eerste blad. Nieuwe incidenten in Sudetenland. Aanvallen vanuit Duitachland. Oneenigheid in Oostenrijk. Innitzer contra de autoriteiten. Nieuws in 't kort. Hollywood Regenjassen iets bijzonders f 19.75, i 24.50 en i 27.50. SPAANDER Co. N.V. SCHERMERHORN EGMOND AAN ZEE Sn het h dG Vergulde Valk' ter e^ 2 Het Tsjechoslowaaksche Telegraaf-agent- schap meldt: Gisternacht hebben uit Duitschland gekomen gewapende benden verschillende aanvallen gedaan op de Tsje- cho-Slowaaksche grenzen. Vanochtend om even over tweeën heeft een bende van on geveer vijftien man, gewapend met geweren en revolvers, een aanval gedaan op het douanekantoor te Neusorge bij Braunau. Drie Tsjechische tolbeambten, die zich in wettigen staat van zelfverdediging bevon den, hebben gebruik gemaakt van hun vuur wapenen en twee handgranaten geworpen. Toen versterkingen waren ontboden, vlucht ten de aanvallers naar Duitschland. Een tweede overval werd door onbeken den uitgevoerd bij Dauba. Zij hebben stee- nen geworpen naar een soldaat, die licht ge- Wond werd. Tegen drie uur gisterochtend heeft een bende van taalf man, die uit Duitschland waren gekomen, en voorzien waren van wa pens en granaten van Duitschen oorsprong, een overval gepleegd op Ebersdorf bij Friedland. De aanval was eerst gericht op de douane en later op het postkantoor. Tenslotte pro beerde de bende de plaats te bezetten. Van Tsjechoslowaaksche zijde namen een afdeeling gendarmerie, een compagnie sol daten politie, gesteund door pantserauto's deel aan den strijd. Van de soldaten en be ambten werden zes personen gewond. Ook de aanvallers hebben gewonden, doch de zen werden naar Duitsch grondgebied over gebracht. Men heeft vastgesteld, dat de aanval lers leden waren van het Sudeten-Duit- sche legioen. Op het oogenblik is het in de plaats kalm. Gendarmerie en militairen hebben ver schansingen ingericht. Vannacht heeft zich nog een vierde incident voorgedaan. Het douanekantoor te Kleine Aupa (district Marchendorf) werd in brand gestoken. De aanval werd van Duitsch gebied uit geleid en tot twee malen aan toe herhaald. De eerste maal, om half vier, duurde de aanval ongeveer een uur. Om vijf uur gin gen de aanvallers opnieuw tot den aanval over. Ook hier heeft men te doen met leden van het Sudeten-Duitsche legioen. Zij waren voorzien van granaten en machinegeweren van Duitsch fabrikaat. Twee beambten wer den gewond. In de stad is het nu kalm. De vluchtelingen te Praag. De vluchtelingen uit de grensstreken zijn gisteren weer uit Praag vertrokken. Dui zend vluchtelingen ongeveer zijn naar hun woningen teruggekeerd. De anderen zijn verdeeld over verschillende districten in Midden-Bohemen. De onderhandelingen te Weenen tusschen kardinaal Innitzer en de nationaal-socialis- tische autoriteiten zijn mislukt. Een kerke lijk hoogwaardigheidsbekleeder deelde Reu ter mede, dat de kerk in Oostenrijk aldus heeft gedaan om tot overeenstemming te komen doch de huwelijkswetgeving, de in beslagneming van kerkelijken eigendom en de opheffing van roomsche scholen toonen aan, dat verdere onderhandelingen tha-~ geen kans op slagen bieden. Innitzer ver klaart in een decreet, dat de roomsch- katholieke kerk weigert de „Unie Gods dienstvrede", een organisatie van priesters met nationaal-socialistische sympathieën, te erkennen. In een herderlijk schrijven van de bisschoppen, dat in de meeste kerken is voorgezelen, protesteert men tegen zekere maatregelen en wordt het standpunt der kerk