S AMBO DE OLIFANT Waar het recht zijn loop heeft. 8 GEMENGD NIEUWS. Glimlachje Arrondiaaemenia-Rechibanh te Alkmaar Rheumatische pijnen ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 OCTOBER VOOR MINSTENS DRIE MAANDEN ABONNEEREN, ONT VANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS EN FKANCO. DE DIRECTIE. TWEEDE BLAD. DE VESTIGINGSWET VAN TOEPASSING OP HET POELIERSBEDRIJF. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat het verboden is een inrichting, waarin poeliersbedrijf al dan niet uitslui tend zal worden uitgeoefend, voor zoover die uitoefening betreft, te vestigen zonder vergunning van den minister. Onder de uitoefening van het poeliersbe drijf wordt voor de toepassing van deze be schikking verstaan het ten verkoop aan het publiek in voorraad hebben of het aan het publiek verkoopen van gedood wild, pluimvee, gevogelte of gedoode tamme konijnen, of van gedeelten daarvan, in verschen, gekoelden of bevroren toestand. Een vergunning is eveneens noodig voor uitbreiding of overneming van het bedrijf. WIELRIJDSTER DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Gisteravond omstreeks acht uur is in de Frederik Hendrikstraat te Amsterdam een tot nu toe onbekend gebleven wielrijdster door een vrachtauto, afkomstig uit Sloot- dorppolder, overreden en op slag gedood. Het slachtoffer, dat naar schatting 15 k 16 jaar oud is en uit een der zijstraten kwam, zou volgens ooggetuigen bij het oversteken van den rijweg uitgeweken zijn voor een hond, waardoor zij de auto; welke uit de richting Bilderdijkstraat kwam, niet heeft opgemerkt. Daar de weg ter plaatse tame lijk duister is, heeft de bestuurder van de auto, die rechts van den weg reed, het meis je eerst opgemerkt, toen hij haar niet meer kon ontyken en krachtig remmen niet meer mocht baten. MOTORRIJDER LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Op het gevaarlijke kruispunt Kroontjes- molen-Bisschopsweg-Arnhemsche weg te Amersfoort, is gisteravond de 26-jarige mo torrijder B. Palm uit Zuilen met groote snelheid tegen een autobus van den dienst AmsterdamArnhem gebotst. De man werd deerlijk gewond en werd in zorgwekkenden toestand naar het r.k. ziekenhuis overge bracht. Het ongeluk schijnt te moeten worden ge weten aan het feit, dat zoowel de Uestuur- der van de autobus als de motorrijder met de ter plaatse zeer gevaarlijke situatie niet bekend waren. JONGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag om kwart voor vyf is op den Rijksstraatweg te Hout-Blerick het ne genjarige zoontje van de familie B. door een personenauto overreden en gedood. Het ventje speelde met zijn autoped °n reed daarbij vlak achter een passeerende auto bus den weg over, met het noodlottig ge volg, dat hij door de van den anderen kant komende auto werd gegrepen. EXPEDITIE AUTO TEGEN BOOM GEBOTST. Twee gewonden. Op de Lichtmis, ter hoogte van het plan kenloodsje te Zwolle, is gistermorgen een expeditieauto van den Libradienst tegen een boom opgevlogen, doordat de bestuurder zijn vaart plotseling moest inhouden, voor g een uit den mist opdoemende vrachtauto. die men aan den kant van den weg stond te répareeren, maar op hetzelfde oogenblik een duw kreeg van een vrachtauto, die achter den Librawagen reed. De auto werd van voren geheel in elkaar gedrukt. Van de beide inzittenden is de bestuurder met ernstige hoofdverwondingen en zijn helper met een beenbreuk naar het Sophia- ziekenhuis overgebracht. Het tramverkeer op Dedemsvaart is eeni- gen tijd gestagneerd geweest, doordat de vernielde vrachtauto gedeeltelijk over de spoorbaan was geschoven. Prins Bernhard bij legeroefeningen. - Gistermorgen heeft prins Bernhard de oefe ningen van het 7e en 20ste regiment infan terie by den Paalberg te Ermelo bijge woond. Ook de commandant van het veld leger, luitenant-generaal baron van Voorst tot Voorst, was aanwezig. Buitenlandsch bezoek aan de veen koloniën. - Onder leiding van de