1AATSTË BERICHTEN. Spoel Siaatdolecii AMSTERDAMSCHE BEURS 4 DERDE BLAD. Het Prinselijk paar uit de hoofdstad vertrokken. Nog geen officiëele bevestiging. Vanochtend overhandiging van Praag's antwoord. eerlijk gezegd, we ga NOORDSCHARWOUDE Voor kleine tuinen. Zwarte nachtschade. SK£,nu"ef Aan d» iSS? 15295 15314 15488 15549 15554 15574 Het heeft overigens A Vanmorgen omstreeks half twaalf zijn prinses Juliana en prins Bemhard uit de hoofdstad naar Soestdijk terug gekeerd. Het prinselijk paar maakte de reis in een gesloten auto. Twee motoren der motorpolitie begeleidden de auto tot de grens der gemeente Amsterdam. iT~" i H. M. DE KONINGIN UIT DE HOOFDSTAD VERTROKKEN. Het bezoek van de koninklijke familie aan de hoofdstad, dat in verband met de ziekte van H. K. H. prinses Juliana, negen dagen langer heeft geduurd dan oorspron kelijk vastgesteld, is thans ten einde. Vanmiddag om ruim kwart over een, nadat in de ochtenduren het prinselijk paar de reis naar zijn residentie had aan vaard, is ook H. M. de Koningin van het paleis op den Dam vertrokken, om eveneens naar Soestdijk te begeven. Tsjechoslowaaksche kringen te Lon- geducht gespannen. Oudorp I bracht een be Dat ze het zoek aan O.F.C. I en Menigeen die graag herfstasters in zyn woning ziet en ze roemt als decoratieve vaasvulling, schrikt eigenlijk by het idee ze zelf in den tuin te hebben, omdat hem iets in de gedachten komt van geweldig llll den zeggen, dat Praag zich ERNSTIG ONGELUK BIJ DE NED. DOKMAATSCHAPPIJ. Vanochtend om half acht is op de werf van de Nederlandsche Dokmaatschappij te Amsterdam, aan de overzijde van het IJ, een 32-jarige bankwerker door een draai- machine gegrepen. Hij werd met groote kracht tegen den grond geslingerd, waar hjj met een vrij ernstige hoofdwonde en bewusteloos liggen bleef. Vermoedelijk bekwam hij ook een hersenschudding. De geneeskundige dienst heeft het slachtoffer naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. BOTSING TUSSCHEN CHILEENSCHE TROEPEN EN BURGERS. Volgens een te Santiago ontvangen bericht zijn twee personen gedood en velen gewond in een botsing tusschen Chileensche troepen en burgers te Punta Arenas. De oorzaak van de botsing werd niet gemeld. Er werd aan toegevoegd, dat de autoriteiten de orde her steld hebben. ZIEKE ITALIAANSCHE SOLDATEN UIT SPANJE TERUG. Aan boord van het hospitaalschip „Aqui- leia" zijn te Napels 626 voor den dienst on geschikt geworden Italianen uit Spanje teruggekomen. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. I' van Woensdag 21 September 1938. Vorige] koers STAATSLEEN1NGEN. 3—3y, Nederl. 1938 I 3 Ned.-Indië 1937 5% DuitschL '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 100'/. 997/s 277/8 1393/, 148 149 128V, 42Vs 86 V, 309'/8 237 144Ujy Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. EV.A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. i i Perlak Phillips Oil i i Shell Union i i Tide Water i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust .••ii Serbadjadi In tere. