E WIND BLAAST. ^Binnenland ÜeuUCetoa ïRudiopcogcattww ©®9®@«ns(§, De heidemaatschappij vergaderde. Veel goed werk verricht. Officieele proeftocht van de „Noordam". De overdracht van het schip. 's KEUKEHSTROOPó^w"^/ 8 8 Verkeersongelukken Nederlandsche auto in België verongelukt. Eén doode, één gewonde. 2 TWEEDE BLAD. Gistermiddag hield in de Diergaarde te Rotterdam de Nederlandsche Heide- Maatschappy haar vijftigste drukbe zochte algemeene vergadering. De voorzitter, mr. J. C. A. M, van de Mortel, noemde in zijn welkomstwoord speciaal den minister van Sociale Zaken, mr. C. P. M. Romme, die deze' vergaderingen bijwoonde. Hij uitte in zijn openingsrede zijn blijdschap, dat het departement van minister Romme veel gebruik gemaakt heeft van de Nederlandsche Heidemaatschappij als deskundige by werkverschaffing. Spr. herdacht den overleden voorzitter der maat schappij, den heer Lovink. Vervolgens ging hy het werk na, door de Heidemaatschappij in Zuidholland verricht. De opleving, welke het vorig jaar op het platteland viel waar te nemen, heeft zoo zeide spr. voorts niet van beteekenis doorgewerkt. Dat desniettemin de koop- zoowel als pachtprijzen van landerijen vrij sterk stijgen, wijst er wel op, dat de behoefte aan cultuurgrond in ons land zeer groot is. Vele jonge boeren staan gereed zelf een bedrijf te beginnen. Het overweldigende aanbod van boeren, die in den Wieringer- meerpolder willen beginnen, is daar ook een symptoom van. Dit wettigt dan ook de verwachting, dat alles gedaan zal worden, wat mogelijk is, om de oppervlakte cultuur grond in ons land uit te breiden. De nieuwe ruilverkavelingswet is bereids aan genomen. Deze zal ongetwijfeld veel goeds tot stand kunnen brengen. Daarnaast blijven toch nog groote oppervlakten grond, die voor cultuur geschikt zijn, te bewerken. In een tijd van groote werkloosheid, waaronder wij nog altijd gebukt gaan, is hier nog voor zeer velen veel en nuttig werk te verrichten. Ten slotte releveerde spreker twee jubilea, het vijftig-jarig bestaan der Heide-Maat- schappij en het veertigjarig bestaan van de hoofdafdeeling fruitteelt en hij sprak zijn blijdschap uit over het toenemend ledental. Mededeelingen van den directeur. Vervolgens werd de directeur der Neder landsche Heide Maatschappij, ir. J. P. van Lonkhuyzen, in de gelegenheid gesteld om nog enkele mededeelingen toe te voegen aan het reeds gepubliceerde jaarverslag. Verleden jaar kon hij met blijdschap ver melden, dat de houtprijzen, vooral van ons dennenhout, beter werden, doch deze zeer noodzakelijke verbetering heeft zich helaas niet voortgezet, zoodat de boschbouw nog in afwachting blijft van hetgeen toch uiteinde lijk moet komen. Er zyn wel allerlei verschijnselen, die den moed in een betere toekomst ver levendigen. Wordt eenerzij ds het hout door allerlei andere materialen verdron gen, anderzijds vindt het ook wel nieuwe of verbeterde toepassingen. Verheugend is het ook, dat de goede kwaliteiten van ons inlandsche hout den laatsten tijd weer naar voren komen. Ieder, die op de laatste agrarische jaar beurs te Utrecht de inzending van inlandsch hout heeft gezien, aan welke inzending ook de Nederlandsche Heide Maatschappij krach tig heeft medegewerkt, zal hebben waarge nomen, dat velen toch wel verbaasd gestaan hebben, dat onze bosschen dat alles voort brengen. Tot blijdschap stemt het ook, dat aan