TR1UMPH 32ste JAAR. ROOK 'N TRIOMF IN SMAAK ALKMAAR PACKET. Dienstregeling op AMSTERDAM t.m, 4 Sept, 1938 KWALITEIT StandplaatsGedempte Nieuwesloot bij bet City-Theater, EN PRIJS! JOH. DENIES. Jiunst en Wetenschap 10O0 1938 T-tomtcUud Tlieuw 1 1 1 Van ALKMAAR 5.45 7.45 10.45 14.00 15Ü45 18.00 Ondergetekende JOH. DENIES maakt het geachte publiek van Alkmaar en omstreken bekend, dat hij heden voor de 32ste maal de Alkmaarse Kermis bezoekt en hij hoopt dit jaar met een druk bezoek vereerd te worden. OLIEBOLLEN worden uitsluitend gebakken met de 1ste soort CALVÉ DELFTSE SLAOLIE. IMF" Let op naam en standplaats. Voor reclame 13 Oliebollen voor 25 cent. Bestellingen worden warm en zonder prijsverhoging thuis bezorgd. PETTEN HEEMSKERK URSEM OBDAM UITGEEST DIRKSHORN ZIJPE WARMENHUIZEN EERSTE BLAD. 19»! Alkmaar, Vrijdag. DE KAASMARKT. Met bezoek op de kaasmarkt was heden nog beduidend, hoewel de vacantietijd vry- wel afgeloopen is en de meeste scholen weer zijn begonnen. Er was een 95000 K.G. kaas op de markt waarvan de kleine fabriekskaas 22, de kleine boerenkaas 21 en de boerencom- missiekaas 26.50 opbracht. Zoowel in de groote als in de kleine Waag was de belangstelling voor het kaaswegen ditmaal bijzonder groot en van de gelegen heid ons product niet alleen te zien maar ook te proeven werd dankbaar gebruik ge maakt. De Evangelische gemeente zorgde door het uitdeelen van tractaat.ies ook voor gees telijk voedsel en talrijke venters met kaas, foto's en kaasmarkt-curiositeiten hadden weer een goeden dag. Nog enkele weken en de stroom van be zoekers zal niet meer naar Alkmaar vloeien. Dan komt weer de stille tijd, de witte pak ken der kaasdragers worden opgeborgen en de markt vertoont het eenvoudige beeld van koop en verkoop zonder publieke be langstelling. Wat het volgend jaar zal brengen is niet te voorspellen. Er hangen dreigende wol ken boven onze kaasmarkt en het zal de groote vraag zijn of er een wind uit de gun stige hoek zal waaien, die ze bijtijds zal kunnen afdrijven. DE NATIONALE FEESTDAG TE ALKMAAR. Het groote bloemencorso. Het feestcomité schrijft ons: Om 3 uur zal dan op ons prachtige sport park, hetwelk zich hiervoor wel bijzonder goed leent, een buitengewoon bloemencorso gehouden worden. 't Is ons bekend, dat door tal van vereeni- gingen en particulieren kosten noch moeite evenement te maken, terwijl door vier mu ziekcorpsen assistentie zal worden verleend. Alleraardigst lijkt ons de attractie die door het comité voor de bezoekers van het sport park is voorbereid. Een aantal ruiters zal bloemen-letters meevoeren, die gezamenlijk een bepaald woord voeren, terwijl elk bezoeker een biljet zal worden uitgereikt, waarop hij of zy de oplossing kan vermelden. Door het comité wordt een dames- en een heerenrijwiel beschikbaar gesteld voor de beide goede oplossingen, terwijl bij meer dere goede oplossingen het lot zal beslissen. Dat als entree voor dit buitengewone bloe mencorso en deze aardige attractie een zoo uiterst lagen prijs door de sub-commissie is vastgesteld, doet erg prettig aan en zal tot een populariseering van het feest stellig veel bijdragen. Slechts tien cent bedraagt het entree voor dit prachtig corso, terwijl de tribunekaarten voor 25 cent beschikbaar zijn. Vanzelfsprekend zal de regeling tot af gifte der entreekaarten (en stembiljetten) een afzonderlijke verzorging eischen daar de stroomen toeschouwers bezwaarlijk in een half uur aan de loketten van het sport park verwerkt zullen kunnen worden. Daar om overweegt het sub-comité alsnog om een voorverkoop te doen houden en zal nog nader bekend gemaakt worden waar en