DE FEESTEN TER GELEGENHEID VAN HET REGEERINGS-JUBILEUM. VOLG DEN JUISTEN REGEL ROOKTRJUMPH fyovutciaaC Tlieuws heiloo Voor een algemeen feest zal men ook algemeen iets moeten bijdragen. Het verkeer over de Friesche brug. Tellingen, die interessant materiaal opleverden. Ehefertigkeitsschein. Zij die nooit konden trouwen, toch getrouwd. 1 cent VIRGINIA EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. Evenals in geheel ons land zijn er natuur lijk ook in Alkmaar groote plannen om het regeeringsjubileum op zoo luisterrijk moge lijke wijze te vieren. Volgens het voorloopige programma zul len er op den vooravond dus op 5 Septem ber a.s. van 7 tot 8% kerkdiensten wor den gehouden en zal des avonds om 9 uur een optocht met muziek vanaf het Waagplein naar de woning van den burgemeester plaats vinden, waarna op het bolwerk tegenover het burgemeestershuis onder leiding van den heer Joh. Kuiper eenige liederen wor den gezongen. De Commissie is zoo vrij, U derhalve uit te noodigen, voor dit doel een bedrag be schikbaar te willen stellen en daartoe het bijgevoegde formulier ingevuld en getee- kend aan den Penningmeester te doen toe komen, die U de ontvangst zal bevestigen. Deze commissie bestond uit de heeren R. P. Goettsch, voorzitter; H. C. Lind, penning meester; H. A. van 't Laar, D. C. van Dijk, Mr. P. Langeveld en P. Visser. Het totaal bedrag, dat deze commissie aan vrijwillige bijdragen heeft ontvangen be loopt ongeveer 750 en al blijken de kosten voor de feestviering niet zoo hoog te zullen 26 keer open geweest en hoewel de duur er van gemiddeld 4 minuten was, waren er stremmingen van 6, 7 en 8 minuten. Nu zegt dat op zich zelf nog niet zooveel, maar iets duidelijker wordt het wel, als men weet, dat bijvoorbeeld in dien middag bij een brugopening van 3 en 4 minuten resp. 20 en 30 voertuigen stonden te wachten, terwijl er om 2 uur en half drie maar eventjes resp. 42 en 41 voertuigen stonden te wachten. En als men dan ziet, dat op den tweeden dag van 11.41—12.54, dus in iets meer dan een uur, de brug vijf keer is open geweest voor een totaaltijd van 21 minuten en dat het aan tal wachtende voertuigen in die periode 121 voertuigen bedroeg, dan blijkt daaruit de onhoudbare toestand wel. Tenslotte nog iets, waaruit de beteekenis van het verkeer 'blijkt. Op 8 Juli passeerden 828 vrachtauto's en 777 particuliere auto's de brug en op 9 Juli resp. 642 en 585, terwijl op beide dagen 127 autobussen de brug moesten passeeren. Deze getallen wijzen wel zeer duidelijk op de belangrijkheid van het ver keer over deze brug. Schrijven aan den minister. Naar aanleiding van dit alles heeft de K. v. K. een schrijven gezonden naar den mi nister van Waterstaat en daarin o.m. het volgende gezegd: Het is de Kamer bekend, dat het Ge meentebestuur van Alkmaar zich nopens den onhoudbaren toestand ter plaatse on langs reeds tot den Rijkswaterstaat heeft ge wend, strekkende om voor het bouwen eener nieuwe brug de noodige gelden te verkrij gen, waarop het Rijk welwillend een bij drage van 60 in uitzicht heeft gesteld, mits andere belanghebbenden 40 voor hun rekening zouden nemen. 6 September is de groote dag. Op den feestdag zelf zal des morgens om 8 uur de klok geluid worden, waarna van 8 uur tot 834 uur het carillon zal worden be speeld. Om half tien vertrekken van het Oude Ziekenhuisterrein de kinderen van alle Alk- maarsche scholen naar het gemeentelijk sportpark waar van 10 uur-tot 12 uur kin derspelen worden gehouden, welke voor de geheele bevolking gratis toegankelijk zijn en waarbij door de kinderen fraaie prijzen kun nen gewonen worden. Tusschen half twee en half drie heeft de officiëele aanbieding plaats van de stadsvlag aan een deputatie van de jeugdorganisties. Er heeft een défilé plaats van ongeveer 1500 jongens, dat opgeluisterd wordt door een groot gemengd koor. Bij het stadhuis wordt een Oranje-cantate gezongen en dan