£22: ^Binnenland Aanbod 35 DERDE BLAD. Het nieuwe wegverkeers- reglement. Alléén tweede handsch goederen. cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). e^befoèr Ajnotc GEMENGD NIEUWS. Glimlach^ Algemeene maximumsnelheids- bepaling van 45 K.M. per uur in bebouwde kommen. Onder dagteekening van 13 September 1938, is gisteren het nieuwe wegenver keersreglement bekend gemaakt bevattende de uitvoeringsbepalingen van de Wegen verkeerswet, welke juist drie jaren geleden, n.L op 13 September 1935, in het Staatsblad verscheen, doch tot nu toe niet in werking kon treden. Thans dient nog de wegenverkeersbe- schikking te worden afgewacht, waarin na dere details van de nieuwe verkeersbepalin- gen zullen worden gegeven. Het geheele samenstel van wet, reglement en beschik king zal op nader te bepalen tijdstip van kracht worden. De volgorde der nieuwe bepalingen is als volgt: 1. In plaats van het nummerbewijs van motorrijtuigen komt een „voertuigbewijs", dat bij een bepaald voertuig behoort en dus bij eventueelen verkoop aan den nieuwen eigenaar overgaat. 2. Voortaan kunnen wegen of weggedeel ten ook voor voetgangers gesloten worden verklaard. 3. Ter vermijding van verwarring met bepalingen betreffende het voorrangswe- genstelsel zal het nieuwe woord „doorrij verbod" worden ingevoerd, inplaats van wat men tot nu toe de „voorrangsregeling" bij smalle weggedeelten noemde (de borden met 2 verticale pijlen). 4. Voorruiten van auto's moeten met in gang van het tijdstip, vallende 2 jaar na de inwerking treding^ van het reglement voor zien zijn van glas van een door den minis ter van Waterstaat goedgekeurde soort (veiligheidsglas). 5. Voertuigen, die een aanhangwagen voortbrengen, moeten een speciaal en bij nacht verlicht kenteeken voeren. 6. Bakfietsen en handwagens mogen voortaan met inbegrip van de lading niet breeder zijn dan 1.50 M. 7. Ook voor bespannen voertuigen wor den maximum maten gegeven betreffende breedte, hoogte en lengte, alsmede voor schriften omtrent maximum wieldruk, aan hangwagens, achteruitkijkspiegel. 8. Geleiders van vee moeten bij nacht van een lantaarn zijn voorzien 9. Voor ieder motorrijtuig of iederen aanhangwagen kan vóór de afgifte van het voertuigbewijs keuring worden geëischt. 10. Auto's, welke zonder chauffeur wor den verhuurd, moeten iedere 3 maanden worden gekeurd. 11. Parallelwegen en rijwielpaden kun nen door aanduiding met een bepaald bord voor verkeer in twee richtingen worden opengesteld, ook wanneer aan twee zijden van een rijbaan dergelijke wegen of paden aanwezig zijn. 12. Hij die op een weg van richting ver andert, is verplicht den doorgang voor zich langs vrij te laten voor het tegemoetkomend verkeer, het verkeer, dat zich naast hem mocht bevinden en het inhalend verkeer, dat bij het inhalen reeds naar links is uit geweken, een en ander voorzoover dit ver keer de richting van den weg volgt (recht door gaat voor). 13. Stoplichten en richtingaanwijzers voor auto's worden verplicht gesteld. 14. De maximum snelheid voor alle be bouwde kommen in Nederland wordt 45 K.M. per uur. Een uitzondering kan worden gemaakt voor bepaalde afgescheiden auto wegen, welke door een bijzonder bord worden aangeduid. 15. Het vervoer van landbouwwerktui gen bij nacht is verboden. Wielrijders. 16. De in verschillende gemeenten reeds bestaande bepalingen, dat het voor wielrij ders verboden is zich door 'n ander voer tuig te laten trekken, te rijden zonder ten minste één hand aan het stuur of al rijden de trekdieren of vee te geleiden, zijn thans in het reglement opgenomen. 17. De bestuurder van een rijwiel is ver plicht daar, waar het verkeer moet stilhou den, zich zooveel mogelijk rechts op te stel len. Het is hem verboden zich ter linker zijde van een motorrijtuig of wagen op te stellen of op de linkerweghelft te komen. 