SPORT EN WEDSTRIJDEN. Rechtszaken derde blad. De Europeesche kampioen schappen te Londen. Van Vliet wint den grooten prijs te Kopenhagen. De Nederlandsche kampioenschappen. Nieuw Nederland&ch record 400 meter. Zoo'n Dat le pas en 'fc juich Da.t'8 Turmac Zoo kr.aal-t .ze, #Tar hErmann lang wint den cianobeker. Kantongerecht te Alkmaar. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAGJ^UGUSTUSjMg^ Wielrennen Groot-Frank in Bergen op Zoom. Een zes-avonden-wedstrijd Een zesdaagsche oftewel een 145 uurs- wedstrijd is in ons land niet meer mo gelijk, althans voorloopig niet. De Am- sterdamsche zesdaagschen en de Rotter- damsche dito hebben geleerd, dat dit soort wedstrijden hier geen of geen vol doende belangstelling hebben. En trou wens, in het buitenland is de klad er ook in gekomen.... En toch, er zat iets attractiefs in deze soort wedstrijden, er ging een aparte bekoring van uit. Vandaar wellicht, dat men spoedig naar iets zocht, dat tenminste op een zesdaagsche leek. Men heeft dat gevonden in zoogenaamde zes-avondenwedstrijden. Zes avonden achter een wordt er dan door dezelfde koppels twee uur gereden en aan het eind van deze zes avonden wordt de totaal-stand opgemaakt. Zulke zes-avondenwedstrijden kunnen in het zomerseizoen gehouden worden op de open banen, al is men natuurlijk zeer af hankelijk van het weer. Welnu, op het oogenblik is er zoo'n zes- evondenwedstrij d aan den gang in Bergen op Zoom. De deelnemende koppels, zooals zij den eersten avond aan den start verschenen, waren Martens-Maagdenburg, Theuns-van Meerschaert, Kuiper-de Groen, Hiddes-van Rijn, Groot-Frank, van Gent-Franken en IWeemaes-Dietvorst. Donderdagavond viel het startschot; een uur later werd de wedstrijd geneutraliseerd door een algemeene valpartij, waarbij o.a. Frank en de Julianadorper Jaap Kuiper be trokken waren. Gelukkig bleken zij den vol genden dag weer in staat om verder te rij den, al was vooral Kuiper er leelijk aan toe: hij viel zoo ongelukkig, dat een oude wonde, in België opgeloopen, weer werd opengere ten, zoodat de dokter aan het krammen moest. Het eenige klassement van dien avond werd door Frank gewonnen, maar het be kende koppel Frank-Groot kwam reeds op 3 ronden achter te staan. De tweede avond verliep veel beter dan de eerste. Groot- Frank waren nu ook veel beter op dreef en zagen kans, hun achterstand geheel in te loopen. Zelfs konden ze een tijdlang alleen de leiding veroveren, maar later voegden Martens-Maagdenburg zich bij hen. Van de vier extra premies sleepten Groot-Frank er drie in de wacht, terwijl zij zich bovendien goed plaatsten in de klassementen voor de hoofdpremie van den geheelen wedstrijd: twee frames. Jaap Kuiper kreeg opnieuw last van zijn val en werd al spoedig geneu traliseerd. Den derden avond is er buitengewoon snel 'gereden en in de twee uur werd zelfs 87 K.M. afgelegd. Groot-Frank konden hun fraaie positie aan den kop niet handhaven en vielen terug naar de vierde plaats met drie ronden achterstand. Zij wonnen echter weer drie van de vier premies en verover den in de klassementen 22 punten. De stand na drie avonden de wedstrijd was dus toen voor de helft verreden was: 1. Martens-Maagdenburg; op 1 ronde: 2. Meerscheart-Theuns; 3. Moe- ke-v. d. Kooi; op 3 ronden: 4. Groot-Frank; 5. Kuiper- Groen; op 4 ronden: 6. Hiddes-v. Rijn; 7. Wee- maes-Dietvorst. Van GentFranken hadden reeds den eersten avond den strijd moeten staken, waarna een reserve koppel Moekev. d. Kooi hun plaats innam. 