SPORT EN WEDSTRIJDEN Windhondenrennen in Alkmaar. De Friezen hebben de Noord-Hollanders verslagen. BLAFFENDE KAMPIOENEN Glimlachje Pronk-Evers winnen nogmaals Alkmaarders rijden dom in de voorwedetrijden. De ronde van het Westen. Alcmaria en Zonnestraal. Hilversum met 4-3 geklopt. DERDE BLAD. Honden. De tijd, dat Korting Voetbal ook in Alkmaar de sport beheerschte schijnt een einde te nemen. De voetbalsport mag uiteraard nog het meeste publiek trekken, er zijn tegen woordig in onze omgeving talrijke andere takken van sport, die steeds meer belang stellende beoefenaren trekken. Dank zij de 6tichting van diverse zwembaden beginnen zwemmen en waterpolo een grootere plaats op het programma in te nemen en wie des Zondags ziet hoevele „wandelaars" in groepsverband of in kleine clubjes, met de vlag voorop, langs de wegen trekken, be grijpt wel, dat ook de allereenvoudigste en allergezondste aller sporten, een plaats van 'beteekenis begint te veroveren. Naast motorraces, wielerbaanraces en paardenraces heeft in den laatsten tijd een andere tak van de race-sport haar intrede In onze veste gedaan. Er zijn op het terrein in het Heilooër bosch al eenige windhondenraces gehouden en gistermiddag waren er in Alkmaar on der groote belangstelling van de zijde van het publiek, windhondenrennen georgani seerd door de Alkmaarsche Windhonden- renvereeniging waarin de beste honden van Friesland en Noordholland aan den start zijn verschenen. Een eigenaardige sport. Het is een eigenaardige sport omdat de menschen zelf hierbij geheel worden uitge schakeld en de honden op eigen initiatief en op eigen kracht de overwinning moeten behalen. Op het terrein van de A. F. C. aan den Westerweg waren gistermiddag een 18-tal hardloopers bijeen gebracht. De Friesche honden, meestal donker van kleur, waren met hun bazen en vrouwen met twee bus sen uit het Heitelam overgekomen en wer den met een allesbehalve vriendschappelijk geblaf door de Alkmaarsche mededingers op het sportterrein verwelkomd. Dat Friezen en Noord-Hollanders elkaar niet al te best verstaan was gelukkig alleen maar aan de honden te bemerken. De diverse eigenaren waren weldra in vriend schappelijk gesprek en bekeken critisch elkanders renmateriaal, dat voor niet des kundigen heel moeilijk te beoordeelen is. Over het algemeen is de magere, ner veuze windhond geen beauty onder zijn soortgenooten, met uitzondering van de Barzoi's, maar die schijnen voor dergelijke wedstrijden nog niet in aanmerking te komen. Men ziet het deze dieren onmiddellijk aan, dat zij op hardloopen ingesteld zijn. Ze hebben spitse snuiten, slanke lichamen, sterk gespierde pooten en zij zijn als het ware heelemaal in stroomlijn gebouwd. Zij moesten een baan van 325 Meter doorloopen en men behoeft wat dit betreft geen medelijden met hen te hebben. Zij loopen graag, zij trekken hun bazen en vrouwen al voort naar de startplaats en als zij eenmaal in het hok zitten en het konijnenvel voor hun begeerige blikken ligt uitgestald, steken zij de spitse snoeten door de tralies en janken van verlangen om er eens even ventre a terre achteraan te kunnen rennen. Zij loopen over deze baan nog geen 23 seconden en zij krijgen na deze korte pres tatie voldoenden rusttijd om weer vol komen fit aaan een volgende race te kun nen deelnemen. Het nooit bereikbare konijntje. Er vliegt, dank zij een vernuftig samen stel van touw en draaiende wieletjes, een konijnenvel over de startbaan het kan ook wel van een haas zijn en dan is het natuurljjk een hazenvel en het is wel zeker, dat het thans vlugger over het wei land gaat dan toen de oorspronkelijke eigenaar er nog in zat. Zoo hard kunnen de dieren niet rennen of het „konijntje" blijft altijd een paar meter voor en hoewel men veronderstellen mag, dat de honden dit in