SPAANDER Co. N.V. De nieuwe stoffen voor herfst en winter zijn gearriveerd. „EERSTE BLAn Alkmaar, Maandag. ONS BUREAU GESLOTEN. In verband met den feestdag, zal ons bureau morgenmiddag na 5 uur gesloten zijn. Zij, die de courant van ons bureau dagelijks komen afhalen, gelieven hiermede rekening te houden. ONHANDIGE MOTORRIJDER. Gistermiddag wilde een bestuurder van een motorrijwiel van de Vrouwenlaan het Scharloo oprijden. Doordat van tegenge stelde richting een auto over het Scharloo naderde, nam de motorrijder de bocht zoo groot dat hij het trottoir voor het per ceel van de firma Dam opreed. Hij wist zijn motorrrijwiel niet te bedwingen en reed tegen de ruit van perceel nr. 2 al daar aan. Hij bezeerde hierbij z'n handen. Door de politie is de eerste hulp verleend, terwijl hij verder in het Centraal Zieken huis is verbonden. De motorrijder bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. MATIG ALCOHOL-GEBRUIK. Gedurende de kermis is in twee geval len proces-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap en wel tijdens den laatsten kermisavond. De beschonken personen zijn ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. APOTHEKEN MORGENMIDDAG GESLOTEN. De Alkmaarsche apotheken zijn ter ge legenheid van de jubileumfeesten Dinsdag na 12 uur 's middags gesloten, behalve de apotheek van den heer Schouten in de Em- mastraat, die den geheelen dag open blijft en ook de nachtdienst waarneemt. SCHUIT MET UIEN GEKANTELD TE ZUIDSCHARWOUDE. Zondagmorgen is, waarschijnlijk ten gevolge van den zwaren regenval, een dekschuit met uien aan de N.V. de Nijs Co., te Zuidscharwoude, gekanteld en ge zonken. Voor de eigenares een aardig schade- postje, daar het een belangrijke hoeveelheid was. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat het opha len van huisvuil in plaats van op Dinsdag, 6 September a.s. (Nationale Feestdag) zal plaats hebben op Woensdag d. a. v. VEREEN. VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Aug. 76 patiënten en legden 1190 bezoeken af, waarvan 273 betalende bezoeken, 845 be zoeken voor 't Aza en 72 gratis bezoeken. Er werd 5 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 9 patënten; legde 162 bezoeken af en heeft 3 maal den dokter geassisteerd. DE KENNEMERSTRAATWEG ONDER HEILOO. De Kennemerstraatweg is in verloop van jaren al heel wat verbeterd en er is op ver scheidene plaatsen een kapitaaltje uitgege ven om er een modernen verkeersweg van te maken. Des te ergerlijker is het, dat de werk zaamheden in Heiloo blijkbaar in een der gelijk tempo verricht worden, dat er geen eind aan het ongerief schijnt te komen. Vanaf Mei wordt in Heiloo, ter hoogte van De Rustende Jager en verder naar het Zuiden de straatweg verbeterd en men zou nu langzamerhand mogen verwachten, dat er aan het opbreken, het steenstorten, het teeren en het maken van wegdek en trot toirs eens een einde zou komen. Maar dat schijnt in Heiloo niet mogelijk. Daar ligt de weg, in het hart van het dorp, nu al maandenlang onbegaanbaar en alles wat daar passeert en haast heeft ergert er zich aan. „De aannemers hebben geen materialen", wordt vergoelijkend gezegd, maar aanne mers, die geen materialen hebben moeten geen werk aannemen, dat zij niet behoorlijk kunnen uitvoeren. Want niet alleen deze aannemers zijn de dupe van de historie, maar alle inwoners van Heiloo, die daar dagelijks moeten pas- seeren. Ja, zelfs alle weggebruikers, die naar het Noorden komen of van Den Helder of Alkmaar naar het Zuiden gaan. Want deze weg is een zoogenaamde voorrangsweg, dat wil zeggen, dat al het verkeer van zij wegen moet wijken en wachten opdat de gebruikers van den Kennemerstraatweg maar veilig en vlug vooruit zullen komen. Dat kan natuurlijk op deze prachtwegen naar Amsterdam en Haarlem, maar als er in een sterke ketting ook maar één zwakke schakkel is, wordt de geheele keten waar deloos. Zoo vermindert ook de waarde van den voorrangsweg als men wekenlang in de kom van het dorp Heiloo voor een onbegaan baar pad, voor afsluithekken en een vrijwel onberijdbare straat