Vraag en aanbod SAMBO DE OLIFANT JCec&ÓL School JbucqodiifU Stand BERGEN SCMOORLDAM OUDORP OUDE NIEDORP Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven De werkloosheid. Lichte brigade oefent. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten. D£RDE BLAD. Ingekomen personen. K. Visser, N.H., zonder, Beemsterlaan 19, van Den Helder. J. Nijmeijer, geen, handelaar, Prinsesselaan 28, van Amster dam. E. de Wit, geen, wijkverpleegster, K. de Grootelaan 27, van Assendelft. K. Sinnema, H.E.v.L., geleidster, Elzen- laan 2, van Rheden. C. Koopman, R.K., zonder, Stroomerlaan 15, van Ursem. H. Kooij, geen, stoker, M. Wiegmanweg 12, van Beusichem. J. Kooij, R.K., ma chinist, M. Wiegmanweg 4, van Beusichem. C. C. M. Schmidt, R.K., zonder, Kom- laan 2, van 's-Gravenhage. B. H. Dek ker, N.H., uitvoerder, Dorpsstraat 58, van Vriezenveen. C. de Regt, Rem., hulp in de huish., Natteweg 10, van Delft. H. B. Hubert, D.Ev., uitvoerder, Wilhelmina- laan 3, van Almelo. B. J. Hondong, R.K., machinist, Heerenweg 4, van Die- men. A. Groot (gesch. echtgen. van J. C. Heep), N.H., zonder, Stroomerlaan 2, van Oterleek. E. van der Molen, Ger.K., dienstbode, Meerweg 35, van Broek op Langendijk. J. F. van de Pol, N.H., Kerkedijk 29, van Gendringen. D. Hap pee, N.H., zonder, Natteweg 32, van Am sterdam. K. van den Sigtenhorst, N.H., zonder, Guurtjeslaan 7, van Duitschland. B. Laamers, N.H., fabrieksarbeider, Verl. Geestweg 4, van Velsen. J. M. Peetoom (echtgenoote van R. Dekker), R.K., zonder. Kruisweg 58, van Egmond- Binnen. Thee J. van der Wal, N.H., journalist, Achterweg 6, van Amsterdam. J. J. M. Schmidt, R.K., zonder, Kom- laan 2, van Amersfoort. J. M. Derks, R.K., dienstbode, Breelaan 6, van Nijme gen. A. de Wit, N.H., boerenarbeider, Breelaan 6, van Oude Niedorp. E. Veld (wed. v: W. Castricum), R.K., zonder, M. Wiegmanweg 3, van Beverwijk. J. P. Gorter, R.K., rijksbrugwachter, Kogendijk 67, van Diemen. W. H. Janssen, R.K., grondwerker, Leo Gestelweg 3, van Goor. Ingekomen pensionaat 4 personen. Feestavond Middenstandscursus. Gisteravond had in de zaal van den heer P. Mantel een feestavond plaats van de cursisten der gehouden Middenstands cursus. Bijna alle heeren waren met de dames aanwezig in de met mooie bloemen door de heeren Hopman en De Geus ge schonken versierde zaal. De voorzitter, de heer Dissel, opende met een woord van welkom de feestver- gadering, waarna de heer A. H. de Geus als secretaris een verslag liet hooren van den cursus en het daarop gevolgde examen. Hieruit bleek dat het bestuur nog met heel wat moeilijkheden te kampen heeft gehad en dat door tegenwerking van andere plaatsen het maar zoo, zoo gestaan heeft, dat de cursus doorgang vond. De heer P. Mantel behaalde op het examen het meeste aantal punten en kan dus voor den knapsten middenstander uit den omtrek doorgaan. Het verslagje werd met applaus ont vangen. De heer Delver gaf een kort overzicht van den financieelen toestand, waaruit bleek, dat hij het klaar had weten te spe len een batis gasldo van 20,—— °^er houden. Hierna werd de heer Klant, leeraar die zorgde dat al zijn candidaten, op één na, met glans en glorie het diploma behaalden, door den voorzitter gehuldigd voor zijn kranige prestatie. Een paai mooie boeken werden hem als blijk van waardeering namens de cursisten ter hand gesteld, benevens een oorkonde, ontwor pen door den heer T. Sötemann en door al de leerlingen onderteekend. De heer Klant sprak zijn dank uit voor de mooie cadeaux en ook voor de bijzon dere aangename samenwerking welke hij steeds met het bestuur en de cursisten mocht ondervinden. Niet alleen jullie hebben wat geleerd, aldus de heer Klant, doch ook ik zelf, daar het voor mij de eerste gelegenheid