AUTOVERVOER VAN PERSONEN. Onze Jicianim Rechtszaken JkwHciaal Tlieims DE BAAS. RAPPORT VAN DE COMMISSIE-OUD. Verschillende wijzigingen voor gesteld. GEMENGD NIEUWS. CASTRICUM BERGEN ZÏÏPE HIJ HELPT WEER EENS EEN STUMPERD, TWEEDE 'II.AD. Verschenen is het rapport van de commissie voor het autovervoer van per sonen, onder voorzitterschap van den heer mr. P. J- Oud, ingesteld door den Bond van bedrijfsautohouders in Neder land (commissie-Oud). Het rapport bevat vele door het be drijfsleven wenschelijk geachte wijzi gingen in het R.A.P. (Reglement auto vervoer personen). Wij ontleenen aan dit rapport het volgen de: Onder leiding van zijn voorzitter, ir. M. C. E. Bongaerts, is de B. B. N. overgegaan tot het onderzoek van het vraagstuk van den organisatorischen opbouw van het vervoer langs den weg. Om dezen arbeid zoo goed mogelijk te doen slagen, werd een drietal commissies ingesteld en wel een commissie voor groepsvorming in het auto-loonvervoer, een commissie voor de organisatie van het eigen vervoer, en een commissie voor het autovervoer personen. Na uitvoerige besprekingen is de commis sie-Oud tot de overtuiging gekomen, dat zi het meest doelmatig handelde, indien zij, het reeds bestaande Kon. besluit als uitgangs punt nemend, dit K. B. in haar geheel en artikelsgewijze naging. De commissie is van oordeel, dat verschil lende vervoersvormen te' onderscheiden zijn, en wel de autobusdiensten, de autobusdien sten met beperkten vervoersplicht, de regel matig wederkeerende toerwagenritten. Intus- schen meent de commissie, dat deze verschil len niet neergelegd dienen te worden in een wettelijke regeling, maar dat deze onder scheidingen moeten worden uitgemaakt door de desbetreffende organen. Bepalingen inzake autobusdiensten De commissie ex artikel 5 van het R. A. P beslist op dit oogenblik alleen over de aan vragen om vergunningen voor autobus diensten. De commissie-Oud fs tot de conclusie ge komen, dat het gewenscht is, dat de commis' sie ook voor andere vervoerssoorten als het vergunninggevend gezag wordt ingesteld waarbij zij denkt aan het huurauto- en taxi bedrijf en aan het verhuurbedrijf zonder chauffeur en dat het aantal leden van de commissie voor de vergunningen uitgebreid dient te worden. Zonder ook maar iets te kort te doen aan de bestaande R. A. P.-commissie, meent dc commissie-Oud, dat het gewenscht is, dat zoowel de commissie voor de vergunningen als de rijksverkeers-inspectie voorgelicht wordt door een bedrijfscommissie. Als algemeene regel gelde zoowel bij het verleenen eener geregelde als een tijdelijke vergunning, dat niet meer dan één onderne mer hetzelfde traject bedient, tenzij de ex ploitatie van dien ondernemer aanleiding is, cm ook nog een ander tot het vervoer op het reeds bezette traject toe te laten. Bezwaar bestaat tegen het beroepsrecht van den rijksinspecteur. Het controleerend gezag, zooals voor autobussen de rijksver keersinspectie wordt gezien, ontvangt hier te groote bevoegdheid. Bepalingen inzake toerwagenritten, De commissie meent, dat niet alleen de autobussen, maar ook de toerwagens nog een grootere ontwikkeling tegemoet zullen gaan, Beide zijn immers vervoermiddelen bij uit nemendheid voor de „lieden met smalle beurzen" en de toerwagenondernemers zijn zich ervan bewust, dat de toerwagen in hooge mate het nationale en het cultureele leven van ons volk dient. Nu alom het bezwaar wordt gehoord, dat de richtlijnen voor dé rijksinspecteurs ont breken, wordt voorgesteld, dat na advies van de bedrijfscommissie de algemeene lichtlij nen worden vastgesteld, volgens welke de rijksinspecteurs deze vergunning moeten ge ven. Wat de incidenteele toerwagenritten be treft, diene het volgende: Zoowel bij organisatieritten als bij de z.g. gezelschapsritten wordt den laatsten tijd wel afwijzend beschikt. Dit standpunt is