Osendarp zegeviert op 100 eri 200 meter derde blad. Nieuwe Nederlandsche records. w Nog een tweede, een derde en twee vierde plaatsen. Het K.V.K.V.-tornooi. B.E.P. wint wisselprijs. D.A.W. verliest van Nereus. Mays in goeden vorm. Neem 'n AKKERTJE 11 h 1 e t i e k. (Van onzen specialen verslaggever.) Een dubbele zege vpor Osendarp op de 100 en 200 M. heeft aan Neder land de beide Europeesche sprinttitels doen behouden, welke Berger in 1934 te Turijn veroverd had. De blonde Hagenaar was zeer beslist de beste sprinter van dit tournooi en hij be vestigde volkomen zijn superioriteit van de Olympische spelen, toen hij zich op deze beide afstanden, de snelste ®u blanke athleet ter wereld toonde, or Tweemaal kwam Osendarp op het eere platform oni zijn kampioensprijs in ont vangst te nemen, daverend toegejuicht door de toeschouwers, die in hem op sportieve wijze den welverdienden winnaar eerden. De sprint is het domein der Nederlanders. Hoving bij de zwemmers, Van Vliet en Van de Vijver bij de wielrenners en Osen darp bjj de athleten, hebben zich elk in hun sport de beste sprinters van Europa betoond, terwijl wij op de lange afstanden nauwelijks meetellen. Duitschland, dat in vroeger jaren met Houben, Jonath en Borchmeyer de sprinters-élite van Europa herbergde, was thans niet eens in de finale der 100 M. vertegenwoordigd. En op de 200 M. werd de Duitscher Scheuring wel iswaar tweede, doch zonder ook maar een oogenblik den winnaar Osendarp te heb ben bedreigd. „De Bataven hebben de Germanen opgevolgd als sprint-kampioe nen", zei een onzer Fransche confraters op de overvolle perstribune, waar ook Olym pische kampioenen als Abrahams en Lóvelock een plaatsje gevonden hadden om het loopen van hun opvolgers te prijzen of te critiseeren. Op de 100 M. deed zich het opmerkelijke feit voor, dat' de vier snelsten van Europa juist in de volgorde eindigden in overeen stemming met hun capaciteiten. Eerste Osendarp, tweede Mariani, derde Strand- berg en vierde Van Beveren. Als ze moes ten overloopen zou men vermoedelijk weer hetzelfde resultaat krijgen. Osendarp won deze finale door een puike start. Hij „viel" in het schot, en zijn direct veroverden voorsprong werd in den eindspurt der concurrenten wel iets verminderd, maar niet geheel ingelcopen. Onbedreigd won Osendarp de 200 M., waarop verschillende van de sterkste concurrenten verstek had den laten gaan, o.a. Van Beveren, die zich in verband met een aangedane Achillespees liever wilde sparen voor de estafette, wel ke vandaag aan Nederland een tweede of een derde plaats zou kunnen bezorgen. Er bestaat geen enkele twijfel of Osendarp is nog steeds de beste sprinter van Europa en een volwaardig kampioen, waarop de Nederlandsche athletiek trotsch mag zijn. Maar laten wij bij het succes van Osen darp ook niet de fraaie prestaties van de andere Hollandsche athleten vergeten. Baumgarten werd tweede op de 400 M„ Brasser derde op de 100 M., na in zijn serie het Nederlandsch record verbeterd te heb ben tot 14.6 sec. en Bouwman vierde op de 800 M. in een nieuwen Nederlandschen recordtijd, en Van Beveren vierde op de 100 M. Dat is een verdienstelijke omlijsting van Osendarps successen. De Olympische Spelen in het klein. Deze Europeesche athletiek-kampioen- schappen, met hun 360 deelnemers uit 24 verschillende Europeesche landen, mag men gerust als Olympische spelen in het kien betitelen. Precies dezelfde drie-en- twintig nummers worden er