18. Behalve het stilstaan op bruggen is voortaan ook het stilstaan op viaducten voor alle voertuigen verboden. 19. Het stilstaan naast verkeersheuvels wordt toegestaan wanneer de verkeersbaan naast dezen verkeersheuvel een breedte heeft van meer dan 5 meter. 20. Op wegen, waarvoor een stopverbod geldt, mag niet gekeerd worden (ook niet door wielrijders of vee). Voetgangers. 21 Voetgangers zijn verplicht van even tueel aanwezige trottoirs of voetpaden ge bruik te maken of anders den kant van den weg te houden. Zij moeten den rijweg haaks en zonder onderbreking oversteken en bij aanwezigheid van speciale oversteek plaatsen, daarvan gebruik maken. 22. Bestaande besluiten betreffende aan wijzing van wegen als voorrangsweg indee ling van wegen in de 3de klasse, gesloten verklaring voor wegen, parkeer-, station neer- en stopverboden, inhaalverboden en doorrijverboden'moeten vóór 1 Januari 1945 worden ingetrokken en vervangen door nieuwe overeenkomstig het nieuwe regle ment. Aangeboden: Gasradiator 5 leden (Juventa), groen emaille, 18 als nieuw. Bad en Geyser (Junker Auto maat) in prima staat, v. d. WOUDESTRAAT 31. Naaimachines Singerhandmach. 7.50, Groote keuze naaimach. 10-15-20 guld. m. gar. Singer Kleermakersmach. z. g. a. n. 30, reparatie-inrichting. GUUS KLUNNEN, Hofdijkstraat 13. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatie-Wikkelinrichting PEPERSTRAAT 3 bij den Dijk. Te koop gevraagd z. g. a. n. commode. Br. letter K 244 bureau v. d. blad. Te koop een gasfornuis. Adres LAAT 197A. Meisjesfiets te koop voor 12-jarige, in prima staat met dynamo, goedgek.' achterlicht, lamp en besch. voor rok en mantel 10. DUBBELEBUURT 12. Voor Naaimachines bij DEKKER, Spoorstraat 5. Prima Handnaaimachine met garantie 4.50. Prachtige luxe inzinkbare Singernaaimachine (koop jes). Betrouwbare. Te koop mooie Overgordijnen vanaf 2.50, vast kleed 8.50, prima kapok- bed, kamerclosetstoel. Pracht Buffet ƒ15. Mooie staande schemerlamp, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Aangeboden: een waschkast, crapau, theekast, pendule en gr. spiegel. J. v. SCORELKADE 40. Willem van der Velde, de relieken van de overwintering op Nova Zembla en in de landafdeeling interesseerde de prins zich speciaal voor hetgeen betrekking heeft op den Napoleontischen tijd. Vervolgens werden de klassieke schilder stukken in oogenschouw genomen, waarbij de heeren dr. A. F. E. van Schendel en dr. A. P. de Vries toelichtingen gaven. Met groote aandacht bezichtigde de prins de groote doeken van Rembrandt en de Vermeers en voorts verschillende schilde rijen, behoorende tot de schenking van sir Henri Deterding. Ten slotte bezichtigde de prins de eere galerij, waar de afdeeling kunstnijverheid, is ondergebracht, o.a. omvattende het Delftsch aardewerk der beroemde collectie- Loudon en de collectie zilveren kunstvoor werpen der gemeente Amsterdam. OFFICIEEL BEZOEK VAN Z. K. H. PRINS BERNHARD AAN HET RIJKSMUSEUM. itermiddag heeft Z. K. H. prins Bern- COMMUNISTISCHE PARTIJ NEDERLAND. Het partijbestuur der C.P.N. is in voltal lige zitting bijeengeweest ter bespreking van de internationale situatie. In verband met de daardoor voor Nederland geschapen toestand sprak het partijbestuur zich ten scherpste uit tegen de politiek van conces sies aan het Duitsche fascisme, die onder den naam van „neutraliteitspolitiek" aan de rede van minister Pa tij n te Geneve ten grondslag lag. Het partijbestuur sprak als zijn meening uit, dat in deze gevaarvolle dagen het strevèn van geheel het Neder - landsche volk er op gericht moet zijn Ne derland voor de verschrikkingen van den oorlog te sparen. Dat kan echter alleen be reikt worden door een krachtig vasthouden aan de collectieve veiligheid