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika JavaChinaJapan lijn Kon. Nad. Stoomboot. Scheepvaart Unie jabakkfn. Deli Batavia i i Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. laatste 2.45-3.00 lOO'/i. 100-Vis 1403/, 147 1291/, 41J-21/, 86 310 231-3 1427,-i lijn 357S §25%, 439/i6 34'8/ie 317/i6 13716 57/l6 437/i6 3% 4653/, 163 168 /j 777, 65 151 3201/, 335V, 75 281/, ll'/i, 103/16 2291/, 151V, 121 150 106 &fu 104V, 783/, 1093/, 114 216 281 2491/, 243/, 128/16 8% 641/, 4 7/w 36i/, 25*-®/is 437,-7, 57* 347,-H 31 133/,-V, 57 433/,-'/, 33/, 4613/,-2 163 1681/, 77 643/, 1511/, 32U/, 334 V,-i 287, HVi6 *i lOi-Yie 229 1501/, 120 153 106V, 3»/:«-V« 1037, 77 1093/, 112 214 275 246 253/, 12'/, 83/,-9 66 47e de Britsch ueii icgjtn, uc Fransche voorstellen heeft aanvaard. Het Tsjechische antwoord zou verge zeld zijn van een zeker aantal opmer kingen, die echter 't algemeen karakter van het plan niet in gevaar brengen. Toch is er te Praag nog geen officiëele bevestiging van dit bericht verkregen, daar Praag pas in den loop van den ochtend zijn antwoord zou overhandigen. Vergadering in Downingstreet. Het Britsche kabinet is tegen vanmiddag in vergadering bijeengeroepen. Het doel van deze vergadering is den leden op de hoogte te stellen van de jongste ontwikkeling der internationale situatie. Volgens de tot nu toe getroffen regelingen zal Chamberlain morgenochtend per vlieg tuig naar Duitschland vertrekken. Toen Chamberlain, Simon, Halifax, Hoare i Van Sittart vergaderden, kwamen ook Hore Belisha, Inskip en Gort in Downing street aan. Churchill naar Parijs. Winston Churchill is gisteravond per vliegtuig naar Parys vertrokken, om, naar hy zeide, zichzelf van den toestand op de hoogte te stellen. De Slowaken in de regeering? De vertegenwoordigers der Slowaaksche volkspartij, Tisso en Sokol, onderscheiden lijk vice-voorzitter en secretaris-generaal, werden door president Benesj en minister president Milan Hodza ontvangen. Na hun bespreking met Benesj namen de vertegenwoodigers der Volkspartij den trein naar Bratislawa (Pressburg), waar vandaag een vergadering van het partijbe stuur zal worden gehouden. „Lidove Noviny" is van meening, dat de ze gewijd zal zijn aan de vraag of de Slo waaksche volkspartij eventueel tot de re geering zal toetreden. Polen wil zijn aandeel!... De Poolsche pers en radio besteden steeds meer aandacht aan de vergaderingen, geor ganiseerd door legionarissen, oud-stryders en „de nationale eenheid", waar men voort gaat met de voorbereiding van de openbare meening tot de idee van een militaire ex peditie om zich meester te maken van Si- lezië en Teschen, wanneer alle andere middelen een hereeniging van de Poolsch ethnografische gebieden ondoeltreffend zul len zyn gebleken. Het gebied wordt in het noorden be grensd door den Oder, in het westen door de Ostravitza, in het zuiden door de grens van Slowakije en in het oosten door de te genwoordige Poolsch-Tsjechische grens. Er liggen de steden Frystat, Bohumin. Karwina, Jablonkov, Frydek en Moravisch Ostrawa. Het feit, dat bijna alle bladen met uit zondering van de bladen der socialistische party aan deze campagne deelnemen wijst er op, dat een militaire expeditie tamelijk populair zou kunnen zyn. Woordvoerders der regeering rechtvaardi gen bij voorbaat een actie met geweld. Zy herinneren er aan, dat dit gebied in 1919 door Tsjechoslowaaksche legers aan Polen werd ontrukt en dat Tsjechoslowakije steeds een volksstemming heeft geweigerd". De bladen achten het daarom juist, dat dit ge bied weer by Polen komt,, zoo noodig met geweld. Nota nog niet overhandigd. Officiëel wordt medegedeeld, dat de nota der regeering van Tsjechoslowakije, waar in geantwoord wordt op den stap der diplo matieke vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk te Praag bij de regeering van Tsjechoslowakije nog niet werd overhan digd, daar de beraadslagingen der regeering en van de politieke factoren nog niet ge ëindigd zijn. De eenige officieele mededee- ling luidt, dat het antwoord der positief is. ven de