verwerkt, maar nu in drie dagen tijds, terwijl het Olympisch athletiek-programma met toe voeging van zeven damesnummers ver deeld wordt over acht dagen. Een zware taak dus voor de athleten, vooral voor de sprinters. Osendarp krijgt in drie dagen tijds vijfmaal de 100 M. en driemaal de 200 M. te verwerken, aangenomen natuur lijk, dat de Nederlandsche estafette Maan dag de finale bereikt. Wel een beetje veel van het goede. De vier-en-twintig deel nemende Europeesche landen (wat heel wat meer is dan men voor den wereld oorlog in ons werelddeel telde) kon men aanschouwen in het openingsdéfilé, waar bij Nederland, dat met acht athleten en zes leiders naar Parijs gekomen was, een paar van zijn officials in witte trainings pakken had uitgezocht, om tenminste met tien man aan het défilé te kunnen deel nemen achter de rood-wit-blauwe vlag. Dit openingsnummer deed denken aan de Olympische spelen, maar was op veel een voudiger leest geschoeid, zooals ook de ceremonie der prijsuitreiking simpeler was opgezet. Weliswaar traden de drie prijs winnaars van elk nummer telkens op het eereplatform, maar de volksliederen en het hijschen der vlaggen bleven achterwege, zoodat we bij Osendarp's successen geen statig Wilhelmus te hooren kregen. Het was allemaal wat minder geacheveerd dan in Berlijn, waar toen het stampvolle sta dion ook veel meer reliëf bood dan Co- lombes met zijn 25.000 bezoekers, en de regie was in Berlijn ook stukken beter. Men kreeg daar in 1936 een vakkundig in elkaar gezette athletiekrevue te aanschou wen en in Parijs was het slechts een dood gewone en soms ietwat rommelige atle tiekwedstrijd, waarbij net als by wedstrij der) jf-ni*'vaderland de spring- en werp- nuit zal worden in hef "hÜÖ. tïj!fJiSr^sch0U~ den Fluweelft vkl"" Osendarp strijden als Olympische spelen in het klein beschouwt, dan moeten wij er direct aan toe voegen, dat bij speerwerpen de bezet ting sterker was dan in Berlijn, en de resultaten een stuk beter waren dan in de Olympische finale. Vijf athleten overschre den de zeventig metergrens, en de be faamde Jarvinel, die in Berlijn gefaald had, nam nu een overweldigende revanche door driemaal boven de 75 M. te komen. Tegen deze Finsche en Zweedsche supre matie kon de Olympische kampioen Stöck voor Duitschland slechts de zevende plaats veroveren. Het speerwerpen is meer een soort Europeesche aangelegenheid ge worden. Dit Europeesch kampioenschap mag gelyk gesteld worden met het wereld kampioenschap, want buiten Europa zijn er geen speerwerpers van eenige beteekenis. Vijftien titels. Vijftien Europeesche kampioenstitels zijn er op Zaterdag en Zondag verwerkt. Van daag komen er nog acht bij. Tot dusverre hebben Finland en Duitschland elk vier titels behaald, Engeland drie, Nederland twee, Frankrijk en Estland elk één. De achttien overige deelnemende landen, waarbij toch landen als Italië, Zwe den en Hongarije zijn, hebben nog geen enkelen eersten prijs kunnen verove ren, zoodat Nederland een eervolle plaats bezet met Osendarp's dubbel succes. De athleten met de oranje-broek hebben een uitstekenden indruk achtergelaten bij de toeschouwers, wier voor Fransche atle tiekwedstrijden groote aantal van 25.000 mede te danken was aan het feit, dat de Fransche voetbalbond uit hoffelijkheid tegenover de athletiek geen enkelen voetbalwedstrijd in Parijs had vastgesteld. Bravo Baumgarten. Wat liep die kleine Baumgarten als een losgelaten duiveltje uit een doosje