volgens de commissie onjuist, omdat het streng door gedacht alle groote toerwagenritten onmoge lijk maakt. Wanneer vaststaat, dat men te doen heeft met 't verhuren van de geheele autobus aan een gezelschap, waarbij dan de ondernemer lijdelijk is en men tot hem komt met een aanvraag, dan ware steeds de toerwagenrit toe te staan. Anders zou immers de toerwa- gen-ondernemer achter staan bij den exploi tant van huurauto's, die, wanneer de geheele auto wordt gehuurd, precies zooveel auto's kan leveren, mits in haar geheel gehuurd, als men maar zou verlangen. De commissie zou voor de toerwagens wenschen voor te stellen: geen verandering in de bestaande negatieve definitie, onder scheiding in regelmatig wederkeerende toer wagenritten en incidenteele toerwagenritten en vergunningverleenen door de rijksin specteurs. Bepalingen inzake taxi's en huurauto's. Dat het R- A. P. ten aanzien van de rege ling van het vervoer per taxi en huurauto weinig bevrediging heeft geschonken, is een feit, dat in de bedrijfskringen overbe kend verondersteld mag worden. Ongetwij feld is dit een gevolg van de te vage bepa lingen van het R. A. P. en van de groote be voegdheid van B. en W. als gevolg van het ontbreken van bindende richtlijnen in het R. A. P. Van eenige verbetering in het taxi- en huurautobedrijf is dan ook sedert het in werking treden van het R. A. P. weinig te bespeuren. De nood in deze bedrijven is zoo groot, dat reikhalzend naar een betere wet wordt uitgezien. De commissie zou het op prijs stellen, dat by het verleenen van een vergunning ook aandacht geschonken wordt aan den aanvra ger en den ondernemingsvorm. Vele moei- ykheden in dit bedrijf komen immers voort uit net ontbreken van vereischten, waaraan de ondernemer, de onderneming en de on dernemingsvorm moeten voldoen. De commissie meent wel een suggestie naar voren te moeten brengen inzake het weren van die bedrijfsvormen, welke zich kunnen onttrekken aan alle sociale voor schriften, zooals chauffeurs-combinaties. z®,.. 1J*svorm steeds een bron van moeilijkheden blijven opleveren bij eiken te treffen maatregel ter ordening en saneering van den bedrijfstak in zijn geheel. Ook wenscht de commissie ér op te wijzen, dat het haar gewenscht voorkomt, dat op de een of andere wijze per onderneming een minimum aantal wagens wordt voorge schreven in verband met de grootte van de gemeente, waar het bedrijf wordt uitge oefend. Het zou gewenscht zijn art. 17 zoo te redi- geeren, dat de verleende expjloitatievergun- ning recht geeft op het innemen van stand plaats op den openbaren weg, waarbij B. en W. dan de bevoegdheid hebben standplaat sen te bepalen. De bepalingen inzake de keuring, zooals deze thans bestaan en worden uitgevoerd, hebben groote moeilijkheden gebracht, welke opgeheven kunnen worden door uniforme, voor het geheele land aangenomen regelen. Bepalingen inzake het verhuurbedrijf zonder chauffeur. In het R. A. P. komen geen bepalingen voor over de „verhuur zonder chauffeur". Nu het R. A. P. bijna twee jaar in werking is geweest, blijkt alom, dat terwijl voor alle bedrijfstakken in het autopersonenvervoer een regeling is gegeven, de uitwassen zich gaan vertoonen op 't hier behandelde terrein, zoodat een regeling van het verhuurbedrijf zonder chauffeur daardoor noodzakelijk wordt en het kan ongetwijfeld een verheu gend verschijnsel genoemd worden, dat het bedrijfsleven zelf met het treffen van een regeling is begonnen. De B. B. N. heeft als onderdeel van zijn commissie voor het beroepspersonenvervoer een commissie voor het Verhuurbedrijf zon der chauffeur ingesteld, welke commissie reeds verschillende maatregelen heeft ge troffen. Een keuringsreglement is door deze com missie goedgekeurd. Reeds heeft een aantal ondernemers zich aan deze keuring onder worpen. Voorts meent de commissie, dat