Agenda Qumentecadm JUovinciaal „40 jaren Koningin der Nederlanden." Onze premie-uitgave verkrijgbaar. H. W. HOLSMULLER KOEDIJK OUDE NIEDORP AKERSLOOT ZUIDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE Alkmaar, Maandag. Onze reeds meermalen aangekondigde jubileum-uitgave „40 jaren Koningin" is van morgenochtend af aan ons bureau verkrijgbaar. Dit zeer fraai uitgevoerde boekwerk bevat bijna 400 foto's uit het leven van Koningin Wilhelmina, van haar prille jeugd af tot aan het groote moment, waarop zij haar kleindochter Beatrix in de armen houdt. Veertig jaren lief en leed in foto's bijeen, een ieder zal dit toch willen bezitten. In ons nummer van heden plaatsen wij een bon, bij inlevering waarvan men, als abonné van de Alkmaarsche Courant een album kan afhalen aan ons bureau tegen betaling van 0.75. Wil men' het album per post ontvangen dan kan men ons den bon inzenden en ons tegelijk 0.95 toezenden. Ons Gironummer is 37060, Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster en Zoon, Alkmaarsche Courant. Degenen, die zoo verstandig zijn geweest een album voor zich te laten reserveeren, en dat zijn er al zeer velen, kunnen van morgenochtend af het voor hen bestemde exemplaar afhalen. Men vergete echter niet, bij afhaling, het in hun bezit zijnde genummerde bonnetje mee te nemen, daar alleen tegen inwisseling van dezen bon het gereserveerde album afgegeven wordt. Zij, die per post hebben besteld ontvangen het album dezer dagen thuis bezorgd. Zij, die nog geen album voor zich lieten reserveeren, doen goed spoedig een exem plaar te komen halen. De voorraad is be perkt en kan niet nabesteld worden. Het album zal een fraaie herinnering zijn aan vele frappante gebeurtenissen uit ons Vorstenhuis en zal met veel genoegen tel kens weer bekeken en doorgebladerd worden. ERNSTIGE AANRIJDING TE OUDKARSPEL. Zondagmiddag werd mevr. C. Schrieken te Oudkarspel door een motorrijder aange reden met het gevolg, dat zij haar been op twee plaatsen heeft gebroken. Door de doktoren Wilmink en de Wit is het been gezet. Dr. W. kwam met zijn auto uit noordelijke richting en de motorrijder, de heer T. W. te Sint Pancras uit zuidelijke richting. Dr. W. moest uitwijken voor een paar voet gangers, juist toen de motorrijder kwam aanrijden. Deze kon niet spoedig genoeg remmen met het gevolg, dat hij met zijn voetrust in botsing kwam met het achterspatbord van de auto van dr. W. Deze botsing was mevr. S. noodlottig met bovengenoemd gevolg. De politie stelt een nader onderzoek naar de schuldvraag in. NIEUWE MELKZAAK. Morgennamiddag opent de heer J. Kroon in het perceel Ramen no. 10 een melkzaak. De winkel is nu juist niet zoo bijzonder groot, maar de inrichting is netjes en hy giënisch en wat wil men nog meer? TE WATER GEREDEN DOOR ONVOORZICHTIGHEID. Hedenmorgen om half negen is een on geveer 16-jarige jongen, die per fiets langs den kant van het Verdronkenoord reed, te water gereden. Het komt nog maar al te vaak voor, dat jeugdige wielrijders overmoedig aan den verkeerden kant van de boomen rijden en dan is er maar een kleine beweging van het voorwiel noodig om in het water te recht te komen. De jeugdige drenkeling is door een voorbijganger op het droge gebracht. De fiets is later uit het water opgehaald. over de Fransche munt en de wijze, waarop het nationale inkomen vergroot moet wor den. Hij zeide daarvan o.m.: Alle Franschen moeten daaraan medewer ken. Eerst moet de 40-urenwet worden aangepast wegens de nationale behoeften met het oog op den algemeenen toestand in Europa. Zoolang de internationale toestand zoo delicaat zal zijn, moet meer dan veertig uur en tot 48 uur kunnen worden gewerkt in ondernemingen, die voor de landsverde diging werken. In andere bedrijven zal een stelsel van betaalde overuren volgens een redelijk tarief moeten worden toegepast. Na verklaard te hebben, dat ook van de werkgevers offers zullen worden geëischt, deelde Daladier mede, dat de regeering en wetsontwerp