Agenda Jlecfitszakw Vraag en aanbod Hhet&eridït JkowHciaal Hieuw Nieuws in 't kort. er aan Uw voor Zaterdag op te geven? Verwachting Buitenlandsch woeroverzicht BERGEN EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. ERNSTIG ONGELUK TE ST. PANCRAS. Jongen uit een boom gevallen. Gisteravond is de 12-jarige P. v. d. Gracht te St. Pancras uit een boom gevallen en 200 ongelukkig terecht gekomen dat hij ver moedelijk een wervelfractuur bekwam. Het knaapje is per ziekenauto naar het Elisabethziekenhuis overgebracht. Hij bracht een rustigen nacht door, maar definitief kon men ons over zijn toestand nog niets mededeelen, daar nog geen rönt- gen-foto's gemaakt konden worden. LOOS ALARM. Gistermorgen constateerde de kust wacht te Egmond aan Zee brand in de dui nen, ongeveer anderhalve K.M. ten Noorden van de grens Egmond aan Zee-Egmondbin- nen en een halve K.M. ten Oosten van "de kust. Naar schatting zou de bedreigde plaats het zwanenvlak zijn, gelegen in de gemeen te Egmondbinnen in de duinen, toebehoo- rende aan jhr. Six te Amsterdam. Terstond werd het hoofd van de politie te Egmond- binnengewaarschuwd. Deze gaf terstond een sein aan de plaatselijke brandweer, die in allerijl, geassisteerd door rijks- en gemeente politie, uitrukte. Als voorzorgsmaatregel werden de werkloozen bij het gemeentehuis op den Hoef verzameld om op het eerste teeken de aanwezige brandweermannen bij het blusschen behulpzaam te kunnen zijn. By onderzoek bleek, dat een zekere v. d. M. uit Bergen in de duinen bezig was een hoop vetaead te verbranden. GESLAAGD. Bij het te Den Haag gehouden examen boekhouden m. o., akte K XIÏ, slaagde de heer P. Smit te Winkel. De heer J. van Eeten te Broek op Langendijk is te Den Haag geslaagd voor het examen Duitsch 1. o. De heeren C. A. en J. P. Kuypers alhier slaagden te Haarlem voor de hoofdacte. De heer J. van Dijk te Hoorn behaalde te Utrecht de akte m. o. Engelsch A. DE RIJWIELPLAATJES-TEIL IS VOL. Er komt een tweede bij. Met veel genoegen kon de heer Norder- mann van de firma Spaander ons vanmor gen mededeelen, dat de teil in de étalage, waarin men, zooals bekend is, oude rijwiel plaatjes ten bate der t. b. c.-bestrijding kan werpen, vol is. Er zal een tweede teil bijgezet worden en van nu af is het motto niet meer: „De teil moet vol", maar: „De teilen moeten vol". DE DROOGTE. Men schrijft ons uit St. Pancras: De droogte begint nijpend te worden op de akkers, vooral de nateelt-kool heeft van deze abnormale droogte in hevige mate te lijden. Vele akkers worden geplaagd door de zoo gevreesde luis. Als niet spoedig wa ter komt, zal de luizenplaag weer groot worden. FAILLISSEMENTEN. De rechtbank heeft heden in staat van faillisement verklaard: A. Baken, schilder te Alkmaar: rechter commissaris mr. Ledeboer, curator mr. G. A. de Lange. J. C. W. Thoolen te Bergen; rechter-com- missaris mr. Fruin, curator mr. Schuurman. COLLECTE LEGER DES HEILS. De collecte ten bate van het kinder uitstapje en het korpswerk op Zaterdag middag 9 en 16 Juli j.1. heeft opgebracht een bedrag van 25,65. BEGRAFENIS C. PLUIMGRAAFF. Onder groote belangstelling heeft Woens dagmiddag om 2 uur op de algemeene be graafplaats te Egmond aan Zee de begrafe nis plaats gehad van den heer C. Pluim- graaff. Aanwezig waren o.m. burgemeester C. J. Eyma, wethouder C. Broek, de gemeen te-secretaris mr. J. J. Spit en de heer P. Schotsman, directeur der gemeente-bedry ven. Dominé J. W. Roobol sprak aan de groeve een woord van troost en bracht in herinne ring, hoe het leven van den heer Pluim- graaff een leven was van helpen en dienen. Als notabel der Ned. herv. gemeente had hij ook zijn kerk gediend. Namens het kerkbe stuur legde hij een krans bij de geopende groeve. De heer J. C. Roodhart sprak als waar nemend voorzitter der Onderlinge Vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging, waar-van de overledene voorzitter was. Hij bracht dank voor al hetgeen hij vanaf de oprichting voor de vereeniging had gedaan. Twee derde der