TR1UMPH JOH. KUIPER. Aqmda Victoria-Water DEI CENT SIGARET Zijn lessen hervat. 'N TRIOMF VAN SMAAK BESLIST BETER! Jkownciaal Hieuw Voor de Huisvrouw. eerste blad bakfiets met goudvisschen sloeg om. LAAT 221. TEL. 3806. Onderwijs in: KOEDIJK HEERHUGOWAARD LIMMEN EGMOND AAN ZEE OUDE NIEDORP OUDORP Porceleinhoentje. ;J§p| AKERSLOOT ZUIDSCHARWOUDE Alkmaar, Vrijdag. Gistermiddag om ongeveer half vijf reed een bakfiets van de firma Dupont op de Laat tegen den rand van het trottoir, door dat de berijder van de bakfiets plotseling het stuur kwijt raakte. Het gevolg hiervan was, dat de fiets kantelde en dat de lading op de straat te recht kwam. Het bovenstaande feit zou in 't geheel niet voor vermelding in aanmerking komen, ware het niet, dat de lading i.c. bestond uit kommen met goudvisschen, welke kommen thans in scherven, mét den levenden inhoud, over de straat verspreid lagen. Verscheidene goudvisschen hebben het ongeluk hierdoor niet overleefd. BEVOLKING. Onderstaande personen worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd. bevolking: Kornelia Mesman, geboren te Nieuwveen, 5 April 1879. Berend Luik, geboren te Odoorn, 21 Nov. 1892, gekomen van Schagen. HET WIT GELE KRUIS. In de maand Augustus werden door de wijkverpleegster 33 patiënten bezocht met 459 bezoeken, waarvan 303 bij leden van het A.A.Z.A., 113 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 41 bij stadspatienten en 2 bij particu lieren. Door de wijkkraamverpleegster wer den 190 bezoeken afgelegd bij 14 patiënten en 1 maal hulp verleend bij den dokter. RIJKSTELEFOONDIENST Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Augustus tot stand gekomen: 2005 mevr. E. Jacobse-v. Daalhoff, Verdron- kenoord 61; 2009 H. J. C. Meinhardt, Bier kade 5; 2157 J. A. Kramer, v. Foreestlaan E85, Heiloo; 2182 B. Smit, Rippingstraat 19; 2188 Jac. Klinkhamer, Magdalenenstmat 17; 2228 J. Buishand, Molenbuurt 22; 2230 H. C. Eldering, Boomkampstraat 6; 2253 mej. A. H. Leijen, Rozenstraat 2; 3918 G. Jonker, Ver- dronkenoord 34; 3983 J. Bruin, Geestersin gel 56; 3958 P. J. Mijts, Heerenstraat 8; 3997 Gebr. Nieuwenhuis, Kerklaan H70, Heiloo; 4018 G. de Boer, Brouwerstraat 35; 4202 mej. M. Kamphuis, Kennemerpark 24; 4218 W. Bleeker, Groot Nieuwland 47; 4214 R. G. Untied, Laat 161; 4236 M. W. P. Kappen, Scharloo 17; 4276 J. Rozenhart, Achterdam 1; 4278 B. Koomen, Houttil 58; 4289 Th. v. d. Meer, Luttik Oudorp 62; 4368 C. L. Does burg, Snaarmanslaan 135. DE NATIONALE FILM IN HET CITY-THEATER. De eerste voorstelling van de nationale film „Veertig jaren" zal vanavond door wel willende medewerking van de Postfanfare worden opgeluisterd. Zij zal eenige toepasse lijke nummers ten beste geven. In het voorprogramma worden de voor naamste gebeurtenissen vertoond van de jubileumfeesten te Amsterdam. O.a. een zeer uitgebreide, schitterend geslaagde reportage van de gedachtenisviering in de N. kerk, huldebetooging op den Dam, tewaterlating van de „Oranje" en nog andere belangrijke opnamen. HET ALKMAARSCHE STRIJKORKEST. Het Alkmaarsche strijkorkest, onder lei ding van zijn dirigent, den violist Albert Sluyter, hervat zijn repetities. Belangrijke werken worden in studie ge- kooruitvoeringen met orkestbegeleiding. Ook zal de Ver. Kunst voor Allen te Bergen voor een avond met solisten het Alkmaarsche Strijkorkest uitnoodigen. Mededeelingen betreffende den aanvang der repetities en aanmelding van nieuwe leden vindt men elders in dit blad. nomen. Het orkest is wederom aangezocht zijn medewerking te verleenen