talrijke wed strijden al hebben ondervonden, schijnt hen dat geenszins te ontmoedigen, want na elke start schiet het koppel weer met denzelfden ijver op de voor hen uitstui- vende prooi af, om ten slotte na een span nende race in een uitgespreid net aan het einde van het veld te worden opgevangen. <?efes) „Kom er maar uit, vader, 't is de kwitantielooper niet!" Een opmerkelijk verschil met de wieler wedstrijden is dat er geen supporters langs den kant staan, die de kampioenen door luide kreten tot steeds grootere snelheid aanmoedigen. Het „Hup Norita" of „Vooruit Arnim" wordt door geen enkelen eigenaar uitge- schreeuwd, om de eenvoudige reden, dat wanneer een der kampioenen tijdens de race his masters voice zou vernemen, hi, zeer waarschijnlijk zou stil staan en daarna met een flinke spurt op zijn baas zou komen afhollen. Kampioenen met hondenverstand, Trouwens, herhaaldelijk gaven renners blijk, dat zij in het wedstrijdloopen nog niet heelemaal getraind zijn. Er waren honden, die na een vijftig meter rennen tot de conclusie kwamen,- dat het begeerlijke konijnenvel veel dichter benaderd kon worden als zij er niet,ach teraan draafden maar als zij eenvoudig over het touw sprongen en de baan dwars overstaken en dan moest de konijnenvel- opwinder het is een leelijk Hollandsch woord, maar wij weten er op het oogen- blik geen beter voor zijn arm bijna uit het lid draaien om te voorkomen, dat een van die langbeenen het vel te pakken zou krijgen en de geheele race daardoor waar deloos zou worden. Er waren honden, die het na een meter of tien al opgaven en kwispelstaartend naar hun baas liepen, waar hun een minder enthousiaste ontvangst te wachten stond dan wanneer zij den eersten prijs hadden gewonnen. „Zij zijn verstandiger dan de menschen", merkte een dame uit het publiek op en misschien is dat ook wel zoo, maar op een dergelijken wedstrijd mag zoo iets natuur lijk niet openlijk worden verkondigd. Op de vlakke baan werd er behoorlijk geracet, maar bij de hindernisrennen kwam men herhaaldelijk voor de grootste verrassingen te staan. Soms stoof er één hond1 naar de finish en hij behoefde eigenlijk niet hard te loo pen omdat er geen andere met hem mee liep. Soms waren het er twee en bleken de anderen van de serie hier en daar tusschen het publiek verdwenen, soms dook er een handig onder het net door inplaats van er overheen te springen en talrijk zeer tal rijk zelfs waren de malheurs bij het springen over een houten hekje, dat aan de bovenzijde met bebladerde takjes was afgezet. Het is eigenlijk onbegrijpelijk, dat over een dergelijke betrekkelijk lage hindernis zoo weinig honden een onberis- pelijken sprong maakten. Herhaaldelijk stieten de pooten tegen het hout en zoo nu en dan sloeg er een hond over den kop en moest achter deze barricade den strijd op geven. Wie bedenkt hoe fragiel de pootjes van deze renners zijn en den slag hoort waar mee zij in hun vaart tegen de planken komen, mag zich nog verbazen, dat alles betrekkelijk goed schijnt af te komen en dat de geblesseerde viervoeter even later weer kwispelstaartend achter zijn baas loopt. Eenige nutige wenken en practische raadgevingen. Wie als volslagen leek bij dergelijke rennen verschijnt behoeft natuurlijk aan al deze geroutineerde wedstrijdleiders niet te vertellen wat zij doen moeten. Dat weten ze zelf het allerbeste, maar het is misschien wel goed, dat er van de zijde van het publiek eenige opmerkingen gemaakt worden waarmee men bij volgen de rennen rekening zal kunnen houden. Er is een loudspeaker van voldoende capaciteit, maar zij staat slechts naar één hoek van het veld gericht en voor het pu bliek aan de andere zijden is het gespro kene daardoor vaak onverstaanbaar. Wanneer men eenige geluidshoorns naar diverse zijden richt is dit euvel