SPORT EN WEDSTRIJDEN. Jan Derksen gehuldigd op de baan. De wereldkampioenschoppen op den weg. Nederland maakte een goede beurt. De Cauberg bracht de beslissing. DE EERE-LIJST KINT WINT BIJ DE PROFS. Pronk-Evers verbeteren het 50 K.M.-record met 3 minuten. PRONK WINT DE OMNIUM. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN IIII I ril f Wielrennen De wereldkampioenschappen wielren nen zijn geëindigd en als wij thans eerst even nagaan, welke resultaten deze voor ons land hebben opgeleverd, dan moeten wij meer dan voldaan zijn: Ne derland heeft twee wereldtitels veroverd en daarnaast twee derde en drie vierde prijzen veroverd. Welk land kan op zoo'n resultaat bo gen?! Van Vliet werd kampioen bij de profs over den korten afstand, v. d. Vijver werd kampioen bij de amateurs over dezen afstand en Derksen en Ooms bezetten de derde en vierde plaats; Wals werd vierde bij de stayers; Demmenie derde bij de amateurs op den weg, terwijl de 5e en 6e plaats veroverd werden door Engel en de Hoog; v. Nek ver overde de 4e plaats bij de profs op den weg. Ziedaar de eindresultaten van het heele festijn, dat negen dagen heeft geduurd. Nederland veroverde twee titels (en de be langrijkste!), Duitschland, België en Zwit serland elk een. En het gevreesde Italië en het sterke Frankrijk kregen niets, Frankrijk zelfs geen tweede plaats.... We mogen tevreden zijn! De wegwedstrijden. Nadat de vorige week Zaterdag en Zondag de sprintwedstrijden waren gehouden en in den loop van de week, die achter ons ligt, de stayers hun nummer hadden gegeven, volg den als slot de wereldkampioenschappen op den weg, de zware koersen op den beruchten Cauberg, waar zelfs een winnaar van de Tour de France moest buigen! Waar Zwit serland een eerste rol speelde en België en Nederland gevaarlijke outsiders werden. Dat feest in Zuid-Limburg begon Zaterdag met de koers der amateurs. Zij moesten 17 maal den Cauberg beklimmen! Met een ongekende felheid werd gestart en onmiddellijk begonnen de uitlooppogin gen. Natuurlijk leverden die voor de vluch telingen niets op, maar in den staart kwam daardoor direct verandering, omdat al spoe dig een aantal zwakke broeders achter bleef en enkele anderen met pech te kampen kre gen. Zoodat al heel gauw diverse renners kansloos werden. De v\jf eerste ronden gebeuren er feitelijk geen bizonderheden, maar dan begint de Cauberg een woordje mee te spreken. Het beklimmen van den steilen berg wordt al moeilijker en het peleton wordt geleidelijk een lange, zeer lange sliert. Sommige zitten reeds „dood" en probeeren hun „ram" te overwinnen, anderen zitten al meer dan een minuut achter de leiders, weer anderen zijn reeds afgestapt. En nog is de helft van den wedstrijd niet achter den rug. Dan komt het eerste slachtoffer van dit zware parcours: De Engelschman Bene kan het niet langer bolwerken, hij stapt van zijn rijwiel en staakt den strijd. Johansson (Zwe den) heeft pech met zijn déraillement en Hofstede kan het maar niet met zijn kering vinden, die hem voor den zooveelsten keer pech bezorgt. Hij houdt zich echter kranig. In de negende ronde raakt Talie los en na dat de Engelschman uitgevallen is, beginnen thans ook de beide Zweden teekenen van vermoeidheid te toonen. Slechts met moeite halen zij ditmaal den Cauberg, zij raken achter en zien het peleton in de verte ver dwijnen. In de tiende