i 8 8 8 Ol Souvenirjagers azen op Lutine-spijkers. Karimata w«er bovan het achterschip. Heden belangrijke vondeten verwacht. GEMENGD NIEUWS. Glimlachje WARM EN HUIZEN TWEEDE BLAD. 3 ®e<oooe©€» Jladiap Donderdag 4 Augustus. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) lö.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 't Avro-Aeolian-orkest. 11.15 Deel. 11,40 Ensemble C. Alberts. (12.05 Orgelspel). 1.— Gr.pl. 1.45 Het Sylvestre-trio. 2.30 Het Kovacs Lajos-orkesct, The Manley Brothers en deel. 4.Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Pianovoordr. 5. Voor de kinderen. 5.30 Het Kovacs Lajos-orkest. 6.30 Sportpr. 7.Die Moserbube. 7.30 Gr.pl. 7.40 Psy chologische causerie. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Bert Ambrose en zijn dansorkest. 9.15 Radiotoo- neel. 9.40 Het Omroeporkest en so list. 11.— ANP-ber., hierna tot 12.— Majo Marco's orkest. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en 11.2.KRO, de NCRV van 10.— 11.— en 2.—12*— uur). 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pL 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 KRO-orkest. (1.— 1.20 Gr.pl. Ca. 1.15 Ber.) 2.— Gr.pl. 2.30 Zang en piano, 3.30 Gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Quatre-mains. In de pauze gr.pl. 5.45 Gr.pl. 6.Or gelconcert. 7.Ber. 7.15 Boekbe spreking. 7.458.Rep., event. gr. pl. 8.05 ANP-ber., herh. SOS-ber. 8.15 Zang. 9.— Deel 9.30 Gr.pl. 10— ANP-ber. 10.05 Sonora-kwintet en gr.pl. 11.15 Gr.pl. Ca. 11.5012. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Viool en piano. 11.50 Gr.pl. 12.20 Het Vario-Trio. 12.50 Gr.pl. 1.20 Voor tuinliefhebbers. 1.35 't New English strijkkwartet en solist. 2.20 Het MacArthur-kwintet. 3.05 Leden van het BBC-Northern Ireland-orkest en solist. 3.35 Het Sted. orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.20 Cellovoordr. 5.40 Het Viani- sextet. 6.20 Ber. 6.45 Pianoduetten. 7.20 Orgelspel. 7.50 Callender's orkest. 8.20 Herinneringen uit 1914. 9.25 Gevar. progr. 10.15 I Protest, causerie. 10.20 Ber. 10.45 Het Or- chestre Raymonde. 11.25 Maurice Winnick en zijn Band. 11.5012.20 Gr.pl. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20, 10.10 en 12.40 Gr.pl. 1.50 Zang. 2.05 Gr.pL 3.05 Zang. 3.20 en 4.20 Gr.pl. 5.20 Radiotooneel. 6.50 Gr.pl. 7.35 Zang. 8.35 Uit Vichy: Concert. 10.50 —11.05 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 en 7.30 Gr.pl. 8.50 Omroeporkest. 12.20 Omroep- Amusementsorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Gr.pl. 4.20 Kurorkest Bad Sooden-Allendorf en militair orkest. 6.35 Solistenconcert. 7.35 Omroeporkest. 8.50 Radiotooneel met muziek. 10.35 Gr.pl. 10.50 Ne- dersaksen-orkest. 12.203.20 Dan- ziger Landesorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Concert. 6.20 Viool en piano. 7.20 Gr.pl. 8.20 en 9.20 Omroepklein- orkest en soliste. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Luc Darcy's orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 en 6.Fud Candrix' orkest. 6.35, 7.35, 8.20 en 9.17 Gr.pl. 9.20 Symph.-concert mmv. solist. 11. 11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Deel. 7.50 Dansmuziek. 8.50 Omroeporkest en -koor en solisten. 10.20 Ber. 10.50 Solistenconcert. 11.05 Ber. 11.20 Het Nedersaksen- orkest. 12.20—2.20 Nachtconcert. (1.151.26 Tijdsein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Parys R. 10.20—11.25, Droitwich 11.25—12.20, Parijs R. 12.2012.50, Brussel VL 12.50—14.20, Keulen 14.20—15.20, Lond. Reg. 15.2016.