bij eenige UIT DE SPAASCHE HEL ONTVLUCHT. Dit is de titel van een boekje, dat de schrijver C. Dekker uit Den Helder, voor- loopig in deze environs aan den man tracht te brengen en van welks opbrengst hij niet alleen hoopt te kunnen leven, maar ook nog zooveel denkt over te houden, dat hij zijn Nederlanderschap kan terug koo- pen. Dit toch heeft hij verloren door zijn dienstneming, nu anderhalf jaar geleden bij de regeeringstroepen in Spanje. Van de zeven personen, die tegelijk met hem ver trokken, is hij nog de eenig overgeblevene, wel een bewijs, dat het er he°t toeging. Hedenmiddag kwam de schrijver op ons bureau een en ander vertellen van zijn wederwaardigheden in Spanje, zooals hij die in het boekje heeft beschreven. Sinds zijn terugkeer heeft hij, als zijnde geen Nederlander meer, geen aanspraak op steun van de zijde der overheid, terwijl ook zijn ouders niet in staat zijn hem te onderhouden, zoodat hij besloot te trachten door het uitgeven van zijn ervaringen in zijn onderhoud te voorzien. Diploma's Kon. Nederl. Toonk. Ver. en Nederl. Organisten Ver. Ingekomen personen. Tj. van Dokkenburg en gezin van Haren karspel. B. Douma van Oudorp. J. Meijering en gezin van Oudorp. N. Schrö- der van Heiloo. G. J. Goudsblom van Noordscharwoude. Vertrokken personen. C. Verduin, echtg. v. C. Groothuizen, naar Ned. Oost-Indië. E. M. Hoogeboom naar Haarlem. R. de Ruiter naar Alkmaar. H. Zonneveld naar Alkmaar. Bode benoemd. Tot bode der protestantsche vereeniging voor ziekenhuisverpleging werd in plaats van den heer C. Smak, die wegens vertrek naar elders bedankt had, benoemd de heer J. Krijgsman. Verlichtingsavond. Donderdagavond werd als besluit van de jubileumfeesten een verlichtingsavond gehouden en een optocht bij fakkellicht. Even voor dien tijd kwam onder tromge roffel een deputatie bij het raadhuis aan, waar de gemeen te vlag met oranjewimpel werd aangeboden. Onder hartelijke bewoor dingen heeft de burgemeester de vlag aan vaard, dank gezegd aan de deputatie en aan ieder lid daar van een oorkonde aangebo den. De aanbieding vond plaats voor het raad huis en de vele aanwezigen hieven spontaan het Wilhelmus aan. Bij de verlichting trok de aandacht de villa van den burgemeester. De gekroonde W., omgeven door roode lampjes, kwam prachtig uit. De omzooming van het grastapijt en ook van de ramen, was met vetpotjes gemaakt. Mooi was het raadhuis met de boogyerlichting, de villa van wethouder Valkering en de zuilen aan den Kerkwe. Hoewel het weer niet mee werkte, was er toch veel volk op de been en in de café's was het gezzllig druk. K. Stam bedankt als raadslid. De heer K. Stam, door den voorzitter van het centraal stembureau benoemd ver klaard tot lid van den gemeenteraad van Egmond aan Zee, in de vacature B. A. van Kleef, heeft deze benoeming niet aange nomen. van Het Bedankt als voorzitter Witte Krui: Wegens vertrek heeft de heer B. A. van Kleef bedankt als voorzitter van de afdeeling Egmond aan Zee van Het Witte Kruis. Vanaf het jaar 1927 is de heer van Kleef onafgebroken voorzitter van Het Witte Kruis geweest. Door zijn bedanken zijn thans in het bestuur van Het Witte Kruis drie vacatures te vervullen, daar reeds twee plaatsen door vertrek en over lijden vacant waren. De jubileumfeesten. De jubileumfeesten ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de koningin zijn in deze gemeente zeer ge slaagd. De dag werd ingezet door klokgelui, terwijl om 9 uur een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de r. k. kerk te 't Veld