was de theorie van lesgeven eens in de praktijk te brengen. En hiermede werd het officieele gedeelte van dezen avond besloten en ving het meer feestelijke aan. We kregen allereerst te zien van een clubje dilettanten een leuke klucht, geti teld: „Swammerbol in de penarie", waar onbedaarlijk om gelachen is en wat al spoedig de stemming er in bracht. De heer Mantel zong een aardig liedje door hem zelf gemaakt en van toepassing op den Middenstand. Ook de heer Jo de Leeuw, de bekende Jo van Duo-Wijo, had zijn deel aan het verdere programma. Er wer den door hem eenige aardige liedjes naar voren gebracht. Een onbekende voor ons was de andere medewerker, de heer Jaap Smit uit Castricum. Ook hij gaf eenige aardige liedjes en leuke moppen ten beste, welke zeer bij het publiek in den smaak vielen. Deze buitengewoon geslaagde feestavond werd besloten met nog een paar uurtjes gezellig samenzijn, afgewisseld met zoo nu en dan een dansje. Aanrijding. Donderdagmiddag omstreeks half zes reed een dochtertje van den heer C. Schut alhier per rijwiel ter hoogte van de Zes Wielen. Doordat zij plotseling zonder teeken te geven den rijweg overstak, werd ze door een achterop komende auto aangereden. Zelf bekwam ze weinig leisel, maar het rijwiel werd geheel vernield. Mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer heeft zich thans tot 3 uitgebreid. Alléén 2de handsch goederen. 35 et p, 5 regels, uitsluitend a contant. Men schrijft ons: Een der grootste vraagstukken van dezen lijd, ook voor ons land, is de werkloosheid. Allerlei oplossingen worden behandeld en aangeprezen; maar velen zijn er bij die bo ven het begrip van een gewoon mensch, als schrijver dezes, gaan. Zoo wordt steeds aangedrongen op wer ken, die bijdragen tot verhooging van de bodemopbrengsten, terwijl door teeltbeper king de vrije bodemopbrengst wordt belet en aan banden gelegd. Ook zonder vergroo ting der beteelbare gronden is het goed mo gelijk door intensieve cultuur van een be paalde oppervlakte meer producten te oog sten. De werkzaamheden en alles wat daar bij behoort moeten met ambitie worden uit gevoerd, met voor zoover mogelijk inscha kelen van de biologisch-dynamische me thode. Dat een gelijke oppervlakte meer kan op brengen aan hoeveelheid produkten blijkt thans al in de bloemkweekerijen. Op de veilingen van deze artikelen wordt steeds meer aangevoerd, terwijl het aantal teeltvergunningen niet is vergroot. Een kleine met zorg beteelde en bebouwde oppervlakte is economisch voordeeliger en geeft meer werkgelegenheid, vooral voor goede vakmenschen, dan een slordig be werkt terrein. Ieder die werkelijk met tuin en landbouw op de hoogte is kan dat ge makkelijk begrijpen. Bovendien is het maken van meer teelt- grond zeer vreemd wanneer men bedenkt dat het nu geteelde bij de tegenwoordige verkoopmethodes en maatregelen voor een deel onverkoopbaar is, alhoewel iai van menschen snakken naar het te veel geteel de; menschen die nu met bonnetjes etc. moe ten werken. Doet het voor velen niet vreemd aan, dat de eieren duur zijn en pluimveefokkers, die een broedmachine hebben zonder vergun ning en dus het verkooprisico genegen zijn te dragen, dat niet mogen. Het mond- en klauwzeer vermeerdert onze veestapel niet, maar toch is het fokken van vee niet toegestaan, terwijl velen toch liever versch, dan blikvleesch zouden koo- pen, terwijl de melk noodig is. In verband met de veefokkerij die niet mag uitgebreid worden, is de te maken cul tuurgrond dus niet voor de veehouderij be stemd. Is het misschien de bedoeling de gronden voor de tarweteelt te bestemmen en de invoer daarom aan banden te leggen? Voor onzen landbouw zou dit een lichtpunt zijn, terwijl wel een middel gevonden zou worden