in voorbereiding heeft, dat beoogt de buitengewone fiscale lasten, wel ke op de productie drukken, te verlichten. Hy zeide verder nog: de staat wenscht aan het particuliere bedrijfsleven een rui mer deel in de inkomsten des lands te laten dan in het verleden het geval was. Tenslotte verklaarde Daladier, dat hij on getwijfeld in de volgende dagen de wijze van toepassing zal kunnen uiteenzetten van een plan, dat hij thans slechts de algemeene richtlijnen uiteenzette. ijn dan degènen, die van ae eene naai w LIJK AANGESPOELD. Te De Cocksdorp binnengebracht. Een schipper heeft te De Cocksdorp (Teel) een lijk aangebracht, dat op Vliehorst was aangespoeld. Het is waarschijnlijk het stoffelijk over schot van den jongemafi van het katholieke kamp, die Maandag jL is verdronken. Het slachtoffer moet ruim 20 jaar oud zijn i weest en was gekleed in zwemcostuum. de ge- EEN SCHRIJVEN VAN DEN BURGEMEESTER VAN ALBURY. Men herinnert zich nog met welk enthou siasme de heer Waugh, burgemeester van Albury, die destijds zulke uitstekende diensten bewees bij de Melbourne-race, hier te lande is ontvangen en hoe hij en zijn echt genoote in het bijzonder bij hun bezoek aan de Alkmaarsche kaasmarkt door stadgenoo- ten en gasten toegejuicht zijn geworden. Ter gelegenheid van de eerste Australië- vlucht heeft de heer Margadant, secretaris van de V.V.V. te Alkmaar, een. schrijven meegegeven aan den burgemeester van Al bury waarop van den heer Waugh een aller vriendelijkst antwoord is ingekomen. Hij zegt daarin mede namens zijn echt- genoote dat de brief ter gelegenheid van de eerste vlucht per luchtpost Amsterdam BataviaSydney verzonden, hem een groot genoegen heeft gedaan en dat deze post- vluchten een versterking van den vriend schapsband vormen tusschen Holland en Australië als een deel van het Britsche im- pirium. Nu de afstand zooveel korter is ge worden en de verbinding steeds vlugger zal worden is het begrijpelijk, dat de bezoeken en het contact tusschen de tweede vredelie vende landen van grooter beteekenis zullen worden dan vroeger. De heer Waugh brengt, mede namens mrs. Waugh, de hartelijke groeten over aan de vele vrienden, die zij in 1935 in Holland hebben aangetroffen. Het is een bezoek geweest, waaraan zij steeds met groot genoegen terugdenken. De heer Waugh brengt ten slotte de geluk- wenschen over met de indienststelling van dezen schitterenden luchtdienst, die, naar hij gelooft, met groot succes zal voortgezet wor den. DE NATIONALE FEESTDAG TE ALKMAAR. Het feestcomité verzoekt ons nog op name van het volgende: Zoo langzamerhand nadert dan de natio nale feestdag die vanzelfsprekend ook in Alkmaar gevierd gaat worden. Menigeen zal zich wel eens hebben af gevraagd, of er nog plannen werden voor bereid en wat er dan al zoo beraamd werd. Hier en daar hoorde men wel eens de ver zuchting: „Er gebeurt zeker niets/' Reeds gedurende geruimen tijd zijn de voorbereidende werkzaamheden in vollen gang die door een comité uit de beide Oranje-vereenigingen onder leiding van onzen burgemeester .tot uitvoering zullen worden gebracht en voor zoover niet alles vaststond was het beter eerst het definitie ve programma af te wachten vooraleer tot publicatie werd overgegaan. Thans zyn echter de werkzaamheden zoover gevorderd dat zonder bezwaar het een en ander kan worden medegedeeld, terwijl wij ons voorstellen dagelijks in korte berichten een of ander onderdeel van het feestprogramma wat nader te belichten. Vandaag willen wij volstaan met mede te deelen dat door het comité verzorgd zal worden op Maandag 5 September een in leiding tot de feestdag zelf, terwijl op Dinsdag 6 September een programma is ontworpen voor den geheelen dag en ten slotte zal op Vrijdag 9 September een offi- cieele tentoonstelling het feest besluiten. Reeds nu kunnen wij berichten dat op den nationalen feestdag zelf het program ma practisch door een ieder is mede te maken, daar alles gratis (of bijna gratis) kan worden