het particuliere boschbezit thans meer aandacht wordt geschonken als object voor werkver schaffing. Zonder twijfel kan in deze nog heel wat worden gedaan. De ontginning van heide- tot bouw- en grasland en het maken van cultuurland van uitgeveende plassen, zoomede de verbete ring van bestaand cultuurland, is ook in het afgeloopen jaar weer met kracht ter hand genomen, dank zij vooral de werkverschaf fing. Aan de groote behoefte, welke in ons land bestaat aan uitbreiding van woon- en werkgelegenheid voor onzen landbouw, kon daardoor eeyigszins voldaan worden. Fruitcultuur. De heer R, Lijsten wees er in zijn rede over beter Nederlandsch fruit op, dat de fruitteelt een der weinig onderdeelen van de bodemcultuur is, welke zich in de crisis jaren zonder directen steun hebben weten staande te houden. De invloed van den import van het goede Amerikaansche product dwong de fruittelers de kwaliteit van het Nederlandsche fruit op te voeren. Zal de fruitteelt een loonend bedrijf blijven, dan zal meer dan tot nu toe rekening moeten worden gehouden met de eischen van den consument in eigen land. Het goede product moet gestandariseerd worden en als een merkartikel in den handel worden gebracht. In sorteering en verpakking moet gelijkvormigheid komen. Het bestuur der Nederlandsche Heide maatschappij heeft nu het merk „beter Nederlandsch fruit" doen ontwerpen en laten patenteeren. Dit merk waarborgt, dat het daaronder geleverde fruit volgens bepaalde voor schriften is gesorteerd en evenueel verpakt en voldoet aan de eischen, welke aan goed fruit mogen worden gesteld. Dit gepatenteerde merk is in de toekomst voor een ieder beschikbaar onder voor waarde, dat o.m. aan de door de Neder landsche Heide Maatschappij te stellen eischen ten opzichte van sorteering en ver pakking wordt voldaan. De vergadering werd hierop gesloten. Gisteren heeft het m.s. „Noordam" zijn officiëelen proeftocht gemaakt en tijdens deze vaart is het schip door de bouwers aan de reeders overgedragen. Gm kwart voor tien vertrok de Noordam, met ongeveer 125 passagiers aan boord, van de Wilhelminakade om den Nieuwen Water weg af te varen. Buitengaats, om kwart voor één, verzamel den allen zich op het achterdek om getuige te zijn van het inhalen van de vlag van de machinefabriek en scheepswerf P. Smit Jr. te Rotterdam, die het schip gebouwd heeft en het hijschen van de vlag van de Holland- Amerika lyn, die tot den bouw opdracht gaf. Daarna vereenigden allen zich aan de lunch in de eetzaal. Hier waren o.m. bijeen de president-commissaris van de Holland- Amerika lijn met de beide directeuren van deze maatschappij. Aan de lunch sprak o.m. ir. J. B. Giljam, die namens de machinefabriek en scheeps werf P. Smit Jr. zijn groote voldoening uitte, dat de bouw van dit schip aan deze maat schappij is toevertrouwd. Helaas, aldus spr., is de nieuwbouw thans in ons land beperkt en het is te hopen, dat de normale verhoudingen in Europa zullen terugkeeren, opdat ons land weer mét het buitenland zal kunnen concurreeren. Spr. wees er op, dat dit schip aan de nieuwste eischen voldoet en bracht dank voor de on dervonden samenwerking van den tech- nischen dienst van de H.A.L., de architecten en de onderleveranciers. „Moge het schip een gelukkige vaart hebben". Hartelijke woorden van dank sprak de directeur van de H.A.L. tot allen, die aan den bouw hebben medegewerkt