gaat het met twee muziekkorpsen voorop naar het gemeentelijke sportpark. Het glanspunt van den dag. Het glanspunt van den dag is het bloe mencorso, dat des middags van 3 tot 5 uur op het sportpark wordt gehouden en dat voor een klein entree 0.25 voor de tri bune en 0.10 voor de andere rangen voor het publiek toegankelijk zal zijn. Iedere bezoeker ontvangt een stembiljet, waarop hij zelf kan invullen welke groep zijns in ziens de mooiste geweest is en op het stem biljet komt tevens een letterraadsel, waar voor mooie prijzen beschikbaar gesteld wor den. Des avonds van 7 uur tot 8 uur heeft er een muzikale rondgang door de stad plaats, waarbij twee muziekcorpsen assistentie ver- leenen. Van 8 uur tot 10 uur is er een wedstrijd van verlichte bootjes in de singelgracht tus schen de Bergerbrug en de Kneppelbrug. Daar wordt over een frontbreedte van 300 meter een groot vuurwerk afgestoken. Zoo is in korte trekken het officiëele pro gramma, waarop wij dezer dagen nog wel eens terug zullen komen om diverse bijzon derheden te vermelden. Er zal dus in Alkmaar feest gevierd wor den en er zijn groote plannen, maar het is nu eenmaal een vervelende geschiedenis, dat er geen feest gevierd kan worden zonder geld. Het vervelende is natuurlijk, dat iedereen er van overtuigd is, dat er zooveel mogelijk zal moeten gebeuren en dat daarnaast de financiëele commissie, die de zaken uitslui tend van den pro'zaïschen kant bekijkt, tot de conclusie is gekomen, dat er niet vol doende gelden zijn om de zaak te kunnen financieren. Zooals bekend geeft de gemeente een subsidie voor de kinderfeesten en het is te verwachten, dat deze aan eenige duizenden kinderen, welke daaraan deelnemen, vol ledig besteed zal worden. Dan is er nog een klein officieel bedrag voor de algemeene feestviering, maar lang niet voldoende om het programma te kunnen uitvoeren zooals het hierboven is medegedeeld. De bevolking zal een offer moeten brengen. Reeds in Juni heeft de financieele com missie van het Oranje-Comité aan vele inge zetenen een circulaire doen toekomen, waar van wij den tekst hier laten volgen: Ter gelegenheid van het Regeeringsju bileum van H.M.* de Koningin in Septem ber a.s. stelt het Comité zich voor, in Alk maar feestelijkheden te organiseeren, die de dankbaarheid van onze stad voor wat in de afgeloopen 40 jaar ons land en volk ten deel viel, duidelijk demonstreeren. Het Comité zou aan het aanvankelijk programma gaarne eenige uitbreiding willen geven en het willen maken tot een nog waardiger huldiging onzer geëerbie digde Koningin. Hiervoor dient het Comité de beschik king te hebben over een bedrag van 1500 a 2000. De Commissie, wier taak het is, dit be drag bijeen te brengen, zou in dit bijzon dere geval willen afwijken van het ge bruikelijke lij stensysteem en hoopt door bij een aantal particulieren en instellingen in onze stad een beroep te doen op hun ge voel van dankbaarheid en erkentelijkheid voor ons Vorstenhuis, er in te slagen, de benoodigde gelden bijeen te krijgen. Ook de financieele zijde van het feest zou op deze wjjze een waardig karakter dragen. In Castrlcum bleef men voltrekking van het huwelijk weigeren. De jonge man werd hopeloos. Hij klaagde zijn nood aan een van zijn cliënten, een internationale persoonlijk heid, die zich tot den president van de recht bank in Alkmaar en den officier van justitie wendde om te bereiken, dat er een uitspraak van de rechtbank op grond van art. 129 van het Burgerlijk Wetboek gedaan werd, welk artikel aan de rechtbank de bevoegdheid geeft om te beslissen, dat de aanwezige stuk ken voldoende zijn om het huwelijk te vol trekken. In Castricum had men den jongen man van de mogelijkheid van een dergelijke beslissing onkundig gelaten. De vriend in den nood vond bij de Alk- maarsche Justitie een dermate welwillend gehoor, dat binnen 24 uur een beslissing van de Vacantiekamer werd verkregen, waarbij