bijgewoond. WORDT AMATEURGIDS! Een afdeeling van den B.B.T.B.B.A. te Alkmaar opgericht. Er zijn niet veel nationale economische belangen, waaraan Nederlandsche jongeren kunnen medewerken. Een van die weinige is het Vreemdelin genverkeer en de eenige Bond op dit gebied is de B.B.T.B.B.A. (Wij veronderstellen, dat geen enkele niet-ingewijde kan raden wat deze letters beteekenen. Het is de Bond ter behartiging der touristische belangen van buitenlandsche automobilisten. - Red. Alkm Crt.) In 1933 te Utrecht opgericht door enkele H.B.S.ers, stelt hij zich ten doel, het vreem- delingenbezoek aan Nederland te vergroo- ten door daadwerkelijke hulp aan buiten landsche automobilisten. De werkende leden toonen hun de bezienswaardigheden, maken excursies door Nederland en bewijzen an dere vriendendiensten. De buitenlander kan zoo'n jongeman, meestal middelbaar scho lier of student, onmogelijk als gewoon „gids" beschouwen; hij is voor hem een jonge Nederlandsche vriend, die hem gast vrij ontyangt en voor zijn hulpverleening geen enkele belooning aanvaardt. De jonge man wordt in het gezelschap van de, uit alle deelen van de wereld komende toeristen op genomen. Hij komt met een groote verschei denheid van menschen in aanraking, krijgt aardige connecties en verruimt in het alge meen den blik. Spelenderwijze leert hij de moderne talen beter spreken en een deel van zijn vacantie wordt, in plaats van in ledigheid, op nuttige en aangename wijze doorgebracht. Dit zijn enkele der voordeelen die de bond zijn leden biedt. Natuurlijk heeft hij ook zyn onkosten en hoewel hij langzamerhand door belanghebbenden wordt gesteund, is hij genoodzaakt, een geringe contributie te heffen, waarvoor een gidsenvergunning, een Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelyks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vorste lijke emigranten (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert en Charles Boyer. Toegang boven 14 jaar, Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vliegende zot (klucht), hoofdrollen Joe Brown, Guy Kibbel en Florence Rice. Toe gang voor eiken leeftijd Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harnjonie, 8 uur, hoofdnummer Professor, pas op (klucht), hoofdrol Harold Lloyd. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd) Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Maandag 22 Augustus. Kermis te Oterleek; jubileumavond Daan Pool. Dinsdag 23 Augustus. Kermis te Oterleek. l(D NED INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTI NGZAKEN abonnement op „Ons Nederland", het offi ciëele orgaan van de A.N.V.V., waarin de afzonderlijke rubriek van den B.B.T.B.B.A is opgenomen, e.d. verstrekt worden. De B.B.T.B.B.A., die 15 Juli j.L zyn le lustrum gevierd heeft, telt reeds afdeelingen in alle groote en enkele kleinere plaatsen vn Nederland. De B.B.T.B.B.A. werkt zeer nauw samen met alle vereenigingen op zyn gebied, o.a. hebben zitting in de Raad van Advies: de A.N.V.V., A.N.W.B., K.N.A.C., Horecaf, Nederl.-Amer. K.v.K. en de Ned. Ver. voor Reisbureaux. Daar Alkmaar tenslotte een der steden is, die elke week een stroom van vreemdelingen trekt, werd ook hier een groote behoefte ge voeld aan een afdeeling van den B.B.T. B.B.A. Enkele weken nu is er een begin ge maakt tot het stichten van een afdeeling Alkmaar, door het benoemen van een consul aldaar, den heer W. H. Schipper. Men hoopt nu zoo spoedig mogelijk een flinke afdeeling te Alkmaar op te richten, waar toe binnenkort een groote prop.