SA MBO DE OLIFANT DE BAAS. DIE ARME KIP. £ucfitvaaet Vliegongeluk te Berlijn. Zeven dooden en gewonden Twee vliegtuigen gebotst. Zes dooden. Kantongerecht te Alkmaarier Rechtszaken Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. i- ,-»t ing ng i TWEEDE BLAD, in beide wedstrijden. Hier en daar bestaat het oppervlak uit steenen, b.v. op den Cau berg. Er zijn groote stukken bitumenweg verder grintwegen, welke geen al te groote moeilijkheden voor de renners zullen ople veren. Bovendien mag men toch geen be rwaren hebben tegen het feit, dat niet de volle 10 K.M. uit asfalt bestaat. Want wat zou er anders van een wegwedstrijd over blijven? Hier en daar is beweerd, dat op dit heuvel achtige circuit valpartijen niet uit zouden blijven, in de eerste plaats kan men daar tegenover stellen, dat valpartijen evengoed op een vlak parcours als op een heuvelach tig circuit kunnen voorkomen. Men denke maar eens aan de kampioen schappen te Kopenhagen, waar het circuit vrü vlak was en niettemin een zeer ernstige valpartij plaats vond, waardoor menige ren ner uitgeschakeld werd. In 1937 en ook dit jaar zijn op hetzelfde circuit van Valken- buig de Nederlandsche kampioenschappen gehouden. Hierbij zijn ongeveer tweehonderd renners tegelijk gestart en ondanks dit feit en het heuvelachtige parcours met zijn flin ke dalingen, vond er geen valpartij eenige beteekenis plaats. Daar komt nog bij, dat het aantal deelne mers bü de wereldkampioenschappen gerin ger zal zijn, n.1. ongeveer 60 bij de amateurs, terwijl er op Zondag 40 man bij de profs aan den start komen. Gevaarlijk is dit cir cuit dus geenszins, maar wel moeilijk. Dit circuit bestaat n.1. uit een K.M. lange berg met gedeelten, waar de stijging onge veer 11 pCt. bedraagt. Die beklimming van den Cauberg begint midden in het dorp Val kenburg en eerst bij het gehucht Vilt heb ben de renners het hoogste punt bereikt. Van Vilt uit gaat het naar het dorp Terblijt, langzaam dalend. Na eenige scherpe boch ten komen de renners in het dorp Berg, waar zij de scherpste daling, den Geulemerberg, vinden om ten slotte met zeer flauwe stijgin gen Valkenburg weer te bereiken. Niet moeilijk zal men zeggen. Inderdaad niet, indien de renners dit 5 of 10 maal zou den moeten doen. Maar de profs gaan 27 maal den Cauberg op en 27 maal zullen zij den Geulemerberg moeten afdalen. Juist dat telkens terugkeeren van den korten maar zwaren klim zal sloopend wer ken op de krachten van menig renner. Niet alleen op de klim- en afdalingscapaciteiteii zal het hier aankomen, doch het moreel zal een belangrijke rol spelen, veel grooter dan menigeen denkt. De winnaar zal goed moe ten kunnen klimmen, maar ook zijn dalen zal voortreffelijk dienen te zijn. En rap zijn op het vlakke is onontbeerlijk. Het circuit van Valkenburg zal in ieder geval den waren wereldkampioen met all-round capaciteiten doen onderkennen, dus niet den specialen sprinter, niet den gespecialiseerden klimmer en ook niet den routier. Natuurlijk zal ook de geluksfactor een rol spelen. Lekke banden schakelen waarschijnlijk den renner uit, al hoewel dit natuurlijk weer van de omstan digheden zal afhangen. Voor de verzorging der renners is alles in orde gemaakt. Er is een ravitaillement boven op den Cauberg, waar voedsel en materieel ter beschikking zijn, terwijl onder aan der, Geulemerberg een ravitaillement met alleen materieel ter beschikking staat. Tienduizenden zullen begin September naar Zuid-Limburg gaan, het stukje land van Nederland met zijn prachtig natuurschoon, zijn heuvels, zijn glooiende hellingen en verre uitzichten. Spanning heerscht overal omtrent den vorm van de deelnemende renners. Maar nog meer mag men benieuwd zijn naar den invloed, welke het circuit, het zware par cours van Valkenburg op de gelederen van de deelnemers zal hebben. ig 16 M2. B.M. klasse A: 1. Elly van D. Exalto (De Onderlinge) 38 punten; 2. Bep van H. Exalto (De Onderlinge) 23 punten; 3. Gamma van K. Starreveld (Uitgeest) 23 punten. 