De Landbouwtentoonstelling. Zeer groote aanvoer van wolvee en varkens. Weinig groot vee tengevolge van mond- en klauwzeer De Korenbeurs van alle zijden. geroemd. BEKRONINGEN; DERDE BLAD. Het mooie weer der laatste dagen had goede verwachtingen gewekt ook ten aan zien van de landbouwtentoonstelling, die reeds meer dan een halve eeuw telkenjare in de maand September wordt georganiseerd door de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw. Het lijkt er wel op, dat vandaag regen en wind als spelbrekers zullen op treden, tenminste terwijl wy dit schrijven is het maar nauwelijks droog en staat er flinke wind, die (misschien) de regen wolken zal kunnen verjagen. De landbouwtentoonstelling zonder nu wijlen den heer D. J. Govers hebben we ons moeilijk kunnen indenken, maar we hebben kunnen constateeren, dat zijn mede werkers in zijn geest voortgingen, zoodat er uiterlijk niet veel anders is dan andere jaren. Dat er weinig vee is aangevoerd, is hun waarlijk niet te verwijten, het is een gevolg van de gevreesde veeziekte mond en klauwzeer, die, terwijl men de gevolgen van de vorige epidemie nog maar nauwe lijks te boven is, weder den kop op stak en opnieuw onzen vsderlandschen veestapel ernstig teistert. In de Korenbeurs. De expositie in de Korenbeurs was als steeds het eerste onderdeel der tentoon stelling, dat vanmorgen officiéél werd geopend. Er was toen, ook al weer net als altijd, nog slechts geringe belangstelling, maar we zyn overtuigd, dat die in den loop van den dag wel zal komen, het geëxposeerde verdient dat volkomen. De heer Blom, de nieuwe voorzitter der afdeeling, had voor het eerst tot taak hier een woord te spreken. Hij ving aan met een herinnering aan vorige landbouw- dagen, toen de heer Govers er de ziel van was. Zijn verscheiden is voor onze afdeeling en voor de tentoonstelling een groot ver lies geweest, zei spreker. En daarom juist was hy verheugd, dat de „commissie voor de tentoonstelling in de Korenbeurs" was voortgegaan op hare wijze om dit deel van den landbouwdag te verzorgen. De samen werking met haar was als altijd uitstekend en een schitterende expositie is er uit voort gekomen. Het stemde spr. tot groote vol doening, dat zooveel niet-landbouwers hier aan ook nu weer hebben meegewerkt. Aan alle inzenders bracht spr. namens de afd. dank en speciaal aan de commissie voor haar vele werk om tot zulk een schitterend resultaat te komen, zooals nu weer bereikt is. Het peil der inzendingen is telken jare stijgende, ook van buiten de provincie wordt steeds meer ingezonden, voornamelijk van pluimvee en konijnen. Als de tentoonstelling in de Korenbeurs zich blijft ontwikkelen, zooals in de laatste jaren, zal naar spr. geloofde, binnen niet al te langen tyd een tekort aan ruimte zich voordoen. Dat probleem zal dan ernstig onder het oog moeten worden gezien. Vele standhouders zullen ongetwijfeld uit zakelijk oogpunt aan de tentoonstelling deelnemen en spr. vertrouwde erop, dat de resultaten goed zullen zyn. Na nog de hoop te hebben uitgesproken, dat de tentoonstelling, die zooveel te genie ten belooft, in alle op'ichten zal slagen en dat de commissie op den gevolgden weg zal voortgaan, verklaarde spr. deze ten toonstelling voor geopend. De heer E. Mak, voorzitter van de commisise voor de Korenbeurs, dankte voor het officiëele openingswoord, dezen keer niet van den heer Govers met wien altijd zoo prettig had kunnen worden samen gewerkt. Spr. hoopte, dat diens opvolger ook in dezen de voetsporen van den over ledene zal volgen, zooals de commissie ook voort werkt in zijn geest. Wat een dreigend ruimtegebrek betreft, spr. geloofde