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel VI. 17.20— 19.05, Lond. Reg. 19.05—19.20, Pa rijs Radio 19.2019.35, Keulen 19.3520.35, Parijs Radio 20.35 22.50, Keulen 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 —14.20, Droitwich 14.20—20.20, Lond. Reg. 20.2021.25, Droitwich 21.25—2#—. Lijn 5: Diversen. (Van onzen specialen verslaggever). Wanneer eenige desbetreffende voor spellingen bewaarheid worden en er is geen reden om aan de juistheid te twijfelen zijn de groote dagen niet in een ver verschiet verborgen, zooals gevreesd werd, doch zullen zij behooren tot een zeer nabije toekomst. De Kari mata heeft sneller dan gedacht werd den zandberg, die de gegraven geul vulde, opgeruimd en naar het zich laat aanzien, zal men vannacht weer op voldoende diepte zijn. Woensdag hoopt men de plaats te passeeren waar Zater dag de kanonnen werden gebonden. Zondagavond konden wij schrijven: „Dins dag wordt misschien meer goud aan de oppervlakte gehaald". De profetie berustte op de meening, dat 's werelds grootste bag germolen in weinige dagen het door achter- uithaling verloren terrein zou hebben her overd. Menschelyke berekeningen hebben echter al zoo dikwijls gefaald met de Luti- ne: een zandverschuiving gooide roet in het etèn. Men denke hierover nochtans niet te tragisch. De Karimata heeft een capaciteit, welke de stoutste fantasie overtreft, en die men eerst na een bezoek aan de goudfa- briek op de juiste waarde kan schatten. De leider van het werk, de heer Bol, kon dan ook Dinsdagmiddag voorzichtelijk laten doorschemeren, dat hy verwachtte, dat in den loop van den nacht het „leed" geleden zou zyn. Weldra zal men in het logboek kunnen byschrijven, dat het zand uit de geul netjes opzy is geworpen, en dat men dus op dezelfde diepte kan graven als Za terdag het geval was, pl.m. 20 M. Toch houden de zandverschuivingen de Karimata tegen. Op het oogenblik is ruim 250.000 kubieke meter zand uit Terschel- ling's Wester Gronden geschept. Dit is de hoeveelheid, die men zich by den aanvang had voorgesteld te zullen verplaatsen. Weer boven het achterschip. Ir. van der Marei deelde ons nog mede dat men heden de vindplaats der kanonnen kan bereiken en dus weer boven het achterschip zal zyn. Dienten gevolge zullen aan den „dans om de mililoenen" nog eenige passen gedaan worden, en in deze zekerheid voor zoover hier dan sprake van kan zyn laat men zich meedryven op den stroom van het gebeuren. Men luistert voor de zooveelste keer naar sensationeele verhalen over de pet van den kapitein der Lutine, die in den zeef- trommel zou zijn gevonden, het stuk van de Lutine-Dieselmotor en -schroef, die op de verzamelplaats in de haven zouden zijn ge deponeerd. Het wordt vervelend, en zelfs JEUGDIGE DIEF KWAM UIT DE GEVANGENIS, KON GEEN WERK KRIJGEN EN Zware straf tegen pakjesdief geëischt. Een minderjarige Amsterdamsche jongen was begin Juni uit de gevangenis, waar hij wegens diefstal zyn straf had uitgezeten, ontslagen. Het ouderlyk huis stond voor hem open, doch het gezin was werkloos, zoodat zijn terugkomst met weinig enthousiasme begroet werd, Werk kon hy nergens krygen. Weer nam hy zyn toevlucht tot een misdrijf, hy zag een onbeheerde transportfiets staan, beladen met zware pakken. Zonder zich lang te bedenken, duwde hy de transportfiets weg en juist wilde hij er op stappen, toen de rechtmatige eigenaar ten tooneele ver scheen. De jeugdige dief koos het hazenpad, doch een agent wist hem te grypen. Sedert 16 Juni bevindt hij zich in het huis van be waring te Amsterdam. Gister stond hij te recht en de officier van justitie, mr. de Muinck Keizer, wees er in