om ook van inlandsche tarwe goed brood te bakken. Op deze wijze zou een groot aantal land- werkers arbeid kunnen vinden zonder over de grenzen te gaan en daar de cultuur te verbeteren en te vergrooten. Doch niet alléén voor buitenmenschen, ook voor hen die in de steden wonen en in de eerste plaats de vaklieden, is werk in overvloed. Laat men beginnen de steuntrek- kenden te sorteeren in gezonde en ziekelijke menschen en de eerste groep laten werken voor het contractloon tot een bedrag van een ruimen steun en daarbij huisgenooten naar eigen goedvinden laten werken zonder opgave van het verdiende. De werklust zal daardoor toenemen en individueel zal moei te worden gedaan om werk te vinden, ook voor een korten tijd. Dit is veel beter dan ongeveer alles werk verschaffing te noemen. De gemeenten heb ben veel werk en ook het Rijk. Het gewone onderhoud wordt dikwijls al verwaarloosd. Wat zou er al een hoeveelheid arbeid komen als alle rijksgebouwen eens werden geverfd en verdere onderhoudswerken daaraan wer den verricht. Voor deze zaken is blijkbaar geen geld, maar zoo wordt het dan ook met de zaken die nu in werkverschaffing of uit het werk fonds worden uitgevoerd. De regeering vraagt werkverschaffingen voor te bereiden, die latere werkgelegenheid scheppen, maar de kosten daarvoor zullen ook later evenals nu wel niet zoo ruimschoots vloeien. Een z.g. Amsterdamsch-bosch maken in werkverschaffing of een gymnasium uit het werkfonds, zijn goede gedachten, maar het onderhoud komt later op de toch al overbe laste gemeentebegrootingen. Ook is er in onze stad wel werk te vinden dat zeer noodig is, gezien b.v. de bestratin gen, die door practisch werken met weinig geld aan materialen verbeterd kunnen wor den, waarbij ook een groot aantal voor dat werk ongeschoolde personen gebruikt kun nen worden. Bovenstaande beschouwing is al wat lang geworden, maar over dit onderwerp is nog veel te zeggen en dezerzijds wordt gehoopt dat ook anderen hun gedachten nog eens mededeelen, want uit het door meerdere personen bekijken van het onderwerp kan iets goeds geboren worden. Laten we allen medewerken om de werk lust vooral van de jongeren aan te moedi gen. De heer dr. J. Smit schrijft sarcastisch o.m. „arbeid verlaagt den mensch", maar juist werken verhoogt het menschdom. Blijkt niet pas uit de statistieken, dat in de laatste jaren een groote inzinking plaats heeft op allerlei gebied der criminaliteit. Dat moet en kan alles veranderen, maar in de eerste plaats niet door het maken van cultuurgrond en vernietiging der producten. De natuur moet vrij gelaten worden, de pro ducten zijn er voor den mensch. De vergrooting der werkloosheid met alle ellende daarvan ontstaat voor een groot deel doordat op vele punten de natuur wordt verkracht. Helpt allen mede en denkt niet 't zal wel terecht komen. De werkloosheid moet en kan noemenswaardig verminderen. VRIJZINNIG-CHRISTELIJKE JEUGD GEMEENSCHAP. Men schrijft ons: t Jongeren van alle Vrijzinnig-Christeiy gezindten, die graag in kameraadschappe lijke sfeer deelnemen aan gezellige ontspan ningsavonden, aan boeiende lezingen over actueele onderwerpen, boekbesprekingen, fiets- en wandeltochten, jeugdherbergver- blijf, kamp of conferentie, kunnen nu hun hart ophalen. De Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap (V.y.J. G.) geeft dit alles voor jongens en meisjes van 1219 jaar en nog méér, want zij or ganiseert bovendien „kringen" voor diege nen onder hen, wier belangstelling uitgaat naar b.v. koorzang, volksdansen, leekenspe,, handenarbeid, medische hygiëne voor meis jes van 1719 j. onder leiding van vrouwe lijke arts, enz. Het fleurige bondsorgaan, met actueele artikelen en verhalen en goed verzorgde