HOLLYWOOD LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS Jkouinciaal Tlieuws Schip vergaan bij Den helder. Opvarenden gered. Hoofdpijn, Kiespijn. REGENJASSEN iets bijzonders. SPAANDER CO. ïoiud 102 13»*, HO»/, ZUIDSCHARWOUDE BERGEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Gisteravond is op de „Pannekoek", ook wel genaamd de „Middenrug", een zandplaat in het Westgat, bij Den Hel der, een motordriemaster, genaamd „Snow White", een schip, afkomstig van Panama, vergaan. Het vaartuig had motorpech en werd door den vloed op de gronden gedreven. Aan boord bevonden zich een vijf-koppige bemanning, de vrouw van den kapitein en een hond. Het is een houten scheepje, dat op weg was van Londen naar Finland om lading in te nemen. Het meet ongeveer 200 ton. De naam van het schip komt niet voor in de Llyods' registers, doch vroeger heette het „Orion". Het was eigendom van den kapitein Bur- koff. De bemanning bestond, behalve de kapitein en zijn vrouw, uit twee Letlan ders, twee Engelschen en een Noor. Daar de „Dorus Rijkers", de reddingboot van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij, niet in Nieuwediep aanwezig was, werd het eerst assistentie verleend door de botter D.H. 30. De schipper van dit vaartuig had aangenomen de „Snow White" vlot te sleepen, doch het mocht hem niet gelukken. Ook de sleepboot „Amsterdam" van de firma Weissmüller was uitgevaren, doch hiervan werd de assistentie afgewezen. Tegen den morgen brak de middelste mast en raakte het schip lek. Het maakte zware slagzij en dreigde by den opkomenden vloed geheel onder water te komen. Hierop werd assistentie gevraagd en wederom ging de „Amsterdam uit om de bemanning aan boord te nemen. Om acht uur bereikte deze de^Jiaven van Nieuwe diep. Het schip was niet verzekerd en moet als verloren worden beschouwd. Slechts weinig van de bezittingen van de opvaren den kon worden gered. Het schip strandde op ongeveer dezelfde plaats, waar eenige jaren geleden het Finsche schip „Menja is gestrand. De schipbreukelingen werden, na dat de politie de passen had gecontroleerd, in eenige logementen ondergebracht door bemiddeling van den heer J. Bakker, Lloyds' agent te den Helder, die vanmiddag zal trachten nog eenige achtergebleven eigen dommen uit het wrak te redden. 25-JARIG JUBILEUM LIJDA ROBBERS. In huize Lienesch heerschte heden groote vreugde. De le verkoopster Lijda Robbers, die voor 25 jaar als coupeuse in dienst Irad, vierde heden haar zilveren jubileum en zoo als in deze familiezaak, waar het personeel geen nummer is, gebruikelijk is, leeft hier de gansche zaak met het feest mede. Om half elf arriveerde de jubilaresse, in gezelschap van haar broer, afgehaald door den chef van de zaak, den heer R. Nottel- man, per auto in de zaak, onmiddellijk door een 15-tal dames en meisjes verwelkomd met een door een der dames, Jo Schouten, ver vaardigd welkomstlied, terwijl ze met bloe men een eereboog vormden. In de versierde mantel-afdeeling, 'n 35-tal bloemstukken waren ingekomen, werd de jubilaresse in hartelijke bewoordingen door mevr. Lienesch toegesproken, die er op wees dat de door mej. Robbers vervulde functie de geheele mensch eischt en vaststelde, dat zij die steeds blijmoedig had gegeven. Uit er kentelijkheid voor de verleende medewer king, die veel tot de bloei van de zaak had bijgedragen, bood ze mej. Robbers een fraai Perzisch tapijt aan. Mej. Robbers dankte ontroerd voor de haar gebrachte hulde, verklarende, dat de gulle hartelijkheid van mevrouw Lienesch haar altijd tot steun was geweest. Mevr. Keijzer, een dochter van mevrouw Lienesch bood mèj. Robbers hierop, namens de kinderen een fraai cadeau aan, terwijl mej. Vreeker, optredende als vertolkster van de gevoelens van het personeel, als stoffe lijk blijk van waardeering een stoel schonk. Hierna werden ververschingen gebruikt. In den loop van den dag kwamen tal van cliënten mej. Robbers met haar jubileum gelukwenschen. Om half vier