NIEUWS ALKMAARSCHE MANT NIEUWS! eerste blad. nieuwe series „CENTRATINE" overhemden ziet etalage. alleen bij GERARD WORM in de houttil. NIEUWS gratis. CASTRICUM HEERHUGOWAARD OUDE NIEDORP Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht Ga naar een goede zaak.... Ga naar Spaander EGMOND AAN ZEE BERGEN SCHAGERBRUG 2 Alkmaar, Vrijdag. KINDERVERLAMMING. Hebben wij dezer dagen eenige gevallen van kinderverlamming in de Zaanstreek ge constateerd, thans moeten wij helaas mel ding maken van enkele vermoedelijke ge vallen van deze ziekte ten Noorden van onze gemeente. Een 6-jarig zoontje van de familie Van den H. uit Schagerbrug is gisterochtend in de barakken van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen en men heeft hier vrij duidelijk een geval van poliomyclitis anterior acuta, de alom gevreesde kinderverlamming, wat natuurlijk geenszins zeggen wil, dat men hier met een hopeloos geval te doen heeft. Want de doktoren kunnen deze ziekte ten krachtigste bestrijden en er zijn in heel ons land teekenen, dat de epidemie een minder ernstig karakter gaat vertoonen. Het patiëntje maakt gelukkig niet den indruk, dat men hier met een hopeloos geval te doen heeft. Dit is dit jaar voor het eerst, dat in het Centraal Ziekenhuis kinderverlamming is geconstateerd. Er was kort geleden een twijfelgeval bij een kind uit onze gemeente, maar heel spoedig kon geconstateerd wor den, dat men hier gelukkig met een heel wat minder besmettelijke en gevaarlijke ziekte te doen had. Echter, niet alleen in het Centraal Ziekenhuis was op het oogen- blik een patiëntje met kinderverlamming. In het St. Elisabeth-ziekenhuis was er, naar men vermoedde, ook een. Dat was een 5- jarig jongetje, een zoontje van den heer J. I. uit Wognum, van wie de toestand even wel niet verontrustend scheen. Beide patiëntjes zijn gister o.a. bezocht door Dr. Biemont, een neuroloog van het Wilhelminagasthuis uit Amsterdam. Het eigenaardige bij deze ziekte is, dat zij door neurologen wordt behandeld. Bij het patiëntje in het stadsziekenhuis is dokter Hoogenboom als plaatsvervanger van den afwezigen dr. Hoeneveld opgetreden. Zekerheid, dat men in het Sint-Elisabeth- ziekenhuis met een geval van kinderver lamming te doen had, was er evenwel niet en naar wij hedenmorgen ongetwijfeld tot veler geruststelling van dr. Barn- hoorn vernamen, is thans vastgesteld; dat men hier niet met een geval van kinder verlamming te doen heeft In het Centraal Ziekenhuis is deze ziekte evenwel geconstateerd. Natuurlijk is het, wanneer kinderen ziek worden en abnormale verschijnselen ver toonen, meer dan ooit noodzakelijk zoo spoedig mogelijk een medicus te raadplegen, maar anderzijds zijn de voor ons land gel dende ziektecijfers van dien aard, dat men zich niet noodeloos ongerust behoeft te maken. De ziekte openbaart zich vaak op deze wijze, dat kinderen, die gezond gaan slapen, den volgenden morgen normaa.l wakker worden en dan gedeeltelijk verlamd blijken. De meeste gevallen zijn gelukkig alles behalve hopeloos, er blijft veelal een ver lamming over, waarvan ook de ernstigste verschijnselen mettertijd verdwijnen en de chirurgen weten tegenwoordig onbruikbaar geworden spieren vaak op keurige wijze weer tot functionneeren te brengen. Er zijn van 17 Juli tot 10 September in ons land 255 gevallen van kinderverlamming geconstateerd, weliswaar een hooger aantal dan verleden jaar, toen het slechts 60 bedroeg, maar ook niet zooveel verschillend van 1932, toen er 242 gevallen waren. Wer kelijke epidemiejaren waren 1929 en 1930 met respectievelijk 506 en 599 gevallen. Als verspreidingshaarden schijnen voor namelijk Twente en Zuiiiholland in aanmer king te komen. AANGIFTE VAN DIEFSTAL, Gister is door een landbouwer aap den Heilooërdijk aangifte gedaan van dietsta van een hoeveelheid appels uit zijn boom