staat. Dag en nacht moeten er nu mannen met roode en witte vlaggen staan die de automobilisten en mo torrijders een gevaarlijke rit over een half opgebroken trottoir laten maken, een rit waarbij men, als het geregend heeft, bo vendien nog door een breede en diepe wa tervlakte heeft te rijden. En nog is niet te voorspellen wanneer er eindelijk eens verbetering zal komen. Met het festival en met de kermis heeft Heiloo al de gevolgen van een dergelijken ver keersweg ondervonden. Nu staat het regee ringsjubileum voor de deur en is het raad huis versierd en zoo verlicht, dat het des avonds een sprookjespaleis schijnt te wor den. Men zou er graag ook vanuit Alkmaar, eens even willen gaan kijken, als men niet wist, juist voor het gebouw in de misère van den eeuwig opgebroken rijweg te zul len komen. Wij weten niet waar de zooveel bespro ken materialen vandaan moeten komen, maar omdat deze weg precies eender ge maakt wordt als allerlei andere wegen waaraan wél kan gewerkt worden, zouden wij toch de vraag willen stellen of het niet hoog tijd wordt dat er eens onderzocht wordt aan wat en aan wie wij dit alles heb ben te wijten. EEN REVEILLE. Morgen op den nationalen feestdag, zal door „Soli Deo Gloria" in samenwerking met den Burgerwacht een reveille worden uitgevoerd langs de navolgende route: Laat, Schoutenstraat, Langestraat, Mient W.Z., Waagplein Z.Z., Houttil, Boterstraat, Laat, Limmerhoek, Bierkade, Zaadmarkt N.Z., Sint Annastraat, Zoutsteeg, Keet gracht, Oudegracht N.Z., Zilverstraat, Em- mabrug, Nieuwlandersingel, Heilooërbrug, Ritsevoort, Koorstraat, Kerkplein, Pater nosterstraat, Oude ziekenhuisterrein (ont binding). Opstelling op de Laat (tusschen Koor straat en Schoutenstraat) vanwaar om circa half negen wordt afgemarcheerd. GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen omstreeks elf uur werd een ongeveer 20-jarige wielrijder bij de Heilooër brug aangereden door een vrachtauto. De fiets werd versplinterd. De berijder zelf kwam wonderwel met de schrik vrij. VERKOOP EN VERHUUR VAN GROND. B. en W. stellen voor: Aan den heer P. Dekker alhier bouwter rein aan de Rembrandtstraat ongeveer 178 M2. voor in totaal 1100 te ver- koopen (bijlage no. 131). Om, eveneens aan de Rembrandtstraat aan den heer Hulskamp 149 M2. bouwterrein voor in totaal 1117.50 te verkoopen (bijlage no. 135). Om, ook weer in de Rembrandtstraat, on geveer 133 M2. grond te verkoopen voor 995,50 aan den heer P. Dekker alhier (bij lage no. 136). Om aan de Landstraat 375 M2. grond voor 1800 te verkoopen aan den heer J. Glas te Heiloo (bijlage no. 137). Om een terrein aan het Zeglis voor ten hoogste 5 jaren voor 105.60 te verhuren (bijlage no. 129). VREUGDEVUUR! In 't blij-gestemde vaderland Brandt in dit avond-uur Een Nederland verheffend en Véélzeggend vreugdevuur. Langs kust en grens, in dorp en stad, Zal straks een vuur ontstaan, Dat „brandend" ons te zeggen heeft: D groote dag breekt aan! Eén lyn van vuur, van licht en gloed Bepaalt er Neêrlands grens, Daarbinnen kent de vreugd géén grens In 't hart van eiken mensch Zie hoe het vuur in ander land Nog altijd onheil sticht En wat tot voorspoed leiden mocht Meedoogenloos ontwricht Zie hoe daar buiten Neêrlands Rijk Nog immer wordt getwist, Saamhoorigheid sinds jaar en dag Helaas nog wordt gemist Zie hoe het vuur in 't buitenland Ons werelddeel bedreigt En hoe men moeilijk een accoord, Een oplossing verkrijgt Terwijl het vuur van verre ons Z'n vrees aanjagen moet, Laait er een vuur in Nederland, Dat ons zijn jubel doet. Een vuur, dat ons te zeggen heeft: D groote dag breekt aan! Een vuur, dat kórt maar branden zal, Doch nimmer uit zal gaan (Nadruk verboden). PHILIA. Ter zijde aan de muren is een goede ver siering aangebracht van groen en bloemen. Bij het Gebouw van het Zie kenfonds maakt men een dankbaar gebruik van het klimop, dat den voorgevel bedekt. Met oranjelinten er doorheen ge bonden is een zeer prettige versiering be reikt. Iets heel bijzonders heeft de heer A. N u ij e n s, bloemenmagazijn bij de Heiloo ërbrug. Als voornaamste