wanneer dit zal geschieden. Het corso zal precies om 3 uur op het sportpark moeten aanvangen. VREUGDEVUREN LANGS DE NEDERL 4NDSCHE KUST. Op den avond van 5 September. Zooals reeds met een enkel woord is ge meld, zullen op den avond van den vijfden September door de Nederlandsche jeugd ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van de koningin langs de geheele Neder landsche grens en kust en in de provinciale hoofdsteden vreugdevuren worden ontsto ken als een sein, dat de dag van den zesden September de nationale feestdag, op welken dag ook des avonds de hulde van de Ne derlandsche jongeren aan de koningin plaats heeft, nadert. Deze vuren zullen des avonds om negen uur worden ontstoken. Voor zoo ver onze provincie betreft zal het geschie den in de navolgende gemeenten: den Helder, Callantsoog, Petten, Schoorl, Bergen, Egrfiond aan Zee, Castricum, Wijk aan Zee, Anna Paulowna, Velsen, "Zandvoort en op den afsluitdijk. CURSUS OVER SPIRITISME. Men schrijft ons: Het bestuur der afd. Alkmaar der Ned. Ver. van spiritisten Harmonia houdt ook we derom dit jaar een cursus over het spiritis me. De veelal verkeerde meeningen, die nog door onbekenden op dit gebied geuit wor den, maken het noodzakelijk de juiste grond stellingen bekend te maken en hen met de verschijnselen op occult gebied op de hoogte te brengen. Vele verkeerde gedachten dienen besproken en tot hun juiste proportie te wor den teruggebracht. Het spiritisme, berusten de op religieuzen grondslag, verdient vol gens ons meer dan gewone aandacht. A. Mooij, R.K., slager, Heerenstraat 4, van Berkhout. J. Beers, R.K., religieuse, Em- mastraat 12, van Amsterdam. G. G. Smale, R.K., broeder-onderwijzer, Nassaulaan 30, van Roosendaal en Nispen. J. W. van Kuppeveld, R.K., beambte N. S., en echtg, en kinderen, Van der Woudestraat 26. van Nijmegen. W. Doornbos, R.K., chauf feur, en echtg. en kinderen, Veerstraat 12a, van Schagen. P. Tuinier, geen, visch- koopman, en echtg., N.H., en dochter, geen, Hoeverkade 12a, van Oudorp. J- Ursem, R.K., zonder beroep, Dr. Schaepmanstraat 10, van Heiloo. H. Vledder, HAZEA, d.b., Achterstraat 37, van Lemsterland, Lemmer. M. J. Langras, R.K., venter en echtg. en kinderen, Compagniestraat 12, van Zaan dam. W. van Zalinge, N.H., weduwe van P. Dubbeld, zonder beroep, Bierkade 10, v. Bergen. F. Scheffer, G.K., echtgenoote v. C. W. van der Sluijs, Snaarmanslaan 97, van Utrecht. B. Poelsma, R.K., landarbeider, Veerstraat 12a, van Schagen. VERTROKKEN PERSONEN. A. M. Boots, r.k., dienstbode, van Scher- meerstraat 9 naar Hamborn (Dl.). G. Smit, N.H., huishoudster van Van Houten kade 29 naar Heemskerk. G. M. J. Meurs, r.k., kinderjuffrouw, van Mient 21 naar Utrecht. A. M. Duin, r.k., echtg. van J. J. Lijnzaat, z.b., van St. Laurensstraat 5 naar Haarlem. M. Kleverlaan, r.k., meubelma ker, van Hekelstraat 16 naar Zuilen. C. Dekker, r.k., echtg. van P. J. G. Nuijtemans, z.b., van Zeglis 34 naar Bergen op Zoom. E. M. M. Kaldenbach, r.k., echtg. van A. J. A. Bierman, z.b., van Nieuwlandersingel 14 OP HEETERDAAD. Een 22-jarige jongeman uit onze omge ving bezocht gisteravond een juwelier hier ter stede en wenschte een ring te koopen Toen hij de sorteering bezichtigde, zag hij kans, om een der gouden ringen in zijn zak te doen verdwijnen, meenende, dat de win' keiier zulks niet opmerkte. Hij vergiste zich echter en enkele minuten later werd hij in gerekend door de politie, aan wie hij zyn daad bekende. Tijdens het verhoor bleek, dat de jonge man nog meer op zijn kerfstok had, zoodat een nader onderzoek wordt ingesteld. In middels is de lang-vingerige veilig opgebor