gaard en van eenig waschgoed, dat aan de lijn te drogen hing. De politie stelt een ondérzoeK in. DE OVERVALLEN IN BERGEN, Over de laffe overvallen die eenige in woners van Bergen ondervonden en waar van wij dezer dagen reeds iets meedeelden, schrijft een onzer lezers ons nog de volgen de bijzonderheden: In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn de dames E., wonende aan de Vijver laan te Bergen, door een haar onbekenden man tegen half één door hevig bellen ge wekt. Op haar vraag, wat er aan de hand was, zagen zij iemand staan met een witten zakdoek op het hoofd, die voorgaf te komen van de dames M., goede kennissen, waarvan er een plotseling ernstig ongesteld zou zijn geworden. Hijzelf was juist uit Groningen gekomen en moest dit tot zijn ontsteltenis meemaken. Hij was al bij den dokter ge weest, gaf hij voor. De dames kleedden zich snel aan, openden het deurluikje en hoorden op haar vraag, wie hij was, een haar onbekenden naam. Of schoon zij alles heel vreemd vonden, zeiden zij dadelijk te zullen komen, hij kon dat wel gaan zeggen. De man bleef echter wachten. Eén der dames, die de deur opende en naar buiten trad, werd dadelijk tegen den grond geworpen, na een flinken stoot in het oog te hebben gekregen, onder den uitroep: „je geld of je leven!" Ook de andere dame kreeg een stomp en viel in den gang. On derwijl was de eerste opgestaan en wist den man op zijde te duwen en de deur je slui ten, wat niet gemakkelijk ging, daar de man zijn voet tusschen de deur-opening plaatste. Na van de buren, waar nog licht brandde, hulp te hebben gekregen, werd de politie gewaarschuwd, die een signalement vroeg. De dames meenden in hem een vroegeren bakkersknecht te hebben herkend. Daar deze al meer op zijn kerfstok had, werd hij van zijn bed gelicht. Den anderen morgen herkende de dames in een der getoonde portretten, den dader, die werkelijk de bak kersknecht bleek te zijn. Hij had reeds be kend zich aan den overval te hebben schul dig gemaakt. Als motief gaf hij op graag te willen trouwen, maar daar hij geen geld had, wilde hy het zich op deze wijze ver schaffen. Agenda Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer I beschuldig (anti-oorlogfilm); hoofdro - tor Francen. In het voorprogramm voornaamste gebeurtenissen van de fees te Amsterdam. Toegang boven 18 Jaar' Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matmee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Hotel de la Poste (rom.-dram.); hoofdrol len Harry Baur, Jeanine Crispin, Geoig Rigaud. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matmee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Drie gezworen kameraden (amus.); hoofdrollen Lilian Harvey, Victor Staal en Paul Kamp. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. DE STRAATWEG ONDER HEILOO. Het ergste is geleden. Het werk aan den Rijksstraatweg tusschen de Kerkelaan en den Stationsweg schiet nu goed op. Wel gaat nog het snelverkeer langs den Raadhuisweg (zuidzijde), Heeren- weg en Stationsweg, doch het grootste leed is geleden en de chaos van materialen be gint te verminderen. Een groot ongerief is weggenomen door dat het drukke knoop punt bij het raadhuis klaar is en hoewel nog het geheele snelverkeer langs één punt moet gaan, is het al een heele verbetering, dat de weg daar thans zóó is, dat het snelverkeer er zonder ernstige stagnatie door kan gaan. Een compliment aan de politie die het ver keer steeds zonder ongelukken heeft geleid, is zeker op zijn plaats. Binnen enkele da gen is het wegdek gereed en zal er in Heiloo een zucht van verlichting opgaan. AUTO CONTRA DRIEWIELER. De schade viel nogal mee. Op den hoek van de St. Josephstraat en de Snaarmanslaan had hedenmiddag om plm. 1 uur een botsing plaats. Een driewielige mo torbakfiets kwam uit de St. Josephstraat de Snaarmanslaan inrijden, juist toen hier langs een auto reed van de Turmac-maatschappij, komende van het Scharloo. Een botsing was niet te vermijden. De linkerdeur van de luxe-wagen werd getorpedeerd en bekwam een gat. De driewieler van bakkerij Land man op de Laat werd eveneens eenigs- zins beschadigd, evenwel niet ernstig. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de driewieler de auto, die van rechts kwam, geen voorrang verleende. OPLICHTER GEVAT. Door de Bergensche politie is de 24-jarige L. S. uit Rotterdam, die zich in de laatste weken in een tiental plaatsen heeft schuldig gemaakt aan oplichting en verduistering, in het Huis van Bewaring ingesloten. Zoo ook wist hij een pensionhouder in deze gemeente op te lichten voor 40. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. In dezen korten tyd wist hij een tweetal automobielen, ongeveer tien rijwielen, een radiotoestel, belichtingsmeters enz. van eigenaar te doen verwisselen. KINDEREN OP DE RAILS. Waar waren de ouders? Gistermiddag 12.26 moest tramtrein 54, komende vanuit de richting Bergen, plotse ling stoppen, omdat twee kinderen van naar schatting 2 jaar op de spoorlijn tusschen de rails aan het spelen waren, ver van de bebouwde kom nabij Oostdorp. Door krachtig remmen wist de machinist de tram tot stilstand te brengen, juist toen één der kinderen vlak voor de locomotief stond. De politie van Bergen, die van een en ander in kennis werd gesteld door den machinist, nam de kinderen in bescherming, daar de ouders niet bekend waren. DE KAASMARKT. Er was heden 110.000 K.G. kaas en er werd voor de fabriekskaas 24.50 en voor de boeren commissiekaas 26 betaald. Wij hebben gister een en ander mede gedeeld over de ongerustheid onder kaas handelaren over den invoer naar België. Men vreest in handelskringen hier ter stede blijkbaar niet dat België als land van zuivelbereiding zelf op den voorgrond zou willen treden. België is nooit een land van den zuivel geweest en zal voor kaas wel op het bui tenland aangewezen blijven. In verband met de loopende geruchten hebben de handelaren zich heden tot Antwerpen en Brussel gewend en men heeft de geruststellende mededeeling ge kregen dat de gister gezonden kaas nog wordt doorgelaten. De in België te nemen maatregelen blij ken waarschijnlijk alleen gericht tegen den wilden handel, tegen de vrachtauto's van opkoopers, die als het ware met de van Holland meegebrachte kaas langs de deuren gaan venten. De invoerlicenten worden vanuit België aan de erkende handelaren gegeven. Men zou daarbij evenwel vaststellen, dat niet minder dan 400 kilo tegelijk voor uitvoer in aanmerking kan komen, waardoor de kleine en wilde handel vanzelf wordt uit geschakeld. Eenige vrees voor van Belgische zijde te treffen maatregelei scheen er heden op de markt niet te bestaan. Integendeel was de vraag groot en werd er met 24.50 heden voor de fabriekskaas een bijzonder hooge prijs geboden. NIEUWE BUGEMEESTER BENOEMD. Bij koninklijk besluit van 14 September is, met ingang van 1 October a.s., benoemd tot burgemeester der gemeente Anna- Paulowna mr. M. Th. Mijnlieff. De nieuwbenoemde burgemeester werd 21 Augustus 1902 te 's-Gravenhage gebo ren. De heer Mijnlieff is thans advocaat en procureur in Dordrecht en tevens rechter- plaatsvervanger in de rechtbank aldaar. AUTO IN DE SLOOT. Twee licht gewonden. Hedenmiddag plm. 12 uur kwam bij Veenhuizen een Friesche luxe auto uit Sneek den Tolweg afgereden. Door plaatse lijke onbekendheid kon de bocht niet spoedig genoeg genomen worden, zoodat de auto hals over kop in de sloot geraakte. Van de 4 inzittenoe heeren liepen hierbij twee lichte verwondingen op. Zy konden met de anderen, nadat door dokter Zwar- teveen eerste hulp was verleend met een plaatselijke auto naar Sneek worden ver voerd. 