tegen Brown, den tweeden prijswinnaar der Olympische spelen in Berlijn. Het werd een enerveerende tweekamp tusschen deze twee athleten, waarbij de rest van het spel niet meer meetelde. Brown won, maar pas op de laatste vijftig meter kon hij den Nederlander duidelijk achter zich laten. Met Bouman, wiens naam door de loudspeakers als „Boeman" werd uit gesproken, hadden we eerst nog een soort rassenprobleem op te lossen. De jury had geconstateerd, dat deze Hol lander een halve neger is, en hij werd geschrapt, omdat hij op het West-Indi sche eiland St. Martinique geboren is, en dus geen Europeaan zou zijn, die aan Europeesche athletiek-kampioen- schappen zou mogen deelnemen. Maar Zaterdagavond werd dit besluit na heftig protest van Hollandsche zyde weer ingetrokken. Zoo kon deze uit twee Nederlandsche ouders geboren Habbe Bouman, die al twaalf jaar in Amsterdam woont, toch deelnemen aan de finale, waarin hij een eervolle vierde plaats bezette en het Nederlandsch record over dezen afstand verbeterde. Van Beveren leeft altijd min of meer in de schaduw van zijn beroemden landgenoot Osendarp, vandaar dat men zijn prestaties licht onderschat. Maar met 10.4 sec. maakte hij Zaterdag toch te zamen met Mariani den besten tijd van den dag, beter zelfs dan Osendarp, en tevens den besten tijd, die hij ooit in zijn leven bereikt heeft. De Ruyter uit vorm. Onze snelwandelaar Toscani zagen wij als achtste de 50 kilometer beëindigen. Hij kan echter beter. De eenige Oranje-man, die volkomen faalde was De Ruyter, die in zijn serie op de 1500 M. op de laatste plaats eindigde door zeker 15 sec. slechter te loopen dan hij in normale omstandigheden kan presteeren. Mogen wij tot slot nog even de aandacht vestigen op een athleet, die weliswaar niet won, maar toch een opmerkelijke prestatie verrichte. We bedoelen den Franschman Ramadier, die met een sprong van vier meter derde werd bij polsstok-hoogsprin gen, op 36-jarigen leeftijd. Ramadier is een museumstuk van de Fransche athletiek, maar nog lang geen antiquiteit. We kennen athleten van jongeren leeftijd, die heel wat ryindej presteeren. Het Nederlandsch re- Qt, Denüfaag. indien Shakespeare's Romeo even goed polshoogte had kunnen springen als zijn nazaat, hij veel gemakkelijker het balcon van zijn Julia had kunnen bereiken. Voornaamste uitslagen. De voornaamste uitslagen luiden: 100 Meter: 1 en Europeesch kampioen: Osendarp 10.5 sec. 2. Mariani 10.6sec. 3. Strandberg 10.6 sec. 4, VanBeveren 10.6 sec. 5. Sweeney 11 sec. Speerwerpen: 1 en Europeesch kam pioen: Matti Jaervinen (Finland) 76.87 M. 2. Nikkanen (Finland) 75 min. 3. Varszeghi (Hongarije) 72.78 M. 200 meter: 1. en Europeesch kampioen: Osendarp 21.2 sec. 2. Scheuring 21.6 sec. 3. Pennington 21.6 sec. 4. Saelens 21.7 sec. 5. Gyenes 22 sec. 6. Jenkins 22 sec. 400 meter: 1 en Europeesch kampioen: Brown (Engeland) 47.6 sec. 2. K. Baum garten (Nederland) 48.2 sec. 3. Linn- hoff (Duitschland) 48.8 sec. 4. Goerkoi (Hongarije) 48.9 sec. 800 M.: 1 en Europeesch kampioen: Har- big (Duitschland) 1 min. 50.6 sec. 2. Leve- que (Frankrijk) 1 min. 51.8 sec. 3. Lanzi (Italië) 1 min. 52 sec. 4. Bouman (Ne derland) 1 min. 52.3 sec. (nieuw Neder landsch record). 