AMSTERDAMSCHE BEURS hensbroek limmen heiloo stom petoren LAATSTE BERICHTEN. WIERINGERWAARD PETTEN Ligusterpijlstaart. EERSTE BLAD. Zooals gezegd, bezit de V.V.V. in het open luchttheater een prachtige gelegenheid voor het organiseeren van avondafleiding. Door den bouw van het groote paviljoen in den tuin van „Duinvermaak" verkeert Bergen zelfs in een bevoorrechte positie tegenover andere openluchtheaters. Daardoor toch is het mogelijk geworden om niet te groote stukken, zooals gisteravond het blijspel „Rond een half millioen", in het paviljoen te spelen. Het is ons opgevallen, dat steeds een onge veer gelijk aantal gasten blijk geeft de voor stellingen in het openluchttheater op prijs te stellen, doch dat er velen zich nog door de weersomstandigheden laten weerhouden er heen te gaan. Over de eigen bevolking van Bergen spreken wij maar niet, die heeft het te druk met het seizoenwerk. Deze gasten moeten echter begrijpen, dat men beter ge zamenlijk, door het koopen van voorverkoop kaarten, het aan een voorstelling verbonden risico kan dragen, dan door dit aan de V.V.V. of aan de tooneelgezelschappen te laten. Wie, zooals wij, gisteravond in het pavil joen de voorstelling van het blijspel „Rond een half millioen" van Jan Ballings door de Vereenigde Haagsche Spelers heeft bijge woond en het enthousiasme van de daar aanwezige gasten, over stuk en spel, heeft gadegeslagen, moet met ons hebben gecon stateerd, dat het zomerpubliek aan lichte blijspelen boven zware literaire stukken, die als kunstwerk hooger staan, de voorkeur geeft. De V.V.V. zal goed doen hiermede voor de toekomst rekening te houden. „De Vereenigde Haagsche Speler" onder leiding van Pierre Balledux hebben èn met „Amor in de Pastorie" èn met „Rond een half millioen" bewezen, dat zij in staat zijn het publiek kostelijk te vermaken. De mo gelijkheid bestaat, dat de volgende week dit ge..elschap in het openluchttheater nog een herhaling geeft van het blijspel „Amor in de Pastorie", dat ook bij slecht weer in het paviljoen gespeeld kan worden. Voor het volgend jaar zal de V.V.V. o.i. goed doen den ingang van het openlucht theater een waardiger aanzien te geven. Nu ligt deze verborgen achter een snoeptent, die daar zeker niet op haar plaats is en gevoege lijk verplaatst kan worden. Wie de openluchttheaters te Oisterwijk, Velp, Valkenburg en Arnhem bezoekt, weet, dat men daar de toegangen naar het theater zoo heeft gemaakt, dat ze een blijvende reclame voor het bezoek zijn. Bergen neme hieraan een voorbeeld. BENOEMD. Bij beschikking van den minister van financiën is de ontvanger der directe be lastingen, enz., P. Ensingh, vroeger alhier, verplaatst van het kantoor Lemmer naar het kantoor Medemblik. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREÜIET N.V. van Woensdag 17 Augustus 1938 Vorige koer* STAATSLEENINGEN. 3—3 H Nederl. 1938 102 3 Ned -Indië 1937 100% 5H Duitschl. '30 ra. verkl. 27s/« BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mii Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gera. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Ara. Smelting Anaconda 1473/, 156 147 135 42% 89 308 241 Vs 154 Vu 34% $2% Bethleh. Steel41 Cities Service Generaal Motors 3 l'% Kennecott Copper 29% Republic Steel 13 Standard Brands 5% Steel comm. 427/i6 U. S. Leather4%8 CULTUUR MAATSCH. H. V. 4597, Java Cultuur125 Ned. Ind. Suiker Unie .1:0 Vereen. Vorstenlanden 787» MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij707, Redjang Lebong 153 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 3241/» Kon. Petr. 337-7, Perlak 767, Phillips Oil29'/, Shell Union 1118Ab Tide Water 10% RUBBERS. Amsterd. Rubber 221 /8 Deli Bat. Rubber .152 Hessa Rubber123 Oostkust 158 Serbadjadi 105 3»/m 102»/, 817. 116% 116 2221/, 2857» 254 25'/, 13% 97. 