistelling alleszins ge slaagd genoemd worden. Er was een keur van spreien, borduur-, haak- -en breiwerk. Sommige werken waren zelfs zeer fijn uitge voerd. Alles muntte uit door netheid. De tentoonstelling was in menig opzicht leer zaam en liet in vele gevallen zien, hoe men met een eenvoudig motief, smaakvol uitge voerd, toch iets fijns kan voortbrengen. Maandagavond had de verloting plaats. Niet minder dan 172 personen werden de geluk kige winnaars van een prijs. De feesten op 6 Sept. a.s. In verband met het feit dat in Septem ber a.s. de koningin haar 40-jarig regeerings- jubileum hoopt te herdenken, vergaderde het Oranje-comité uit deze gemeente dezer dagen, teneinde een aanvang te maken met het ontwerpen van een program voor de f eestelij kheden op den nationalen feestdag 6 September a.s. Uit het verslag van den penningmeester, den heer D. Portegies, bleek, dat er na de feestelijkheden in Januari j.L een voordeelig saldo was van 32.17. Besloten werd, dat de dames van de hee- ren-comité-leden met lijsten zouden loopen. Voorts werden er twee commissies be noemd voor het organiseeren der feesten. De commissie te Egmond aan den Hoef be staat uit de heeren burgemeester G. C. Bos, wethouder J. de Waard, J. J. Jager hoofd o.l. school, W. Wester hoofd bijz. jongens school, mej. Garritsen hoofd bijz. meisjes school. De commissie te Egmond-Binnen bestaat uit de heeren: A..van den Berg hoofd byz. school, J. A. Apeldoorn, S. N. Zuurbier, J. Liefting Gzn. en Jb. Bak. De bedoeling is, dat er volksspelen zullen gehouden worden, des morgens voor de schoolgaande kinderen en des middags voor de grooteren. Voorts werd besloten, dat alle kinderen derhalve ook die, welke uit deze gemeente elders school gaan aan de feesten zullen deel nemen. De feestelijkheden zullen aanvangen met godsdienst-oefeningen. (ONGECORRIGEERD*. DE UITSPRAAK VAN HET NEDE. 1LANDSCH. Hoe moet het Nederlandsch worden uit gesproken? Zie daar een vraag, die veel moeilijker te beantwoorden is dan men öogenschijnlijk en bij oppervlakkige be schouwing zou denken. De commissie voor de Uitspraak van het Nederlandsch, bestaande uit prof, dr. J. van Ginneken, G. van Bolkestein, mej. dr. L. Kaiser, P. J. Meertens, H. D. Bouman, eh K. Veldkamp, heeft ter beantwoording van deze vraag een reeks van zes gramo- foonplaten laten vervaardigen. Elk vah deze platen doet eeh bijzonder aspect Van de Uitspraak uitkomen, hoewel Zij ook alle noodzakelijkerwijze eeh voor beeld zijn van de volledige uitspraak Van het Nederlandsch. Bij de keuze van de teksten en van de sprekers werd zoo veel mogelijk rekening gehouden niet dat onderdeel van de uit spraak, waarvoor een bepaalde plaat moest dienen (heldere klinkers, doffe klinkers, tweeklanken, scherpe medeklinkers, zachte medeklinkers, enz.) wat de sprekers be treft werden behalve bekende voor drachtskunstenaars ook eenige leeraren en tenslotte eenige leerlingen van middelbare scholen uitgenoodigd, Wat de teksten aangaat zoo wordt ih de toelichting opgemerkt bleek al doehde, dat de volkomen gelijke herhaling bij het meermalen hoorén vah een klank er toe dwingt, hóóge eischen te stellen aan den ihhoud van het gesprokene; Dfe kunst waarde van den tekst en ook de artisticiteit Van de zegging zijn voorwaarden voor de genietbaarheid van een plaat, althans voor zoover deze niet eëh Wérkelijk ge sprek weergeeft VoOr zoover dit mogelijk was, werden de platen eerst in een voorloopigen vorm op genomen. Deze