vertrok de jubilaresse met de familie Lienesch en het geheele perso neel naar Amsterdam, waar mevr. Lienesch een diner aanbood en allen op een voorstel ling in het Centraal-Theater onthaalde. LESSEN HERVAT. Zooals elders in dit nummer blijkt, zal de gymnastiekvereeniging Turnlust Maandag 5 September haar lessen hervatten op de ge wone lesuren. Daar alle lessen onder per soonlijke leiding staan vah den heer Poll, leeraar gymnastiek M.O., bijgestaan door vele deskundige hulpleiders, kan door het bestuur van Turnlust een juiste beoefening van de mooie turnsport worden gegaran deerd. Zij, die het nut van de lichamelijke ont wikkeling inzien, moeten zich bij Turnlust aansluiten. ONS JUBILEUM-ALBUM. Er liggen nog eenige jubileum-albums welke besteld werden maar nog niet werden afgehaald. Wij zouden de eigenaars willen verzoeken ze zoo spoedig mogelijk te laten halen. De uitgave van dit fraai geïllustreerde al bum met tallooze foto's uit het leven van koningin Wilhelmina vanaf haar prille jeugd tot heden, is een groot succes geweest. Vele honderden exemplaren hebben hun weg onder onze 'bonné's gevonden. Voor hen die het nog wenschen te ontvan gen is nog een zeer beperkt aantal aanwe- *0. BADHUIS „HET WITTE KRUIS", Kweerenpad. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad zijn gedurende de maand Augustus de navolgende baden genomen, kuipbaden ^5 le klasse douche J* 2e klasse douche 3e klasse douche 660 Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart een douche be komen a 5 cent per persoon, doch alleen de eerste vier dagen der week. DE KERMIS. De eerste dagen van de week hebben geen uitzondering gemaakt op den regel van weinig druk te zijn en de betrekkelijke stil e en kalmte heeft zich zelfs gisteravond Woensdag, als toch gewoonlijk de meerdere drukte op de kermis eigenlijk begint nog voortgezet, tegen de verwachting in. Juist omdat het ook koninginnedag was, had men gehoopt op drukker bezoek, maar heel den avond was het op het kermisterrein wel wat stil. Alleen in de zalen bioscopen inbegre pen ging het nog wel, maar echte ker- misdrukte was er nergens. Bij Snip en Snap, de (gisteravond voor de laatste maal gegeven) revue in de Gr. Schouwburgloge op het Doe- lenveld, waren de lagere rangen vrijwel uit verkocht en er is gelachen, gegierd zelfs om den fijnen humor en de moppen in de ver schillende sketches, terwijl ook nu weer de dansen van The Six Zio Angels en de toeren van de vijf Kemmy's de verbazing wekten van alle bezoekers, wier stemming weer klank vond in den zang en een telkens nieuw en herhaald applaus. GROMPIE IN 'T GULDEN VLIES. Een succesvolle uitvoering. Het gezelschap Saalborn, dat vanaf gister de schouwburg 't Gulden Vlies bespeelt, opende zijn serie voorstellingen met het be kende tooneelspel „Grompie", dat vanavond nogmaals opgevoerd zal worden. lil J i iiJA» AI aivmUAI *I Snel en goed fiuuiu|is|ii, iiiDajii|helpen hierbij altijd een poeder of cachet van MIJnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 et Doos Cachets, genaamd „Mijnhardtjes 2 De inhoud van het stuk is kostelyk. Hoewel niet direct een detectivestuk m den waren zin van het woord, is het ]uis een persiflage op dit genre tooneelstukken. Het is een onderhoudende geschiedenis, waarbij een zeer kostbare diamant gestolen wordt en waarbij verschillende camelia s een rol spelen. Het aardige en amusante van dit stuk is de vlotte personen-typeering, waar toe het aanleiding geeft de aardige tooneel- tjes, die het bevat in elk bedrijf, en voora het feit, dat niet zooals in andere detective stukken een persoon als Holmes, Arsene Lu- pin of Raffles of hoe die altoos knappe jonge, elegante helden van dit soort lectuur mogen heeten, den misdadiger ontmaskerd, maar dat hier die rol is toebedeeld aan een ouden, uiterlijk aftandschen brommenden advocaat, die door zijn kleindochter „Grompie" is ge doopt, omdat hy niets doet dan mopperen en grommen om iedere kleinigheid, maar die