6 uur 28 min. 3 sec.; 17. Lambrichts 6 uur 28 min. 58 sec. In het algemeen klassement is Lambrichts 21e in 14 uur 1 min. 20 sec.; Verveer bezet de 30 plaats in 14 uur 7 min. 31 sec. hoven. Ook de Engelsche schoolslagzwemster torey bleek sneller te zijn dan de Neder- landsche kampioene. Ondanks een goeden eindspurt werd Dora Heeselaars vierde in den tend van 3 min. 11.2 sec. De tijd van de winnares Inge Soerensen was 3 min. 7.4 sec. Rie van Veen en Trude Malcorps in de finale. De waterpolo wedstrijd tusschen Duitsch- land en Engeland, welke na de series 200 meter schoolslag dames werd gespeeld, ein digde in een gemakkelijke 6O-zege van het Duitsche zevental. In de eerste serie van het nummer 100 LOHMANN DUITSCH KAMPIOEN ACHTER MOTOREN. Ruim 14000 toeschouwers waren gisteren aanwezig by den eindstrijd om het Duitsch meter borstcrawl dames gaf Trude Malcorps kampioenschap achter motoren te Neuren- prachtig partij aan de Deensche zwemster bere De wereldkampioen Walter Lohmann Ragnhild Hveger. Na 50 meter tikten de won den titel Deensche en Zwolsche zwemster vrijwel ge- De uitslag luidt- lijk aan met een goeden voorsprong op de 1 en kampioen:' Lohmann, 100 K.M. in 1 andere deelneemsters. Op de laatste 25 me- uur 30 min. 43 sec., 2. Metze op 30 M., 3. Schön op 50 M., 4. Schindler op 120 M., 5. Leuer op 180 M., 6. Merkens op 560 M. ZAANSCHE WIELERBAAN. Zaansche Wielerbaan. Glas— Durnenveld winnen den koppel wedstrijd. In een fel betwisten strijd is het aan het koppel Glas-Duinenveld gelukt den 70 K.M. koppelwedstrijd te winnen. Begonnen werd met 'n individueelen wedstrijd over 10 K.M. die door v. Stek werd gewonnen, 2 en 3 waren Hesünga en Kremers. Tijd 14.6. De achtervolging Glas—C. Bakker, was voor Bakker, terwijl de klassementswed strijd door v. Rossum werd gewonnen, op één ronde volgden Bosland, Müller en Duinenveld. De afvalwedstrijd gaf tot resultaat: 1 Kremers, 2 Savelberg en 3 C. Bakker. Hierna had de 70 K.M. koppelwedstrijd plaats, die van begin tot eind zeer span nend is geweest, en waarin GlasDuinen veld, die in het begin één ronde hadden genomen, steeds weer tot de achtervolging moesten overgaan als een koppel wegliep. Het publiek heeft volop van den strijd genoten. De eindstand was: 1 GlasDuinenveld, 6 punten; 2 Rijne- veldKremers (een nieuw gevormd koppel door uitvallen van Hellemons en Reuter); 3 (op 2 ronden), SavelsbergMüller; 4 (op 4 ronden), BakkerGommers, 5 en 6 even eens op 4 ronden, Heslingav. Rossum en Boslandv. Stek. Het publiek dat zich met de uitspraak niet kon vereeniging, protesteerde, doch de jury heeft ten slotte de beslissing en daar heeft men zich bij neer te leggen. Zwemmen Onze landgenoot Arie van Vliet won gis teren op de Ordrupbaan den grooten prijs van Kopenhagen. De uitslagen van de eind strijden, welke allen in matches a trois wer den verreden, luiden: le rit: 1. Scherens, 2. Richter, 3. Falck Hansen, 12 sec. over laatste 200 meter. 