niet dat men zich daarover bezorgd behoeft te maken. Voorloopig vreest spr. er heelemaal nog niet voor en als het vraagstuk inderdaad onder oogen gezien moet worden, welnu, dan zal er wel raad geschaft worden: er is dan nog wel ruimte te vinden door inzendingen, die niet persé in de Korenbeurs thuis behooren, elders onder te brengen. Voorloopig is het slechts de vraag om de belangstelling te blijven trekken en ook de financiëele zijde van de tentoonstelling zoo gunstig mogelyk te doen zijn. Dat een en ander zal slagen, daarop hoopte en ver trouwde spreker. Een rondwandeling langs de stands. Langs de wanden van de Korenbeurs zien we allereerst de stands van diverse zaken uit onze stad en omgeving, van vereeni- gingen of instellingen op landbouwgebied, van kweekerijen en particuliere tuinders uit Alkmaar's omgeving enz. Niet alleen zien we stands van zaken, direct of indirect bij landbouw of veeteelt in den ruimsten zin van het woord, betrokken eveneens be vinden er zich firma's, die het prachtig reclamemiddel, dat ligt in een stand, niet ongebruikt hebben willen laten. Slaan we bij den ingang links af, dan zien we allereerst de inzendingen, van tuinders uit Alkmaar en omgeving, die hier hun producten tentoonstellen: kool, andijvie, spinazie en nog vele andere groenten. Hier op volgt een stand van de firma Ha ij t e m a uit de Langestraat, die den bezoeker laat zien, welk een groote verscheidenheid van levensmiddelen zij den klant biedt. Vries ia (fa. v.h. Jan de Vries) propa geert haar doodende straal, die onfeilbaar muggen, motten, vliegen, mieren en al e overige eventueel voorkomende insecten feilloos verdelgt. Deze stand is goed in styl gehouden, hetgeen de ruimschoots aan wezige mannen-met-de-zeis wel bewijzen. De firma J. Pool heeft een keurcollectie fruit tentoongesteld, welke een extra ver melding verdient. Naast een vlinderfiguur, gebouwd uit druiven, tomaten en appels trekken voorts de diverse soorten groente de aandacht. A. Boersen Jr. exposeert bloembollen en voorts diverse zaden en gewassen, ter wijl vervolgens de firma v. d. Kommer met enkele fonkelnieuwe Renault-auto's de aandacht van den toeschouwer boeit. Naaimachinehandel C. de Jong (v.h. fa. Zuiker), N. V. Z a a d h a n d e 1 L. T. B. van de Zaadmarkt, de verzekeringsmaatschappij Rezovatum, die tegen stormschade assu reert en de maatschappij H e v a, die een stand van haar oliën heeft ingericht, hebben hun stands in den rechterhoek aan de achterzijde van het gebouw. In 't bizor.der dient van dit viertal wel de N. V. Zaad hand el L. T. B. genoemd te worden, die naast diverse tuingereed schappen, tuinbouwproducten en allerlei soorten bizonder veel werk gemaakt van een tweetal afbeeldingen, geheel uit ver schillend gekleurde zaden samengesteld. De heer J. Groen uit St. Pancras toont aan den kijker een collectie dahlia's, terwijl hierop het Rij kslandbouwconsu- lentschap te Schagen met voorbeelden van verschillende plantenziekten, grassoor ten en kunstmeststoffen volgt. Een levensmiddelenstand van de fa. Anton Bruin, waar kaas en diverse soorten wijn het hoofdmotief vormen, een origineele afdeeling van de fa. Z a a d n o o r d ij k van de kaasmarkt, waarin zij reclame maakt voor haar „Fairygreen"-gazon (dat zyn naam alle eer aandeed!), weer een stand met prachtige dahlia's van de kweekerij Bakker uit Wognum en een afdeeling, die de beroemde A g a-wonderfornuizen expo seert, completeeren de lange rij. Enmet deze opsomming zijn we fei telijk nog vrijwel pas aan het begin! Want tusschen de stands aan de wanden is een expositie uit de Wieringermeer met aan de