65 4% laatste 2.45-3.00 102 100% 287, 148 156 149 138 437,-7» 89 3087/g 2477,-8 1551/, 357, 25%. 427i« 6 33% -i 29% 13Va 5'% 43-1% 47. 4621/,-! 1757, 180 80% 70 150 3261/, 337-7, 76 297. 127» 10i-% 2257, 158'/, 1297, 155 109 3%6-V, 103 83 118 1177, 2257, 2917, 257-9 27 131%-! 97,« 641/, 47/s Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKTN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacilic Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac tExclaim. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers J4, heden 54 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.85s/i» Londen 8.93'/, 8.93%, Berlijn 73.50 73.3754 Parijs 4.99 54 4.99% Brussel (Beuga) 30.87 30.80 Zürich 42.— 41.91 Kopenhagen 39.9254 Stockholm 46.10 46'^ Oslo 44.95 44.9254 Praag 6.34 AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer N. J. Schaap alhier werd hedenmiddag ten kan tore van de bouwvereeniging „Goed Wo nen" aan de Popelmanslaan aanbesteding gehouden van a. het buitenverfwerk van 108 woningen aan en bij den Baansingel en b. idem aan 32 woningen aan en bij de St. Josephstraat. Ingeschreven was als volgt: H. Hout te Alkmaar a 4820, b 1880, massa 6700; W. Goedhart en Co. te Limmen a 4542, b 1408. massa 5950; Goedhart te Uitgeest a f 4150, b 1075, massa 5175; Fa. P. Portegies te Castricum a 3750, b 1100, massa 4750; Th. Groothuizen te Alkmaar b 1050, a 3550, massa f 4550; Joh. Schotten te Alkmaar a 3678, b 978, massa f 4500; Jac. Narold te Alkmaar a f 3480, b 1035, massa 4485; Nfjman en Zonen te Alkmaar a 3400, b 1084, massa 4450; S. Koster en Zoon te Alkmaar a 3300, b 1040, massa 4340; J. de Boer te Alkmaar a f 3500, b 750, massa f 4250; v. d. Sluis te Alkmaar, a f 3250, b f 950, massa 4200; T. H. Komen te Alkmaar a 2990, b 1085^ massa 4075; J. Langenberg te Alkmaar a 2905, b 1015, massa 4010; H. J. Wesseling te Alkmaar a 2816 b 1178, massa 3994; A. Breet te Heerhugowaard, massa 3884; J. Rozendaal te Bergen a 2750 b 1020, massa 3700; J. Vreeker te Alkmaar a 2698 b 998, massa 3655; C. Burger te Alkmaar a 2772 b 797, massa 3565; H. Boels, Groningen a 2095, b 898, massa 2790; P. Baltus te Oudorp perc. b 600; G. F. de Munk van Woerden te Alkmaar perc. b 990; Pieterse Co. te Alkmaar, perc. b 896; Friedt en Zonen te Bergen perc. b 996; W. Zoet en Zonen te Amsterdam perc. b 1025; P. Bakkum te Alkmaar perc. b 899; W. Bakkum te Alkmaar perc. a f 2870, b 890; Firma v. d. Meer en Schut te Alkmaar perc. a 2900, perc. b 864; T. H. de Visser te Alkma'ar perc. a 3888, perc. b 910. De gunning zal nader worden medege deeld. (Ongecorrigeerd). Jkovinciaal Hieuw Onze plaatsgenoot den heer H. Schenk slaagde gisteren in Den Haag voor de Ni) verheidsakte, N Ilb, voor lijnteekenen, handteekenen en decoratiefteekenen met verklaring van voldoende paedagogisch in zicht. De geslaagde heeft de vereischte bekend heid verkregen door het volgen van avond cursussen en overdag helpt hij zijn vader in de zaak. De jubileumfeesten Voor de te houden jubileumfeesten werd door de ingezetenen 373.35 bijeengebracht, benevens 100 van de gemeente. Het programma voor de feestviering is vastgesteld als volgt: Maandagavond kerk dienst waarbij de zangvereeniging „Apollo" een paar zangnummers zal geven. Dinsdag 6 September: gevel- en étalageversiering. Tractatie ouden van dagen en bedeelden; een half uur klokluiden; optocht van de muziekver. „Ons Genoegen"; Kinderspelen met voor elk ind een blijvend aandenken; 's middags optocht met versierde fietsen; volksspelen; 's avonds gondelvaart vanaf Nieuwesluis en avondfeest op het sportter rein met de vertooning van de film „40 jaar Wilhelmina". De jeugdherberg De Zevensprong. Evenals in 1937 werd ook nu de Pette- ner Jeugdherberg bezocht door een groot aantal trekkers uit binnen- en buitenland. Vooral de toename van de buitenlanders