ronde komt de Engelschman Holmes in een van de bochten te vallen, ter wijl ook de Nederlander Hofstede, dien het noodlot achtervolgt, hetzelfde lot treft. Zijn val blijkt zoo belangrijk te zijn, dat gezegd kan worden: Hofstede is uitgeschakeld. De beslissende slag. Het peleton lag inmiddels volkomen uit elkaar. Bij het passeeren van de tribunes na de elfde ronde lagen Engel, Heller, Wag- ner, Diggelman en Ericsson op kop. In de volgende ronde wist de Belg Bruneel zich bij de leiders te voegen. De strijd in de volgende 10 K.M. was bij zonder fel. De deelnemers gevoelden, dat Sprint amateurs: 1. v. d. Vijver (Ned.); 2. Loatti (It.); 3. Derksen (Ned.); 4. Ooms (Ned.) Sprint profs: 1. v. Vliet (Ned.); 2. Scherens (België); 3. Richter (Duitschl.); 4. Gérardin (Fr.) Stayers: 1. Metze (Duitschl.); 2. Lohmann (Duitschl.); 3. Severgnini (It.); 4. Wals (Ned.) Wegwedstrijd amate ur s: 1. Knecht (Zw.); 2. Wagner (Zw.); 3. Demmeni (Ned.); 4. Bruneel (B.) Wegwedstrijd profs: 1. Kint (België); 2. Egli (Zw.); 3. Amberg (Zw.); 4. v. Nek (Ned.) Totaal: 1. Nederland 15 ptn.; 2. Zwitser land 12 ptn.; 3. Duitschland 9 ptn.; 4 België 8 ptn.; 5. Italië 5 ptn.; 6. Frankrijk 1 punt. hier de beslissing lag: zij die zich niet bij de vluchtelingen zouden kunnen voegen, zou den definitief voor de zege uitgeschakeld zijn. En in dit verband behoefde het niet te verwonderen dat na 130 K.M. niet minder dan acht renners in de leidende groep lagen, n.L de Hoog, Bruneel, Engel, Ericsson, Diggelman, Heller, Wagner en Totchio. Om beurten wisselden deze renners elkaar af, terwijl het tempo geen moment verslapte. Bij het dalen op den langen Geulemerberg verrichtte Ardizzone schitterend werk en na vijftien ronden voegden Demmenie, Knecht, Meurer en Adrizzone zich bij de lei ders. Adrizzone trachtte herhaaldelijk weg te loopen, terwijl Demmenie een schitteren de uitlooppoging deed op den Cauberg, wel ke echter geen succes had. In de zestiende ronde viel practisch de beslissing. Het tempo was geweldig snel. Demmenie wist te ontvluchten met de beide Zwitsers Wagner en Knecht aan zijn wiel. De Zwitsers klommen uitstekend en bij het passeeren van de tribune hadden zij een kleinen voor sprong op Demmenie, omdat de laatste op den Cauberg niet meer over die macht beschikte, welke hij in de vorige ronden had laten zien. Bovendien had hij kleine moeilijkheden met zijn ver snellingsapparaat. In de laatste ronde kon Demmenie geen aansluiting meer krijgen: hij had te veel van zijn krachten gevergd. Zoo werd de strijd beslist tus- schen de beide Zwitsers, van wie Knecht in de eindsprint de snelste bleek te zijn. Tweede werd zijn landgenoot Wagner en met bijna een minuut achterstand volgde Demmenie als derde. In de daarop volgende groep welke met 1 min. 18 sec. achterstand op Knecht en Wagner binnenkwam wist Bruneel in de sprint te winnen. Op de vijfde plaats kwam Engel en op de zesde plaats alweer een Nederlander, de Hoog. Het was buitengewoon jammer, dat Dem menie in de laatste twee ronden het tempo niet heeft kunnen volhouden, immers Engel en de Hoog mochten in de tweede groep niet extra hard er aan trekken, omdat zij anders die tweede groep op de drie leiders zouden hebben gebracht. En daar zat Demmenie im mers in. Intusschen was het succes van de Nederlandsche ploeg toch bijzonder goed, omdat met een derde, vijfde