illustraties wordt de postbode uit de hand gerukt! Lang niet mis is ook ons eigen „Honk met zijn typisch kampsche sfeer van jeugd, romantiek en pret, waar vele goede uren worden doorgebracht, maar waar ook jon geren, gespannen luisterend naar lezing of boekbespreking, vertrouwd geraken met vraagstukken, die het leven in zoo velerlei vorm aan ons voorlegt. En dan onze avond-jeugddiensten: hoe goed is het dat er jongeren te vinden zijn, die hun schroom voor de kerk weten te overwinnen en, zich eerlijk open durvende stellen, luisteren in een uur van stille wij ding en gemeenschap naar het woord van onze Alkmaarsche Vrijzinnige predikanten. Zoo wisselen ernst en ontspanning in bonte rij elkander af: dat is jeugdleven, nietwaar? Te worden opgenomen in een ge meenschap van jongeren, dat is wat velen van jullie ook zoeken, daarom: kom eens kennis maken! Wij verwachten je gaarne in ons „Honk", Oudegracht 18 op onze avonden: Jongeren van 1214 jaar a.s. Woensdag om 7 uur; jongeren van 1519 jaar a.s. Donderdag om 8 uur. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 25 SEPTEMBER 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. Gregory, van Amsterdam (voor ds. Warners). Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; 5 uur, ds. van Dop; 7 uur (jeugddienst), ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst we gens V. P. R. O.-landdag. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Gronloh, ber. pred. te Bodegraven. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. S. E. Treffers (afscheid). Geref. Kerk, 10 uur, ds. van Andel, van St. Pancras; 5 uur, ds. Donner, van Broek op Langendijk. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, de heer W. Akse, van Beverwijk; av. 7.15 uur, ds. P. D. v. d. Togt, van Wormerveer. Leger des Heils, (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug Zondag (oogstfeest) 10 uur heiligingsdienst, 3.30 uur dienst in de zaal, onderwerp: „Oude Krijgsherinneringen", o. 1. v. kolonel Schuurman; 8 uur bijzondere samenkomst o. 1. v. kapitein Souverein. Maandag 8 uur verkoop oogstfeest-arti kelen; Dinsdagavond 8 uur soldatensamen- komst; Donderdagavond 8 uur heiligings dienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; hedenavond 8 uur wijdingsdienst; Zaterdag avond straatzang; Zondag 10 uur wijdings dienst, 5 uur kinderbijeenkomst, 8 uur openbare verlossingssamenkomst. (Deze diensten worden geleid door kadet van der Reest). Dinsdagavond 8 uur openbare ver lossingsamenkomst; Donderdagavond 8 uur mannenavond. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, geen dienst. BERGEN, av. 7 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, de heer Dun, van Alkmaar. BURGERBRUG, geen dienst. BARSINGERHORN, 10 uur, ds. v. Beek. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHONN, av. 8 uur, ds. de Leeuw. Amerongen, Woensdagavond. Grijze figuren sluipen door het duis ter. Langs den Rijndijk liggen soldaten, en als onze auto langzaam, vanwege de vele bochten, den dijk afrijdt in den heerlijken herfstavond tusschen Wijk bij Duurstede en Amerongen, gebeurt het, dat plotseling een bajonet flikkert in het licht van de koplampen, en een martiaal „halt" weerklinkt. Het is oorlogstoestand aan de oevers van den Rijn en van de Lek. De Lichte Brigade oefent, onder leiding van haar commandant, den kolonel van Voorst tot Voorst, en toe vertrouwd aan de goede zorgen van den kapitein van den Generalen Staf J. H. Jager, zitten wij midden in het oorlogsgewoel. Eigenlijk is het nog zoo ver niet. Wel is de oorlogstoestand reeds lang ingetreden, maar tot een treffen is het nog niet gekomen. Wel wemelt het overal van de soldaten, doch de twee vijandelijke machten hebben nog geenerlei contact