is merkwaardig. Tot nu toe kwamen er 2 Duitschers, 30 Engelschen, 10 Belgen, 6 De nen, 22 Amerikanen, 30 Zwitsers, 4 Schotten en 3 Noren. Op 7 Augustus werden 2 Amerikaansche trekkers ingeschreven, die uit Los Angeles (V.S.) afkfosmtig waren. Voor de week-enden in de maand Sep tember, ter gelegenheid van het 10-jarig be staan, bestaat groote belangstelling en de verwachting schijnt gerechtvaardigd, dat er dit jaar 3500 overnachtingen zullen komen. Regeeringsjubileum-comité, Alhier is, na een bespreking ten Raad- huize, een circulaire aan de burgerij gericht om deel te nemen en financiëel steun te geven voor de feestelijkheden met het regeerings-jubileum. Een eere-comité is ge vormd bestaande uit de heeren: J. J. Nieu- wenhuysen, burgemeester, J. Valkering Tzn. en C. Pepping, weth., P. W. de Wolf, pastoor en M. J. F. van Oppen, arts. Het verkeer verlegd Heden is het verkeer voor fietsen om gelegd. De fietsers moeten thans over den Heerenweg. Dit is zonder twijfel een ont lasting voor het snelverkeer, doch uitkijken blijft de boodschap, daar men, wanneer de vrachtauto's moeten stilstaan, geen gezicht heeft op het verkeer. De kermis; volksspelen. Dinsdag, den laatsten kermisdag, wer den voor het c&fé Kamsteeg als gewoonlijk volksspelen gehouden. Prijswinnaars waren: mesjes 69 jaar, 1 Miep Pomper, 2 Jollie Wolthuizen, 3 Bets Koopmans. Meisjes 1013 jaar: 1 Ali van Boven, 2 Sijtje Wolthuizen, 3 Annie Leegwater. Jongens 6—9 jaar: 1 Jaap Pijper, 2 Piet Buis, 3 Wim v. d. Klooster. Jongens 1013" jaar: 1 Bouwe de Jong, 2 Gerrit Zuidema, 3 Dik Oudejans. Totaal namen 51 kinderen er aan deel. Van de dames, die geblinddoekt de wasch ophingen, wonnen le pr. mevr. La- keman, 2e mevr. StipriaSn, 3e mevr. Wit en 4e mej. G. Vlaming. Tonkruien met hindernissen: 1. P. Wit, 2 A. Blokker, 3 J. Bleeker, 4 K. Verweel. Na afloop werden de kinderen getracteerd op ranja en ze mochten een keertje gratis zweven. Het weer was intusschen slechter gewor den, de regen dreigde als spelbreker den voetbalwedstrijd onmogelijk te maken. Doch toen om acht uur de wind den regen op de vlucht had gejaagd, klonken op de brug nabij café Renses de tonen van Scher- meer's maskerade-fanfarecorps. En ziet, van alle kanten kwairan de verkleede spe lers en kijklustigen o{Wagen en zag men de allerdolste costumes. In optocht ti;ok de stoet naar het land van den heer D. Kra mer Glijnis, waar de twee plaatselijke elftallen zich opstelden en weldra speelden als leeuwen onder het schatergelach van het publek. De heer Jb. Hop reikte ten slotte den winnaars een groote krans bloe men over en gezamenlijk trok men weer naar café Renses, waar men tot laat in den nacht bleef feestvieren. Hier hield Kees v. d. Laan zijn „4 Midnicht Swingers" de danslustigen bezig. Ook in café Kamsteeg was het druk. Vóór u het gatpedaal flink intrapt moet u er altijd éven aan denken, dat de remweg (afstand, noodig om te stoppen) met de tweede macht der snelheid stijgt. (Bij 40 km/u is de remweg 16 meter bij 80 km/u echter 64 meter!) GOEDE COURANTENRECLAME BETAALT ZICHZELF. De Staat Mississippi trok eenigen tijd geleden 6.199 uit voor een adverten tie-campagne in couranten. Men ver meldde vooral de opening van een belangrijken verkeersweg, die dwars door de Staat is aangelegd. Dat de courantenreclame haar geld dubbel en dwars heeft opgebracht wordt heel duidelijk bewezen, door het feit, dat alleen reeds de opbrengst aan benzinebelasting (die in Missi sippi achteruitging) in drie maanden tijds met 473-070 steeg, vergelegen met de overeenkomstige periode van het voorafgaande jaar; d.w.z. onge veer 80 maal meer dan het geld dat in courantenreclame was gestoken. Waar het bedrijfsleven in Mississipi, in die periode geen noemenswaardigen vooruitgang had vertoond, mag dit gunstige resultaat geheel op