uiteengezet. Elf dooden en honderd gewonden bij een treinbotsing. - Een trein uit Los Angeles is in botsing gekomen met een trein uit New-Orleans. Beide locomotieven en ver scheiden wagons sloegen om. Er zyn elf doo den en meer dan 100 gewonden. De sterfgevallen in de gevangenis te Philadelphia. - De Grand Jury te Phila- delphia (V.S.) heeft gister rechtsingang ver leend tegen tien employé's en bewakers van de gevangenis wegens moord en doodslag. Zooals men zich zal herinneren, zijn in deze gevangenis eenige gedetineerden om het leven gekomen. Hevige regens. - Sedert vier dagen heeft het rond Boston (V.S.) onafgebroken ge regend. In Massachusets is aanzienlijke schade aangericht. By verkeersongelukken zyn tien personen om het leven gekomen. Alcoy gebombardeerd. - Gisterochtend hebben tien Italiaansche Savoia-toestellen van de Spaansche opstandelingen Alcoy ten Noorden van Alicante gebombardeerd. Twaalf menschen werden gedood, 55 ge wond. Verscheidene gebouwen zijn verwoest. Massamoord door een boer. - In een Oostelijke provincie van Cuba heeft een boer met een kapmes zijn moeder, zijn oom en zijn zeven broers onthoofd, en daarna de boerderij in brand gestoken. Politie en mili tairen zoeken de omliggende velden af om den massamoordenaar op te sporen. Opeisching van werkplaatsen. - In ver band met de vertraging by de tenuitvoer legging van de werkzaamheden tot bescher ming van de bevolking van Parijs, veroor zaakt door de staking in de bouwvakken, heeft de Fransche regeering besloten zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de op eisching van alle werkplaatsen, die leveran ties voor de passieve verdediging hebben te verzorgen. |i Stad m OmoeoiHQ Alkmaar, Woensdag. MAN ERNSTIG AANGEREDEN TE CASTRICUM. Toen gisterochtend een auto, volgens ooggetuige, met groote snelheid uit de rich ting Beverwijk den overweg passeerden, stak juist even daarvoor den heer S. Rc&, wonende op de Mient, den weg over. De heer Res staat bekend als een rustig en langzaam- rijdend man, die allen voorschriften steeds in acht neemt. Hij werd door de auto aan den linkerkant van den weg geschept, om na een luchtzwaai tegen den grond te smakken, waarna de auto tegen een boom terech kwam, waar hij ernstig vernield tot staan kwam. Het slachtoffer werd door de ylings ont- bode geneesheeren verbonden, om per zie ken auto naar het St. Elisabeth-ziekenhuis vervoerd te worden, waar bleek, dat hij be halve de noodige vleesch- en schaafwonden, een heupfractuur en een hersenschudding had opgeloopen. De medicus deelde gisteravond mede, dal de heer Res het naar omstandigheden goed iricicilcL De gemeenteveldwachter Bleijendaal maakte proces-verbaal op en nam den ver nielden auto in beslag. De bestuurder uit Voorburg verklaarde, dat zijn band sprong, toen hij op den overweg reed, wat door om- standers werd bestreden, daar deze meende dat de band gesprongen was toen hij tegen den boom terecht kwam. De verkeerspolitie uit Amsterdam werd erbij gehaald, die rem men enz. controleerde en de zaak verder in behandeling nam. Het autorijdend publiek mag er weieens opgewezen worden, dat deze overweg met een snelheid van 50 K.M. niet is te rijden, omdat men dan tegen het pla fond van den auto wordt gegooid. KIND VERDRONKEN TE OBDAM. Zondagmiddag is een 3-jarig zoontje van den heer D. Blank te Obdam in een onbewaakt oogenblik in een sloot terecht gekomen. Toen het kind werd opgehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. DE