zy'n requisitoir op, dat het aantal pakjesdiefstallen onrust- baren toeneemt in de stad. Hy vorderde tegen den recidivist een gevangenisstraf van acht maanden. VACANTIETIJD SCHEPT NIEUWE VERKEERSGEVAREN. De K. N. A. C. schryft ons: De Engelsche Automobiel Club heeft zich tot het autorydend publiek gewend met het volgend verzoek: „De zomervacanties zyn weer in vollen gang en duizenden kinderen genieten van de herwonnen vryheid. Het is niet te ver wonderen dat zy op straat spelende, in een uitgelaten bui de hun ingeprente verkeers regels en daarmede de noodige voorzichtig heid over boord gooien. Al spelende zullen zy plotseling den ryweg oversteken en als de overige weggebruikers reeds niet van te voren hierop bedacht zyn, zou de vacan- tie-vreugde van de kinderen wel eens ruw kunnen worden verstoord". Evenals haar zusterorganisatie dit in Engeland deed, wil de K. N. A. C. dit goede voorbeeld volgen. Zy dringt by de Neder- landsche weggebruikers dan ook nog eens op een extra dosis voorzichtigheid aan ge durende de vacanties van de jeugd. DE STEUN AAN TUINDERS. Schriftelijke vragen. Het Tweede Kamerlid de heer Wynkoop (comm.) heeft aan den minister van econo mische zaken de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend dat de econo mische ontreddering der tuinders-bedryven «n ne aaarmee samengaande armoede van de populaire Oome Jan raakt aan het eind van zyn Lutine-latyn. Sinds Vrydag is ech ter in steeds sterker mate een nieuw symp toom waar te nemen: de souvenirjacht. Sinds honderdveertig jaar is Terschelling, het centrum van ontelbare kogels, kogeltjes, spijkers, wrakstukken en allerlei andere voorwerpen, die met het noodlotsweer in het donkere water verdwenen. De groote koperen spykers met de hanepoot zyn het meest in trek, maarbooze tongen die al byna versleten zyn door het praten over de Lutine fluisteren sombere dingen. Ze zyn vast niet echt. Waarom niet? Veel te mooi zyn die spykers. Waar komen ze dan vandaar? En de zegsman trekt een verrchrikkeiyk geleerd gezicht, gluurt een moment ir. het rond of niet een onbevoegde het groote ge heim zal hooren. Se komme uit de febriek. Het zou logisch zyn als men onmiddeliyk de goudfabriek, ginds in zee, associeerde met de „febriek". Maar met het laatste •wordt bedoeld, dat het „nep" is. Dat is het nieuwe thema, waarop men ad infinitum kan doorgaan. De souvenirjacht, die sinds het eerste staafje goud opnieuw is ingezet, belooft veel als men weet, dat voor een spyker wel tot 15 betaald wordt. Als zoo veel is de juistheid niet te controleeren en het is niet noodig ook, want niet zoodra wordt de „aap" opgehaald, of ook de ont ketende souvenirjacht zal zyn einde vinden. Het einde van een sprookje, aan welks laatste regelen de Karimata thans bezig is. Moge het in ieder opzicht een happy end zyr Nader bij het goud „Wy zyn weer op het goudmerk". Aldus kregen wy hedenmorgen het bericht, toen de aflossingsboot de Stortemelk II op Ter schelling aankwam. De bemanning, die na 12 uur harden ar beid aan wal stapte, had vanmorgen reden opgewekt te zyn', De geul, welke door het verschuiven van het zand gegraven is, was vrygekomen. De veronderstelling, dat men vannacht op voldoende diepte zou zyn ge komen, is geheel bewaarheid. Nadat giste ren schelpen en zand naar boven waren gekomen, kon men vannacht weer wrak hout in de zeeftrommels vinden en kon men dan ook vaststellen, dat men zich op de juiste plaats in de nabyheid van het ach terschip bevond. Men bereikte voorts een diepte van ongeveer 2021 meter, gisteren 19 meter, bij hoog water. En