verkeers- veiligheidseischen dienen te worden vastge legd, waarbij het gewenscht is de eischen van periodeke keuring alsmede de verze kering tegen wetelijke aansprakelijkheid algemeen te stellen, terwijl verder eischen gesteld moeten worden, welke direct cor- respondeeren met de betrouwbaarheid van de voertuigen uit het oogpunt van alge meen belang voor de bevolking. De commissie heeft zich beraden of het gewenscht is, het eigen vervoer vrij te stel len van inschrijving. Zij meent echter, dat het aanbeveling verdient de inschrijving te behouden. Tenslotte wordt de wensch geuit, dat de nieuwe wet het bedrijf zal verlossen van den wankelen overgangstoestand en dat zij het de vastheid zal geven, waarin het juist in dezen tijd van de talrijke vervoersmoge lijkheden zoo dringend behoefte heeft. ARBEID IN HOTELS EN KOFFIEHUIZEN. Bij de jubileumfeesten. De minister van sociale zaken heeft goed gevonden, in verband met feesten ter vie ring van het 40-jarig regeeringsjubileum van de koningin, ten aanzien van mannen en vrouwen, die arbeid verrichten in een koffiehuis of een hotel, gedurende het tijd vak van 29 Augustus tot en met 10 Septem ber het volgende te vergunnen: Indien in een gemeente des rijks in ver band met feesten als bovenbedoeld op één of meer dagen in bovengenoemd tijdvak voor koffiehuizen of hotels een later slui tingsuur is toegestaan, mag de aan dit ver late sluitingsuur aansluitende dagelijksche onafgebroken rusttijd zooveel korter zijn dan 10 uren als de betrokken inrichtingen langer geopend mogen zijn, echter met dien verstande, dat die rusttijd niet minder dan zeven uur mag bedragen. HET HULDEBETOON VAN DEN LANDSTORM. De hulde aan onze jubileerende vorstin wordt morgen te Den Haag ingezet met een défilé van den bijzonderen vrijwilligen landstorm, die van deze gelegenheid ge bruik maakt tevens zijn 20-jarig bestaan te herdenken in de zalen van den Dieren tuin. 3000 man zullen er komen, dus iets meer dan 3 van den geheelen B. V. L., naast de reserveofficieren, de leden van de ge westelijke landstorm-commssies en de 1280 plaatselijke lèiders uit letterlijk alle plaat sen van ons land. Bij deze gelegenheid zullen de 19 ko ninklijke erkende vaandels meegevoerd worden, ieder vaandel met de voorgeschre ven vaandelwacht. Van de zijde der hoogste autoriteiten is groote belangstelling zoowel voor de sa menkomst als voor het défilé. Van het huis ten Bosch wordt langs den Bezuidenhoutscheweg gemarcheerd tot res taurant Carlton, waar afgebogen wordt in de richting Malieveld. Het défilé vangt om 3 uur aan. Minister ontvangen de Indische vorsten. - Gisterochtend hebben de ministers van algemeene zaken en van koloniën verschei dene Indische vorsten, die ter gelegenheid van het regeeringsjubileum hier te lande vertoeven, op hun departementen in audiën tie ontvangen. Minister Colijn ontving achtereenvolgens de sultans van Boeloengan, Deli, Langkat en Pontianak. Alleen de sultan van Deli was in inlandsch costuum gekleed, de andere vor sten droegen een zwart-Europeesch costuum. De besprekingen duurden ongeveer een half uur. Minister Weiter heeft eveneens den sultan van Deli en zijn beide zoons ontvangen, alsmede den Pangeran van Solo. Boternoteering. - De commissienotee- ring voor Nederlar.dsche boter is vastgesteld op 0,78 per K.G. De officieele Deensche boternoteering is vastgesteld op 243 kronen of 97 ct. per K.G. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 25 Augustus tot 1 September vastgesteld op 55 cent per K.G. (onver anderd). Onderscheiding voor Louis de Vries. - De Belgische gezant heeft gisteravond het eereteeken van officier in de Orde van Leo- pold II uitgereikt aan den tooneelspeler Louis de Vries, als erkenning van diens op treden ten voordeele van de liefdadigheids instellingen in België. Cubaansche bezoek aan minister Colijn. - De heer dr. Jose Garcia Bay Lleres, oud secretaris van landbouw der republiek van Cuba, heeft gisternamiddag een bezoek ge bracht aan den minister-president, dr. H. Colijn, waarbij hij werd vergezeld door den heer Gomez Garriga, zaakgelastigde van Cuba te Den Haag. Aan de gevolgen overleden. - De 20- jarige schildersknecht R. van der B., die gistermorgen te Nij kerk van een ladder is gevallen, doordat een onoplettende wiel rijder er tegenaan reed, en ernstig gewond naar het ziekenhuis te Ermelo moest worden vervoerd, is daar gisteravond overleden. Tentoonstelling de Goudsche Glazen. - Het comité van de tentoonstelling „De Goudsche Glazen" te Gouda heeft op grond van de talrijke aanvragen besloten de expo sitie met een maand te verlengen tot 30 September. De interparlementaire unie en het Haagsche gemeentebestuur. - In het Kur haushotel te Scheveningen heeft gisteravond het Haagsche gemeentebestuur de deel nemers aan de 34ste conferentie van de in terparlementaire unie ontvangen. Behalve het voltallige college van B. en W. waren op deze ontvangst aanwezig de ministers van Buuren, de Wilde, Weiter, Steenberghe, van Boeyen en Goseling, de oud-ministers Deckers, Oud, van Lidth de Jeude en voorts de voorzitter van de Tweede Kamer, de vice-president van den Raad van State, dc staatsraad Aalberse, oud-gouvemeur-gene- raal Fock, vele leden van het corps diplo- matique, vele Kamerleden en leden van den Haagschen gemeenteraad. Biggenmerken. - Van 8 tot 13 Augustus zyn aangebracht 51.435 biggenmerken, tegen 37.995 in de overeenkomstig periode van 1937. Van de toekenning 1938 zijn tot 13 Augustus 1.1. gebruikt 1.159.853 merken, tegen 1.063.550 van de toekenning 1937. Van 1 Januari tot 13 Aug. zijn gemerkt 1.422.582 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 bedroeg 1.213.689. Dr. ir. J. Schröder van der Kolk t. - In den ouderdom van ruim 86 jaar is te Ooster beek overleden dr. ir. J. Schröder van der Kolk, oud-rijkshoofdingenieur voor de spoor wegen. Als civiel-ingenieur was hij o.m. werkzaam bij den aanleg van den spoorweg ZaandamEnkhuizen. In 1919 trad hij uit den dienst. In datzelfde jaar werd hij doctor honoris causa in de technische wetenschap aan de technische hoogeschool te Delft. Mond en klauwzeer. - In de week van 14 tot en met 20 Augustus stierven tenge volge van het mond- en klauwzeer 34 run deren, 25 kalveren en 9 varkens en biggen. In totaal zijn sedert de week 1926 Septem ber 1937 aan deze ziekte gestorven: 3308 runderen, 4187 kalveren, 3137 varkens en biggen, 253 schapen en 65 geiten. Katholieke paedagogische vereeniging. - De katholieke paedagogische vereeniging hield gisteren te Utrecht haar derde algé- meene vergadering tevens paedagogische studiedag, bijgewoond door ruim 80 leden. De besprekingen waren gewijd aan het actueele onderwerp der reorganisatie van ons onderwijs. PRAEHISTORISCHE VONDST OP JAVA. Onbekend type armbanden gevonden. In de omgeving van Goendi (ten noorden van Solo), aldus meldt Aneta-A. N. P. uit Bandoeng, zijn door dr. G. H. R. von Kö- ningswald verschillende praehistorische voorwerpen gevonden. Behalve steenen bij len kon een aantal armbanden van een tot dusver op Java onbekend type worden ver zameld. Déze armbanden zijn namelijk uit Tridacna-schelpen vervaardigd. De meesten ervan zijn glad, enkele echter zijn met horizontale strepen versierd. Deze armban den moeten volgens een zeer gecompliceer de techniek zijn uitgevoerd, aangezien zij zoowel aan den binnen- als aan den buiten kant de sporen van boren vertoonen. De meeste dezer armbanden vertoonen een sterke verwering. De ouderdom wordt geschat op 23000 jaar. Behalve deze armbanen werd voorts een groot aantal kralen, uit hetzelfde schelpma teriaal vervaardigd, gevonden. Armbanden als de nu gevondene worden nog heden op verschillende Zuidzee-eilan- den vervaardigd. GROOTE BRAND OP KOTA TENGAH. 