S OCTOBER-FEESTEN. In de gisteren gehouden vergadering is besloten ook dit jaar het Varnebroek te versieren. De buurtvereeniging Magdalenenstraat heeft gisteravond besloten de Magdalenen straat dit jaar wederom te verlichten en te versieren. Ook de Metiusgracht zal met de 8 Octo- berfeesten versierd en verlicht worden. DIERENBESCHERMING. Zwervend is aangetroffen op den Nieuw- landersingel wit bont poesje, zwarte staart. Nog ter beschikking is een mooi zwart poesje. Men kan zich vervoegen tusschen 6 y,1'A uur bij den heer C. Verwer, Baanstraat, Alk maar. Verzoeke geen dieren aan het adres van den inspecteur te brengen. DEPOT MOTORTRACTIE WORDT OPGEHEVEN. Naar de N. H. Crt. uit goede bron ver neemt, wordt aan het station te Hoorn binnenkort het depot van de motortractie opgeheven. Zooals bekend, waren de mo- tortreinen, welke van Alkmaar op War- menhuizen rijden, nog steeds in Hoorn ge- stationneerd en was ook het personeel van deze treinen daar nog woonachtig. Het is waarschijnlijk, dat de motortrams op Warmenhuizen ook vervallen zullen, daar het personeel naar andere deelen van het land wordt overgeplaatst. CARILLON-CONCERT. Donderdagavond wordt door den heer P. A. van Langen een carrillonconcert ge geven. Het programma luidt: Guillarde Thomé Les Moissonneurs Couperin La Commère La Nendamgieuse Le Tambourin Rameau A la venue de Noël Balbatre Menuet Locatelli Heideliedje Winnubst Een vrouwke gezwind Antheunis Ik hoor een vogel fluiten A. Spoel INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 13 TOT 20 SEPTEMBER 1938. Nieuwe z a k v n Den Helder: Joh. van de Put Co., Violenstraat 43, fabricatie en verkoop van Sportschoenen en-gros enz. Wijzi gingen: Alkmaar: B. Schiava Guido Delleve- dove, Kooltuin 37, terrazzo enz.; Rechts vorm gewijzigd. Anna Paulowna: Bloem'bollenkweekerij en -handel A. v. d. Berg Gzn. N.V., Mo lenvaart 379, benoeming procuratiehouder. Heiloo: Onderlinge Verwaarborging van rundvee, Heerenweg F 249; best. wijziging. Schoorl: N.V. Algemeene Risico Verz. M. Mercurius, Voorweg C 121; bestuurs wijziging. Opheff ingeni Alkmaar: „De Raaf", Breedstraat 5, café, enz. Bergen: „De Reigershoek", Breelaan 79, pensionbedrijf. Den Helder: „De Sport", Koningstraat 59, sigaren, tabak, enz. INGEKOMEN PERSONEN. E. A. Roozendaal, D.G., dienstbode, WR- helminalaan 11, van Bergen. B. Lui N.H., los arbeider, en echtg. en kinderen, Fnidsen 64, van Schagen. J- Schuui, NH., dienstbode, Wilhelminalaan 18, van Koedijk.' C. J. Bom, N.H., monteur, Korte Landstraat 22, van Amsterdam. -— E- 0o®" terhuis, N.H., echtg. J. Oudhuizen, z. b., Rembrandtstraat 56, van Amsterdam. D. J. Cornielje, N.H., scheepstimmerman, en echtg., Rembrandtstraat 35, van Heiloo. R. J. H. Teunissen, R.K., leeraar wis- en natuurkunde, Stationsweg 25, van Utrecht. J. N. H. Snijder, geen, 1.1. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Amsterdam. J- Smit, N.H., zonder beroep, Heilooërdijk 9, van Warmenhuizen. C. W. J. Pommerel, R.K., adsp. instrumentmaker, Costerstraat 22, van 's-Gravenhage., G. Banis, R.K., broeder-onderwijzer, Nassaulaan 30, van Roosendaal. J. Bakker, G.K., vrachtschip per, Langestraat 71, van Hoogeveen. J. Seinen, G.K., vrachtschipper, Langestraat 71, van Hoogeveen. J. Dekker, geen, los- arbeider, Heiligland 28, van Den Helder. A. Voortman, R.K., dienstbode, Landstraat 31, van Haarlem. W. H. Manders, R.K., molenaar, Schermeerstraat 3, van Waalre. A. I. van Oorschot, R.K., zonder beroep, Nassaulaan 