JlcoviHciaal 7 4 tweede blad. De Koninklijke familie in haar loge in het Gebouw van K. en W., gedurende den eereavond, welke door het Gemeentebestuur der residentie is aangeboden. UITGEEST LIMMEN TEXEL OUDORP LANGENDIJK Gedurende de feestweek is de rivier de ,Maas" te Rotterdam, waarop de oude vloot van „Piet Hein" ligplaats heeft genomen, feestelijk verlicht. Tevens liggen er verlichte schepen en kranen. Een foto van dit unieke schouwspel. - - - - -- -ij;n De Oranjefeesten. Ter gelegenheid van het a.s. regeerings- jubileum zullen ook hier diverse feestelijk heden plaats hebben en wel op de dagen 3 tot en met 6 September a.s. In het dorp worden alreeds diverse toebe reidselen daartoe getroffen. Het raadhuis met omgeving wordt alreeds versierd, op den Middelweg, ter hoogte ongeveer van bakker Stam zal een eerepoort verrijzen, terwijl het terrein bij het hotel de Ooievaar in gereed heid wordt gebracht voor de diverse kinder en volksspelen. Wanneer het weer in deze medewerkt, beloven het ongetwijfeld gezel lige dagen te worden. Jubileumfeesten. In de data van de jubileumfeesten is wijziging gekomen. Deze zullen plaats hebben niet op 8 Sept. alleen, doch op 6 en 8 September, et officieel program luidt voor S Sept.: 8 uur plechtige H. Mis in de i.-k. kerk; 9 uur muzikale rondgang door het Harmo niecorps „Excelsior"; 10 uur zanghulde door de schoolkinderen bij het woonhuis den burgemeester; 11 uur bijeenkomst van de schoolkinderen van alle scholen in het gebouw Sint Maarten. Vertooning film en tractatie; 2 uur volksspelen op de „Biezen- weide" van den heer J. T. Rommel, 's Avonds 8 uur zanguitvoering in het parochiehuis door de zangkoren (mannen koren) van Limrr.en en eiloo. Donderdag 8 Sept.: muzikale rondgang bij fakkellicht. Verlichtingsavond. Ver zamelen op de Kerkweg om 8.30 uur. Het raadhuis en de Kerkweg zullen geïllumi neerd worden. De buurtcommissies zullen versieringen en verlichting aanbrengen. De Middenstandsbond „De Hanze" heeft een etalagewedstrijd uitgeschreven, waarvoor groote belangstelling bestaat. De nieuwe school. De nieuwe openbare lagere school wordt Maandag 5 Sept. officieel geopend. Aan een lang gekoesterden wensch om onderwijs te geven in een lokaal dat aan alle eischen voldoet wordt voldaan. De oude school zal men spoedig vergeten. V reemdelingenbezoek. Het vreemdelingenbezoek aan dit eiland is voor het grootste gedeelte geëindigd, het badseizoen is afgeloopen en op alle deelen van Texel keert de gewone rust weder. Het seizoen is over het algemeen genomen dit jaar niet zoo goed geweest als we dit de laatste jaren gewoon waren. Vooreerst is de groote toeloop dit jaar, ten gevolge van het slechte weder in den voorzomer, veel later begonnen dan gewoonlijk. De maand Augus tus was wel druk, maar dit kon den achter stand niet goed maken. Toch is het aantal personen, dat Texel als vacantieoord ge bruikte, nog wel belangrijk geweest. Hier onder laten we een lijstje volgen van het vervoer in de maanden Juli en Augustus door de booten van Tex. Eig. Stoomboot Onderneming in de jaren 1937 en 1938, waaruit blijkt, dat 1938 iets beter was dan 1937, alleen de duur van 't bezoek was korter. In Juli 1937 werden vervoerd 22489 per sonen, 7818 rijwielen, 640 auto's. Dit jaar in Juli 22991 personen, 7624 rijwielen, 792 auto's. In Augustus 1937 werden vervoerd: 31597 personen, 13153 rijwielen, 890 auto's. Dit jaar in Augustus: 33260 personen, 12363 rijwielen en 861 auto's. De jubileumfeesten. Bij gelegenheid van de viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van de koningin zullen in deze gemeente de volgende festi viteiten plaats vinden. Maandag 5 Sept.: 's Avonds half acht lam pionoptocht door de kom van het dorp, waaraan ieder, die een lampion bezit kan deelnemen. Na afloop ontsteking van een groot vreugdevuur op het voetbalveld. Dinsdag 6 Sept.: 's Morgens kerkelijke herdenking. Om 9 uur zijn alle schoolkin deren wederom op het schoolplein aanwezig. Vandaar maken zij een rondgang door de gemeente; eerst via den Munnikenweg door het Ooievaarsnest en daarna door de kom van het dorp. De optocht wordt voorafge gaan door paardruiters, versierde wagens en auto's, alsmede door vroolijke muziek. Tjjdens de aubade voor het raadhuis zal de uitreiking plaats vinden van de officieele gemeentevlag aan een deputatie der jeugd- vereenigingen, die deze gemeente zullen ver tegenwoordigen bij het défilé voor de konin gin te Amsterdam. Na aankomst op het schoolplein volgen tractaties voor de school kinderen. Daarna kinderspelen op het voet balveld. 