gen. BRAND TE HARENCARSPEL. De kapitale boerdery van Jacob Swaan destijds aan de gemeente Alkmaar geschon ken en afkomstig uit het legaat Van der Oord is gisteravond om 11 uur door hooi- broei in brand geraakt en tot den grond toe afgebrand. De brandweer van Harencarspel, die met de nieuwe motorspuit aanwezig was, bleek machteloos om het vuur te stuiten. Ook de inboedel ging geheel verloren en al leen de bijstallen zijn behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. DIENSTREGELING VAN DE ALKMAAR PACKET. Tot en met 4 Sept. heeft de Alkmaar Packet een dienstregeling welke men elders in dit nummer vindt aangegeven. Inlichtin gen kunnen ten allen tijde aan het kantoor Voormeer 32 (telef. 2641) worden ingewon nen. DE POSTFANFARE. In verband met onze beschouwing over de nieuwe Postfanfare verzoekt men ons nog te willen mededeelen, dat de voorzitter niet is de heer A. de Groot, maar de heer G. J. de Groot. De heer A. de Groot is voorzitter van St. Caecilia. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl.: lijst 20 Naslagwerken. Adresboek van Bergen; nieuwste uitg. Adresboek van de gemeente Heiloo nieuwste uitg. Stz. Vraagbaak, De, voor Alkmaar. Stz. Grosheide, F. W. Korte christ. ency- clopaedie. 1934. Geill. Stz. Op en top Nederlands; opsomming van woorden om een keuze uit te doen zonder vrees een leelijk germanisme te be zigen. 1937. (g.) Stz. Hofstede de Groot, C. Beschreiben- des und Kritisches Verzeichnis der Werke der hervorragendsten Hollandischen Maler des XVIII Jahrhunderts. 1907. Geill. Dl 1-7. (g.) Stz. Woordenboek, Nieuw Ned. biqgr. o. red. v. P. C. Molhuysen, P. J. Blok e.a. Dl. 10. 1937. (g.) Stz. Grieben. Reiseführer. r Genfer See und Chamonix. 1930. Schweden. 1930. (g.) Stz. Guide, Apictorial and descriptive, to: the English Lake district; 22d. rev. ed. Geill. Oxford and district; 3rd. ed. Geill. Cambrigde and district. Pltn. the isle of Wight; 22nd rev. ed. Geill. Stz. Paris en 8 jours; et, Principales ex- cursions des environs de Paris. 1932. Geill. Land- en volkenkunde. 914.1 L92.5a Luger, J., qn J. Spier. De Amsterdammer zwart op wit. 1938. Geill. 914.1 W51 WerUmeus Buning, J. W. F. Ik zie, ik zie wat gij niet ziet. Dl. 2. Nieu we zwerftochten door ons land. 1938. 914.4 G95 Guiton, P. In het hartje van Savoye. 1925. Geill. 914.5 F16w Faure, G. De weg door de Dolomiten, 1926. Geill.. 914.9 H72 Hohen Tauern, Die; hrsgeg. von J. Gallhunber. 1935. Geill. 914.9 T35 Tissot, R. De Mont-Blanc. 1925. Geill. 917 S65 Sleen, W. G. N. van der. Canada, 1937. 918 S38 Schmidt, H. Op zoek naar 't ge luk in Argentinië en Paraguay. 1921. Geill. 918.1 L35 Leeuw, H. de. Onze West Geill. 1937. N.B. (g.) is geschenk. INGEKOMEN PERSONEN. F. M. Degeling, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Enkhuizen. A. L. S. Stevens, R.K., chocoladewerker, en echtgenoote, N.H., Tienenwal 5, van Rotter dam. A. Karssemeijer, R.K., echtg. van M. P. van der Himst, fabrieksarbeidster, en zoon, Baansingel 43a, van Heiloo. A. Hemels, R.K., electriciën, en echtg., Wagen makersstraat 2, van Oudorp. S. Kooy, N.H., echtge. van D. P. Tuyn, N.H., zonder beroep, en kinderen, Costerstraat 39, van Bandoeng. C. C. Hof, R.K., dienstbode, van Houtenkade 12, van Schoorl. A. H. Ridders, R.K., arbeider Ned. Spoorwegen, en echtg., Van der Woudestraat 30, van Roosen daal en Nispen. P. G. Nannes, R.K., leerl. verpleegster, Van Everdingenstraat 18, van Warmenhuizen. H. Zonneveld, R.K., grond werker, St. Jacöbstraat 14, van Koedijk. H. Schipper, R.K., weduwe van S. Schaper, Fnidsen 109, van Grootebroek. B. J. T. Reij, N.H., weduwe van