verholpen en zal men de bekendmaking van c.e winnaars en hun looptijden beter kunnen volgen. Men vergete niet, dat het gespro kene in hooge mate overstemd wordt door het geblaf van al die nerveuse kampioe nen, die hun opinie zoowel over de men schen als over hun viervoetige tegenstan ders niet onder stoelen en banken steken en het is misschien maar gelukkig, dat niemand van de toeschouwers verstaan kan wat zij eigenlijk zeggen. Verder leze men geen wedstrijdcijfers af, terwijl er een trein voorbij komt omdat ze dan voor een groot deel van het publiek volkomen onverstaanbaar zijn. En ten derde late men na afloop geen zoogenaamd eererondje van honden en bazen en vrou wen meer wandelen langs een „publiek", dat hoofdzakelijk nog uit wat onder het touw doorgekropen kwajongens bestaat. Een dergelijke „ronde", die niet anders dan een „rechte' 'van ongeveer 25 Meter is, wordt een iet of wat zielige vertooning en is o. i. een weinig passend slot voor een overigens zeer geanimeerden wedstrijd. De Friezen zyn de baas. Het spyt ons ,dat wij het in een in Alk maar verschijnende courant moeten zeg gen, maar de Friesche honden bleken over het algemeen beter dan de Noord-Hol- landsche. Hebben zij wellicht meer wedstrijdrou tine of zijn ze beter getraind? Wij kunnen het moeilijk beoordeelen, maar het is geen prettig gezicht voor de Alkmaarsche en Heiloosche eigenaren als er een aantal overwinnaars met hangende staarten en gebogen koppen achter hun trotsch voort schrijdende -bezitters in een eereronde ver schijnt en het ten slotte alleen maar de gasten uit Leeuwarden, Beetgum of Hui- zum blijken te zijn, al hebben dan ook honden als Berlios, Beatrice, Slamat, Afra en Arthur hun uiterste best gedaan- om de eer van de kaasstad hoog te houden. Wellicht zal er met dit hondenmateriaal nog langer en beter geoefend moeten wor den en wij hopen van harte, dat bij volgen de wedstrijden de victorie niet alleen van Alkmaar maar ook van Heiloo zal kunnen beginnen. Wie zich voor deze sport interesseert moet niet verzuimen een volgenden keer eens een wedstrijd bij te wonen. Het is iets nieuws in- deze omgeving en het is zeker interessant er eens naar te gaan kijken. Wii laten thans volgen wat ons van de- zijde der vereeniging werd toegezonden. Onder groote toelangstelling zijn gister te Alkmaar de Provinciale Windhonden rennen Friesland-Noordholland verloopen. De rennen hadden een zeer vlot verloop dank zij de heeren welke de regelings commissie vormden. Hoewel het voor de Alkmaarsche deel nemers eenigszins ontmoedigend zaj. zijn geweest om al de prijzen, welke bestonden uit luxe voorwerpen, over den Af sluitdijk te zien verhuizen, moet dit toch een aanleiding zijn om hunne honden een nog betere trainingsverzorging te geven om dan wanneer de revance-wedstrijd in Leeuwarden zal worden gegeven met meer succes uit den strijd te komen. De uitslagen luiden als volgt: Vlakke baanrennen: lste no. 6, Jilky, eig. K. Hoogerhuis Beetgum: 2de no. 14, Moor, eig. B. Kupe rus te Leeuwarden; 3de no. 5, Sadorus eig. J. Koopman te Huizum; 4de no. 10 Armin v. d. Kaasstad, eig. G. Hackman-n te Alkmaar, Hindernis baanrennen: lste, no. 6, Jilky eig. K. Hoogerhuis te Beetgum; 2de no. 1 Norita, eig. J. v. Dijk te Leeuwarden; 3de no. 14, Moor, eig. B. Kuperus te Leeuwar den; 4de no .15, Skiffeur, eig. A. Reidinga te Leeuwarden. De snelste tijd werd gemaakt door Norita in 22.7 seconden. te Wielrennen. „Het derde klassement is tevens het laatste" annonceerde de speaker gister avond en hij keek naar de lucht, die dreigde en die telkens verlicht werd door den bliksem. En net was dit klas sement verreden, of het onweer brak los, We hebben dus weliswaar 50 ronden van den koppelwedstrijd gemist, maar de 190 ronden, welke er aan vooraf gingen, hadden voldoenden