en hij be sloot met den wensch, dat de werf (P. Smit Jr.) nog vele schepen aan de Nederlandsche koopvaardij zal toevoegen, even geslaagd als dit schip. Tegen 5 uur kwam de Nieuw-Amsterdam, gemeerd voor de Wilhelminakade, in het zicht en even later koos de „Noordam" lig plaats achter het vlaggeschip van de Hol- land-Amerika lijn. De officiëele proeftocht was geëindigd. BELANGRIJKE SCHENKING AAN HET RIJK. Nieuwe vleugel met schilderijen. Gistermiddag heeft in de Gobelinzaal van het Rijksmuseuem „Twenthe" te Enschedé de overdracht aan het Rijk plaats gehad van den nieuwen vleugel met de daarin ge plaatste schilderijen. Deze vleugel met de D Door DONN BYRNE. Uit het Engelach door J. van P 38) Versuft keek hij naar beneden naar de saamgeklemde handen en een plotselinge vechtrazernij kwam over hem iets vree- selijks, onheilspellends, kils. Zijn vrije han den grepen den pink van den Syriër en trokken, rukten, bogen, scheurdenhij wilde dien vinger van de hand rukken scheuren als zijde! Hij voelde de groote ar men om hem heen trillen, onzeker wor den... trekken! trekken! Met een zacht gekerm als van een hond liet de,worstelaar los.... wreef zijn vinger een oogenblik als een kind, dat zich be zeerd heeftopende en sloot de hand, keek bezorgdGroote golven lucht kwa men in Shane's borst, zijn knieën waren slapDe Syriër liep een oogenblik rond, denkend, ontstemd Hij was nu ernstig Plotseling schoot hij naar voren! Maar sneller dan Ahmed's' aanval was gedachte en herinnering vaan een dag in Nagasaki, aan een kleinen bruinen glim lachenden Japanner en een grooten, dom- men zeeman, aan de beleefde uitlegging in pidgin-englisch van den glimlachenden Ja panner Met geluk en juiste berekening kon hij het klaarspelen! Snel, maar niet te snel en met een koel hoofd. 'De handen, geoefend in het hanteeren van talies, grepen Ahmed's polsen, terwijl deze aanviel. Shane's rechterbeen werd uit gestoken, de voet ferm neergeplant; ach terover viel hij, zijn been gestrekt, de han den trekkend! Boven hem zweefde Ahmed's groote Ichaam, in groteske slingering. Een oogenblik een bliksemstraalkreten van verschrikte Syriërs, paniek van voe ten daarop een val, een geweldige val Een lang hé! van de rillende, verschrikte menigteeen Fransch soldaat, die mom pelt: „Cré nom de nom de nom de Jésus Chri!" Hij krabbelde overeind, streek met de hand over zijn gelaatdie hand was nut en zijn gelaat was als de lijzijde van het dek van een vlietend jacht drijfnat. Een paar voet van hem af verdrongen zich Sy riërs en Franschen om iets de korpo raal wrong Shane's armen in zijn jasmou wen, drukte hem zijn hoed in de handen. „Courez donc, le citoyen.'. Vooruit, loop weg... Ga!" „Is hy dood?" „Neen, niet dood maar ga heen hij zal nooit weer worstelen Vite, alors!" Hij duwde hem de straat in. „Maar „Vooruit! Wij kunnen wel voor ons zelf zorgen!" Hij duwde hem ruw voor zich uit. Shane wankelde, liep, rende een eind Achter hem, een paar huizenblokken verder, een schilderijen is een schenking van den eei G. J. van Heek Jr. De minister van ondei- wys, kunsten en wetenschappen, was vooi- nemens deze plechtigheid bij te wonen, maar op het laatste oogenblik was hij wegens dringende regeeringsaange- legenheden verhinderd. De minister weid vertegenwoordigd door het hoofd van de afdeeling kunsten en wetenschappen van zyn departement, den heer P. Visser. De