LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS Jluiticaties £uchtoaaet Staatsloterij derde blad. Regeering te Praag afge treden. Betoogingen in Praag. cultuur maatsch. h. v. a. i rubbers. tabakkfn. De fraudeerende Schager wethouder. Bevestiging der vonnissen gevraagd in hooger beroep. eerste- en tweede kamer de kinderverlamming te rotterdam. hotel afgebrand te goor. ongeluk met doodelijken afloop. drankwet. HEERHUGOWAARD 2 {ONGECORRIGEERD). In een hedenmorgen uitgesproken radio-redevoering, welke met luid sprekers op straat werd verspreid, heeft de burgemeester van Praag, Zenkei, verklaard, dat het kabinet- Hodza is afgetreden. Deze mededeeling werd in den loop van hedenmiddag bevestigd. Volgens de radio-mededeeling zou een nieuwe regeering gevormd worden van nationale concentratie, waaraan alle par tijen zouden deelnemen en waarin het leger vertegenwoordigd zou zijn. Reeds werd de naam van generaal Sirovy ge noemd in dit verband, terwijl eveneens al een vermoedelijke kabinetsformateur ge noemd werd: Benesj zou den burgemees ter van Praag, Zenkei, hebben opgezocht, een nieuwe regeering te vormen. Deze burgemeester staat bekend als de rech terhand van president Benesj. De toestand in Praag. Het publiek in Praag blijft ordelijk, doch is volgens de laatste berichten niet zoo goed gestemd als gisteravond. Vele fabrie ken in de buurt van Praag zijn gesloten en de arbeiders begeven zich naar de stad, om betoogingen te houden. Een dubbel politiecordon bewaakt het hotel Alcron, het hoofdkwartier van Run- ciman, en er ontstonden eenige vechtpar tijtjes toen betoogers tot het hotel tracht ten door te dringen. De menigte in de omgeving schreeuwde anti-Britsche leuzen en gaf uiting aan haar ontstemming jegens Runciman. Elders hebben zich geen ge welddaden voorgedaan. Rustige betoogingen, Want in volmaakte orde en met voor beeldige discipline defileerden allen op rijen van twintig langs het monument van den nationalen heilige, Wenceslas. Vooraan in den stoet werden nationale vlaggen meergedragen en een spandoek, waarop met de hand geschreven stond: Laat ons onze grenzen verdedigen. Weldra was de straat geheel bezet en moesten de trams in lange rijen blijven staan. Plotseling stond de volksmassa stil. De menschen ontblootten het hoofd en te mid den van een plechtige stilte klonk een lied, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 22 September 1938. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3—3K Nederl. 1938 1007/is 3 Ned.-lndië 1937 100 5M DuitschL '30 m. verkl. 273/« BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank140% Handel Mij. Cert. v. 250 147 Koloniale Bank149 Ned. IncL Handelsbank 129Vs INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie -aïv 42 86 310 232 142% III* tl 31 13'/i« 5% 43% 3% 4617/8 163 168% 77 Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 35'Vi6 Anaconda§257/16 Bethleh. Steel 43% Cities Service57/16 Generaal Motors 35 Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij64% Redjang Lebong 151% PETROLEUM. Dordtsche Petr. 321 Kon. Petr. 334% Perlak75 Phillips Oil 28% Shell Union 11%B Tide Water 10%B Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust -. Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert, Union Pacific Canadian Pac. i I I I l *111* I I I I I 229 1501/, 120 153 106% 33/16 103% 77 109% 112 214 276 246 9 I I I I 25% 12% 9 65 4% laatste 2.45-3.00 100 «"Ai 28-% 147% 142 128 40-% 86 310 224J-1) 35% 249/I6-J 42%-% 3% 6 34-% 30%-% 12J-1%6 5% 42%-% 3V» 458-% 165 168% 75% 64 150 315% 329%-i 28% lOVis -11 9*/l6 226% 149% 121% 148 102-3 3%6 105 76 105% 112 213 274% 244% 24% 12 8%-% 65 4% tExclaim. *Exdividend. INoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.84"/,, 1.85%, Londen 8.92 8.92% Berlijn 74.05 74.05 Parijs 5.00% 5.00 Brussel (Belga) 31.17 31.27 Zürich 41.92J4 41.94 Kopenhagen 39.85 39.85 Stockholm 46.02 M 46.00 Oslo 44.85 44.85 ernstig gelijk een godsdienstig lied: het is 't volkslied. Allen staken twee vingers om hoog om den eed op de republiek af te leggen. Op het trottoir stonden vrouwen te huilan en ook politiebeambten, die in den stoet medeliepen, konden zich ternauwernood bedwingen. De betoogers zetten hun tocht vervolgens voort naar den rechteroever van de Moldau, de wijk der gezantschappen en van het slot. Zfj riepen: „Leve het leger, wij zullen onze grenzen verdedigen, wij zullen ons land verdedigen!" en zij zongen volksliedjes op woorden als: „Als jij me verlaat, zal ik niet verloren gaan. Als jij me verlaat, zul jij verloren gaan". Intusschen zijn aller oogen gericht op Godesberg. Aan de geruchten, dat Hitier zijn eischen op het laatste oogenblik zou veranderen, wordt in bevoegde kringen te Praag geen geloof gehecht. De Duitsche radio heeft verder mede gedeeld, dat zeven hooge functionarissen van de Sovjet-Russische communistische partij in Tsjecho-Slowakije zijn aangekomen en gis teravond te Praag op het bureau van de communistische partij te Praag besprekingen hebben gevoerd. Het Tsjecho-Slowaaksche telegraafagent- schap Ceteka wordt door bevoegde kringen gemachtigd dit bericht categorisch tegen te spreken. Hongarije roert zich. Inmiddels trekt Hongarije meer en meer de aandacht. Uit een inspectie aldus Reu ter uit Boedapest aan de grens van Tsje- cho-Sloakije en Hongarije en uit gesprekken met de bewoners van de grensdistricten kan worden opgemaakt, dat de Tsjechen de door Hongarije opgeëischte gebieden niet zonder strijd zullen afstaan. Aan de Tsjechische zij de van de grens heerscht een groote mili taire bedrijvigheid. De treinen vervoeren veel materiaal. Des nacht wordt het geronk van vliegtuigen vernomen, welke, naar de autoriteiten verklaren, een nieuwen grens- weg fotografeeren. Ónder de bevolking heerscht groote ongerustheid, en de span ning wordt verhoogd door het feit, dat vele gezinnen over de twee landen verdeeld wo nen, de ouders b.v. in Tsjecho-Slowakije en de volwassen zoons eenige kilometers ver der, doch in Hongarije. De Hongaarsche grensverdediging trekt niet zoo sterk de aandacht, hoewel ook op Hongaarsch gebied troepenbewegingen plaats vinden. Hongaarsche nota. De Hongaarsche gezant te Praag heeft vandaag aan Krofta een nota overhan digd, waarin voor de Hongaarsche min derheid dezelfde voorwaarden worden geëischt als aan de Sudeten-Duitschers zijn toegestaan. In het begin van dit jaar zijn om vangrijke belastingfraudes te Schagen en omstreken aan het licht gekomen. Zoowel op het gebied van de inkom stenbelasting als dat van de vermo gensbelasting zijn te lage aangiften gedaan. In totaal is het rijk voor ette lijke duizenden guldens benadeeld. Een hoofdrol in deze zaken speelde de ac countant en oud-wethouder van Scha gen, de heer J. S. Nog steeds stellen de rijks-accountants bij verschillende za ken en particuleren, die met