bevolking is lid dezer vereeniging en her denkt thans dezen man, dien voor hen zoo veel heeft gedaan. Burgemeester C. J. Eyma sprak van het vele, dat de ontslapene voor de gemeen schap heeft gedaan en beteekend en dat steeds met de grootste opgewektheid. Zijn plotseling heengaan was voor de geheele gemeente een groote schok. De heer P. van der Schinkel dankte den overledene voor hetgeen hij tijdens zijn leven ten bate der vereeniging Het Witte Kruis had verricht en dankte hem voor de ondervonden vriendschap. De heer J. C. Roodhart legde hierna bij de groeve een krans namens de Onderlinge Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging, mr. J. J. Spit namens het Maatschappelijk Hulpbetoon der gemeente, de heer P. van der Schinkel namens Het Witte Kruis en de heer P. de Munk namens de sociëteit Eens gezindheid. Diep onder den indruk verlieten de vele belangstellenden, nadat de heer J. van der Plas namens de familie een woord van dank gesproken had voor het ondervonden mede leven, den doodenakker. REPORTAGE ZUID-AFRIKA. Aangemoedigd door het succes dat de Phohi verleden jaar had met een reportage over „Alkmaar, de Kaasstad" naar Indië, heeft genoemde omroep besloten a.s. Vrijdag weer zoo'n reportage samen te stellen, nu echter voor een uitzending naar Zuid- Afrika. Het behoeft geen betoog, dat de kaasmarkt hiervan de hoofdschotel zal vormen. Evenals de vorige uitzending zal ook nu weer medewerking worden verleend door het Alkmaarsch kinderkoor o.Lv. Nico Snel en de Westfriesche declamatrice Sanna Klaver. Verder zullen opnamen gemaakt worden in de Groote Kerk, terwijl ook een van Alk- maar's typische provenhuizen bezocht zal worden. De opnamen zullen onder leiding staan van de heeren Ger. H. Knap en Nico Splin ter, laatstgenoemde zal de luisteraars het een en ander vertellen over de verschillen de bezienswaardigheden van Alkmaar. STEUNT „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Het bestuur en rapporteurs van „Lief dadigheid naar vermogen" verzoeken ons te plaatsen: Een beroep op uw welwillendheid door de vereeniging „Liefdadigheid naar ver mogen" te deze plaatse moge een goed gunstig gehoor ondervinden. Door de kolommen van uw blad zou het bestuur van „Liefdadigheid", zooals de volksuitdrukking luidt, gaarne in staat ge steld worden een voorloopig overzicht te Vier leden van de firma Rothsehild Löhm veroordeeld. - Het speciale gerechts hof te Brunswyk heeft vier firmanten van de firma Rothsehild Löhm in Stadt Olden- dorf wegens „vergrijpen tegen de deviezen- bepalingen en wegens misdrijf tegen de wet op volksverraad" tot tuchthuistraffen van een jaar en vijf maanden tot vier jaren, benevens geldboeten van 75.000 R.M. tot 300.000 R.M. veroordeeld. Eén beklaagde werd vrijgesproken. Kerkelijk orgaan verboden. - De Ita- liaansche minister voor de volkscultuur Alfieri, heeft volgens een bericht van de „Regime Fascista" het kerkelijke orgaan „De goede gezinsengel" van Monforte in de pro vincie Cuneo (bij Turijn) verboden. Het ge noemde blad teekent hierbij aan, dat de pastoor van Monforte zich weinig om reli gieuze doch des te meer om politieke pro blemen had bekommerd. Aangezien dit in strijd is met het concordaat tusschen den H.Stoel en de Italiaansche regeering, kan deze maatregel slechts toegejuicht worden. De onlusten in Britsch-Indië. - In ver scheidene Br.-Indische districten is het nog steeds onrustig en komen telkens nieuwe ge vallen van plundering en moord voor. In Tharawaddy zijn twintig Indiërs gedood en een gelijk aantal gewond. In totaal zyn thans tachtig dooden gevallen en driehon derd personen gewond. Te Yenangyaung, het in Britsche bezit zijnde Birmeesche petroleumcentrum, heeft de politie zich genoodzaakt gezien het vuur te openen, ten gevolge waarvan twee Bir- manen gewond werden. By het daarop vol gende gevecht vielen vyf dooden en vijftig gewonden. Aan de eigendommen der olie maatschappijen is geen schade toegebracht. Nieuwe wet op de testamenten. - De Duitsche