I SAMBO DE OLIFANT ^Buitenland #oo©®ooo Radiopcoocamttw Rechtszaken l GEMENGD NIEUWS. Duitschland versterkt zijn grenzen. Dorpen in Oostenrijk ontruimd. Glimlachje „Mare Nostrum". Tribune publiceert een brief v. Bismarck. Cholera onderdeJapansche troepen. Duizenden patiënten. Op zoek naar moordenaars. 26 spoorwegarbeiders vermoord. Nieuws in 't kort. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Dieven voor de rechtbank. TWEEDE BLAD. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Een misleidende verkooping. De Oosterbeeksche politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een Haagschen koopman wegens oneerlijke concurrentie. Deze koopman had een landhuis aan den Wolfhezerweg voor enkele weken gehuurd en dit met grootendeels nieuw meubilair doen inrichten, hetwelk hij nu ten verkoop aanbood. De vroegere bewoner van het huis was sedert kort verhuisd naar een villa aan den Stationsweg en had daarheen ook zijn ge- heele meubilair doen overbrengen. De koopman wekte nu den indruk alsof het in het landhuis geplaatste meubilair oud was en aan den vorigen bewoner had toe behoord. De Oosterbeeksche middenstands- vereeniging verspreidde circulaires waarin tegen deze verkooping gewaarschuwd werd. Het gevolg is geweest, dat de veiling thans is gestaakt. De politie heeft in een en ander aanlei ding gevonden proces-verbaal wegens on eerlijke concurrentie tegen den koopman op te maken. Deze heeft de villa weer doen ontruimen en het meubilair naar Den Haag teruggebracht. DE DALING DER GRAANPRIJZEN. Een telegram aan den minister. Het bestuur van de vereeniging De Beurs te Groningen heeft gister in verband met de sterke daling der graanprijzen het volgende telegram aan den minister van economische zaken verzonden: „Bestuur der vereeniging De Beurs te Gro ningen, met verontrusting constateerende, dat handel in gerst en rogge aan de Gronin ger Beurs de laatste Dinsdagen vrijwel ge heel stagneert, daar de richtprijzen niet kun nen worden betaald, in verband met de ster ke prijsdaling op internationale graanmarkt, verzoekt uwe excellentie dringend zoo spoe dig mogelijk bekend te maken, in welken tijd uwe excellentie zich voorstelt maatregelen te treffen, waardoor landbouwers deze richt prijzen betaald kunnen krijgen, opdat Gro ninger beurs haar functie als belanglijkste beurs in ons land, ter verhandeling van in- landsche granen ten behoeve van landbou wers en graanhandelaren zoo spoedig moge lijk kan hervatten". Tewaterlating van een groot passagiers- schip. - Gistermiddag is bij de N.V. Neder- landsche Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam de doopplechtigheid verricht van het motorschip Tjitjalengka, dat straks het grootste passagiers- en vrachtschip van de JavaCBinaJapan-lijn zal zijn, met een in houd van ca. 10.500 bruto register ton. De Rotterdam Lloyd Rapide. - De Rot terdam Lloyd Rapide, rijdende in aanslui ting op het d.d. 19 dezer van Marseille naar Nederlandsch-Indië vertrekkende mailschip „Indrapoera", vertrekt morgen om 15.56 uur van den Haag. Het ongeluk op den walvischvaarder. - De subst.officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer te Amsterdam, heeft gister middag een bezoek gebracht aan den Noor- schen walvischvaarder, in het Hendrikdok te Nieuwendam, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het ongeluk, tengevolge waarvan twee personen door gasverstikking om het leven zijn gekomen. De rijksmiddelen. - De rijksmiddelen hebben in Juli j.1. voor wat de niet-directe belastingen aangaat, 39.455.079 opge bracht, zjjnde 4.262.083 minder dan ver leden jaar. In de eerste zeven maanden was de opbrengst 256.689.196, of 3.856.635 meer. Biggenmerken. - Van 1 tot 6 Augustus 1938 zijn aangebracht 49764 biggenmerken, tegenover 37000 in de overeenkomstige periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 6 Augustus 1.1. gebruikt 1.108.418 merken, tegenover 1.025.555 merken van de toekenning 1937 op het overeenkomstige tijdstip van het vorige jaar. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 1.371.147 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 bedroeg 1.175.694. Een dertigtal dorpen ten noorden van Weenen bij de Tsjechoslowaaksche grens gelegen is opgeruimd. Er worden thans versterkingswerken aangelegd. De bewoners dezer dorpen zijn overge plaatst naar Burgenland, waar een groot landgoed van graaf Esterhaz is verkaveld. Bij de douane: „Pa, zou hij de sigaren ook vin den?" Onder den titel „De Middellandsche Zee is de zee van Italië", publiceert de „Tribu- na «een n'e* Sepubliceerden brief, in 1868 door Bismarck gezonden aan den Duitschen ambassadeur te Florence, die het schrijven moest overhandigen aan Guiseppe Mazzini. Het blad schrift, dat Bismarck in dezen brief Italië den voor rang in de Middellandsche Zee toekent, en dat de brief op het oogenblik van groot belang is, zoodat publicatie gewenscht is. In den brief wordt gezegd, dat Frankrijk en Italië in de Middellandsche Zee altijd rivalen zullen blijven. Frankrijk benijdt Italië om zijn mooie kust en zijn vele goede havens. Italië mag niet toestaan, dat Frankrijk meester in de Middellandsche Zee wordt. Italië zal een Fransche bedreiging van de Middellandsche Zee nooit mogen dulden. Italië en Duitschland aldus vervolgt Bismarck in zijn brief moeten ten koste van alles beletten, dat Frankrijk heerscher wordt in de Middellandsche Zee. Het be treft hier een kwestie van leven of dood. In den brief heeft Bismarck vervolgens uiteengezet, dat Italië Frankrijk geen dank verschuldigd is. De vestiging van een kei zerrijk rond de Middellandsche Zee al dus eindigt de brief, moet het groote doel van Italië zijn, waarop het zijn streven voortdurend gericht houdt. Onder de Japansche troepen aan den Jangtse heerschen cholera en malaria ten gevolge waarvan de operates tegen Hankau kunnen worden opgehouden. Een tot oordeelen bevoegd iemand, die juist uit Kioenkiang is teruggekeerd, schat het aantal Japansche militairen, dat ziek is op 5000. Volgens een andere schatting van uitste kend ingelichte zijde zouden in geheel China 25000 man Japansche troepen lijden de zijn aan cholera of malaria. Ook te Nansjang is cholera uitgebroken. De Chineesche autoriteiten hebben zoo veel mogelijk voorzorgen genomen. De autoriteiten in Mexico hebben een onderzoek ingesteld naar den moord op 26 spoorwegarbeiders in den staat Michuacan. Van verschillende plaatsen zijn troepen- afdeelingen vertrokken om de bende moor denaars te zoeken. Het hoofd van de bende is een zekere Flores, die talrijke misdaden op zijn geweten heeft. Flores had een lijst van zijn slachtoffers, voor den moord las hij de namen af. Na de mannen met ge weer- en revolverschoten te hebben gedood verminkten de moordenaars de lijken met hun dolken. Enkele arbeiders werden niet vermoord, doch hen werd de tong uitgerukt. Het mijnongeluk in Saksen. - Ofschoon de reddingspogingen in de Feldfundmijn worden voortgezet, konden de vier arbei ders, die nog opgesloten waren, nog niet gered worden. Zij moeten als verloren be schouwd worden. Verstekelingen op de „Queen Mary". - Te Southampton zijn twee broeders, 25 en 22 jaar oud, gediplomeerden van de Yale- universiteit, tot 4 weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij zich