LAATSTE BERICHTEN. JSucgectijke Stand JüufU&ecUhtm AMSTERDAMSCHE BEURS [NOORDSCHARWOUDE HEILOO OUDKARSPEL LANGENDIJK ST. PANCRAS Legeroefenirig September 1938. EGMOND BINNEN alkmaar. Glimlachje 1 EERSTE BLAD. De mutaties bij den Noorder- I marktbond. Woensdagmorgen was het voltallige dagelij ksch bestuur van de veilingsvereen. De Noordermarkfcbond in de veiling aan- v(fzig ter bijwoning van de installatie van den nieuwen veilingleider, den heer J. Kos, en het afscheid van den heer J. Ootjers, oud-voorzitter en veilingleider van den N. M. B. De heer J. Kliffen, de nieuwe voorzitter, deelde mede, dat door het besluit van de algemeene vergadering van den N. M. B. personen boven 70 jaar geen functies meer zullen mogen vervullen. Daar twee heeren dezen leeftijd reeds met eenige jaren heb ben overschreden, moesten veranderingen geschieden. Spr. stelde er prijs op, dit aan de aanwezigen mede te deelen. De functies van veilingleider en voorzitter moesten nu gescheiden blijven. Spr. was in de Dinsdag gehouden bestuursvergadering gekozen tot voorzitter en deed een beroep op allen, hem de noodige medewerking te willen verleenen, welke hij van zijn kant gaarne toezegde. In mijn plaats, aldus de voor zitter, is de heer P. Duijves tot secretaris benoemd, dien spr. de rechte man op de rechte plaats vindt. Als veilingleider is benoemd de heer J. Kos. Spr. deed een beroep op allen, om de zaken, de veiling betreffende met dezen te willen overleggen, en op de aanvoerders in het bijzonder, de wenken van den heer Kos op te volgen. De voorzitter hoopte, dat de zeer goede samen werking met den betaalmeester en diens zeer bekwame personeel moge blijven be staan. Zich hierna' tot den heer Kos richtende, zeide spr. te hopen, dat het dezen goed duidelijk is, wat ijn taak is. Na de plichten van een veilingleider nader te hebben aangeduid, zegde de voor zitter den nieuwen veilingleider zijn mede werking toe, er de hoop aan toevoegende, dat de samenwerking met het overige vei- lingpersoneel eveneens goed moge zijn. Vervolgens wijdde de voorzitter eenige woorden van erkentelijkheid aan de scheidende bestuursleden, in het bijzonder aan den heer Ootjers, die nu als veiling leider heengaat. De heer Ootjers, hierna het woord verkrijgende, zeide, dat thans de tijd ge komen is, dat hij afscheid neemt, hetgeen geschiedt overeenkomstig zijn eigen wenschen en niet het gevolg is van on aangenaamheden. Mijn leeftijd, aldus spr., maakt het wenschelijk, dat een jongere kracht mijn werk overneemt, dat ik vanaf de oprichting van de veiling heb verricht. Spr. uitte zijn oprechten dank voor de steeds ondervonden samenwerking en OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 4 Augustus 1938. ST A ATSLEEN1N GEN. 3-3K Neder1. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5K DuitschL '30 m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alö. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKFN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. Vorige koers 102Vi« 1001%, 29 V» 149% 158% 158 141 4óo/16 91 299 253Vs 156% 37% §27% 44 33 318/16 14V, 6% 458/;6 4% 470% 189% 188% 87% 70% 160 331% 34«8/8 761/4 318/ie 12% 11% 230% 167 138 166 116 3% 104 86 119 119% 229% 286 2567, 27'%, 14% 98/4 61% 5Vi6 laatste 2.45-3.00 1021/,, 1003/4 298/4 157% 1403/4 45%-3/4 90% 2993/4 2551/4-6 156% 37% 26%-1 43% 32|-% 31 141/8-Va 44%-% 4% 4691-70 189" 187 86% 70 160 3318/4 344-% 76 31% 12% 11% 230 165-% 136 163% 115 3»/» 103% 86% 119% 119% 229 2861-90 255J-6J 14% -| 93/4 tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers A, heden A pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1-83 1.82w/ie Londen 8.96 8.96 Berlijn 73.45 73.40 Parijs 5.023/» 5.02 H Brussel (Belga) 30,96 30.96 Zürich 41.82% 41.86 Kopenhagen 40.02 A 