en de grond slagen van den volkenbond, door een krach tig optreden van de vredesgezinde staten tegen den fascistischen aanvaller, waarbij ook Nederland zijn aandeel bijdragen moet. Het partijbestuur sprak zijn volledige so lidariteit uit met het aangevallen Tsjecho- Slowaaksche volk. Het partijbestuur der C.P.N. achtte in de tegenwoordige situatie de vervulling van de door alle arbeidersorganisaties gestelde eischen van socialen aard, in het bijzonder de verschaffing van werk. Op ruime schal en een onmiddellijke ver hooging van de werkloozensteun dringend geboden en besloot daarvoor de activiteit der partij te verhoogen. In het aangezicht va nde ernstige geva ren, waaraan ons land in de nabije toekomst is blootgesteld, verkrijgt de weermacht een groote beteekenis, en is daarom de snelle democratiseering van de weermacht noodig tot beveiliging van land en volk en de be scherming van zijn grenzen. Het parti.i bestuur is ervan overtuigd dat de Neder- landsche arbeiders bereid zijn hierbij hun volle plicht te doen. Daarom sprak het partijbestuur zijn vol doening uit over de intrekking van de ver boden bij defensie voor S.D.A.P. en N.V.V. daar op dit oogenblik alle krachten, die de Nederlandsche onafhankelijkheid verdedi gen, verzameld moeten worden, ebsloot het partijbestuur verder aan te dringen op in trekking van dit verbod ook voor de com munistische partij en alle anti-fascistische organisaties, waar tegenover een zuivering van de weermacht van alle fascistische ele menten moet worden geëischt. GROOTE FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Hedenmorgen vijf uur werd brand ontdekt in he- fabiiekspand nr. 45 aan den Overschiescheweg te Schie dam, waarin is gevestigd N. J. Bou- vet's fabriekBova, een fabriek van kurken en isolatie-materiaal. De brand is ontstaan in het gedeelte van de fabriek, waar het materiaal is op geslagen, liggende aan de straatzijde. Het vuur grojp snel om zich heen in het zeer brandbare materiaal, zoodat de fa'briak in een minimum van tijd een vuurzee geleek. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft den brand met twaalf water stralen bestreden. Het vuur laaide even wel zoo fel op, da' aan redden van de fabriek niet meer te denken viel. Tegen zes uur stortte een zijgevel gedeeltelijk in, de daar tegenover liggende, in aanbouw zijnde nieuwe panden. Bleek deze vrees al spoedig ongegrond, ernstiger was de toestand voor de boer derij, gelegen aai de overzijde van de Schie, het water waaraan de fabriek grenst. Een volkenregen daalde op het rietendak neer. Van een zolderschuit op de Schie af heeft de brandweer deze boer derij nat kunnen houden. Het kantoorge bouw naast de fabriek vatte eveneens vlam, doch is docr de brandweer behou den kunnen worden. Tegen zeven uur was men den brand volkomen meester, waarna men aanving, den voorgevel naar beneden te halen, om des te beter bij het nog steeds fel bran dende materiaal te kunnen komen. De panden zijn eigendom van den heer Bouvet en zijn op beurspdlis verzekerd. De aangerichte schade raamt men op 40.000 tot 50.000 gulden. Er werkten in het be drijf ongeveer twintig man. De firma was evenwel tegen bedrijfsschade verze'--"d. DE REGEERING WENSCHT BEPERKING VAN KAPITAALS UITGAVEN. De cijfers van den kapitaaldienst voor 1939 zijn de volgende: Uitgaven. 