16 M2. B.M. klasse B: 1. De Koet van W. J. de Jongh (Onderlinge) 52 punten; 2. Carhurta van G. Bosman (Alkmaar) 44 pun ten; 3. Zwarte-hoek van W. Vleeschman (Uitgeest) 43 punten; 4. Woelwater van C. Zant (Onderlinge) 36 punten; 5. Tineke van C. Groot (Alkmaar) 31 punten. 16 M2. B.M. klasse C: Ali van M. van Splunter 41 punten; 2. Truus van J. Cordes 36 punten; 3. Ans van K. Veenis 35 punten; Swallow van J. Bakker 32 punten; 5. Al- cyon van G. v. d. Meer 27 punten; alle van de Onderlinge. Gemengde overdekte klasse: 1. Hondsch- bosch van J. W. Boersma (Alkmaar). Gemengde open klasse: 1. Stern van B. Schuitemaker (Onderlinge); 2. Germet van H. Bone (De Onderlinge). Zaanklasse: 1. Avanti II van L. Lemstra (Z.V.V.) B.M. klasse A: 1. Gladoor van D. Stelling (De Onderlinge) 24 punten; 2. Tine van J. Starreveld (Onderlinge) 23 punten. B.M. klasse B: 1. Vraagteeken van D. v. Hoorn 40 punten; 2. No Name van C. Hille- nius 21 punten; 2. Tuimelaar van K. van Walbeek 18 punten, alle van De Onderlinge. B.M. klasse C: van J. Scholier 36 pun ten; 2. Guppye van J. S. Runeman 28 pun ten; 3. Rakker van K. Ortelee 27 punten; alle van De. Onderlinge. Cricket. DE VIJFDL TOETS WEDSTRIJD. Engeland 634 voor 5. Hutton 300 n.o. A. S. V. VICTRIX. Zondag hield de A. S. V. Victrix een ploegachtervolging voor alle klassen over 4 K.M. Ploeg I (D. Veld, J. de Bood en J. Mul der) verloren van ploeg II (W. Visser, H. de Rooij, W. de Zeeuw) met 35 Meter. Ploeg III (A. Veld, H. Blok en J. Hooi berg) won van ploeg IV (J. Alles, J. Stroet en C. Kusch) met 25 Meter. De finale werd dus gereden door ploeg II en ploeg III over t K.M. Ploeg II won met 25 Meter verschil. Ploeg I der junioren (Jan Hennink en C. Stroomberg) won van ploeg II (Joop Hennink en P. Egbergen) met 15 meter. Hierna had de prijsuitreiking plaats van de zomer-competitie. De resultaten waren: A-klasse: D. Veld, magneetframe; J. Ottenbros, 2 wielen; W. Visser, 2 banden; H. de Rood, wiel; K. Kusch, band. B-klasse: J. Nicrop, 2 wielen compleet en wisselbeker; H Blok, wiel; R. Hiemstra. wiel, J. Alles, band; J. Stroet, band. Junioren: Joop Hennink, beker; C. Stroomberg, krans; N. Groot, tak; Jan Hennink, tak. Zeilen. WEDSTRIJDEN OP HET ALKMAARDER MEER. Uitstekend geslaagde dag. Op het onvolprezen Alkmaarder Meer w»rden Zondag onderlinge wedstrijden ge houden door de zeilvereenigingen uit Alk maar, Uitgeest en de Zaanstreek die alle haar domicilie hebben in het Alkmaarder Meer. Een jaar geleden heeft men ook der gelijke wedstrijden gehouden, toen met medewerking van de Haarlemsche ze'le^' maar sindsdien trad Uitgeest tot het verbond toe dat de genoemde zeilvereenigingen vei- ■bin'dt en nu waagde men het, om zuiver on derlinge wedstrijden te houden. Het succes is daverend geweest: goed zeil- weer en groote deelname, ongeveer 80 stuks^ Alle deelnemende schepen kwamen twee keer aan de start, eenmaal 's morgens en eenmaal 's middags. De wedstrijden hadden een vlot verloop en de uitslag was: Olymypiajollen: 1. Tulla van S. de Wit (Z.Z.V.) 30 punten. 