40.02 A Stockholm 46.22 A 46.22 A Oslo 45.05 45.05 beval zy'n opvolger, den heer Kos, dien hi, na de met hem opgedane ondervinding, zijn werk gaarne overgeeft, warm bij allen aan. Spr. hoopte, dat men thans, evenals dit met hem het geval is, als vrienden scheidt. In het bijzonder richtte spr. zich nog tot den betaalmeester, den heer Kee- man, met wien hij zeer veel samen heeft overlegd. Hierna sprak de heer Kos zijn maiden speech uit. Hij hoopte, dat wat in de rede van den heer Kliffen gezegd werd, in ver vulling moge gaan, mede door het vele contact, dat spr. in zijn vorige functie reeds heeft gehad met de leden. T. a. v. de verhouding tot Koophandel hoopte hij op de medewerking der handelaren te kunnen rekenen. In het bijzonder richtte spr. zich nog tot den heer Ootjers, die voor hem in zijn vorige functie meer een vriend dan een chef is geweest. Ten slotte dankte hi het bestuur van de veiling voor het in hem gestelde vertrouwen. Nadat de betaalmeester, de heer Keeman. de nieuwe functionnarissen en den scheidenden, veilingleider had toegespro ken, verkreeg de heer P. Deutekom, voor zitter van Koophandel, het woord, waarbij hij hartelijk afscheid nam van den heer Ootjers, met wien men wel veel te regelen heeft gehad, doch waarbij altijd een goede oplossing werd gevonden,. Spr. hoopte, den heer Ootjers nog vele malen op de veiling te zullen zien en feliciteerde den heer Kliffen met diens benoeming tot voorzit ter, hopende op een aangename samen werking. Ook den nieuwen veilingleider feliciteerde spr., voor wien deze benoe ming een heelen stap vooruit is. Ook de heer Duijves werd nog hartelijk door den heer Deutekom toegesproken. Al deze redevoeringen werden door luid applaus gevolgd. Het regeeringsjubileum van de koningin. Dinsdagavond werd ten gemeentehuize een vergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer P. F. Slot, ter be spreking van de festiviteiten, welke ter gelegenheid van het regeeringsjubileum zullen worden gehouden. Besloten werd des middags een optocht te houden met versierde fietsen, autopeds, poppenwagens, enz. Hieraan kan iedereen deelnemen. De commissie hiervoor bestaat uit de heer P. Duijves, K. Zijp en J. Keizer (secretaris). Verder werd het houden van volks spelen om prijzen besproken. De commis sie hiervoor bestaat uit de heeren Jac- Bruin, G. de Geus, St. de Rijke, Jn. Schuit en J. Zeeman (secretaris). Deze feesten zullen worden gehouden op het r.k. sport' terrein. Deelnemen kunnen jongens, die de lagere school hebben verlaten tot en met 16 jaar en oudere mannen. Voor dames zullen afzonderlijke wedstrijden worden gehouden. Zïekenthdium. Voor de eerste maal heeft op Kapel één ziekentridium plaats (voorheen twee) Dins dag, Woensdag en Donderdag zijn een 120 zieken in de groote bedevaartkerk veree- nigd. Brancardiers, eerw. en leeke zusters doen alles om het de zieken zoo aangnaam mogelijk te maken. De heer R. Kuijper zorgt met zijn dameskoor voor stemmige kerkgezangen. De parochie Heiloo zorgde niet alleen voor het financieele gedeelte, doch schonk ook veel goederen in natura. Een breede schaar priesters verrichtte de handelingen welke gebruikelijk zijn. Oude rijwielplaatjes. Als altijd worden bij den heer G. Smits, Heerenweg 166, gaarne oude rijwielplaatjes aangenomen ten bate van de algemeene t. b. c.-bestrijding. S. v. p. in de brievenbus werpen. Distributie van vleesch in blik. Naar wij vernemen, zal de voorraad varkensgehakt in blik spoedig uitverkocht zijn. Met ingang van een nader te bepalen datum zal worden begonnen met de dis tributie van rundvleesch in blik, waarvan de prijs 0.37 A per blik is. De verstrekking hiervan is eenigszins anders geregeld dan bij het varkensgehakt. De kappers vergaderden. In de Dinsdag gehouden vergadering van kapperspatroons aan den Langendijk is de invoering van de Maandagmiddag sluiting voor de kapperszaken besproken. Men besloot, de lijsten met de namen van de kappers, die met de invoering van deze sluiting accoord gaan (er was er slechts één tegen) naar het bondsbestuur te zenden, opdat het bondsbestuur een adres aan de gemeenteraden kan samen stellen. Gasdenionstratie. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer Bouwstra een demonstratie ge houden voor het gebruik van gas. De re clame werd uitgevoerd door de gemeen schappelijke gasfabriek te Noordschar- woude. Als spreker trad op de heer E. J. v. d. Mijle. Zeer velen waren opgekomen om deze demonstratie bij te wonen, bijna allen dames. Burgemeester Kroonenburg opende dezen avond, het gasverbruik uit eigen fabriek ten zeerste aanbevelende. Zeer vele apparaten waren tentoonge steld alles natuurlijk voor gas-doeleinden. Een kookdemonstratie werd door een dochter van de heer v. d. Mijle gegeven. Voornamelijk werd gewerkt op stoom koken, waarmede veel op de gasrekening kan worden bespaard. Volgens spr. staat de warmtebron van 1 M. gas gelijk met IA L. petroleum. Hoe pannen, afgedekt met gummiring lONGICORRIGEBN». De legeroefening, onder leiding van den commandant van het veldleger, zal dit jaar worden gehouden van 26 Sep tember (dag van concentratie der troepen) tot en met 29 September, op welken datum in de namiddag het grootste deel der troepen naar de gar nizoenen vertrekt, terwijl een klein deel op 30 September terugkeert. De sterkte dér troepen is grooter dan het vorige jaar. Bovendien zullen eenige Ile bataljons, die derhalve in het tweede deel der eerste opleiding zijn, in de nabijheid van hun garnizoenen een enkelen dag aan de oefening deelnemen, zij het met beperkte opdracht. De oefening vindt plaats in Gelder land en wel in de Over-Betuwe, den Achterhoek en het zuidelijk deel der Veluwe. A. D. P. VAN LOBENSELS. t Te Arnhem is heden, 90 jaar oud, over leden de heer A. D. P. van Löbensels, oud lid van Gedeputeerde Staten van Gelder land, van welk college de thans overledene van 1904 tot 1931 deel heeft uitgemaakt. De heer van Löbensels, was inspecteur van den arbeid. Voorts heeft hij van 1901 tot 1905 zitting gehad in de Tweede Kamer. LIJK VAN VROUW GEVONDEN. Om half tien hedenmorgen is in de Lim- burgsche gemeente Schinnen onder het gehucht Thul aan den rand van een moeras het lijk gevonden van de 59-jarige huis vrouw M. LarueHuys, wonende aan de Dorpsstraat aldaar. Sedert Woensdag avond was zij verdwenen. Zij was om zes uur met de bus naar Hoensbroek gegaan om inkoopen te doen, doch is niet terug gekeerd. Den geheelen nacht heeft men naar haar gezocht. De plaats is tamelijk afgelegen en niet in de buurt van den weg naar Hoensbroek, Vermoedelijk is zij iet wat zwaarmoedig, aan het dolen geraakt en in het moeras terecht gekomen. Half be wusteloos schijnt zij zich nog tot den oever gesleept te hebben, waar zij gestorven is. MOTORRIJDER TEGEN TELEFOONPAAL GEREDEN. Gisteravond omstreeks elf uur reed de heer Z. uit Hengelo (G.) op zijn motor op den weg van Steenderen naar Hengelo. Op den hoek van deBeekstraat reed hij, ver moedelijk tengevolge van de te groote snel heid, tegen een telefoonpaal. Met een zware hersenschudding, een schedelbasisfractuur en verwondingen aan de knie werd de heer Z. opgenomen. Dokter Dwars uit Hengelo verleende de eerste hulp. Op diens advies is Z. naar het algemeen ziekenhuis te Zutfen overgebracht. Het slachtoffer was nog niet in het bezit van een rijbewijs. Hij zou vandaag zijn examen afleggen. GROOTE BRAND TE AALTEN. Hedenochtend half twaalf is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in het woonhuis en de manufacturen- en confectiezaak van de firma G. A. Bret- houwer, in de