7, van Breda. H. W. Koorda, geen, instrumentmaker, Costerstraat 22, van 's-Gravenhage. M. C. Heere, O.G.K., dienstbode, Voormeer 6a, van Egmond aan Zee. J. van Beek, R.K., grondwerker, en echtg. en zoon, Tulpstraat 16, van Kuilen burg. A. M. Merks, R.K., echge. van B. H. van Kampen, Mient 2, van Heiloo. A. Kieft, R.K., dienstbode, MacL Pontstraat 2, van Heerhugowaard, Veenhuizen. C. G. A. van Lin, r.k., echtg. van B. P. C. Timmermans, Costerstraat 6, van Bergen. M. H. F. Mijnssen, EvL., verpleegster, van Houtenkade 37, van Blaricum. A. Troost, N.H., banketbakker, Gashouderstraat 5, van Texel. K. Bouwman, geen, en echtgen. en kinderen, grondarbeider, Verdronken- oord 34a, van Hoorn. J. Feenstra, geen, en echtg. en kinderen, boormeester, Claris- senbuurt 27a, van Leeuwarden. A. Klomp, geen, techniker, Oudegracht A 34, van Oterleek. P. Lindner, geen, los werkman, Lyceumstraat 48, van Eibergen. A. J. van den Donker N.H., fabrieksarbei der, en echtgen., R.K., Kenn.straatweg 30, van Oudorp. H. Meijer, N.H., landarbei der, le Kabelstraat 29, van Oterleek. W. Kroese, geen, adsp. instrumentmaker P.T.T., Costerstraat 22, van 's Gravenhage. VERTROKKEN PERSONEN. A. W. M. Spruijt, R.K., winkelbediende, van Emmastraat 2 naar Krefeld. G. Bruin, geen, echtg. van J. Compas, zonder beroep, en kind, van Overdiestraat 68 naar Den Helder. F. H. Kolenbrander, R.K., schilder, van Korte Landstraat 5 naar Haar lem. A. C. Kleinjan, N.H., zonder beroep, van Emmastraat 40 naar Utrecht. M. C. van Sambeek, R.K., zonder beroep, van Co- mansstraat 18 naar Bergen. P. Jes, geen, leerL scheepswerktuigkundige, van Tulp straat 11 naar Vlissingen. W. Blanken- daal, R.K., zonder beroep, van Heiloërdijk 5 naar Bergen. H. M. A. Peet, R.K., zonder beroep, van Kennemersingel 12 naar Den Haag. G. van Roekei, N.H., zonder be roep, van Eikelenbergstraat 74 naar Arn hem. M. J. M. Wessels, R.K., zonder be roep, van Koorstraat 41 naar Weert. L. P. G. I. Joosten, R.K., zonder beroep, en broer, van Stationsweg 60 naar Medemblik. P. van den Werf, D.G., winkelchef, en echtg., N.H., en kind, van Zijdam 10 naar Breuke- len. J. Eijzenga, geen, echtg. van P. van der Kooij, van Eilandswal 1 naar Leeuwar den. J. Boot, N.H., onderwijzer, en echt- genoote, van Stationsweg 9 naar Amers foort. C. de Wit, R.K., verkoopster, van Boomkampstraat 18 naar Hensbroek. C. A. J. de Wit, R.K., zonder beroep, van Prins Hendrikstraat 13 naar Callantsoog. A. J. J. Deimann, R.K., tuinbouwkundige, van Bisschop Bottemannestraat 20 naar Bergen. A. A. Jorissen, geen, dienstbode, van Bis schop Bottemannestraat 20 naar Bergen. M. C. P. M. J. Jongmans, D.G., zonder be roep, van Julianastraat 10 naar Wilrijck. G. P. T. Joosten, R.K., zonder beroep, en zusters, van Stationsweg 60 naar Voor schoten. P. de Frenne, geen, zonder be roep, van Langestraat 26 naar Vlissingen. M. S. van der Merk, Ger.Gem., wed. van D. C. J. Stemmerik, zonder beroep, van Bis schop Bottemannestraat 20 naar Kampen. M. E. J. J. Burlage, Rem., zonder beroep, van Van Houtenkade 10 naar Breda. G. K. de Winter, geen, zonder beroep, van le Tuindwarsstraat 17 naar Bloemendaal. K. Erdtsieck, D.G., zonder beroep, van Emma straat 37 naar Den Helder. H. Marsman, geen, mach.