voorzijde een stand van de tuinders- patroonsvereeniging waarop we nog nader terug komen in het midden,, vinden we een groote collectie pluimvee, duiven en konijnen, die een geheel aparte en vooral deskundige beschouwing waard is. Een leek tot welke categorie een ver slaggever zich rekent! kan hier moeilijk méér doen, dan zijn lezers vertellen, dat er een enorme hoeveelheid soorten waren, van kollossale Vlaamsche reuzen en groote kippen en hanen tot heele kleine exemplaren van deze vertegenwoordigers van het dierenrijk toe en naast dit verschil in afmeting dan nog het verschil in variëteit! In het middenvak zien we eerst recht tegenover den ingang een oploopend schuin vlak, met aan de bovenzijde een hoorn des overvloeds, die de groote verscheidenheid van producten, afkomstig uit onze provincie, op dit vlak uitstort. Er is welhaast geen enkele soort groente, hier in Noordholland geteeld, die by deze keurcollectie smaak vol gerangschikt niet aanwezig was. Deze afdeeling van de tuinderspatroonsvereeni- ging „Algemeen Belang" moet wel tot een van de fraaiste van de in de Korenbeurs aanwezige stands gerekend worden. Achter deze afdeeling van „Algemeen Belang" volgt een verzameling prachtige dahlia's van de kweekerij Meier uit Heiloo, waarop last not least tot slot volgden een wagen over de Wieringermeer, getrok ken door een tractor, welke beide bij de jubileumfeesten te Amsterdam eveneens reeds dienst gedaan hadden. Een verticaal aangebrachte kaart van de Wieringermeer, waarop „20.000 H.A.", toont ons het gebied, dat nog maar zoo kort droog gelegd is en dat thans reeds zulk prachtig graan levert, als dat waarmee de wagen geheel is versierd. By de Waag waren om half elx, het tijdstip van de officiëele opening der tentoonstelling, o.a. aanwezig het bestuur van de afdeeling, de voorzitter van de Holl. Mij. van Landb. de heer P. Stapel, de burgemeester van Alkmaar, de gemeentesecretaris, de wet houders de heerer Bonsema en van Slin gerland, de heeren W. Voorthuysen, en C. Grootegoed, resp. directeuren van het marktwezen en de reiniging, alsmede de heer P. Termaat als voorzitter der Alkm. Middenstandsvereeniging. Het openingswoord van den heer Blom. Dames en Heeren, Ik heet u allen hartelijk welkom op dezen, onzen traditioneelen landbouwdag. In het bizonder heet ik hier welkom, u, mijnheer de burgemeester. Ik kan u wel verzekeren dat ons bestuur uwe aanwezigheid op zeer hoogen prijs stelt. Verder richt ik een af zonderlijk woord van welkom tot den heer Inspecteur van den landbouw, ir. Leignes Bakhoven, den heer Stapel, voorzitter van het hoofdbestuur van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en verder tot alle aanwezige vertegenwoordigers van openbare lichamen en bedrijven. Het zal u niet verwonderen als ik wil be ginnen met te zeggen, dat deze dag voor ons een zeer bizondere dag is. Vooral op dit oogenblik gaan onze gedachten weer terug naar vorige landbouwdagen en dan zien wij in den geest weer vóór ons den persoon van nu wijlen onzen zoo hooggeachten voorzitter, mijnheer Govers. Vele jaren heeft mijnheer Govers hier, op deze zelfde plaats, z ij n landbouwdagen officieel geopend. Ik acht het hier niet de plaats om te releveeren wat wijlen mijnheer Govers voor onze afdeeling heeft gedaan en wat hij vooral voor zijn medebestuursleden is geweest. Laat het ge noeg zyn wanneer ik zeg, dat hy altijd de groote drijfkracht in onze afdeeling is ge weest en dat wy zyn heengaan zeer hebben betreurd. Gy allen zult begrijpen dat iemand als hy was, zeer moeilyk te vervangen is. Er is zelfs in ons bestuur de vraag gesteld of wij nu wel dit