's Middags half 2: gecostumeerde voetbal wedstrijd. Om half drie: volksspelen voor meisjes en jongens van 13 tot 16 jaar, van 17 tot 20 jaar en van 21 jaar en ouder. Aangifte voor deze wedstrijden moet ge schieden op het terrein. De deelname is gratis. Verscheidene mooie prijzen worden uitgeloofd. Op het terrein is gezorgd voor vroolijke muziek. Tenslotte verzoekt het feestcomité met aandrang om in de geheele gemeente de vlag uit te steken. Etalage-wedstrijd. In de gemeenten Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel wordt ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin een etalage-wedstrijd ge houden. In elke gemeente staat deze wed strijd op zichzelf. De prijzen zijn beschik baar gesteld door de plaastelijke Oranje- comité's, terwijl de jury is aangezocht door de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging. Aan deze wedstrijden heb ben in totaal 103 winkeliers deelgenomen. De uitslagen luidden als volgt: Oudkarspel: Levensmiddelen: le pr. P. Kuilboer 81 pnt.; 2e pr. C. Rootjes 61 pnt.; 3e pr. C. J. Vernik 58 pnt. Eervolle vermeldingen: P. de Graaf 57 pnt.; A. Kaas 56 pnt.; C. de Vries, A. Kroon, wed. Meertboer allen 56 punten; C. Lange- dijk Az. 55 pnt.; C. Kroon 54 pnt. Huishoudelijke artikelen: le pr. Joh. Jan sen 67 pnt.; 2e pr. C. Langedijk (kapper) 65 pnt.; 3e pr. P. Mienes 63 pnt. Eervolle vermeldingen: mej. G. de Bakker en C. van Zijl, elk 61 pnt.; K. Nap 60 pnt.; J. Posthu mus, J. Spanjaart en fa. K. W. Möller 57 pnt. Noordscharwoude: Levensmiddelen: le pr. N. van Barneveld 67 pnt.; 2e pr. Th. Maars 66 pnt.; 3e pr. A. Bouwens 66 pnt.; 4e prijs A. v. d. Meulen 66 pnt.; 5e pr. W. Kuin 63 pnt. Eervolle ver meldingen: S. Kuiper 62 pnt.; Jb. Ooijevaar 61 pnt.; wed. Komen 60 pnt.; K. Kaas 59 pnt.; G. Kraakman 58 pnt. Huishoudelijke artikelen: le pr. G. Nijman 81 pnt.; 2e pr. Jb. Smit 79 pnt.; 3e pr. D. Schuitemaker 71 pnt.; 4e pr. P. de Geus 69 pnt.; 5e pr. Gez. Bekker 68 pnt. Eervolle vermeldinge.n: D. Bos 67 pnt.; HABO 65 pnt.; P. Kok 64 pnt.; J. Wiersma 61 pnt.; M. Piersma 60 pnt. Zuidscharwoude: Levensmiddelen: le pr. P. Tuyn 76 pnt.; 2e pr. J. Leeuwrik 64 pnt.; 3e pr. J. C. v. d. Zei 63 pnt. Eervolle vermeldingen: P. Koe man 62 pnt.; W. de Bakker 61 pnt.; S. Hansma 60 pnt.; Jb. Molenaar 58 pnt.; A. Beemterboer 57 en G. J. Dongelmans 56 pnt. Huishoudelijke artikelen: le pr. K. Stam 72 pnt.; 2e pr. W.'Kuyt 69 pnt.; 3e pr. mej. A. Schoenmaker 68 pnt. Eervolle vermeldin gen: A. Schene 67 pnt.; J. Woldhuis 66 pnt.; D. Zeeman 65 pnt.; W. Luyting 64 pnt.; P. Nieman 63 pnt.; Jn. Buiter 62 pnt. Het maximum te behalen aantal punten was 90. Er werd in drie rubrieken beoor deeld: origineel, verkoopkracht en algemeene indruk. De jury bestond uit de heeren J. N. Balder, A. Burger en H. Haytema Pz., allen te Alkmaar. Crigis-publicafie» DENATURATIE VELDBOONEN. De Nederlandsi he Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 4 September 1938 de mogelijkheid tot dena- turatie van veldboonen van den oogst 1938 met recht op vergoeding is opengesteld. Deze vergoeding zal achteraf worden bepaald op basis v&n den richtprijs, welke zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, bepaald is op 9.25 per 100 kg. Veldboonen, welke worden gedenatu reerd door telers, moeten gezond en boe- renschoon zijn; veldboonen, die door handelaren ter denaturatie worden aan geboden, moeten enminste voldoen aan door de Centrale voor de verschillende rassen van oogst 1938 vast te stellen standaardn'.onsters. Zoolang deze standaardmonsters nog niet zijn vastgesteld dienen de handelaren er rekening mede te houden, dat geen ver goeding zal worden uitgekeerd, indien de ter denaturatie aangeboden partij vuil of een abnormaal hoog percentage afwijkende boonen (piksel) bevat. In gevallen dat de handelaar twijfelt, kan hij, bij wijze van overgansmaatregel, alvorens tot danatumtie over te gaan, een monster ter beoordeeling aan de Centrale inzenden, De aanvrage tot denaturatie dient op dezelfde wijze te geschieden als het vorige jaar. Hoeveelheden kleiner dan 200 kg. zullen niet worden gedenatureerd. De berekening van eventueele kosten van toezicht zal op dezelfde wijze plaats vinden als het vorige jaar. 's-Gravenhage, 2 Saptember 1938. ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8