-bankwerker, van Bierkade 5 n. Zuilen. A. Mollevanger, geen, echtg. van M. Boshart, van Uitenboschstraat 71 naar Kampen. E. M. Preijer, E.L., leerling verpleegster, van Kennemerstraatweg 101 naar Amsterdam. -_ A. T. van Kampen, R.K., huishoudster, van Mient 2 naar Noord- wijk. G. de Boer, N.H., echtg. van W. Lebbing, zonder beroep, van Turfmarkt la naar Amsterdam. M. Groot, R.K., dienst bode, van Kennemerstraatweg 33 naar War menhuizen. N. J. Buur, R.K., zonder be roep, van Westerweg 18 naar Venray. G. van der Himst, R.K., echtg. van J. de Kroon, zonder beroep, van Achterstraat 32 naar Heiloo. F. van der Kuip, R.K., van Mient 21 naar Medemblik. L. de Vries, geen, schoenmaker, van Achterstraat 60 naar Oud- karspel. w. Piersma, G.K., kantoorbe- diende, en echtg., van Landstraat 44 en Wildemanstraat 6 naar Heüoo. G. H. Borst, R.K., dienstbode, van Macl. Pontstraat 30 naar Obdam. A. Dekker, N.H., grond werker, van Hooftstraat 27 naar Bergen. A. Bakker, D.G., zonder beroep, van Bier kade 15 naar 's-Gravenhage. C. Bakker, geen, winkelchef, van Jan van Scorelkadé 25 naar Amsterdam. T. E. C. Verhaart r K zonder beroep, van Bergerweg 87 naar Breda. M. Besse, geen, echtg. van J. Homan, en kind, van Houttil 58 naar Velsen. W. J. Pels, R.K., le machinist, van Kennemerstraatweg 36 naar Java. L. Peereboom, geen, van Nieuwesloot 49b naar Breda. - S. G. G. de Boer, R.K., van Macl. Pontstraat 28 naar Amersfoort. N. M. G. de Boer, R.K., van Macl. Pontstraat 28 naar Amersfoort. E. van Houten, N.H., echtg. van A. Voogd, zonder beroep, van Limmer- hoek 22 naar Schoorl. J. van der Winden, N.H., zonder beroep, van Nassauplein 16 n. Leiden. J. P. van der Peet, R.K., zonder beroep, van Drebbelstraat 7 naar Bergen op Zoom. C. Harteveld, Rem-, zonder beroep, van Langestraat 45 naar Breda. J. J. Velt- huijs, D.G., timmerman en aannemer, van Lamoraalstraat 5 naar Zeist. C. T. op de Weegh, R.K., zonder beroep, van Toussaint- straat 11 naar Den Helder. QemeeMtecadeti Maandagavond vergaderde de raad onder voorzitterschap van den loco-bur gemeester, weth. Broersen. De voorzitter sprak in zijn openingsrede den wensch uit dat de burgemeester spoe dig moge herstellen en memoreerde het 0-jarig regeeringsjubileum van de H. M. de koningin. Medegedeeld werd dat de burgemeester is herbenoemd en de beeëdiging heeft plaats gehad. Ged. Staten hebben het besluit inzake schoolbouw 2 maanden verdaagd. Van de onderwyzersorganisaties is inge komen een verzoek om adhaesiebetuiging voor verkleining der leerlingenschaaL B. en W. adviseerden tot adhaesie-betui- ging. Dit voorstel werd aangenomen met 5 tegen 1 stem (Mantel). Van het P.E.N. was bericht ontvangen, dat de stroomlevering voor straatverlichting is verlaagd van 4 >4 op 2)4. Aangezien dit al leen geldt voor de verlichting te Stompe- toren, is het voordeel hiervan 3.40 per jaar. Op voorstel van B. en W. werd besloten weze overeenkomst met het P.E.N. aan te gaan voor 5 jaar. Van Ged. Staten was bericht ontvangen, dat het bedrag benoodigd voor het schoon houden van de school lager dan 100 moet zijn, waarbij met de begrooting van 1939 rekening moet worden gehouden. Van het Burg. Armb. was een verzoek om een extra subsidie van 1200. Afwijzend werd beschikt op voorstel van B. en W. Het besluit tot wederverhuur aan den heer A. Kluft van een stukje grond voor 10 jaar a 5 per jaar, werd, aangezien de huurder op den grond vruchtboomen wilde plaatsen, aangehouden en in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Een voorstel aangaande een kasgeldlee- ning 12000 a )4 werd z.h.s. goedgevon den. Voorstel tot wijziging gem.begrooting dienst 1938. Deze wijziging is noodzakelijk door de voorgeschreven splitsing