rekening van het grooter aantal toeristen wor den geschreven. Bovendien blijkt dit uit het aantal hotelgasten dat een stijging van 30 vertoonde. Onder deze omstandigheden is het te begrijpen, dat deze Staat haar budget voor courantenreclame, voor het vol gende jaar heeft verdubbeld. In den ochtend van 9 Aug. bleek mij bij het openen der buitendeur, dat iemand, die matineuzer was geweest dan ik, daar een jampotje had neerge zet met een voor mij zeer welkomen inhoud; er zaten drie kanjers van rupsen in: pinkdik en pinklang, prach tig groen en bizonder boeiend getee- kend; over het lichaam der dieren liep, van het vierde tot het elfde segment, een zevental schuine strepen, van vo ren paars en van achteren wit; in den vorm van blanke stipjes vond dit wit een voortzetting in de richting van de pooten. Ook' trok onmiddellijk het roodgeel van dé stigmata de aandacht, Bovendien gingen de rupsen getooid met een gedeeltelijk zwart gelakt geel hoorntje. Het waren rupsen van den ligusterpyl- staart (Sphinx ligustri)zooals reeds uit den Nederlandschen en wetenschappelijken naam blijkt, voeden de rupsen zich vooral met het blad van de ligusters, dus van een alom in ons land op groote schaal aange planten struik, zoodat het dan ook te ver klaren is, dat de ligusterpijlstaartvlinder nagenoeg overal in ons land een algemeene verschijning is. Overigens vormt liguster blad geenszins uitsluitend het voedsel, dat iOMGfCOBJUGEESP). AANBESTEDING DIESELGEMAAL BIJ URK. Vanwege den rijkswaterstaat is heden aanbesteed het bouwen van den onderbouw van een Dieselgemaal, van een schutsluis en van bijkomende werken nabij Urk. Laagste inschrijfster was de N.V. Aannemers Mij. v.h." J. B. Vermarken en Co. te Amsterdam voof 677.270. LOCOMOTIEF GEKANTELD. Bij het vertrek van een goederen trein van het rangeerterrein der Nederlandschc spoorwegen te Eindhoven, botste de loco motief tegen een rangeertrein, welke op een zijlijn te dicht bij een wissel was geplaatst. De locomotief van den goederentrein ver loor het bovenstel en kantelde om. Ook de rangeermachine werd ernstg beschadigd. De machinist en de stoker van den goe derentrein konden zich tijdig in veiligheid stellen door van de machine te springen, voordat de twee locomtieven met elkaar in bosting kwamen. Men is direct met het opruimingswerk be gonnen. Aangezien de botsing niet op een lijn voor doorgaand verkeer is gebeurd, ondervindt de treinenloop geen stagnatie. DE „KARIMATA" GAAT WEER DRAAIEN. De reparaties aan de Karimata zullen naar alle waarschijnlijkheid niet zooveel tijd vor deren als aanvankelijk gedacht werd. Het laat zich aanzien, dat de molen mor gen weer „fcaggerklaar" zal zijn. Indien het weer gunstig is, zal de molen morgen naar de plaats van het wrak gesleept worden en daar den arbeid voortzetten. een gouden rihg, welke de vrouw den man had geleend, zag zij nooit terug. Door een gesprek met een buurvrouw was de huis houdster achter de waarheid gekomen. Toen zy erop zinspeelde, dat ook het huis van deze buurvrouw aan den „aannemer" zou toebehooren, vernam zij, dat deze in werke lijkheid steuntrekker was. De verdachte, die zich een half jaar vóór het gebeurde waarvoor hy terecht stond, aan een ander feit van oplichting had schuldig gemaakt, waarbij hy onder valsche voor spiegelingen een huishoudster had aange nomen, die per slot van zaken een soort pen sion moest houden, waar hij dan voor een koopje inwoonde, ontkende alles. Hij be schuldigde er integendeel de vrouw van, dat zy hem geld afhandig had gemaakt en er zou ten slotte heelemaal niet over zijn ge sproken, dat zij huishoudster bij hem zou worden. Mr. J. F. Camphuis, de substituut-officier, noemde verdachte een gevaarlijk individu. Wegens oplichting, tweemaal gepleegd, eischte spr. een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. HUISHOUDSTER