Oudorpers niet veel kans. Dat ze net er slechts met een 3—2-nederlaag afbrach- hooge struiken bossig, slordig en enorm ten, is in elk geval nog wel een compliment snel groeiend, hetgeen in een klein tuintje niets als narigheid moet geven. Het zyn vooral de Novi-Belgii variëteiten die een groote hoogte kunnen bereiken, 150 c.M. ongeveer, terwyl zy zich zeer ge makkelijk vermeerderen. Mits zy echter meteen goed aangebonden worden kunnen zy door hun ryken bloei een overweldi genden indruk maken en dan enkel groepje zelfs in het waard. Vrone I boekte bij R.C.Z. I de reeds eer der gememoreerde zege (2—4), wat natuur lijk een verdienstelijk stuk werk te noemen is, terwyl Alcmaria IV in eigen huis tegen Beemster I teleurstelde, door een 21-ne- derlaag. In de ontmoeting Zaandijk IIK.V.V. III heeft het eveneens geducht gespannen, ge tuige het 2—2-resultaat. kan een kleinste tuintje twee maanden bedraagt. Bovendien pr0, duceert de plant, die verbazend lang bloeit Wanneer de vorst tenslotte niet een snaak in het wiel stak, zou zij wellicht hardnekkig door blijven bloeien -- een onnoemelijk aantal zaden zoodat het niet te verwonderen valt, dat tengevolge van de energieke, eindelooze vruchtzetting de zwarte nachtschade zoo langzamerhand één onzer lastigste onkruiden is geworden, dte men niet gemakkelyk meester kan Lde, temeer daar by de verspreiding der zadén blijkbaar ook de vogels de hand in Volie^betdshalve kunnen wij nog ver min dat H. Winkler erin is geslaagd Skfes van'de zwarte nachtschade te enten op den onderstam van een andere Sola- IV de met Z.F.C. JExclaun. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden K pCt, WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Vorige koers 1.85 8.92»/, 74.10 5.00 H 31.16 41.91 39.85 46.02)4 44.85 heden 1.84"/! 8.92 74.05 5.00»/, 31.17 41.92)4 39.85 46.02 M 44.85 regeering JOODSCHE EMIGRANTEN IN ITALIË TEGENGEHOUDEN. Aan de Italiaansche grens zijn 850 emi granten, die op doorreis waren naar Pa lestina, tegengehouden en naar Weenen teruggezonden, meldt het Joodsche telegraaf agentschap. Veler hunner zijn dakloos en hebben geen cent op zak. Op 31 Augustus waren zij uit Weenen vertrokken, om door Italië via Fiume naar Palestina te reizen. De Italiaansche autoriteiten weigerden ech ter den trein over de grens te laten komen en lieten de rijtuigen op een zijspoor leiden, waar zy twee weken hebben vertoefd. JAPAN VERWERPT ARTIKEL ZEVENTIEN. „Uitnoodiging" afgeslagen. Het Japansche kabinet heeft besloten de uitnoodiging van den Volkenbond tot toepassing van artikel 17 van het handvest van den Volkenbond, dat door China is geëischt, van de hand te wijzen Voetbal LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Slechte start van Alkmaarsche ploegen. Goed werk van Vrone I en H. De nieuwe competitie is door de Alkmaar sche ploegen al bijzonder slecht ingezet; het is slechts een der lagere elftallen gelukt, een een enkel winstpunt te incasseeren. Uiter aard kunnen we dan ook van enkele betrek kelijke verrassingen spreken. We hadden toch niet gedacht, dat zoowel Alcmaria IV als V aan het kortste eind zouden trekken, terwyl Vrone I onze verwachtingen sterk overtrof, door R.C.Z. I in eigen huis met mooie cijfers te kloppen. tot eenige winst brengen. Met dec'Jnfer® 3-4, nam D.T.S. II de beide winstpunten mee, wat ons van de Oudkarspeliere ducht mee valt. n De tweede klasse D liet eveneens een nederlaag zien voor een Alkmaarsch team. Alkmaarsche oys bracht n.L een bezoek aan Uitgeest 11 en heeft van deze visite niet veel