Aqmda I Vxqvwdaal Tlieuws Weecéecuht LEERBOEKEN VOOR ALLE INRICHTINGEN VAN VAN PUTTEN OORTMEIJER, PAYGLOP H. W. HOLSMULLER belastingzaken BROEK OP LANGENDIJK WARM EN HUIZEN HEILOO Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. EGMOND AAN ZEE Alkmaar, Maandag. A. J. STIKKEL t. Na een langdurige ziekte, waarvan het snelle verloop in de laatste dagen een spoe dig einde bracht, is heden alhier overleden de heer A. J. Stikkel, o.a. voorzitter van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier. Hij was mede een stuwkracht in de Alkmaarsche IJsclub en had langen tijd zitting in het be stuur der V.V.V. Alcmaria als hoedanig hy een sterk aandeel had in de organisatie van de motorraces. Ook aan de feesten ter gele genheid van de viering van Alkmaar's Ont zet nam hij steeds ijverig deel. AUTO-ONGEVAL TE N.-SCHARWOUDE. Op den nieuwen weg in N.-Scharwoude heeft de heer G. J. van L., notaris te Winkel, Zondagavond een auto-ongeval ge had. De heer Van L., die met zijn auto, waarin zijn vrouw en schoonzuster waren gezeten, uit de richting Heerhugowaard kwam aanrijden heeft, waarschijnlijk door dat hij niet precies wist, hoe de weg aan de Westzijde van de nieuwe sluis verder liep, de macht over zyn stuur verloren, is aan het slingeren geraakt in het losse grint en ten slotten is de wagen links van den weg driemaal over den kop geslagen. Een paar fietsers, die ternauwernood aan een aanrijding door de slingerende auto waren ontkomen, zijn dadelijk naar de ver ongelukte auto gesneld, waar zij de noodige hulp verleenden. Het bleek, dat de heer Van L. er met een flinke buil op zijn hoofd was afgekomen, terwijl ook de schoonzuster ongedeerd was. Mevr. Van L.*, die naast haar echtgenoot had gezeten, was door de caprioles, welke de auto heeft gemaakt, achterin den wagen terecht gekomen, on der het kussen, waar haar zuster nog bo venop zat. Nadat dr. Werner uit Barsinger- horn, die even later passeerde, eenige aan wijzingen had gegeven, kwam dokter Wil mink uit Zuidscharwoude spoedig ter plaat se van het ongeval aan. Er werd vlug een brancard gehaald, waarop mevr. Van L. werd vervoerd naar de woning van den heer Heeringa. Vandaar is het slachtoffer per ziekenauto naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd. De auto is door de Habo op den weg ge haald en daarna naar Winkel gesleept. Bij informatie aan het ziekenhuis deelde men ons mede dat mevr. v. L. een rustige nacht heeft gehad en waarschijnlijk alleen een liehte hersenschudding heeft gekregen, zoodat het ongeval nog goed is afgeloopen. BEGRAFENIS P. NAGELKERKEN TE BERGEN. Om aan den wensch van Bergens Man nenkoor van welke vereeniging deheer P. Nagelkerken lid was, en die hem als vereeniging de laatste eer wilde bewijzen, te voldoen, werd pas Zaterdagmiddag 't stol- felyk overschot van den heer P. Nagelker ken, die Dinsdagavond te Bergen aan Zee zoo noodlottig om het leven kwam, op de algemeene begraafplaats ten grave gedra gen. De baar was met een schat van bloemen bedekt, de leden van Bergens Mannenkoor hadden zich achter hun vaandel opgesteld en talrijk waren degenen, die blijk gaven van hun belangstelling bij dit *00 droevig verscheiden. Ds. Van de Kieboom wees erop, dat nooit deze wereld verlaten is van schaduwen en duisternis. Altijd is er in de ze wereld leed en geween. Wij staan aan dit graf en wij allen, die hem gekend heb ben, zijn ontroerd. Hij, die heenging, was een goed mensch, een ijverig mensch, hij bezat vele natuurlijke deugden. Hij was een opgewekt en blijmoedig man en bovendien hulpvaardig. Daardoor verwierf hy vele vrienden. Hij was een trouw man, die werkte en zorgde voor zijn vrouw. Hij was nog in de opgang van zyn jaren, hy stond nog te midden van den arbeid in zijn leven. Eenige maanden was hij in het ziekenhuis verpleegd, maar thans was hij weer aan zijn werk. De zee, die zijn genezing moest vervolmaken, is ook hem noodlottig gewor den. Als predikant weet spr., dat God