B. H. Steinmeijer] huishoudster, Kraanbuurt 4, van Den Helder. A. M. Halman, R.K., landarbeider, en echtg. en kinderen, Raaksje 4, van Schagen. B. Heiblom, N.H., bloemenhandelaar, en echtg. en kinderen, Verdronkenoord 88, van Zuid- en Noordschermer. S. Smidts, Rem/, zonder beroep, Juliana van Stnlhprglaan 24, van 's-Gravenhage. M. M. van Dyk, R.K.,' zonder beroep, Langestraat 96, van Amster dam. P. J, Prins, N.H., koopman in visch, en echtg., D.G., en kinderen, Hoeverkade la, van Oudorp. A. H. Peet, R.K., zonder be roep, Kennemersingel 12, van Amersfoort. naar Amsterdam. M. Trijbetz, N.I., echtg. van B. Blomhoff, z.b., van Langestraat 65a naar Eindhoven. C. J. Bom, N.H., mon teur, van Korte Landstraat 22 naar Am sterdam. M. Pranger, N.H., leerl. ver pleegster, van Prinses Julianalaan 14 naar Amsterdam. T. J. Bruin, r.k., z.b., van Uitenboschstraat 62 naar Haarlem. A. K. Pahl, r.k., en echtgenoote, en kind, uitvoer der, van Druivenlaan 40 naar Papendrecht. A. Lesterhuis, N.H., weg- en waterbouw kundige, van Helderscheweg 21 naar Apel doorn. J. F. Verdorst, geen, van Eike lenbergstraat 16 naar Heemskerk. K. de Vries, N.H., administrateur, van Kanaal- kade 43a naar Heiloo. A. van der Pijl, N.H., dienstbode, van Voordam 10 naar Schagen. A. P. van Duine r.k., dienstbo de, van Jul. van Stolberglaan 34 naar Uit geest. E. C. M. Tromp, r.k., dienstbode, van Van Everdingenstraat 18 naar West woud. G. M. Suiker, r.k., dienstbode, van Laat 163 naar Heerhugowaard. -+ Niet op Vrijdag en Zaterdag. Niet op Zaterdag. UITGIFTE SPOORBOOT-KAARTEN, zoowel naar Zaandam als Amsterdam. Inlichtingen aan het kantoor Voormeer 32 te Alkmaar. van jolyt en vroolijkheid bezorgd, en men overdrijft zeker nie als men spreekt van „de koningen van den lachOnophoude Jijk zijn Walden en Muyselaar is actie waar bij zy nimmer den beschaafden toon verlie zen of het zoeken in dubbelzinnigheden, waartoe anderen al te vaak hun toevlucht nemen. Rott. Nieuwsblad: Willy Walden veroverde de zaal met zyn spel, de kostelyki intonatie van zijn stem en de geestige invallen. Hij is de Buziau van deze revue en een goede Buziau, één die niet veel onder doet voor den ouden Buus, zij het dan ook op eenigszins andere wijze. Nieuwe Rott. Courant: natuurlijk zou, ondanks de groote ruchtbaarheid, welke de radio aan hun op treden gaf, de populariteit van deze twee artisten niet zoo groot zijn als hun werk ook inderdaad niet heel goed was. En de grootste eer voor hen is misschien wel, dat anderen zich met min of meer succes heb ben gehaast, hen te imiteeren. Een afzon derlijk woord van lof verdienen zeker de „5 Kemmy's, werkelijk een variété-attrac tie van wereldformaatThe Zio Angels, juist uit Amerika geimporteerd, is ongetwij feld een van de beste danstroep, welk ooit op het continent verscheen. Ook de andere Ned. dagbladen zijn vol lof over deze voorstelling. ORGELCONCERT. De reeks orgelconcerten, die de heer Feike Asma, organist der Hooglandsche kerk te Leiden, hier dit jaar vanaf Juni ingesteld heeft, en gegeven in de Gereformeerde kerk, loopt ten einde. En als we de pro gramma's dier concerten overzien, komen we eerst goed te weten, welk een belang rijke en omvangrijke taak deze jonge kun stenaar op zich genomen heeft. Slechts twee avonden van de reeks zyn door anderen vervuld, n.1. door den heer Bram Bruin, Specialiteit in de fijnste BERUNER-BOLLEN. Schoolreis. Dé schoolreisjes van de leerlingen der O L -school alhier zyn weer achter d«n rug De leerlingen der hoogere klassen hebben IJmuiden (vischhallen en strand) met een bezoek vereerd terwijl de tocht werd vervolgd met een bezoek aan Artis te