plezier had. Met een 7—1-nederlaag trokken rood-witten huiswaarts. Ook Krommeniedyker Boys schoten grof geschut, daar het bezoekende VII er met 7—0 aan moest gelooven. W.F.C. VI deed wat we wel eenigszins verwacht hadden. De Wormerveerders klop ten Z.V.V. IV met 4—1. Zaansche Boys I en K.V.V. IV deelden broederlijk de punten 22 In de derde klasse D deed zich een merkwaardig geval voor. Eergen II en Vrone II ontmoetten elkander aan den duinkant. De reserves uit St. Pan- cras waren merkbaar sterker; zeer jammer voor hen, dat de arbiter een 6-tal minuten voor tijd den wedstrijd de cijfers waren toen 412 staakte. Voor dien waren reeds een drietal Bergenaren en één Vro- niaan naar de kleedkamer verwezen. Enfin, de bond zal dit slechte begin, wel op goede wijze weten op te lossen. Schoorl II moest met een 03-uitslag de beide punten aan het bezoekende Dirkshom I laten, terwijl D.T.S. ni in eigen huis met 21 over Koedijk II zegevierde. In den burenstrijd Oudorp IIM.E.V.O. II werden de punten broederlijk gedeeld (0-0). De vierde klasse D liet slechts het resultaat Nieuwe Niedorp ni—Akersloot II zien. De Niedorpers zege vierden maar even met 100. BEGROOTING VOOR DE WIERINGERMEER. Voor het Zuiderzeefonds is op de gewone begrooting 36.255.000 uitgetrpkken. Wat de Wieringermeer betreft is het grootste gedeelte daarvoor in aanmerking komende gronden in vorige jaren reeds ge draineerd. Draineering van het resteerende gedeelte zal thans over twee jaren worden verdeeld. Voorts zullen eenige grondverbeterings- werken in werkverschaffing worden uitge voerd, o.a. het diepspitten op plaatsen, waar kleigrond onder een zandlaag dicht aan de oppervlakte ligt. Voor uitgifte van landbouwbedrijven, waarbij in verband met 't versnelde tempo voor uitvoering der inpolderingswerken o.a. op een grooter aantal is gerekend, zullen weder boerderijen moeten worden gebouwd en ontginningsschuren tot normale boer derijen moeten worden ingericht. Aangenomen wordt dan in 1939 ongeveer 5000 H.A. bouwland én ongeveer 2000 H.A. gras- of klaverland kunnen worden geoogst. Hoewel de omvang van de geleidelijk in staatsexploitatie te nemen oppervlakte na der moet worden geregeld, kan worden aangenomen, dat in 1939 uit de exploitatie van de staatslandbouwbedrijven reeds in komsten vloeien. Inventarisatie witte kool. De bij de leden van den Noordermarkt- bond gehouden inventarisatie van de voor raad witte kool voor zuurkool heeft uitge wezen, dat bij de leden van dezen bond een voorraad van 5.711.000 K.G. aanwezig is. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Sept. '38. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 8300 K.G. Roode kool 1.70—2.50; 13000 K.G. Gele kool 1.10—f 1.80; 375 K.G. Savoye kool 1.90; 21000 K.G. Uien 2— 2.20, grove uien 2.20—2.50, drielingen 1.50—1.90, nep 5.10—5.50; 3500 K.G. Peen 1.70—2.20, kleine peen 70 ct.; 5000 KG. Bieten 2.30—2.70; 2109 stuks Bloem kool 6.80—11.70, 2e s. 1.90—2.80; 300 bos Peen 2.603; 3600 K.G. Blauwe Eigenheimers 2.703; 150000 K.G. Vroe ge witte kool 0.901; 860 K.G. Slaboo nen 10.50—14.80. NOORDSCHARWOUDE, 21 Sept. 1938. (Noordermarktbond). 