behulp van den accountant S. hun belasting biljetten invulden, een onderzoek in. Inmiddels werd de accountant gearres teerd en tezamen met een zijner cliënten, een manufacturier, stond hij in Mei jl. te recht voor de rechtbank te Alkmaar, waar beiden tot gevangenisstraffen werden ver oordeeld. Hooger beroep. Vandaag stonden beide mannen in hooger beroep terecht voor het gerechtshof te Am sterdam, gepresideerd door mr. Joh. M Jolles. Aan verd. B. was tenlaste gelegd het op zettelijk vervalschen van zijn balans, waar bij de oud-wethouder hem als accountant van advies diende. De rechtbank te Alkmaar veroordeel de den oud-wethouder op 17 Mei j.1 tot acht maanden gevangenisstraf en den manufacturier tot drie maanden. De rechtbank gaf bij haar motiveering als haar meening te kennen, dat verd. B. zich geheel aan de leiding van den accountant had onderworpen. Beide verdachten hebben van het vonnis der rechtbank hooger beroep aangeteekend. De accountant bevindt zich nog in voorloo- pige hechtenis. Ten laste legging. Aan verdachte B., den manufacturier wordt ten laste gelegd: het opzettelijk ver valschen van zijn balans, welke hij, in strijd met de waarhed op 31 Dec. 1936 afsloot met een kapitaalsaldo van 38.633.28, ter wijl het op dien datum in zijn bedrijf be legde kapitaal 13.166.71 hooger was dan 38.633.28. Vervolgens is hem het doen van een valsche belastingaangifte ten laste ge legd. Van dit laatste punt sprak de recht bank verdachte vrij. Verdachte S., de accountant wordt ervan beschuldigd, verd. B. zoowel bij de balans- vervalsching als de belastingontduiking behulpzaam te zijn geweest in zijn functie van belastingadviseur van B. De accoun tant zou de concept-balans voor B. hebben samengesteld en de belastingbiljetten van den eersten verdachte valschelijk hebben ingevuld, waarna B. de stukken teekende. Beide verdachten zijn in hooger beroep gekomen omdat zij de door de rechtbank opgelegde straffen te hoog vinden. De manufacturier erkent, dat niet alle goederen in zijn balans zijn opgenomen, zoodat zijn vermogen grooter was dan in de belastingbiljetten was opgegeven. „Stille reserve". De accountant zeide deze goederen niet in de balans te hebben opgenomen, om a hij een stille reserve wilde kweeken. Waar om deed U het niet open en bloot. U kun toch maar niet een deel van de goederen weglaten. Verd. S.: „Ik dacht, dat het mocht en net was den wensch van den manufacturier Pres. tot den manufacturier: „En U, dac U ook, dat het mocht? U gaf de belastingen een valsch beeld". Verd. B.: „Ik dacht, dat 't geen kwaad kon". De rijksaccountant C. M. Steenken, die op last van de justitie een onderzoek in deze zaak heeft ingesteld, zette uitvoerig uiteen op welke wijze de verdachten geknoeid hebben. Stille reserve is alleen mogelijk uit de winst en mag niet van den balans wor den afgehouden. De tweede rijks-accountant, die in deze zaak een onderzoek had ingesteld, gaf een toelichting op zijn rapport. Bij het slotverhoor hield de accountant vol, dat het idee van de onjuiste balans was uitgegaan van den manufacturier zelf. Verd. b. verklaarde, dat zijn zaak ach teruit was gegaan in den laatsten tyd. Het bedrijf van den acountant, die in voorarrest zit, is geheel opgeheven. Requisitoir. De procureur-generaal mr. J. Versteeg, zeide in zijn requisitoir, dat de verdachten door opzij leggen van inventariskaarten een onjuiste balans hebben opgesteld. Hoe