en zesde plaats ons land een zeer eervol resultaat heeft we ten te behalen. De uitslag was: 1. Knecht (Zwitserland) 4 uur 51 min. 59.8 sec. over 170 K.M.; 2. Wag ner (Zwitserland) op een lengte; 3. Demme nie (Nederland) op 54 sec.; 4. Bruneel (Bel gië) op 1 min. 18 sec.; 5. Engel (Nederland) zelfden tijd; 6. de Hoog (Nederland) zelfden tijd. DE CAUBERG VALKENBURG. Was het succes den eersten dag geheel voor de Zwitsers, het heeft er ook Zon dag een tijdlang op geleken, dat Zwit serland met de eer zou gaan strijken. Maar tenslotte werd de Belg Kint we reldkampioen, dank zy diens sprintcapa citeiten. Van de Nederlanders hand haafde zich alleen v. Nek, die de vierde plaats veroverde, terwijl merkwaardig genoeg de Franschen en Italianen den Cauberg niet konden overwinnen. Reeds in deze eerste ronde deed zich het incident met Montero voor. De koerscommis- saris van den weg, Schwartz, had den Span jaard voor den aanvang er op gewezen, dat op zijn shirt reclame stond, hetgeen volgens de reglementen bij de wereldkampioenschap pen niet is toegestaan. Aangezien er geen an der shirt aanwezig was, werd de reclame be dekt. Tijdens de eerste ronde bleek evenwel, dat Montero de reclame toch duidelijk zicht baar droeg. In overleg met zijn medekoers- commissarissen, den Belg Baudot en den Zwitser Fleury, besloot de heer Schwartz Montero uit den koers te verwijderen. De Spanjaard protesteerde natuurlijk, doch dit protest werd afgewezen. En zoo vonden wij hem vlak bij de finish huilend langs den weg staan: de lange reis van zijn land naar Valkenburg was voor niets geweest. En dan nog een man met merkwaardig goede klim- capaciteiten, welke in een koers als deze van zoo groot belang kunnen worden geacht. Het tempo in deze eerste ronde was vrij snel. Enkele uitlooppogingen werden er wel gedaan, doch in het algemeen mocht men deze niet als ernstig beschouwen. In de tweede ronde werd de Geulemer berg, de lange .afdaling met de verschillende moeilijke bochten, in razendsnel tempo ge daan: op sommige momenten bedroeg de snelheid 75 tot 80 K.M. De Duitschers Arents was de eerste, die pech had. Hij moest zijn band oppompen, doch dit geschiedde zoo snel, dat hij in de derde ronde weer geheel aansluiting ver kreeg bij de groep. De Engelschman Holland was komen te vallen, doch ook hij wist spoe dig weer bij te komen. 27 ronden van 10 K.M. met 27 maal den Cauberg te beklimmen duren lang. Geen wonder, dat er slechts langzaam teekening in den strijd kwam. In de vierde en volgen de ronden vormde zich een groep van onge veer tien renners (waarin zich ook onze landgenoot Braspenninx bevond), die een flinken voorsprong nam op de tweede groep, waarin o.m. Bartali zat. Zoo bleek na de vijfde ronde, dat de leidersgroep 25 seconden voorsprong had op het tweede peleton en 48 seconden op een derde groep, aangevoerd door den Deen Petersen. In de zesde ronde werd de kopgroep gevormd door Frechaut, Meulenberg, Vicini, Egli, Amberg, Braspen ninx en Litschi en deze groep had achthon derd meter voorsprong op het tweede pele ton met Bartali. Intusschen hadden Martin, Schild, Cosson en Neuens zich losgemaakt van Bartali c.s. en slaagden er tenslotte in de leiders te bereiken. In de zevende ronde gaf Umbenhauer den strijd op. Na 70 K.M. was het overzicht al duidelij ker: Bij het passeeren van de tribunes aan de finish lag