stuk in de ook overigens smaakvol met orar.je-gekleurde bloemen en rood-wit-blauwe linten gesierde étalage prijkt een „boek" met oranje-bloe men als bladzijden en lauwerbladen als omslag dat o.a. gesierd is met den „titel' Ik zal handhaven. De versiering van het Hooge Huys trekt reeds van verre de aandacht: oranje, wit en blauw in groote breede banen siert den gevel aan de Langestraat zoowel als aan de St. Laurensstraat. Aan den eerst- genoemden gevel prijkt nog een groote verlichte kroon boven een W. Als een staaltje van eenvoudige versiering die toch prettig aandoet, mag genoemd wor den, wat de heer W. J. D. Appel aan den Nieuwlandersingel deed. Hij plaatste voor zijn ramen een goed portret van H.M., waar omheen bloemen in verschillende kleur. WeetêecuM OF DE PRIJS VAN HEEREN DAMES-RIJWIEL. In de advertentie voor het bloemencorso op 6 Sept. a.s. in de courant van Zaterdag staat vermeld, doordat de copie niet dui delijk was, als prijs voor het letterraadsel een heeren- en dames-rijwiel. Dit moet zijn: heeren- of damesrijwiel. DEURWAARDER BENOEMD. Bij beschikking van den minister van Justitie van 2 September 1938 is benoemd tot onbezoldigd deurwaarder bij de recht bank alhier en het kantongerecht te Den Helder, ter standplaats Den Helder, de heer S. Prins, thans bezoldigd deurwaar der bij deze rechtbank, ter standplaats Texel. HUISARTSEN GEEN SPREEKUUR. De huisartsen in Alkmaar zullen mor gen, Dinsdag, ter gelegenheid van den nationalen feestdag, geen spreekuur houden. DANSEN OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. Het is begrijpelijk, dat verschillende dancings hier ter stede morgenavond gele genheid bieden om uiting te geven aan algemeenp vroolijkheid. Van het gebouw Harmonie is de groote zaal daarvoor ingericht. De Rhythm Sheiks zullen er ongetwij feld in slagen de vroolijkheid ten top te voeren. In de zaal van 't Gulden Vlies en in de dancing van den heer van Gijzen aan de Laat zal natuurlijk eveneens goede dans muziek worden gegeven en stellig zal ook daar de feeststemming volkomen worden. 't Gulden Vlies. De traditie getrouw worden er op 6 Sept. a.s. weer groote feestelijkheden georgani seerd. In de groote feesteijk versierde zaal zal een orkest de vreugde ten top doen stij gen, terwijl Willy Kohier en zijn ensemble in het café-restaurant voor groote vroolijk heid zullen zorgdragen. Als attractie ontvangt iedere twintigste bezoeker van de groote zaal een fraaie jubileum-surprise. Als van ouds wordt in de kleine zaal een Cham pagne-bar ingericht, waar het aangenaam vertoeven zal zijn. Waar het meergenoemde stemming-orkest „J.B.A.H.B." hier een goede reputatie ge niet, twijfelen wij er niet aan dat in 't Gul den Vlies op de Nationale feestdag op geest driftige wijze feest zal worden gevierd. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor Liefdadigheid naar Ver mogen heeft Zaterdag een bedrag opge bracht van 390.95 A. VAN DIEPEN'S ZANGKLASSEN. Op 7 September begint de heer A. van Diepen de zangklassen te oefenen welke vroeger onder den heer Corn. Jonker gere peteerd hebben. In studie wordt genomen de aardige kinder-operette: Als de kinderen slapen gaan". Elders in dit nummer vindt men uitge breide inlichtingen. VERSIERINGEN. De verlichting van de Emmabrug, wel ke wij gemeld hebben, geschiedt niet vanwege de gemeente, maar in opdracht van de bewoners van het Kennemerpark en den Nieuwlandersingel. Bijzonder mooi is het gebouw van 't Hoogheemraadschap. Alle raamlijsten zijn voorzien van gloeilampen, zoodat het gebouw vooral des avonds een schitteren de indruk maakt. Feestelijk prijken de slingers van dennegroen opgehouden door oranje- strikken langs den gevel en in de vensterbanken zijn frissche oranjebloemen aangebracht. Verheugend is het, dat steeds meerderen zich genoopt worden om versieringen aan te brengen. Aan dedr. Schaepsmankade zijn het jongens, die de taak van een buurt- vereeniging hebben overgenomen en weke lijks voor versiering e.d. 5 cent bij de om wonenden hebben opgehaald. Als resultaat van hun bemoeiingen prijkt er