regeering heeft een wet op het op stellen van testamenten en erfcontracten uitgevaardigd. Bij deze nieuwe wet wordt de opstelling van testamenten vergemakkelijkt. Tevens wordt er zorg voor gedragen, dat deze vergemakkelijking niet „door een kwaadwilligen erflater wordt misbruikt". Volgens de wet is een testamentaire bepaling nietig, wanneer zy in grove tegenspraak is met een gezond volksgevoel en inbreuk maakt op de overwegingen, die „een van zijn verantwoordelijkheid bewuste erflater in acht moet nemen jegens familie en volks gemeenschap". Hieronder vallen byv. de volgende gevallen: toewijzing van een erfe nis, op een wijze waardoor de familie bena deeld wordt, zakelijk niet gerechtvaardigde toewijzing van familieherinneringen, fami liesieraden e.d. aan vreemden, toewijzing van stukken van waarde aan een staats- vijandige organisatie, aanstelling van een jood tot erfgenaam van een erflater van Duitschen bloede met passeeren van naaste Ariséhe verwanten. Terechtgesteld. - Hedenochtend is te Berlyn Wilhelm Kaschel, die door den krijgsraad ter dood was veroordeeld wegens het verraden van militaire geheimen aan het buitenland, terechtgesteld. Nieuwe gevallen van kinderverlamming in Engeland. - Er wordt melding gemaakt van drie nieuwe gevallen van kinderver lamming in Essex (Eng.), één te Braintree en twee te Halstead. Op het oogenblik lijden 26 personen aan deze ziekte. Noodweer op Formosa. - In het Noor den van het Japansche eiland Formosa heeft een noodweer, bestaande uit feilen storm en regen, sedert Dinsdagmorgen ernstige scha de aangericht. Een telefonisch bericht uit Taihokoe meldt, dat achtendertig huizen in gestort zijn, terwijl 215 huizen onder watf.i staan. Het spoorwegverkeer is gestremd. Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" ,van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Don derdag, hoofdnummer Misbruik van ver trouwen (rom.); hoofdrollen Danielle Dar- rieux en Jean Worms. Toegang boven 18 j«ar. City-theater, 8 uur, tot en met Donder dag, hoofdnummer Honderd mannen en één meisje (amus.); hoofdrollen Deanna Durbin, Leopold Stokowsky en Adolphe Menjou. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer 't Was in de Mei (Maytime); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Donderdag 4 Augustus. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, cabaret, muziek en dans. Vrijdag 5 Augustus. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering van „Judith". publiceeren van de plannen, die worden utgewerkt om op 3 September a.s. een col lecte te houden. De laatstgehouden algemeene vergadering der vereeniging hoorde verontrust het jaar verslag van den penningmeester aan: een terugloopen van het ledental, verlaging der contributies, het aanspreken van het stam kapitaal, gevormd uit legaten van Alkmaar- sche burgeressen en burgers: het was alles somberheid en soberheid, wat de klok sloeg. Doch, er was één lichtpunt en dat was het rotsvaste vertrouwen in de opvatting: „Als er geld werkelijk noodig is, komt het wel". Mits èn de leden èn de rapporteurs èn het bestuur er hun schouders onder zetten om deze Alkmaarsche instelling haar taak mo gelijk te maken. Vandaar deze oproep. Onze gemeente is in een 38-tal wijken ver deeld. Wanneer op 3 September as. in elke wijk zich twee jongeren onzer mede-burge ressen en burgers beschikbaar wilden stel len om in eigen woonwijk te collecteeren, zou het resultaat ongetwijfeld zijn, dat „Liefdadigheid" kan doorgaan daar te hel pen, waar tijdelijke omstandigheden dreigen met blijvende hulpeloosheid. Om dit by vele gezinnen te voorkomen, is geld als daad, die bij den gulden raad behoort, onmisbaar. „Liefdadigheid naar Vermogen", laat dit de leuze en de daad blijven, die Alkmaars burgerij reeds zoovele jaren sierden! UITSTAPJE KINDEREN DER WERKLOOZEN. Begunstigd door schitterend weer hebben gisteren 55 kinderen van werkloozen, geor ganiseerd in de werkloozenvereeniging afd. Alkmaar, een uitstapje naar Amsterdam gemaakt, waar