8 O TOBER. Evenals andere jaren zal de Spoorstraat met 8 October wederom worden verlicht en versierd. Tevens zullen bij de winkeliers daar woonachtig letters worden geplaatst, welke tezamen een slagzin vormen, aan welker oplossing fraaie prijzen beschikbaar wor den gesteld. De medewerking van velen maakt het mogelijk dit jaar eens bijzonder goed uit te komen. EEN VAKSCHOOL VOOR KAPPERS EN KAPSTERS. Men schrijft ons: De Nederlandsche kappersbond heeft het plan in Alkmaar een vakschool te openen. Zij die reeds in het vak werkzaam zijn, misschien ongeveer één jaar, kunnen aan deze lessen deelnemen. De hofkapper A. Oltholf te Amsterdam is de algemeene direc teur van deze scholen en diens reputatie is voldoende waarborg voor de deugdelijkheid van het onderricht. Inschrijving moet geschieden bij den heer A. de Jonge, Straatweg 42. 2 Sept. Henlein ontmoet Hitier te Berchtesgaden. 4 Sept. Fransche militaire maatregelen verloven ingetrokken. 5 Sept. De Tsjechische regeering doet verdere concessie. 7 Sept. Henlein onderbreekt de be sprekingen met Praag. 9 Sept. Activiteit der Britsche admira liteit. 10 Sept. Göring's rede te Neurenberg felle aanval op Praag. 12 Sept. Hitler's rede te Neurenberg. 13 Sept. Onlusten in Tsjecho-Slowakye Ultimatum van Henlein c.s. 14 Sept. Chamberlain wil Hitier bezoe ken. 15 Sept. Hitier ontvangt Chamberlain op Berchtesgaden. 16 Sept Wat zullen de komende dagen ons brengen? Wij houden u op de hoogte van dag tot dag, van uur tot uur met het allerlaatste nieuws. Het nieuwe kwartaal gaat 1 October in. Wie zich thans als kwartaailezer opgeeft, ontvangt de courant tot dien datum ALKMAARSCHE COURANT 2.— per kwartaal, 2.50 fr. p. post. GEHEEL NIEUW PRODUCT DOOR COURANTENRECLAME IN EEN JAAR TIJDS AAN DEN SPITS. Onlangs werd in een Amerikaansche Staat een geheel nieuw merk auto smeerolie gelanceerd uitsluitend met behulp van courantenreclame. Ondanks het feit dat de concurrentie op dit gebied zeer fel is, werd het binnen één jaar het meest gevraagde merk! Alweer een bewijs, dat een deskun dig opgebouwde reclame-campagne voor een g o e d product incouran- ten gevoerd, móét slagen. fxooinciaal Uieuws 14 September jubeldag voor de Hervormde gemeente. De Hervormde kerk stond Woensdag 14 September wel in het middelpunt van de belangstelling en dit niettegenstaande een schietfestyn en een vergadering van den Forensenbond. Vele gemeenteleden hadden van de uit- noodiging om de opening van hetvereeni- gingslokaal bij te wonen, gebruik gemaakt. Na bezichtiging van het keurig leerde en gestoffeerde en mooi veriichte lokaal, dat voor deze gelegenheid met vel bloemen was versierd, verzamelde men zich in het kerkgebouw, waar na een «emeen- schappelüken zang de pres.kerkvoogd, de heerP. van der Goes, de aanwezigen welkom heette Een extra woord richtte spr. tot den AbSSe, die het CI..S Be.luu, uit Haarlem vertegenwoordigde en tot den heer van Diapen, gemeente-architect. En les best heette spr. den burgemeester welkom. Spr. gaf vervolgens een overzicht van voorgeschiedenis, die tenslotte tot den bouw van dit lokaal hebben geleid en die oorzaak was, dat ook de kerkekamer onder handen werd genomen. Hy bracht dank aan de velen, die zich hebben ingespannen om de verbouwing financiëel mogelijk te maken. Zijn bijzonderen dank sprak hy nog uit aan den heer Koch, die geheel belangeloos de leiding by de restauratie-werkzaamheden op zich had genomen. Na de rede van ds. van Poelgeest, die sprak naar aanleiding van Phil. 4 4 was er gelegenheid een woordje te spreken. Als eerste spreker kwam de burgemeester, die de Herv. gem. geluk wenschte met deze aanwinst. Daarna deed hij de verblijdende mededeeling, dat hij na een gedachten wisse ling met den pres.kerkvoogd en later met het heele college van kerkvoogden opdracht had gegeven de ketting van de klok te nemen, waardoor weer evenals dat nu