thans een versiering van palen (met oranje slingers omwoeld), verbonden door draden waaraan vlaggetjes en lampjes; aan de palen hangen om beurten schilden met het getal 40 en het Alkmaarsche wapen. De versiering is aangebracht van de Landstraat of tot de Elize van Calcarstraat, dus over een vrij grooten afstand. Aan de woning van den burgemees ter jhr. van Kinschot is boven de stoep een groote W opgehangen, gesierd door tal van gekleurde lampjes. DE AVONDFEESTEN. Het comité voor de avondfeesten verzoekt ons nog het volgende mede te deelen: De wedstrijd met verlichte vaartuigen in de Singelgracht tusschen Bergerbrug en de z.g. Kneppelbrug gaat door! Nog een beperkt aantal deelnemers kun nen zich opgegven, hedenavond tusschen 7 en 8 uur, uitsluitend bij het bureau Noord Holl. Dagblad, Hof 6. Er is geen inleggeld noodig terwijl fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De deelnemers gelieven zich om 8 uur te verzamelen bij de Bergerbrug aan den kant van het Kruithuis. SCHOUWBURG 'T GULDEN VLIES. Rasmus de Wonderdokter. Het is een alleraardigst stuk, dat de Deen- sche schrijver Paul Sarauw gemaakt heeft en dat door het gezelschap Saalborn-Passer gisteravond in den schouwburg 't Gulden Vlies opgevoerd werd. Het geeft den strijd weer tusschen een dorpsdokter, die behoorlijk gestudeerd heeft en als medicus een zeer bekwaam man is, en den in zijn gemeente gevestigden won derdokter Rasmus Thomsen, die niet gestu deerd heeft maar toch de patiënten krijgt, welke de dokter moet missen. Hier is een dokter, die paf staat van het feit, dat het op zijn spreekuur leeg in de wachtkamer blijft en dat zelfs zijn eigen patiënten den zoogenaamden wonderdokter gaan consulteeren. En de verontwaardiging van den gestudeer den en gepromoveerden medicus stijgt ten top als hij tot de ontdekking komt, dat Ras mus een patiëntje met blindedarm-ontste king met zalf heeft behandeld en er zoo lang met een operatie gewacht is, dat het kind is gestorven. Dan staat Dr. Haller op het punt naar de politie te gaan, maar er is iets, wat hem cLtL Noordwestelijke tot westelijke of zuid westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken; waarschijnlijk tijdelijk regen; iets zach ter. Een kleine depressie, die Zaterdagmorgen bij Schotland lag trok in zuidoostelijke richting over de Noordzee. Zij gaf gisteren den morgen zware regenbuien met on weer in het westen en noorden van ons land. Er vormde zich Zaterdag een rug van hoo- gen luchtdruk over Scandinavië, die thans reikt van de Golf van Biscaye tot de Bothni- sche Golf en Finland en zich op den oceaan ver naar het westen voortzet. De depressies op het noordelijk deel van den oceaan wor den actiever en tasten het gebied van hoo- gen luchtdruk) dat zich zoo lang in het wes ten gehandhaafd heeft, ernstig aan. Een vrij diepe depressie ligt thans zuidoostelijk van IJsland. De vlakke continentale depres sies, die zich steeds weer opnieuw in het oostelijk deel van centraal-Europa houden de zware regens aan. In het noordoosten en oosten blijft het bij voortduring warm. In het binnenland van Zweden en in het noorden binnen den Poolcirkel kwam sterke afkoeling. In Frankrijk en in Engeland bleef het gisteren droog. De bovengenoemde door het noordwesten trekkende depressie bracht in den nacht regen op de westkust van Ierland en in het zuidwesten van IJs land. Het is te verwachten, dat in onze om geving de bewolking na aanvankelijk af te nemen later weer zal gaan toenemen en dat de regenzone, die uit het westen nadert ook hier te lande tijdelijk regen brengen zal. De temperatuur zal hierbij zachter worden. daarvan weerhoudt. Het is niet het berouw van Rasmus, die te laat beseft wat hij hier heeft bedorven, maar wel het feit, dat de dochter van den dokter en de zoon van Ras mus, die gestudeerd heeft en ook dokter is geworden elkaar liefhebben en met el kaar zullen trouwen. Terwille van de dochter wordt het geval verzwegen, maar ook Rasmus' zoon heeft leeren zien, dat de praktijken van zijn vader niet door den beugel kunnen en hij heeft den ouden