directeur van het Rijksmuseum, „Twenthe", de heer J. H. van Heek, sprak een welkomstwoord en schetste de beteeke nis van de schenking. Daarna heeft de heer G. J. van Heek Jr. den vleugel en de schilderyen aan het Rijk overgedragen. Vervolgens heeft de heer Visser het woord gevoerd, die wees op de daad van bij zonderen burgerzin van den heer van Heek, welke door de regeering op hoogen prijs is geschat. Spr. deelde mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd den heer G. J. van Heek Jr. te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. In den nieuwen vleugel zijn vele schil derijen van beroemde dierenschilders onder gebracht. MOND- EN KLAUWZEER IN ZUIDHOLLAND. In de geheele provincie Zuidholland blijft het mond- en klauwzeer zich nog steeds verder epidemisch uitbreiden. In het Westland en Pijnacker met omge ving worden dagelijks nieuwe gevallen ge constateerd. Het destructiebedrijf te Schie dam, de N.V. Gekro, welks rayon de provin ciën Zuidholland, Utrecht en gedeeltelijk Gelderland omvat, heeft druk werk met het vernietigen der cadavers. In de gemeente Pijnacker zijn momenteel 183 aangiften ge daan. Ruim 4000 stuks vee zijn hier door de gevreesde besmettelijke ziekte aangetast. Te Maasland heerscht, naast het mond en klauwzeer, nog de besmettelijke vlek ziekte, waaraan thans ongeveer twintig varkens zijn gestorven. De veehouders worden wel zwaar getrof fen, aangezien de veestapels zich ternau wernood hersteld hadden van de vorige mond- en klauwzeer-epidemie. De schade in de veehouderijbedrijven beloopt in de duizenden guldens en neemt met den dag toe. TWINTIG JAAR VAKOPLEIDING VOOR PALESTINA. Veel en nuttig werkt verricht. Dezer dagen herdenkt de Vereeniging tot vakopleiding van Palestinapioniers haar twintigjarig bestaan. De vereeniging dankt haar ontstaan aan de bekende Balfour-declaratie van 1917, de verklaring van de Engelsche regeering waarbij zij den joden toestond, in Palestina een eigen nationaal tehuis te vestigen en de verklaring die eigenlijk de grondslag werd voor het latere s Palestina-mandaat. Een Joodsche boerenstand, noodig voor kolonisatie in Palestina, bestond-.nauwelijks, evenals het geheele Joodsche land moest ook die bevolkingsgroep worden opgebouwd. De vereeniging heeft van den aanvang af de methode toegepast van individueele plaatsingen, dat wil zeggen: van plaatsing van één, een enkele maal twee, leerling (en) by een boer, niet van opleiding in groeps verband. Aanvankelijk waren de leerlingen der vereeniging hoofdzakelijk uit Rusland, Po len, Roemenië afkomstig; van het begin af aan hebben zich echter ook Nederlanders voor het werk in Palestina onder leiding van de vereeniging bekwaamd. De opleiding duurt tenminste twee jaar en dien tijd brengt de leerling meestal bij twee verschillende „leer-boerderij en", of bazen of fabrieken door; deze plaatsen wor den uiteraard met zorg gekozen, waarbij met capaciteiten en ook met mentaliteit der pupillen wordt rekening gehouden. Naast de practische opleiding staat de theorie. De leerlingen volgen verschillende cursussen, onder meer de van rijkswege ge geven avond- en andere cursussen in land bouw, tuinbouw, zuivelbereiding; ook vak scholen. De meisjes volgen onder meer cur sussen in koken, dieet en voedingsleer. De vereeniging heeft met haar werk reeds groot succes geboekt. Verschillende van haar pupillen