al zoovele jaren het geval is, de klok bij kerk diensten enz. geluid mag worden. Alle kwes ties waren nu opgelost, aldus de burge meester en een tijdperk van vrede was inge luid. Daarna bracht de heer Abercrombie de gelukwenschen van het Class.bestuur over, mevr. Bokelman bood namens de dames- kransen een spiegel aan, een kerkeraadslid gevoelde behoefte ook namens den kerke- raad den burgemeester te danken voor zijn royale houding, den heer van der Goes voor zijn vele werk en den oud-kerkvoogd Dries- sen voor het vele ook in verband met deze restauratie verrichte werk. Nadat mevr. WestendorpBoerma een stukje had voorgelezen, de heeren Joor en Groot eenige nummers voor viool en orgel hadden ten beste gegeven en de Meisjesclub een paar liederen had ten gehoore gebracht, beklom ds. van Poelgeest nogmaals den kansel om een slotwoord te spreken. Na den Avondzang verlieten de aanwezigen het kerkgebouw en bleef men nog geruimen tijd bijeen in het nieuwe lokaal, waar al spoedig een prettige geest heerschte. Het was al over twaalven, toen de laatsten naar huis gingen. De koster en zyn vrouw, die hun afdeeling ook keurig verzorgd had den, deden voor het laatst een rondgang. De vele lichten gingen uit en het dubbele feest voor onze hervormde gemeente behoorde weer tot het verleden. BLOEMBOLLENVEILING „WEST-FRIESLAND". Eerste plantgoedveiling. De eerste veiling van plantgoed werd gis ter gehouden. Aangevoerd waren ongeveer 600 nummers. Kwaliteit was niet best. Er werd veel gekocht voor de verplichte inle vering. Goede partyen vonden wel belang stelling, vooral voor de betere soorten. Grondverkoop. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de prijzen by de Woensdagavond gehouden verkooping van diverse perceelen land van wijlen de wed. Tromp gemiddeld niet 60 maar 53 per snees waren. Mond- en klauwzeer. Aangifte van mond- en klauwzeer ge schiedde door de veehouders P. Konijn en J. Tamis. Goed afgeloopen Dinsdagmiddag had het dochtertje van bakker S. Klaver het ongeluk in de sluis bi het Verlaat te vallen. De moeder was het eerste bij, doch kon het kind niet redden. Het mocht aan Coba en Matje Koop- mans gelukken om het kind behouden op het drooge te brengen. Vanzelfsprekend was de moeder over stuur en het heeft wel eenige uren geduurd, voor zy weer tot rust kwam. De Ouden van Dagen op reis. Woensdag vond weer de jaarlyksche tocht van de ouden van dagen plaats. acht uur werd met een tweetal H.A.B bussen de tocht aangevangen. Allereerst werd langs den nieuwen weg van het Geest- merambacht over Schoorl naar Bergen ge reden, waar een wandeling in de prachtige bosschen werd gemaakt. In de groote van Duinvermaak werd daarna een kop fie met koek genuttigd. Toen ging het v der en was de reis naar Volendam, waar hotel van Diepen geluncht werd. Een werd afgehuurd en een overtochtje i Marken viel buitengewoon in den smaak. Er werd heerlijk rondgekeken in een Marker binnenhuisje en een wandeling over eiland gemaakt. Door de oudjes werd a gewinkeld. Terug in Volendam, werd thee gebruikt en zou een wandeling i Volendam worden gemaakt, maar hier ge lige hal kof ver in boot naar het druk de door be o—maai mer ue- gon de regen spelbreker te worden. Echter hierdoor werd de feestvreugde niet u«5v ver stoord. Toen werd weer in de bus gestapt OM A 1 rmnriH 1TN uc uua ge; en naar Alkmaar gereden. Daar werden enkele bezienswaardigheden bezocht en nog tot Hket&etidk Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidoostelijke wind; toenemende bewol- king; weinig of geen regen; later in het westen toenemende kans op regen; aan- vankelijk weinig verandering in tempera, tuur; later zachter. De luchtdruk bleef gisteren den gehee- len dag in onze omgeving, in Scandinavië en in centraal-Europa sterk stijgende. De oceaandepressie kwam naderbij en begint het