met elkaar gehad. De roo- den komen uit het Zuiden, uit de Betuwe optrekken, en de blauwen, die nog niet weten wat hun boven het hoofd hangt, heb ben hun voorposten in Amerongen. Zoo juist heeft een bataljon roode wiel rijders Wijk bij Duurstede en het pont veer bezet. Wij, die in de geheimen van den Generalen Staf zijn ingewijd wat de blau wen niet eens zijn wisten dat het gebeu ren zou, en we hebben ons schielijk daar heen begeven. De rooden vonden totaal geen tegenstand, en konden zonder meer bezit nemen van het in den strijd zeer belangrijke veer, en van heel Wijk bij Duurstede. Dat deden de wielrijders. In den vroegen avond zyn zij uit het Zui den gekomen, en thans, nu het duister valt. zijn deze „onhoorbare troepen" heer en meester over dit strategische punt. Alle toe gangswegen hebben zij afgezet met posten, overal waar men maar komt blinken de ge- weerloopen uit het struikgewas, terwijl hier en daar ook een mitrailleur staat opgesteld. Want straks, in den nacht, komt de roode hoofdmacht uit het Zuiden, met pantser wagens en huzaren, en die heele troepen macht moet met het veer over de rivier. De grijze wielrijders zullen zorgen, dat de over tocht rustig kan gebeuren. Zij zijn waak zaam, en de luitenant, die zijn commando op den dijk in het veerhuis heeft gevestigd, is zich zijn belangrijke taak wel bewust. Hij heeft zijn mannetjes precies daar staan, waar ze noodig zijn, om direct de komst van de blauwen te kunnen signaleeren. Want hij weet niet, wat wij wèl weten, namelijk, waar de verdedigers, de blauwe, vandaan zullen komen. Hij trok dus een kring om Wijk bij Duurstede, en wacht af En als wij den dijk afrijden in de richting Amerongen (want daar liggen de blauwen!) zien wij zijn mannen liggen, verscholen achter heggen, ineengedoken achter tele foonpalen en tusschen struiken en stru weel, het geweer in den aanslag, op alles voorbereid. Ze zijn er volkomen in, de ke rels, dat is overal te zien. Ze weten, dat het den geheelen nacht door werken zal Zyn misschien wel schermutselingen met dé voorposten van blauw, maar ze zijn waak- zaam, en laten niets passeeren. Op een ge. geven moment staat er zelfs een breed stuk jute dwars over den weg gespannen, dat bij de komst van onzen wagen op den weg wordt neergelegd. Dat blijkt een versper ring te zyn voor of liever tegen pantserwa gens, in welker wielen de stof verward raakt, zoodat ze niet meer verder kunnen ^jden. En vlak bij Amerongen worden wij aan gehouden door een voorpost van de blau wen. „Neem me niet kwalijk, heeren, maar ik heb opdracht om alle auto's, die uit de rich- ting Wijk bij Duurstede komen aan te hou- den en te onderzoeken". Hij riskeert niets, de brave, die een dreigende bajonetpunt door het autoportier steekt. Je kunt nooit weten of achter die burgers geen rooden verborgen zitten; werden Troje en Breda ook niet door krijgslist ingenomen? Doch er is maar één militair in ons midden, en die draagt een witte band, zoo dat hij neutraal is. Zoo komen we onge- stoord weer in Arnhem. Maar als w(j pain slapen, tegen twaalf uur, trekt in alle stilte de roode gevechts groep over de rivier en morgen vroeg zul. len de poppen wel aun het dansen zijn, v/ant dan zullen rood en blauw elkaar wel ontmoeten, zoo in de buurt van Renswoude of daaromtrent. Maar dan zijn wij ook van de partij! De tweede dag. De oefening van den nacht van Woens dag op Donderdag was een training der man schappen in het gebruik van overzetporten, in zooverre 't de roode betrof, en een alge- meene oefening in uithoudingsvermogen en dekking tegen vliegeraanvallen. Om op dit laatste punt geheel verzekerd te zijn werden de autolampen zelfs met blauw en rood papier afgeschermd, opdat vliegers niets van de