directie der Nederlandsche Heidemaatschappij maakte de Oberregierungsrat van Hannover met enkele zijner medewerkers in de afgeloopen week een tweedaagsche excursie naar de nieuwere veenkoloniën in Drente. Tevens werd de proefboerdery van den Veenkolo- nialen Boerenbond bezichtigd, terwijl tot slot een autotocht gemaakt werd door de oudere veenkoloniën. Indisch bezoek aan Kornwerderzand. De in ons land vertoevende pangerans heb ben gistermiddag een bezoek aan Korn werderzand gebracht. Nadat zy ook nog de havens hadden bezichtigd, keerden de gas ten via den Wieringermeerpolder en Hoorn naar Amsterdam terug. Ml tjjui I De trekvogels trekken weg! Zitting meervoudige rechtbank op Dinsdag 27 Sept. Juffrouw pleegt huwelijkszwendel. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dinsdag terecht de verpleegster J. L. uit Amsterdam, die had gereflecteerd op een huwelijksadvertentie van een zekeren S. uit Enkhuizen. De twee kwamen in contact met elkaar en toen de vriendschap „innig" was geworden zoo innig, dat een deel der zaak met gesloten deuren moest worden behandeld stelde de Amsterdamsche juf frouw den Enkhuizenaar voor haar 125 toe te sturen, teneinde voor den man alvast nieuwe meubelen te koopen, waaraan zij ook mee zou betalen. De man voelde niets voor dat voorstel, zoodat er niets van kwam. Bij een bezoek aan Enkhuizen zou de juf frouw toen uit het huis van den man dertig gulden hebben gestolen. Toen dat laatste onderzocht werd door de politie, bleek te vens, dat het plan tot het koopen van meu belen maar een smoesje was, zoodat het vermoeden ontstond, dat de verpleegster een poging tot oplichting had gedaan. De verpleegster ontkende, dat zij den man had willen oplichten; het was maar een vei ligheidsmaatregel van haar, om te verhinde ren, dat zij op haar beurt door den man zou worden geplukt; ze had hem n.1. verteld, dat ze een erfenis van 1500 te goed had (wat achteraf niet waar was). De dertig gulden, die zy zou hebben ge stolen, had ze van den man gekregen om schoenen te koopen en voor bepaalde diensten. Na een poosje gesloten zitting verklaarde de officier de poging tot oplichting en den diefstal bewezen te achten. De vrouw had gelogen, dat ze meubelen had gekocht of had willen koopen wat ze zelf toe gaf dat van die erfenis was ook niet waar en dat de dertig gulden haar gegeven waren, was op zijn minst twijfelachtig. Verdachte kon nooit het voornemen hebben gehad tot een serieus huwelijk met een man, die in uiterlijk en in hoedanigheid van haar ontwikkeling en levensopvatting zoo sterk af week. Beiden konden onmogelijk eey. paar vormen. Spr. eischte drie maanden gevangenisstraf. Verdachte verklaarde, dat ze onschuldig was. Ze had nooit de bedoeling gehad den man op te lichten en een huwelijk met hem leek haar niet zoo verwerpelijk, toen ze ken nis met hem maakte. Uitspraak Dinsdag a.s. Diefstal van timmergereedschap. De twee werklieden Jan R., oud 24 jaar en gedetineerd te Veenhuizen en Willem A. P. F. L. P. uit Anna Paulowna, stonden te recht, omdat ze op 16 April hadden ingebro ken in de timmermanskeet van den heer L. Hoogeboom te Wieringermeer en daaruit een zeer uitgebreide collectie timmermans gereedschap, schroeven, deurplaten en der gelijke hadden gestolen, alsmede spijkers en ander timmermateriaal, toebehoorende aan mej. C. Gedink. Beide verdachten bekenden. R. was reeds verschillende keeren veroordeeld wegens diefstal en wel binnen korten tijd. In een aanwezig reclasseeringsrapporx werden omtrent P. gunstige mededeeiingen gedaan, terwijl voor hem een voorwaarde lijke straf werd voorgesteld. De officier achtte het geval R. vrywel ho peloos en het eenige wat men kon doen was de maatschappij voor een poos -ran hem te verlossen. Spr. eischte daarom tegen R. één jaar gevangenisstraf met drie proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. Uitspraak Dinsdag a.s. Hij had de vrijheid lief en toch Alleen, omdat hij