voltrekking van het huwelijk werd gelast, op grond van het feit, dat de aanwezige stukken: „een fotografie van de geboorte- acte van den jongen man, waarin de namen van zijn ouders staan vermeld en andere" voldoende werden geacht. De Rechtbank te Alkmaar stelde zich te recht op het standpunt, dat men een huwe lijk niet onmogelijk mag maken door stuk ken te eischen, die de belanghebbende, met den besten wil ter wereld, niet kan leveren. Om het huwelijk nog op tijd te doen ge schieden, werd de burgemeester van Castri cum, Baron Sloet, telefonisch door den rechtsgeleerden raadsman van den bruide gom met de beslissing van de Vacantieka mer in kennis gesteld. De burgemeester weigerde evenwel, hiermede genoegen te nemen en vorderde een uittreksel van deze beslissing. De griffier van de Alkmaarsche rechtbank, daarmede in kennis gesteld, was toen zoo humaan, om persoonlijk deze beslis sing te typen, met het gevolg, dat Donder dag om twee uur het huwelijk, dat om 9 uur zou plaats hebben, door den burgemeester Uitsluitend in metaalverpakhing. Blijft hraahversch. VERKEERSSTREMMING AFSLUITDIJK—LEEUWARDEN. Wegens verbetering van den doorgang door Zurig zal de rijksweg no. 9, gedeelte AfsluitdijkLeeuwarden, voor zoover be treft de kom van het dorp Zurig, plaatselijk voor alle verkeer, met uitzondering van het rij wiel verkeer, meerdere malen per dag telkens gedurende korten tijd zijn gestremd van en met 24 Augustus tot en met 31 Aug. a.s. af zooveel langer of korter als noodig zkl blijken te zijn op werkdagen van 7—18 uur. In de perioden tusschen deze strem- mngen krijgt het verkeer gelegenheid door te rijden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 21 Augustus is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. zijn als oorspronkelijk geraamd was, toch is het te begrijpen, dat er nog heel wat zal moeten binnenkomen om de feesten volko men tot hun recht te laten komen. Een oproep aan de burgerij. Men heeft daarom besloten een oproep aan de burgerij te doen en allen, die van meening zijn, dat er inderdaad gefeest en goed gefeest zal moeten worden, te verzoe ken daarvoor een bijdrage te willen storten. Elk bedrag, hoe klein ook, is van harte wel kom en zal dankbaar aahvaard worden. Men kan zijn bijdrage voor de jubileum feesten storten op de Noorderbank (postre kening 1495), op de Twentsche Bank (post rekening 6102) of men kan ze afgeven bij den penningmeester den heer H. C. Lind, Langestraat 72. Wanneer dit feest van allen voor allen zal slagen men verzocht ons nog er de aan dacht op te vestigen, dat het wenschelijk is, dat alle zaken dien dag worden gesloten, zoo dat het voor ieder een feestdag zal kunnen zijn dan mag terecht verwacht worden, dat alle Alkmaarders, die het 'regeeringsju bileum in dankbaarheid herdenken naar draagkracht zullen medewerken om geza menlijk daarvan de algemeene kosten te be strijden. De tyd is kort, het zal heel spoedig 6 Sep tember zijn. Laat ieder medewerken, dat Alkmaar bij het algemeen feestbetoon in den lande niet behoeft achter te blijven, dat men ook hier openlijk kan demonstreeren, dat dit regeeringsjubileum onze volle sym pathie heeft en dat wij van ganscher harte aan het welslagen van de plannen willen medewerken. Och, wij weten het allemaal, de Frie sche brug over het Noordhollandsch Kanaal deugt niet meer. Wel is zij stevig genoeg, om de zware lasten te dragen, die dagelijks op vrachtauto's vervoerd worden, maar zij is veel te smal. Slechts is verkeer in één richting mogelijk en dan nog is oppassen de boodschap. Want als er één auto op de brug rijdt, is er vrijwel geen plaats meer voor een fietser, terwijl de voetganger zich nog juist op het smalle voetpad kan be wegen en een zucht van verlichting slaakt, als een vrachtauto hem voorbij is gekomen, zonder hem geraakt te heb ben. Het modeme verkeer eischt moderne wegen en moderne bruggen. En het duldt eigenlijk