proefplaten werden ter be oordeeling rondgestuurd aan eenige hon derden tot oordeelen bevoegde personen, die op- en aanmerkingen inzonden. Deze werden tot een totaal oordeel samengevat. Hiermee werd bij de definitieve opname rekening gehoüdden. De definitieve platen gaven* dus een althans door eenige hon derden Nederlanders aanvaarde uitspraak van het standaard-Néde'rlandscft. De platen zijn ih den handél gebracht. Zij zijn wel in de eerste plaats bedoeld als leiddraad bij het onderwijs op scholen. Aan H. M. de koningih, aan koning Leopold van België en aan den minister van on derwijs, kunsten êft wétenschappen, prof. dr. J. R. Slotemakei de Bruine, is eSn reeks platen, gebonden in een album, aange boden. DE POSTVLUCHTEN. De Pelikaan is, van Indië komend, gis termiddag om 14.30 üür op Schiphol geland De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis'. Zilverreiger te Rangoon; Ibis te Athene; Buizerd te Bandöeng. Thuisreis: Nandoe te Basra; Torenvalk te Medan. DE ITALIAANSCHE VERLIEZEN IN SPANJE. De verliezen, die dê divisies der Italiaan sche legioensoldaten in Spanje in den strijd tusschen Teruel en Barracas hebben geleden, bedragen in totaal 1.846 man. Van de officie ren werden er 27 gedood en 140 gewond, ter wijl er een vermist wordt. Verder zijn 205 minderen gedood en 1473 gewond. HET CHINEESCHE WESPENNEST. Vredesvoorstellen van Japan aan China. Naar te Hongkong wordt bevestigd heeft de Chineesche regeering onlangs nieuwe voorstellen van Japan gekregen tot het beëindigen Van de vijandelijkhe den. Deze voorwaarden zijn aanmerke lijk minder hard dan de vorige. De grootste geheimhouding wordt in acht genomen, de voorstellen worden thans te Hankau bestudeerd. JAPAN WIL ONDERHANDELEN. Geen bilitenlandsche inmenging. In Japansche politieke kringen wordt ver klaard, dat elke büitenlandsche poging om te bemiddelen tusschen Rusland en Japan zal mislukken. Japan is bereid onmiddellijk met de Sovjet-Unie te onderhandelen, zoo- dra de Uitdagingen vah de Sovjet-Unie eert einde nemen. Rusland wil dén toestand niet erger maken. De derde secretaris Van de Japansche am bassade te MófeköU, Saburóota, iè op wég naar Tokio om verslag uit te brengen ovef het incident van Tsjangkoefeng. Bij zijn aahkomst te Tsoegoèra Verklaarde hij aan de pers, dat de Sovjet-Unie een politiek volgt, welkë ten doel heeft den toestand hiet erger te maken. Het bewind van Stalin is krachtig gevestigd en de geheele bevolking werkt. Russisch protest. De zaakgelastigde van de Sovjet-Unie te Tokio, Smêtanin; heeft gistermiddag een prótesthota van zijn regeering op het minis terie van buitenlahdêche zaken pverhandigd tegen de Japansche aanvallen van 31 JUlien 1 Augustus op het gebied van Tsjangkoe feng, dat als Russisch grondgebied wordt beschouwd. De nota werd overhandigd aan den secre taris-géneraal, aangezien hoch minister Ugaki, noch vice-minister Horihoetsji Smetartin ontving. Russische vliegtuigen omlaag gehaald. Sovjet-Russische vliegtuigen hebben bom men gèworpen by Keiko, een der vliegtui gen is omlaag geschoten. Een andere grens stad, Tsjinsojo, is door 21 Sovjet-Russische toestellen bestookt. Hiérvan werden drie omlaag gehaald. VERDUISTERING DOOR BËMIDDELLINGS-BUREAÜ. Het zou geld van Duitsche dienstbode naar Duitschland sturen. Met Pinksteren mogen Duitsche dienst meisjes, die hier te lande vertoeven, geld tot een bedrag van 200 mark naar haar fa milieleden in Duitschland sturen. Zy