werd gehouden. Hierna werden kinderfees ten gehouden te De Weel. Het fanfarecorps St. Martinus hield een muzikalen rondgang door de gemeente, waarbij aan den burge meester een serenade werd gebracht, 's Middags werden volksspelen gehouden die ook zeer goed zyn geslaagd en waar voor groote deelname bestond. Onderwijl werd het bal-champêtre geopend. Hiervoor was een schitterend feestterrein ingericht met grooten dansvloer en keurige muziek. Een en ander was zeer mooi versierd en werd 's avonds prachtig verlicht. Het groo te avondfeest werd om ongeveer half acht door den burgemeester geopend, terwijl vervolgens eenige revue-schetsen werden opgevoerd, die zeer in den smaak vielen van het publiek. Om 11 uur volgde een vuurwerk van 32 nummers, waarvan het publiek eveneens zeer heeft genoten. De stemming was uitmuntend en geen wan klank werd vernomen terwijl tot laat in den nacht gezellig werd gedanst. Kweekeling met akte benoemd. Tot kweekeling met akte aan de O.L. school alhier is met ingang van 12 Sept. a.s. benoemd de heer A. Nap te Alkmaar. Ingekomen personen. J. F. Hendriks, R.K., huisknecht, en echtgen., Burgem. Bosstraat E 47, van Rotterdam. A. J. van den Donker, N.H., fabrieksarb., en echtgen., Kievitstraat E 19, van Rotterdam. J. Dijkstra (echtg. Jac. Koning), N.H., B'-eelaan C 18, van Sint- Pancras. A. P. v. d. Giesen, R.K., bak- Tot de vogels, die een buitengewoon ge heimzinnig leven leiden, zoodat maar een uiterst beperkt aantal menschen hem ooit in de vrije natuur hebben waargenomen, behoort het porceleinhoentje (Porzana porzana), die al net zoo'n mysterieuse klant is als dat andere lid van de rallen- familie, de kwartelkoning, die een be woner is van onze uitgestrekte grasstep- pen, het frisch-groene polderlandschap, waar hij zonder ophouden, vooral in de avonduren, zijn eentonig knerpend geluid voortbrengt, zonder zich aan de menschen te vertoonen. Van al die ralachtigen zijn er feitelijk maar twee, die bij het groote publiek wer kelijk populair zijn: de meerkoet en het waterhoentje, beide zeer algémeene vogel soorten, die zich openlijk vertoonen in ons polderslooten- en plassengebied, zoodat er dan ook gelegenheid te over is om met hen kennis te maken. Daarentegen onttrekken zich de water ral, het kleine en het kleinste waterhoen in de meeste gevallen aan de nieuwsgieri ge blikken der menschen, evenals bovenge noemd porceleinhoentje, dat verblijf houdt in afgelegen uitgestrekte veenmoerassen en rietterreinen van ons land, die maar af en toe door een jager of visscher worden bezocht. Eén der ^broedgebieden van het porceleinhoentje is het ook overigens om z'jn weergaloozen vogelrijkdom vermaar de Kampereiland. Alleen wanneei het geluk een beetje op je hand is en je bovendien in de gelukkige omstandigheid verkeert te beschikken over veel tijd en een overvloed van geduld aan dit laatste ontbreekt het den hardnek- kigen natuurspeurder niet kan je het porceleinhoentje ontdekken. Het is een sierlijk bont diertje met prachtige olijfbruine bovendeelen, die kwistig bestrooid zijn met talrijke witte vlekjes, terwijl ook de bruine borst, als mede kop en nek, een eendere lichte spik keling vertoonen, waardoor een boeiend, vlekkerig patroon ontstaat, dat het aan zijn heeft gegeven aan allerlei benamin gen; spotted crake, Tüpfelsumpfhuhn, ma- rouette tachetée, bunt reidhintsje. Verder kan nog worden aangeteekend, dat de geelgroene snavei een oranjeroode basis heeft, terwijl ook de pooten geelachtig groen zijn. Het is temidden van de wilde en