de kopgroep van tien man met 34 seconden voorsprong op Schild en drie andere renners in den strijd. Op 45 secon den lag Middelkamp alleen, op 50 seconden het peleton met Bartali, op 1 min. 22 sec. reed Arents en op 1 min. 25 sec. de beide Denen Jacobsen en Petersen alsmede de Duitscher Scheller. In de achtste ronde wist het peleton aan zienlijk veel seconden van zijn achterstand op de leidersgroep in te loopen. Opnieuw konden enkele uitvallers worden genoteerd, n.L Grundahl, Falck Hermansen en de eenige Engelschman Holland. In de negende ronde trokken de leiders er buitengewoon hard aan. Vicini en Amberg trachtten herhaaldelijk weg te komen uit de leidersgroep en toen zij boven op den Cau berg waren demarreerden zij en bleken 7 seconden voorsprong te hebben op een groep van twaalf renners, waarbij ook onze land genoot Braspenninx zat, verder 26 seconden op Vissers, 44 seconden op een groep van tien renners, waarbij zich Bartali bevond, 1 min. 51 sec. op Arents en 2 min? 12 sec. op de groep Jacobsen. Na negen ronden (90 K.M.), toen dus een derde van den afstand was afgelegd, bedroeg de tijd 2 uur 31 min. 21.2 sec. Nadat in de tiende ronde zich eindelijk weer een groote kopgroep gevormd had, kon de strijd met 23 renners in de kopgroep op nieuw beginnen, en in de elfde ronde ont snapten Egli, Neuville en Vicini uit het groote peleton en met een voorsprong van 52 seconden gingen deze renners voorbij de officieele tribunes. De strijd werd steeds feller, zoodat ver scheidene renners moesten staken. Egli, Vici ni en Neuville wisten hun voorsprong in de dertiende ronde te behouden. Egli zag toen zijn kans en ging er alleen tusschenuit. Hij nam honderd meter op zijn beide concurren ten en ondanks de felle achtervolging van dit tweetal, vergrootte de Zwitser zijn voor sprong. Achter hem joegen even later Neu ville, Vicini, Schulte, Braspenninx en van Nek. De drie Nederlanders zaten dus wel buitengewoon goed in den koers. Maar het sprak wel vanzelf, dat Egli dit niet kon volhouden. Na de vijftiende ronde lag Egli nog op kop met 1 minuut voor sprong., maar na de zestiende ronde, dus na 160 K.M. was de voorsprong nog slechts ze ven seconden. En weldra werd hij ingeloopen door Neu ville, die snel op den Zwitser 20 sec. voor sprong nam. Opgeven Het was in de negentiende ronde, dat de eerste Nederlander opgaf. Braspenninx staakte n.L den strijd, juist toen van Nek zich bij de leiders gevoegd had! In de 21ste ronde bleek, dat Frechaut moeilijk meer mee kon, ook Schulte vertoon de duidelijk teekenen van vermoeidheid en ging zigzag den berg op. Van Nek kon het tempo aan den kop niet meer volhouden en na 210 K.M. lag hij twaalf seconden achter op Egli en Neuville. Middelkamp bezette toen de zesde plaats met ruim drie min. achter- - stand, Schulte de achtste plaats met 3 V, min. achterstand. Weer twee Nederlanders uitgeschakeld. Schulte zette de achtervolging op nr. 7, Vissers, in. Bijna had onze landgenoot den Belg ingehaald, toen hij op den Geulemer berg een lekken band kreeg. Huilend bleef hij aan den kant van den weg staan, de strijd voor hem was verloren. Middelkamp kon intusschen ook niet meer meekomen, en staakte in deze ronde den strijd, zoodat nog slechts één Nederlander, n.L van Nek, in den koers lag. In de 23ste ronde werd de strijd fel voort gezet. Neuville en Egli handhaafden