Aqenda £aatsU A UkecAecuM AMSTERDAMSCHE BEURS Uitkeering in beide gevallen nihil. OUDORP Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht 37% 3l*-%« 14H/» 313/.8 EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. HET VICTORIA-THEATER. De heer Joh. Weber, de eigenaar van het Victoria-théater", is in wezen een Ame- rikaansch zakenman, die begrijpt, dat een amusementsgelegenheid, wil deze in het teeken van de voortdurende belangstelling van het uitgaande publiek staan, zoo af en toe in een ander kleed moet worden ge stoken. Voor een zuinigen Hollander is dit niets. Die bouwt het liefst voor drie geslachten en wanneer het een bankgebouw betreft geeft dit een zeker cachet van soliditeit. Het amusementspubliek stelt evenwel andere eischen, waardoor alleen de moder ne zakenman, die dit verstaat, zich kan handhaven. Zooals gezegd behoort de heer Weber tot dezulken. Ditmaal is hij wel zeer radi caal opgetreden. Volgens plannen van den architect H. v. d. Heyden uit Rotterdam, den bouwer van de nieuwste bioscoop theaters, heeft hij ditmaal inwendig een nieuw théater gesticht. In werkelijkheid zijn van de bekende bioscoop slechts de vier muren blijven staan, waarvan de frontmuur ook nog een ander aanzien heeft gekregen. Dit alles is ook op Amerikaan- sche wijze tot stand gebracht in den tijd van slechts vijf weken. De eer daarvan komt toe aan den Alkmaarschen aanne mer, den heer H. Vos, die ook het théater bouwde en eveneens de vorige verbouwin gen verzorgde. Het entree is ruim gehouden. Na het passeeren van de kassa komt men in een ruime hall met een gemakkelijke trap, voor op- en neergaand verkeer naar het 3 M. verlengde frontbalcon (de onpractische zij balcons zijn opgeruimd). Voor de bezoe kers van het balcon is boven een gezellig zitje gemaakt, waarvoor een deel van het woonhuis is opgeofferd. Het overige ge deelte van het woonhuis zal in de toe toekomst als koffiekamer worden inge richt. De tijd om dit reeds thans te doen ontbrak. In de bioscoopzaal is alles zoo ruim moge lijk gemaakt. De paden, die voorheen 0.90 M. breed waren, hebben thans een breedte gekregen van 1.30 M. De ruimte tusschen de stoelen is 5 c.M. verbreed, waardoor bereikt is, dat zelfs bezoekers met lange beenen, niet meer door de vóór hen staande rij banken worden gehinderd. Het tooneel is 1 M. gezakt, waardoor men een beter gezicht op het doek heeft gekregen. De hinderlijke langs de wanden geplaat ste radiotoren en de palen vau de zij bal cons zijn verdwenen, 't Nieuwste Zwitser- sche systeem voor het toevoeren van warme en koele lucht vond in het geheele théater toepassing. Zooals in moderne théaters gebruikelijk is, is ook een indirec te verlichting toegepast. De kleuren creme, geel en donker oranje doen prettig aan. In de parterre is het plafond verhoogd. De nieuwe filmapparaten werden in de cabine geplaatst. Brandgevaar is uitgeslo ten. Films die niet draaien zijn in een aangrenzende brandvrije kluis geplaatst. Het Victoria-théater met zijn 550 zitplaat sen geeft straks een beeld- en geluids weergave, zooals men die slechts in de théaters in onze groote steden, met 1500 plaatsen, vindt. Alkmaar kan thans bogen op het bezit van een modern bioscoop-théater en wy twijfelen er niet aan of de heer Weber zal door de practijk het bewijs krijgen, dat het goed gezien was, het daarvoor noodzake lijke financieele offer ie brengen. DE BRIEVENBUSSEN. Met ingang van vandaag zijn alle groote staande brievenbussen in onze stad ver dwenen en vervangen door moderne han gende exemplaren. De oude, die in het ge heele land zullen worden opgeruimd, zijn stukgeslagen en naar een „kerkhof" ge bracht, omdat zij ouderwetsch en niet mee als aan de eischen voldoende worden ge acht Wat de nieuwe bussen betreft, zij opge merkt, dat die op het Zevenhuizen thans is bevestigd aan het gebouw van de inspec- *ie der belastingen bij den dienstingang van het postkantoor. De lichting zal plaats hebben vóór eiken postdienst, vijf minuten eerder dan die van de bus van het post kantoor. Aan het gebouw van het Land- bouwhuis zal voortaan geen brievenbus meer te vinden zijn. Aan den Nieuwlandersingel heeft de nieuwe bus ook een andere plaats gekre gen, n.1. naast de postzegelautomaten. INZAMELING VOOR T.B.C.