7700 K.G. Roode kool 1.30—2.20; 5100 K.G. Uien 1.90— 2.30, grove uien 2.60f 2.70, drieling uien 1.80f 2 nep 5.20; 325 K.G. Peen 1.80, kleine peen f 0.60; 8000 K.G. Aard appelen: Bonken 2, Eigenheimers 2.30, Blauwe eigenheimers 2.502.70, Beve landers 1.90; 23500 K.G. Vroege' witte kool 0.90—1; 6950 KG. Slaboonen 11.40 16.10; 75000 K.G. Pootaardappelen Eerstelingen A: 2835 4.80 3555 4.20, B 28—35 4.30. HERFSTASTERS. Het zijn vooral de herfstasters en de troschrysantjes, die in onze tuinen nog tot ver in het najaar een zomersche sfeer weten te scheppen en die tevens er voor zorgen dat we ook in huis nog lang in de bloemetjes kunnen zitten. Wat de herfstasters betreft, behoeven we niet 'bang te zijn, dat in minder dan geen tijd ons kleine lapje grond er mee over woekerd zal worden, mits we maar de goede soorten weten te kiezen. nog voldoening geven. Ook in de tweede klasse B "heen ziet, houdt zich num-soort: de tomaat (Solanum Lycoper. kon Alcmaria V het in eigen .omgeving met amellus> die hechts een hoogte sirum). Het resultaat van de proef. Wne /N Ir^T-, nn VaTlAl afgesneden ter hoogte van de plaats, waar de enting geschiedde en waar een ver. groeiïng van de beide weefsels der beide Solanum-soorten plaats vond, uit het centrumweefsel spruiten van de zwarte nachtschade te voorschijn kwamen, terwjji zich uit het peripherie-weefsel tomaten, takken ontwikkelden. Uit de knoppen echter, die zich vormden op de plek, waar het Lycopersicum en nigrumweefsel met elkaar was vergroeid, kwamen zeer merk- waardige planten voort, die een tweeledig karakter droegen: zij waren voor een deel zwarte nachtschade, voor eer. ander deel tomaat. Deze planten met een dubbel we zen worden aangeduid met den naam chi- maeren. Ook met andere planten heeft men op succesrijke wijze de boven zeer summier aangegeven, wetenschappelijk uiterst belangrijke, proeven genomen. Ondertusschen gaf de tuinman Adam reeds ruim een eeu v geleden ever.tens het aanzijn aan een chimaere, toen hy een purperenregen (Cytisus purpereus) entte op 'n goudenregen: Laburnum anagyroides, vroeger Cytisus Laturnum genoemd. De ent-„bastaard" heeft den naam Labur- nocytisus Adamii (vroeger als Cytisus Adami aangeduid) gekregen. Het heeft zin eraan te herinneren, dat bovenaangeroerd probleem meesterlyk- klaar en zeer gedetailleerd door prof. dr. F. A. F. C. Went is toegelicht in diens Leerboek der algemeene plantkunde. RINKE TOLMAN. Augustus tot in October door kunnen bloeien. Zeer fraai is de Moerheim Gem, een nieuwe variëteit, krachtig en rechtop- groeiend met groote diep violette bloe men. Een nieuw ras van laatbloeiende en tevens laagblijvende asters vinden we in de Aster hybridus, een soort dat bijzonder geschikt is voor randen of in den rotstuin en dat bloeit in de maanden September en October, naar gelang van de variëteit, in de kleuren geel, rose, wit of lavendelblauw. In geen enkelen tuin mogen herfstasters, hetzy laag of hoog, ontbreken, want als de herfststormen de bladeren reeds doen vallen, blijven zy zich nog handhaven tot de koude er ten slotte een einde aan maakt. A. C. MULLER—IDZERDA. Wie in den zomer maar vooral in September en October de voor naamste bloeimaandenakkers, bij voorkeur braak liggende, bezoekt, zijn oogen den kost geeft, wanneer hy loopt langs pad of weg, dan wel vuil nishoopen en stortplaatsen, moestui nen en ruigten aan een inspectie on derwerpt, zal getroffen woraen door de uitbundige levensdrift van een on kruid, dat heele terreinen in beslag neemt: de zwarte nachtschade een plant, die soms maar een decimeter hoog wordt en soms zelfs nog kleiner blijft, maar die aan den anderen kant zoo nu en dan bijna een meter kan halen. Waarschijnlijk hoort zij oorspronkelijk thuis in Zuid-Amerika, vanwaar zy een zegfetocht door gansch de wereld is be gonnen, zoodat zij thans ook in Europa een uitgestrekt verspreidingsgebied heeft gevonden. Tot de familie der nachtschaden of solanaceeën