Elftal Oud „Alkmaar" Elftal Oud „Alcmaria Victrix" £ucfUoaact Sport 3iexk S. School st. pancras limmen oterleek Tcoimciaal Uieuws Broek op langendijk! koedijk uitgeest ZONDAG a.s. 2.30 uur Terrein Westerweg het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bemhard in de Groote Kerk in schilder in opdracht van de Regeering vervaardigd. de residentie, Een schilderij van P. van der Hem, voorstellende door den Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. Gre Bos slaag de Woensdag te Amersfoort voor het staats examen. De eed afgelegd. De nieuw benoemde burgemeester, de heer J. Posch heeft Vrijdagmorgen den eed afgelegd. Een commissie uit de burgerij heeft plannen ontworpen om 1 Sept. den in stallatiedag, tot een feestdag te maken. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Zilverreiger Rangoon en de Gier Basra. Op de thuisreis landden de Nandoe te Basra en de Torenvalk te Rangoon. Hedenmorgen om 6.03 uur vertrok van Schiphol naar Indië het vliegtuig de Buizerd met gezagvoerder Hondong. Meegenomen wordt 212 K.G. vracht, 369 K.G. briefpost en 10,5 K.G. pakketpost. Tien passagiers hebben voor deze reis ge boekt, resp. voor de volgende trajecten: één Amsterdam-Athene, drie Amsterdam— Karachi, één Amsterdam—Jodphur, één Amsterdam—Medan, twee Amsterdam— Batavia, één AlexandriëCalcutta, één Bagdad—Jodhpur, één Bangkok—Batavia. AMSTERDAM—PARIJS IN 68 MIN. Recordvlucht van de Bloch 220 van Air France. Zooals men weet heeft Air France sedert de vorige week ook op de lijn Parijs—Am sterdam, welke zij in samenwerking met de K.L.M. en de A.B.A. vliegt, haar nieuwste en snelste verkeersmachine, die op al haar Europeesche lijnen vliegt, de Bloch 220, in dienst gesteld. Het Bloch-toestel, dat gister middag te 12,08 uur van Schiphol naar Pa rijs vertrok, bestuurd door den gezagvoer der Laulhé, landde reeds te 12.56 uur Fran- schen tijd op Le Bourget en heeft derhalve het traject Amsterdam—Parijs afgelegd in den recordtijd van 1 uur 8 minuten. Kntrée f 0.20 incl. bel. Werkloozen en jongens f0.10 incl. bel. w DE OLYMPISCHE SPELEN W40 BEGINNEN OP 20 JULI. Het Finsch Olympisch Comité heeft be sloten om het begin van de Olympische Spe len 1940 te Helsinki op 20 Juli vast te stel len. Deze datum werd gekozen op aanraden van de meteorologen, die voor dien tijd voor I inland de schoonste weeromstandigheden hebben voorspeld. Voetbal. OUD-ALKMAAR—OUD-ALCMARIA. Zooals men reeds weet, wordt Zondag middag op het Go Ahcad-terrein aan den Westerweg een wedstrijd gespeeld tus- schen oud-Alkmaar en oud-Alcmaria. Het oude Go-Ahead komt in de volgen de opstelling uit: Sougé Knegt Mantel Nierop Groot Schuit Mulder Elfring Homan Molenaar Kuis Knip. De ruïne van Alcmaria is noe niet bekend. GELEGATEERD. Door Wijlen mej. M. Noort te Uitgeest is aan het r.-k. kerkbestuur aldaar gelega teerd een bedrag ad 1000 en aan de St. Vincentiusvereeniging een bedrag van 200. Aanbesteding verbouwing raadhuis. Vrijdagavond had de aanbesteding plaats ten raadhuize van het te verbouwen gemeentehuis, architect de heer C. Kees man te Alkmaar. Ingekomen voor timmer en metselwerk twee biljetten: A. Smit 2638, A. Schram 2484. Schilderwerk, ingekomen drie biljetten: J. den Hartigh 444;, P. Bakker 397; J. van Graft 383. Smidswerk, ingekomen twee biljetten: A. van Dijkhuizen 432.25, P. Groen 328. Gegund aan de laagste inschrijvers. De begrooting was voor timmer- en metsewerk 2800, schilderwerk 600, smidswerk 440. Jubileumfeesten. De jubileumfeesten zullen hier plaats hebben op 8 September e.k. De late datum is gekozen om de bewoners gelegenheid te geven de feestelijkheden in de groote steden mee te maken. Er is een kinderaubade voor de familie Nieuwenhuysen, volksspe len en kinderfeest. De off'cieele gemeente- vlag zal in een open auto naar Amsterdam vervoerd worden door vertegenwoordigers van de jeugdvereenigingen. 's Avonds zal een illuminatie aangebracht worden aan den Kcrkweg. Zang en muziek zullen elkander afwisselen. Diefstal. De heer G. V. alhier, huurder van een volkstuintje, kwam Donderdag tot de min der aangename ontdekking, dat zijn slaboo- nen, die voor zaaizaad waren blijven staan, verdwenen waren. Deze dieverij van tuin bouwproducten herhaalt zich bijna elk jaar. Het is wel wenschelijk, dat alle huurders van volkstuintjes een oogje in 't zeil hou den, mogelijk wordt dan de snoodaard nog eens gesnapt. De zesde bloembollenveiling. De zesde droge bloembollenveiling van de Langendijker Groenten-Centrale heeft een nog ongunstiger beeld geven dan de vijfde. Werden er de vorige week nog een drietal partijen verkocht, ditmaal draaide alles door. De heer S. de Boer Kz. deelde mede, dat er gelegenheid bestaat de surplusbollen bij de Langendijker