geen stremming of opstop ping. Maar wat zien we bij de Friesche Brug? Eiken keer, als deze brug wordt openge draaid, vormt zich aan weerszijden een file van auto's, karren, fietsers en voetgangers. Nu eens zijn deze files klein, maar heel vaak, él te vaak, zijn zij groot en lang. En het duurt minuten lang, nadat de brug weer is dichtgedraaid, voor dat het verkeer dan zijn normale aanzien heeft. Nu heeft de Kamer van Koophandel naar aanleiding van de aanhoudende klachten, welke haar bereiken over den toestand bij deze brug, twee maai een telling gehouden, waarbij interessante gegevens verzameld werden. Uit deze verkeerstelling, door de K. v. K. gehouden op 8 en 9 Juli tusschen 8 uur en 18 uur, bleek haar, dat het land- verkeer resp. 100 en 92 minuten ge stremd is geweest, terwijl gedurende dien tijd in totaal resp. 533 en 418 voer tuigen voor de brug moesten wachten, oftewel circa 22 der op die dagen pas- seerende wagens, auto's, e.d. Wij kunnen de uitvoerige lijsten hier niet overnemen, maar enkele cijfers willen we hier toch nog noemen. Zoo is op den eersten tellingsdag de brug Ook heeft de Kamer vernomen, dat de gemeente Alkmaar vruchteloos heeft ge poogd-van het Bestuur der Provincie Noord holland een financieele medewerking voor dit doel te verkrijgen. Daar de toestand ter plaatse schier eiken dag moeilijker en gevaarlijker wordt voor het sterk toenemend verkeer, heeft de Ka mer zich ook tot het Provinciaal Bestuur van Noordholland gewend teneinde te bevorde ren, dat van die zijde eveneens voor dit doel financieele medewerking zou kunnen wor den verkregen. Daar het antwoord van het Provinciaal Bestuur echter zeer positief afwijzend luidt n.Ll „dat niet op eenige financieele mede werking van de zijde van de Provincie zal mogen worden gerekend", ziet de Kamer zich genoodzaakt zich tot Uwe Excellentie te wenden met het eerbiedig verzoek wel die maatregelen in overweging te willen nemen, die ertoe zullen kunnen leiden, dat spoedig tot de zeer noodzakelijke vernieuwing van deze brug zal kunnen worden overgegaan, daar deze thans in geenen deele beant woordt aan de eischen, die daaraan rede lijkerwijs uit verkeersoogpunt mogen wor den gesteld, en de aanhoudende verkeers stremmingen tot groote financieele offers der weggebruikers leiden. Dank zij een milde beslissing van de va cantiekamer der Alkmaarsche rechtbank, is Donderdag te Castricum het huwelijk vol trokken tusschen twee jonge menschen, van welk huwelijk de ambtenaar van den Bur gerlijken Stand te Castricum de voltrekking had geweigerd, omdat door den bruidegom, Duitscher van geboorte, de Eherfertigkeits- schein, die in Duitschland voor het sluiten van een huwelijk wordt vereischt, niet kon worden overlegd. Een in Heiloo wonende kapper, Herman Molde, die daar al 2)4 jaar een kapperszaak drijft, had in Castricum een aldaar wonend meisje leeren kennen, Greta Druiven, en na de kennismaking besloten ze in het hu welijksbootje te stappen. Op het gemeente huis te Castricum, waar het huwelijk vol trokken zou worden, kwam uit, dat de jonge man Duitscher van nationaliteit was. De jon gen was n.1. geboren uit een Groningsche moeder en een Duitschen vader. Toen hij twee jaar was, overleed zijn moeder; zijn vader verdween en is nimmer teruggevon den en het kind werd door een Alkmaarsche familie aangenomen en kreeg een volkomen Hollandsche opvoeding. Hij wist niet, dat hij krachtens de wet van Duitsche nationaliteit was. Hij was echter nimmer genaturaliseerd en dus wettelijk Duitscher. Aangezien in Ne derland de eisch wordt gesteld, dat een vreemdeling voor het sluiten van een huwe lijk aan dezelfde bepalingen moet voldoen, die daarvoor in het land, waartoe hij be hoort, worden gesteld (een bepaling, die Duitschland wederkeerig niet toepast) werd den jongen man op het bureau van den Bur gerlijken stand te Castricum medegedeeld, dat hij, alvorens het huwelijk kon