12 M2. Sharpies: 1. Wardy van J. Voist (De Onderlinge) 28 punten; 2. Slee van C. Mohr (De Onderlinge) 28 punten. 16 M2 B. M. met certificaat: 1. van J. b. de Vries (Uitgeest) 34 punten; 2. Kamana van N. Helder (Alkmaar) 22 punten. Toen de vijfde en laatste toetswedstrijd tusschen Engeland en Australië op den Oval gistermiddag om kort na zes uur wegens het slechte licht moest worden ge staakt, had Engeland in de eerste innings de schitterende score van 634 voor 5 be reikt. De groote man van dezen toetswed strijd is Hutton, die zijn 300ste run sloeg en nog steeds nut out is. Hij verbeterde daarmede het record voor de hoogste score, ooit door een Engelschman in een wedstrijd tegen Australië gemaakt. Het oude „re cord" stond n.1. op naam van R. E. Foster met 287 runs( gevestgd te Sydney tijdens detournee van de Engelschen in het sei zoen 1903/1904. De hoogste score, ooit in een wedstrijd tusschen Engeland en Aus- tra'ië gemaakt .staat op naam van Don Bradman met 334 runs. Leyland was runs out voor 187, terwijl vooral Paynter met zijn C en Compton met totaal 1 run teleur stelden. De score van de eerste innings van En geland luidt: Edrich L.B.B. O'Reilly 12, Leyland run out 187, Hammond L.B.W. B. Fleetwood Smith 59. Paynter L.B.W. B. O'Rreilly 0, Compton B. Waite 1. Hard- staff n. o. 40, Hutto:. n. o. 3O0, extra's 35. Totaal 634 voor 5. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJ TE OBDAM. Maandagmiddag werd te Obdam de jaar- lijksche harddraverij gehouden, waarvoor 19 paarden deelnemen De uitslag was: 1 Pinkerton (eig. mevr. Jacobs, A'dam, berider K. Bakker); 2 Sister Bond (eig. mevr. Jacobs, A'dam); 3 IJsco (eig. en ber. v. Twisk). Kolven. DE NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN TE ZUIDSCHARWOUDE. Ter voorbereiding van den in September a.s. te houden nationale kolfwedstrijd van den Nederlandschen kolfbond is. geduren de pl.m. een maand een vijftig-slagenwed- strijd gehouden in de kolfbaan van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude, de baan waar deze nationale wedstrijden ook zullen worden gehouden. De uitslag was als volgt: Gummiballen. Eerste klasse: 1 P. Molenaar. Op Maat, Zuidscharwoude 505 p., 2 J. Knol, Aan is Winst te Venhuizen 480 p„ 3 Th. Rijper Sr.. Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude 479 p. Serieprijs C. Groet, Over de Helft, Nieu we Niedorp en G. Teeling, Zaanstreek, Koog aan de Zaan, 107 p. Tweede klasse: 1 F. Muileboom, Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude, 456 p„ 2 C van Beusekom, Centraal Alkmaar 451 p„ 3 J. Leeuwerik, Op Maat, Zuidscharwoude 448 p.; Serienrijs L. Hagenaar, Recht Door, Alkmaar 102 p. Derde klasse: 1 P. Bergen Az„ Gezellig Samenzijn, Zudscharwoude 394 p„ 2 P. Wit. Wormer 385 p., 3 J. Kramer, Oo Maat. Zuidscharwoude 383 p.; Serieprijs J. Leguit Onder Ons Krommenie 100 p. Sajetballen: Eerste klasse: 1 Jb. Leguit, Togido, Krommenie 480 p., 2 H. Ero, Mik Wis, Koog aan de Zaan 467 p. 3 J. G. van Tongeren, Koog aan de Zaan 449 p.; Serie prijs Joh. Dil, Mik Wis, Koog aan de Zaan 105 p., Tweede klasse: 1 D. Blaauwboer, Bar- sngerhorn 409 p., 2 N. de Boer, Mik Wis, Koog aan de Zaan 394 p.. Serieprijs Jb. Bogte, Togido, Krommenie 87 p. 50-SLAGENWEDSTRIJD TE KOOG AAN DE ZAAN. In hotel De Waakzaamheid te Koog aan de Zaan werd een 50-slagen kolfwedstrijd gehouden. De uitslag was.' Gummiballen. Eerse klasse: 1 J. Goet „Recht Door" te Alkmaar 492 p., 2 A. Houter „Aan is Winst" te Venhuizen 487 p., 3 P. Molenaar „Op Maat" Zuidscharwoude, 484 p. Serieprijs P. Schuddeboom, Zaanstreek, Zaandijk 110 p. Tweede klasse: 1 L. Hagenaar „Recht Door", Alkmaar 435 p., 2 M. J. Ridder, Zaanstreek, Koog aan de Zaan, 433 p., 3 K Ruiter, Oudkarspel van „Ons Genoegen", Noordscharwoude 432 p. Serieprijs R. Zwagerman te Binnenwij- zend met 101 p. Derde klasse: 1 J. Kramer, „Op Maat", Zuidscharwoude 4416 p„ 2 P. de Wit te Wormer 413 p„ 3 K. Kistemaker te Winkel 395 p. Serieprijs D. Schipper, Zaanstreek, Koog aan de Zaan, 98 p. Sajetballen. Eerste klasse: 1 Jb. Leguit, Togido, Krommenie 452 p., 2 Joh. Dil, „Mik Wis" te Koog aan de Zaan 447 p., 3 W. Gorter, To gido, Krommenie 413 p. Serieprijs J. G. van Tongeren, Togidó, Krommenie 102 p. Tweede klasse: 1 N. C. de Boer, Mik Wis Koog aan de Zaan 416 p„ 2 J. Schuddeboom Mim Wis, Zaandijk 400 p„ 3 K. Dekker, Barsingerhorn 395 p. Serieprijs Jb. Bogte, Togido, Krommenie 95 p. gis- Het een dak een Te Berlijn in de wijk Neukölnn is termiddag een vliegtuig neergestort, vliegtuig wilde wegens motorstornis noodlanding maken, maar raakte het van een huis en bleef daarna met vleugel in de étalage van 'n winkel hangen, waarna het tegen het huis viel. Het gevolg was, dat winkel en vliegtuig geheel vernield werden, terwijl vijf perso nen, die in den winkel stonden, gedood werden. Twee anderen werden licht gewond. De vliegers zelf bleven ongedeerd. Gisteravond 10 uur zijn twee Fransche bombardementsvliegtuigen van de lucht haven Bron, tijdens een nachtelijke oefe ning boven Venissieux tegen elkaar gebotst en brandend omlaag gestort. De zes inzit tenden zijn in de vlammen omgekomen. De personen, die onmiddellijk te hulp snelden, koden slechts de verkoolde lijken bergen. NOODLANDING VAN LES VLIEGTUIG TE SCHELLINGWOUDE. Geen persoonlijke ongelukken. Vanochtend omstreeks kwart voor negen moest nabij de Oranjesluizen te Schellingwoude het lesvliegtuig L 1, be stuurd door den matroos-leerlingvlieger Wassenberg, een noodlanding maken, waartoe een motorstoring dwong. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Het toestel werd ernstig beschadigd. Bij het oefenen in de nabijheid van het marine-vliegkamp Schellingwoude vond dit ongeval, dat nog betrekkelijk zeer goed is afgeloopen, plaats. Het toestel, een van het Fokker C. 7 W-type, dat bij onze marine ge bruikt wordt als lesvliegtuig, vloog reeds eenigen tijd boven Schellingwoude. Bij een poging om op het buiten-IJ te landen vóór het kamp, bemerkte de leerling-vlieger, dat zijn kist te ver voorbij het vliegkamp en te dicht bij de Oranjesluizen op het water zou komen. Hij gaf gas, om andermaal op te stijgen, doch w(j hoorden op het kamp, zoo vertelde ons de officier-vlieger tweede klas se, de heer Faarzon Morel, belast met de les- oefeningen op het vliegkamp, dat de motor slecht begon te loopen en tenslotte weiger de. Wij zagen, dat Wassenberg moeite deed zijn toestel zoo goed mogelijk neer te zetten op den IJ-dijk, de scheiding tusschen binnen- en buiten-IJ, doch hij slaagde hierin slechts gedeeltelijk. Wel raakte het toestel den dijk en haalde in zijn vaart een lantaarnpaal om ver, doch door de vrij groote snelheid schoot de kist tenslotte over den dijk en de bestuur der kon niet verhinderen, dat de L 1 terecht kwam in een houten opslagplaats, behooren- de bij het stoomgemaal van de Oranjeslui zen. Van alle kanten kwam hulp opdagen, zoo wel van het marine-vliegkamp als van de Oranjesluizen. De bestuurder