Amsterdam, waar bovendien een boot tocht door de mooie grachten en havens werd gemaakt. De terugreis ging over Schoorl en Bergen, waar het blijde gezel schap nog eenigen tijd vertoefde. De leerlingen der lagere klassen maakten een reisje over Schoorl en Bergen naar Alkmaar, in welke plaatsen volop gelegen heid tot vermaak werd gevonden De schoolreisjes zijn dan ook volkomen geslaagd. Een besluit van B. en W. geschorst. Gister is uitgegeven het staatsblad no. 2319a, besluit van 3 Augustus 1938, tot schor sing van een besluit van burgemeester en wethouders dezer gemeente van 30 Juni 1938, waarbij een bouwvergunning is verleend aan F. Huneker aldaar. Feesviering op 6 September. In het eerecomité voor de viering van de a.s. jubileumfeesten hebben zitting geno men de burgemeester en de beide wethou ders en de pastoor. Floraliavergadering, Woensdagavond te half acht vond in café Stammis, alhier een vergadering plaats van de Floraliavereeniging, waarbij ook af gevaardigden van tuinders Welvaren, wier leden tuinbouwproducten op de tentoon stelling kunnen inzenden, aanwezig waren. Na opening door den voorzitter, den heer Bankert, deelde deze mede dat de tentoon stelling gehouden zal worden 11 September. Huisvlytwerkinzendingen zullen zeer op prijs gesteld worden. Per circulaire zullen tijd van inzending, etc. nader aan de leden bekend gemaakt worden. Aan de dames N. BlauwSaai en T. van LeyenPauw werd 't' verzoek gericht voor den aankoop van prijzen te willen zorg dragen, hetgeen werd aanvaard. Diverse attracties zullen wederom ver schijnen. De Maandagavond werd als feest avond bestempeld die door eigen krachten gevuld zal worden. Geen verkeer meer. B. en W. dezer gemeente hebben een voorstel om het Kerkepad, liggende tus- schen den Middenweg van de Wogmeer en de r. k. kerk te Spierdijk, aan het openbaar verkeer te onttrekken voor dat gedeelte wat onder de gem. Obdam behoort. SNAP JE DAT NOU JUFFROUW SNIP? René Sleeswijk's Nederlandsche Revue: „Snap je dat nou juffrouw Snip", waaraan o.a. medewerken de populaire radiostars Willy Walden en Piet Muyselaar als juf frouw Snip en juffrouw Snap, maakt reeds sedert begin Mei een triomtocht door ons land. Te Groningen, Haarlem, Rotterdam, Amsterdam, Leeuwarden werd steeds voor dagen tevoren uitverkochte zalen opgetre den en de pers was unaniem vol lof over deze productie. Wij laten hieronder eenige persstemmen volgen: Maasbode: Willy Walden en Piet Muyselaar, alias juffrouw Snip en juffrouw Snap, met hun revue: „Snap je dat nou, juffrouw Snip". Dit beteekent ongetwijfeld iederen avond een uitverkocht huis. Immers dit „kletsende vrouwenpaar" heeft dank zij de radio, zulk een nationale bekendheid gekregen, dat wel niemand zal verzuimen, daar een paar ge zellige uurtjes door te brengen, temeer daar men deze propagandisten van de echte, decente humor ook wel in levende lijve wenscht te zien. Een nieuwe revue is ge monteerd, welke werd geschreven door den auteur Jacques van Tol en de beide radio- artisten, die al zooveel gezelligheid hebben weten te brengen in de huiskamers, hebben daarin een leeuwenaandeel. In den bonten trein zitten echter niet al leen Snip en Snap. O, neen. De reis wordt medegemaakt door een keurcorps van mede werkenden, die stuk voor stuk den dollen avond accentueeren. Daar zijn Cisca Harms, Gerald Walden en Jean du Bela. Voor deze revue, welke het publiek in snel tempo een twintigtal tafreelen brengt, zijn verder nog geëngageerd de juist uit Amerika gekomen Zes Zio Angels, die blyk geven op een voortreffelijke wijze de danskunst te ver staan. Heel wat. anders dan men over het algemeen