110 Meter horden: 1. en Europeesch kampioen: Finlay 14.3 sec. 2. Lidman 14.5 sec. 3. Brasser 14.8 sec. 400 M. horden: 1 en Europeesch kam pioen: Joye (Frankrijk) 53.1 sec. 2. Kovacs (Hongarije) 53.3 sec. 3. Areskoug (Zwe den 53.6 sec. 500 M.: 1 en Europeesch kampioen: Maeki (Finland) 1 min. 26.8 sec. 2. Jons- son (Zweden) 14 min. 27.4 sec. 3. Pekuri (Finland) 14 min. 29.2 sec. Hinkstapspringen: 1. en Europeesch kampioen: Rajasaari (Finland) 15.32 M. 2. Noren (Finland) 14.93 M. 3. Kotrat- schek (Duitschland) 14.73 M. Kogelslingeren: 1. en Europeesch kam pioen: Hein (Duitschland) 58.77 M. 2. Blask (Duitschland) 57.34 M. 3. Malmbrand (Zweden) 51.23 M. Polsstokhoogspringen: 1 en Europeesch kampioen: Sutter (Duitschland) 4.05 M. 2. Ljunberg (Zweden) 4 M. 3. Ramadier (Frankrijk) 4 M. 4. Schneider (Polen) 4 M. Verspringen: 1 en Europeesch kampioen: Leichum (Duitschland) 7.65 M. 2. Maffei (Italië) 7.61 M. 3. (Long (Duitschland) 7.56 M. Kogelstooten1. en Europeesch kam pioen: Kreek (Estland) 15.83 M. 2. Stoeck (Duitschland) 15.. 9 M. 3. Woellke (Duitschland) 15.52 M. Marathon: 1. en Europeesch kampioen: Muinonen (Finland) 2 uur 3 7min. 28.8 s. 2 Yarrow (Engeland) 2 uur 39 min. 3 sec. 3. Paume (Zweden) 2 uur 42 min. 13.6 sec. 50 K.M. snelwandelen: 1 en Europeesch kampioen: Whitlock (Engeland) 4 uur 41 min. 50 sec. 2. Dill (Duitsfhland) 4 uur 43 min. 54 sec. 3. Bruun (Noorwegen) 4 uur 44 min. 55 sec. 8. Toscani (Nederland). BERKHOUWER C.S. BOEKEN SUCCES. Op verschillende fronten is gedurende het laatste weekend door athleten van de A. V. '37 gestreden. Allereerst liepen Zondag mej. Hartog en Berkhouwer te Zaandam. De eerste wist op fraaie wijze de overwinning te behalen in de 100 meter C-klasse. Berkhouwer startte op de 3000 meter. Hy liep een verstandige race en bleef gedurende de geheele race op de tweede plaats hangen, die hij uitein delijk moest behouden temeer daar de Amsterdammer de Bruin op het laatste eind iets meer reserve bleek te bezitten. Zaterdag had Berkhouwer in Den Helder reeds met tweevoudig succes geboekt, zy het met niet zeer sterken tegenstand. Hier werd hij zoowel op de 800 meter als 2000 meter eerste. Tenslotte namen Groot en Boon deel aan den singelloop in Haarlem over 6.5 K.M. Boon werd hier 19de en Groot 30ste, waar door zij beiden in het bezit kwamen van een herinneringsmedaille, daar deze loop ge houden werd ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum der koningin. Korfbal 't Zag er Zondagmorgen weinig hoop vol voor de korfballers uit; 's middags zou immers het jaarlijksche korfbaltor- nooi van onze plaatselijke vereeniging K.V.K.V. plaats vinden, zoodat de regen, die gestadig viel, de organisatoren én de deelnemers niet al te vroolyk stemde. Deze serie wedstrijden hebben nu een maal een goede klank, zoodat wij begrij pen kunnen, dat de spelers, die zich voor dit tornooi opgegeven hebben, dezen dag niet gaarne missen. Doch zie, tegen het middaguur werd het droog en de lucht klaarde op. Toen wij dan ook om 12 uur, het uur. van aanvang een kijkje gingen nemen, vonden wij onder de overdekte tribune een vroolijke schaar jongemenschen, hierheen gekomen zoo wel van den Helder, als van Purmerend en Haarlem, die al zingend de moed er inhield en wachtte op het sein, dat de wedstrijden definitief zouden doorgaan. De wedstrijden zijn doorgegaan, en zy zijn den geheelen middag begunstigd door fraai, zonnig weer. De regen heeft slechts tot ge volg gehad, dat de velden in de beginne nogal glad waren, dat de kalklijnen vrijwel weggespoeld waren (waarom konden een paar K.V.K.V.