was echter in middels reeds uit het toestel geklommen, zonder ook maar eenig letsel bekomen te hebben en kon rustig de situatie overzien. Terstond kroop hij weer in de bestuurders plaats, om alle benzine- en olieleidingen af te sluiten, en zoodoende brand te voorko men. Wassenberg vloog reeds eenigen tijd al leen. Hij was werkzaam op het vliegkamp Schellingwoude. Vlak nabij de plaats, waar het vliegtuig zijn gedwongen landing maakte, waren en kele arbeiders aan het werk. Zij konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Het toestel is zwaar beschadigd. Het kwam met den kop in de opslagplaats terecht, waardoor het voorstel geheel werd vernield, evenals de rechtervleugel. De officier-vlieger was terstond aanwezig om een onderzoek in te stellen. Reeds een half uur later behoorde Wassen berg tot degenen, die met benzine-vaten en slangen van het marine-vliegkamp naar het verongelukte toestel kwamen om de benzine af te tappen. *er Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 19 Augustus 1938. lert Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: C. P. te Alkmaar, vrijspraak. P. K. tr Broek op Langendijk, H. v. d. P. te Heiloo, ieder 3 boete of 1 week tuchtschool. A. G te Velsen, J. B. v. d. V. te Limmen, ieder ;te en met DE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Emoe te Jodhpoer, Oehoe te Sin gapore. Thuisreis: Pelikaan te Jodhpoer, Reiger te Athene. Hedenmorgen om 6 uur is de Buizerd met gezagvoerder Geyssendorffer van Schiphol naar Indië vertrokken. Meegenomen werd 108.5 K.G. vracht, 316 K.G. briefpost en 13.5 K.G. pakketpost. Vijf passagiers maken de reis mede. n.1. twee Amsterdam-Alexandrië, 1 Amsterdam-Bagdad, en twee Amsterdam- Jodhpur, terwijl verder geboekt is door één passagier voor het traject Halle-Leipzig-Syd- ney, één Alexandrie-Bagdad en één Lydda- Bagdad. Uitspraken van op handelde zaken. 16 Aug. be- J. B„ los-werkman te Heemskerk. Fiet sendiefstal. Eisch 5 maanden gevangenis straf. Vonnis: 3 maanden. J. V., smid te Heiloo. Diverse diefstallen. Eisch twee maal 4 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en oplegging van bijzondere voorwaarden. Vonnis: 2 maal 2 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren. J. K„ bankwerker te Heiloo, verschillen de diefstallen. Eisch 2 maanden, 14 dagen en nog eens 14 dagen gevangenisstraf. Vonnis: 2 maal 2 maanden en 14 dagen ge vangenisstraf. J. B„ koopman, Den Helder. Art. 247 8 maanden gevangenisstraf. 2 boete of 1 dag hechtenis. W. C. G. Amsterdam, D. S. te Bergen, J. P. W. O. 1 eJ> 's-Gravenhage, J. K. te Alkmaar, J. F. V^u-_ te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dager^.^ hecthenis. J. V. te Amsteradm, P. L. M. v. E. te Schiedam, N. K. te Kolhorn, Chr. D. te Sint-Pancras, R. S. te Amsterdam, H. v. d.®n H. te Zaandam, ieder 2.50 boete of 2 dagen net hechtenis. H. v. d. K. te Barsingerhorn, ',en A. C: v. d. W. te Amsterdam, A. C. K. te<(m« Hoofddorp, H. M. C. te Amsterdam, J. P. W. et te Alkmaar, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. A. de L. te Amsterdam, A. K. te Amsterdam, H. R. te Amsterdam, F. B. te °g Amsterdam, A. V. te Alkmaar, G. K. te Uit- iet geest, C. v. d. H. te Apeldoorn, F. J. tessti^ Bergen, F. T. te Alkmaar, W, Fr. S. te War- menhuizen, P. J. te Hoogkarspel, A. D. te Oterleek, A. R. te Oterleek, J. S. te St. Pancras, M. V. te Graft, M. P. B. te Alkmaar, H. D. te Oude-Niedorp, A. B. te Nieuwe- Niedorp, G. V. te Alkmaar, M. S. te Alk maar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. M. G. A. M. te Delft, A. E. B. te Hilversum, G. S. St. W. te Amsterdam, M. G. te Noord scharwoude, H. V. te Alkmaar, W. de Z. te Alkmaar, J. B. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. K. te Heiloo, 4 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis, A. G. S. te Haarlemmermeer, W. B. te Bergen, J. D. F. te Alkmaar, P. M. te Bergen, A. E. G. Q. te Alkmaar, A. P. te Amsterdam, N. B. te Eg- mond-Binnen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. B. N. B. te Alkmaar, 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. B. W. W. te Doetin- chem, /2 /10.-f/3 boete of 1 en 5 en 1 dag hechtenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen M. de L. te Zwolle, f 5 boete of 1 week tuchtschool. M. A. A. L. te Bussum, vrij spraak, E. P. A. M. L. te Bussum, A. Th. A. B. te Amsterdam, A. S. te Wormerveer, allen vrijgesproken. A. Z. te Amsterdam, A. J. te Amsterdam, J. F. J. te Amsterdam, A. C. M. D. te Amsterdam, J. E. H„ J. F. H., L. B„ J. P. H. M. v. D., H. F., T. C., F. J., allen te Amsterdam, K. V. te Beverwijk, L. H. te Cappelle, F. Z. te Castricum, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. T. D. te Am sterdam, J. S„ J. L„ M. S„ E. L„ D. v. d. S., S. Z., H. M„ J. F. v. H., E. V., F. A. J. Y., H. L„ P. de H„ J. v. d. L„ M. J. L„ W. F. W., J. F. M., W. F. B., A. J. W„ I. M. A. M„ T. S., C. B. B„ H. C., J. H„ J. v. d. Z„ J. v. d. B„ W. C. J„ C. v. H„ H. J. H„ J. P. W„ G. C. de B„ allen te Amsterdam, L. B. te Castricum, B. M., L. L„ beiden te Castri cum, H. C. S. te Bussum, M. C. v. d. B. te IJmuiden, A. J. B. te IJmuiden, A. N. te Alkmaar, A. B. te Alkmaar, K. R. te Wor merveer, M. V., J. B„ H. T„ P. C. ten W., F. K., allen te Wormerveer, B. J. N. te Beverwijk, J. T. te Beverwijk, J. S. te Lim men, J. B. te Limmen, H. P. J. H. te Assen delft, J. H. D. te Zaandam, S. D. te Uitgeest, P. A. M. te Velsen, J. L. te Beemster, W. M. C. W. te Zeist, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. E. B. te Amsterdam, 0.50 boete of 1 dag hechtenis. Ch. 'v. Z. te Amsterdam, W. R. te de Rijp, Th. H. v. G. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. A. S. te Limmen, B. N. te Haarlem, M. W. te Bergen, ieder 2.50 boete of 2 dagen hech tenis. W. F. L. te Amsterdam, L. K. te Mon nikendam, H. IJ. te Wildervanck, J. F. te Tilburg, H. O. te Rotterdam, J. F. te Rotter dam, M. M. D. te Eindhoven, W. G. te Sint- Pancras, H. W. te Noordbroek, K. D. te Mon nikendam, A. B. te Alkmaar, J. K. te Haren karspel, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. F. te Bergen, J. V. te Rotterdam, J. A. te sn m, ii- an tl' 5- n m •'.ij te el >n il ie >n« iu- el- ift le ver !en (en ke iW et, ,ul- mst met - A\ 113. Dan nam de Fakir hen mee naar buiten en wees hen de berg. „Je moet over de hoogste top gaan, anders vind je Sambo nooit. Wees voorzichtig met de berggeest, goede reis". De maan keek bezorgd op de twee kleine jongens, die in de nacht zoo'n moeilijke tocht gingen maken. 114. „Wat zwaar klimmen is dat hier", zuchtte Flip. „Kom jö", troostte Jan, „dat valt wel mee. Weet je wat we doen? We gaan zingen, net als die inlanders deden." En daar begonnen ze: „Illah, illoh, illah, boem, boem boem". En werkelijk, dat hielp bij hét klimmen. jr- >e- la- olg ien met 'an >ze oor or- \en jen iie en, ee- er- ke 939 anis •net ten •gen het in ,or- men wan- fdigt, niet- of fa- geven. ^aKKen 7165.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7