toch heel diep in zijn binnenste een hart van goud met zich meedraagt. Natuurlijk brengt die oude heer de zaak volkomen in orde, de misdadiger wordt ont maskerd, het jonge meisje, dat bij deze ge schiedenis een niet onbelangrijke rol ver vult, wordt uit de handen van den schurk gehouden en gevoerd in de armen van den man, die buiten zijn schuld het slachtoffer was geworden. Dit alles lijkt heel melodra matisch, maar is inderdaad even geestig als boeiend uitgewerkt. Saalborn zelf speelde de hoofdrol. En hoe! Hij heeft het er misschien een tikje te dik opgelegd, maar dat hinderde in dit geval niets. Hij speelde met een enorm bravoure en in een buitengewoon snel tempo en alle medespelenden pasten zich goed aan bij het spel van hem. Daardoor amuseerde zich de goed bezette schouwburg zich dan ook van het begin tot het eind en daverde het her haaldelijk van den lach. Grompie is o.i. uitermate geschikt voor de kermis en wie vanavond zich eens kostelijk wil amuseeren, die ga naar 't Gulden Vlies, v/aar hij Grompie in volle glorie kan zien. (ONGECORRIGEERD). DE UITBREKER UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. Meldt zich thans te Parijs. Naar men zich zal herinneren ontvlucht te op 6 Augustus uit de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen de 35-jarige F. M. Musch door verbreking van tralies. De man bleef onvindbaar niettegenstaande alle nasporingen van de politie. Een dezer dagen meldde hij zich echter bij de Nederlandsche legatie te Parijs, van waar men hem naar Den Haag heeft over gebracht, zoodat hij thans wederom is in gesloten. Het is niet bekend hoe Musch erin ge slaagd is na zijn ontvluchting, welke hij ondernam in gevangeniskleeding, aan een normaal costuum te komen en het verhaal vertelt evenmin hoe hij na vele omzwer vingen eindelijk de Fransche hoofdstad bereikte. Daar aangekomen echter nam hij dienst in het Vreemdelingenlegioen en hij werd gedetacheerd bij het Parijsche depót van dit legioen. De tucht schijnt hem daar ook te hard geweest te zijn, want na eenigen tijd deserteerde hij uit het legioen. Hierna zwierf hij enkele weken in Parijs rond, waar hij natuurlijk ook bij de politie gesignaleerd stond. Hij vreesde terecht, dat hij een strenge straf zou moeten ondergaan, wanneer de Fransche recherche op zijn spoor zou komen. Dezen angst kon hij niet verdragen en ten einde raad meldde hij zich bij de Neder landsche legatie te Parijs, waar zijn signa lement uit het Algemeen Politieblad be kend was. Musch deed dan ook geen moeite zijn geschiedenis voor de legatie-ambtena ren te verbergen en hij bekende alles. Daarop heeft een ambtenaar van het ge zantschap hem naar Den Haag overge bracht, alwaar hij werd uitgeleverd aan de Haagsche politie. En tenslotte kwam hij weer terecht in de gevangenis, waaruit hij met zooveel moeite was ontsnapt. Musch werd op 17 Juni in de Schevening- sche gevangenis ingesloten voor het onder gaan van 6 maanden gevangenisstraf. Op het oogenblik, dat hij ontvluchtte, had hij dus nog 4 maanden straf tegoed. Deze zal hij thans moeten uitzitten, terw-1 hij wel licht nog gestraft wordt wegens vernieling. DE GEVOLGEN VAN DEN TAIFOEN. Ten gevolge van den taifoen, die Japan en meer in het bijzonder het gebied van Tokio, heeft geteisterd, is de hoofdstad den geheelen nacht van electriicteit verstoken geweest, terwijl ook de telefonische ver bindingen verbroken waren. Vijftigduizend huizen zijn overstroomd. Vijf personen zijn door omgewaaide schoorsteenen gedood, ter wijl talrijke menschen gewond werden. Men telt ongeveer 1.000 dakloozen. Ten gevolge van den taifoen zijn in het station Kanaghawa twee electrische treinen op elkaar geloopen, waarbij negenentwintig personen gewond werden. Door een grond verschuiving werd de spoorlijn Minomiya— Kozo versperd. Te Yokosoeka heeft de taifoen 153 huizen verwoest. Voor de Baai van Tokio is het Japansche s.s. „Aketsji Maroe" (3.300 ton) op de rotsen geworpen en gezonken. De