OPGELICHT. Een werklooze, die zich uitgaf voor een groot aannemer. Een 52-jarige losse arbeider uit Soest heeft voor de rechtbank te Utrecht terecht gestaan wegens oplichting voor een bedrag van zes honderd gulden ten nadeele van een huis houdster. Hy had contact gezocht met een getrouw de juffrouw uit Zeist, die wegens groote moeilijkheden waarin zij verkeerde, een be trekking zocht. Verdachte had zich uitgegeven voor een groot aannemer, die werk onder handen had. Toch leende hij verscheidene bedragen, o.m. 100, welke bestemd zouden zijn om een architect te betalen. De man had voorts verteld, dat hy met zijn vrouw in een scheidingsprocedure was gewikkeld, die bijna tot een einde was ge komen. De huishoudster betrok de woning van den man, die inmiddels f 1000 van haar had geleend, om een crediet op te nemen voor een bouwwerk, dat de „aannemer" in Blaricum moest uitvoeren. Toen de huis houdster zelf geld noodig had, kreeg zij met moeite 500 van den man terug. De rest van het geld, ttlsmede een gouden kettinkje en ZWARTE LIJST VAN FRANCO. Meer dan een millioen namen. De zwarte lijst van Franco telt meer dan een millioen namen. Men is begonnen met het aanleggen van de lyst bij het begin van den burgeroorlog en naar verluidt behelst de lyst bijzonderheden over de meeste voor aanstaande personen aan de regeerings- zijde. Alle bekende misdaden, moorden, diefstallen, geweldplegingen zyn erin opge- teekend, met zoo mogelijk de identiteit van den dader. Een belangrijke bron van inlichtingen zyn de documenten, welke in beslag genomen worden tydens het oprukken. Ook de kran ten uit het door de regeeringstroepen be zette gebied leveren veel materiaal en ook gevangenen en vluchtelingen verstrekken dikwijls waardevolle inlichtingen. De zwarte lijst wordt geregeld gebruikt wanneer gevangenen zyn gemaakt en voor het zuiveren van nieuw veroverd gebied. NA DEN DOOD VAN MGR. HLINKA. Geheel Slowakije rouwt om mgr. Hlinka, tot in de meest afgelegen dorpen in het ge bergte zijn rouwvlaggen op de huizen ge- heschen. Vanmiddag zal het stoffelijk overschot van mgr. Hlinka naar de kerk worden ge bracht. Acht „orels" zullen in hun unifor men van de katholieke Slowaaksche jeugd de doodenwacht bij de geopende kist hou den, terwijl de bevolking voorbij de kist zal trekken om den overleden leider een laatsten groet te brengen. Zoodra de dood van mgr. Hlinka te Praag bekend werd, werd de radio-uitzending on derbroken. De geheele pers wijdt lange ar tikelen aan den overledene. de rupsen tot zich nemen. In bovenge noemd potje had de goede gever tevens hulstblaadjes gedaan. Inderdaad zijn die ligusterpijlstaartrupser. ook dikwijls ijve rige Ilex-consumenten, die zoo nu en dan zelfs meer of minder schadelijk kunnen worden, wanneer zij de jonge scheuten daarvan oppeuzelt n, terwijl ik ze ook wel op spiraea-soorten heb gevonden. In de vlinderlitteratuur worden verder nog de volgende voedselplanten genoemd: sering, sneeuwbes, esch, sneeuwbal, vlier laurier, hortensia. Volgens H. Sikkema (medegedeeld door B. J. Lempke in diens Catalogus der Nederlandsche Macrolepi- doptera II) w.rden in 1934 in het Wage- ningsche arboretum zelfs een aantal vol wassen rupsen aangetroffen op Dipsacus, op kaardebol dei ïalve, een feit, dat in 1907, blijkens South's boek Tim Moths of the British Isles, ook reeds door een En- gelsch entomoloog werd waargenomen („three larvae feeding on teasel"). Sommige van die rupsen, die, wanneer zij op den top van haar voedselplant rus ten, nog al eens door sluipwespc als mik- en prikpunt worden gekozen, zijn reeds voor medio Augustus volwassen, maar in September bereiken toch wel de meeste den volgroeiden staat. In den nazomer of herfst veranderen die forsche rupsen in groote roodbruine poppen, omsloten docr een cocon