UMMEN AKERSLOOT Officieele opening van de o. 1. school. het Protestantsche deel der ng Maandag een gewichtige dag. De aa^T °HPCnbare lagere sch00l> gebouwd aan den Hoogeweg-Zuideinde, werd geopend en het stemt tot vreugde, dat men de oude bouwvallige school kon verlaten en ver huizen naar de moderne, nieuwe, twee- lassige school aan den Hoogeweg. Aan de uitnoodiging van het gemeentebestuur om tegenwoordig te zijn, hadden zeer velen gevolg gegeven. Naast den burgemeester, mevr. Nieuwenhuizen en hun zoon, waren tegenwoordig beide wethouders, de voltal lige gemeenteraad, de gemeente-ontvanger, de inspecteur van het 1. o., de heer Dun, de architect, de heer Saai, ds. v. Mullem, pastoor de Wolff, de aannemers, de heeren Molenaar en Klaver te Alkmaar en de dag. opzichter, de heer M. Bart te Alkmaar, dr. van Oppen, het kerkbestuur en de ouder-commissie e.a., waarvan velen met hunne dames. De hoofd onderwijzer en de onderwijzeres waren met hun leerlingen present om het voor hen zoo gewichtig oogenblik, de opening door den burgemeester, af te wachten. Toen allen in de schoolbanken hadden plaats genomen, opende de burgemeester met een woord van dank aan allen, die aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven. Meer in 't bijzonder heette spr. welkom den inspecteur van het 1. o. en den pastoor. Deze openingsdag stemt tot groote vreugde, om dat een nieuwe school wordt betrokken, die perfect in orde is cn aan alle eischen voldoet. De oude school, die 86 jaar heeft dienst gedaan, voldeed niet meer aan de eischen en spr. bracht dan ook diepgevoelden dank aan allen en niet het minst aan den raad en den inspecteur van het 1. o. die medewerkten om het beoogde doel te be reiken. Spr. releveerde de wordingsgeschie denis. We hebben gekregen een school, die in- en uitwendig uitmunt door eenvoud, doch voldoet aan de hoogste eischen van het onderwijs. Hij bracht dank aan den architect Saai te Alkmaar een man met rijpe er varing op zijn gebied de aannemers, den dagelijkschen opzichter en den heer C. J. de Rooij, alhier, die het schilderwerk op een onberispelijke wijze heeft uitgevoerd. Dank bracht spr. eveneens aan den leverancier der centrale verwarming en van de school- meubelen en leermiddelen. Zich wendend tot het onderwijzend personeel en de leer lingen, sprak spr. de hoop uit, dat het onderwijs in zulk een school aan de ver wachting mag voldoen en droeg de school daarna aan het hoofd over. (Applaus). Rede van den heer Dun, inspecteur van het 1. o. De heer Dun dankte voor de uitnoodiging om op een mooien zonnigen dag in een mooie school aanwezig te kunnen zijn. Elke school is een stukje geschiedenis en Limmen heeft dat zeker ook. Toen spr. voor 15 jaar in kennis kwam met den burgemeester, sprak men reeds over de school en toen spr. na aanstelling voor dit district voor eenige jaren de oude school terug zag, schrok hij van het verval. De voorbereiding om daarin verbetering te brengen, werd uitvoerig gememoreerd en het resultaat was: „Een nieuwe school". Vroeger maakte men de gebouwen zóó somber, dat men met Dante kon zeggen: „Wie hier binnen komt, laat varen alle hoop". (Gelach). Nu heeft men gebouwen, die de zon doorlaten, geen matglas en gezicht op de vrije natuur. Nu zegt men: „Maakt het zoo gezellig mogelijk". En ook het paedagogische werd gememo reerd. In zulk een school zullen de kinderen het niet wagen om de banken en leermidde NATIONALE FEESTDAG TE AMSTER DAM. DE KONINKLIJKE FAMILIE TIJDENS DE PLECHTIGHEID VAN GISTERMORGEN IN DE NIEUWE KERK 01' DEN DAM. len te beschadigen. Mooie scholen werken veredelend. En nu kan Limmen óók mee doen. Burgemeester, ik breng U en den raad een woord van gelukwensch met deze mooie school. En ook aan meneer Leeuw en de juffrouw en niet op de laatste plaats aan de kinderen. Een bijzonder compliment bracht spr. aan den architect en de uitvoerders en sprak de beste wenschen uit voor den bloei van de school. Ds. van Mullem spreekt. Dominee v. Mullum sprak de gelukwen- schen uit met de opening van de school. Namens het protestantsche deel der gemeente bracht hij dank voor de stichting der open bare school. Hij gewaagde van God's zegen en het evangelie, dat ook van het openbaar onderwijs kan en zal uitgaan. Hij wenschte den burgemeester als hoofd van de ge meente geluk met de stichting van het gebouw. Ook uitte hij gelukwenschen tot het hoofd van de school en bood namens den kerkeraad een electrische klok aan. De burgemeester betuigde hiervoor zijn dank en was in zijn schik met het cadeau. Pastoor de Wolff. De pastoor feliciteerde namens het kerk bestuur en het schoolbestuur met de tot standkoming van de school. Spr. was ja- loersch op de school, die beter dan de zijne was, doch, voegde hij er aan toe, de onze is 17 jaar oud. Spr. wenschte God's rijksten zegen op het onderwijs. Nadat het hoofd van de school nog een kort woord had gesproken, werd het mooie gebouw, dat aan alle eischen voldoet, be zichtigd. Aanbesteding uitbreiding jacht haven. Ingeschreven werd als volgt: B. Smallegange en H. Bakx, Haarlem 3935,—; C. de Wit, Alkmaar 4250,—; firma A. Groot en Zoon, Akersloot 4387,J. J. de Groot, Oudorp 4490,C. Diependaal, Santpoort en J. Beenen, Haarlem 4500,De gunning wordt later bekend gemaakt. Alkmaar's feestviering. Nationale feestdag te Amsterdam. De drukte op den Dam. Nationale feestdag Alkmaar. Burgemeester van Kinschot draagt de gemeente-I Nationale feestdag Alkmaar. Duizenden waren getuige van het bloemencorso vlag over aan een deputatie der jongeren. het sportpark. op Kinderen op het sportpark. Nationale feestdag Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8