hooge zee maakte het onmogelijk, de bemanning te redden. Reuter meldt, dat, nu de kracht van den taifoen vermindert, de berichten van steeds grootere verwoesting melding maken. Volgens de laatste berichten zijn tien personen om het leven gekomen en velen gewond, terwijl op den weg, die de taifoen gevolgd heeft, den grond bezaaid is met ontwortelde boomen en met de overblijfse len van vernielde huizen. Voorts komen te Tokio nog steeds berichten binnen omtrent scheepsrampen. JEen gro,ot aantal schepen is op de kust geworpen of 'heeft ernstige averij opgeloopen. Een nader bericht van Havgs meldt, dat het centrum van den taifoen, dat om 4.20 uur Tokio had bereikt, zich op het oogen blik in de richting van de Japansche Zee verplaatst. Men hoopt, dat de spoorweg verbindingen, die bij het aanbreken van den dag zijn gestaakt, omstreeks het middag uur weder normaal zullen zijn. HET DRAMA TE SLIEDRECHT. Slechte gezinsverhoudingen. Over de aanleiding tot het drama in Sliedrecht vernemen wij het volgende: Het gezin van kleermaker BL bestaat uit man, vrouw en vier kinderen, onder wie een tweeling. De familieverhoudingen waren slecht. De achttienjarige dochter, die het slacht offer is geworden, was een van de tweeling. Het meisje werd door den vader steeds on der de duim gehouden, mocht zelfs niet alleen op straat. Zij heeft zich hierover wel eens beklaagd en als de moeder vcor haar dochtertje party koos, kreeg zy ruzie met haar echtgenoot. Gisteren is het meisje uitgegaan, ondanks het verbod van haar vader, en heeft in op gewektheid het Oranjefeest gevierd met den gymnasiast K. Toen zij om half twaalf thuis kwam, is er ruzie ontstaan. De man trok plotseling een revolver en loste drie schoten op zijn dochter, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Een buurvrouw heeft op verzoek van de vrouw van BI. de politie gewaarschuwd. De inspecteur van politie Tienstra en de agent van politie van der Velde waren spoedig ter plaatse. De lijken zijn in beslag genomen. KONING LEOPOLD WENSCHT GELUK. Het regeeringsjubileum van de koningin. In verband met het regeeringsjubileum heeft Z. M. Leopold III der Belgen, aan de koningin het volgende telegram gezonden: „Aan H. M. de koningin, 's-Gravenhage. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum der troonsbestijging van H. M. richt ik tot haar mijne hartelijkste gelukwenschen en betuig ik tevens myne oprechte wenschen, opdat onder hare voorspoedige regeering het koninkrijk dér Nederlanden heil en welvaart moge kennen. w.g. LEOPOLD". AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond reed te Den Haag een perso nenauto, bestuurd door den 27-jarigen A. J. N. van E. op den hoek van de Scheldestraat en de Maasstraat. De bestuurder verleende vermoedelijk geen voorrang aan een motor rijwiel, dat bestuurd werd door den 25- jarigen J. v. K. uit de Elise van Calcarstraat. Een hevige botsing was het gevolg. De mo torrijder werd tegen den grond geslingerd en kwam dermate ongelukkig terecht, dat hij een zware hersenschudding opliep. De auto van den Geneeskundigen Dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij in den loop vaft den nacht is overleden. DOODELIJK ONGELUK OP HET STATION TE LICHTENVOORDE. Moeder-overste door trein gegrepen en gedood. Vanochtend is op het station te Lichten voord de eerwaarde moeder-overste van het St. Vincentiusgasthuis in Groenlo door een trein gegrepen en gedood. Het slachtoffer bracht twee zusters naar den trein, die in retraite zouden gaan. By het afscheid nemen liep zy achteruit en viel op een spoorlijn, juist voor den trein, die uit de richting Ruurlo naderde. De ongeluk kige werd ernstig gewond de tweede-klas- wachtkamer binnengedragen. Onmiddellyk werden geestelijke- en geneeskundige hulp ingeroepen. Korten tijd later is zij over leden. De overledene was sinds 1929 overste van het St. Vincentiusgasthuis te Groenlo. MINISTER VAN BUUREN IN DEN HELDER. Vanmorgen heeft de minister van