-ers deze lijnen in de rustpoo- zen niet even bijtrekken?) en dat er vier twaalftallen niet opgekomen waren, zoodat het tornooi met 15 ploegen ingezet werd. Deze 15 ploegen waren verdeeld over 3 af- deelingen en 1 adspiranten-afdeeling, terwijl er op drie velden gespeeld werd. Het heeft ons ook nu weer verwonderd, dat de belangstelling van het Alkmaarsche publiek zoo gering was. Terwijl het korfbal- langstelli^jj. toch zeer zeker ver- ygfl t vee nieten. Het buitengewoon snelle spel, het zuivere plaatsen van den bal, hetzij met korte, hetzij met lange worpen, het goed benutten van doelkansen, dat alles biedt den toeschouwer veel om van te genieten; daar naast heeft de techniek van het spel zoo n vormende waarde voor het lichaam: ziet de krachtige totale lichaamsstrekking bij het doelschieten van verre, de borstverruimende werking van het spel met beide handen en de behendigheid, noodig om steeds maar weer los te komen van de bewaking der te genstanders; in de opwekking in het nummer van Zaterdag vindt u hier meer over verteld. De K.V.K.V.-ers hebben ook hier weer kunnen leeren; zij spelen meestal te lang zaam en wachten te lang met overplaatsen; snel en toch zuiver plaatsen is een zeer be langrijke factor, evenals het onafgebroken bewaken van den aanvaller als verdediger en het zich steeds vry opstellen in midden- en aanvalsvak. Wat de organisatie betreft: het programma had vlotter afgewerkt kunnen worden, zoo dat men zeker een uur eerder had klaar kunnen zijn; de voornaamste oorzaak hier van was het gebrek aan goede scheidsrech ters. De N.K.B. en de N.H.K.B. wijzen voor iederen competitiewedstrijd een scheidsrech ter aan; zij beschikken dus over voldoende „gediplomeerde" arbiters, waarvan er zeker voor dezen dag, waarop de competities nog moeten beginnen, beschikbaar waren. Het stelsel van scheidisrechters, die met een club meekomen en aan het tornooi ook zelf deel nemen, werkt o.i. funest. Minstens drie ploe gen worden er meer of minder door bena deeld: de twee ploegen, wier wedstrijd ge leid wordt door een scheidsrechter, die zelf juist gespeeld heeft en dus niet geheel fit is en bovendien geïnteresseerd kan zijn bij den uitslag, en zijn eigen club, die daarna over een speler beschikt, die niet heeft kunnen uitrusten. Wij begrijpen echter, dat by een wedstrijd, die meer kost dan oplevert, alle onkosten tot een minimum beperkt'moeten blijven, doch het tornooi mag hieronder niet lijden. Om 7 uur had de prijsuitreiking plaats in café B. van Doorn. De voorzitter, de heer H. Kreb, bracht dank uit aan de opgekomen ploegen, aan de scheidsrechters en aan hen, die de prijzen (waaronder een plaquette van het gemeentebestuur) beschikbaar hadder. gesteld. Hij reikte hierna de prijzen aan de winnaars over. Deze bleken te zijn: le afd.: Ie pr. (wisselprijs, een zilveren stel kaasdragers met 12 speldjes) B.E.P. a- comb.; 2e pr. Nw. Folra I; 3e pr.: E1L.T.O. I; 2e aifd.: le pr. Animo Ready I; 2e pr. Wa tervliet I; 3e pr. K.VK.V. I; 3e afd.: le pr. K.C.N. III; 2e pr. K.V. D.H. I; Adspiranten-afd.: le pr.: B.E.P. a; 2e pr. B.E.P. b. De volledige uitslagen luiden: Afdeeling I B.E.P. a-comb.E.L.T.O. 11 K.C.N. II—Nw. Flora 1—3 E.L.T.O.K.C.N. II 3—0 Nw. Flora—B.E.P. 1—4 B.E.P.—K.C.N. 2—0 Nw. Flora—E.L.T.O, 3—0 Afdeeling II Watervliet I—E.L.T.O. II 0—0 K.V.K.V. IAnimo Ready I 02 E.L.T.O. II—K.VK.V 0—1 Animo Ready IIK.V.D.H. 11 K.V.K.V.Watervliet 03 Animo Ready—E.L.T.O. II 71 Afdeeling III B.E.P. in—K.C.N. III 2—3 Animo Raedy IIK.V.D.H. 11 K.C.N. IIIAnimo Ready II 31 Animo Ready IIB.E.P. III 12 K.V.D.H.