opmarcheerende troe pen zouden kunnen ontdekken. Kolonel van Voorst tot Voorst bestudeerde persoon lijk vanuit de lucht het effect van deze voorzorgsmaatregelen. Daartoe had hij plaats genomen in een drie-motorige bom menwerper uit Soesterberg, waarvan de piloot opdracht had de verschillende troe- penonderdeelen uit de lucht op te sporen. Hierbij bleek, dat zelfs de roode en blauwe afschermingen der auto's niet vol doende waren om volkomen veiligheid te waarborgen, terwijl de vlieger alleen dan inderdaad niets kon zien, wanneer alle auto lichten volkomen gedoofd werden. En zoo volgde gisteren dan een practische oefening in de strategie met al de onderdee- len, die by dergelijke oefeningen een rol spelen. Het resultaat van alles was, dat, toen het einde van de oefening was aangebroken de sterke macht van de roode partij er in ge slaagd was blfuw terug te drijven tot op df lijn Renswoude-VeenendaaL Hedenochtend elf uur vangt de tweede oefening aan. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Rasch. GROET, 10.30 uur, ds. D. E. Boeke, em.- pred. te Haarlem. GROOTSCHERMER, av. 8 u., ds. Heep. HEILOO, geen dienst; Woensdagavond, 8 uur, ds. Bloemhoff, onderwerp: „Het ge bed". LIMMEN, 2 uur, ds. Klein Wassink. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, Doopsgezinde Ge meente, voorm. 10.30 uur, ds. A. Leistra, van Edam. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, de heer Lod der, van Alkmaar. OUDKARSPEL, geen dienst. OUDORP, 10 uur, ds. Boerendonk. OTERLEEK, av. 8 uur, de heer Lodder, van Alkmaar. OUDESLUIS, nam. 2.30 u., ds. Witkop. OUDE NIEDORP, voorm. 10.30 uur, ds. Krop. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, Landbouwstraat, Kantongerechtsgebouw, 9.30 en 5 uur, de heer Wamsteker, cand. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vacaturebeurt. SCHOORL, zie Groet. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leeslienst; 3 uur ds. Krop (telkens oude tijd). van de STOMPETOREN, geen dienst wegens va caturebeurt. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. I Ginkel, van Bloemendaal. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGERBRUG, geen dienst. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, heer van Tuinen; 11.40 uur Zondagsschool. WARME NHUIZEN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. ZUIDSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Kastein. ALKMAAR. GEBOREN: Theodora Geertruida, d. van Cornelis Komen en Theodora Geertruida Barbara Keijsper. Ursula Margaretha Maria, d. van Gerardus Bekker en Neeltje Bouw meester. Cornelis Pieter Willem, z. van Pieter Hendrik Okhuijzen en Elisabeth de Groot. Liddy, d. van Jan Stuij en Liddy Alida Antonia de Goederen. ONDERTROUWD: Jacob Cornelia de Kok en Johanna Wil- lemina van Os. Petrus de Moei en Cor nelia Johanna Stokhof. Cornelis Roos en Grietje Bruijn. Jan Bruijn en Teetje Roos. OVERLEDEN: Hermanus Gerardus Preijer, wedr. van Elise Karoline Auguste Wegener, 63 jaar. 157. Terwijl de arme sultan ziek van angst te bed lag, verzon Sambo een plan om te vluchten. Makkelijk was het niet en de avond was al gedaald en nog wist Sambo geen middel om weg te komen. Toch had hij plezier bij de gedachte aan de poets, die hij den sultan gebakken had. En s avonds keek hij verlangend uit het raampje van zijn verblijfplaats naar buiten, want wegkomen kon hij nog niet. 158. De sultan werd steeds nijdiger en niemand durfde meer tegen hem te spreken. Door het hele land werden y oden gezonden om de beste doktoren op te roepen. e o ters aan het hof hadden nog nooit zo'n vreemd geval meegemaakt en drongen er op aan, dat door het gehele land om hulp werd gevraagd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 20