Water staat, Z.Exc. mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, een bezoek gebracht aan den Helder en aan Texel. Om half tien arriveerde Zijne Excellentie in een Fokker-vliegtuig, bestuurd door pi loot van der Zeil, op het vliegkamp de Kooy, waar hij werd verwelkomd door den burgemeester van den Helder, den heer G. Ritmeester, door den commandant van het vliegkamp, kolonel K. van Aller, en door den eersten officier luitenant ter zee eerste klasse L. H. Quant. Per auto begaven de minister en de bur gemeester zich naar den Helder, waar ten stadhuize enkele uren geconfereerd werd met den burgemeester over eventueele steunmaatregelen voor de Heldersche vis- schers, in verband met de Zuiderzeesteun- wet. Ook de vertegenwoordigers van de beide plaatselijke visschersvereenigingen werden door den minister gehoord. Om kwart over twaalf is de minister met hetzelfde vliegtuig naar Texel vertrokken, waar over hetzelfde onderwerp ten raad- huize te den Burg besprekingen werden ge voerd. Hierna vertrok de minister weer naar Schiphol, doch de route werd thans geno men via den Afsluitdijk over den Noord oostpolder. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Vanochtend is in wyk Hoorn, onder de gemeente Alphen a. d. Rijn, de elfjarige H. Hofland door een passeerende auto ge grepen en op slag gedood. De jongen kwam plotseling per rijwiel achter een woonwagen vandaan en werd door de hem tegemoet komende auto, welke bestuurd werd door een chauffeur van de P. T. T., aangereden. De knaap werd ernstig gewond en is kerten tijd later overleden. KINDERVERLAMMING TE HAARLEM. In Haarlem is een geval van kinderver lamming voorgekomen. Uit voorzorg is de Montessori-schocl aan de Middenlaan in Haarlem-Zuid gesloten. Bovendien is in een der Haarlemscha ziekenhuizen een kind uit Hoofddorp opgenomen, dat eveneens lijdende is aan kii derverlamming. POGING TOT MOORD. De politie heeft te Enschede aangehouden den 46-jarigen G. J. G., verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. De man, die in on min met zijn echtgenoote leefde, heeft een dezer dagen zuringzout in een pan met aard appelen gedaan. Het was hem bekend, dat zyn vrouw den volgenden dag deze aardap pelen zou eten. Zij heeft even van de aard appelen geproefd, doch merkte, dat er iets niet in orde was. Uit het geneeskundige onderzoek is geble ken, dat de vrouw geen nadeelige gevolgen van een en ander zal ondervinden. De man, die het misdrijf heeft toegegeven, zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. DE BESLAGLEGGING OP MEXICAANSCHE BENZINE. Nadat reeds de presidenten van de recht banken te Middelburg en Dordrecht in kort geding de vordering tot opheffing van de beslaglegging op een lading benzine, die te Rotterdam uit Mexico was aangevoerd, had den toegewezen, heeft hedenochtend de waar nemend president van de Rott. rechtbank, mr. dr. G. J. van Oosten Slingeland, in uit spraak in deze kwestie doen blijken, dat hy het in het geheel niet eens is met de uil- spraken van zijn ambtgenooten in Middel burg en Dordrecht. Hij was n.L van oordeel, dat de beslaglegging gehandhaafd moet blyven en motiveert zijn uitspraak o.m. door aan te voeren, dat als vaststaand mag worden aangenomen, dat de benzine die deel uitmaakt van de 10.000 ton, wier win nen en raffineeren twee maanden geduurd heeft, zoodat veilig aangenomen kan worden, dat men daar gereed mee was, voordat de bekende Mexicaansche onteigeningswet van kracht werd. Verder meende de president, dat uit een Fransch vonnis betreffende deze zaak is op te maken, dat de kooper der ben zine er van op de hoogte moest zijn, dat er iets niet in den haak was. Uit verschillende geschriften blijkt, dat de Mexicaansche ont eigeningswet alleen op roerende goederen slaat en dat het van den president der Ver- eenigde Staten van Mexico geenszins de be doeling was, dat goederen, die reeds vóór 18 Maart 1938 gewonnen waren, in beslag genomen zouden worden. De benzine aldus de president moet dan ook als rechtmatig eigendom van de Mexican Eagle beschouwd worden. Rechtdoende, beval de president van de rechtbank, dat het beslag op de benzine ge handhaafd moet blijven en dat de vordering tot opheffing ontzegd moet worden. Ten slotte veroordeelde hij de eigenaresse, t.w. de Bataafsche Petroleum Maatschapppij, tot be taling der nog nader te bepalen proces kosten. OPGAVE VAN NOOROHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 1 September 1938. Vorig' koert STAATSLEENINGEN. 