alleen den mensch troost kan geven bij zoo bitter leed. Christus heeft het kruis op zich geno men en overwonnen. Mogen we daaruit de kracht putten om ons kruis te dragen. Moge U, mevrouw Nagelkerken, het wonder van de kracht uit den hooge geopenbaard wor den. Dit woord zou op deze wyze niet ge sproken zijn door Uw man, maar ik weet, dat dit is in zijn geest, want in zyn hart is geweest goedheid, zuiverheid, blijmoedig heid en levensvertrouwen. De heer P o n t ij n herdacht hierna den heer Nagelkerken als zakenvriend, met wien hij twintig jaar lang op prettige wijze zaken had gedaan. Spr. had den heer Nagelkerken leeren kennen als een man met groote werkkracht en buitengewone koopmanschap, die alles voor zijn klanten over had. Zijn correctheid was voorbeeldig. De Commandant van de vrijwillige brandweer, de heer J. Smit, herdacht den overledene als een goed brandweerman en als een uitste kend kameraad. Namens de geheele brand weer bracht spreker den kameraad een laatsten groet. Namens het Mannenkoor sprak de heer Vasbinder een woord tot afscheid. Toen wij Dinsdagavond zongen: „Eenmaal zal de zwarte grond als de mist ons dek ken, en geen dierbare vriendenband uit het graf ons wekken", ging Nagelkerken, die dit zoo vaak met ons meezong en altijd voor ons klaar stond, voorgoed van ons heen. Wij zullen hem blijven gedenken. Een zwager van den overledene dankte de aanwezigen voor de betoonde belang stelling. ZEILBOOT SLOEG PLOTSELING OM. Drie drenkelingen zwommen naar den kant. Gisteren is te Koedijk op het Noordhol- landsch Kanaal door een rukwind een zeilboot, eigendom van den heer J. Verberne te Alkmaar, plotseling omgeslagen. De inzittenden, een volwassen en twee jongens, vielen hierdoor te water. Zij wis ten echter op de boot te klimmen, waarna ze naar den kant zwommen, waar de boot weer in orde gebracht werd. Dit natte avontuur is alzoo nog goed afgeloopen. ONWEER. Koe door onweer gedood. De heer Jn. Munster te Obdam kwam Zaterdag j.1. tot de ontdekking dat een zijner koeien door het onweer van Vrijdag avond gedood was. GESLAAGD. De heer K. Oudes te Alkmaar slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch 1. o. Te Haarlem zijn voor het hoofdacte examen geslaagd de heeren J. J. G. Ernst te Castricum; C. v. d. Kolk te Wieringer- waard en A. H. Joosen te Zwaag. De heer P. L. Trijters te Alkmaar be haalde te Den Haag de schoolacte Hoog- duitsch; de dames J. Netten te Heiloo en C. Vergouw te Limmen slaagden voor het examen Hoogduitsch 1. o. BENOEMD. Met ingang van 1 September is benoemd tot brigadier der Rijks veld wacht te Urk de heer H. Visser, thans rijksveldwachter- brigadier-titulair te H. H.-Waard. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT. Terzake openbare dronkenschap en het zich op een rijwiel bevinden in zoodanigen staat, dat van een goed besturen geen sprake meer was, is gisteravond door de politie tegen een paar personen proces-verbaal op gemaakt. Na ontnuchterng aan het bureau mochten zij weer vertrekken. Door de politie is Zaterdagavond een be schonken man van de Oudegracht naar het bureau van politie overgebracht. Na ont nuchterd te zijn, volgde proces-verbaal. HOND KOMEN AANLOOPEN. Door een bewoner van den Boezemsingel is Zondagmiddag een gele herdershond (reu) aan het bureau van politie gebracht. Het dier had reeds drie dagen en nachten gezworven. Men dacht, dat het beest af komstig is uit St. Pancras. De eigenaar wordt verzocht zich aan het bureau van politie te melden. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30; Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bu reau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. teeke naar, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 1 stratenmaker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzetters, 1 steen zetter, 3 betonwerkers, 16 voegers, 8 stucadoors, 26 opperlieden, 21 schilders, 28 metselaars, 102 grondwerkers, 42 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 2 afbramers, 7 bankwerkers, 5 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 6 electriciens, 1 instrumentma ker, 4 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klin kers, 1 kopergieter, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, 2 machinsten, 2 machinetee- kenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 6 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 rijwiellakker, 1 pionastem- mer, 3 plaatwerkers, 1 radiotechniker, 3 rijwielherstellers, 1 scheepstimmerman, 2 scheepswerktuigkundigen ,13 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 5 ijzerwer kers, 1 ijzerboorder, 2 zandbereiders, zandvormers. Groep verkeerswezen: 48 chauffeurs, 9 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist bin nenvaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 17 pakhuisknechten, 24 magazijnbedienden, 1 emballeur, 1 kellner, 4 loopknechten. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 4 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 7 chocoladebe werkers, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbot- telaars, 1 ouwelbakker, 2 zuivelbereiders, 16 bakkers. Groep houtbewerking: 11 meubelmakers, 7 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 1 colporteur. Groep boek- en steenlrukkerijen: 4 let terzetters, 2 drukkers.. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 17 landarbeiders, 2 bloemisten. Overige beroepen: 5 boekbinders, 4 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 2 controleurs, 1 batikker, 1 administrateur, 3 boekhouders, 2 incas seerders, 4 zakkenstoppers, 1 verzekerings agent, 1 landmeter, 14 kantoorbedienden, 39 transport- en 214 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 5. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 17. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 2 naaisters, 2 dagmeisjes, 4 werksters. Alkmaar, 6 Augustus 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De stervende zwaan (rom.); hoofdrollen Yvette Chauvire, Mia Slavenska en Janine Charrat. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Hon derd mannen en één meisje (amus.); hoofd rollen Deanna Durbin, Leopold Stokowsky en Adolphe Menjou. Toegang voor eiken leeftyd. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hollywood Hotel (amus.); hoofdrollen Dick Powell, Rosemary Lane, Hugh Herbert, e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 9 Augustus. 8 uur, openluchttheater te Bergen, op voering blijspel „Rond 'n half millioen". Woensdag 10 Augustus. 3 uur, bloemencorso in het van Reenen- park te Bergen. OMTiFRWT K „ROND 'n HALF MILLIOEN" IN HET OPENLUCHT-THEATER TE BERGEN. „De Vereenigde Haagsche Spelers" zijn weer met een nieuw stuk van Jac. Ballings voor den dag gekomen. De schrijver heeft het genoemd „Rond 'n half millioen", een spel waarin de lach niet ontbreekt. Over een opvoering van dit stuk in Rotter dam schrijft de N. R. Crt. het volgende: Men heeft genoten van dezen avond van sterk tooneelspel en van deze levensechte schildering van een brok zuiver volksleven, gesneden uit het leven van het Kempenland. Pierre Balledux als de levenslustige Giele- ken, de schapenboer, Louis Vervoorn als de schraperige Kozijn Joop, Erna Balledux Haffert als Nathalie, Dora Haus als Moeder Dok, Dientje van Lier als de teedere Elsje, zij vormen tezamen een zoo boeiend geheel, dat het was, alsof Balledux de aanwezigen had meegenomen naar het land om daar ge tuige te zyn van een dier blij-eindigende, maar niet van tragiek verstoken levens verhalen. Het succes van Pierre Balledux's gezel schap bleek niet alleen uit 't applaus, maar ook uit het sterke meeleven van het publiek met het spel. Hoewel wij over meerdere aanbevelingen beschikken, achten wij het bovenstaande, met het oog op de plaatsruimte, voldoende, om onze lezers te bewegen Dinsdag naar het Openlucht-theater te Bergen te gaan. HET BLOEMENCORSO TE BERGEN. In