jaar ook onze landbouwten toonstelling moesten houden. In gezamen lyk overleg hebben we echter gemeend ver plicht te zijn het werk van mijnheer Go vers voort te zetten en waar en wanneer de gelegenheid daartoe zou zyn, dit uit te boa wen en te vervolmaken. Wy vertrouwen daarbij te mogen rekenen op de hulp van allen die ook tot heden op eenigerlei wijze blijk hebben gegeven ons werk te willen steunen. Ik wil me hier weer in het bizon der richten tot u, mijnheer de burgemeester, wij hopen en vertrouwen speciaal op uwe medewerking en ik kan u wel verzekeren, dat het voortbestaan van onzen Landbouw dag mede afhankelijk is van uwe hulp en medewerking. Ik zeg u tevens hartelijk dank voor al wat u reeds tot heden voor deze zaak hebt gedaan. Dan wil ik allereerst mijn groote voldoe ning uitspreken over de betoonde belang stelling voor deze tentoonstelling van de le den van ons koninklijk huis. Het heeft H.M onze geëerbiedigde koningin mogen beha gen, evenals H.K.H. prinses Juliana, een medaille voor deze tentoonstelling beschik baar te stellen. Wij zijn daarmede zeer ver eerd en ik feliciteer reeds van deze plaats de winnaars met de door hen veroverde on derscheiding. Verder wil ik nog iets zeggen van de ten toonstelling zelve. Zooals de geregelde be zoekers zullen bemerken beweegt ze zich nog steeds in opgaande lijn, al hadden enkele ru brieken dit jaar ongetwijfeld meer inzen dingen geteld wanneer het gevreesde mond en klauwzeer zich niet in dit rayon had ver toond. De inzendingen zijn in vele rubrieken echter weer zeer belangrijk en meest van uitmuntende kwaliteit. De expositie in de Korenbeurs is, ik durf hier gerust zeggen, schitterend en ik ben er van overtuigd, dat de commissie die de organisatie van dat ge deelte in handen heeft, in staat zou zijn een expositieruimte die drie maal zoo groot is, volkomen te doen bezetten met interessante stands. Ik wil u allen wel verzoeken om bi, de bezichtiging van de tentoonstelling voor al de Korenbeurs niet te vergeten. Zonder ook maar eenigszins te kort te willen doen aan de inzendingen slachtvee en fokvarkens, welke voor deze streek en voor onze provincie zeer belangrijk zijn, wil ik nog uwe speciale aandacht vragen voor de zeer groote en ook zeer belangrijke ex positie schapen. Wij kunnen zonder veel kans op tegenspraak wel zeggen, dat deze schapenfokdag de belangrijkste schapenfok- dag in Nederland is. Het is bekend, dat de uitbreiding van den veestapel in Noordhol land sinds den wereldoorlog geringer is ge weest dan in vele andere deelen van ons land. De kwaliteitsverbetering heeft in onze provincie echter steeds groote belangstelling gehad. Waartoe die belangstelling heeft ge leid, wordt op dezen dag wel sterk gede monstreerd. Schapenfokkers in Noordhol land, gaat voort op dit pad, opdat gy aan de spits blijve! Ook op het gebied der varkenshouderij is sinds de oprichting van het varkensstamboek voor Noordholland, dit jaar juist 30 jaar ge leden, groote vooruitgang te bemerken. Bij dit alles zien wij de Noordhollandsche veehouder van de beste zijde. Door zijn ge regeld contact met, en zijn groote afhanke lijkheid v a n de natuur, ervaart de boer el ken dag de geringheid van het menschelijk kunnen, zoodat het niet behoeft te verwon deren, dat hij weinig vertrouwen stelt in allerhande theorieën. Zijn hart zal dan ook wel altijd blijven uitgaan naar de natuur en naar veredeling en verbetering van wat de natuur hem biedt. Tenslotte wil ik dank zeggen aan de ve len die hunne werkkracht hebben gegeven ten dienste van deze tentoonstelling, in het bizonder de besturen van de beide stam boeken, welke