2e rit: 1. Van Vliet, 2. Scherens, 3. Richter, tijd 11.6 sec. 3e rit: 1. van Vliet, 2. Falck Hansen, Richter, tijd 11.8 sec. 4e rit: 1. van Vliet, 2. Falck Hansen, 3. Scherens, tijd 12 sec. Einduitslag: 1. van Vliet, 3 punten, 2. Scherens, 6 punten, 3. Falck Hansen, 7 pun ten, 4. Richter, 8 punten. RONDE VAN ZWITSERLAND. De zesde ronde van Zwitserland is Zater dag begonnen met de etappe van Bern naar Schaffhausen over een afstand van 270 K.M. Hooge bergen zaten er in deze eerste etappe niet, maar de wegen waren niet zoo bij zonder goed, terwijl de hitte oorzaak was, dat er niet al te fel aan getrokken werd. Toch werden er verscheidene uitlooppogin gen gedaan. Tenslotte kwamen Mersch, Gal- lien en de Zwitser Kern weg. Mersch won te Schaffhausen in de sprint. Zijn tijd was 7 uur 18 min. 28 sec. Onze landgenoot Lambrichts eindigde als 39ste met ongeveer een kwartier achterstand op den winnaar. Verveer werd 47ste met ruim 20 minuten achterstand. Het resultaat was: 1. Mersch (Luxemburg) 7 uur 18 min. 28 sec.; 2. Gallien (Frankrijk), 3. Kern (Zwitserland); 4. Deltour (België) 7 uur 22 min. 57 sec.; 5. Weckerling (Duitschland)6. Canavesi (Italië), 7. Litschi (Zwitserland), 7 uur 24 min. 57 sec.; 39. Lambrichts7 uur 32 min. 22 sec.; 47. Verveer7 uur 39 min. 28 sec. De tweede etappe liep van Schaffhausen naar Chur, over 225 K.M. De etappe werd gewonnen door den Zwitser Martin in 6 uur 27 min. 17 sec.; 2. Umbenhauer (Duitsch land)), 3. Deltour (België), 4. Del Cancia (Italië), 5. Egli (Zwitserland), 6. Canavesi (Italië), 7. Camusso (Italië), 8. Mersch (Lu xemburg) 6 uur 28 min. 3 sec.; 10. V e r v e e r Scheffer op de 100 meter borstcrawl uitgeschakeld. Zaterdagavond zijn de Europeesche zwem- kampioenschappen in de Wembleypool te Londen begonnen met de series 100 meter borstcrawl voor heeren. In de eerste serie werd een spannende strijd gevoerd tusschen den Zweed Björn Borg en den Duitscher Heibel, welke met handbreedte door den Zweed gewonnen werd in 1 minuut 0.1 sec. Heibel werd twee de, de Noor Tanberg derde, terwijl onze landgenoot Stans Scheffer als vierde aankwam in 1 minuut 2.9 sec. Aangezien al len de drie eerstaankomenden uit elke serie zich voor de halve eindstrijden klasseerden, was de D.J.K.-er hiermede uitgeschakeld. In de derde serie startte de Nederlandsche kampioen Hoving. Deze serie was niet zoo sterk bezet, doch niettemin was het een fraaie prestatie, dat de R.Z.C.-er als eerste aantikte in 1 min. 1.8 sec. voor den Engelsch- man Wainwright en den Hongaar KoroseL Hij plaatste zich dus voor den halven eind strijd. NederlandBelgië Het waterpolotornooi der Europeesche kampioenschappen werd geopend met den wedstrijd Nederland-België. De Nederland sche ploeg heeft zich schitterend hersteld van de laatste nederlagen. Met groot enthou siasme en een prachtige balsnelheid heeft het Nederlandsche zevental gedurende den geheelen wedstrijd gespeeld. Over het alge meen waren van Aelst c.s. steeds iets ster ker, dank zij ook het uitstekende samenspel. Maar de Belgen schoten beter en harder, ter wijl onze tegenstanders een flink gebruik van hun lichaamskracht maakten, hetgeen hun in de tweede helft op verscheidene vrije worpen kwam te staan. De Belgen namen aanvankelijk de leiding met een schot van Casteleyn, doch van Aelst maakte gelijk met een kalm schot. Opnieuw nam België de lei ding thans door Issele, maar uit een vrijen worp wist van Aelst opnieuw de partijen op gelijken voet te brengen. Voor de rust her gaf Casteleyn zijn land de leiding, doch dit maal was het van Rooselaar, die voor Neder land den gelijkmaker scoorde, 33. Met dezen stand kwam de "rust. In de tweede helft scoorde Casteleyn met een achterwaartsch schot. Zeer spannend was het slot doch twee minuten voor tijd wist den Hamer opnieuw een doelpunt voor Nederland te "maken, waardoor het einde kwam met een verdiende puntenverdeeling, ongetwijfeld een uitstekend begin van het Nderlandsch polozevental. Zooals te verwachten viel werd Italië door de Hongaren ingemaakt. Met 9—0 won Hon garije na een zeer eenzijdigen wedstrijd. Jopie Waalberg maakte den snelsten tijd. In de eerste halve finale 200 meter school slag dames had Jopie Waalberg groote moei te om van Valborg Christensen te winnen. De A.D.Z.