verstopt hadden op de „Queen Mary" op de recordreis van dit schip naar Engeland. Zij werden 4 uur nadat de „Queen Mary" uit New York was ver trokken aangetroffen. Zij hadden het schip te New York met een gezelschap bezichtigd en waren er zoo onder den indruk van ge komen, dat zij zich, op den dag dat het schip vertrok, onder de menschen gemengd had den, die van passagiers afscheid gingen nemen. Toen de gong luidde ten teeken dat de bezoekers het schip moesten verlaten waren zij gebleven zoo verlangend waren zij, er de haven mee uit te varen. Ontploffing aan boord van duikboot. - Het Amerikaansche ministerie van marine heeft medegedeeld uit Honoloeloe bericht te hebben ontvangen, dat zich aan boord van de duikboot Nautilus een ontploffing heeft voorgedaan, waarbij vijf personen werden gewond. Aardbeving in Britsch-Indië. - De seismographische toestellen te Bombay heb ben een ernstige aardbeving opgeteekend, waarvan het epicentrum in Opperburma schijnt te liggen. Een onvrijwillig bad. - De directeur- generaal van schoone kunsten in Siam had de vorige week in een lezing de Chineezen de Joden van Siam genoemd. Er zijn n.1. in Siam vele Chineezen, die den handel voor het grootste deel beheerschen. De directeur- generaal van schoone kunsten is lid van den ministerraad en daarom maakten sommigen uit zijn woorden op, dat de regeering de Chineezen uit Siam zou willen Verdrijven. Het parlementslid voor Ubol bracht de zaak in het parlement ter sprake, doch de waarnemende minister-president verzekerde hem, dat de directeur van schoone kunsten zijn vergelijking getroffen had in een parti culiere toespraak en niet als lid der regee ring. Toen kort daarop de vergadering geschorst was voor het gebruikelijke thee-uurtje, ver schenen in de koffiekamer eenige Kamer leden en officieren, die den stoel, waarin het lid voor Ubol gezeten was, oppakten. Met een officier voorop, die een tinnen theeblad als gong gebruikte, droeg men het lid op zijn stoel naar buiten. Toen de politie ver scheen, wierp men het lid voor Ubol in een vijver. Toen de vergadering hervat werd, heersch- te er, naar de correspondent van de Times te Bangkok opmrkt, een ietwat gespannen sfeer. Twee jonge Polen gemolesteerd. - Het Poolsche dagblad Ikc verneemt uit Dantzig. dat een zestigtal geüniformeerde nationaal- socialisten twee jonge Polen, van 15 en 17 jaar, hebben afgeranseld, omdat zij de haak- kruisvlag niet hadden gegroet. Ongeluk op een duikboot. - Te New York zijn bij het probeeren van een nieuwen motor op een duikboot een officier en zes manschappen ernstig gewond tengevolge van een ontploffing. Wraak van bijen. - Gisteren zijn bij Seppenrade in Westfalen vier paarden door bijeenzwermen gedood en twee menschen ernstig gewond. Toen een boer met een hel per bezig waren een dorschmachine te ver voeren, werden de vier paarden, welke de machine trokken, plotseling aangevallen door zwermen bijen. De paarden werden zoo gestoken, dat zij omkwamen. Toen de beide mannen poogden de paarden te helpen, vielen de bijen ook hen aan en staken hen zoo, dat zij in een ziekenhuis moesten wor den opgenomen. Men veronderstelt, dat een der paarden bij het wegjagen van vliegen met zijn staart een bij heeft geslagen en dat de zwermen wraak hebben genomen. Verminkt lijk van een vrouw gevonden. - Onder een blok beton in het veld bij Cle- veland heeft de politie het in stukken ge sneden lijk van een vrouw gevonden. De politie veronderstelt, dat dit het stoffelijk overschot is van het elfde slachtoffer van eenzelfden moordenaar, die sedert eenige jaren zijn luguber bedrijf uitoefent. In hetzelfde veld, waar