-BESTRIJDTNG. Dank zij het initiatief van den heer Nordemann, directeur der N.V. Spaander's Kleedingmagazijn, konden Maandag 8 Aug. j.1. reeds een drietal teilen, gevuld met oude rijwielplaatjes en andere oude metalen aan het consultatie-bureau voor t.b.c.-bestrijding worden afgeleverd. Nog is alles niet binnen. Er zijri nog velen, die oude metalen in hun bezit hebben, doch voor al dezen bestaat nog gelegenheid hun oude metalen te bezor gen aan meergenoemd bureau. De heer Nordemann heeft eer van zijn werk. Mogen straks velen het voorbeeld van hem volgen! UITDEELINGSLIJSTEN. Ter griffie van de Arrondissementsrecht bank alhier zijn gedeponeerd de eenige uitdeelingslijsten in de faillissementen van a. D. v. d. Meer, meubelhandelaar te Alkmaar; b. J. Bruin Dz., Bovenweg, St. Pancras. BENOEMD. Niet de heer W. Huiberts is benoemd tot volontair ter gemeente-secretarie te Zuid- scharwoude, maar de heer J. Huiberts. FAILLISSEMENTEN. Heden werden in staat van faillissement verklaard: G. Kramer, kruidenier, Camperduin- Schoorl, mr. Ubbens, rechter-commissaris; mr. Kamminga, curator. Jb. v. Leyen, winkelier en arbeider, Broekerhaven, gem. Bovenkarspel; mr. Le deboer, rechter-commissaris; mr. Thomas, curator. HET ZEEKAMP VAN HET NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Een der deelnemers aan het kamp, de heer Th. Ruygrok, schrijft ons: Van 1 tot 14 Augustus liggen op Wie- ringen in de haven van Den Oever, Hr. Ms. Buffel en 12 marine-zeilsloepen. Terwijl het in Nieuwediep rustig is, is de haven van Den Oever vol leven; er wordt gezeild, geroeid, gezwommen, pret gemaakt en gegeten! Het Nationaal Jongeren Ver bond heeft van de Koninklijke Marine het logementsschip Buffel en de 12 sloepen te leen gekregen, om haar leden en vrienden een waterkamp te geven, zooals er zelden een waterkamp wordt gehouden. Hier leeren de jongens, onder leiding van hun eigen schipper, het zeilen beoefenen; het leven op zee, het leven in de frissche lucht, zooals elke Hollandsche jongen het wenscht. Honderdvyftig jongens wonen 2 weken op de Buffel, waar ze eten en slapen, hun ochtend-gymnastiek doen, en 's avonds luisteren naar een voordracht of een lezing, kijken naar een film of samen met hun zang een paar prettige uurtjes doormaken. Maar de hoofdzaak is zeilen, zeilen op het IJselmeer, op de Waddenzee of op de Noordzee en haar zeegaten. Mede in ver band met den zeevaartdag op 3 September a.s. in Scheveningen, is Den Helder een voornaam doel. Daar gingen we 9 Aug. naar toe met de eb in 4 uur, en keerden, na de haven en Hr. Hs. Sumatra bekeken te hebben, terug met den vloed, om in 2 uur (met 't windje) weer op de Buffel te rug te zyn. Woensdag naar Den Helder: In kiellinie voeren we de haven binnen. Met een fijn windje konden we vlak voor den wal de zeilen laten vallen. Er stonden twee punten op het programma: Kransleg- ging bij het monument „Voor hen die vie len", en een bezoek aan den onderzeedienst. Tegenover de gebouwen van den Zeekrijgs raad werden wij opgesteld, en met tamboer en hoornblazers werd naar het monument gemarcheerd. Daar werd, in tegenwoordig heid van den Schout, bij Nacht Jolles een krans gelegd door onzen commandant