met onze afdeeling zoo pret tig samenwerken, vooral ook aan den heer Sijp, die weer een zeer groot deel van de or ganisatie heeft verzorgd. Verder zeg ik ook hartelijk dank aan de juryleden die hun soms moeilijk werk als steeds naar beste weten en kunnen hebben verricht. Ook de inzenders van al het goede, dat hier aan wezig is zijn we grooten dank verschuldigd. In de hoop, dat deze tentoonstelling propa gandistisch en zakelijk aan de verwachtingen ruimschoots moge beantwoorden en dat zij ook in de toekomst nog in groei en bloei moge toenemen, verklaar ik de 57e tentoon stelling van de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. v. Landbouw voor geopend. Applaus. Een woora van den burgemeester. De burgemeester, jhr. F. H. v a n K i n- schot, stemde in met het woord van weemoed ter nagedachtenis van den heer Govers en ook hij was overtuigd, dat men dezen niet beter kan eeren dan door de tentoonstelling op dezelfde wijze als hij het deed voort te zetten en zoo mogelijk nog te versterken. Het spreekt vanzelf, zoo vervolgde spr., dat wij de tentoonstelling steunen. Immers zij is een stadsbelang niet alleen, maar ook van groot belang voor heel de om geving. En dan moet worden erkend, dat zij zeer veel biedt, wat men met genoegen gaat zien. Wat de expositie in de Korenbeurs be treft, meende spr. te mogen opmerken, dat er een band is ontstaan tusschen in zenders en bezoekers. Speciaal had spr. getroffen de wagen van de Wieringermeer, welke bij het Koninginnefeest in het Stadion te Am sterdam terecht zooveel belangstelling trok. Met voldoening constateerde spr., dat, ondanks het mond- en klauwzeer, toch nog goede inzendingen vee op deze tentoon stelling aanwezig zijn. Op de groote collec tie schapqp, welke is tentoongesteld, mag men zeker trotsch zijn. Van harte hoopt spr., dat ook deze tentoonstelling ten volle zal slagen en dat elke volgende met hetzelfde enthousiasme zal worden aangepakt als tot dusver. (Ap plaus). Zware tyden voor den boer. De heer P. S t a p e 1voorzitter van het hoofdbestuur van de H. M. v. L., wijdde ook nog een woord aan wijlen den heer D. J. Govers, wiens openingsspeech bi vorige tentoonstellingen spr. altijd met instemming had 'beluisterd, ook om den gezelligen toon en het groot enthousiasme dat er in doorklonk. Namens de H. M. v, L. wilde spr. hem danken voor hetgeen hi. deed voor den landbouw in dfze streek. Tot zijn voldoening mocht spr. consta' teeren, dat de tentoonstelling Van een ge wonen landbouwdag is uitgegroeid tot een Nederlandschen dag en in de toekomst zag spr. haar nog internationaal worden. Op steeds meer uitbreiding van deze afdee lingstentoonstelling, die alom zoo gewaar deerd wordt, bleef spr. hopen. Het zijn voor den boer zware tyden vervolgde hy, de prijzen der schapen zijn over het algemeen laag en nu weer is de ramp van het mond- en klauwzeer op nieuw gekomen. Moge de Nederlandsche boer weten vol te houden! Dan zal hy ook deze ramp weer te boven komen. Met de beste wenschen voor de tentoon stelling eindigde spr. (Applaus). Een dankwoord van den voorzitter De heer Blom dankte voor de vriende lijke en hartelijke woorden van de beide sprekers en betuigde zijn erkentelijkheid voor de medewerking, welke de burge meester persoonlijk steeds verleende en voor de wijze waarop deze by de opening der tentoonstelling ieder jaar weer blijk van belangstelling toont. Haar slagen is voor een groot deel zijn werk. Hierop wil de spr. speciaal wijzen, omdat lang niet altijd stedeling en plattelander elkaar op de juiste manier weten te vinden. Tot den heer Stapel zei spr., dat inder daad vele