doen dat gewooniyk door middel van een bank, bemiddelingsbureau of andere instelling. Zoo had ook een dienstbode te Den Haag êen bedrag van 30 aan een bemiddelings bureau gegeven om dit bedrag naar Duitsch land te zenden. Zy kreeg evenwel van haar verwanten bericht, dat men daar niets ont vangen had. Het meisje wendde zich toen tot het bemiddelingsbureau, dat haar mede deelde, dat het bedrag van 30 nogal onge lukkig uitkwam, maar dat, als zy er nog tien gulden bijdeed, het bureau onmiddellijk voor verzending zou zorg dragen. Het meis je stortte nóg 10, doch weer kreeg Zy be richt, dat men in Duitschland niets had ont vangen. Ten tweeden male wendde 't meis je zich tot het bureau, waar zy te hooren kreeg, dat het bureau op het oogenblik in moeilijkheden zat, maar dat de zaak in orde kwam. Ze moest de politie er maar niet in mengen. Dat deed het meisje echter wel en de politie stelt thans een onderzoek in. Tot nu toe heeft zij geen andere klachten over dergelijke bureaux gehad. DE VLUCHTELINGEN-CONFERENTIE KWAM BIJEEN. Vanochtend elf uur is de vluchtelingen- conferentie op het Foreign Office 'e Londen bijeengekomen. De vergadering werd door de vertegenwoordigers van dertig landen bijgewoond. Na een byeenkomst van 85 mi nuten werd de vergadering verdaagd. Mor gen zullen de afgevaardigden opnieuw bij eenkomen. De vluchtelingenconferentie heeft in de heden gehouden vergadering den Ameri- kaanschen advocaat George Rublee benoemd tot permanent directeur. Rublee zal zoo spoe dig mogelyk naar Engeland komen en zal zijn hoofdkwartier opslaan te Londen. Tot voorzitter van de conferentie werd Winterton gekozen, verder zyn vier vice- voorzitters gekozen, een Franschman, een Amerikaan, een Braziliaan en een Neder lander. De burgemeester met verlof. Gedurende de afwezigheid van den burgemeester (1—15 Augustus) wordt het loco-burgemeesterschap door den oudsten wethouder, de heer G. Krom, waargenomen. Voor de ingezetenen bestaat dagelyks voormiddags 11.30 gelegenheid den loco burgemeester ten raadhuize te spreken. Kampeeren. Het aantal uitgegeven kampeervergun- ningen bedraagt tot 1 Augustus 1938 ruim 500. Liet het zich oorspronkelyk aanzien, dat er veel minder kampeerders zouden zijn dan in 1937, de laatste week is het aantal afgegeven vergunningen belangrijk toege nomen. En alleen reeds j.1. Zaterdag moest de gemeenteveldwachter ruim 150 nieuwe vergunningen uitreiken, ongeacht de ver lengingen en trekkersvergunningen. Vierdaagsche successen. Ook een tweetal ingezetenen dezer ge meente hebben met succes aan het jaarlyk- sche wandelfestyn „De Vierdaagsche" deel genomen. Jkvr. L.van Foreest heeft voor de eerste maal met succes deelgenomen, terwyl zy reeds eerder in N.O.I. aan een vierdaagsche meedeed. Voorts heeft onze ryksveldwachter-brig.. tit. A. Beek voor de achtste maal „De Vier daagsche" geloopen. Dit is wel een buiten gewone prestatie en wij twyfelen er dan ook niet aan, dat binnen een tweetal jaren het gouden Vierdaagsche Kruis het uniform van dezen sportieven veldwachter zal sieren. En hoewel het hier niet een ingezetenen betreft, mogen wy toch ook vermelden, dat de volontair ter secretarie alhier, de heer G. Timmerman te Petten, ook met succes aan het wandelfeest heeft deelgenomen en dit is een des te grooter prestatie voor dezen sportieven ambtenaar, daar hy niet slechts vier dagen heeft gewandeld doch ook naar en van Nijmegen is gefietst. Herkozen. By de Dinsdag gehouden stemming