hun voorsprong, doch bij het passeeren van de officieele tribunes bedroeg het tijdsverschil slechts 15 seconden met Kint en Amberg en 28 sec. met van Nek. In de 24ste ronde kwam Neuville te val len en brak een pedaal. De strijd nam toen een sensationeel karakter. Immers na de 24ste ronde, 30 K.M. voor 't einde, passeerden van Nek, Kint, Egli en Amberg tezamen de tribunes aan de finish met 58 sec. voorsprong op Neuville en 1 min. 21 sec. voorsprong op Vissers. Kint winnaar. In de laatste ronden viel de beslissing. De strijd had tot nu toe een buitengewoon fair karakter gehad. De sterkste renners waren naar voren gekomen, de zwakkeren waren afgevallen, terwijl slechts enkelen door pech werden uitgeschakeld. Bartali zag de onmogelijkheid in, zijn ach terstand van ruim tien minuten nog op te halen. Wij zagen hem dan ook niet meer doorkomen: de winnaar van de ronde van Frankrijk viel, als een der ^°^hts %a? dit zeer zware circuit, waarin wereldkampioenen het tot het K.M. vol, hebben kunnen ^f^laat, Nog slechts acht renners aakten de 27ste ronde, in. Angstvallig hperi-B vier leiders elkaar. Maar zooa!Is viel moest de beslissing op den ie len. Marcel Kint, een der uitb in .ie 1 ronde van Franrijk van dit l^ar, p„fge- drie ritten van dezen wegwedstrijd neo> wonnen, bleek zijn topvorm te 0p waard. Hij klom voor de laatste bei4 prachtige wijze den Cauberg op, m de Zwitsers Egli en Amberg vla zich, twee landgenooten, die over'® delijk concurrenten van elkaar e zijn. Reeds in de 26ste ronde stond het dat Piet van Nek het in de laatste ronde n t zou kunnen bolwerken. Hij moes11 °P Cauberg lossen, maar kwam op het daarna licht glooiende gedeelte weer bij. e - werd in de sprint beslist, waarin Marce met vele lengten voorsprong als eerste den eindstreep ging. 1.A Egli werd tweede voor Amberg, terwijl - van Nek op 200 meter volgde. 9ve De Cauberg had zijn werk gedaan. Slechts acht van de 36 deelnemers, die n zaal de morgenuren gestart waren, slaagden rrraan in na bijna acht uren koers de eindstreep _prin- passeeren! aa?' *eede De officieele einduitslag luidt: kj, 1. en wereldkampioen Marcel Kint (Be - e. gië) tijd 7 uren 53 min. 25 sec.; 2. Egli (Zwit- T. seriand); 3. Amberg (Zwitserland) allen ze.t- j. den tijd; 4. PietvanNek (Nederland) op ;n 200 meter; 5. Vissers (België) op 1 min. 18 n. sec.; 6. Neuville (België) op 2 min. 45 sec.; n. 7. Martin (Zwitserland) op 12 min. 53 sec.; 8. Mersch (Luxemburg) zelfden tijd. Het intermezzo in het programma, dat voor de pauze werd afgewerkt, was zeer welkom, want de verrichtingen der ren ners konden ons maar matig bekoren. Dat intermezzo was de huldiging van Jan Derksen, die zooals iedereen weet derde werd in de wereldkam pioenschappen. Hij werd toegesproken door den kamprechter den heer Visser en door den directeur der baan, den heer Kaayk. De heer Th. D. Visser herinnerde er aan, dat Jan Derksen 5 jaar geleden hier op de baan begon en hij meende dan ook te kunnen zeggen, dat de jonge renner op de Alkmaar- sche baan zijn eerste, moeilijke, treden van zijn loopbaan is begonnen en dat hy hier be gonnen is naam te maken. Vervolgens herin nerde de heer Visser aan de verreden kam pioenschappen, aan de spannende ritten te gen de buitenlanders, waarna hij besloot met den algemeenen gelukwensch met 't be reikte resultaat en de hoop uitsprak, dat Ne