van werk- loozensteun in economische en sociale zaken, door de steunregeling voor klein tuinders en eene aan het B. A. te verleenen subsidie. Z.h.s. werden aangenomen en derhalve in getrokken 2 vorige besluiten hierop betrek king hebbende. Voorstel tot het verleenen van een extra subsidie aan het Burgerlijk armbestuur groot 1000. Na toelichting door den voorzitter en wethouder Plugboer in comité werd z. h. de extra subsidie toegestaan en besloten de gemeentebegrooting in verband hiermede te wijzigen. Aan de orde kwam nu een voorstel van het dagelijksch bestuur te machtigen tot onderhandschen verhuur der gemeentelan- deryen voor 1 jaar. De heer Oostwouder vroeg waarom voor 1 jaar wordt verhuurd, waarop de voor zitter antwoordde dat dit gebeurd met het oog op de inwerkingtreding van de Pacht wet. Werd algemeen goedgevonden. Het voorstel, aan mej. A. Boerendans met ingang van 1 October 1938 eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres, werd goedge vonden. 6 Benoeming van een onderwijzeres bij het openbaar lager onderwijs. De voorzitter deelde mede, dat zich 38 sollicitanten hebben aangemeld. Op de voordracht zyn geplaatst: 1. Mej. S. P. van Setten van der Meer te Schermerhorn; 2. mej. A. G. van den Tooren te Alkmaar; 3. mej. N. E. Ploeger te Alkmaar. Na een voorbespreking der voordracht in geheime zitting werd de openbare heropend en tot stemming overgegaan. Mej. S. P. van Setten van der Meer ver kreeg 7 stemmen en werd derhalve be noemd. De heer Mantel zeide dat vo^gemeTn- tebesturen kosteloos tulpen zijn te ver- krygen uit het surplus-fonds. De voorzitter antwoordde dat hiervan misschien gebruik zal worden gemaakt. De heer Oostwouder vroeg wanneer de werkverschaffing zal worden opengesteld De voorzitter antwoordde dat wanneer werkobject is gevonden deze 24 Sent zal beginnen. De heer Oostwouder gaf aan het uitdie- den Oc«thuizerweg. V°°r Ook vroeg de heer Oostwouder nadere byzonderheden over de onderhandsche verhuring. De voorzitter zeide, dat deze in een vol gende vergadering worden besproken De heer Barendregt vroeg of er al iets Ayenda Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Ik beschuldig (anti-oorlogfilm); hoofdrol Vic- tor Francen. In het voorprogramma de voornaamste gebeurtenissen van de feesten te Amsterdam. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Hotel de la Poste (rom.-dram.); hoofdrol len Harry Baur, Jeanine Crispin, Georges Rigaud. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer La Habanera (rom.); hoofdrol Zarah Leander. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 22 September. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, voor de Ned. Vereen, v. Huisvr., causerie met lichtbeel den over Indië. 8 uur, café Populair, aan de Laat, rede H. Gortzak voor de C.P.H. bekend is van de verkaveling van Eilands polder, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde. De heer Brouwer vroeg inlichtingen omtrent het onderhoud van de brandspuit. De heer de Groot wilde de brandblusch- middelen zien geregeld bij de begrooting, wa'. door den voorzitter werd toegezegd. De heer Brouwer vroeg nog inlichtingen omtrent de verbreeding van het dijkje en naar den toestand van den gemeentetoren. De voorzitter zeide dat dit zal worden onderzocht. Hierna sluiting. JfawUtciaal Tlieuws Het jubileum van het korps scherpschutters. ♦Dinsdagavond zyn de nationale schiet wedstrijden, ter gelegenheid van de viering van het veertigjarig bestaan