Bergen is men druk in de weer om den dag van het Bloemencorso op Woensdag 10 Augustus a.s. tot een gloriedag te maken. De deelnemende vereenigingen zyn druk in de weer om elkander de loef af te steken. Wij waren reeds in de gelegenheid inzage van het programma, dat Dinsdagavond ver schijnt, te nemen en zijn daardoor en door hetgeen wij reeds zagen samengesteld, in staat mede te deelen, dat dit corso, zonder beding, de vorigen ver zal overtreffen. Ook aan de terreinversiering wordt de noodige zorg besteed. Reeds hedenmorgen zijn daar voor door vele vrijwillige handen de werk zaamheden aangevangen. Het viel ons op, dat en de bevolking en de talrijke gasten met het corso medeleven. Reeds hedenmor gen was het in het van Reenenpark druk met kijkers naar de werkzaamheden. Vooral de historische poort, die met l^et oog op het bezoek van graaf Flor is de Ille in D88 aan Bergen gemaakt wordt, stond in het teeken van de belangstelling. Het valt haast te be treuren, dat al deze arbeid slechts voor een paar uur feest verricht wordt. Die paar uren zullen echter in het teeken van de be langstelling uit geheel het land staan. Bij het comité kwam bericht in, dat de repor tagewagen van de Avro komt om het ge luidsgedeelte van het corso op te nemer terwijl de Phohi dit naar Indië zal uitzen den en Polygoon het corso zal filmen. INGEKOMEN PERSONEN. Johanna Groot, r.k., echtg. van Joannes Ruis, Baansigel 25a, van Koedijk. Sijtske Leijen, N.H., dienstbode, Lyceumstraat, van Koedijk. J. G. Wilms, N.H., los-arbeider K. van 't Veerstraat 9, van Amsterdam. A de Boer, N.H., kapster, Heul 23, van Enkhuizen. W. van Roon, r.k., kappers bediende, Nieuwstraat 11, van Breukelen Nijenrode. C. J. Kusch, r.k., winkelbe diende, Oudegracht 174, van Oudkarspel. H. M. van Touw, r.k., echtg. van G. G. de Zeeuw, huishoudster, Eikelenbergstraat 52 van Roterdam. A. M. van der Bijl Ger.K., huishoudster, Visserslaan 7, van Leeuwarden. A. J. van der Heide, geen electricien, Houtweg 9, van den Helder. Ch. Kramer, r.k., assistente in de huish. Stationsweg 6, van Maastricht. W. van den Berg, r.k., broodbakker, Kennemer- straatweg 64, van Leiden. C. W. Hooge- boom, r.k., chauffeur, St. Josephstraat 20, van Bergen. A. G. de Waard, N.H., echt- gen. van C. W. Hoogeboom, St. Josephstr, 20, van Zijpe. J. A. Koster, r.k., leerling verpleegster, Emmastraat 77, van 's-Gra venhage. C. A. Fehrmann, N.H., leerl verpleegster, Wilhelm inalaan 11, van Gro ningen. W. Heessels, geen, decorateur chocoladefabriek, Tienenwal 36, v. Oudorp J. B. de Vries, geen, echtgen. van W. 110 MED. INSTITUUT». ACCOUNTANTS BIEEKERSKADE 4 ALKMAAR Heessels, Tienenwal 36, van Koedijk. S. Reuijl, geen, zonder beroep, en echtg. J. P. van der Wal, Rippingstraat 24 van- Kampen. J. B. Goedejohan, geen, onder-machinist, en echtgen. en kinderen, C. W. Bruinvis straat 21, van Amersfoort. W. G. ter Beke, r.k., Brouwerstraat 8, van Haarlem D. Greben, geen, onder-machinist, en echtg. en dochter, Bisschop Bottemanne- straat 68, van Amersfoort. P. Groot, N.H., timmerman, Stuartstraat 31a, van Hens broek. A. Posthumus, N.H., z.b., Kooltuin 9. van Amsterdam. C. H. Mulder, r.k., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Hoorn. N. A. Vlaar, r.k., brood- bakkersknecht, Schteldoekshaven 8, van Ursem. A. IJ. Eggers, N.H., zonder be roep, P. Julianalaan 14, van Bergen. P. Pannekeet, r.k., timmerman, en echtg. en kinderen, Stationstraat 61 van Noordschar- woude. M. W. P. Kappen, r.k., winkelier in comestibles, en echtg. en kinderen, Scharloo 17, van Hoorn. J. Godefroy, N.H., kruideniersbediende, Prins Hendrikstraat 28, van 's-Gravenhage. A. J. W. Baas, R.K., zonder beroep, en ectgenoote en kinderen, Emmastraat 25. van Bergen. M. W. F. Kroon, WGem., kan toorbediende, Kennemerpark 21, Van Am sterdam. B. de Haan, G.K., leerl. ver pleegster, Wilhelminalaan 11, van Renkum. A. J. J. van Hulzen, geen, zonder beroep, en echtgenoote, Krelagestraat 1, van Heiloo. A. K. Goldschmidt, N.I., weduwe van B. J. Goldschmidt, Juliana van Stolberglaan 18, van Duitschland. C. P. van Krieken, N.H., dienstbode, Egmonderstraat 4, van Haarlem. A. M. Boots, R.K., dienstbode, Schermeerstraat 9, van Berkhout. G. J. J. Moerel, R.K., onderwijzer, en echtgenoote en kinderen, Lyceumstraat 61, van Haarlem. J. J. den Hertog, N.H., waterbouwkun dige, Houttil 5, van Alphen aan den Rijn. H. Idema, R.K., dienstbode, Popelmanslaan 10, van Heiloo. J. Tomassen, R.K., leerl.