strijd gele verd en laten zien, dat PronkEvers de sterksten waren. De sterksten! Niemand, die daaraan kan twijfelen. Maar juist daarom was het zoo opmerkelijk, dat beide renners zich in de voorwedstrijden in de luren lieten leggen door de anderen. Pronk deed dat in een klassementwedstrijd, waarin hij zijn kansen lang niet voldoende verdedigde, omdat, hij meer lette op zijn stadgenooten dan op de „vreemdelingen", die met den buit gingen strijken. En Evers deed het in de 100 ronden race, waar hij al. evenzeer meer naar zijn stadgenooten keek, dan naar de andere ren ners en tenslotte heelemaal niet geplaatst werd. Overigens, hulde aan de renners, die samen voor goeden strijd zorgden en die het publiek een bizonder boeienden avond bezorgd hebben. Wat de wedstrijde i zelf betreft, de nieu welingen hebben ons eerst bezig gehouden met twee series over 30 ronden en daarna een finale over 50 ronden. Beide series le verden veel strijd en de finale deed er niet voor onder. Muller bleek de meest tactische en won den rit voor Faanhof en Bos, die resp. als tweede en derde eindigden. Vervolgens hebben de nieuwelingen een koppel wedstrijd over 120 ronden gereden. Niet minder dan acht koppels startten en hoewel dat o.i. iets te veel was voor deze categorie renners, de stuurkunst was geluk kig bij allen ruim voldoende, zoodat de wed strijd zonder ongelukken verliep. Peters Faanhof ontketenden direct al een jacht, maar de andere koppels waren zeer actief en zoo duurde het gevecht maar eventjes 40 ronden, zonder dat de echte concurrenten gescheiden werden. Dat zou gebeuren tij dens het eerste klassement, toen Faanhof vlak voor het aflossen wegliep, daarna op tijd overgaf aan Peters en deze er een snelle spurt inzette. Reeds was een halve ronde genomen. Helaas kwam Faanhof toen te val len, zoodat de voorsprong teloor ging. Ech ter, dit was het sein voor een tweede lange jacht en deze had tot gevolg, dat de zwak kere koppels achterstand kregen. Hoe er daarna ook gejaagd is, de koppels, die een kans hadden, bleven bij elkaar en een winst ronde bleek tot de onmogelijkheden te be- hooren. Zoodat de klassementen moesten beslissen. En hierin waren PetersFaanhof dezen keer verre de streksten, terwijl de Alkmaarders BosOttenbros zelfs Floor Loobrecht nog moesten laten gaan. De uitslag was dan ook: 1. PetersFaan hof, 8 ptn.; 2. FloorLambrecht 6 ptn.; 3. Bos—Ottenbros, 4 ptn. De rest lag op een tot drie ronden. De amateurs. Zooals gezegd, stelden de Alkmaarders teleur in de voorwedstrijden. Zoo was daar een klassementwedstrijd, welke ongetwijfeld door Pronk gewonnen had kunnen worden. Maar Scheffer nam al spoedig een ronde, toen het veld zich onvoldoende verdedigde en dat ontmoedigde Pronk zoo, dat hij de moeite niet deed, om zich in het tweede klassement te plaatsen. Na dit klassement werd er echter een zeer serieuze jacht ont- Vrijdag begon te Alkmaar by het Victorie- beeld de estafette naar Dixmuiden, waar Zondag de Ijzerbedevaart werd gehouden. De voorzitter van de Stichting Noord- NederlandVlaarderen, mr. F. A. P. de .Tong, sprak de loopers toe vóór het vertrek ketend door Hoek en Pronk ging mee. Sa men namen ze een ronde en meteen kreeg Pronk weer een kans, maar Hoek nam samen met Scheil nogmaals een ronde zon der dat dit te veel strijd kostte. En toen moest Pronk wel genoegen nemen met de tweede plaats, want de overige klassemen ten waren voor hem. De uitslag was: 1. Hoek, 9 ptn. Op 1 ronde 2. Pronk, 12 ptn.; 3. Schell, 4 ptn. De 100 ronden race was hard en toch niet bijzonder boeiend. Tal van uitlooppogingen werden door de renners ondernomen, maar hoe er ook gereden werd, steeds mislukten de uitlooppogingen. Echter, toen de wed strijd voor de helft verreden was, vluchtte Kersbergen weg en zijn clubgenooten zorg