man verlaten om assistent bij Dr. Haller, zijn schoonvader, te worden. Dan blijft Rasmus als een gebroken man alleen in zijn woning met 'n scheef gegroeid huishoudstertje, maar ten slotte breekt ook voor hem het uur van triomf aan als Dr. Haller hem persoonlijk komt smeeken zijn dochter, die zwaar ziek is, te willen be zoeken. De jonge vrouw heeft niet alleen pillen en poeders en wetenschappelijke be handeling noodig, maar bovenal een woord van ware menschelijkheid, een woord van opbeuring en vertrouwen voor de toekomst en zoo'n woord kan alleen Rasmus de won derdokter geven. Die praat niet alleen als er patiënten bij hem zijn, maar die laat ze zelf praten. Die is geen dokter maar een soort biechtvader en wat hij nu nog geeft is geen zalf of kruiden maar een practische raad om de moeilijkheden, welke hij in het leven van zijn patiënten ziet, zoo spoedig mogelijk uit den weg te ruimen. Dus komt de wonderdokter Rasmus naar het huis van Dr. Haller en praat daar met de zieke dochter, En het gevolg is, dat de zieke weer lachen kan en dadelijk den slaap vindt, die beide geneesheeren haar niet konden geven. De jonge Thomsen verzoent zich weer met zijn vader en een gelukkig drietal, twee van de academie en een, die alleen den in nerlyken mensch kan genezen, vereenigen zich tot een feestelijken maaltijd. Louis Saalborn is als Rasmus een natuur getrouw type van den eenvoudigen, maar echt menschelijken wonderdokter. Hij is de gioote figuur in dit stuk, maar naast hem komt een bijzonder woord van lof toe aan Lau Ezerman, die een keurige creatie van Dr. Haller heeft gegeven. Met Carla de Raet als de dochter Lili en Ferd. Sterneberg als de zoon van Rasmus, moest dit stuk wel een succes worden. Metuitzondering van Julia Cuijpers als Bodil, de vrouw van den schoenmaker, kunnen we de verdere mede spelenden niet noemen omdat er hier ver scheidene dubbelrollen gespeeld werden en uit het programma niet was op te maken, wie er wel en wie er niet hebben gespeeld. Zoowel aan den huisknecht, den schoen maker en diens vrouw en aan het kromme schepseltje, dat de vrijwillige slavin van Rasmus was, intusschen onze hulde. Het was knap werk en een goed bezette zaal schouw burgbezoekers heeft er in alle opzichten van genoten. Er is hartelijk geapplaudiseerd, zoowel voor spel als decor en het was een lof, welke het gezelschap alleszins verdiend had. DE BRANDKAST GEVONDEN. Naar wij vernemen, heeft men Zater dag de in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij den heer Pasterkamp ie Broek op Langendyk ontvreemde brandkast ge- vonder.. Men heeft bij het order; oek in het Geestmerambacht eer. paar bankjes, welke in het schuitje van den heer P. behoorden drijvende gevonden. Daardoor vermoedde men, dat de brandkast in het water was geworpen. Zaterdagavond zijn de beide veldwachters met een vijftal tuinders aan het dreggen gegaan. Men heeft toen de brandkast, welke ongeveer halfweg Koe dijk in een sloot lag, opgevischt. De inhoud van de kast bestond toen nog uit de boeken van de coöperatie en de somma van 1.25. De kast was n.L opengebroken. Men deel de ons mede, dat ook het schuitje van den heer P., dat mede tot zinken was gebracht, is teruggevonden. Nader vernemen wij nog, dat de inbrekers een bedrag van f 300, dat in een sigarenko ker in een kast lag, over het hoofd hebben gezien. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Het onderzoek wordt ijverig voortgezet. Agenda Bioscopen. Bioscoop Harmonie, hedenavond 8 uur, hoofdnummer Vijf millioen zoeken een erf genaam (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 6 Sept. geen voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, hoofdnummer Fra Diavolo (kom.); hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Heden Maandagavond 8 uur; morgen Dinsdagavond twee voorstellingen, 7.30 en 9.45 uur. City-theater, hedenavond 8 uur. Artisten- bloed (operette); hoofdrollen Martha Eg. gerth, Frits van Dongen, Hans Moser en Lucie English. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, hedenav. 