—K.C.N. III 0—0 B.E.P. III—K.V.D.H. 1—5 Adspiranten B.E.P. aK.V.K.V. 5—0 K.V.K.V.—B.E.P. b 0—4 B.E.P. b—B.E.P. a i_3 Voetbal. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de voetbalwedstrijden, welke Zaterdag in de Engelsche league zijn gespeeld luiden: Eerste afdeeling: Aston VillaDerby County 01 Charlton AthleticLeeds United 20 ChelseaLeicester City 30 EvertonBrentford 21 Huddersfield TownArsenal ll Manchester UnitedBirmingham 41 PortsmouthBolton Wanderers 21 Preston North EndLiverpool 10 Stoke CityMiddlesbrough 13 SunderlandGrimsby Town 1l Wolverhampton Wanderers—Blackpool 1—1 Tweede afdeeling: BradfordManchester City 42 BurnleyNottingham Forest 21 Bury—Southampton 52 ChesterfieldBlackburn Rovers 02 Luton TownNorwich City 21 Plymouth Argyle West-Bromwich Albion 21 Sheffield UnitedNewcastle United 00 Swansea Town—Millwall i_i Tottenham HotspurCoventry City 21 Tranmere RoversFulham 01 West Ham United Sheffield Wednes Day 23 Zwemmen Daar niet minder dan 9 D.A.W.-ers den tocht naar Zaandijk niet konden mee maken, spreekt het vanzelf, dat een sterk verzwakte D.A.W.-ploeg den strijd noest aanbinden, waardoor het resultaat reeds vóór den aanvang van den twee kamp vaststond. Zonder de gebr. Wulp, van der Wilk, Wim de Vries, Groothuizen Jr. en Annie Klünnen, die met vacantie afwezig waren, ging D.A. W. reeds een moeilijken strijd tegemoet, maar toen bovendien twee zwemmers op het laatste oogenblik door afwezigheid schitter den, bleek het niet meer mogelijk om den giooten, in Alkmaar bijeengezwommen pun- tenvogrsprong te behouden. bij Vrouwenpljn, Onbehaaglijkheid en*. Zoo bracht het einde een teleurstellende nederlaag voor D.A.W. met een achterstand van acht punten, waardoor de wisselbeker weer verloren ging. Inmiddels is ook nu weer gebleken, dat een andere datum voor dezen wedstrijd wenscbelijk is, wanneer van een juiste krachtmeting sprake wil zijn. D.A.W. is nu eenmaal gedurende de vacantie te zeer ge handicapt met zijn vele scholieren-leden. Van de 13 baannemers werden er thans slechts 4 door D.A.W. gewonnen, namelijk 50 M. borstcrawl adsp. meisjes door Willy de Vos Burchart, 50 M. schoolslag adsp. jon gens door Dick Imhülsen in 39.6 sec.; 100 M. borstcrawl heeren door Frans Mays in den zeer goeden tijd van 1 min. 8 sec., den kort- sten tijd tot nu toe dit jaar gemaakt in N.H. boven het IJ. Direct na den start had Mays in deze race de leiding en tenslotte maakte hij zich, na een snel genomen laatste keerpunt, van zijn rivalen Boot en Koeman definitief vrij om met enkele meters voorsprong als eerste aan te tikken. Ook de gemengde estafette werd een D.A. W.-zege met Willy de Vos Burchart, Dick Imhülsen, M. van Maarleveld en Frans Mays. De beide eersten zorgden al direct voor een voorsprong, waarvan Rie van Maarleveld weliswaar iets moest prijs geven tegen Janny Spreeuw, maar Mays slaagde er toch in om de zege te consolideeren Tevoren had Mays ook reeds op 100 M. schoolslag een zeer goede prestatie verricht met 1 min. 24 sec. Toch werd Gerkens op dit nummer winnaar. Ook Ir. Koel, die vrijwel ongetraind een tijd van 1 min. 27.8 s. maak te, bleek nog steeds tot de besten in dezen zwemkring te behooren. Een verrassing deed zich nog voor op het nummer 50 M. rugslag dames, doordat de kampioene van N.H. boven het IJ, Janny Spreeuw, zich liet passeeren door Rle van Maarleveld (41.6 sec.) en Willy de Vos Bur chart (43 sec.). Ans Melk was echter nog sneller dan de D.A.W.