mr. O. Verdoorn, die ook een korte toespraak hield. Na deze plechtigheid werd de on derzeedienst bezichtigd. Morgen (Donder dag) zal het Zeekamp, weer en wind die nende, Hr. Ms. vliegkamp de Mok bezich tigen. ESPERANTISTEN IN SCHOORL. Woensdag ving te Schoorl de interna tionale jeugdbijeenkomst voor esperantisten aan. Vele jeugdige esperantisten hadden zich opgemaakt tot een bezoek aan deze bijeen komst en Schoorl heeft thans binnen zijn grenzen een wel zeer internationaal gezel schap: Engelschen, Polen, Belgen, Fran- schen, Portugeezen, ja zelfs een Australiër zullen gedurende een week hier vertoeven. Al deze jonge esperantisten kunnen, welke ook hun landstaal moge zijn, met elkander spreken, eikaars gevoelens leeren kennen, zij zijn door de schepping van Zamenhof al len één, met één ideaal, het propageeren van het esperanto, als middel dat leidt tot de verbroedering der volken. Onmiddellijk na aankomst in Groet, waar het centrum der bijeenkomst is, hebben de deelneemsters en deelnemers zich begeven naar hun nachtverblijven, respectievelijk de o.l. school te Groet en het gem. gymnastiek lokaal te Bregtdorp. Hierna vond een gezamenlijke maaltijd plaats in het r.k. Vereenigingslokaal te Catrijp. Door de goede zorgen van de com missie, die de bijeenkomst had voorbereid, was het lokaal gezellig versierd met de be kende esperanto vlaggetjes. Omstreeks negen uur vond de officiëele verwelkoming plaats, eveneens in genoemd lokaal. De heer P. Krijt verwelkomde de buiten- landsche gasten in het bijzonder en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen uit alle deelen van Europa en zelfs uit een ander werelddeel hier waren gekomen om deze bijeenkomst bij te wonen. Hierna werd staande het esperantenlied „La Espera" gezongen, hetgeen een zeer bij zonderen indruk maakte. Ds. Boeke, hervormd predikant te Schoorl, verkreeg daarna het woord en sprak er zijn bijzondere vreugde over uit, dat deze bijeen komst juist in Schoorl heeft mogen plaats vinden. Spr. hoopte, dat de congressisten zeer mooie herinneringen aan hun verblijf in Nederland en in het bijzonder aan dat in Schoorl mochten behouden. De heer Glück uit Amersfoort deed een woord van propaganda hooren, waarin hij de deelnemers opwekte te blijven strijden voor het ideaal van Zamenhof: één wereld taal, opdat eens een groote algemeene broe derschap in de wereld zal zijn. Van de familie Zamenhof uit Polen en het congres van La Estonto Estas te Londen werden tijdens deze bijeenkomst telegram men ontvangen, hetgeen de deelnemers be grijpelijkerwijs zeer verheugde. Na declamatie en zang werd deze eerste avond besloten ën togen de deelnemers naar de verschillende gebouwen, alwaar zij spoe dig hun legersteden opzochten. Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De stervende zwaan (rom.); hoofdrollen Yvette Chauvire, Mia Slavenska en Janine Charrat. Toegang voor alle leeftijden. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Hon derd mannen en één meisje (amus.); hoofd rollen Deanna Durbin, Leopold Stokowsky en Adolphe Menjou. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolongeerd). Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hollywood Hotel (amus.); hoofdrollen Dick Powell, Rosemary Lane, Hugh Herbert, e. Toegang voor eiken leeftijd. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.05 tot 5.06 uur licht op. GESLAAGD. Voor het door de H. M. V. gehouden examen te Den Haag slaagden mej. W Luttik te Zaandijk voor onderwijzeres lingerie- en kinderconfectie en mej. A Kehl te Heiloo voor onderwijzeres costuum en mantelvak. TE WATER GELATEN. Gister is onder groote belangstelling van publiek van de scheep werf Nic. Witsen en Vis N.V. met goed gevolg te water gelaten een motor-directiesleepboot, genaamd Tender, gebouwd voor rekening van den Rotterdamschen Lloyd. De afmetingen er van zijn 18 X 5 X 2.30 Meter. Er zal een 200 p.k. dieselmotor in worden geplaatst, voorzien van oliedrukkeerkoppeling. Het vaartuig heeft een ijsbrekervoorschip en is voorzien van centrale verwarming, opdat het steeds vaarklaar zal zyn en onder alle omstandigheden dienst kan doen. Behalve den hoofdmotor wordt nog een 10 p.k. hulp-aggregaat ingebouwd met aangekop pelde dynamo en reserve lenspomp. Deze Óomp kan tevens op de dekwaschleiding worden aangesloten. Het schip is in vijf waterdichte compar timenten verdeeld, waarvan het voorste en de ach terp iek gebruikt kunnen worden om het schip te trammen bij ijsgang. Het directie verblijf voor-in is zeer zorgvuldig afgewerkt en in teakhout betimmerd. Het verblijf der bemanning is ingericht in het achterschip. Alles te zamen genomen is de boot zeer interessant en doelmatig ingericht. ESPERANTO OP DE KAASMARKT. Morgen zullen 200 jongelieden, jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar uit zes ver schillende landen thans allen te Groet verblijvende voor de groote internationale Esperanto- jeugdbijeenkomsten waarover wij reeds een en ander mededeelden een bezoek brengen aan de Alkmaarsche kaas markt. Wij hopen ,dat onze beiaardier, die reeds eerder het Esperanto-lied van den toren deed weerklinken, dit ook morgenvoormid dag een paar keer zal willen spelen als attentie voor de enthousiaste jeugdige Esperantisten. TOELATING RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen zijn tot de eerste klasse der rijkskweekschool te Alkmaar toegelaten de volgende leerlingen: Bep Moene en Jan van Twuiver te Alkmaar; Adriana en Anneke Grabowsky, Tini Pen ning, Koba Verhoogt en Marie van Peursen te Hoorn; Nel Broekhuizen, Bastiaantje de Ruiter, Ned Zwaag en Cornelis Dobber te Heiloo; Simon Bosma te Haringhuizen. Tot de tweede klasse werd toegelaten mej. Netty Zeiler te Bergen aan Zee. Afgewezen twee candidaten. AANRIJDING TE HEERHUGOWAARD. Gisternamiddag ongeveer 5 uur wilde de chauffeur K. met de vrachtauto van den heer de Boorder te Heerhugowaard van een zijpad bij den schilder Breed den Middenweg aldaar oprijden naar de richting Alkmaar. Gelijktijdig na derde uit noordelijke richting een N. A. C. O. bus, die een twintigtal werkloo- zen uit de gemeente Castricum vanuit de Wieringermeer huiswaarts vervoerde. De vrachtauto was reeds bijna op den weg, zoodat de bus meende te kunnen passeeren, toen over een brug de oude heer Kruijer zich eveneens op den Middenweg begaf en plots van achter de boomenrij te voorschijn kwam, zoodat de buschauffeur daardoor niet ver genoeg naar links durfde uit te halen, en de bus met volle vaart met den rechtervoorkant op den linkerachterkant van de vrachtauto reed. Deze laatste kwam met een hevigen slag tegen de boomen. Er deed zich geen persoonlijk ongeval voor, doch de beide zware voertuigen zaten zoodanig op elkaar gekiemd dat het verkeer gerui- men tijd versperd bleef. Beide voer tuigen waren deerlijk gehavend. De werkloozen werden met een andere bus der N.A.C.O. huiswaarts vervoerd. Naar we vernemen zal, daar de schuld vraag moeilijk op te lossen schijnt te zijn, door de rijksverkeersinspectie een onder zoek ter plaatse worden ingesteld. U HEBT IETS OP TE RUIMEN? Een „Vraag en Aanbod 35 cent p. 5 regels contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. (Ongecorrigeerd.) DE AMSTERDAMSCHE GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1939. Uitgaven overtreffen inkomsten met 6.593.000; toch nog sluitend door buitengewone middelen. Heden verschijnt de Amsterdamsche ge meentebegrooting voor 1938, waaruit blijkt dat volgens de ramingen