Prinsenstraat te Aalten (Geld.) Door de groote droogte en de zeer brandbare artikelen stond het geheele pand in enkele minuten in lichter laaie. De brandweer kón niets redden. De om liggende huizen, waarvan vooral een krui denierszaak groot gevaar liep, konden be houden blijven. ONWEER BOVEN DRENTE. Boven den Zuidoosthoek van Drente ontlastte zich vanochtend tusschen vier en zes uur een hevig onweer, waarbij op ver schillende plaatsen vee in de weide door het hemelvuur werd gedood. Te Emmererfscheidenveen trof de blik sem de nog nieuwe kapitale boerderij van den heer H. Loman, bewoond door diens zoon H. J. Loman. In korten tijd stond de geheele boerderij in lichter laaie. Het woonhuis kon door spoedig ingrijpen van de brandweer be houden blijven, doch de groote landbouw- schuur ging met alle zich daarin bevin dende machines en gereedschappen ver loren. DE OPGEBAGGERDE LUTINE-KANONNEN OP DE TENTOONSTELLING VAN SCHEEPS MODELLEN TE SNEEK. Met toestemming van de Billiton-Mij. zul len de kanonen van de Lutine en andere van dat schip afkomstige overblijfselen, welke door de Karimata zijn opgebaggerd, worden geëxposeerd op de tentoonstelling, speciaal van scheepsmodellen, welke van 9 tot en met 19 Augustus te Sneek in het voormalig weeshuis zal worden gehouden. Deze tentoonstelling dient ter voorberei ding van de opening van het Friesch Scheepvaartmuseum, dat in bedoeld gebouw zal worden ondergebracht. DE ONTEIGENING IN MEXICO. Verklaring van Cardenas. Cardenas, de Mexicaansche president, heeft in een mededeeling aan de Ver. Staten verklaard, dat Mexico de verplichting toe geeft een gepaste schadeloosstelling te ge ven, doch op grond van de intern, wetgeving er op aandringt, dat het tijdstip en de wijze van betaling bepaald worden door de eigen wetten. Cardenas doet uitkomen, dat de Amerikaansche eisch miskent, dat het over- groote deel der Mexicanen, die door de onteigeningsmaatregelen worden getroffen, in dezelfde omstandigheden verkeeren als het beperkt aantal buitenlanders en dat het ongerechtvaardigd zou zijn de buitenlanders bü de hetaling de voorkeur te geven. Tenslotte weigert Cardenas het arbitrage- voorstel van het departement van staat. Hij wenscht, dat vertegenwoordigers der Ver. Staten en Mexic« worden benoemd en binnen een redelijke grens de waarde be palen der in bezit genomen eigendommen en de wijze van betaling der schadeloosstel ling. DE VLUCHTELINGEN-COMMISSIE KWAM BIJEEN. Bérenger voerde het woord. In de gisteren gehouden bijeenkomst van de intergouvernementeele vluchtelingen- commissie te Londen, voerde als eerste Myron Taylor het woord, die de bespre kingen uiteenzette, welke aan de bijeen komst te Londen zijn voorafgegaan. Vervolgens sprak de Fransche vertegen woordiger Bérenger, die er aan herinnerde, dat Frankrijk zijn grondgebied sedert 1933 voor de vluchtelingen heeft opengesteld, doch dat het thans geen vluchtelingen meer kan opnemen. Hij betoogde voorts, dat de uitwijzende volken jegens de uitgewezen massa's meer plichten hebben dan de ont vangende volken. BOMBARDEMENTEN DER OPSTANDELINGEN IN SPANJE. Vanochtend hebben de vliegtuigen der op standelingen tot drie keer toe de stad Va- lencia gebombardeerd. Een groot aantal bommen kwam neer in de wijken Grao Ca- banel en Nazareth. Hedennacht is -voorts de haven van Le Escala gebombardeerd. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. en beugel, veel warmte doen behouden blijven; hoe cake wordt gebakken op het gascomfoor, en nog veel meer van wat op gas kan worden gedaan, werd op zeer duidelijke en onderhoudende wijze uitge legd. Duidelijk kwamen naar voren de groote voordeelen, welke met het gebruik van gas zijn te bereiken. Verschillende vragen, in de pauze ge daan, werden door den directeur, den heer Smit, naar genoegen beantwoord. De heer S. sloot den avond, zijn voldoening uit sprekende over het verloop ervan. Het gas verbruik is hier vooruitgaande, moge door deze demonstratie dit in nog grodfere mate het geval zijn. Veel is voor de huis vrouwen te leeren geweest, en we twijfelen dan ook niet of deze avond zal zijn vruch ten afwerpen. De steun aan kleine boeren. De steunverleening voor de kleine boe ren, welke tot en met October 1938 van kracht was verklaard, is door den minister van sociale zaken verlengd tot en met Dec. 1938, zulks om een betere aansluiting te verkrijgen met het begrootingsjaar 1938. STEMPELS IN PASPOORTEN. Het vreemdelingenverkeer naar Nederland bedreigd. Krachtens een nieuw voorschrift moet iedere vreemdeling by de overschrijding van de Nederlandsche grens een stempel in zijn paspoort ontvangen, op straffe van anders naar de grens te worden teruggezonden. In de practijk blijkt dit voorschrift tot moeilijkheden aanleiding te geven; vreemde lingen, die als toerist ons land willen bezoe ken, zijn, ver het land in, door de militaire politie aangehouden en teruggezonden, om dat hun aan de grens geen stempel was ver strekt. Aan de grens was echter niemand aa. wezig geweest om hun dit stempel te verstrekken. In een adres aan den minister van Justitie heeft de Kon. Nederl. Toeristenbond A.N. W.B. de aandacht gevestigd op deze feiten, welke aanleiding hebben gegeven tot klach ten uit het buitenland van vereenigingen op toeristische gebied en de vrees uitgesproken, dat In het buitenland de neiging ontstaat om wegens deze moeilijkheden een bezoek aan Nederland te ontraden. Bij onderzoek is den A.N.W.B. gebleken, dat de betreurenswaardige moeilijkheden hun oorzaak hierin vinden, dat slechts en kele Nederlandsche douanakantoren het ge heele jaar dag en nacht voor het reizigers verkeer geopend zijn; de meeste zijn 's nachts gesloten en vele ook tijdens de z.g. middagpauze. Voor het touristenverkeer per motorrij tuig was dat tot dusver geen bezwaar en was ruimere openstelling niet noodig, omdat men met een Nederlandsch triptiek, dat alleen bij den eersten invoer behoeft te worden afgestempeld, ook buiten de officiëele open stellingsuren de grens vrij kan passeeren; het was daarom algemeen gewoonte gewor den in het verkeer per motorrijtuig naar Nederland te reizen met zulk een triptiek, waardoor men geen last heeft van den be perkten duur der offiaeele openstelling van de meeste grenskantoren. De ambtenaren, belast met de grensbewa king en met de verstrekking der stempels op de passen van vreemdelingen, richten zich min of meer naar de officieele openingsuren voor douane-aangelegenheden en zijn dus dikwijls niet aanwezig in de middagpauze of 's avonds en 's nachts en de vreemdeling, die uit ervaring weet, dat hij met zijn één- en «al afgestempeld triptiek vrij kan passee ren, mist aldus het toelatingsstempel en on dervindt daarvan bij een daaropvolgende controle de moeilijkheden. De A.N.W.B. heeft daarom den minister met aandrang verzocht, in het belang van het vreemdelingenverkeer naar ons land, dat door overdreven berichten in de buiten- landsche pers zeer ernstig benadeeld dreigt te worden, indien het personeel ontbreekt om alle kantoren dag en nacht van een per manente bezetting te voorzien, althans de bewakingsambtenaren bij de douanekantoren langs de meer belangrijke wegen naar ons land onafgebroken dag en nacht te laten dienst doen. Daar de geschetste moeilijkheden zich thans dagelijks voordoen, vraagt de A.N. W.B. den minister ten slotte met aandrang in deze wel zeer spoedig de noodige voor- zieningen te willen treffen. GEBOREN: Alida, d. van Dirk Pilkes en Maria Knip per. Pietje, d. van Hermanus Jacobus Schrieken en Aaltje Hollenberg. Petro- nella Lucia, d. van Karei Josee en Hendrika Cornelia Moesman. Gerrit Jacob, z. van Jan Brouwer en Gesina Brandt. GETROUWD: Dionisius Wilhelmus Vossenaar en Maar- tje SchoonewiL Cornelis Wilhelmus Pisuisse en Jansje Hofman. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Aug. 1938. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard appelen 23.60, Bieten 1.60f 2.60, Gele kool 1.60, Groene kool 1, Roodekool 1—/ 1.60 en Uien f 5.20—f 6 per 100 K.G.; Aalbessen 1016, Appelen 4.50f 11, Augurken 1f 4, Doperwten 3f 6.50, Druiven f 23—28, Peren 16—f 15, Snij- boonen 3f 9, Dubbele spercieboonen 3.30—4.30 en Tomaten 2—3.80 per 100 pond; Andijvie f 1f 3, Bloemkool f 5 7.50 2e s. f 2—f 4, Kropsla 1.50—f 5.30, Meloenen 1024 en Perziken 310 per 100 stuks; Peterselie f 1 2, Rabarber 23.50, Radijs 1, Selderie f 1.50— 3.80 en Wortelen 4—f 11 per 100 bos; Postelein per bakje 1022 cent; Spinazie per bak (16 pond) 18—32 cent; Tuinboonen 30.10—40 per 100 zak. HOORN, 4 Aug. 1938. Op de kaas markt waren heden aangevoerd 6 stapels kleine boerenkaas en 3 stapels boer en- commissiekaas. De prijzen waren resp. f 21 en 24.80. De handel was matig. SCHAGEN, 4 Aug. 1938. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 30 Paarden f 150f 425; 8 Geldekoeien (mag.) 145190; 68 Gel- dekoeien (vette) 190—/ 260; 9 Kalfkoeien 230—300; 6 Graskalveren 30—f 45; 41 Nuchtere kalveren 6—f 14; 42 Schapen (mag.) 14—f 18; 199 Schapen (vette) 18 24; 79 Lammeren f 1—f 12; 4 Bokken en Geiten f 2.25—f 9; 14 Varkens (mag.) 24—25; 10 Vafkens (vette) per K.G. 53— 55 cent; 158 Biggen f 14—f 20; Konijnen 0.25—1.50, Kippen f 0.50—f 1 en Hanen 25—75 cent, gez. 39 stuks; 2 Pinkstieren 125—150. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Aug. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 36500 K.G. Roode kool f 1—f 1.40; 11000 K.G. Gele kool 1—f 1.60; 625 K.G. Uien: drielingen 4.90, nep f 5f 5.80; 375 K.G. Bieten f 3.50f 3.60; 760 stuks Bloemkool 4.20—5.60, 2e s. 2.50; 5250 K.G. Toma ten: A 5.20—5.80, B ƒ6—6.10, C ƒ4- 4.10 en CC f 4; 29000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.403, Drielingen 2 2.40, Grove 2.10—2.30, Eigenheimers 2.602.90, Blauwe Eigenheimers 2.40 2.90; 10000 K.G. Vroege witte kool f 0.80 1; 185 K.G. Slaboonen 7.10—8.10; 872 K.G. Druiven: Frankenthalers f 41.40 42.80, Alicante 41.60—f 41.90; 1475 K.G. Zilveruien: nep f 4.90 en drielingen 4.20. 24000 K.G. Goedgekeurde aardappelen: 35— 55 B 4; 28—55 A 5; B f 4.504.60. WARMENHUIZEN, 3 Aug. 1938. Schot sche muizen f 2f 2.90, grove 1.70 2.10, drielingen 1.90, Eigenheimers 2.60 3.10; Zilvemep f 5.40, drielingen 4 en uien 1. PURMEREND, 3 Juli 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 0.60f 1, BL Eigenheimers 0.720.96 en Kleine Schot sche muizen 4672 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 1.05—1.15, dubb. z. dr. 1.10f 1.22, Snijboonen: Stok f 0.90 1.70 en Stam (breede) f 0.60—1.10, Tuin boonen 3343 cent per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 2239 per 100 K.G.; Klapbes sen 0.80f 1.70 per 10 K.G.; Perziken 1 5.60 per 100 stuks; Komkommers 1.50 4.90 en Bloemkool f 2f 9 per 100 st.; Tomaten: A 11 en C 8 per 100 K.G.; Roode kool 12.40 en Savoye kool f 1.80 2.50 per 100 K.G.; Postelein 1130 cent per kist, 6 K.G.; Sla t 1.60—5.90 per 100 krop; Andijvie 3056 cent per kist; Rabar ber 2.605.60 per 100 krop; Wortelen 3.608 per 100 bos; Uien 6080 cent per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 4052 cent en Alicant 4046 cent per K.G. Meloe nen: Suiker 6f 36 en Net f 625 per 100 stuks. Appels: Cardinaal 820 en Yellow Transparant 825 en Peren: Janbaasje 4—f 9, Kruidenierspeer 10 28 en Suikerpeer f 813 per 100 K.G. „Nee, ik ben niet slaperig, alleen mijn been een beetje!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3