derland in Derksen straks een nieuwen we reldkampioen zal mogen krijgen. De heer Kaayk feliciteerde den oud-Alk maarder en vroeg hem eenige bizonderhe den over de kampioenschappen, waardoor een gezellig babbeltje ontstond. En toen werd een groote lauwerkrans aan gedragen, Derksen klom op zyn fiets en moest twee eererondjes rijden, toegejuicht door al de aanwezigen. Ziedaar het intermezze. En nu de wedstrijden! De nieuwelingen verschenen slechts één keer in de baan en reden een wedstrijd over 5 K.M. Natuurlijk won Peters en even natuurlijk werd Bijster tweede, 't Was een aardige, levendige stryd, waarin de Alkmaarders de Zeeuw en Stroet nog juist in de prijzen vielen (resp. 3e en 4e). Daar waren verder sprintwedstrijden voor de amateurs en onafhankelijken. 't Had een aardig nummer kunnen zijn, maar de meeste renners waren geen sprinters. Voor de laat ste vier klasseerden zich Schieveen, Frank, v Rossum en Bosland. Daarvan klasseerden zich voor de finale de twee laatstgenoemden, welke door Bosland zeer verdiend gewonnen werd in 10.6 sec. Schieveen was de meer dere van Frank, zoodat deze met de vierde plaats genoegen moest nemen. Een achtervolging tusschen Schieveen en Glas boeide slechts matig: Glas startte wel goed, kreeg in de eerste ronden 5 M. voor sprong, maar toen er vier ronden gedraaid waren, keerden de kansen. De achterstand van Schieveen werd omgezet in een voor sprong en na 11 ronden was Glas gepasseerd! Het krachtsverschil was wel groot! Veel interessanter was de omnium tus schen Roes, te Loo en Pronk. De Alkmaarder won beide sprints met veel gemak, draaide in den strijd tegen het horloge de 500 M. in 31.4 sec. (een zeer fraaien tijd!), wat ook al een eerste plaats beteekende en tenslotte reed hij een zeer tactische jachtrace over 4 K.M. Hij verdeelde zijn krachten uitstekend, passeerde eerst te Loo en na eenige kalme rondjes werd het tempo weer verhoogd en toen was het met Roes ook gedaan. En met drie eerste plaatsen won Pronk onbedreigd deze omnium. De 5 K.M.-wedstrijd voor amateurs en on afhankelijken kenmerkte zich door tal van jachten, maar hoe er ook gereden werd, een winstronde bleek onmogelijk. Maar tien ron den voor het einde waagden Franken, Rijne- veld, Bosland en Wagenaar het: zy vlucht ten weg, waren toen al gauw voor de ande ren onbereikbaar en vochten onder elkaar uit, wie de beste plaatsen zouden bezetten. Met vrij groote verschillen gingen achtervol gens Bosland, Franken en Wagenaar door den finish. De koppelwedstrijd. De 50 K.M. koppelwedstrijd had een apart tintje: de twee Alkmaarsche amateurs Pronk en Evers moesten het opnemen tegen onaf hankelijken en zouden dus nu eindelijk eens een veld tegen zich krijgen, dat zwaarder was dan de tegenstanders op de Woensdag avondwedstrijden. En mede met het oog. den a.s. strijd v ffoiilen h»* V goed voor H s Welnu, de Alkmaarders hebben niet teleur gesteld en dit hoofdnummer gewonnen, en passant eventjes het baanrecord over dezen v afstand met ruim 3 minuten verbeterend! Zij werden winnaars op punten en hadden winnaars met een winstronde kunnen wor den, als zij niet een kapitale fout gemaakt hadden: in een der vele jachten en op het J moment., dat de Alkmaarders reeds een ron de voorsprong hadden, viel Evers, Pronk lag toen bij de vluchtelingen, die bijna het pele- ton bereikt hadden. Inplaats nu even