263.910.005 Inkomsten 25.350.150 238.559.855 hard'een officieel bezoek gebracht aan het waarvan het puiun terecht kwam in de een ome gteeg) waarjn het bedrijf gevestigd is van de haardenfabriek Metallicus. Het dak rijksmuseum. De prins heeft eerst een rondgang ge maakt door de historische afdeeling, welke een beeld geeft van onze geschiedenis ter zez en te land. van deze fabriek had reeds vlam gevat, zoodat de brandweer nog heel wat werk heeft gehad om deze fabriek te redden. Z. K. H. toonde bijzondeere belangstelling Inmiddels joelden de «Vlammen zoozeer voor de scheepvaart-afdeelng, met name door de fabneksruimte der kurkenfabnek, voor de schilderijen van zeegevechten van I dat men nog een oogenblik vreesde voor Nadeelig saldo. Vergeleken met 1936 zijn de uitgaven ten laste van den kapitaaldienst met niet min der dan 131.3 millioen gestegen. De kapitaalsuitgaven voor de Defensie be dragen voor 1936, 1937, 1938 en 1939 resp. 7 millioen, 22 millioen, 43 millioen en 72 millioen. De zeer snelle stijging van de Nationale Schuld demonstreert zich in de totaalcij fers. Beliep deze in 1913 nog f 1154 millioen, in 1929 was zij tot 2468 millioen en in 1937 tot 3698 millioen (inbegrepen de leening ten behoeve van de Spoorwegen ad 430 millioen) gestegen. Het bedrag van de schuldaflossing blijft, hoewel de laatste conversie de gelegenheid bood töt verhooging over te gaan, bij hpt bedrag van de nieuwe kapitaalsuitgaven der laatste jaren ver ten achter. Dit beloopt voor 1939, eveneens zonder de aflossing op de schuld der Staatsbedrijven, 58.4 mil lioen. Al ziet de regeering voorshands geen kans het totaal-bedrag van de geraamde uitgaven op den kapitaaldienst voor 1939 te vermin deren, omdat zich daaronder verschillende uitgaven bevinden, welke in nauw verband staan met de primaire belangen, welke de regeering thans heeft te behartigen, blijft zij voor de naaste toekomst op beperking haar aandacht richten. Immers van sanee ring van de financieele positie kan geen sprake zijn, zoolang tusschen het bedrag voor nieuwe voor een deel improductieve of slechts ten deele productieve kapitaals uitgaven en het bedrag der schuldaflossing zulk een wanverhouding bestaat als thans het geval is. BESLAG DOOR HET BUMA OP RECETTE DER LUNAPARKEN. Opheffing gevorderd bij kort geding. Namens het Buma is Zaterdag beslag ge legd op de recette van de beide Lunparken op het Jan van Galenplein en het Paleis voor Volksvlijtterrein te Amsterdam. In totaal is een bedrag van circa vierdui zend gulden in beslag genomen, daar het Buma op het standpunt staat, dat in de verschillende vermaak-inrichtingen in de Lunaparken muziek ten gehoore is ge bracht, waarvoor geen auteursrechten aan het Buma zijn betaald. De exploitant van de Lunaparken heeft het Buma thans gedagvaard in kort geding, waarin mr. dr. P. J. Witteman, optredende voor den exploitant, opheffing van het be slag vordert. Dit kort geding zal a.s. Vrijdag worden gehouden. IR. VOORNEMAN BURGEMEESTER VAN ROTTERDAM? Volgens geruchten uit Indië zou de heer ir. Voorneman, burgemeester van Batavia, thans met Europeisch verlof, ernstig can- didaat zijn voor dt gemeente Rotterdam. MOTORFIETSER ERNSTIG GEWOND. n den afgeloopen nacht om één uur zijn I op de Zandvoortschelaan te Heemstede een auto en een motorfiets met elkaar in| botsing gekomen. De 27-jarige motorfietsrijder M. D. uit I OPENSTELLING GELEGENHEID TOT ROGGE DENATURATIE. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale I maakt bekend, dat zij met ingang van Woensdag 21 September 1938 opzichters en kleurders voor het houden van toe zicht op de denaturatie van rogge beschik- baar stélt. Aanvragen om toezicht op denaturatie I dienen schriftelijk bij de Nederlandsche) Akkerbouwcentrale, Bezuidenhout 15, 's-Gravenhage, te worden ingediend. De handelaren dienen er rekening mede I te houden, dat op denzeifden vasten dag als voor hen in 1936 werd vastgesteld personeel voor het houden van toezicht beschikbaar zal worden gesteld. 