2500 H.A. vezel verbrand. In de Alasvallei, ongeveer 25 kilometer van Koetatjane verwijderd, ligt de kleine vezelonderneming Kota Tengah (Sumatra). Zij is destijds geopend door de Nederland- sche Handelmaatschappij, ging eenige malen in andere handen over, en is thans eigendom van een kleine naamlooze vennootschap met directie in Nederland, terwijl sinds medio Februari de heer Boer er als administrateur optreedt. Kort geleden heeft, naar wij vernemen, op deze onderneming een ontzettende brand gewoed, die den geheelen vezel-aanplant over 2500 hectaren heeft verwoest, meldt de Sum. post. De aanplant was aan alle zijden omringd door Lalang. In de Alas-vallei zijn eenige Bataksche kolonisaties, die uiteraard veel Lalang branden. Naar alle waarschijnlijk heid moet daarin de oorzaak worden ge zocht van den brand, die den geheelen aan plant van Kota Tengah heeft opgeslorpt. Toen de administrateur cp een middag omstreeks vier uur werd gewaarschuwd, heeft hij onmiddellijk alle koelies aan het werk gezet en maatregelen genomen om het vuur te keeren. Dit had in zeer korten tijd echter al een zoodanigen omvang, dat aan blusschen niet te denken viel, terwijl door de groote afgelegenheid der onderneming geen hulp van buiten te verwachten was. Een volle week heeft de brand geduurd, nu eens wat luwend, dan weer met ver nieuwde kracht oplaaiend. Niet minder dan drie kilometer brandgang heeft de admi nistrateur van Kota Tengah doen graven. Het heeft echter niets mogen baten. De fabriek en verdere gebouwen werden welis waar gespaard, maar van den aanplant, die er zeer goed voorstond, kon niets worden gered. Het maakt thans een punt van overweging uit of de onderneming zal worden gesloten, dan wel een nieuwe aanplant in den grond zal worden gebracht. AMBTENAAR VAN MAATSCHAPPELIJKEN STEUN MISHANDELD. Zware straf geëischt. De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam vorderde gister een gevan genisstraf van één jaar tegen een werk- loozen havenarbeider, die een portier van een der stembureaux ernstig had mis handeld. De man was op 11 Juni j.1. in het gebouw van maatschappeiijken steun in de Mar- nixstraat verschenen om te klagen over het inhouden van zijn steun. Hij was naar boven gegaan am met een der ambtenaren te spreken. Daar de werklooze zich op „verboden terrein" bevond, gelastte de ambtenaar hem naar beneden te gaan. Op dat moment kwam de hoofdportier naar boven, die het bevel herhaalde. De man verzette zich, hij klemde zich aan de trap leuning vast en sloeg en schopte om zich heen. Een portier die beneden dienst deed, schoot te hulp en tenslotte gelukte het den werklooze uit het gebouw te verwijderen. De hulpportier liep bij de worsteling een hevigen kaakslag op. Met een hersenschud ding moest hij in het Wilhelmina-gasthuis worden opgenomen, waar hij een maand is verpleegd. Thans kan hij nog slechts halve dagen dienst doen. Verdachte gaf toe, dat hij zich in het ge bouw verzet had, van een kaakslar wist hij zich echter niets meer te herinneren. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? WOENSDAGS en ZATERDAGS. Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels a contant. HISTORISCH GENOOTSCHAP OUD-WESTFRIESLAND. Jaarvergadering te Enkhuizen. De jaarvergadering van het Historisch Genootschap Oud-Westfriesland, die Woens dag te Enkhuizen is gehouden zou, blijkens den oproep, evens het afscheid worden van den voorzitter en oprichter van het genoot schap, dr. G. C. van Baaien Blanken. Er is niets van gekomen. Want wel moest het bestuur den wensch van den 85-jarigen voorzitter om af te treden billijken, en werd dr. Van Baaien Blanken op voorstel van een bestuurslid met luid applaus bij acclamatie tot eere-voorzitter gekozen, maar bij gebreke aan een candidaat die den ouden dokter