van aarde. In het meerendeel der gevallen verbre ken de vlinders het volgende voorjaar of den volgenden zomer er is maar één generatie en de vliegt jd strekt zich uit over de maanden Mei tot en met Augustus, waaruit volgt, dat men de rupsen van ongeveer Juni af kan vinden de pop huid, maar het komt ook meer dan eens voor, dat de pop twee volgens sommigen zelfs wel eens drie winters blyft over liggen. Die Ligusterpijlstaartvlinders, welke haast iedereen kent, omdat zij nagenoeg overal talrijk voorkomen en als echte tuindieren hun leven leiden in de nabij heid van de menschen, zijn indrukwek kende dieren: c.e kloeke voorvleugels zijn overwegend donkerbruin, al kunnen er ook lichte reebruine partijen worden vastge steld, terwijl over de rose achtervleugels enkele donkere banden loopen. Ook het rose-roode achterlijf is met zwarte banden geteekend, zoodat een kleurig, bont pa troon ontstaat. De soort aberreert niet in buitengewoon sterke mate in tegenstelling tot bijvoor beeld den luidepijystaartvlinder met be trekking tot welken schubvleugelige Leimpke in zijn genoemden Catalogus zelfs meer dan twintig in Nederland voor komende aberraties beschrijft. Een interessante afwijking is spiraeae Esp.: dit is een heel klein en bovendien veel lichter dier, welks achtervleugels den wortelband missen. De rups van dezen vorm, die uit Hongarije en Oostenrijk be- kerd dis het is twijfelachtig, of werke lijk genoemde aberratie in Nederland is aangetroffen komt volgens sommige schrijvers louter en alleen op Spiraea chamaedrifolia voor, zou bovendien aan merkelijk kleiner zijn dan de gewone ligusterpijlstaartrupsen, terwyl tevens het uiterlijk voorkomen der rups als afwijkend wordt beschreven. Overigens is de ligusterpylstaartvlinder, een snelle, krachtige vlieger, die een vol komen nachtelijk bestaan leidt, in het donker honing uit de bloemen puurt en overdag rust tegen een paal, boomstam of schutting, in een groot gedeelte van ons werelddeel het centrale en Zuidelijke gedeelte een algemeene verschijning. Ook in het Zuiden van Zweden en in Finland, de oordelijke grenzen van het vastelandsche verspreidingsgebied, kan men hem nog tegenkomen en hetzelfde geldt voor de Zuidelijke counties van Schotland. Dubieus is het inmiddels, of hij tot de Iersche fauna kan worden gerekend. Wat het eigenlijke Engeland zelf betreft, vormt het Zuidelijke deel daarvan het voornaamste woongebied van den „privét hawk." Dat de vlinder, gelijk door Ter Haar zou zijn vastgesteld, geluid kan voort brengen (zooa s mer weet, is dit inderdaad' het geval met den doodshoofdvlinder), konden wij inmiddels nergens bevestigd vinden. RINKE TOLMAN. föucqediike Stand. ALKMAAR. GEBOREN: Karei, z. van Leendert Nicolai en Geertje Blokdijk. GETROUWD: Johannes Jacobus Lijnzaat en Anna Maria Duin. Theodorus Johannes van Baden en Johanna Visser. Cornelis Dekker en Janke Veenstra. Klaas Schot en Geer- truida Elisabeth Mijntje Schut. Johannes Elias George Holman en Jacoba van Mazijk. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Door notaris M. C. Roos te Alkmaar werden Dinsdagavond in „Het Wapen van Ljmmei)" te Limmen aangeboden de vol gende onroerende goederen, behoorende tot de nalatenschap van den heer Jac. Druiven. 1. Woonhuis met werkplaats, schuur, erf en grond aan den Disseldorperweg, groot 7.20 aren. In bod gebracht op 1530 door S. Wokke Wzn. te Limmen. 2. Woonhuis, schuur, erf en tuin aan den Disseldorperweg en een huisje daarnaast, te samen groot 10.20 aren. In bod gebracht door P. Dam te Limmen op 1120 afgemijnd door P. Min te Lim men op 100, opbrengst 1220. Combinatie van de beide perceelen. In bod op 2750, afgemijnd op 20 door K. Verduin, makelaar te Limmen. Totale opbrengst 2770 voor 3 woonhui zen met grond.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3