Groenten-Centrale in te leveren. Polderbenoeming. Bij enkele candidaatstelling is de heer Jb. Kramer Hz. verkozen verklaard als lid van het bestuur der Banne Koedijk. Ambtsjubileum. Dezer dagen herdacht de heer J. Ranzijn, le seinhuiswachter der Nederl. Spoorwegen alhier, het feit dat hij vóór 25 jaar in dienst bij deze maatschappij trad als stationsai beider. In huiselijken kring heeft de heer R. dit gevierd. Het heeft hem evenwel niet aan belangstelling ontbroken. Integendeel, de jubilaris, die onder zijn mede-ambtenaren hoog staat aangeschreven, mocht daarvan vele blijken ondervinden. De heer Dekker, stationschef alhier, kwam hem persoonlijk gelukwenschen onder overhandiging van het geschenk der spoorwegen in couvert. Door de spoor- en tramwegvereenigir.g St. Raphael werd hem een fraai bloemstuk aangeboden ter wijl hij van het personeel een rooktafel ontving. Ook var. vele vrienden en ken nissen mocht hij bewijzen van medeleven ontvangen. Het aanbrengen van de versiering aan het paleis Noordeinde, voor het a.s. Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. doek, valt oogenblikkelijk aller aandacht op de Prinses en Prins, wier huwelijk wordt ingezegend door ds. W. L. Weiter, geassisteerd door prof. dr. H. Th. Obbink. Bij het aanschouwen beleven wij weer dezelfde sensatie van den grooten dag, toen de kleurrijke uniformen en ordelin ten werden overstraald door een gouden winterzon. Piet van der Hem is er voor treffelijk in geslaagd deze onvergetelijke sfeer met zijn penseel te vereeuwigen. Het werk van Piet van der Hem is een artistieke „documentaire" geworden en beteekent een aanwinst voor de Neder- landsche historische schilderijenverzame ling. Waarschijnlijk wordt de schilderij geëxposeerd op de jubileumtentoonstelling in het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Tijdens het ontstaan van de schilderij kwam bü den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de vraag op of het volk het niet zou willen bezitten als een aandenken aan den grooten dag in ons vorstenhuis. Dit leek den minister een ge lukkige gedachte, maar hij verbond hier aan de idee om hieruit steun te vinden voor de noodlijdende beeldende kunste naars. De minister hoopt dezen te vinden in den verkoop van kleurendruk-afbeeldin gen van deze schilderij, uitgevoerd op kunstdrukpapier, ter grootte van 60 c.M. bij 40 c.M. De reproducties zullen voor een matig bedrag, zijnde 2, beschikbaar worden gesteld, terwijl een kleine oplaag op beter papier werd gedrukt, waarvan exempl. voor 20 of meer worden verkocht. De offervaardigheid van particulieren heeft de kosten van het drukken dezer eerste oplage gedragen. De afdeeling kunsten en wetenschappen van het mi nisterie stelde zich gaarne beschikbaar als verkoopcentrale en derhalve kan men zeggen, dat de bruto-opbrengst van den verkoop dezer fraaie reproducties ten goede zal komen aan de Nederlandsche noodlijdende beeldende kunstenaars. Men behoeft slechts 2 te storten op het gironummer van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, waarna de reproductie wordt toegezonden. Moge de eerste oplage, welke verkrijg baar wordt gesteld, spoedig te klein blij ken. De beeldende kunstenaars „in het land van Rembrandt" verdienen den daad werkelijken steun van het geheele Neder landsche volk. STEUNVERLEENING AAN NOODLIJDENDE BEELDENDE KUNSTENAARS. Reproducties van Van der Hem's schilderij van het vorstelijk huwelijk worden verkocht. Ten departemente van onderwijs is een nieuw plan uitgewerkt om gelden bijeen te brengen waaruit de regeering den beeldenden kunstenaars opdrachten kan verstrekken. Aangaande de nieuwe plannen van den minister heeft de heer P. Visser, chef van de afdeeling kunsten en wetenschappen van het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen, ons dezer dagen uit voerig ingelicht. Toen er in het begin van 1937 een feest - jubel over het land ging bij gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, besloot de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, dat het historische feit van de huwelijksinze gening in de Groote Kerk te 's-Graven- hage, door een onzer beeldende kunste naars zou worden vastgelegd. De kunst schilder Piet van der Hem kreeg toen op dracht om een schilderij te vervaardigen, dat het n\oment van de huwelijksinzege ning van het vorstelijk paar zou afbeelden en tevens de portretten zou geven van de bij deze gebeurtenis aanwezige vorstelijke personen. Kort geleden is hij met zijn arbeid ge reed gekomen. Het doek is 1.75 M. bij 120 groot en geeft een beeld van de St. Ja- cobskerk, zooals deze was op 7 Januari 1937. Hoewel niet staand midden in het TWEEDE BLAD. aBB

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8