-ster leidde met gering verschil na 50 meter. Met haar krachtige slagen ging zij oogenschijnlijk zeer gemakkelijk door het water. Onze landgenoote wist haar voor sprong op Valborg Christensen te behouden en won in 3 min. 5.6 sec. De Engelsche Wil liams eindigde als derde. In den tweeden halven eindstrijd nam Dora Heeselaars met den vlinderslag de lei ding. Na het eerste keerpunt leidde de Rot- terdamsche zwemster nog steeds, doch Inge Soerensen ging haar spoedig voorbij, gevolgd door de Belgische zwemster van der Kerck- ter liep Ragnhild Hveger iets uit en met slechts gering verschil tikte de wereldrecord- houdster als eerste aan in 1 min. 9 sec. Trude Malcorps werd tweede in 1 min. 9.4 sec. en plaatste zich dus in de finale. In de tweede serie ging de strijd al weer tusschen een Nederlandsche en een Deen sche zwemster. Ove Petersen maakte het Riet van Veen uitermate lastig. De R.D.Z.- zwemster nam onmiddellijk de leiding en op beide banen wist zy dezen voorsprong, welke zeer gering was, te behouden. Met slechts 0.1 sec. verschil won zij haar serie voor Birthe Ove Petersen. Hoving in de finale. De Nederlandsche kampioen Hoving, op dezen eersten dag der wedstrijden voor de tweede maal in het water komend, heeft opnieuw een schitterend staaltje van zijn kunnen geleverd. In den halven eindstrijd kwam de Rotterdammer o.m. tegen den Duitscher Fischer en den Hongaar Korosey uit. Hoving leidde na 50 meter, doch op de laatste 30 meter nam Fischer de leiding over om tenslotte nog vry gemakkelijk te winnen in 1 min. 0.4 sec. De ty'd van Hoving was 1 min. 1 sec., een schitterende prestatie op deze 50 meter baan. In den anderen halven eindstrijd werd de strijd uitgevochten tusschen Csik en Heibel. Het merkwaardige was, dat Csik slechts op het nippertje de halve finale heeft kunnen bereiken n.1. als snelste.... vierde in de serie. Csik en Heibel leverden thans een dead heat, voor beiden werd een ty'd van 1 minuut 1 sec. genoteerd. NIEUW WERELDRECORD 1000 YARDS BORSTCRAWL. De 17-jarige Tenny Petersen verbeterde te Kopenhagen het wereldrecord over 1000 yards crawl door dezen afstand af te leg gen in 13 min. 15.9 sec. Het oude wereld record stond op naam van Helen Madison (V.S.) met een ty'd van 13 min. 23.6 sec. Athletiek. In het gemeentelijk sportpark te Deven ter zyn gister de nationale Athletiekkam- pioenschappen gehouden. Hoewel de sintelbanen aldaar by zonder snel zy'n, werd slechts een Nederlandsch re cord verbeterd. De sintellagen waren door onweersbuien doorweekt en daarom veel zwaarder dan anders het geval is. Karl Baumgarten liep op de 400 meter een prachtige race. Het duurde niet lang of hy nam reso luut de leiding en behield die tot het einde, waarbij hy' den fraaien tijd van 48,4 sec. maakte. Het oude Nederland sche record staat op 48,6 sec., eveneens ten name van Karl Baumgarten, geves tigd op 20 Ju^i te Stockholm. De 100 meter werd, zooals verwacht mocht worden, een zege van Osendarp, die in de finale een tijd van 10,5 sec. maakte. Van Be veren en Heinz Baumgarten volgden hem echter op den voet en noteerden bei den een tijd van 10,6 sec. Ook de 200 meter was voor Osendarp. De verrassing bracht op