weelde rige moerasvegetatie, waarin het porce leinhoentje geheel schuil gaat, dat de vogel met behulp van materiaal, afkom stig van uiteenloopende waterplanten, zijn nest bouwt, waarin de eieren, soms wel tot een dozijn toe, komen te liggen. Het legsel is geel-rossig-bruin en dit fond is bestrooid met aschgrauwe en don- kpr roodbruine vlekken .Er schijnt in de meeste gevallen maar één broedsel te worden groot gebracht. De eieren worden niet zelden vrij laat in het seizoen gelegd, naar kan worden afgeleid uit het feit, dat de legsels van de Kampereilandsche por celeinhoentjes meermalen pas worden ge vonden, wanneer de mattenbiezen worden gesneden. In vele gevallen zijn de nesten, die op waterhoennesten in het klein ge lijken, derwijze aangebracht, dat zij slechts zwemmend door de vogels zoowel het mannetje als het wijfje broeden zijn te bereiken. Aangezien de eieren op de meest ver borgen plaatsen worden gedeponeerd, is het uit den aard der zaak een heele toer ze in het moeilijk te doorvorschen en bovendien dikwijls zeer uitgestrekte gebied op te sporen. Hier komt nog de moeilijk heid bij, dat men die porceleinhoentjes in hun broedterrein haast nooit ziet opvloe- gen, zoodat er bij het zoeken naar de nes ten geen „aanknoopingspunten" zijn. Zij overwinnen hun tegenzin, om op de vleu gels te gaan, slechts wanneer er een uiterst dringende noodzaak is. In gewone omstan digheden verbergen zij zich temidden van de waterplanten, die hen op afdoende wijze maskeeren. Soms verraden zij zich echter door het geluid, dat zij voortbrengen en dat met trik-trek kan worden weerge geven. Vooral verliefde mannetjes zijn soms erg luidruchtig. Ook produceeren de porceleinhoentjes wel klanken, die met woe-iet misschien nog het best kunnen worden benaderd. Over het algemeen wordt van porcelein hoentje gezegd, dat zij tot onze zeldzaam ste broedvogels behooren en ongetwijfeld nestelen zij in ons land niet overtalrijk, doch men slaat de plank waarschijnlijk niet al te ver mis, wanneer men aanneemt, dat zij toch aanmerkelijk talrijker zijn dan tot dusverre uit het geringe aantal waarne mingen van broedende dieren werd gecon cludeerd. Als trekkers zijn de porceleinhoentjes, die zich met warmen, insecten, slakken en plantaardigen kost voeden, niet al te zeld zame verschijningen en zij vertoonen zich dan ook wel op plaatsen, waar beter waarnemingsgelegenheden zijn dan in de ontoegankelijke riet- en biezenwildernis- sen. Onder meer vertoeven zij in den trek- tijd wel bij het Waschmeer: dus onder den rook van Hilversum. Die porceleinhoentjes plegen zich in het voorjaar soms reeds heel "ïoeg te verplaatsen, zoodat verschillende Februari- waarnemingen 'zijn vastgesteld, doch de meeste vertoonen zich in Maart en April. De najaarstrek op zijn beurt strekt zich herhaaldelijk tot ver in den winter uit. Ook gebeurt het zoo nu en dan, dat de porce leinhoentjes pogen te overwinteren, doch wanneer het hard gaat vriezen, dan blijkt hun weerstand tegen het barre getijde niet voldoende te zijn; zij moeten hun stoutmoedigheid dan meermalen met den dood bekoopen. RINKE TOLMAN. TOMATEN WORDEN HOE LANGER HOE MEER GEBRUIKT. Wie eerst een beetje vreemd heeft gestaan tegenover de vreemde roode vrucht die eigenlijk meer als groente dan als vrucht wordt beschouwd die is er in de laatste jaren steeds dichter bij gekomen. 