-avond ge houden zal worden. De B.B.T.B.B.A. wekt daarom gaarne alle belangstellenden op nadere inlichtingen te vragen bij den heer W. H. Schipper, Kenne- merstraatweg 125. Vervolg. Personeele belasting. B. en W. deden een voorstel tot wijziging van de klasse-indeeling voor de personeele belasting. Voorgesteld en aangenomen werd om de gemeente van de 7de in de 6e klasse dier belasting te plaatsen. Feest regeeringsjubileum. Voorstel van B. en W. om 50 benevens 25 cent per leerling van de lagere school beschikbaar te stellen uit de gemeentekas, ter gelegenheid van het regeeringsjubileum. Op de vraag van den heer Kramer waarvoor de 50 zullen worden gebruikt, zeide de burgemeester: „Ook voor de kinderen". Goedgekeurd. Politieverordening. Voorstel tot wijziging van de algemeene politieverordening in verband met de op richting der vrijwillige brandweer. Deze verordening zal gewijzigd worden voor dat deel dat slaat op afschaffing der verplichte brandweer en niet b.v. voor het hakken van z.g. ijsbijten; het blyft voor een elk verplicht dit te doen bij vriezend weer. Rekening 1937. Vaststelling rekeningen voor het jaar 1937. De heer Kramer bracht verslag uit over de rekening G. E. B., de commissie had geen opmerkingen en stelde voor deze vast te stellen als volgt: baten 14997.68, uitga ven 14982.58, saldo 15.10. Kapitaaldienst: baten 9818.55, lasten 7700, batig saldo 2118.55. De heer Schuur bracht verslag uit over de gemeenterekening. De commissie had geen opmerkingen en stelde voor deze als volgt vast te stellen: Ontvangsten gewone dienst 142226,24, uitgaven 179739,17, na- deelig saldo 37512,83; kapitaaldienst ont vangsten 95484,37, uitgaven 95433,37, saldo 51. Tenslotte werd op voorstel van B. en W. na overleg met Ged. Staten besloten om, nu er een meer moderne brandweer is op gericht, 420 uit te trekken voor het plaat sen van twee brandmelders en negen schellen. Hierna sluiting. De raad der gemeente Oude Niedorp vergaderde Vrijdag. B. en W. gaven den raad o.a. kennis dat door den commmissans der koningin in de provincie Noordholland met ingang van 15 Augustus 1938 tot ge meente-veldwachter is benoemd de heer A, E. Lievens. Ingekomen was een adres van 16 Juli 1938 van den Nederlandschen Bond van Ge meente ambtenaren, inzake de instructie van den gemeente-ontvanger. Naar aanleiding van dit adres stellen B. W. voor Art 5 der bestaande instructie te vervangen door: „Bij ongesteldheid, afwe zigheid of ontstentenis van den ontvanger wordt hij vervangen door een daartoe door B. en W. aan te wijzen persoon". De raad besloot daartoe. Nog was ingekomen een adres van den Ned. Bond van Hotel- Koffiehuis- Restau ranthouders en Slijters, houdende verzoek tot het verleenen van faciliteiten in ver band met het sluitingsuur en de vermake lijkheidsbelasting bij de a.s. regeeringS' jubileumfeesten. B. en W. stelden voor dit adres in hunne handen te stellen ter afdoening. Overeenkomstig het voorstel werd beslo ten. De samenwerkende onderwijzersorgani saties in Nederland hadden een adres inge zonden houdende verzoek tot adhaesie-be- tuiging aan een door die organisaties inge zonden verzoek aan den voorzitter van den raad van ministers, inzake verlaging van den leerlingenschaal. Besloten werd dit adres voor kennisge ving aan te nemen, daar een dergelijke adhaesiebetuiging niet direct op den weg van den raad ligt. De raad besloot aldus. Voorstel van B. en W. tot wijziging inzake de 5e suppletoire begrooting 1937, vastge steld dd. 17 Juni 1938. De 5e suppletoire begrooting 1937 werd ook vastgesteld. Vastgesteld werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1937 met een batig slot van 168.14, over te brengen naar den dienst 1938. B. W. stelden voor, de gemeentereke ning als volgt voorloopig vast te stellen gewone ontvangsten 65.886.43, Gewone uitgaven 65.178.75, batig slot 707.68. Kapitaaldienst: ontvangsten 147.424.31, uitgaven 148.119.50, nadeelig slot 695.19 Beide sloten over te brengen naar den dienst 1938. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten. B. en W. stelden voor hen te machtigen tot het bouwen van een woning voor den veldwachter te Zijdewind en tot het uitge ven der daartoe noodige gelden tot een maximum van 3000. Waar thans vaststaat, dat de van de regeering vereischte goedkeuring zal wor den verkregen, deden B. en W. dit voorstel thans reeds, opdat het zoo mogelijk nog voor den winter kan worden uitgevoerd. Nadat de raad op voorstel van den heer van Zoonen in comité was gegaan werd be sloten toen weer in openbare vergade ring B. en W. te machtigen tot het bou wen van een veldwachterswoning over te gaan echter niet eerder dan nadat van de regeering officiëel bericht hierover is ont vangen. B. en W. deden een voorstel tot het aan gaan eener regeling met de gemeente Nieu we Niedorp, inzake de uitkeering aan die gemeente, ingevolge art. 86 der L.O.-wet, over de jaren 1934, 1935 en volgende jaren. Deze uitkeering werd berekend naar een door de gemeente Nieuwe Niedorp uitgege ven bedrag van 4667.95, hetgeen naar het oordeel van B. en W. niet billijk is, aange zien dit bedrag behalve vernieuwing ook onderhoudsposten inhield. De gemeente Nieuwe Niedorp is bereid dit bedrag terug te brengen tot 2000. De raad besloot tot het aangaan van be doelde regeling. De raad dezer geireente vergaderde Vrijdag in voltallige zitting. Bij den aanvang der vergadering werd de heer N. Polle beëedigd. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn herbenoeming als raadslid en hoopte dat deze de belan gen der gemeente zou behartigen zooals hij dit een vorige periode heeft gedaan. Ingekomen was een adres van de Ned. Bond van Gemeenteambtenaren om den ontvanger, die /ordt vervangen oy ziekte, verlof, enz., geen verantwoordelijkheid te laten dragen. De voorzitter zeide, dat deze bepaling in de instructie van den gemeen teontvanger al reeds is opgenomen zoodat het schrijven voor kennisgeving werd aangenomen. Een adres van kweekelingen bij het la ger onderwijs om de vacatures door onder wijzers of onderwijzeressen te laten ver vangen. B. en W. hebben deze zaak be sproken en zijn ook van meening dat de toestand niet deugt, maar beter is het dat de vereeniging van Ned. Gemeenten deze zaak ter hand neemt. De raad kan wel adhaesie betuigen. De gebeurde ook. Ingekomen was het rapport van de com missie voor het nazien der rekening 1937, van de gemeente, Burgerl. Armbestuur! G.E.B. en jachthaven. De gemeentereke ning 1937 bedraagt wat de gewone dienst betreft 83650.81 in ontvangst, 82.306.68 in uitgaaf, batig slot 1341.13; kapitaal dienst in ontvangst en uitgaaf 20.366.10; rekening G.E.B. in ontvangst en uitgaaf 15140.82, uitkeering aan de gemeente 4044.04; rekening burgerl. armbestuur ontvangst 8424.34, uitgaaf 8390.67, ba tig slot 33.77; rekening jachthaven ontv. en uitgaaf 1356.51, uitkeering aan de ge meente 725.47. Deze rekeningen werden alzoo voorloopig vastgesteld en goedge keurd. De bond van Ned. architecten schat, in overleg met de vereeniging van Ned. ge meenten, de kosten van het uitbreidings plan^ op totaal 1022, verminderd met 10 plus bijkomende kosten leges, reis- en verblijfkosten, enz. In verband hiermede zal met deze kosten by de begrooting 1939 rekening worden gehouden. Ingekomen was een verzoek van dr. A. F. van Vugt om hem met ingang van 1 Oct. a.s. ontslag uit zijn betrekking te verleenen! Zyn opvolger neemt tydelyk de functie' waar. B. en W. stelden voor het ontslag te verleenen. Alzoo werd besloten. Voorstel van B. en W. om voor den nieuw te benoemen geneesheer de instructie te wijzigen. De bepaling omtrent de verplich te woning dient te vervallen en de jaar wedde als gemeente-geneesheer te bepalen op 1200. Dit voorstel werd aangenomen. De besprekingen ovei den opvolger van dr. van Vugt werden in geheime vergade ring gehouden. Na heropening werd be noemd de heer H. J. Schaars, arts te Utrecht. De voorzitter deelde mede, dat met het vervoer van grond van de jachthaven naar den Uitendijk over het erf van de Groot en Verduin met smalspoor deze heeren ac- coord gingen. De heer Verduin vroeg nog 22.50 voor vergoeding aan zijn schuit die schade had opgeloopen bij gemeentewerk. De voorzitter stelde voor om dit bedrag te geven voor gebruik van het erf. Alzoo besloten. Rondvraag. De heer De Bie besprak het opruimen van stekels op gemeenteland en het verbranden van vuilnis op de akkers. De