door te t zetten en dus met de andere vluchtelingen een tweede ronde te nemen, stopte Pronk af en.... kreeg meteen een ronde achterstand. Zeer terecht, ook al dacht het publiek er an ders over. En ook al begreep Pronk op dat oogenblik zelf niet, waarom hij de ronde ver loor. Om het nu eens duidelijk te zeggen: het „mijn koppelgenoot is gevallen, dus moet ik rusten" staat in geen enkel re glement. De rust wordt toegewezen door de jury en door niemand anders. Boven dien, Pronk behoefde niet te rusten, om dat hij niet alleen reed. Pas wanneer Evers eenige ronden lang afwezig was gebleven, zou er reden geweest zijn, om Pronk toestemming tot rust te geven. Enfin, 't was op zich zelf iftet erg en Pronk heeft van dit foutje kunnen leeren. En aan de kwaliteit der eindzege deed dit allemaal niets af. Deze koppel wedstrijd kenmerkte zich door zeer langdurige jachten en zoo kregen we direct na den start reeds een jacht, die maar eventjes 50 ronden duurde. En die tot resul taat had, dat Schipper-Frank een ronde ver loren, welke ronde echter juist voor het eindklassement werd teruggenomen. Dit klassement was voor te Loo, die Roes, Bos land en v. d. Stel achter zich liet en met Pronk geen moeite had, omdat die op het kritieke moment een lekke band kreeg. De jacht er was immers nog geen be slissende slag geleverd werd direct na het klassement weer hervat en ingezet door te LooWagenaar. Bijna had dit koppel een ronde genomen, toen de rest ging jagen. En PronkEvers, RijneveldFranken en Dui- neveldGlas hadden spoedig de vluchtelin gen ingehaald. In deze periode werden ron den gewonnen en verloren en het uiteinde lijk resultaat was, dat drie koppels aan den kop kwamen: Schieveen—v. d. SteL Pronk- Evers en te LooWagenaar! En meteen trokken PronkEvers nogmaals weg en in een minimum van tijd werd het heele veld geklopt, zoodat de Alkmaarders alleen aan den kop kwamen. Wel probeerden de an dere koppels daarna ontelbare keeren de situatie te veranderen, maar de Alkmaar ders zorgden er voor, dat elke poging mis lukte. Het tweede klassement was voor Pronk vóór Bosland, Glas en Roes. Na dit klassement was het een tijdlang rustig en toen kwam Pronk's vergissing. Bij een jacht hadden de Alkmaarders met Schieveenv. d. Stel, Roesv. Rossum en te LooWagenaar bijna een ronde genomen, toen Evers viel. De rest is bekend: Pronk stopte en de andere koppels namen zonder moeite de resteerende 20 meter. Zoodat vanaf dat oogenblik weer drie koppels aan het hoofd lagen: Schieveen v. d. Stel, Pronk—Evers en te Loo—Wage naar! De strijd was weer geheel open en daar van trachtten de koppels om beurten te pro- fiteeren. Alleen de Alkmaarders hielden zich kalm: zij vertrouwen terecht op de klassementen en pakten dus alleen maar het wieltje van wegloopers, die daardoor geen kans kregen. Inderdaad, de beslissing viel in het laatste klassement, dat opnieuw voor Pronk was. Hij had misschien nog één concurrent te vree zen gehad: te Loo, maar deze kreeg een lekke band op 20 meter voor de finish. Dat hij niet viel, maar prachtig zijn lyn hield, was een fraai staaltje van stuurkunst. De uitslag was dus: 1. Pronk—Evers, 12 pt.; 50 K.M. in 1 6 minuten 40.4 seconden (nigyw bt S0rd' VetC.°Xd ïljinïïe'' punten van de ^.vcoivie- _°°7ende stad wordt deze hoogtijdag ingewijd

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9