van het korps scherpschutters te Egmond aan Zee, begon nen. Op dezen openingsavond bevond zich.een gezelschap in de gezellige voorzaal van De Vergulde Valk. Wy merkten o.a. op den burgemeester van Alkmaar, jhr. mr. F. H. van Kinschot, van Castricum, mr. C. A. F. H. W. B. van der Clooster baron Sloet tot Everlo, van Hoogkarspel, den heer S. M. Middelhof. Voorts burgemeester Eyma van Egmond aan Zee, met de beide wethouders en den gemeente-secretaris, kapitein Smid uit Amsterdam en den heer W. F. van Boxel, administrateur van het Vrijwillige Land stormkorps te Alkmaar. Als voorzitter der vereeniging heette de heer G. Snoeks de aanwezigen welkom, in het bijzonder de aanwezige leden van het eere-ccmité, terwijl hij dank bracht aan allen, die door het schenken van bekers, medailles, kunstvoorwerpen of anderszins hun belangstelling hadden getoond. De beschermheer van het korps, burge meester G. C. Bos van Egmondbinnen, nam vervolgens het woord. Hy sprak een woord van gelukwensch tot het jubileerende korps. Opgericht in het jaar der troonsbestijging van H. M. koningin Wilhelmina, bestaat het korps thans 40 jaar. Evenals het regeerings- tydperk van H. M. ogenbliken te zien gaf van op- en neergang, was dat ook by het korps het geval. De voorzitter, de heer G. Snoeks wist echter altijd de vereeniging tot stand te houden, al vereenigde men zich niet altijd met zyn leiding. Hjj bracht hem, den oprichter van het korps, voor zyn stuw kracht dan ook een woord van warmen dank. Na een woord van dank aan allen, die hun medewerking verleenden om het jubileum op waardige wyze te vieren, sprak hy den wensch uit, dat de vereeniging over 10 jaar in bloeienden welstand het 50-jarig jubileum zou vieren en dat de georgani seerde wedstrijden een succes mochten worden. Burgemeester C. J. Eyma van Egmond aan Zee deed het een groot genoegen by de viering van het jubileum van het korps m zyn gemeente tegenwoordig te zyn. Men zegt wel eens, dat een vereeniging in Eg mond aan Zee nooit lang kan bestaan. Het Korps Scherpschutters bestaat nu echter reeds 40 jaar en hij hoopte gaarne, dat men niet alleen over 10 jaar het 50-jarig jubi leum zou mogen vieren, maar dat ook de voorzitter de heer G. Snoeks dat zou mogen beleven. (Applaus.) De eerewijn werd hierna rondgediend, Sa burgemeester Bos een dronk uit bracht op H.M. de koningin en alle aanwe zigen staande, met een driewerf hoera, hiermee instemden. van°K-SPra]t bur*emeester Bos een woord aaZ°Ü welkom tot den heer Drui ven één dergenen, die b« de oprichting lid zeer „1 uan aet korps' waarom het hem te zien °U bier thans aanwezig Het gezelschap begaf zich hierop naar de schieth^n m k6Ur5g was lngericht met 6 schietbanen. Mevr. Eyma-Boeke en mevr. waarna"1"161" ten de °Peningsschoten, aangTbodem bl0emen Werden •inde °niCjeele. openinS was hiermede ten wedstrijden'"ri beg°nnen daarop de schiet- vereen£'N 6 ge°Pend werd<* door de lan Sn?Td uit Alkmaar. Zes dagen kaar schutters en hun korpsen el- sroote j" Strljd boelen in de Koros Srïon uT°ne jubileum van het SÏÏr on tTn CK erS der Ejonden, dat ging te zhn j0e™cn' de eenige vereeni- van inwnnp °T a e*de Egmonden, waar mond Binnen ,van. Egmond aan Zee en Eg- kunnen ziin u °ederlijke eendracht lid Korps Schern £gf» vooral ook daarom het nog in een h,Utt?rs der jonden zich heugen! langduri*en bloei kunnen ver- Fe^ OP TE RUIMEN? ken „Vraag en Aanbod". 35nSi P' 5 regels contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2