den, dat het tempo van het veld gedrukt werd. Zoo kon het gebeuren, dat Kersber gen alleen aan den kop kwam. Even voor tijd liep Kersbergen nogmaals weg en weer verzette Het veld zich er niet tegen, n.b. een veld bestaande uit een Amsterdammer en drie Alkmaarders! En Kersbergen won met twee ronden voorsprong. Groot werd tweede en Valkman derde. De koppel wedstrijd dan toonde eindelijk de kracht van PronkEvers. Direct na de start werd er een lange jacht ingezet, waar bij de beide Alcmarianen den boventoon voerden. Geleidelijk wonnen zij terrein en tenslotte was na 25 ronden alles een keer geklopt. Toen was het voor PronkEvers maar zaak, om den voorsprong te behouden. Dat heeft heel wat krachtsinspanning gekost, want telkens weer werden uitlooppogingen ondernomen door diverse koppels. Zoo werd er gejaagd, dat Schell van vermoeidheid moest opgeven en BoerkoolSchipper ook adem te kort kwamen. De klassementen waren voor Pronk, die al de drie keeren op fraaie wijze won, zoo dat het winnende koppel met een winst ronde en het maximum aantal punten eerste werd. Het was een fraai succes. De uitslag was: 1. PronkEvers, 16 ptn.; op 1 ronde: 2. RemkesValkman, 8 ptn.; 3. HoekKoopmans, 6 ptn.; 4. Grootvan Iperew, 6 ptn. WIELERCLUB ALCMARIA. Op de trainingswedstrijden van Alcmaria heeft Schipper een kranig staaltje geleverd. Tijdens den rit kreeg hij bandenpech, maar de renner dacht niet aan opgeven. Hij zette een nieuwe band om en begon toen een kloeke achtervolging. Het gelukte hem de ploeg in te halen en als derde binnen te ko men, waarbij hij in de eindspurt nog juist geklopt werd door Holtes. Holtes en Mors hadden voordien een flin- ken voorsprong genomen, maar het tempo was voor eerstgenoemden te hoog geweest, zoodat Mors alleen aan de finish kwam met grooten voorsprong. De uitslagen waren: B- en C-klasse: 1. Mors, 2. Holtes, 3. Schip per, 4. de Nijs, 5. Greeuw. Junioren: 1. Schot, 2. Meyer, 3. de Boer, 4. Eenhoorn. Van Nek wint de eerste etappe. Op'prachtige wijze heeft onze land genoot Piet van Nek de eerste etappe van de Ronde van het Westen, welke van Rennes naar Cherbourg voerde over een afstand van 208 K.M., gewonnen. Met ruim anderhalve minuut voorsprong kwam hij alleen te Cherbourg aan. Op het grootste gedeelte van dezen eersten dag was het zeer slecht weer. Gedurende meer dan 150 K.M. sloeg een felle regen de renners in het gezicht. En toch is de etappe afgelegd met een gemiddelde uursnelheid van meer dan 38 K.M., waarbij men dan nog moet bedenken, dat de wegen over een zeer geaccidenteerd terrein liepen. Er werd voortdurend een zoo hoog .tempo in gehou den, dat het vrijwel niet tot uitlooppogingen kwam. Maar toch slaagden er vijf renners in, om voorbij Coutances weg te komen, n.1. Piet van Nek, de Franschen Cloarec en Level en de Belgen Walle en Hendrickx. Vooral van Nek reed een prachtige race en alleen hij wist den voorsprong, welke het groepje ge nomen had, ook werkelijk te behouden, on danks een moordende jacht gedurende meer dan 70 K.M. De vier andere renners zakten af, maar van Nek zette er in de laatste.kilo meters nog eens alles op en met anderhalve minuut voorsprong ging hij als eerste de eindstreep te Cherbourg over. De twee Franschen en Belgen bleven bij elkaar, Cloa rec won de sprint voor Hendrickx, Level en Walle. Ruim anderhalve minuut later kwam het groote peleton binnen. De uitslag van deze eerste etappe luidt: 1. van Nek, 5 uur 28 min. 15 sec.; 2. Cloa rec, 5 uur 29 min. 47 sec.; 3. Hendrickx, 4. Level, 5. Walle, allen in denzelfden tijd. Van Nek leidt nog. In de tweede etappe van den Omloop van het Westen heeft onze landgenoot van Nek zijn positie kunnen handhaven. Deze tweede etappe werd in twee gedeelten verreden. Van Cherbourg ging het eerst naar Caen over 129 K.M., waar