rampen den landbouwersstand hebben getroffen. Tal van jongere boeren hebben haast niet anders dan tegenslagen gehad, maar ze zijn er nog en dat stemt tot voldoening. Laten wij hopen samen de tegenslagen te overwinnen, (Applaus). DE INZENDINGEN WOLVEE. Ongekend groote aanvoer; koopers uit België. Hoewel enkele inzendingen tengevolge van het mond- en klauwzeer achterwege bleven we misten b.v. Bregman uit Beemster kan toch gezegd worden dat de inzendingen tot volle tevredenheid stemden. Bijna 800 fokschapen waren aangevoerd, waaraan kijkers t.i koopers uit 8 provin cies (Noordholland inbegrepen) zich kon den verlustigen. Voor het eerst waren ook vertegenwoordigers uit België aanwezig om hier inkoopen te doen. De jury hoewel zy in vier groepen haar taak verrichtte kon pas tegen half 12 haar arbeid als beëindigd beschouwen Zij zag zich meermalen genoodzaakt om, behalve de prijzen, nog eervolle vermel dingen toe te kennen. Vooral de strijd in de 1K-jarige rammen was fel, zóó zelfs dat de jury moest be sluiten om alle elf op het tal geplaatste dieren te bekronen. Dat deze rubriek zeer uitmuntte kan tevens blijken uit het feit, dat de la-prijs tot kampioen werd uitge roepen (een dier van D. Oostwouder te Beemster, fokker Jb. Lap te Den Hoorn op Texel). Deze ram kan op vier preferen te voorvaderen terugzien. Tot reserve-kampioen werd benoemd de ram van M. Kant te Winkel, eveneens op Texel gefokt; laatst uitvallende was de oudere ram van J. Helder te Berkhout. In de ooien-rubrieken toonden de wed. H. Langedijk te Weere (Abbekerk) en haar plaatsgenoot J. Wagemaker naast Gebr. Hoogentoom uit Noord-Beemster beste fokproducten. De handel was eenigermate beperkt door vrees voor mond- en klauwzeer, waarvoor echter vanwege het marktwezen hier ter stede goede voorzorgen waren ge troffen door ontsmetting niet alleen van den bodem, maar ook van de hokken. Het bemachtigen van een excellent dier schijnt wel zeer moeilijk te zijn geweest: voor den kampioen werd tevergeefs 250 geboden. Meerdere ramlammeren werden ver kocht voor 80 tot 100. DE INZENDINGEN VEE waren tengevolge van het mond- en klauwzeer weinig in aantal, daardoor was ook de handel onbeteekenend. De kwali teit van het vee was over het geheel min der goed dan vorige jaren, ook al tenge volge van droogte. DE KRULSTAARTEN. Aanvoeren zoo groot als nooit te voren. Onder de oude beeren merkten we goede kopnummers; vooral de met den eersten prijs bekroonde (tevens kampioen) viel op. Bij de niet-bekroonde exemplaren kwamen nogal afwijkingen voor. Over het algemeen hadden de inzendingen in deze rubriek beter kunnen zijn. De beeren van na 31 Dec. '36 en vóór Oct. '37 vormden een goede klasse, met eenige soortige dieren. De jonge beeren waren over het geheel vrij goed. Er waren enkele veelbelovende importen bij uit Noordbrabant. De klassen zeugen waren algemeen goed; hier en daar kwamen iets te fijne beenen voor. Men kon bij de jongere zeugen spreken van een vrij goede klasse met goede kop nummers. De zeugen met biggen waren best, vooral die van E. Borst te Heerhugowaard maakte op de bezoekers een goeden in druk. Het dier won wederom het kam pioenschap. Onder de jonge zeugen met biggen zagen we verschillende goedsoortige; onderschei dene jonge fokvarkens beloofden veel voor de toekomst, vooral de koppel van P. Rol Cz. te Starnmeer muntte uit. KIPPEN. Eereprijzen. J. Ooteman (Holl. Hoenders), lauwertak van J. v. Oeffeit; mevr. D. Driessen (Krie len), medaille van J. E. Boom. DUIVEN. A. A. Vlielman (Hagenaars), medaille van de Comm. Holl. Mij. van Landbouw. KONIJNEN. B. Kwint (groote rassen