behooren een geheele reeks buitengewoon interessante planten, be langryk zoowel van economisch, aesthe- tisch als wetenschappelijk standpunt. Wij noemen slechts: aardappelen, tabak, al ruin, bilzenkruid, bitterzoet, lampion- plant, Spaansche peper, doornappel, to maat. Een kenmerk van die solanaceeën is tevens, dat zy nagenoeg alle hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, dus in meerdere of mindere mate vergiftig zijn (zij bevatten nicotine, atropine, solanine), zoodat, wan neer men met dez? planten in aanraking komt, oppassen de boodschap is. Wat nu de zwarte nachtschade (Sola num nigrum) betreft, dit is een gemakke lijk te herkennen plant .Tusschen de gave of meestentijds slechts weinig ingesneden bladeren er is nochtans ook een vorm met diep ingesneden bladeren: de variëteit atriplicifolium, blinken talrijke stervor mige, witte, op die van den aardappel ge lijkende, bloemen, waarvan de afmetingen echter slechts bescheiden zijn, doch waar bij de leuke, gele helmknoppenkegeltjes onmiddellijk de aandacht trekken. Een merkwaardigheid van de zwarte nacht schade is voorts, dat een en dezelfde plant knoppen, bloemen en bessen in alle moge lijke stadia van ontwikkeling kan ver toonen, een eigenaardigheid, welke zij derhalve gemeen heeft met den vuilboom (Frangula Alnus), die overigens tot een geheel andere familie, die der rhamna- ceeën, behoort. Wanneer de bessen van Solanum nigrum net glimmende globetjes rijp zijn, 'bezitten zij in sommige gevallen een groene, roode of gele, maar meestentijds een donkerzwarte kleur. Zij zien er ver bazend sappig en aantrekkelijk uit. doch het is, al wordt in één onzer flora's de gif tigheid der bessen dubieus geachtgelijk blijkt uit de notitie vergiftig? (dus met een vraagteeken) raadzaam ze niet .e eten, noch andere deelen der plant in den mond te nemen. Al heb ik op zwarte nachtschade wel uilenrupsen en larven van bladwespen ge- vonden, die wél voeren by de consumptie van het malsche groen de bladeren worden blijkbaar ook door slakken aange vreten nochtans staat hier tegenover dat b.v. vastzittende kippen, wien ge- meenlijk weinig groenvoer wordt toece worpen, na het eten van nachtschaden stierven, naar men dus mag aannemen tengevolge van de werking van een ver- gif, dat de plant bevat. Een recent desbe treffend geval in Soest spreekt in dezen een duide yke taal. Kippen echter, die steeds los loopen, bezitten daarentegen een grooter onderscheidingsvermogen en talen n et naar de zwarte nachtschade, welke zij kant dient te worden opgemerkt, dat de 'bessen van wolfskers (Atropa Belladon Si /f veelzeggenden naam oodkruid draagt, voor den mensch bui tengewoon vergiftig zyn, maar door ly'ster- achtigen worden opgegeten, zonder dat het de vogels ook maar in het minst deert Honingzoekende insecten bevliegen de zwarte nachtschade die maar weinig nectar heeft te bieden, niet druk ma-u- s uifmeel kunnen zij daarentegen in groo ter quanta bij Solanum nigrum vergaren n]a °ve" rePten van de vitaliteit der f£f J mt vooral tot ulting in het feit, dat de periode, welke verloopt tus schen kieming en bloei (en de spoedig daaropvolgende zaadvorming) nog geen (Niet officieel) 5de klasse, 3de l()st Trekking van Woensdag 21 September 1938 Hooge PrIJien 1000 - 6487 17757 20463 400.— 2771 6184 6273 11629 12483 15166 20364 21916 200.- 3760 4231 5918 8465 14941 100.— 7363 7590 11712 16477 17616 19347 20344 PrUzen van 70.