hoog de werkelijke waarde van de niet ver melde goederen was, doet er niet toe. In ieder geval was de balans onjuist en ver meldde te lage cijfers. Bij de aangifte voor de vermogensbelas ting liet verd. B. gedeelten van het ver mogen weg, zooals hij ook op de balans zijn voorraad te laag vermeldde. Die balans is niet onderteekend, doch dit doet aan de strafwaardigheid niets af. De balans is een stuk, bestemd om als bewijs te dienen, het stuk is overgelegd bij de belastingaangifte. De belastingautoriteiten kregen de balans dus gestuurd om als bewijs te dienen en als zoodanig werd dit stuk ook geaccepteerd. Spr. kan zich geheel vereenigingen met het deel der dagvaarding, zooals dat door de rechtbank te Alkmaar bewezen werd ver klaard. Bij de bespreking van de strafmaat merkte de procureur-generaal op, dat hij van den officier te Alkmaar bericht heeft ge kregen, dat tot heden tot 70.000 gewetens- geld is gestort door ex-cliënten van den ac countant. Nog vele gevallen van onjuiste belastingaangifte zijn in behandeling. Spr. vorderde bevestiging van de von nissen der Alkmaarsche rechtbank. Spr. requireerde tegen den manufacturier drie maanden gevangenisstraf en tegen den accountant acht maanden, echter met aftrek van zes maanden voorloopige hechtenis. De pleidooien. Mr. dr. J. A. E. B u i s k o o 1, optredende voor den manufacturier B. voerde o.a. aan, dat de fiscus geen nadeel kon ondervinden uit een balans, maar slechts door en uit een onuiste aangifte gedaan op een standaard formulier. De balans is opgemaakt door den accountant en verd. B. heeft dit stuk slechts nageschreven. Er is niet bewezen, dat het in de onderneming belegde kapitaal ruim 13.000 te laag is opgegeven. Het werke lijke kapitaalscijfer staat niet vast. Ten on rechte is naar pl.'s meening ten laste ge legd, dat de balans valsch is. Hoogstens ware ten laste te leggen geweest, dat een te laag vermogen is opgegeven, doch dat is uit de stukken niet te bewijzen. PI. wijst tenslotte op de groote finaneiëele schade en de moreele knak, die verd. B. heeft ondergaan. Er is om deze heele zaak veel sensatie ontstaan en B. is als eerste slachtoffer van deze geschiedenis veroor deeld. Voor andere, veel ernstiger zaken is geen vervolging ingesteld, doordat een schikking mogelijk was. Op dit oogenblik is reeds een ton ge- wetensgeld betaald. Deze verd. echter kon geen schikking krijgen, hoewel de fiscus aan hem maar weinig te kort kwam. Spr. concludeerde tot vrijspraak, subs. drong hij met klem op het opleggen van een boete aan. De verdediger van den accountant, mr. H. Scholten, zeide in zijn pleidooi, dat in geen enkel opzicht vaststaat, dat het ver mogen te laag is opgegeven, doordat een aantal goederen buiten de goederenvoor raad zyn gebleven. Daar staat immers weer tegenover, dat het onroerende goed ruim 5000 te hoog was getaxeerd en opgegeven, bovendien waren de debiteuren voor 100 op den balans geplaatst. Daarop had moe ten zijn afgeschreven. De eindcijfers, weer gevende het kapitaal, zullen dus waar schijnlijk niet te laag zijn. In een waardeering van goederen etc. op de balans is men vrij. De balans geeft uit drukking aan de waarde, die de koopman zelf aan zijn goederen toekent. Dat sluit echter niet in, dat men zoo'n balans onge corrigeerd als grondslag voor belasting aangifte mag nemen. Doet hij dat wél, dan doet hij een onjuiste belasting-aangifte, doch de balans