- machinist N. S., Paternosterstraat 5a, van Roosendaal. VERTROKKEN PERSONEN. B. Douma, Ger.K., boerenarbeider, van Westerweg 173 naar Koedijk. L. J. Buijs, R.K., smid, van le Tuindwarsstr. 13 naar Den Helder. J. Hofman, geen, z. b., van Polderstr. 14 naar Amsterdam. J. L. Veerman, N.H., z.b., van Kennemerpark 26 naar Utrecht. P. G. Veen, beambte Rijkswaterstaat, N.H., en gezin, van Kanaal kade 3a naar Velsen. H. J. Janssen, R.K.. winkelier in comestibles, en echtg., van Scharloo 17 naar Krommenie. J. J. Hoo- gendijk, N.H., machinist N.S., en gezin, van le Tuindwarsstr. 12 naar Amsterdam. - C. G. Kraijenhoff van de Leur, ingenieur Rijks waterstaat, geen, en gezin, van Kennemer- straatweg 79 naar Utrecht. H. Szalaty, dienstbode, van Kennemerstraatweg 79 naar Utrecht. G. Kuyper, N.H., wed. van D. Sougé, z. b., van Baanstr. 11 naar Heiloo. W. Cnossen, N.H., pikeur, van Heemraad- str. 2 naar Zoetermeer. J. de Jager, geen, broodbakker, en zuster, v. Steijnstr. 31 naar Zeist. E. M. Dongelmans, R.K., dienst bode, van Scharloo 17a naar Schagen. P. J. Verbey, R.K., liefdezuster, van van Ever dingenstr. 18 naar 's-Gravenhage. J. Keu ris, slager, van Ritsevoort 42 naar Oterleek. H. van Diest, geen, z. b., van Oudegracht 114 naar Amsterdam. C. M. H. Wijmenga, R.K., winkeljuffrouw, van Laat 138 naar Velsen. C. J. Luken, R.K., z. b„ van Wes terweg 22 naar Haarlem. A. P. Meijer, N.H., telefoniste P.T.T., van Kennemer straatweg 99 naar Maartensdijk. (Ongecorrigeerd). Tot predikant bij de doopsgezinde gemeente te Broek op Langendijk is beroe pen ds. jnr. J. A. Oosterbaan te Hilversum Tot predikant bij de herv. gemeente te Grootschermer ds. J. L. Brinkerink te Nes op Ameland. De stand der werkloosheid. De werkzaamheden op het land zijn in sterke mate verminderd, terwijl de export van tuinbouwproducten van dien aard is, dat slechts weinige transportarbeiders werk kunnen vinden. Dientengevolge staan thans by het agentschap van de arbeidsbemidde ling ingeschreven 23 landarbeiders en 25 transportarbeiders. Voorts 1 schoenmaker, 1 timmerman en 1 kuiper. Maand-omzet veiling. Verhandeld is: Aardappelen 1.723.050 K.g. 2.002.700 K.g 24.950 K.g. 8.725 K.g. 175 K.g. 3.575 K.g. Witte kool Zilver Uien Slaboonen Roode kool Tuinboonen De omzet bedroeg in Juli 1938 tegen 73.900.24 in Juli 1937. 2.750 K.g. 12.000 K.g. 1.432 K.g. 2.150 K.g 125 K.g. 67.273.41 Eerste Mis Zondag heeft de neomist, pater J. van der Pol, van de orde der Kruisheeren, zijn eerste H.Mis opgedragen in de parochie. Hoewel de jeugdige priester geen der onzen is (zijn ouders wonen ongeveer 3 jaar onze gemeente) heeft het aan de plechtige ontvangst en eerbetoon geen afbreuk daan. De intrede Zaterdagavond voor lof, zoowel als de eerste H.Mis werd door velen bijgewoond. Het Fanfarecorps Caecilia bracht hem en zijn familie senerade. Een fraaie eerepoort, 's avonds verlicht, trok veel bekijks. Verkeerstelling. Vanaf Zondagmorgen 3 uur tot Maan dagmorgen 3 uur is hier een verkeerstelling ge- het St. een im Meest zwakke wind uit oostelijke tot zui. delijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk nog regen of on weersbuien, later wellicht opklarend, warm, in het oosten zeer warm. Nog steeds hooge temperaturen. Het uitgestrekte gebied van lagen lucht druk heeft zich over geheel Centraal- en West-Europa uitgebreid. Hierin liggen verschillende minima, die zich zeer langzaam verplaatsen en aan leiding geven tot lang aanhoudende onweers buien met overvloed: gen regen. Gister morgen meldde Lyon 42 m.M., in het laatste etmaal viel te de Bilt 30, te Calais 18, te Croydon 20 m.M. regen. De onweders brengen geen afkoeling van beteekenis en overal zijn de nachten zwoel en warm. Het gebied van hoogen luchtdruk in het noordoosten houdt stand en in Fin land en Zweden keerde de warmte terug. Het weer is er helder en mooi en dit zonnige weer reikt tot over de Oostzee tot in Midden- Duitschland. In Engeland en Ierland is het weer als in ons land, betrokken, en vallen nog hier en daar regens. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan wijkt terug bij de nadering van een depressie ten zuid westen van IJsland, die reeds regen brengt en krimpenden wind langs de twintigste meridiaan Westerlengte. In de Alpen is het weer in de noordelijke ketens slecht, verder naar het zuiden beter. Het is te verwachten, dat het zwoele weer aanvankelijk nog zal aanhouden, doch dat het weer morgen in den loop van den dag weer wat droger en zon niger zal worden. De temperatuur blijft hoog. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.11 tot 5 01 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 9 3.11 3.37 11.55 10 3.45 4.09 0.15 0.33 11 4.19 4.44 0.54 1.10 12 4.53 5.16 1.30 1.46 gehouden. De telling geschiedde door be voegde ambtenaren, geassisteerd door werx- loozen. Naar we van de tellers vernamen was het gemiddelde van alle verkeer 240 per uur. Het percentage voetgangers #as nog geen 10 pCt. De telposten waren bij de café's van de heeren Roozing en van der Peet, bei den aan den Rijksweg. Aanrijdingen. Het enorm drukke verkeer eischt groote oplettendheid, ook al door de werkzaam heden aan den Rijksweg. Het verkeer aan den Heerenweg is dientengevolge sterk ver groot, zoodat ook daar voorzichtigheid noo- dig is. Dat bleek o.a. uit een ongeval, waar bij de heer J. S. uit Amsterdam een *uffrouw uit Zuidscharwoude aanreed. Dr. Hoekstra verleende geneeskundige hulp. De aanrijder bleek bereid mej. B. naar huis te brengen. Vroolijkheid in Tempo. Het strandcomité 1938 heeft met de organisatie van een gezelligen avond in hotel Welgelegen Vrijdag de feestelijk heden ingeluid op een wijze, die het beste doet verwachten. Meer dan 200 gasten hadden de uitnoodiging van het comité aanvaard en begroetten reeds direct in enthousiaste stemming den conferencier Benny Vreden, die den avond opende met het door hem zelf gemaakte liedje „We <iaan naar Egmond". Als oud-badgast van Egmond was het hem natuurlijk wel toe vertrouwd den lol der badplaats te zingen, waarbij ook het E^mondsche dialect hem wel vertrouwd bleek. Getrouw aan het parool van dezen avond „Vroolijkheid in Tempo" werd het pro gramma op zeer vlotte wijze afgewerkt. Eline Pisuisse zong verschillende aardige levensliedier. waarvan vooral een liedje van haar vader „De Poppen" luiden bijval oogstte. Ook haar Zeeuwsche hoerenlied jes, gezongen met veel expressie, in Zeeuwsch costuum, sloegen in. Benny Vreden bracht enkele liedjes uit den goeden ouden tijd, gaf met veel bra- vour enkele accordeon-nummers, o.a. een aardige opera-potpourri en Tiger-Rag en oogstte vooral groot succes met ,,'t Peerd van oome Loeks is dood". Eenige leden van het Ballet „Maria Pe- trelli" vergastten de aanwezigen op een „Tarantella" en een „Gavotte", terwijl vooral de „Gotta", een dans, begeleid met castagnetten, de aandacht trok. Jammer was het, dat velen, doordat de dansvloer niet verhoogd was, dit gedeelte van het programma slecht konden volgen. Benny Vreden, Wim de Vries en Eline Pisuisse gaven voorts nóg enkele één- acters, die geheel bij het luchtige pro gramma van dezen avond pastten, terwijl Wim de Vries op meesterlijke wijze enkele pianosoli ten gehoore bracht. Na afloop van het programma bleven velen nog langen tijd bijeen voor een dansje, onder leiding van het studenten Jasz-orkest The All Star Melodians.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3