zijn in Palestina in leidende func ties geplaatst, b.v. bij de groote coöpera tieve zuivelfabrieken en de groote land bouwkolonies, evenals in de regeerings- onheilspellend gezoem. Hij liep hard door iemand schreeuwde. Ma hala ja ma hala kobal en Nosara Hoe heerlijk, o, hoe heerlijk de Christenen te doodenHet knallen van een ge weer tumultde lange Moslemsche krijgszangtwee geweerschotenA nous, les Frangais A nous, la Legion!" Een walging, een groote zwakte, een die pe minachting voor zichzelf, kwamen over hem in de boot, die hem naar zijn schiü voerde... Oh! hij had gevochten met en bijna gedood misschien wel gedood 'n man om persoonlijken haat! Een schouw spel voor ezeldrijvers en het uitvaagsel van Fransche steden! Hij strompelde de val reep op, waar de matrozen hem opvingen. De stuurman kwam aangeloopen: „Iets niet in orde, kapitein? U ziet er uit als een geest!" „Neen, niets. Allen aan boord? Alles klaar? Wind in de zeilen? Ankerketting op en neer! Goed zoo! Doorhieuwen!" XII. „Arif Bey, waar is mijn vrouw? Ik kom in Beiroet terug en ik vind mijn huis ver laten en myn bedienden verdwenen. Waar is Fenzile? Is zij hier?" „Neen, mijn zoon. Ik wensche, dat zij er ware „Waar is zij dan heen gegaan? Met wien?" „Trebizonde, Stamboel, Cairo, ik weet niet waarheen". „Met wien?" „Met maak je daar geen "zorg over, mijn zoon. Vergeet haar!" „Met wien? Ik moet het weten!" ©O© Zaterdag 17 September. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.— VPRO-morgenwyding. 10.20 Progr. voor arbeiders in de continubedr. 12.-1.45 Gr.pl. 2.— Uw toekomst ligt op de avondschool, causerie. 2.20 Esmeralda. 3.Rep. 3.30 Gr.pl. 4,Toespraak: De AJC de monstreert. 4.10 Gr.pl. 4.30 Espe- ranto-uitz. 4.505.Gr.pl. 5.05 Viool en piano. 5.30 Filmland. 6. Orgelspel. 6.30 Gr.pl. 7.10 Politiële radiojournaal. (7.30 VPRO: Bybel- vertellingen). 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 Voor het Spaansche kind. 9.15 VARA-orkest, mmv. solist. 9.50 Toespraak. 10.ANP-ber. 10.05 Verv. concert. 10.30 Fantasia en Esmeralda en solisten. 11.3012. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 301,5 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO- orkest. (1.—1.20 Gr.pl. 1.15 Ber.) 2,Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gr.pl. 3.— Kinderuur. 4.— KRO- melodisten mmv. solist. (4.455. Gr.pl.) 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gr.pl. 7.—Ber. 7.15 Gezellenwerk inderdaad van onze tyd, causerie. 7.35 Act. aetherflitsen. 8.— ANP- ber., mededecinten. 8.15 Over peinzing met muz. omlijsting. 8.35 KRO-orkest. 9.— De KRO-melo- disten en solisten. 10.KRO- Boys, mmv. 'olist. 10.30 ANP-ber. 10.40 Sportrevue. 10.5512,-y Gra mofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC- Wels-orkest, mmv. solist. 12.20 Or gelspel. 12.50 G .pl. 1.20 B. Howell en zijn orkest. 2.27 Orgelspel. 2.50 John Reynder's o:'.est. 3.40 Gr.pL 4.20 Het Arthur Dulsy Kwintet. 4.50 Rep. 5.20 Mantovani en zyn dansorkest. 6.20 Ber. 6.50 Sportpr. 7.05 BBC-orkest. 7.50 Orgelspel en zang. 8.20 BBC-Revue-koor, BBC- Variété-orkest en solisten. 9.20 Victor Silvester en zyn dansorkest. 10.Ber. 10.25 BBC-theaterorkest en solist. 11.2012.20 B. Cotton en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gr.pl. 12.35 Giardino- orkest. 2.20 Gr.pl. 3.20 Pianovoor dracht. 4.10, 6.10 en 7.20 Gr.pl. 8.35 Pianovoordr, 8.50 Radiotoonqel. 