weer in Ierland, te beïnvloeden. Aldaar en in Schotland zyn de barometers regel- matig dalende. Ook op de Noorsche'zeQ kwam een depressie tot ontwikkeling. Op IJsland blijft de luchtdruk echter hoog. Het gevolg dezer luchtdrukveranderingen is, dat de wind in onze omgeving naar zuidwest kromp en nog verder krimpen zal. Op het geheele vasteland en in Engeland was de nacht zeer koud en was de och- tendtemperatuur veel onder normaal, het meest in zuidwest-Duitschland, waar de af- wijking tot negen graden bedraagt (Frank fort). Het oude regenfront passeerde giste- ren de Alpen en drong in zuidoost-Frank- rijk door. Er werden gisteren In 'die omge ving onweders gemeld en te Zürich viel 26 m.m. regen en te Lyon overdag 21 m.m. De oceaandepressie bracht in den nacht 19 m.m. regen te Blacksod op de westkust van Ierland. De ouce polaire depressie, die in het verre noordoosten nog terug te vinden is, gaf nog 25 m.m. regen te Vardö. In onze omgeving zal het weer aanvanke lijk nog beheerscht blijven door het con tinentale gebied van hoogen luchtdruk, doch na niet te langen tijd zal de bewol king gaan toenemen en de temperatuurbij voortdurend krimpenden wind wat zachter worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.45 uur tot 6.06 uur licht op. le klasse coupeur ▼oor maatwork en prima confectie. slot volgde een uitgebreid diner in Vtlk'i lunchroom. Na het diner nam de heer van Zoonep het woord om de feestgenooten toe te sprewm. Veld wachter, woning. De bouw van de veldwachterswoning gaat thans definitief door, daar van den commissaris van de koningin bericht werd ontvangen, dat tegen den bouw van deze woning geen bezwaar bestaat De konijnen verdwenen. Door stelselmatige uitroeiing zijn de ko nijnen uit de duinen van het Provinciaal Landgoed grootendeels verdwenen. Het lnat" ste jaarverslag van het Provinciaal Water leidingbedrijf meldt, dat hierdoor reeds veel minder stuifgaten zijn ontstaan, zoodat het onderhoud der duinen minder zorg eischte. Voor de Egmondsche „wildhandelaarV is dé „handel" intusschen heel wat minder lucratief geworden. Controle-comm. bouwbedrijven. Ter controle op de naleving van het lan delijk collectief contract in de bouwvak ken is een commissie ingesteld voor Egmond aan Zee, Egmond aan den Hoef en Egmond- Binnen. Namens de werkgevers hebben hierin zitting genomen de heeren J. Rosing te Egmond aan den Hoef en A. Wijker en Th. de Graaff te Egmond aan Zee. Voor de werknemers werden als leden aangewezen de heeren J. Wittebrood te Egmond aan den Hoef (R.K. bond St. Joseph), S. Blok en C. Dekker te Egmond aan Zee (resp. Oud-R-K» bond en Alg. Ned. Bouwvakarbeidersbond). Alle bouwvakarbeiders ln de drie Egmon- den zullen voortaan een vacantiebonboekje moeten hebben. De georganiseerde werkge vers moeten hierin elke week een bon plak ken ter waarde van minstens f 0.25 en hoog stens 0.90, naar gelang van het uurloon, dat varieert van 11 tot 50 cent. Voor vol wassen vakarbeiders bedraagt het uurloon in de Egmonden 47 cent en zal dus f 0.90 geplakt moeten worden. Voor opperlieden, grondwerkers en betonwerker-opperman is het uurloon 37 cent en de vacantiebon 0.70. Degenen, die minder dan 11 cent per uur verdienen, ontvangen geen vacantiebon, doch aan hen worden de feestdagen door betaald. Het is voortaan uitgesloten, dat Iemand werk krijgt, tenzij zijn vacantiebonboekje is bijgeplakt of bij werkloosheid is afge stempeld. Mond en klauwzeer. By den veehouder G. G. aan den Kogen- dijk heeft zich een geval van mond- en klauwzeer onder het vee voorgedaan. Dit is het eerste geval in deze gemeente. Hoofdprijs verloting- De hoofdprijs van de verloting, georga- mseerd door de afd. Zijpe en OmstTekcn van e Holl, Mij. van Landbouw, is gewonnen door den heer L. K. Vader te Stolpen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2