het verminkte lijk van een vrouw is gevonden, heeft de politie nog een stoffelijk overschot van een vrouw gevonden. Dit slachtoffer was eerder ver moord dan het andere, dat ongeveer drie weken geleden moet zijn gedood. Brand in een munitiedepot bij Da.mas- cus. - Te Middernacht is brand uitgebroken in een munitiedepot in het dorp Mezze, nabij Damascus. Een groote hoeveelheid meliniet is ontploft, waardoor ook belendende per- ceelen vlam vatten. Het dorp werd ont ruimd. Na anderhalf uur was men den brand meester. Vier huizen waren vernield. Er wordt geen melding gemaakt van slacht offers. Corrigan naar Hollywood. - De RKO Radio Studio heeft medegedeeld, dat een contract is afgesloten met Douglas Corrigan, de vlieger, die met een negen jaar oud vlieg tuig naar Californië wilde vliegen en in Ierland terecht kwam, voor een film, welke getiteld zal zijn „Mijn vlucht naar Ierland". Overstroomingen in Beieren. - Tenge volge van de hevige regens van de laatste dagen hebben zich in het Zuiden van Duitschland overstroomingen voorgedaan. Het Meer van Constanz is aanmerkelijk gestegen en op vele plaatsen zijn de oevers overstroomd. In Lindau staat het water on geveer een meter hoog in de straten. Het Roode Kruis, de brandweer en leden van S.A. en S.S. hebben ononderbroken gewerkt om de menschen uit de huizen te brengen. Nabij Landshut is de Lech buiten de oevers getreden, hooischelven zijn wegge spoeld en landerijen staan onder water, terwijl in Vorarlberg het verkeer door de overstroomingen wordt bemoeilijkt. Donderdag 18 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest en solist. 12.Alfr. Spezialetti's ensemble. (12.15 Ber.) 12.45 Secco's Gitano's. 1.15 Vervolg van 12.2.Deel. 2.20 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 4— Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Pianovoordr. 5.Voor de kinde ren. 5.30 Gr.pl. 6.30 Sportpr. 7. Orgel en viool. 7.30 Het Wiener Maxim-kwartet. 8.—ANP-ber., me- dedeelingen. 8.15 Kovacs Lajos' orkest mmv. soliste. 9.15 Inleiding volgende uitz. 9.30 Uit Salzburg: 3de acte opera Falstaff. 10.15 Gr.pl. 11.ANP-ber., hierna Bert van Dinteren's ensemble. 11.3512. The Jolly Britanneders. HILVERSUM, 301,5 en 415,5 M. (8—9.15 en 11—2— KRO, de NCRV van 10—11— en 2—12.—). 8—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10— Gr. pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2— Gr. pl. 2.30 Trioconcert. In de pauze gr.pl. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gr.pl. 5.^Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Zang en piano. In de pauze gr.pl. 6— Gr.pl. 6.30 Verv. concert. 7.Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Rep. 8— ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Orgelconcert. 9.Christ. Nat. Werkmansbond en het platteland, causerie. 9.30 Gr.pl. 10.ANP-ber; 10.05 Kamerorkest „Ars nova et antiqua", In de pauze gr'.pl. 11.25 Gr.pl. 11.50—12— Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Cello en piano. 12.05 Het BBC-Northerri- Ireland-orkest. 1.Pianovoordr. I.20 Gr.pl. 1.50 Leonardi's Weensch orkest. 2.20 Gr.pl. 2.50 Philipp Mar- tell's orkest. 3.35 Sted. Orkest Bour- nemouth mmv. solist. 5.05 Gr.pl. 5.20 Zang. 5.40 J. Kantrovitch's orkest. 6.20 Ber. 6.45 Kamermuziek. 7.20 Michaéloff en zijn orkest. 7.50 Radiotooneel. 8.20 The three corne- red hat, operette. 9.35 Radiotooneel. 10.Ber. 10.25 Causerie over lucht bescherming. 10.40 Het BBC-orkest. II.30 O. Rabin en zijn Band. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10,9—en 10.10 Gr.pl. 12.35 Giardino-orkest. 2.35 en 3.05 Gr.pl. 3.20 Zang. 4.20 Gr.pl. 5.20 Radiotooneel. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.35 Zang. 8.50 Symph.- concert. 10.5011.05 Grpl. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Omroeporkest. 12.20 Omroeporkest en solist. 2.30 Omroepsextet en so listen. 3.20 Boerenkapel en solis ten. 4.20 Omroep-Amusements- orkest. 6.20 H. Fröhlich's orkest en solisten. 7.20 Uit Salzburg: Opera „Falstaff". 11— en 12.20—3.20 Om- roepkleinorkest en solist. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 M Alexys' orkest. I.50—2.20 Gr.pl. 5.20 en 6.50 Gr.pl. 8.20 Kon. Harmonie „Apollon". 9.20 Symphonieconcert. 11.11.20 Gr.pl, 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep- kleinorkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Muz. causerie (met gr.pl.) 6.35 Het Omroepsalonorkest. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 9.Rep. 9.20 Symphonie concert. 11.11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Bont progr. 10.27 Ber. 10.40 II.Sportrep. 11.05- Ber. 11.20 Frankforter Omroepkleinorkest en solist. 12.202.20 Het Nedersaksen- orkest en soliten. (Van 1.151.26 Tijdsein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.50, Parijs R. 10.50—12.05, Lond. Reg. 12.05—12.20 Parijs Radio 12.2012.35, Brussel VL 12.35—14.20, Lond. Reg. 14.20 16.20, Keulen 16.2017.50, Brussel VI. 17.5018.05, Luxemburg 18.05 18.20, Keulen 18.20—19.20, Brussel VI. 19.20—19.50, D.-sender 19.50 20.20, Brussel Fr. 20.2020.50, Pa rijs R. 20.5023.Keulen 23. 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.05—19.50, Luxemburg 19.5020.20, Droitwich 20.20—21.35, Brussel Fr. 21.35— 22.Droitwich 22.22.25, Lond. Reg. 22.25—22.40 Droitwich 22.40— 24.—. Lijn 5: Diversen. De Alkmaarsche rechtbank in vacantie- samenstelling heeft zich Dinsdag bezig ge houden met eenige zedenzaken en wat dief stalletjes. De eerste, die wat lange vingers bleek te hebben, was de Heemskerker los- werkman J. B., die op 9 Juni de fiets van de jongedame C. van Lieshout te Heemskerk had weggenomen. Gelukkig voor den man had hij de fiets later weer ergens anders neergezet, zoodat het geen echte fietsendief stal was geworden. Hij bekende, maar beweerde bovendien, dat hij zijn daad in een dronken bui had ge pleegd, hetgeen de president, mr. Ledeboer, niet voetstoots wenschte te aanvaarden. De officier, dit keer mr. Hijmans, vestigde er den aandacht op, dat verdachte al eens eerder was veroordeeld, echter wegens lich te feiten, zoodat dit de eerste maal was, dat het wel erg was. Is anders een jaar gevange nisstraf de gewone eisch voor fietsendiefstal len die bij tientallen gepleegd worden thans wilde de officier volstaan met 5 maan den te vragen. Verdachte vroeg voorwaardelijk. De president deefcle mede, dat het voor lichtingsrapport nu niet erg best over den man rapporteerde. Dertig glaasjes bier op een avond lustte hij best en een bepaald ern stige levensopvatting had hij niet. Mr. Schuurman, toegevoegd raadsman, vroeg verdachte een kans te geven, althans cle ment te behandelen. Vervolgens stonden drie keer achter elkaar terecht de smid J. V. en de bankwerker J. K., beiden uit Heiloo, die allereerst zich hadden te verantwoorden voor het stelen van een bus motorolie. Ze waren een motortocht aan het maken en kwamen door Uitgeest langs de herstelplaats van den heer J. E. Holt- man. Geen geld hebbende voor olie kaapten 105. In de stad gekomen, zochten ze eerst een kapper op. De man, die aan dé deur stond, keek eerst verschrikt naar de jongens met de vreemde oren, die zoo onduide lijk spraken. Maar behoorlijk wisten de jongens hem te beduiden, dat ze geknipt wilden worden en toen waagde de kapper het maar. Flip keek eens lachend in de spiegel naar zijn wilde haardos. 