— 1403 1646 1772 1995 1999 2172 2174 2295 2454 2547 2596 2928 2963 2975 2998 3183 3212 3282 3300 3329 3408 3573 3990 4218 4423 4452 4457 4587 4620 4628 4631 4679 4687 4775 4864 5393 5463 5472 5639 5688 5726 5844 5952 6006 6064 6195 6337 6346 6980 7021 7152 7199 7215 7248 7422 7637 7761 7880 7994 8182 8253 8283 8448 8486 8509 8520 8568 8606 8632 8661 8838 8895 8906 8977 9080 9081 9184 9588 10227 10450 10833 10909 10977 11011 11139 11277 11367 11403 11410 11487 11532 11576 11930 11980 12039 12223 12351 12618 12712 12827 12906 12924 13195 13216 13335 13405 13709 13743 13744 13797 13884 13948 13993 14000 14092 14281 14326 14353 14810 14832 14959 15062 15353 15356 15376 15406 15541 15759 15760 15975 16090 16103 16162 16276 16705 16733 16744 17043 17223 17274 17282 17348 17366 17505 17897 17951 18041 18060 18334 18338 18355 18363 18406 19187 19366 19493 19587 19663 19800 19813 19964 19986 20125 20211 20503 20896 21004 21072 21163 21201 21264 21448 21490 21574 21688 21727 21892 1003 1621 1955 2146 2649 2922 3224 3719 4010 4372 4523 4817 5151 5650 6077 6344 6679 7056 7325 7453 7808 8236 8611 9051 1038 1651 1958 2178 2674 3000 3265 3748 4026 4380 4539 4849 5211 5738 6110 6453 6726 7095 1151 1687 2019 2213 2703 3016 3445 3772 4039 4389 4552 4885 5223 5739 6212 6459 6727 7100 Nieten 1242 1261 1753 1787 2021 2040 2388 2437 2749 2779 3017 3029 3527 3581 3784 3843 4046 4114 4390 4408 4607 4621 4948 4999 5327 5382 5786 5886 6237 6238 6519 6523 6737 6765 7133 7143 1287 1859 2042 2444 2792 3107 3599 3937 4138 4473 4671 5013 5404 5903 6250 6527 6779 7179 1305 1872 2055 2509 2834 3108 3628 3962 4206 4511 4758 5100 5460 5998 6253 6529 6799 7229 7732 7918 8418 8909 9335 7743 7962 8439 8937 9458 9895 1358 1885 2140 2593 2877 3163 3716 3968 4211 4517 4782 5110 5648 6009 6270 6678 6875 7299 7755 8441 9029 9558 9905 7635 7704 7709 7726 7817 7827 7843 7878 8240 8267 8279 8375 8649 8697 8857 8885 9087 9230 9247 9314 9727 9760 9865 9871 10009 10032 10059 18126 10145 10172 10191 10211 10222 10277 10366 10375 10431 10457 10462 ,Viln 10517 10541 10558 10M° 10716 10848 ïi?o 1 11106 11237 11311 11338 U409 11424 11423 11489 11583 11592 11636 11643 11710 11736 11793 11822 H850 11856 11869 11872 11882 11835 11951 11982 H975 12088 12212 12311 12360 1266? lotto l™5 12486 12510 12578 12809 12646 12663 12682 12709 12749 12860 12914 12977 1353 13179 13198 13287 13311 13374 13429 13485 13301 13°05 13506 13646 13693 13711 13749 13786 I4012 14084 14098 14151 14181 14246 uw J4327 14389 14398 14417 14494 14574 ubVa uo^ï 14777 14793 14798 14804 14834 ,1111 14970 15041 15080 15089 15164 15165 15181 1ROM 15601 15678 15685 15809 15855 15885 161M ÏBM7 *949 15978 16006 18010 18082 16113 ïftJu Jfiw 18 16328 16369 16396 16406 16510 1669? 1«7?2 16607 16617 16631 18853 16691 m?7 \nlll 3 16841 16881 18905 16994 17008 17?B7 177QK 17098 17101 17144 17145 17248 176?9 i7335 17343 17362 17395 17411 17463 177R« 17584 17586 17590 17650 17710 17949 ,7Q«? ÏI858 17878 17884 17904 17916 17932 17961 17997 18057 18072 18080 18155 18159 18374 18550 18631 18673 18697 18805 18874 18902 18926 18928 19024 19036 19039 19040 19059 19169 19179 19186 19192 19211 19461 19479 19511 19574 19613 19715 19728 19786 19792 19793 ?mip 19840 1989° 19936 20016 20025 204^ oÜl™ 20190 20288 2°398 20406 20427 20438 2lmn S o? 20554 20792 20910 20979 20985 214B4 21259 21295 21324 21352 21445 21475 9iftRo 17 21518 21521 21555 21585 21660 219*2 lm 21964 2^ 21822 21866 18225 18265 18287 18719 18729 18778 18937 18984 18991 19093 19101 19149 19284 19319 19406 19644 19653 19689 19805 19808 19836

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 12