de goudfa briek werd ongeveer 3 meter naar voren gehaald. Er is geen aanleding tot wanhopen en met vertrouwen ziet men de komende da gen tegemoet. De Karimata is op het goud- merk en de Terschellingsche wakers by den Brandaris leven op. De spanning stijgt en het goud komt nader, Met de ochtendboot vertrokken vanmor gen admiraal J. C. R. Ooygaas b. d. en de directeur van de maatschappij Billiton, de heer F. Holwert, die gister een bezoek aan de Karimata brachten. de gezinnen der tuinders juist thans weer hand over hand toenemen? Is het den minister bekend dat dit mede een gevolg is van het feit dat in de laatste jaren de steunuitkeering zelfs niet voldoen de was om te waarborgen, dat de kostprys van verschillende tuinbouwproducten kon worden gehaald? Weet de minister dat vooral de laatste steunuitkeering groote teleurstelling onder do tuinders heeft gewekt, en dat de steun, door de slechte opbrengst van sommige producten, thans totaal onbevredigend is? Zoo ja, is de minister dan niet van oor deel, dat de voor 1938 berekende kostpryzen door voldoenden steun zullen moeten wor- den aangevuld, dat deze steun voor de reeds geveilde producten ten spoedigste zal moeten worden uitbetaald? KIND VERMIST. Na vele uren slapende aan het strand gevonden. Maandagmiddag speelde het 6-jarige meisje D, W. uit Vogelenzang, dat by tantes te Zandvoort logeerde, op het Zandvoort- sche strand. Het meisje droeg een badpakje en op een gegeven moment liep het in de richting van de zee en verdween tusschen een groep van dertig menschen in het wa ter. De tantes holden het kind achterna om het terug te halen doch toen zy by de spe lende kinderen in de zee kwamen, vonden zy het nichtje niet meer. Een surveilleerende agent van politie werd gewaarschuwd, die met de tantes en enkele andere personen in de omgeving zocht, echter zonder resultaat. Ten einde raad zyn de familieleden naar huis gegaan en de politiepost Zandvoort en de politie van Bloemendaal werd gewaar schuwd. Na onderzoek melden alle posten dat het kind niet gesignaleerd was. Het on derzoek werd des avonds voortgezet door de leden van de Zandvoortsche reddings brigade, die met behulp van zoeklichten de geheele duinreep afzochten in een volstrekte linie-formatie zoowel in Zuideiyke als Noordelyke richting. Een groot aantal bur gers nam ook aan het onderzoek deel. Tegen 2 uur des nachts keerden de posten onverrichter zake terug en vanmorgen om 5 uur werd het onderzoek door de locale mobiele brigade weer begonnen. De vader van het kind werd gisteravond van het ge beurde op de hoogte gebracht. Hij begaf zich dadelyk naar Zandvoort, waar hy in over spannen toestand is aangekomen. Gisterochtend heeft het zoeken van de Zandvoortsche reddingsbrigade meer succes opgeleverd. Men fietste eerst het strand af en wandelde vervolgens de duinen in in de richting Noordwyk. Daar vond men inder daad sporen van een kind. In de omgeving van het radio-station te Noordwijk trof men een bramenzoeker aan, die mededeelde, dat hij om half 7 een kind slapende had gevon den. Hy had het gebracht naar den portier van het radio-station. De brigade begaf zich naar den portier en vond daar inderdaad het gezochte kind. De politie van Zandvoort werd gewaar schuwd, evenals de ouders van het kind. De ouders hebben zich naar Noordwyk begeven om hun kind terug te halen. ZEDENMISDRIJF TE 's-GRAVENZANDE. Onderwijzer van Christelijke School gearresteerd. Men meldt uit het Westland aan de N.R. Ct.: Te 's-Gravenzande zyn ernstige misstan den aan het licht gekomen, welke heersch- ten aan de