voor dit jaar de ontvangsten 6.593.000 gulden minder zullen zijn dan de uitgaven. Voor genoemd bedrag zyn geen normale dekkingsmiddelen aan wezig. Niettemin heeft men de .begrooting sluitend weten te maken door den gemeen teraad voor te stellen genoemd bedrag te vinden door vermindering van het vrije kapitaal van het grondbedrijf, welke maat regel het gemeentebestuur slechts ziet als een middel tot overbrugging van een pe riode waarin het bereiken van een normaal sluitend budget onmogelijk is. DE KARIMATA VISCHT EEN HORLOGE OP. Nadat de Karimata vannacht eenige Spaansche matten ten een stuk wrakhout had opgevischt, zyn vanmorgen 'n gouden munt stuk en een horloge opgehaald. De Karimata bevindt zich thans op de grens van het afgepaalde gebied. De emmers stooten tegen e.en wrakstuk. Met nieuwen moed en met herleefde spanning wordt thans in zuid-oostelyke richting door gebaggerd. In ieder geval wordt nog vijf-en-twintig meter doorgegaan. Van de resultaten zal afhangen, of men er dan toe zal overgaan, den molen ongeveer zestig meter achteruit te halen, om dan rechts van het thans afgewerkte gebied opnieuw te beginnen. SMOKKELAAR GEARRESTEERD. In Noord-Italië is een bekend smokkelaar, die reeds verscheidene malen veroordeeld is, na een wilde achtervolging in een auto, ge arresteerd. De smokkelaar, die een zeer snelle wagen bestuurde, reed in volle vaart door het dorp Bergamo, tot schrik van de bevolking. Hij kon eerst gegrepen worden, toen zijn wagen bij een spoorwegovergang van den weg gleed en in een sloot terecht kwam. Hij werd achtervolgd over een weg van onge veer vierhonderd kilometer. DE SYNAGOGE VAN NEURENBERG AFGEBROKEN. In tegenwoordigheid van enkele tiendui zenden belangstellenden is men gisteren begonnen met het afbreken van de Syna goge te Neurenberg. Eerst werden met mokerslagen de beide lantaarns aan den ingang stukgeslagen en vervolgens werd de Davidsster, welke boven op het gebouw stond, omlaag gehaald. De menigte riep „Sieg Heil" en zong nationaal-socialistische liederen. TEVREDENHEID IN JAPAN. In officieele kringen in Japan is men zeer voldaan over den wapenstilstand en ook het volk, dat zeer nerveus was en dat een oorlog met Sovjet-Rusland verwachtte, is opgelucht. Wanneer de wapenstilstand een feit zal zijn, moet de volgende stap zijn de ontwa pening van de betwiste zóne, zoolang de grens nog niet is afgebakend. DE VOORVERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN. Bij de democratische voorverkiezingen in de Ver. Staten, die van groote binnenlandsch politieke beteeken is zijn, is in den staat Ohio de door Roosevelt persoonlijk gesteunde bondssenator Bulkley, een overtuigd voor stander van Roosevelts New-Dealpolitiek, met groote meerderheid van stemmen we der voor den senaat aangewezen. In Arkan- sas werd de eenige vrouwelijke senator, Hat- tie Caraway, een ijverig aanhangster van den New-Deal, eveneens herkozen. Daarentegen leed de New-Deal-politiek in Idaho een nederlaag. DUITSCH VLIEGTUIG VOOR OCEAANVLUCHT GESTART. Het viermotorige Focke-Wulf vliegtuig F.W. 200 „Condor" is gisteravond van het vliegveld Staaken (D.) opgestegen voor een vlucht zonder tusschenlanding naar de Ver een igde Staten. Volgens de laatste positiemelding nadert het toestel reeds de kust van New Found- land. De bemanning bestaat uit vier personen. De kermis. Evenals ander jaren heeft de kermis een rustig en ordelijk verloop gehad. Zij werd ook dit jaar door mooi weer begun stigd. Over het algemeen is het bezoek niet meegevallen, wat deels zijn oorzaak zal hebben gevonden in het overlijden van den pastoor en vooral des Zondags, in de te warme weersomstandigheden, waardoor vele stadsmenschen naar zee trokken. Niettegenstaande dit was