's-Gravenhage, 20 September 1938. Vogelenzang de Zandvoortschelaan in, op weg naar Haarlem. Hij heeft hierbij de bocht te ruim genomen en botste tegen een rechts van den weg staande personen- j auto. D. vloog over den motorkap en smakte eenige meters verder neer. Het 'bleek, dat het slachtoffer verschei dene wonden aan hoofd en borst had opge- loopen en bovendien zijn beide beenen had gebroken. In zorgwekkenden toestand is D. naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Het motorrijwiel werd geheel vernield, de auto werd beschadigd. NIEUW ECHTSCHEIDINGSRECHT OP KOMST. Ook het vreemdelingenrecht wordt herzien. Minister Goseling deelt in de toelichting bij de begrooting van Justitie mede, dat wettelijke voorzieningen, ten einde te voor komen, dat huwelijken alleen door onder linge toestemming der echtgenooten kun nen worden ontbonden, in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn.» Voots is een herziening van net vreem delingenrecht, behelzende de grondlijnen, waarbinnen naar omstandigheden de con crete voorschriften kunnen worden gegeven in bewerking. GARNALEN-DROGERIJ GEZONKEN. Gisterochtend omstreeks twaalf uur is de tjalk van de firma Lichtendal uit Har- lingen, die als garnalendrogerij was inge richt, nabij Vliesloot in Vlieland gezonken. De uit drie personen bestaande beman ning kon zich met de roeiboot in veiligheid stellen. VROUW UIT DEN TREIN GEVALLEN. Gisteravond omstreeks tien uur is de on geveer 65-jarige echtgenoote van den heer H. Hidding uit Dalen van het balcon van den trein uit Coevorden gevallen. De trein was ongeveer honderd meter voor het station, toen de vrouw, evenals een paar andere dames, zich naar het bal con had begeven. Door nog niet bekende oorzaak is mevr. H. gevallen en op de spoorbaan terecht gekomen. Nadat de trein tot stilstand was gekomen, heeft men on middellijk een onderzoek ingesteld. Het slachtoffer werd in bewusteloozen toestand met ernstige verwondingen langs de spoor lijn gevonden. De vrouw is naar het ziekenhuis te Hoo- geveen overgebracht. Vanochtend was haar toestand redelijk. >£ZUIGER£ *7? eemmoc DOODELIJKE AANRIJDING. Gistermiddag tegen half vier reed een veertigjarige man per fiets den nieuwen weg te Valkenburg op. Volgens ooggetuigen moet de man met zijn rechter pedaal den trottoirband ge raakt hebben waardoor hij kwam te vallen. Op dit moment passeerde een vrachtauto, geladen met kolenslik. De man kwam met het hoofd onder het rechterwiel van den wagen, waarbij zijn schedel verpletterd werd. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Daar het slachtoffer geen pa pieren bij zich had, heeft men zijn indenti- teit nog niet kunnen vaststellen. TELEGRAAFWERKER DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Vanochtend was de veertigjarige tele- graafwerker H. Mulder uit Hattemerbroelt met eenige andere spoorwegarbeiders bezig met het spannen van telegraafdraden langs den spoorweg WoerdenLeiden, nabij het voormalige station Zwammerdam, Tijdens deze werkzaamheden bemerkte hij niet, dat de sneltrein uit Woerden, die ongeveer 8.24 uur ter plaatse passeert, in aantocht was. Mulder werd door den trein gegrepen en ongeveer honderd meter mee gesleurd. De ongelukkige was op slag dood. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. RIJKSPOLITIEDIPLOMA EN RIJKSVELDWACHT. Op de begrooting van het departement van justitie is een nieuwe post uitgertok- ken voor kosten van een examen ter ver krijging van het rijkspolitiediploma. Volgens deze begrooting zal het personeel der rijksveldwacht worden uitgebreid met 10 brigadiers, 19 rijksveldwachters en 2 rijksrechercheurs. Voorts wordt medegedeeld, dat een ver betering is ontworpen van de aanvangssa larissen der ongegradueerde rijksveldwach ters. NIEUW BENOEMD KAMERLID. Het centaal stembureau heeft in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van mr. P. Droogleever Fortuyn, tot lid van de Eerste Kamer benoemd verklaard den heer J. Gelderman te Losser, Verkrijg '>ij HEUSEVEL N.V., Langestr. 