chr. school aldaar. Reeds zes jaar geleden zou een der onderwyzers aan de school, de heer A. B. Jr., ontoelaatbare han delingen hebben gepleegd met aan zijn lei ding toevertrouwde meisjes. Het schoolbe stuur hield toen de politie buiten de zaak en de betrokkene werd gestraft met een be risping. Thans zyn echter nieuwe misstanden ge bleken; wederom heeft het schoolbestuur getracht de zaak in onderling overleg af te handelen en reeds was besloten, dat de heer B. met eervol ontslag zou gaan, toen de po litie in de zaak gemengd werd. By een uit voerig onderzoek werden een twintig meis jes gehoord, die bezwarend getuigenis af legden. Ook de meisjes, die by de misstan den van zes jaar geleden betrokken waren geweest, en die thans den leeftyd van 19 jaren bereikt hebben, werden gehoord; ook hun getuigenis leverde bewysmateriaal op. Op het oogenblik van. het onderzoek ver toefde de heer B. met zyn gezin in Gelder land. De zaak is thans in handen gesteld van den officier van justitie te 's-Gravenzande. Het was de heer B., die dezer dagen in 's-Gravenzande van zich deed spreken door een felle actie tegen enkele vermakelykhe- den als een auto-scooter en een consumptie tent, die tydens de komende feestelykheden in 's-Gravenzande zou worden geplaatst, en wel omdat deze vermaken aan de feestelyk heden 'n minder degelyk karakter zouden geven. Deze actie leidde tot 'n conflict in de Oranjevereenigingen aldaar, dat nog niet is opgelost. Verdachte is gisteravond te Ede (Gld.) ge arresteerd. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. Doodelijke val. - Gisterochtend is de 25-jarige leidekker K., die een reparatie ver richtte op het dak van de Rosastichting te Neerbosch, uitgegleden en van groote hoogte op den grond gevallen. De man werd dood opgenomen. Dia,manten huwelijksfeest. - Vandaag herdenken Egbert ;Boelens en Alberdina Haak, verbiyvende in het tehuis van ouden van dagen te Drachten, den dag, waarop zy zestig jaar geleden in het huwelyk traden. Buren maakten ruzie - Een oude veete tusschen twee buren in de De Witten - straat te Amsterdam is gisteravond op krachtdadige wyze uitgevochten. Er vielen harde klappen en de heele straat schaarde zich om de met stokken gewapende tegen standers heen. Er moesten acht agenten, die ylings per overvalwagen waren verschenen, aan te pas komen om de orde te herstellen. Eenige vechtersbazen werden licht gewond en moesten worden verbonden. Baby in de Rotterdamsche Diergaarde. - In de Roterdamsche Diergaarde is dezer dagen een zeer zeldzame baardaap of Wan- deroe geboren. Dit is de tweede maal, dat de daar aanwezige moeder aan een baby het leven schonk. met zyn vrouw inkoopen doen! QemeeHteeaden Het gasbedrijf moet op eisch van hoogere regeeringsinstanties wor den overgedragen aan Alkmaar vóór 1 October a.s. De raad be tuigt hierover zijn ontstemming. De gisteravond gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd wegens ziek te niet by gewoond door den heer Dekker. Dat er een voor de gemeente belangrijke zaak zou worden besproken, was niet onbe kend gebleven, vandaar dat er een viertal belangstellenden op de publieke tribune had plaats genomen, iets wat in Warmenhuizen tot de zeldzaamheden behoort. De voorzitter, burgemeester No 1 et, opende op de gewone wijze, d.w.z. met den wensch, dat hetgeen besloten zou worden in het belang der gemeente zou blyken te zyn. Het lezen der notulen werd op zyn voorstel uitgesteld tot de volgende vergadering. De agenda bevatte eigeniyk slechts dat ééne punt, geformuleerd als volgt: „Behandeilng voorwaarden