106. Terwijl Flip werd geknipt, liep Lange Jan wat rond te snuffelen. „Hij verkoopt mutsen", zei hij opeens in de dierentaal tegen Flip. En toen ook Jan geknipt was, namen ze een muts en renden weg. „Hela, dat moet je betalen," schreeuwde de kapper. Maar de jon gens verstonden hem niet enze waren door hun oren ook zo veranderd, dat ze niet wisten, dat ze meenamen. ze er maar een bus weg uit genoemde inrich ting, maar het zat hun daarbij niet mee, want ze werden betrapt en gevat. De officier vroeg voor V., omdat het re- classeeringsrapport niet ongunstig was, 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en oplegging van bijzondere voorwaarden en voor K„ over wien minder gunstig werd gerapporteerd, 2 maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. Mr. Windhausen, voor V. pleitende, kon zich met den eisch best vereenigen en mr. Winkel, voor den ander pleitende, vroeg clementie. Vervolgens had K. zich na het middaguur te verantwoorden voor een diefstal van di verse gereedschappen uit het ijzermagazijn van de N.V. de Wild op de Laat te Alkmaar. De officier eischte, omdat in de vorige zaak al twee maanden was gevraagd, 14 da gen gevangenisstraf. V. had nog een diefstal van auto-gloeilam pen op zijn geweten, gepleegd te Oudkarspel in de garage van den heer Kooy. De officier vorderde ook nu 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. K. had op dezelfde plaats ook autolampjes gestolen en hoorde daarvoor weer 14 dagen gevangenisstraf eischen. In alle vijf gevallen bekenden de verdach ten volmondig. Uitspraak Dinsdag a.s. EEN AANSLAG GEPLEEGD OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. Voor de Meervoudige Kamer van de Utrechtsche rechtbank stond gistermiddag de 23-jarige H. G. J. uit Teteringen terecht, die eenige maanden geleden in de gemeente Maarssen eenige revolverschoten lostte op zijn vr.>egere verloofde, mej. C. K., de dochter van zijn vroegeren kostbaas. De jongeman was naar Maarssen ge komen in verband met een nieuwen werk kring. Hij had een goed kosthuis. De ken nismaking met de dochter van den kost baas ■as van dien aard, dat men spoedig kon spreken van een verloofd paar. Toen na eenigen tijd de jongeman zonder werk kwam, was dit voor zijn kostbaas geen aanleiding hem de deur te wijzen. Gerui- men tijd vertoefde de nu werklooze in de woning van zijn verloofde, "'aar hij gratis pension genoot. Zonder eenige verdiensten was het hem onmogelijk kostgeld te beta len. De periodr. van werkloosheid duurde evenwel 1-ng, zoodat hij tenslotte weg trok om elders werk te zoeken. Inmiddels had de moeder van zijn verloofde eens gein- forme.'-d in zijn woorpl&ats Teteringen, hoe het stond met de antecedenten van den a.s. schoonzoon. Deze waren evenwel minder gunstig, zoodat het meisje tenslotte op aandringen van de ouders de verloving verbrak. Hierover was J. niet best te spreken. Tal van bedreigingen richtte hij aan het adres van zijn gewezen verloofde. Niemand hechtte daar evenwel waarde aan, ook niet toen de jongeman zich op zekeren dag aan de deur van zijn vroeger kosthuis ver voegde en zijn ex-verloofde te spreken vroeg. Deze geheel geen argwaan koeste rend, verscheen aan de deur, doch bepaal de zich tot het ontsluiten van het deur raampje, zonder de deur zelf te openen. Dit was haar geluk, want nauwelijks zag J. zijn vroegere verloofde of hij trok een revolver en lostte een drietal schoten door het raampje. Een van deze schoten was zonder resultaat, doch de beide andere kogels troffen het meisjes in het hoofd en

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7