hoeft daarom nog niet valsch te zijn. Geen enkele belasting auto riteit kan een balans accepteeren om de grootte van b.v. een goederenvoorraad te bewjjzen. De balans heeft geen be- wyskracht ten aanzien van de ver mogenstoestand. Uitvoerig besprak pl. vervolgens de dagvaarding. Hij kwam evenals zijn medepleiter tot de conclusie, dat de manufacturier behoort te worden vrijge sproken en dat houdt in ,dat de accoun tant, die wegens medeplichtigheid terecht staat, eveneens vrij uit gaat. Betreffende de strafzaak merkte pl. op, dat zyn cliënt nu reeds acht maanden in voorarrest zit, hoewel hem slechts mede p ie ïgheid ten laste is gelegd, terwijl zijn medeverdachte in vrijheid is. S\ d® accountant, heeft geen enkel voordeel genoten, hij heeft slechts een gering honorarium gekregen. Thans o fIjn^estaansbron geheel vernietigd bubs. drong pl. op clementie aan. Arrest 6 October. VERGADERDEN. Senaat neemt het Adres van antwoord aan. De Eerste Kamer vergaderde heden morgen te elf uur. Aan de orde was het ontwerp-adres van antwoord op de troon rede van de koningin. Tijdens de beraadslaging over de alge- meene strekking voerde de heer van Ves- sem (n. s. b.) enkele bezwaren aan tegen dit ontwerp van antwoord, die echter over het algemeen zeer weinig evenals de beschouwingen, die hij hieraan vast knoopte met het eigenlyke ontwerp te maken hadden. De Kamer vereenigde zich z. h. st. mei de algemeene strekking; een amende mentVan Vessem, houdende de aanvul ling van één der punten van het ontwei p, werd verworpen. Het geheele adres werd hierop aange nomen met de 4 stemmen der n. s. b. De Tweede Kamervergadering. De vergadering der Tweede Kamer, hedenmiddag om 1.05 geopend, stond onder voorzitterschap van mr. van Schaick, die met een korte rede dit ambt aanvaardde. Een nieuw geval geconstateerd. Nadat er eenige dagen lang geen nieuwe gevallen van kinderverlamming in Rotter dam waren bijgekomen, is vanmorgen een nieuw geval bij den directeur van den G.G. en G.D. aangegeven. Het betreft een jonge tje van twaalf jaar, wonende aan den Rech ter Maasoever. Door nog niet bekende oorzaak is van ochtend ongeveer half tien brand ontstaan in het bekende hotel „Herikerberg" gelegen op den Herikerberg aan den Rijksweg te Goor. By gebrek aan water was het onmo gelijk den brand te stuiten, zoodat het hotel een prooi der vlammen werd. Niets kon ge red worden. De schade, die aanzienlijs is wordt door verzekering gedekt. By het passeeren van een met betonbui- zen geladen vrachtauto met aanhangwagen van den bootdienst Kingma uit Wanswerd, zag de heer j. Viersen te Lochem, dat op de verbindingsstang van den aanhangwagen een jongentje zat. Hy hield een motorrijder aan, die getracht heeft den wagenbestuur der te waarschuwen. Helaas kwam hy te laat. Het jongetje was van de stang afgeslin gerd en lag aan den kant van den weg. Het bleek het vierjarig zoontje van den heer Viersen te zijn. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer A. J. KLOMPMAKER,, alhier, om een VERLOF B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel NIEUWESLOGT nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 22 September 1938. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. De kermis. De kermis is ook hier weder achter den rug. Alle drie dagen 18, 19 en 20 Sept. was er gelegenheid tot het z.g. „tonknuppe- len". Hiervoor bestaat nog altijd animo. Maandagavond gaf de tooneelver. Thalia een uitvoering. Opgevoerd werd het blij spel 't Generaalsvrouwtje. De zaal van van Truijen was zeer goed bezet. Alle aanwezi gen hebben door de zeer goede opvoering van het stuk echt genoten. Alle mede werkenden deden hun best. Een zeer echte vertolking hunner rollen gaven mevr. Leishen—Pascha en de heer D. Koster. De „Evo Band" zorgde tijdens de uitvoering tusschen de bedrijven voor mooie muziek en gaf ook dansmuziek. In het andere café was eveneens gelegenheid tot dansen by goede muziek. Jammer voor de jeugd, ontbrak dit jaar de zweefmolen. Ook was er zeer weinig kramerij. In de beste erde is er kermis ge vierd, hoewel niet bepaald druk. Dr. Spierings gaat vertrekken. Door den plaatselijken geneesheer F C Spierings is ontslag als gemeente-genees heer aangevraagd. De heer Spierings is be noemd als controlee-end geneesheer by den Raad van Arbeid te 's-Hertogenbosch.- Diefstal By den landbouwer G. aan den Hasse^ laarsweg zyn een tweetal balen tuinboo- nen uit een schuur ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis Zilverreiger te Singapore; Emoe te Basra. Tuisreis: Nandoe te Athene; Torenvalk te Rangoon. Hedenmorgen is de Gier met gezagvoer der V. Weyrother naar Indië vertrokken ™tnv00Tt b8/0nd Zich 189k-8- wacht, g' .bnefpost en 25 X K.g. pakketpost 9 Passagiers maken de reis mede, t w 1 ™°r vo°r Basrah, 1 voor Alexan- en 2 nog i voor Ai( dna, 1 voor Karachi, 2 voor Calcutta voor Singapore, terwyl voor onderweg nog hebben geboekt: 1 passagier Budapest— Calcutta en 2 passagiers Alexandria- rachi. ■Ka LLEWELLYN VERONGELUKT. De bekende Engelsche vlieger David Lle- wellyn, die eenigen tyd recordhouder op den afstand LondenKaapstad is geweest, is gisteravond bij een vliegongeluk te Lympne (Eng.) om het leven gekomen. Het ongeluk geschiedde bij het demonstree- ren van een vliegtuig. Zijn metgezel, een adspirant-vlieger, werd zwaar gewond. Llewellyn was de zoon van sir William Llewellyn, president van de Royal Aca- demy. Hy was werkzaam als chef-instruc teur by een particuliere vliegschool te Lympne. Llewellyn heeft in 1935 het record voor een vlucht naar Zuid-Afrika dat toen op naam van Amy Johnson stond, verbeterd, maar in den wedstrijd naar Johannesburg in 1936 was hij minder gelukkig en zijn toe stel moest bij het Tanganjika-meer een noodlanding maken, waarbij de vlieger en zyn metgezel ongedeerd bleven, maar de machine vernield werd. Een latere poging om in vier dagen van Engeland naar de Kaap heen en terug te vliegen is eveneens mislukt. Daarna heeft Llewellyn het record- vliegen eraan gegeven en is naar Lympne gegaan als instructeur. (Niet officieel! 5de klasse, 4de ltfst Trekking van Donderdag 22 September 1938 Hooge Prezen 1500.— 5103 1000.- 4307 6122 10825 15836 17181 20373 400,— 7426 9537 18207 200— 18422 19960 100.— 4406 7565 11225 12324 15234 1717# 19157 19714 20626 21238 Prijzen van 70. 1054 1063 1074 1121 1248 1311 1608 1731 1916 2039 2110 2395 2407 2475 2532 2654 2860 2883 2968 2986 2987 3053 3233 3241 3880 3929 4213 4426 4436 4470 4503 4816 4830 4851 4895 4938 5150 5608 5657 5822 6119 6285 6356 6360 6496 6927 6944 7203 7293 7315 7491 7644 7981 8020 8353 8426 8564 8574 8592 8807 8852 9050 #078 9162 9264 9512 9544 9597 9611 9704 8878 8893 9925 9947 9998 10013 10447 10617 10724 10725 11021 11374 11459 11520 11649 11936 12060 12063 12086 12096 12123 12249 12258 12761 12904 12997 13020 13089 