steun voor 1938, gesteld by de begrooting 1938. In verband met de gestelde bijzondere voorwaarde, dat een regeling met de gemeente Alkmaar moet worden getrof fen inzake de overdracht van het gas'oe- dryf met genoemde gemeente, stellen B. en W. voor hen te machtigen hierover in onderhandeling te treden met de ge meente Alkmaar". De voorzitter leidde de besprekingen over dit voorstel in met de voorlezing van een brief van Ged. Staten dezer provincie, waarin de voorwaarden werden medege deeld waaronder de onmisbare rykssteun ook voor dit jaar kan worden verleend. De ministers zijn van oordeel zoo heet het in den brief dat steun kan worden verleend als fonds perdu op voorwaarde niet alleen van de gewone voorschriften, die steeds dooi de gemeente waren aanvaard zoolang zij extra steun noodig heeft voor hare huishou ding, maar naast deze algemeene voorwaar den werd de byzondere eisch gesteld, dat met de gemeente Alkmaar overeenstemming moet worden gezocht voor overname van het gasbedryf, en dat wel zoo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 1 Oct. a.s. Aan dezen eisch, zoo werd er uitdrukkelyk by gezegd, zal streng de hand worden gehouden, want wordt die niet vervuld, dan zal het aange vraagde extra-steunbedrag van f 26.650 niet worden verleend. Spr. zeide, dat het de bedoeling is van B. en W. om de meening van den raad over de zen brief te hooren alvorens onderhandelin gen met Alkmaar te openen. Over de voor geschiedenis van deze kwestie, die naar men weet reeds zeer langen tijd loopende is, meende spr. niet te moeten uitweiden, omdat zy voldoende bekend is. Wethouder Molenaar is ontstemd. Wethouder Molenaaar uitte zyn te leurstelling over het feit, dat tot heden nog geen antwoord was ontvangen op een brief, die reeds enkele maanden geleden door de gemeente was verzonden en waarin uitvoe rig was uiteengezet waarom men in War menhuizen de gasfabriek zou willen behou den. Spr. zou geen bewondering voor die hoogere regeeringsinstanties hebben, als men den nu gestelden eisch als een antwoord op dien brief moet beschouwen. Het mes wordt ons op de keel gezet, zei spr. Wy hadden wel vermoed dat er een eisch als deze zou wor den gesteld, maar toch ook weer gehoopt, dat het antwoord anders zou zyn geweest. De hoogere regeeringscolleges stellen zich ge woon op het standpunt van de macht, en dat is glad verkeerd, dat zal ieder toegeven, hoe hij ook over de zaak zelve moge denken. Het is hier niet anders dan een zaak tusschen twee gemeenten, het belang van Warmenhui zen is èr eigeniyk geenszins mee gemoeid, want de gasfabriek heeft altyd nog -vinst af geworpen en zal dat ook in de toekomst wel blijven doen. Er zyn door de regeering geen argumenten aangegeven, waarom concentra tie van de gasvoorziening moet worden voor- 83. Twee mannen sprongen op het strand en kwamen op de jongens af. „Nee, maar, wat een rare wezens. Zul ke oren heb ik nog nooit gezien", zei de matroos. De andere matroos begon te gillen en rende weg. „Pas op, een slang, een slang." De mannen sleurden de jongens mee", want ze wisten niets van de vriendschap van de jongens met de slang. Bedankt Heilige Slang", riep Jan nog. 84. „Daar zijn we goed afgekomen", zeide de matrozen. „Wat een slang. Aha", zei de kapitein, zodra ze aan boord waren. „Dat zijn de jongens", die overal door de politie gezocht worden". „Wel, dat komt mooi uit", we gaan op huis aan". De jongens jammerden, dat ze Sambo moesten zoeken, om beter te worden, maar de kapitein zei: „Ik doe myn plicht".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7