werd de heer P. Boon herkozen als lid van het bannebestuur Zuidscharwoude. Feest 40-jarig rcgeeringsjubileum. In verband met bovengenoemd feest, had Maandagavond ten raadhuize een vergade ring plaats onder voorzitterschap van den burgemeester. Deze werd tot voorzitter van het comité benoemd en de gemeente-secre taris, de heer H. G. Rijs, tot secretaris-pen ningmeester. Het is de bedoeling om circulaires te verspreiden en dan door eenige dames de gelden te doen ophalen. Aan de onderwyzers zal worden opge dragen de speien voor de jeugd te verzor gen. Het voorloopig programma voor dien dag is als volgt: 's Morgens muzikale rondgang door de muziekgezelschappen door het dorp; 9.30 uur spelen voor de kinderen op het sport terrein, opgeluisterd door de beide fanfare corpsen; 's middags volksfeesten voor de ouderen, 's avonds gohdelvaart met ver sierde vaartuigen. Tevens is het de bedoe ling om een étalage-wedstrijd te organisee ren van deh middenstand. Het treinongeluk op Jamaica. - De spoorwegramp op Jamaica op 31 Juli j.L heeft volgerts een thans gepubliceerde offi- ciëele raming 30 doodèn en TB gewonden geëischt. Ëfett nieuwe militaire weg in Egypte. - Gemeld wórdt, dat de Suez-Kanaalmaat- schappij er in heeft toegestemd een bedrag van 300.000 Egyptische ponden by te dfagen in de kosten van den aanleg van eert nieu wen militairen Weg van Port Said naar Suez, waarvan de totale kostëh wordèft ge raamd op 445.000 Egyptische póndeh. van den weg staande auto's mogen - wanneer licht op ver- fdicht is géén andere vef- ichting voeren dan 'n rechts geplaatst lampje, dat naar voren rood en naar achteren wit licht geeft. Rechts van den weg staande, moogt u in zoo'n geval kiezen tusschen de nor male autoverlichting óf één links- zittend lampje, dat naar voren wit en naar achteren rood licht geeit Ds. P. H. Kapteijn te Biyham (Gron.) heeft het beroep naar de herv. gemeente te Schagen aangenomen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelyk bureau voor sociale zaken deelt aan belanghebben den mede dat gedurende het tijdvak van Woensdag 3 Augustus tot en met Dinsdag 9 Augustus de volgende kleuren bons gel dig zijn: Margarinebonnen: oranje kleur. Vetbonnen: blauwe kleur. Gehaktbonnen: wit met roode streep. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 2 Augustus 1938. ALKMAAR. GEBOREN: Nicolaas Johannes Maria, z. van Hendri- kus Johannes Overman en Maartje Berk hout. Paulus Cornelis Antonius Maria, z. van Franciscus Antonius Maria Beerends en Catharina Maria Meyer. Gerrit, z. van Gerrit van Engelenhoven en Lina Verwer. OVERLEDEN: Jan Prins, gehuwd met Tryntje Renooy, 82 jaar. Alida Maria Boersen 5 jaar. ST. PANCRAS (Juli). Geboren: Antje, d. v. Jacob Verhagen en Lena Hoogland. Gehuwd: Cornelis Kooy en Petronella Maria Schut. Lubertus Kout en Immetje Bakker. Overleden: Aaltje Modder, 71 jaar, echtgen. van Dirk Hartman. OUDKARSPEL. (Juli). Geboren: Petrus Clemens Maria, z. van P. Blyleven en D. M. Spaans. Guurtje Cornelia, d. van C. Hink Wz. en G. Bleeker. Agatha Martha, d. van P. Th. Smit en A. E. Jansen. Overleden: Tryntje Dissel, echtg. van W. Koordes, 69 jaar. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 Aug. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 237 Vette kalveren, le kw. 6070 cent, 2e kw. 5458 cent en 3e kw. 4048 cent; 77 Nuchtere kalveren 7f 12; 155 Varkens, vleeschvarkens, wegende van

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3