9.30 Variété-progr. 10.25 Symph.- concert. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Omroepschrammelensemble. 8.50 Het Danziger Landesorkest. 12.20 Fabrieksorkest. 1.35 Het NS-Toon- kunstenaarsorkest. 2.30 Gr.pL 4.20 Omroeporkest en -koor en solis ten. 6.30 Concert. 7.20 Omroep orkest, -koor en solisten. 8.30 Om roeporkest en solisten. 10.35 Gr.pL 10.50 Omroepdansorkest en solis ten. 12.20 Omroep-Amusements- orkest. 1.20—3.20 Omroeporkest en -kleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50 Gr.pl. 2.20 Zang. 2.50— 3.20 Gr.pL 4.20 Omroepdansorkest. 5.05 Viool en piano. 6.20 Omroep orkest en soliste. 8.20 Omroep dansorkest. 9.20 en 10.30 Omroep- symph.-orkest en solist. 10.50 Gr. pl. 11.2012.20 Dansmuziek (gr. pl.) 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en I.30 Omroepkleinorkest. 1.50 Gr.pL 3.20 M. Burton's musette-ensemble. 3.35 Zang. 3.50 Verv. van 3.20 4.05 Pianovoordr. 4.20 en 5.10 Gr.pL 5.35 en 6.Omroepsaloncrkest. 6.35 Omroepkleinorkest. 7.35 en 8.20 Gr.pL 8.50 Radiotooneel. 10.Gr. pl. 10.30 J. Omer en zyn orkest. II.20—12.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M 8.20 Ber. 8.30 Gr.pL 10.20 Ber. 10.50 Viool en viola. 11.05 Ber. 11.20 Gr.pL 1.—2.10 Nachtconcert (gr.pl.) (1.15—1.26 Tijdsein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Parijs Radio 10.20—11.05, Radio PTT Nord 11.05—12.20, Brussel VI. 12.20 —14.20, Keulen 14.20—15.50, Brus sel Fr. 15.50—17.—, Keulen 17.— 22.20, Brussel VL 22.20—23.20. Pa rijs 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.35, Droitwich 12.35—17.— Lond. Reg. 17.—24. Lijn 5: Diversen. proefstations voor bebossching, ontginning enz. De verbetering van den Palestynschen veestapel is voor een groot deel verricht door in Holland opgeleide pioniers. Tot het eind van 1936 zyn door de ver eeniging opgeleid en naar Palestina uitge zonden: ruim 500 jonge mannen en vrouwen, waarvan 465 jongens en 124 meisjes een vol ledige opleiding kregen in het gemengde boerenbedrijf. In 1937 zijn voorts naar Palestina vertrok- ben: 44 pioniers, waarvan 8 meisjes, 31 jon gens in hoofdzaak in de boerderij en 9,jon gens in ambachten opgeleid. Op dit oogenblik heeft de vereeniging 149 jonge menschen in opleiding, waarvan 45 Nederlanders, 59 Duitschers, 20 Oosten rijkers, 6 Hongaren, 4 Roemenen, 8 Polen, 4 Tsjechen en 3 staat-loozen. In België op den straatweg tusschen Antwerpen en Turnhout is in den afge loopen nacht omstreeks vyf uur te Westmalle, ter hoogte van het Trappis- tenklooster, een Nederlandsche auto, bestuurd door den 33-jarigen M. de Visser uit de Digpenstraat te Tilburg, die eigenaar is van een taxibedrijf, te gen een boom gebotst waarbij hij op slag werd gedood. „Met... herinner jij je dien worstelaar, dien je verminkte, den worstelaar van Aleppo?" „Met Ahmed Ali? Onmogelijk! Ik heb hem bijna gedood!" „Toch ging zij „Neen, oom, neen; als hij sterk geweest was, had zij het gekund, maar De oude Drusenhoofdman schudde het hoofd, glimlachte in zijn baard 'n zwak ken, bitteren, wijzen glimlach. „Je hebt nooit ziekte met haar doorge maakt, nimmer armoede?" „Neen, nooit ziek, nooit arm geweest". „Juist, hij was ziek en arm, daarom ging zij met hem". „Dan heeft zy hem ook steeds liefgehad" „Neen, zoon Zan, zij had jou lief, totdat je hem versloeg. Het moge haar genoegen gedaan hebben hem voorbij het huis