7.45 u., hoofdnum mer De avonturen van duikboot D 1 (sens.); hoofdrollen Pat O'Brien, Wayne Morris, George Brent. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Muziek, dansen. In café 't Gulden Vlies Dinsdagav. 8 uur, Oranjefeest met stemmings- en dansorkest. Harmonie, Dinsdagav. 8 uur, The Rhythm Sheiks. Dancing Theo van Gijzen, Laat 155, heden Maandag aanvang 8 uur dansen, Dinsdag aanvang 4 uur. Dancing London, Verdronkenoord, Dins dagavond dansmuziek. AGENDA GEMEENTERAAD. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwo ning eener vergadering op Donderdag 8 September 1938, nam. één uur, teneinde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van leeraren aan de ge meentelijke avondschool voor lager nijver heidsonderwijs (bijlage nr. 133). 3. Benoeming van leeraren bij het han delsonderwijs (bijlage nr. 142). 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand (bijlage nr. 143). 5. Voorstel inzake de overneming van het gasbedrijf der gemeente Warmenhuizen door de gemeente Alkmaar (bijlage nr. 138) 6. Idem tot verhuu van een perceel grond aan het Zeglis (bijlage nr. 1129). 7. Idem tot verhuur van de voormalige frttérswoning te Nieuwe Niedorp (bijlage nr. 139). 8. Idem tot verkoop van grond aan de Rembrandstraat (bijlage nr. 131). 9. Idem tot verkoop van grond aan de Rembrandstraat (bijlage nr. 135). 10. Idem tot verkoop van grond aan de Rembrandstraat (bijlage nr. 136). 11. Idem tot verkoop van grond aan de Landstraat (bijlage nr. 137). 12. Idem inzake de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand (bijlage nr. 130). 13. Idem met betrekking tot het verzoek van de bewoners van de dr. Schaepman- straat om die straat door te trekken naar de Korte Landstraat (bijlage nr. 134). 14. Idem tot het verleenen van de mede werking der gemeente voor de aanschaf fing van schoolbanken en schoolboeken ten behoeve van de Julianaschool (U. L. O.) (Bijlage nr. 132). 15. Idem tot het verleenen van de mede werking der gemeente voor de aanschaffing van schoolboeken, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Josephschool (U. L. O.), de St. Adelbetusschool en de St. Bavoschool (bijlage nr. 144). 16. Idem tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling met 32 andere gemeenten inzake toelating van leerlingen uit die gemeenten tot de openbare lagere scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs te Alkmaar (bijlage nr. 140). 17. Idem tot wijziging van den naam van een tweetal straten in het bouwterrein ten zuiden van den Bergerweg (bijlage nr. 141). 18. Aanbieding van de gemeenterekening over 1937 en van de rekeningen der afzon derlijk beheerde takken van dienst over dat jaar (bijlage nr. 145). 19. Voorstel inzake afwijking van de re geling betreffende de uitzending van ar beidskrachten naar de centrale werkver schaffingen (bijlage nr. 146). 20. Idem tot verlenging van de met het Centraal Bureau voor Verificatie en Finan- cieele Adviezen der Vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten gesloten overeen komst, betreffende de controle van de ge- meentefinanciën (bijlage nr. 147). 21. Idem tot het verstrekken van een voorschot aan de r. k. Woningbouwvereni ging „Goed Wonen" ten behoeve van extra werkzaamheden aan en het schilderen van haar 108 wonngen aan den Baansingel en haar 32 woningen aan en by de St. Jo- sephstraat (bijlage nr. 148). 22 Idem tot het beschikbaarstellen van bedragen van resp. ten hoogste f 10.000 en f 1700 ten behoeve van de vernieuwing van de daken der 89 en 17 gemeentewo ningen aan en nabij den Boezemsingel (bij lage nr. 149). 23. Idem tot het verstrekken van voor schotten aan de Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar" ten behoeve van het maken van een installatie tot het ver lagen van het grondwaterpeil onder haar 30 en 47 woningen aan de Landstraten (bij lage nr. 150). 24. Idem tot wijziging der begrooting dienst 1938 (bylage nr. 151). 25. Idem tot verhooging van het crediet voor de werk enin den polder Overdie en Achtermeer (bylage nr. 152).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2