dit nummer Karl Baumgarten, die voor Van Beveren eindig de. Laatstgenoemde liep op de 100 meter, toen hij zelfs op Osendarp wist in te loopen, beter dan op de 200 meter. Bouman legde beslag op den titel 800 meter en de Ruijter op dien voor de 1500 meter.. Ook hier kreeg men dus normale uitslagen. Brasser, onze tienkamper, won de 110 me. ter horden voor Loozen en Jansz, maar moest de zege by het hoogspringen aan den P.S.V.er Spanjerdt laten. Jan Zeegers werd onbedreigd eerste op de 5000 meter. De P.S.V.er Slegt, wiens stijl voor verbetering vatbaar is, was een goede tweede. Bij de dames was Fanny Koen weer de sterkste in de sprintnummers. By het hoog springen eindigde zy' op de tweede plaats echter mej. Van Balen Blanken. even een goede start mogelijk maakte, waarbij de beide Duitschers dr. Hansohn en van Reclam teruggeroepen werden. Bob Maas en ir. Loeff waren toen het beste weg, maar konden later, toen de wind weer af- flauwde, hun plaats toch niet handhaven. Lt. Z. S. Karpfn werd met Perseus eerste, gevolgd door Bob Maas en Erwin Seefeldt. 4e was H. von Reclam en 5e mr. E. Stuu- terheim. Alle andere starts verliepen bijna geheel zonder behoorlijken wind, die zeer gering en zeer veranderlijk was. Later zette hij wat meer door uit oost tot zuid oostelijke rich ting en toen verliep alles in eens veel vlot ter. Intusschen had men de baan voor den groepswedstrijd werd eerst te ruim half zes gestart. De W.V. Aegir had na den tweeden wedstrijd echter reeds een zoodanigen voor sprong, dat haar een hoofdprijs niet meer ontgaan kon, terwijl de Nordd. Regatta- verein zoo zeker uit den stry'd was dat de zeilers hiervan niet meer startten. De wis selende wind en de plots optredende ver andering had zeer eigenaardige uitslagen ten gevolge. HET EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP IN OLYMPIAJOLLEN GEËINDIGD. Nederland vierde. Zaterdag zijn de wedstrijden om het Euro peesch kampioenschap in de Olympiajollen- klasse op de Starnbergersee bij München geëindigd. In den eindstand staat Nederland op de vierde plaats. STUKS 25 een» Motoren GROOTE PRUS VAN EUROPA. Meyer (B.M.W.), White (Norton) Kluge (D.K.W.) winnaars. Het duel tusschen B.M.W. en Gilera is ook in den grooten prijs van Europa, tevens grooten prijs van Duitschland, op een zege van het Duitsche merk uitgeloopen. Ruim 300.000 toeschouwers woonden de races bij op het circuit van Hohenstein-Ernsthal (bij Dresden). Reeds na enkele ronden bleek, dat de B.M.W.-machine van Meyer enkele secon den sneller was dan de Gilera van Serafini en toen de Italiaan moeilijkheden met zijn motor kreeg was de strijd weldra beslist. De Nortonmachines van Daniell en Frith draai den uiterst regelmatig, doch waren niet zoo snel als de B.M.W. In de 350 c.c.-klasse bleek de Nortonma- chine opnieuw de sterkste. Onbetwist werd White winnaar. De winnaar van Assen, Mel- lors met Velocette eindigde op de vierde plaats met twee ronden achterstand. Voor de vijfde achtereenvolgende maal zegevierde D.K.W. in de lichte klasse. Op nieuw was het Edwald Kluge, die als eerste door de finish ging. Gevolgd door zy'n merk- genoot Petruschke. Groote prijs van Europa en groote prys van Duitschland: 500 c.c.