worden gesloten, een Ehefertigkeitsschein moest overleggen, die nog geviseerd moest wor den door den Duitschen consul in Amster- am. Deze zeignis wordt afgegeven, wanneer gebleken is, dat de overgrootvader arisch is en dat noch de vader, noch de moeder Joodsch bloed in de aderen hebben. De jonge man dacht een dergelijke verklaring gemak kelijk te kunnen krijgen, maar moest erva ren, dat dit voor hem een onmogelijkheid was. De bruiloft was geregeld, de bruidegom had twee vrienden naar Duitschland ge stuurd om de papieren te bemachtigen, maar deze keerden met nul op het request terug. Ook het trouwboekje van de ouders ontbrak. Gelukkig stond op de geboorte- acte, dat hij uit een wettig huwelijk was ge boren, doch niemand wist of het huwelijk van zijn ouders in Holland of in Duitschland was voltrokken. van Castricum werd voltrokken, die bruid en bruidegom gelukwenschte met het bereikte resultaat, dat dank zij de volharding van den cliënt-vriend van den bruidegom was ver kregen. Men zal begrijpen, dat de bruid en de brui degom, alsmede de vriend-helper vol lof wa ren over de humane en vriendelijke hulp, door de Alkmaarsche rechtbank, aan hen bewezen. De vriend-raadsman ging zelfs zoover, met te betoogen, dat door deze beslissing van de Alkmaarsche rechtbank de onzinnige Duit sche bepaling voor Nederland te niet was gedaan, omdat thans elke ambtenaar van den Burgerlijken stand zich kan beroepen op dit vonnis en huwelijken kan voltrekken van Duitschers, die de Ehefertigkeits-erkla- rung niet kunnen overleggen. Zoo staat de zaak echter nog niet. Wij hadden hierover een onderhoud met den President van de Rechtbank, mr. A. M. Le- deboer, die ons erop wees, dat in Nederland, als rechtsstaat, voor het sluiten van een hu welijk, aan buitenlanders de eisch wordt ge steld, dat zij moeten voldoen aan de eischen, daarvoor gesteld in het land, tot welks natio naliteit zij behooren. Een ambtenaar van den Burgerlijken stand heeft er dan ook strikt op te letten, of de te overleggen stuk ken aan die eischen voldoen. Zelfstandig is hij niet bevoegd, tot het sluiten van een huwelijk over te gaan, wanneer de vereisch- te stukken niet alle aanwezig zijn. Krachtens art. 129 van het Burgerlijk Wetboek heeft evenwel de Rechtbank de bevoegdheid, te beslissen, dat tot het sluiten van een huwe lijk kan worden overgegaan, wanneer de voor een buitenlander vereischte stukken niet compleet zijn. Wél was men o.i. in Castricum verplicht geweest, den jongen man in dit geval van de bevoegdheid van de Rechtbank op de hoogte te bren gen. Het is mogelijk, dat men daar mede niet bekend was en daarom hopen wij, dat in de toekomst de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, in eventueele gevallen, den belanghebbende hierop wel'zullen wij zen. Wij hopen ook, dat andere Rechtban ken in gelijke gevallen een even humaan en welwillend standpunt zullen nemen als de Alkmaarsche rechtbank deed. VICTORIA-THEATER. Aangezien de film in het Victoria-theater voor deze week is geprolongeerd, hebben wij in dit nummer geen nieuwe recensie van „Het meisje uit het Verre Westen" opge nomen. Het feit, dat deze film nog een week lang wordt vertoond, spreekt voldoende voor haar goede kwaliteiten. Wij meenen onze lezers, voorzoover zij het vernieuwde the ater nog niet betraden, te mogen opwekken deze film nog te gaan zien. BEDRIJFSRAAD VOOR HET TUINBOUWBEDRIJF IN N.