13387 13529 13794 13892 14150 14383 14525 14715 14757 14828 14845 14887 15037 15212 15506 15537 15834 15891 16142 162U 16323 16487 16570 16681 16720 18752 16914 16920 16921 16957 17035 17140 17189 17306 17544 17605 17618 17724 17750 17752 17759 17927 17929 17985 18097 18381 18425 18439 18481 18591 18608 18664 18936 18948 19092 19159 19294 19549 19552 19857 200« 20108 20172 20317 20361 20367 20523 20684 20716 21232 21346 21491 21631 21701 21725 21791 21804 21862 21992 21994 Nieten 1072 1077 1080 1113 1147 1155 1174 1285 1379 1402 1416 1545 1580 1648 1659 1686 1727 1739 1754 1811 1832 1837 1909 1993 2051 2058 2108 2117 2120 2161 2264 2412 2425 2442 2477 2498 2552 2556 2650 2866 2933 2957 3007 3047 3172 3190 3216 3218 3244 3259 3312 3412 3502 3506 3595 3623 3632 3640 3684 3726 3727 3780 3799 3925 3964 4131 4183 4217 4341 4442 4488 4491 4524 4625 4757 4768 4783 4828 4869 4925 4945 5021 5031 5035 5057 5141 5231 5239 5298 5355 5425 5474 5613 5720 5809 6828 5840 5871 5878 5920 5936 5946 5949 6971 6071 6097 6109 6134 6197 6227 6240 6244 6267 6298 6326 6393 $535 6536 6698 6606 6724 6739 6812 6881 6898 6912 6924 6045 6957 6976 6986 6997 7031 7098 7104 7110 7114 7302 7311 7415 7430 7488 7517 7523 7601 7615 7658 7695 7717 7798 7806 7852 7862 7905- 7915 7926 7941 7969 7974 8007 8014 8037 8056 8220 8232 8241 8250 8262 8282 8284 8290 8292 8301 8314 8383 8393 8433 8494 8533 8554 8800 8643 8660 8729 8736 8756 8793 8805 8829 8845 8907 9021 9104 9136 9163 9274 9316 9392 9474 9502 9519 9605 9633 9700 9713 9735 9771 #781 9831 9870 9915 10006 10007 10014 10019 10023 10031 10033 10053 10071 10233 10276 10324 10395 10417 10495 10633 10636 10679 10726 10793 10877 10890 10918 11018 11048 11051 11214 11220 11243 11257 11468 11513 11524 11534 11560 11573 11658 11705 11718 11732 11853 11880 11881 11933 11996 12005 12017 12048 12055 12205 12215 12256 12296 12354 12365 12372 12402 12418 12431 12452 12584 12626 12644 12746 12815 12864 12880 12917 12927 12974 12995 13000 13162 13214 13266 13270 13288 13330 13399 13420 13439 13447 13449 13538 13578 13579 13624 13642 13676 13870 13886 13902 13923 14029 14080 14091 14175 14212 14264 14289 14S02 14303 14315 14325 14450 14470 14545 14546 14680 14594 14698 14730 14807 14829 14842 14904 14611 14925 15029 15039 15111 15192 15197 15269 15275 15284 15293 15324 15405 15419 15476 16485 15515 15647 15670 15686 15707 15773 15851 15868 15876 16901 15916 15929 16023 16027 16040 16053 16147 16233 16235 16312 16390 16464 16524 16636 16652 16701 16755 16763 16764 16776 16790 16799 16801 16819 16871 16873 16919 16922 16953 16959 17006 17016 17023 17164 17225 17284 17386 17418 17424 17498 17583 17628 17747 17748 17899 17922 17958 ÏIÜÜ8 17993 18000 18009 18021 18039 18042 18056 18099 18124 18134 18162 18163 18178 18202 18222 18257 18336 18365 18400 18463 18496 18569 18652 18699 18752 18768 18798 18956 19077 19181 19135 19150 19199 19278 19365 19376 19401 19444 19457 19460 19491 19514 19530 19546 19560 19564 19578 19608 19749 19799 19845 19877 19894 19957 20029 20068 20081 20084 20087 20109 20223 20245 20265 20334 20411 20423 20456 20466 20473 20481 20521 20824 208®6 20714 20728 20730 20814 20943 20961 20972 21065 21104 21152 21242 21248 21308 21361 21369 21546 21587 21597 21620 21677 21679 21717 21748 21842 21889 21975 i«y.e.rbet' 56 Ua55e> 3e Ullt: 13335 70.- m. z. loooo.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10