zy werden ontvangen door de zustervereeniging „Eendracht maakt macht". Na een voorspoedige reis werd in het ver- eenigingsgebouw van EJvl.M. een broodmaal tijd gebruikt, waarna een bezoek aan Artis volgde. Tot ongeveer 4 uur hebben de klei nen daar vertoefd, toen was het weer verza melen, daar in „De Zon" een warme Vel tijd wachtte, welke zich goed liet smaken. Nadat de magen gevuld waren, trok men weer naar het vereenigingsgebouw van E.M. M., waar een goochelaar de kinderen bezig hield en waarbij de blijde kinderlach steeds weer klonk. Eenige tractaties volgden, toen was het weer tijd om te vertrekken. Te vlug volgens de kinderen, die enthousiast waren over het gebodene. Het was ruim half negen toen men Alkmaar weer bereikte. De werkloozenvereeniging heeft de kinderen een mooien dag bezorgd, dank zij de hulp van E.M.M. Zoo hebben de georganiseerde werkloozen van Alkmaar, aangesloten bij het N.V.V., getoond, niet alleen voor eigen be langen, doch daarnaast ook voor het kind iets te willen doen. Een streven, dat "aller steun noodig is. LANDDAG DEMOCRATISCHE UNIE. Een 75-tal bezoekers, benevens een 15-tal kinderen, hadden hedenmorgen de felle zon getrotseerd om op het Sportpark te Schoorl den Provincialen landdag, van de Christelijk Democratische Unie, by te wonen, waar verschillende sprekers het woord voerden. Aan dezen landdag was ook een wandeltocht met gelegenheid voor 't beoefenen van spel letjes, met daaraan verbonden prijsjes, vast gekoppeld. Luidsprekers waren opgesteld, terwijl on der begeleiding van een huisorgel gemeen schappelijke gezangen en psalmen werden gezongen. De voorzitter van de afd. Alkmaar, de heer Klaasebos, sprak een enthousiast wel komstwoord, waarin hy hulde bracht aan den heer van Houten voor zyn consequente stryd in het parlement voor de ontwapening en deed uitkomen, dat de Christelijk Demo cratische Unie vasthoudt aan het woord van dr. Kuiper, dat in Nederland niemand gebrek mag lijden, zoolang één mensch nog meer heeft dan het strikt noodige. De voorzitter van de Prov. afdeeling, de heer J. H. Wolters, sprak een openingswoord, waarin hij zich scherp stelde tegenover het verderfelijke anti-semietisme in de dicta- tuur-staten en daartegenover Christus' evangelie van de liefde stelde. Het gebod Heb God lief boven al en uw naaste als u zelf" moet het richtsnoer voor de menschen zyn. Vanwege de warmte werd de wandeling beperkt tot een wandeling in de bosschen. In de middagbijeenkomst, die drukker be zocht was, voerde de heer H. van Houten uit Groningen het woord over het onderwerp: Rustig te midden van spanning en onheil". De heer H. Posthuma uit Leeuwarden be handelde het onderwerp: „Niet begeerde re geeringen". De heer J. Jansen van den Haag sprak voor: de C.D.U. roept om sociaal ge oriënteerd Reveil", waarna de heer J. R. Wolkers een slotwoord sprak. CASTRICUM MOET MEER LEVEN KRIJGEN. Samenwerking noodzakelijk Onze correspondent schrijft ons: Eindelijk heeft Castricum een goede week. Het was hoog noodig, want de zakenmen- schen begonnen moedeloos te worden. To dezen ommekeer heeft sterk bijgedragen het schitterend geslaagde Bakkummerfeest, terwijl we voorts bedenken, dat het nu wel de vacantieweek bij uitstek is, omdat ook allen, die in de bouwvakken werken, deze week vrijaf hebben. De pensions zyn goed bezet en zij die hun huis gemeubileerd ver huren, hebben thans niet te klagen. Men leeft weer wat op en laat men het neerslach tige voor een poosje varen. Er moesten veel méér attracties zijn, om publiek ook uit de omliggende dorpen te trekken, zooals dit gelukt is met de B.B.B.