-HOLLAND. Dezer dagen kwam de bedrijfsraad voor het tuinbouwbedrijf in Noordholland hier ter stede bijeen, voornamelijk ter bespreking van den stand van zaken betreffende de uitvoering van de kindertoeslagregeling. Na behandeling van verschillende inge komen stukken gaf de secretaris een over zicht per plaats van de reeds opgelegde aanslagen, de totaalbedragen etc. Een speciale regeling werd getroffen voor de C. B. T. B. en L. T. B. op die plaatsen, waar het contract eerst kort geleden werd afgesloten. Besproken werden de inmiddels reeds af gekomen arbitrale uitspraken, waardoor ook de ongeorganiseerde werkgevers verplicht zijn mede te werken aan de kinderbijslag regeling. Na nog verschillende zaken, de uitvoering betreffende, te hebben geregeld, werd be sloten eerst tot vaststelling van de eerste uitkeeringen over te gaan, nadat aan alle werkgevers de aanslagen zullen zijn op gelegd. FAILLISSEMENT. Door de Alkmaarsche rechtbank is Don derdag in staat van faillissement verklaard: P. Postma, wonende Westerweg 76a; tot rechter commissaris is benoemd mr. H. M. Fruin en tot curator mr. G. A. de Lange. EEN GESLAAGDE GEVELVERSIERING. In het teek en van het a_s. regeerings jubileum. De firma Vroom en Dreesmann is wel een der eersten in onze stad zoo niet de eerste die door een grootsche gevelversiering haar medeleven toont met de komende her denking van het 40-jarig regeeringsjubileum van de Koningin. Inderdaad grootsch heeft de chef-etaleur, de heer Th. Konijn, zijn taak opgevat en onder zijn leiding heeft de afdeeling etalage en decoratie uitstekend werk verricht. Op vallend zijn de vele decoraties, door den heer M. Ruigh geschilderd, welke een plaats kregen aan de gevel aan de Laat en de Rid derstraat. Daartoe werd eerst een 1.30 meter breed oranjedoek gespannen (80 meter lang) over de volle lengte boven de etalagerameru Op den hoek Laat—Ridderstraat is een portret van H.M. geplaatst op een wit front van 7 bij 3.20 meter, geflankeerd door twee driehoekzuilen, waarop twee leeuwen, die een schild dragen met het opschrift „lek zal handhaven". Een verlichte kroon met twee verlichte W.s vormt het bovenstuk en eron der draagt een breede band het opschrift „Hulde aan onze Landsvrouwe". Boven de ingangen aan de Laat en de Rid derstraat is een heel andere versiering aan gebracht. Daar zien we ons land en de over- zeesche gewesten geteekend (met opgave van het inwonertal) op een groote kaart van 2 bij 2 beter, met een verlichte W. erboven en eronder „40 jaren wijs beleid", het geheel op een wit front van 5.90 bij 3.90 meter. Op de overige deelen van de beide gevels hangen op gelijke afstanden in diepe om lijsting figuren, die de folkloristische klee derdrachten uit de 18e eeuw uit de verschil lende provincies en Oost- en West-Indië toonen, met daarbij aangegeven hoeveel In woners elk deel van het koninkrijk bevat en dan begrijpen we, dat ons land toch met het overzeesche gebiedsdeel een rijk vormt van 70 millioen zielen. Al deze schilderingen worden onderling verbonden door groene guirlandes, opgehouden door een schild met het getal 40. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze gevel versiering de aandacht zal trekken, welke zij ruimschoots verdient. De verlichting Stationsweg— Heerenweg. In café Admiraal waren Donderdagavond ruim 30 personen onder voorzitterschap van den heer S. Akkerman bijeen, om over de verlichting te spreken tijdens de jubileum feesten. De voorzitter memoreerde, dat verleden jaar voor het eerst een verlichting is aange bracht met draad en lampions, door de V. V. V. afgestaan. Het heeft voldaan en toen is er een vast comité gekomen, met 80 leden en een maandelijksche contributie. En nu kunnen we ons zelf redden en voor dit jaar moeten we eens goed uit den hoek komen. Ons heeft een verzoek bereikt van de Heerenweg-bewoners vanaf den Stationsweg tot de Butterlaan om aansluiting en het be stuur is niet ongenegen, mits zij zelf de kosten betalen, want het geld door ons bij eengebracht, is voor den Stationsweg. Na een korte bespreking werd goedge vonden de aansluiting van den Heerenweg- Zuid. Hierna gingen stemmen op om ook den Heerenweg tusschen den Stationsweg en de Verschuirlaan op dezelfde voorwaarden in eén verband op te nemen voor dit jubileum feest. Komt ook daar een vaste kern, die zijn dan degenen, 01e van ue crue naai

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2