waardig zou kunnen opvolgen, werd geen nieuw bestuurslid in zijn plaats benoemd en verklaarde dr. van Baaien Blanken zich be reid, nog een jaar het presidium waar te nemen. Dat deze taak hem nog niet te zwaar valt is op dezen Westfriezendag zeer duidelijk gebleken. Nadat op zijn verzoek in een oogenblik van stilte de overleden leden van het genootschap waren herdacht, onder wie mevrouw A. van Wijhe-Smeding, hield dr. van Baaien Blanken een geestige ope ningsrede over het thema: „Driemaal is scheepsrecht". En ook verder, bij de leiding der vergadering, bij de ontvangst ten stad- huize en niet het minst aan tafel tijdens het diner, onderscheidde hij zich door slagvaar digheid en fijnen scherts. Namens de commissie voor het landelijk schoon kon worden meegedeeld dat aan vankelijk met vrucht is opgetreden tegen plannen om de schilderachtige Bangert bij Hoorn open te leggen voor het snelverkeer op een wijze waardoor het karakteristieke polderlandschap zou zijn bedorven. De secretaris, de heer K. Ruyterman te Hau- wert, maakte met voldoening melding van enkele voortbrengselen der Westfriesche let terkunde. Een belangwekkende causerie over „West- friesch allerlei" werd gehouden door den heer E. Volgers Gz. te Enkhuizen. Hij ci teerde enkele gedichten uit den Hoog- karspelschen dichter-ouderling uit de zeven tiende eeuw Cornelis Maerts, en gaf een lange reeks van luifel- en gevelspreuken om daaruit eenige conclusies te trekken over den goedmoedigen humor der oude Westfriezen en ook aangaande hun godsvrucht. Tegenover het Christelijk karakter dat het Westfriesche volk in dien tijd vertoonde, stelde hij het gemis aan godsdienstzin bij velen tegenwoordig, nu in bloeiende dorpen de pastorieën leeg staan en vele kerken een verwaarloosd aanzien bieden. Hij stelde de vraag of hier geen groote waarden verloren zijn gegaan en sprak den wensch uit dat de snaren weer gespannen mogen worden en aan de muziek de zang «ich pare opdat in onze lage landen weer klinke het lied tot lof van God. Tot bestuurslid in de vacature mr. dr. J. Belonje werd gekozen de heer Kikkert, burgemeester van Beemster. In den namiddag zijn de leden van het genootschap door burgemeester Haspels in het stadhuis ontvangen. Een rondgang door de zalen van het stadhuis werd gevolgd door een bezoek van de Westerkerk, waar Dick van Wilgenburg het orgel bespeelde, en door de bezichtiging van de fraaie 18de eeuwsche interieurs van het Gereformeerde Weeshuis en de Snouck van Loosenstichting. Tenslotte zijn de groote kweekeryen van Sluis en Groot's Kon. Zaadteelt en Zaad- handel bezocht, opdat de Westfriezen niet alleen de oude pracht van Enkhuizen zouden zien, maar ook de jonge schoonheid en tevens een indruk zouden kunnen krijgen van de welvaart die de bloemen geven, nu door de afsluiting der Zuiderzee de haring verdwenen is. De burgemeester is van 27 Aug. tot 5 Sept. afwezig met verlof. Gedurende dien tijd zal hij worden vervangen door den loco burgemeester, weth. P. de Vriès. Benoemd. B. en W. hebben den heer P. Smit be noemd tot chauffeur bij de brandweer als opvolger van wijlen den heer P. Nagelker- ken. Regeeringsjubileum. Naar wij vernemen bestaat het voorne men bij het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de koningin de Dorpsstraat feestelijk te verlichten en het gemeentehuis te ver sieren. De afdeeling „Zijpè" van den bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen maakte een reisje naar Amsterdam, waar de „Marnix van St. Aldegonde" bezichtigd werd. Een bezoek aan dit mooie passagiers schip bleek de moeite waard te zijn. Nadat de inwendige mensch was versterkt in het City-theater, maakte het gezelschap een boottocht door de mooie grachten van Am sterdam. Het was voor dè deelnemers aan dezen tocht een mooie dag.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7