gewend is. Haar slot-parade was een lust. Maar ook het optreden van de vijf Kemmy's in hun „Jungle Sensation" dwingt ieders bewondering af. Dagblad van Rotterdam: honderdduizenden radio-luisteraars heeft de firma Snip en Snap, alias de hee- ren Willy Walden en Piet Muyselaar in de achter ons liggende maanden ettelijke uren alhier, en door den heer Chris Boss, orga nist der Gereformeerde kerk te Den Haag (Zuid). Een veel omvattende taak was het, maar van meer belang nog is het, wanneer men weet, dat Asma voor de uitvoering van die taak ten volle berekent was. Gisteravond hebben we een gedeelte van het programma, dat uit verzoeknummers bestond, gehoord en is opnieuw geconsta teerd zijn muzikale opvatting, technische ontwikkeling en zin voor mooie klankcom binaties. Van het uitgebreide orgelrepertoire heeft hij een goed gebruik gemaakt, en behalve aan de bekende klassieke meesers ook aan dacht geschonken aan minder bekende com posities. Zyn vroegere leeraar, Jan Zwart, heeft zeer veel gedaan om belangstelling te wek ken voor dit deel der muziek. Asma treedt in Zwart's voetspoor, en heeft hier dit sei- zien bewezen, daartoe volkomen bekwaam te zijn. A. K. Oranjefeesten. Ter gelegenheid van het 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de koningin zul len op 5 en 6 September a.s. Maandag en en Dinsdag alhier festiviteiten plaats heb ben. De Maandag is uitsluitend gewijd aan kinderspelen, terwijl des avonds een lam pion-optocht zal worden gehouden. Des Dinsdag, den nationalen feestdag zal er s morgens een aubade door de schoolkin deren aan den burgemeester worden ge bracht, terwijl des middags volksspelen zullen plaats hebben. Door de winkeliers is in samenwerking met de Oranjevereeniging een foto-wed- stryd georganiseerd, waarbij mooie prijzen worden uitgeloofd. Vanwege bloembllen- cultuur zal er een eerepoort worden opge richt terwijl de Onderlinge Kweekersver, een en ander nabij het raadhuis zullen ver sieren. De aj. feesten. Het programma voor de jubileum-feesten is als volgt: Maandag 5 September a.s., des avonds 8 uur 30, feestconcert, aangeboden door d« muziekvereeniging „Onder Ons" en de Chr. Gemengde zangvereeniging „Crescendo", in den muziekuin van den heer Th. IJff te Dirkshorn. Tijdens het concert zal door burgemeester H. Nolet, een toespraak wor den gehouden. Dinsdag 6 September de nationale feest dag: des morgens 8 uur 45 aubade voor het raadhuis door de drie plaatselijke muziek corpsen, waaronder feestrede van den E. H. burgemeester. Van 1012 uur kinderspelen op het feestterrein ingang naast garage de Goede. 26 uur volksspelen eveneens op het feestterrein, na afloop van de volksspelen prijsuitreiking in de zaal van den heer D. Swager. Maandagavond en den geheelen Dinsdag gelegenheid voor dansen in de zaal van den heer Pijper. De tijden zijn aangegeven in zomertijd. Melkcursus. Bij het op de boerdery van den heer J. E. J. Kramer te Burgerbrug gehouden exa men van den melkcursus, uitgaande van de afd. Zijpe en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, in samenwerking met de L. T. B. en de Coöp. Zuivelfabriek „De Da geraad" 'te Burgerbrug, behaalden de navolgende personen het diploma: S. Bak ker, J. Kruyer, J. van der Molen, W. Quast en C. Rens. Secretaris-penningmeester polder. Tot secretaris-penningmeester van het waterschap Zijpe en Hazepolder is benoemd de heer Rigbers te Haarlem. IJk en herijk. Het ijken en heryken van maten gewich ten zal plaats hebben op Vrijdag 2 Sept. van 9—12 en van 13—15^, uur in de kolfbaan van den heer H. Slikker. J

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2