-meisjes, waardoor dit nummer een punten-verdeeling opleverde. De meisjes de Jager en Koel bleken reeds een behoorlijke techniek te bezitten. Zij zul len echter door meerdere training hun snel heid nog belangrijk kunnen opvoeren. Over het algemeen hebben de beproefde krachten, die wel van de partij konden zijn, gedaan wat van hen verwacht mocht worden, slechts Corry de Vos Burchart was in iets minder goeden vorm dan in het begin van dit zomer seizoen. Vooral het feit echter dat plotseling op 5 nummers slechts met 1 zwemmer gestart kon worden, werd D.A.W. noodlottig, daar hier door zelfs wanneer de overwinning behaald werd, toch puntenverlies ontstond. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN IN ZWITSERLAND. De zomerspelen van 20 Juli tot 4 Augustus. Onder leiding van president graaf de Baillet La tour is Zaterdag te Brussel het Internationaal Olympisch Comité bijeengekomen. Besloten werd om de Olympische winterspelen 1940 in Zwit serland te doen houden, terwijl de Olympische zomerspelen 1940 van 20 Juli tot 4 Augustus in Finland zullen worden georganiseerd. Voor de organi satie der Olympische winterspelen had den zich drie candidaten aangemeld, n.L Lake Placid, Lahti en St. Moritz. Finland had nog slechts enkele dagen geleden door het I. O. C. lid consul Krogius bericht gezonden aan het I. O. C., dat men bereid was ook de Olympische winterspelen 1940 te organiseeren, zy het met een kleiner programma Zaterdagavond heeft de heer Krogius een telegram gezonden aan het Finsch Olympisch comité, waarin het I. O. C. te kennen gaf, dat het met dank het aanbod van Finland voor kennisgeving had aange nomen. Maar het I. O. C. voelt zich niet ge rechtigd, om de „Alpen-nummers", zijnde de slalom en de afdaling, alsmede de bob- sleighraces, uit het programma te lichten en aangezien Finland dat wel wenschte, in verband met het feit, dat er in Finland voor deze onderdeelen der winterspelen geen ge schikte gelegenheden bestaan, kwam dit land niet meer in aanmerking voor de. organi satie. De Amerikaansche wintersportplaats ligt te ver verwijderd, zoodat tenslotte alleen nog de candidatuur van Zwitserland over bleef en evenals in 1928, toen Nederland de Olympische zomerspelen en Zwitserland de Olympische winterspelen organiseerde, zul len ook twaalf jaar later, in 1940, de Ólym- pische winterspelen in Zwitserland en de zomerspelen in Finland worden gehouden. Zwitserland heeft reeds als data aange nomen den t(jd van 3 tot 11 Februari. De spelen zullen te St. Moritz worden gehouden. Het programma van deze vijfde Olym pische winterspelen omvat bobsleighraces kunstrijden en hardrijden op de schaats m ijshockey. Bij het skiën staan ook het sprii- gen, de slalom en de wedsrtijd voor miï* taire patrouilles op het programma. Voor de Olympische spelen werd aan de door Finland voorgelegde data, n.L van 20 Juli tot 4 Augustus, goedkeuring gehehL Voetbal, waterpolo en kanovaren zullen ook in het programma worden opgenomen, niet echter handbal, basketball en hockey. Bij het schieten zullen ook nog wedstrijder met het legergeweer worden gehouden. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis zijn: de Pelikaan teithene, de Reiger te Singapore, de Ibis te Jtihpoer- Op de thuisreis zijn: de Zilveriger te Medan, de Oehoe te Athene, de Kioe te Jodhpoer. De Oehoe is gistermiddag om 14(5 uur op Schiphol geland.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10