het in de beide café's, waar voor uitstekende dansmuziek gezorgd was, gezellig als van ouds. Er werd volop gedanst en ook menige oudere kon de verleiding niet weerstaan zich nog eens op den gladden vloer te wagen. Bij het café van mej. G. Morsch werden Maandagmiddag volksspelen gehouden. Voor de heeren was het „wagenrennen" en voor de dames „koppenrapen". Zoowel door de heeren als door de dames werd met veel animo gestreden om de uitgeloofde prijzen. Dinsdagmiddag werden by café De Hen gelaar waar de heer Leering als eigenaar zyn 25ste kermis vierde, wederom volks spelen georganiseerd. Voor de heeren was het „mastklimmen" en voor de dames „stoelendansen". De uit slag van de heeren luidde: 1. H. Leering, 2. A. Bijpost, 3. Haile Selassie (Joh. Dekker), 4. G. Dekker; en die der dames: 1. G. Schot, 2. A. Dekker, 3. N. Leering, 4. Rie Comman deur. Verder werd alle dagen nog gelegen heid gegeven tot tonknuppelen of katgooien, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Meest zwakke veranderlijke wind, in het noordoosten gedeeltelijk bewolkt, droog warm weer, behoudens geringe kans op onweer. Overigens meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen inet kans op plaatselijke onweersbuien, vrU warm weer. Het gebied van hoogen luchtdruk over Zuid-Scandinavië nam in beteekenis af, ter wijl dat in het zuidwesten op den Oceaan zich naar het noorden uitbreidde. Op IJsland en in Noord-Scandinavië is de luchtdruk gedaald onder invloed van de in het noor den passeerende depressie. Rond de Oostzee, in Noord-Duitschland en in het noorden van ons land hield het warme zomerweer aan. In het zuidelijke gedeelte van het waar nemingsgebied is de lucht zeer vochtig, de bewolking zwaar, terwijl veel mist of lichte regen waargenomen werd. In Frankrijk en plaatselijk in Noord- Scandinavië is de temperatuur onder nor maal, overigens is zy vrijwel overal er boven. Gisteren overdag vielen in het zuiden van ons land nog plaatselijk zware onweersregens, Maastricht tapte dertig millimeter af. Het laat zich aanzien, dat het warme zomerweer in het noordoosten van het land nog zal aanhouden, behoudens ge ringe kans op onweer. Overigens wordt vrij zware bewolking verwacht, met eenigen lichten regen of nog kans op plaatselijke onweersbuien, met vrij warm weer. De wind zal zwak en ver anderlijk van richting zyn. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat v.m. nun. vm. n.m. 12 4.53 5.16 1.30 1.46 13 5.22 5.47 2.03 2.17 OPGAVE VAN NOOKDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 11 Augustus 1938. f lil* STAATSLEENINGEN. 3—3X Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5% Duitschl. '30 m verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij_ Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKFN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoa Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac I I l Vorige koers 100"/l6 29Vw 150 1563/, 153 139% 46% 91 306% 247% 156% §27 4U/16 7'/. 3ó%o 31 :i16 14%6 6% 457 47. 472% 187 1S9 84'/, 74 156 3331/a 346'/g 76% 31% 123/, 233 Vs 1693/, 132% 164% 114% 3'Vl6 106 87% 1201/g 118% 229 292'/, 253% 28% 15% 10% 68 4% laatste 2.45-3.00 102%, 100%, 29% 149% 156 156 140% 46%-% 91% 3053/, 2494-50 157j-% 371/4 26i-"y„ 44%-% 7%« 35%-3/4 6V4 4576-% 4% 474-7, 1853/, 188% 84%-% 73 155 334 3463/,-7 76 31% 12MBA» 11'Vu 2347, 169 129 161 115 106 87.' 119J-20 117% 228% 291 253% 28% 15 10% 68% 4^18 fExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83% 1.83% Londen 8.95»/, 8.95%, Berlyn 73.60 73.53 Parys 5.00 44 5.00 H Brussel (Belga) 31 02 30.92 Zürich 42.00 41.98 Kopenhagen 39.97 X 39.97 K Stockholm 46.1744 46.1744 Oslo 45.00 45.00

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2