33X Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5H Duitschl. 30 m. vcrkl. <-7 /a BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank laatiU 2.45-3.00 10011/16 1005/, Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank 1441/a 153 148 131 Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl Ford Philips Gloeil Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda 1 1 Bethleh. Steel 1 Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden 1 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1 Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union 1 Tide Water10l/tt RUBBERS. Amsterd. Rubber 228 Deli Bat. Rubber .158 Hessa RubberJ8)A Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKFN. Deli Batavia 1 Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific65' Canadian Pac. 4»/, 43"*, 90'/, 294 241'/, 153»/, 341* §24'/, 42'/, 6 35V» 29'/, 5»/, 43VU 4 458'/, 169 173 80V, 68'/, 154 ,3181* 332'/, 75 28»/, HVjs 156 107 3V* 102'/, 80 1151/4 214 276'/, 246'/, 28 13»/, 97/i« 27»/g 144'/, 155 150'/, 133 45-V, 91'/« 300 242l*.3 154'/, 37 25*.'/,, 42'/,.3 5'/. I 30»*/«" 4 4691* 172 177 84-1* 69 153 337J.81 75 1 29 11*-Vil 10%. 233.'/, 1601* 130 155 108-9 3V,-7u 104 81'/, 114 116 216 280-V, 248 27 13»/, 9»/. 65'/, 4'* tExclaim. 'Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers K, heden pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83'/, 1.83'/, Londen 8.93 K 8.92 Berlijn 73.60 73.57 X Parijs 5.01 5.00 Brussel (Belga) 31.01 30.98 Zürich 41.92 41.90 Kopenhagen 39.92 X 39.82 X Stockholm 46.05 46.00 Oslo 44.92)4 44.85 Voordracht onderwijzeres. In de morgenmiddag te houden raads vergadering zal een onderwijzeres aan de openbare lagere school worden benoemd in de plaats van mej. P. den Baars, die wegens huwelijk eervol ontslag heeft gekregen met ingang van 1 September. De voordracht luidt: 1. mej. K. P. Klimp te Alkmaar, 2. mej. A. v. d. Tooren te Alkmaar, 3. mej. M. C. de Wit te Den Helder. De nationale feestdag. Zooals reeds eerder in de diverse bla den is gemeld zullen Maandag a.s. des avonds te 9 uur langs de kust en langs de grenzen op 8 K.M. afstand onderling en in de provinciale hoofdsteden, vreugdevuren worden ontstoken. Het komt neer op het bouwen van 210 vuren, waarmede „de Ne derlandsche Padvinders" en „de Katholieke Verkenners" zyn belast. Dank zy de buitengewone medewerking van de Bouwexploitatie My. „Bergen aan Zee" zijn de verkenners groepen „St. Lam- bertus" te Bergen en St. Laurentius te Alk maar in samenwerking met de voortrek- kersstam St. Adelbertus te Alkmaar, aan welke groepen de verzorging van het vreug devuur te Bergen aan Zee is opgedragen, door deze in staat gesteld een houtvuur aan te leggen, dat geheel uit zwaar hout zal bestaan en de vereischte hoogte van 4 meter ruimschoots zal bereiken. De taak van de padvinders zal het voorts zijn dit vuur te ontsteken, er toezicht op te houden en de overblijfselen op te ruimen. Het vuur zal ontstoken worden op het strand aan het noord-einde van den Boule vard. Het programma. Het programma van den nationalen feest dag luidt als volgt: 10.30 uur Aubade bij het Raadhuis. 11.uur Défilé van de Bergerjeugd, waaraan door alle plaatselijke vereenigin- gen zal worden deelgenomen. Bij het ge meentehuis zal de gemeentevlag, waarmede drie afgevaardigden van de jeugd aan het défilé te Amsterdam zullen deelnemen, wor den aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2