konijnen), med. K. v. K.; C. Rodenburg (midden rassen), medaille V. V. V.; mevr. D. Driessen (kleine rassen), med. Alkm. Middenstand); Fr. Kalksma (dwergrassen), med. Alkm. Cou rant; M. E. J. Bakker (langharige rassen), med. Comm. Holl. Mij. van Landb. AFDEELING KORENBEURS. PLUIMVEE, KONIJNEN, ENZ. Hollandsche hoenders. le pr. J. Ooteman; 2e pr. J. N. v. Diepen; 3e pr. J. Ooteman. Rode Islands. le en 2e pr. S. L. IJpma. Ancona's. le en 2e pr. A. J. v. d. Ploeg. Leghorns. le pr. J. van Zon; 2e pr. Th. A. Hof; 3e pr. J. Prins. Australorps. le pr. J. Piersma. Patrijs krielen, le pr. J. Ooteman. Wyandottes krielen, le pr. A. Kreuzen Jr. Java krielen. 2e pr. J. D. Westra. Engelsche vechtkrielen. le en 2e pr. A. Kreuzen Jr. Niet genoemde rassen, le pr. mevr. D. Driessen (Ned. Sabelpoot Bl.-b.); 2e en 3e pr. C. Fok (Sessex). SIERDUIVEN. Hollandsche kroppers. le pr. M.. Tijdeman; 2e pr. A. Kreuzen Jr.; 3e pr. A. A. Vlietman. Brunner kroppers. le pr. Gebr. Visser; 2e pr. M. Tijdeman. Oud-Holl. tuimelaars, le pr. A. A. Vlietman; 2e pr. M. Tijdeman. Hagenaars, le en 2e pr. A. A. Vlietman. Hagenaars (wit), le pr. A. Huysman. Niet genoemde rassen, le pr. A. Kreuzen Jr. (Roodvink); 2e pr. A. Kreuzen Jr. (Eng. dwergkr. BL bont). KONIJNEN, VOEDSTER. Vlaamsche Reus (wit). le pr. J. A. Bakker; 2e pr. A. Korver; 3e pr. Gebr. Visser. Vlaamsche Reus (andere kleuren), le pr. A. Laemen (Kon. gr.). Lotharingers. le en 2e pr. J. Brauneck; 3e pr. N. Dekker (Zw. b. No. 66). Hangooren. le pr. S. G. Groot; 2e pr. G. J. Molenaar; 3e pr. W. Groot. Groot Chinchilla's, le pr. mevr. Meerveld. Weeners. le pr. H. Krijts; 2e pr. Th. J. Singels; 3e pr. A. J. Willemse. Zilvervossen, le pr. S. G. Groot; 2e pr. J. v. d. Aakster; 3e pr. J. van Dyk. Tanrassen. le pr. mevr. D. Driessen; 2e pr. R. Cou perus; 3e pr. B. B. Span. Russen. 2e pr. B. Meerveld; 3e pr. M. E. J. Bakker. Holl. Hoenders (zwart), le pr. N. Pool; 2e pr. J. Zeilstra. Hollanders (andere kleuren). le pr. N. Pool (IJzergrauw); 2e pr. N. Pool (Driekleur); 3e pr. KI. Wit (Driekleur). Zilvers. le pr. G. Lichtenberg (zw.); 2e pr. P. v. Kampen (L. bl.); 3e pr. J. A. v. d. Kooi (L. br.). Polen. le pr. Fr. Kalksma; 2e pr. mej. Akkerman; 3e pr. J. H. van Diepen. Angora's. le pr. M. Staal. Niet genoemde rassen, le pr. C. Rodenburg (Papillon); 2e pr. J. Hommersen (Chichilla); 3e pr. D. Koster (Gouwenaar). KONIJNEN (VOEDSTER). Vlaamsche reuzen, le pr. B. Kwint; 2e pr. R. Zilver; 3e pr. E. v. Stralen. VI. reuzen (andere kleuren), le pr. E. Schotanus (Haaskl.); 2e pr. R. Zilver (Haaskl.); 3e pr. A. Laemen (Konyn- gr.). Lotharingers. le pr. N. Dekker (Zw. b.); 2e pr. H. Viege (Zw. b.); 3e pr. B. H. Vink (Bl. b.). Langooren. le pr. G. Jansen; 2e pr. Gebr. Visser; 3e pr. S. G. Groot. Groot Chinchilla's. le pr. Chr. A. Thomas; 2e pr. mevr. Meerveld; 3e pr. D. Dekker. Weeners. le pr. H. Meyer; 2e pr. P. v. Kampen. Zilvervossen, le en 3e pr. J. v. Dijk (Zw.); 2e pr. J. C. Vreeker (Br.). Tanrassen. le en 3e pr. R. Couperus; 2e pr. B. B. Span. Russen. le pr. K. Leeuw Mz., 2e pr. B. Meerveld. Hollanders (Zwart), le pr. N. Dekker; 2e pr. P. M. Siffels. Hollanders (andere kleuren), le pr. N. Pool (Driekleur); 2e pr. P. M. Siffels; 3e pr. Gebr. Visser (Havanna). Zilvers. le pr. K. van Dijk (D.gb.); 2e pr. J. A. v. d. Kooi (L. br.); 3e pr. R. E. J. v. d. Wal (M.g.). Polen. le pr. A. Goos; 2e pr. Herm. du Crocq; 3e pr. B. H. Kraal. Angora's. le pr. M. E. J. Bakker; 2e pr. M. Staal. Niet genoemde rassen, le pr. E. Jongsma (Papilion); 2e pr. W. Ley (Thuringer M.r.); 3e pr. C. Rodenburg (Papilion).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9