24,76, Aoliterstr. ilouttil, AUftnaar, Telefoon 4170. ontvangen. Het gezelschap is vervolgens gewandeld naar het Binnenhof, teneinde aldaar van een gereserveerde plaats af de aankomst en het vertrek van de koningin ter gelegenheid van de opening der Staten- Generaal gade te slaan. Onmiddellijk daar na hebben de Duitsche gasten afscheid ge nomen en zijn, door de heeren Six en He ringa begeleid, naar het station S.S. gegaan, vanwaap zij naar Duitschland zijn terug gekeerd, Jongetje overreden en gedood. - Op de Rollandslaan te Haarlem is gistermiddag de 7-jarige W. Tholen van een vrachtauto, waarop hij was geklommen, gevallen. Een der achterwielen ging den knaap over het lichaam. Met zware inwendige kneuzingen werd de jongen naar de Mariastichting overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het hoofdje verbrijzeld. - Gistermiddag is te Nieuw-Namen (gemeente Clnige) de zesjarige P. Cleys, die daar op den weg speelde, op zeker oogenblik onder een kermiswagen geraakt. Een der wielen ging den kleine over het hoofd, dat geheel werd verbrijzeld. Na politioneel onderzoek is het lijkje vrijgegeven. - Verdronken. - Gistermiddag was de 32-jarige mej. C. J. van Oorschot te Hel mond bezig met het spoelen van de wasch' in de Zuidwillemsvaart. Op een gegeven oogenblik verloor zij haar evenwicht, en viel voorover in het water. Nog even wist zij zich drijvende te houden, doch voordat hulp aanwezig was, verdween zij in de diepte. Nadat men tien minuten gedregd had, werd het stoffelijk overschot opge haald. Zilveren jubileum. - Vrijdag zal te Deventer de plechtige herdenking van het 25-jarig bestaan der rijks-landbouwhuis- houdschool „de Rollecate", thans „nieuw Rollecate", geschieden, waarbij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine de herdenkingsrede zal uitspreken. Ter gele genheid van deze herdenking zal tevens de eerste vertooning plaats hebben van de nieuwe landbouwhuishoudfilm „Nijvere handen". Rectoraat overgedragen. In een openbare zitting van den Senaat der Vrije Universiteit te Amsterdam is hedenmiddag in het gebouw voor den werkenden stand het rectoraat der V. U. door prof. dr. G. J. Sizoo overgedragen aan prof. dr. J. F. Koksma. Felle brand te Baarn. Door onbe^ kende oorzaak heeft te Baarn hedennacht een felle brand gewoed in het manufactul renmagazijn staande Laanstraat hoek Oran* jestraat, in gebruik bij den heer A. J. Her- tugh. De brandweer kon niet verhinderen, dat de eerste verdieping en de zolderverdieping, waar groote hoeveelheden manufacturen en bedden waren opgeslagen, uitbrandden. Na twee uur krachtig spuiten was men den brand meester. Verzekering dekt de schade. De 30.000ste bezoekster. - Gisteravond werd de tentoonstelling „honderd jaarFran- sche kunst" in 't Stedelijk museum te Am sterdam bezocht door meer dan vijfhonderd bezoekers, o.w. de dertigduizendste, mevr. M. DudokVan HeelHoekstra uit Blari- cum, die uit handen van den directeur een huldeblijk en een doorloopend bewijs vpn toegang ontving. NIEUWE NIEDORP (Augustus), Geboren: Jucob, zoon van Luitje Burger en Harmk^ Baron. - Gerardus Abraam, zoon van Leendert van Rozelaar en Aafjo Brugman. Guurtje, dochter van Jan Brommer en Engeltje Swager. Ondertrouv en getrouwd: Hein Hazenberg te Winkel en Trijntje Wage- maker. Overleden Frederik Bakker, oud: 66 jaren, echtgenoot van Wilhelminf Taré tog, t De Nassausche burgemeesters. - Gis ter hebben de burgemeester en wethouders Haarlem reed met een snelheid van onge- van 's-Gravenhage de acht burgemeesters I veer zeventig kilometer uit de richting I uit de Nassausche landen, ten stadhuize „Ja, sinds de nieuwe locomotieven in gebruik zijn, rijden we één keer zoo vlug door den tunnel!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 11