- feesten. Woensdagavond hebben wij ee" grootsch vuurwerk aan het strand gehad, wat niet naliet veel publiek te trekken, doch dat is van voorbij gaanden aard, er moesten reeds nu nieuwe attracties op het program ma staan. Zaterdagmiddag krijgen wij de strand feesten van de V.V.V., doch ook dat is niet trekkend genoeg. Waar blijft de onderne ming of de persoon, die wat aandurft? Of moesten de Castricummers niet zelf de han den uitslaan? Of ineen slaan? Natuurlijk zul len wij nooit een soort Scheveningen krij gen, doch een klein Scheveningen is toch wel te'bereiken. Momenteel zijn er circa 4000 inwoners in het kamp en ongeveer 1000 pension- of badgasten aanwezig. Is er nu nie mand te vinden, die deze menschen ecnigen tijd met een gevarieerd programma bezig kan houden? Wij moeten het van drie ihaan- den hebben, is het nu zoo'n toer, uit de eigen bevolking een soort combinatie te vormen, die dat kan bevorderen? Het is te doodsch, er is te weinig variatie. Wij zijn toch in eenige jaren uitgegroeid van 3500 tot 7200 inwoners, moet het steeds dorpsch blijven? Moeten er eerst anderen komen, die het vet willen weghalen omdat de eigen inwoners te laksch zyn? Castricum heeft onbegrensde mogelykhe- heden, ziet de eigen bevolking dat niet? Wij denken b.v. aan een soort wielerwedstrijd met renners met naam, aan een openlucht- uitvoering, aan een gymnastiekvereeniging, aan voetbalwedstrijden, aan kampvolksfees ten, aan tooneelopvoeringen, aan acrobatiek, kortom alles is mogelijk, het wachten is op een organisator, die het aandurft Alle orga nisaties ter plaatse moeten de handen ineen slaan. Hij, die reeds het initiatief heeft genomen tot oprichting van de B.BJB. en den centralen vereenigingsraad en ziet met welk resultaat die vereenigingen op pooten staan en welk nut ze afwerpen, welk een tegenwerking heeft hij niet moeten overwinnen om de kopstukken te kunnen overtuigen van het goede doeL Ook hier weer een nieuw idee, dat niet nieuw is, al leen moet begrepen worden wat men kan bereiken. Het is geen gemeentezaak, doch het moet van het particulier initiatief komen, en waar blijven die lui? Het belang is toch algemeen? Geen groep of zij heeft het grootste belang by een bloeiende bad plaats, de bioscoop doet reeds nuttig werk. Wie neemt in het belang van de badplaats in dezen het initiatief? Het vuurwerk van gister was prachtig en de duizenden aanwezigen hebben volop ge noten. De strandexploitant, de heer Kockx. heeft eer van zyn werk gehad. De politie heeft het verkeer door de groote schare be langstellenden op goede wijze geleid. Het kinderstrandfeest, waaraan ook de kinderen der badgasten mogen deelnemen, zal Zaterdagmiddag, wel duizenden trekken, en wat staat ons nog meer te wachten? Laat het spoedig gebeuren. ONBEVOEGD UITOEFENEN VAN DE GENEESKUNST. Wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst heeft voor den Utrechtschen kantonrechter, mr. A. N. L. Otten, terecht gestaan de z.g. wonderdokter D. K., uit Zeist ,die in Mei van dit jaar een 24-jarig meisje te Jutphaas had behandeld, dat aan toevallen leed. Alhoewel hij ontkende, geld hiervoor te hebben aangenomen, verklaar den de ouders van het meisje, dat hij vyf a zes maal by hen geweest was en telkens 2 voor zijn visite had gekregen. Toen de ouders hun aanvankelijk vertrouwen in den man hadden verloren, weigerden zij hem den verderen toegang. Het meisje is thans opgenomen in de psychiatrisch- neurologische kliniek te Utrecht. Eisch 5000, subsidiair vijf maanden hechtenis. De kantonrechter heeft verdachte, die reeds eerder de maximum-straf had onder gaan, opnieuw de maximum principale hechtenisstraf opgelegd van twee maanden. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was heden: Uitreis: „Zilverreiger" te Singapore, „Ibis" te Basra. Thuisreis: „Nandoe" te Athene, „Toren valk" te Rangoon. FRANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. T Een,^egtuiS van de luchtbasis Saint Jean d Angely bij Bordeaux is bij het neerstrijken op het water, gisteravond om half twaalf, omgeslagen. De beide inzit tenden zijn om het leven gekomen. Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p. 5 regel», uitsluitend 6 contant. Matige tot zwakke noordoostelijke tot oostelijke wind; aanvankelijk heider tot licht bewolkt; droog weer; later toenemen, de bewolking met toenemende onweerskan. sen; aanvankelijk «eer warm. Voorloopig nog warm weer. Het gebied van hoogen luchtdruk in het noorden trok over Scandinavië en ligt thans in het oostelijke Oostzeegebied. Over de westzijde strekt het zich uit tot de zeeën, noordelijk van IJsland en reikt tot de oost kust van Groenland. Het oostelijke maxi- mum is gescheiden van dat op den oceaan door een strookvormig gebied van lagen luchtdruk, met noordwest-zuidoost gerichte as, die over het westen van Frankrijk tot de Golf van Lyon reikt. In dit gebied van lagen luchtdruk kwamen in den nacht aan beide zijden van het kanaal onweders ter ontwikkeling. In de Baltische staten werd het koeler. De koelere luchtstroom in het oostelijke Oostzeegebied bracht eenige af- koeling in oost-Duitschland, waar onweer regens vielen. Het warmst was het heden morgen in de omgeving van Weenen en aan de Fransche Riviera. In onze omgeving was de temperatuur in den morgen iets hooger dan gisteren. In west-Duitschland kwamen in den nacht onweders voor en in den avond en nacht werden weerlicht en donder waar genomen langs onze oostgrens. Het is te v.orzien, dat het weer voor. loopig nog zeer warm zal blijven, met winden uit noordoost tot oost. De on weerskansen zullen echter tijdelijk gaan toenemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.18 uur tot 4.54 uur licth op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN &4E. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat v.m. n.m. vjn. nm. 5 11.31 7.33 8.09 6 0.07 0.52 8.52 9.29 7 1.27 2.07 10.07 1039 8 2.27 2.55 11.08 11.32 t Duinbrandje te Bergen aan Zee. Woensdagmorgen pijn. 10 uur is brand uitgebroken in de duinen naby het Par- nassiapark te Bergen aan Zee. Door de groote droogte en het stevig briesje, bestond er groot gevaar dat het vuur snel om zich heen zou grijpen. Spoedig nadat de brand was ontdekt, werd de politie gewaarschuwd, wie het met be hulp van een vrijwillige brandweer van 8 personen, door het werpen van zand en het graven van greppels, gelukte het vuur te blusschen. Comité voor een bezoldigd kweekei ing. Overtuigd van de noodzakelijkheid tot uitbreiding van het personeel der openbare lagere school, hebben de heeren J. H. van den Berg, C. Broek, H. Brand, J. Dekker, P. van der Pol en P. van der Schinkel een co mité gevormd ter stichting van een fonds voor een bezoldigd kweekeling met acte. Het aantal kinderen bedraagt thans onge veer 250, het aantal leerkrachten 6, dank zij de toezegging der regeering, dat voor rijks rekening een 6de leerkracht aangesteld mocht worden boven bet wettelijk aantaL Het comité acht ook dit echter nog niet vol doende. Er is namelijk behoefde aan een 7de leerkracht voor een groep kinderen, voor wie het klassikaal onderwijs niet geschikt is. Wanneer voor hen een afzonderlijke leerkracht beschikbaar was, zou dit niet al leen hun opleiding ten goede komen, maar bovendien zou dan de druk, dien zij op de school uitoefenen, worden opgeheven. Het l^t in de bedoeling een bezoldigd kweeke ling met acte aan te stellen, tegen een jagr- lijksche belooning van 500. Men hoopt dat, wegens de toename der schoolbevolking, het volgend jaar een leerkracht méér voor rijksrekening zal kunnen worden aange steld. Zoo lang dit echter nog niet het geval is, hoopt men, daar de gemeente wegens noodlijdendheid niets kan doen en van de regeering geen verdere medewerking wachten is, door bijdragen der Egmondsche bevolking het benoodigde bedrag bijeen te brengen, waartoe een oproep tot de bevol king is gedaan. Feestavond van het strandcomité. Het strandcomité, dat dit jaar weder de noodige feestelijkheden organiseert, heeft Vrijdagavond in hotel Welgelegen een g«- zelligen avond georganiseerd, waarvan de opbrengst ten bate der strandfeesten **1 ■teekken. Het bekende A. V. R. O.-ensemble „The Harmony Sisters", Denny Vreden en Wim de Vries brengt dien avond „Vroolykheid in tempo'. Medewerking verleenen voorts S. Ketsher, accordeon en het studenten- jaszorkest „All Sta Melodians".

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2