-klasse 344 K.M.: 1. Georg Meier (Duitschland) met B.M.W., 2 uur 28 min. gem. snelheid 139.5 K.M., record; 2. Daniell (Engeland) met Norton, 2 uur 30 min. 1.3 sec., 137.5 K.M.; 3. Frith (Engeland) met Norton, 2 uur 31 min. 3 sec., 136.6 K.M. Automobilisme. Pech van von Brauchtisch. Op het 7,2 K.M. lange traject door de straten van Livorno is gister de jaarlyksche automobielwedstrijd om den Ciano-beker verreden. Winnaar werd de Mercedes Benz rijder Hermann Lang, die de 232 K.M. met gemiddelde uursnelheid van 138.38 K.M. af legde. Er is onder de befaamde Duitsche cou reurs een, die voortdurend door den pech vogel achtervolgd wordt. Dit is Manfred von Brauchitsh. Onlangs geraakte zijn wa gen op den Nürburgring tijdens den wed strijd om den grooten prys van Duitschland in brand, toen hy den wedstrijd reeds „in zy'n zak had" en gister geschiedde even eens iets dergelijks. Hy lag in de dertiende ronde ver vooraan en hy was zoo goed als zeker van de overwinning, toen zijn wagen van de baan geraakte en tegen een met stroo bedekten wal reed. Op eigen kracht kon hij achteruit rijden en zyn wagen weer op den goeden weg brengen, maar goedbe doelende toeschouwers waren wat al te hulpvaardig. Zij waren eenvoudig niet van den wagen te slaan, hielpen een handje en von Brauchitsch werd gediskwalificeerd. Hierdoor werd Lang, die ook het vorig jaar in dezen wedstrijd een vooraanstaande rol had gespeeld, gemakkelijk winnaar. 1. Lang (Duitschland) met Mercedes, 232 K.M. in 1 uur 40 min. 35.2 sec. (gemiddelde uursnelheid 138,38 K.M.) 2. Giuseppe Farina (Italië) met Alva Romeo, 1 uur 41 min. 23,2 sec. Paarden DRAVERIJEN TE HEERENVEEN. Gisteren zyn te Heerenveen kortebaan- NIEUW WERELDRERORD SPEER WERPEN DAMES. Mej. Volkhausen (D) brengt het op 47.17 M. Tijdens athletiekwedstrijden te Mannheim heeft mej. Volkhausen uit Dortmund het wereldrecord speerwerpen op haar naam gebracht met een worp van 47.17 M. Het oude wereldrecord stond op naam van mej. Gindele (Vereenigde Staten) met 46.74, in in 1932 gevestigd. Zeilen. DE HOLLAND WEEK. De Duitschers wonnen den hoofd prijs in de starklasse. De vooruitzichten van den laatsten dag der Holland Week waren allesbehalve gunstig. In den voormiddag werd de eerder uitge stelde groepswedstrijd gevaren, waarbij een flinke bries van onder een onweersbuitje draverijen gehouden over een afstand van maximaal 790 M. De uitslagen luiden: Draverij a: 1. Zeeheld (730 M.), eigenaar I van der Veen, tijd 1 min. 8 sec.; 2. Zola (730 M.) eigenaar Monsma. Draverij B: 1. Ulaan O (770 M.), eigenares se wed. Oosting, tijd 1 min. 7 sec.; 2. Zola (730 M.), eigenaar Monsma. o Draverij c: 1. W. Petrosia (780 M.) eige- A- R- te Schoorl, 4 boete "of 3 dagen L n I H W n X 1 A A I rt A AA 4 A AA 4 I I A 11 AA Pil I door Glossy Silk, eig. J. Vrijland te Uiel- monde en Bethy Worthy, eig. K. Wijk te Haren. HET INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE TE DUBLIN. Ritmeester Pahud de Mortanges derde en vierde. Het internationaal concours hippique te Dublin werd gister voortgezet. Dezelfde ruiters, die aan den landenwedstryd had>- den deelgenomen, kwamen weer aan den start. Er was een extra zwaar parcours uitgezet, zeven zware hindernissen tot een hoogte van 1.50 M. leverden even zoo vele moeilyke sprongen op. Slechts twee ruiters kwamen zonder fouter, rond, n.1. de Duit sche luitenant Brinckmann, die op Erle de eerste plaats bezette en de Fransche luit. Des Roches, die op het bekende paard' Olivette als tweede eindigde. Twee prachtige prestaties verrichtte rit meester Pahud de Mortanges. Zoowel op Madel Wie Du als op Silver Star maakte hy op dit uiterst lustige parcours slechts 1 fout, waardoor onze landgenoot de derde en de vierde plaats innam. Hi; was de eenige ruiter, die dit sterke staaltje vol bracht. Voetbal. ZOMER VOETBAL. Om den Reinigingsbeker, Hedenavond, 7.15 uur, wordt gespeeld de voetbalwedstrijd AmbtenarenScheidsrech ters. Dat het spannen zal behoeven wy niet te zeggen, als wij weten, dat de Ambtena ren op de onderste plaats staan. V. V. R. moest In de Scheidsrechters zyn meerdere erkennen en de Ambtenaren in V. V. R. En als zy dezen wedstrijd winnen, dan staan de 3 vereenigingen gelijk, elk met 2 punten. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het gem. sportpark. ZWEDEN—TSJECHOSLOWAKIJE. Ruim 20.000 toeschouwers woonden den voetballandenwedstryd tusschen Zweden en Tsjechoslowaky'e te Stockholm bij. De Tsje chen wonnen met 62, nadat de rust met 30-voorsprong was ingegaan. BENADEELING MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Iemand uit Vlaardingen is tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij als werklooze metaalbewerker gedurende zeven jaar als inkomen een wekelykache uitkee- ring van 9.36 invaliditeitsrente had ver zwegen. Hy zei, dat hij zyn foutieve opgave niet meer durfde herstellen, toen hij „er een maal mee begonnen was". Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 5 Augustus 1938. Overtredingen van de motor- enrijwielwet: C. K. te Heiloo, vrij spraak; P. B. te Amsterdam, 2 boete of 1 week tuchtschool; P. L. te Beester, J. L. te Castricum, ieder 4 boete of 1 week tuchtschool; H. B. te Haarlem, 6 boete of 1 week tuchtschool; P. A. J. te Heiloo, 4 -f 3 boete of 2x1 week tuchtschool; F. N. A. te Hoorn, boete of 1 dag hech tenis; A. V. te Bergen, C. Th. M. te Loos duinen, J. S. te Bergen, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; G. T. te Castricum, A. C. B. te Den Helder, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis; J. W. te Alkmaar, G; V. te Zijpe, F. O. te Amsterdam, B. K. te Wormerveer, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis; C. K. te Bergen, R. S. te Winkel, H. v. d. K. te Schoorl, L. B. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; G. B. te Obdam, 4 boete of 2 dagen hechtenis; naar Torringa, tijd 1 min. 9 sec.; 2. Akron B (750 M.), eigenaar stal Gruno; 3. Zola (730 M.) eigenaar Monsma; 4. Zonnekind B (740 M.), eigenaar Feenstra. hechtenis; C. L. te Alkmaar, P. van T. te Limmen, ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis; J. O. te Oudendijk, 2 x 2.50 boete of 2 x 2 dagen hechtenis; H. S. te Haarlem, P. V. te Wormerveer, M. B. te Zaandam, A. G. S. te Hoofddorp, G. S. te Amsterdam ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis; F. Fr. K. te Amsterdam, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis; L. R. te Amsterdam, 10 boete of 6 dagen hechtenis; A. K. te Zijpe, 15 KAMPIOENSCHAP VAN NOORD HOLLAND TE MIDDEN-BEEMSTER. Gister werd te Midden-Beemster het kam pioenschap van Noordholland verreden. In- ow. wwireil.ls geschreven 23 paarden, opgekomen 19 paar-1 boete of 10 dagen hechtenis, W'1;dAwa V' bCo J„Vergay' ei«' J" Haan te tieverordenlngc/"3 E Wyde-Wormer; 2. Gretchen H, ber. J. van1 g Leeuwen Jr., eig. D. Marees te 't Zand; r. Pinkerton, ber. K. Bakker, eij. mevr. Jakobs te Amsterdam; 4e en 5e prys zyn gedeeld de po 1 i- J G. v. G. te Amsterdam, H. J. B. te Amsterdam, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis; P. J. D. te Egmond-Binnen, J. W. S. te Haarlem, I. W. te Amsterdam, D. v. d. B. te Wormerveer,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10