't Gaat met die „vreemde" dingen eigenlijk altijd zoo: 't is min of meer een durf om er aan te beginnen, maar als steeds het aantal liefhebbers stijgt, dan lokt dit ook hen, die er tot nu toe afkeerig van bleven. En als dan, zooals bij de tomaat het geval is, de wetenschap ons nog komt vertellen, dat de vrucht niet alleen smakelijk maar ook zéér gezond is, terwijl de practijk ons inlicht over de vele mogelijkheden, waaronder wel voor „elk wat wils" te vinden zal zijn.... dan is het geen wonder, dat in de tomaten- maanden deze vrucht nogal eens in de keu ken voorkomt. In September is er gewoonlijk nog vol doende overvloed, zoodat de vruchten niet duur zijn: we willen daarom voor deze maand de huisvrouw nog eens wijzen op een paar niet algemeen bekende schoteltjes, die zij met succes aan de huisgenooten kan voor zetten voedzame, gezonde gerechten, die zonder veel tijd en veel geld te bereiden zijn. Voedzaam éénpansgerecht met tomaten (4 personen). (In bereiding eenigszins te vergelijken met stamppot). 750 gr. (1 Yt pond) tomaten, 500 gr. (1 pond) gekookte slaboonen, 1 groote ui, 1% K.G. koude gekookte aardappelen, 250 gr. pond) belegen kaas, 3 d.L. ko kend water met 2 Maggi's Bouillon blokjes, wat peper en zout, 80 gr. (4 af gestreken eetlepels) boter. Snipper de ui en smoor ze gaar in de helft van de boter; leg er de in dikke plakken ge sneden tomaten op, bestrooi ze met wat pe per en zout en laat ze mee gaar smoren. Leg in een diepen vuurvasten schotel een laag in plakjes gesneden aardappelen, daarop een laagje slaboonen, vervolgens eenige le pels van het gesmoorde tomatenmengsel en eindelijk een gedeelte van de geraspte of in dobbelsteentjes gesneden kaas. Herhaal deze laagjes, tot de bovenste wordt gevormd door dicht aaneengesloten aardappelschijfjes; giet den bouillon in het schoteltje en bedek de oppervlakte met de nog overgehouden, in kleine klontjes verdeelde boter. Zet het schoteltje in een heeten oven tot het door en door warm is en de bovenste aardappelplakjes lichtbruin zijn gekleurd. (Bij gebrek aan een oven kan alles ook in een stoofpan worden gedaan en op een zeer zacht vuur worden gestoofd; het wordt dan tot slot even door elkaar geroerd en in een dekschaal overgebracht). Rijst met tomaten, gebakken uien en kaas (4 personen). 500 gr. (1 pond) rijst 4 groote uien, 750 gr. (1^. pond) toma ten, 80 gr. (4 afgestreken eetlepels) bo ter, 250 gr. y, pond) belegen kaas, wat peper en zout, 4 a 5 eetlepels Maggi's Aroma. Zet de gewasschen rijst op met 2y, maal haar hoeveelheid aan water (in dit geval dus 5 kleine theekopjes rijst met 11/4 L. water), veeg er wat zout bij en laat ze op een zacht vuur tegelijkertijd gaar en droog koken (on geveer 'A uur). Smoor intusschen de gesnipperde uien en de in plakken gesneden tomaten in de boter gaar, roer er de geraspte of in kleine dob belsteentjes gesneden kaas door en roer het mengsel door de gekookte rijst, echter zóó, dat de korrels niet tot pap worden gewre ven. Maak het gerecht op smaak af met de Maggi's Aroma en met wat peper en zout; breng het over in een dekschaal en dien het zoo warm mogelijk voor, zoodat de kaas in gesmolten toestand blijft. (Met dezen voedzamen schotel als hoofd gerecht, heeft de maaltijd slechts weinig aanvulling noodig: een bordje Maggi's soep vooraf of wel wat vruchten toe brengen dit middagmaal geheel op peil). Is d» afstand luisclwv derf' ul^retejxi zijkant van uw auto eri d# biiitenzt|d# van het koplampglas soms ook grooter dan 40 centimeter? Dat moogt u wel eens nameten, want ln dat geval hebt u Stads- of Spatbordlampjes noodig Tentoonstelling. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden o.a.; in het voor- programma een reportage van alle belang, rijke gebeurtenissen van H. M. de koningin. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. <L Moer, Matthieu van Eysden e.a.; in het voor programma de voornaamste gebeurtenissen van de feesten te Amsterdam. Toegang voor eiken leeftijd. Van morgen Zaterdag af, eiken middag half drie matinee. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, eiken dag een ander hoofdnummer: Vrijdag: De onzichtbare man. Zaterdag: Captain Blood. Zondag: 2 tot 7 uur Papsoldaat; 7.45 uur Massa-justitie. Maandag: Charge van de lichte brigade. Dinsdag: 39 stappen. Woensdag: 2.30 en 7.45 uur De Papsoldaat. Donderdag: Het dubbele paspoort Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Vrijdag 9 September. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering :histo- risch spel 1813. Zaterdag 10 September. Café Kamsteeg, Stompetoren, huisvljjt- en Floralia-tentoonstelling. Zondag 11 September. Café Kamsteeg, Stompetoren, huisvlijt- en Floralia-tentooijstelling. kersknecht, Heerenweg A 69, van Schoort J. A. A. Ros, R.K., agent winkelböjrijf, Westerstraat A 80, van Alkmaar. E G. A. Portengen (echt. J. Ros), R.K., Wester straat A 80, van WeesperkarspeL A. Koeman, R.K., dienstbode, Heerenwég A. 33, van Blokker. Vertrokken personen. A. M. van den Enden (echtg. P. Admi raal), R.K., van Huigendijk C 31, naar Limmen. G. Jimmink, D.G., bestuurder Twentsche Bank, en gezin, van Friesche- weg E 6, naar Hoorn. J. Meyering, R.K.. bakkerknecht, en echtgenoote, van Hee renweg A 30/A 15, naar Koedijk. P. Tuinier, gec-n, vischkoopman, en gezin, van Roerdompstraat E 5 naar Alkmaar. P. J. Prins, N.H., vischkoopman, en ge zin, van Burg. G. Bosstraat E 24, naar Alkmaar. A. Hemels, R.K., electricien, en echtgenoote, van Kievitstraat Eli, naar Alkmaar. B. Blom. N.H., administr&tfur Rijkslandb. voorlichting, van Westerstraat A 85, naar Sint Pancras. Tr. Cnoaser.. N.H., dienstbode, van B 23, naar Bergen. KI. Prinsen, N.H., slagersknecht, van Burg. G. Bosstraat E 3, naar Arnhem. L. J. M. Verhaart, R.K., onderwijzeres, van Heerenweg A 39 naar Meassluis. M. M. Huisman, R.K., religieuse, van Heerenweg A 39, naar Nieuwveen. voor maag, nieren en Ingewanden. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den heer W. Buur doet zich mond- en klauwzeer voor. De versiering vernield. "•Donderdagmorgen bleken de beide eere poorten welke in het noordelijke deel dezer gemeente waren opgesteld, vernield te zijn. Ook een over de straat gespannen draad, waaraan de versiering was bevestigd, was afgerukt en wel met zooveel kracht, dat 'n waterbord van den gevel van de woning van den heer W. K. finaal was meegerukt. Naar men ons mededeelt, zijn deze vernie lingen veroorzaakt door een hoog met erw- tenstroo opgeladen vrachtauto van den heer B. alhier. Voor de buurtvereeniging, welke van plan was, de versiering te laten han gen tot na de kolffeesten, is dit een groote tegenvaller. IN DRIE JAAR RUIM 5 MAAL ZOOVEEL OMZET DOOR COURANTENRECLAME. In 1934 ging de brouwerij P. Ballen- tine Sf« een markt voor haar product zoeken in New-York. Zij ge bruikte daarvoor vnl. couranten reclame. In 1937 was haar omzet in deze markt 436 gestegen. En de leiders dézer onderneming berichtten.: „Zooals U weet is couratenreclame ons voor naamste reclamemidd.el geweest in New-York. Waai wij in dit afzetgebied vrijwel uitsluitend op dit reclanri- middel steunden, is het logisch dat wij het succes vnl, aan couranten-reclame

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2