de Belg Grysolles in de sprint won. Van Nek was tiende in een groep welke ongeveer een halve minuut later bin nen kwam. De tweede halve etappe leidde van Caen naar Alencon over 140 K.M. Opnieuw werd een Belg winnaar, n.L Buysse in 3 uur 45 min. 10 sec. Ook deze strijd werd in de sprint gewonnen. Het klassement opgemaakt over de beide halve etappes tezamen luidt: 1. van Oppen 6 uur 48 min. 22 sec.; 2. Aureille 6 uur 48 min. 55 sec.; 3. ex aequo Buysse en Lauck beiden 6 uur 48 min. 55 sec.; Van Nek staat op de achtste plaats met een totaaltijd van 6 uur 49 min. 35 sec. De algemeene rangschikking werd: 1. Van Nek 12 uur 17 min. 50 sec.; 2. Cloarec, Lever en Hendrickx 12 uur 19 min. 22 sec.; 5. van Oppen 12 uur 19 min. 52 sec.; 6. Lauck 12 uur 20 min. 15 sec. DE AMATEUR BANKEN EEN DUITSCHER. In zijn plaats zal nu Engel starten. De Ned. Wielren Unie heeft bericht ont vangen van den burgemeester van Ubach- Overworms (L.), dat de door de N.W.U. voor de wereldkampioenschappen op den weg te Valkenburg aangewezen amateur Banken van Duitsche nationaliteit is, zoodat hij niet kan starten. Hij wordt nu vervangen door Engel, die als reserve was aangewezen. Banken is door het uitvoerend comité van de sportcommissie geschorst, omdat hij val- scheüjk schriftelijk heeft verklaard Neder lander te zijn. Vo etb aL Alcmaria trok gisteren naar Hilver sum, niet om aldaar tegen de club van dien naam een gewonen vriendschap- pelijken wedstrijd te spelen, maar om er een wedstrijd te spelen met een lief dadig doel als ondergrond: de wedstrijd HilversumAlcmaria ging ten bate van Zonnestraal. Het was mede daarom, dat de wedstrijd voorafging door een officiéél „ietsje": bur gemeester Lambooy van Hilversum sprak de spelers van beide elftallen toe en dankte hen voor de bereidwilligheid, om voor Zon nestraal te willen spelen. Mede bracht hij den dank over van den directeur van Zon nestraal, die mede aanwezig was, waarna de burgemeester den aftrap deed. Wat de wedstrijd zelve betreft, tegenover de meerdere snelheid van Hilversum stelde Alcmaria een meer tactisch spel. Toch had den de Alcmarianen in het begin niet vol doende vat op het snelle spel van den mid- voor en links buiten van Hilversum. Na een kwartier nam Hilversum de lei ding en vergrootte die 5 minuten later tot 20. Toen kwam Alcmaria wat meer opzet ten, speelde sterker op den aanval en nog voor de rust wist v. Wieringen, die uitste kend op dreef was, met twee voltreffers den stand gelijk te maken. Ook na de rust bleef Alcmaria over het algemeen genomen iets sterker en de jonge 17-jarige Maasen, die op de rechts back plaats stond, bleek zich meer en meer aan te passen aan het speL Hij ruimde goed op en was zijn plaats volkomen waard. Van Wieringen scoorde in deze periode nog maals twee keer (24), zoodat de winst in zicht kwam. Wel maakte Hilversum vlak voor tijd nog een derde doelpunt en met 3 4 kwam het einde. Het was een goede wedstrijd, die meer het karakter had van een competitiewedstrijd dan van een vriendschappelijke ontmoeting. De voorzitter van Zonnestraal te Hilver sum dankte alle spelers voor het spel en hun medewerking en overhandigde beide aanvoerders 'n groote Zonnestraal-medaille: Alcmaria een zilveren en Hilversum een bronzen plak. Alcmaria's voorzitter, de heer Bonsema, heeft vervolgens het comité dank gezegd voor de uitnoodiging en er op gewezen, dat Alcmaria zich graag beschikbaar stelt voor het spelen van dergelijke wedstrijden. Hij verzekerde, dat als Hilversum in de toe komst meer van deze wedstrijden zal orga- niseeren, het op Alcmaria rekenen kan. Alcmaria speelde in de volgende opstel ling: Keuris Maasen Koning Helderman de Grand Rootring v. d. Pol Gerritsen Keppel v. Wieringen Hamstra

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9