te zien gaan, een beetje te lachen, gevleid te zijn zulk een groote dwaas en -y een kleine vrouw maar zij zou je nimmer verlaten hebben „En toch deed zij het!" ''Ja( na het, «evecht had hy geen vrien den, de Christenen verachtten hem, de Mos- 'e™!r ^attken hem, T* er was geer> stoet Vrinf W» Ir m r°lgde hij UeP °P fcrük- ken. Hy kwam haar deur voorbij en keek en keek wat kon zy anders doen dan naa? buiten komen? Het was haar fout, alles wel beschouwd, en zij was erg weekhartig" „Weekhartig?" „Wist je dat niet?" „Neen, ik heb het nooit geweten". "ZH0Pl,acht te ^hreien, als de bladeren van de boomen vielen... je kende 1e vrouw dus niet heel goed?" Het ongeluk op dezen weg, welke kaars» recht is, moet waarschijnlijk worden toege schreven aan het feit, dat de bestuurder door slaap overmand werd. In den wagen bevond, zich voorts de 32-jarige mej. van de Weyer ,uit Anwerpen. die ernstige verwon dingen opliep. Zy verkeert echter buftëf» levensgevaar. Nadat de eerste hulp v»t5 leend was, is zy naar familie te Turnhout overgebracht. ERNSTIGE AANRIJDING TE GRONINGEN. Gistermiddag is een 64-Jarige sigarenma ker aan den Heerenweg te Groningen, ver moedelijk door eigen onvoorzichtigheid, toen hij, op zyn rijwiel gezeten, plotseling den weg wilde oversteken, door een perso nenauto, bestuurd door een landbouwer uit Scheemda, aangereden. De man liep een schedelbreuk en ver schillende verwondingen op en is in levens gevaarlijken toestand naar het r. k. zieken huis te Groningen overgebracht. AANRIJDING MET DOODELLJK GEVOLG. Gisteravond is in de Paradijslaan te Rot terdam de zestienjarige F. v d. Leeuw uit de Stryenstraat door een vrachtauto, be stuurd door P. J. de H. te Rotterdam, over reden en gedood. De vrachtauto nam de bocht van de Para dijslaan naar den Schuttersweg, toen juist v. d. L„ die op zijn fiets reed, deze bocht wilde passeeren. De jongen raakte onder de vrachtauto en werd zwaar gewond. De G. G. en G. D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolaingel, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. „Neen, niet zoo goed". „Welnu, zy is weggegaan, Zanwaar heen, dat weet men niet en wat er van haar zal worden, weet men ook niet. Het lot is een. blinde kameel, die niet weet, waartegen hy zal stooten. Wy zien hem niet aankomen; slechts als het kwaad ge daan is, zeggen wij: Wij hadden kunnen luisteren naar het gerinkel van zijn bel.;. Ja. men is jong en doet alles en ziet niets. Er is geen mysterie, slechts onwetendheid". „U zegt, dat zij zeer weekhartig was, oom. Ik wst het niet, ik dacht mij haar heel anders „Zoon Zan, het beste zou zijn haar te ver geten in een andere vrouw. Luister, m'n zoon, ik wil je Aziyede ten huwelijk geven, mijn eigen dochter. Zij is even mooi en jonger en niet zoo dwaas als Fenzile". „O, neen, neen!" „Ach, ik kan het je niet kwalijk nemen". „Dat is het niet, Arif Bey, dat is het met. Ik ben u zeer verplicht... voor uw vriendelykheid en uw geduld... ik weet het nieten ik dacht, dat ik bijna alles wist en ben zoo onwetendJa, tot nu toe wist ik zelfs dit niet de zon scheen zoo genoeglyk, ik dacht, dat zoo het leven was Maar ik had Fenzile lief en dat was net, dat aHes zoo wonderlijk maakte... eniefd op de vrouw, die u mij gegeven nadt.. tot over de ooren verliefd, ja,., eenvoudig tot over de ooren". (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6