voorzitter zou dit nagaan. De heer Helder vroeg voor wiens reke ning de straatlantaarnlampen komen; in de Woude zijn er een paar kapot. De voorzitter: voor rekening van de gemeente. Hierna sluiting. Op tijd gered. Zaterdagmorgen is de pl.m. 13-jarige J. v. d. VI., die met een schuitje in de Voorburggracht voer, doordat zijn vaar boom steken bleef, in het water gevallen. De echtgenoote van den heer K. W. be merkte gelukkig spoedig wat er gebeurd was. Zij stapte in de sloot en stak den jongen een bezem toe, om hem hiermede naar den kant te krijgen, terwijl zy luid om hulp riep. IJlings toegeschoten buren slaagden er in, den jongen, die bijna be wusteloos was, op het droge te brengen. Dr. Wilmink verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de drenkeling, die naar later is gebleken geen nadeelige gevolgen van 't ongeval heeft gehad, naar zijn woning is vervoerd. Belastingplaatjes gestolen. In den nacht van Vijdag op Zaterdag zijn uit de schuur van den heer P. Stoop alher van drie rijwielen de belastingmerken ontvreemd. Aangezien de deur van de schuur los was, hadden de dieven vrij spel. Het is wel zaak om in dezen tijd, waarin de plaatjes begeerlijk zijn, de bergplaatsen goed af te sluiten. Ongebanderoleerd vet. De politie heeft in deze gemeente en kele partyen ongebanderoleerd aangetrof fen en in beslag genomen. Tegen den betrokken slager is proces-verbaal opge maakt Jubileum raej. K. W. Kentie. Directrice K. W. Kentie herdenkt op 27 dezer den dag, waarop zy 25 jaar geleden in dienst trad van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vacan- tiekolonies. Het grootste deel van dezen tyd was zy te Egmond aan Zee werkzaam, o.a. acht jaar als directrice van het koloniehuis Zwartendijk. Een nieuw koloniehuis. De vereeniging voor christelijke gezond heids- en vacantiekolonies in Nederland zal te Egmond aan Zee een nieuw, modern koloniehuis bouwen. Dit koloniehuis zal gebouwd worden op het duinterrein achter het bestaande Juliana-koloniehuis en zal dienen ter vervanging van het Zeehuis aan den Boulevard alhier. Geslaagde ruiterfeesten. Zondagmiddag zyn te Egmond aan Zee de ruiterfeesten gehouden tot besluit van de feestelijkheden gedurende het badsei zoen door het strandcomité 1938 georga niseerd. Toen 's morgens een fiksche regenbui neerdaalde, vreesde men reeds een her haling van verleden jaar, toen de ruiter feesten door het geweldig slechte weer ontijdig moesten worden beindiëgd. Geluk kig is het anders uitgekomen, wel woei er een stevige bries, maar de zon scheen en veraangenaamde het verblijf op het Kur- hausvlak, waar de demonstraties gegeven werden. Het comité had een groot terrein gere serveerd en dat bleek goed gezien, want de belangstelling was groot, ongeveer 1400 toeschouwers hebben genoten van de uit stekende ruitersport en allen hebben het gebodene goed kunnen volgen. Onder leiding van den heer J. C. Veth- man, instructeur der Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigingen, werd het programma vlot afgewerkt. Precies 2 uur maakten de vereenigingen Beyaert uit Purmerend, West-Friesland uit Schager- brug en Bucephalus uit Barsingerhorn haar entrée. Daarna volgde het nummer afdeelingsschool, waarbij de ruiters gele genheid hadden te toonen hoe zij hun paar den onder bedwang hadden en stipt de commando's van den heer Vethman wisten uit te voeren. Viel hier het meest voor ken ners te genieten, voor he( publiek was het daarop volgende Jeu de Rose bijzonder aantrekkelijk. Gro;te behendigheid was voor dit spel vereischt. Winnaar werd de heer KI. Smit. Na een polonaise over de barricade werd als extra-dansnummer ingelascht een stoelendans, waarbij de deelnemers op fluitsignaal af moesten stijgen en met het paard'aan den teugel een stoel moesten bezetten. Kostelijk heeft het publiek zich hiermede geamuseerd. Een grootsch nummer, uitstekend van dressuur en vooral voor kenners om te ge-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2