geen dag langer dan hoogst noodzakelijk was, in Veenhuizen wilde blijven, was de te Veenhuizen gede tineerde koopman W. F., oud 24 jaar, in hooger beroep gekomen van het vonnis van den kantonrechter, die hem tot 8 of 6 da gen had veroordeeld, omdat hij aan een agent van politie te Alkmaar een valschen naam had opgegeven. F. was veroordeeld tot een paar jaar Veenhuizen en er op zeker oogenblik in geslaagd te ontvluchten. Hij zwierf door het land met koopwaar en om zich niet te verraden, had hij een anderen naam aangenomen. De koopman vond die zes dagen hechte nis, die hij zou moeten uitzitten, omdat hij de boete niet kon betalen, veel te veel, want aan drie jaar Veenhuizen had hij meer dan genoeg. Hy had de vrijheid te lief. De officier vond het appèl van den koop man zeer ongemotiveerd. Het was den man klaarblijkelijk begonnen om een reisje van Veenhuizen naar Alkmaar. De straf, door den kantonrechter opgelegd, vond spr. te gering, zoodat hy, behalve bevestiging, ver hooging vroeg tot 15 of 15 dagen. De presiden, mr. Ledeboer, tot verdachte: Dat is andere koek hé? Verdachte: Er is veel te zeggen op wat die meneer daar zee! President: Meneer de officier, bedoel je. Verdachte: Neem me niet kwalijk, ik ben geen advocaat; ik bedoel, wat meneer de of ficier zee. Hij hield dan vervolgens een pleidooi voor de vrijheid die hij zoozeer begeerde. De rechtbapk zal over de bevrediging van dat vrijheidsgevoel Dinsdag a.s. beslissen. Aan mond- en klauwzeer lijdend vee vervoerd zonder vergunning. Eveneens in hooger beroep paradeerde de veehouder D. de G. uit Den Helder, die door den kantonrechter was veroordeeld tot f 15 of 3 dagen, omdat hij tegen de voorschrif ten in een koe en een stiër, die door mond en klauwzeer waren besmet, over den open baren weg had vervoerd en afgeleverd aan den noodslachter. Verdachte vond de boete te hoog. De beesten waren bijna dood en het was ter plaatse de gewoonte, dat doode beesten naar den noodslachter werden gebracht. Het was zelfs voorgeschreven. Bovendien had hij pas anderhalve maand na het gebeurde een proces-verbaal gekregen, omdat nadien een nieuwe verordening in het leven was geroepen. De officier vond het gepleegde feit heel erg en zei tegen den veehouder, dat die eigenlyk blij moest wezen met de vyftien gulden boete, want de maximum-straf was 500 of een jaar hechtenis. Spr. vorderde nu 50 of 25 dagen. Mr. Fruin, rechter, tot verdachte: U hebt van den burgemeester toch een reglement ontvangen, waarin staat, hoe u hebt te han delen? Verdachte begreep het eerst niet goed, maar na eenige verduidelijking gaf hij dat toe, zeggende, dat hij volgens dat reglement had gehandeld. Mr. Fruin antwoordde daarop, dat de vee houder dat niet gedaan had, want hij had het vee, dat nog niet dood was, zonder ver gunning vervoerd en afgeleverd. De rechtbank zal in deze mond- en klauw- zeergeschiedenis Dinsdag a.s. beslissen. Brandstichting en valsche aanklacht. In de middagzitting stond terecht de ar beider S. M. uit Grootebroek, die in 1937 en 1938 als penningmeester van de plaatse lijke af deeling van den Ned. Bond van ar beiders in 't land- en tuinbouw- en zuivel bedrijf, een bedrag van ruim 100 had ver duisterd. Om dat te verbergen had hij ge poogd in den nacht van 17 op 18 Juni van dit jaar brand te stichten in zijn huis, dat voor 1800 was verzekerd by de N.V. Zaan- landsche Assurantie Compagnie. Hij deed dat erg onhandig met petroleum en wat kleeren, zoodat de buurman die wakker werd van den stank, ging waarschuwen (M. was haast niet wakker te krijgen) en met dezen op „zoek" ging naar den brandhaard, die spoedig was gevonden en met 'n emmer tje water onschadelijk gemaakt. Den volgen den dag deed M. bij den rijksveldwachter T. Baas aangifte, dat tijdens den brand honderd gulden uit zijn huis was gestolen, wat na tuurlijk niet waar was en welke aangifte alleen maar diende om de verduistering te camoufleeren, wijl het met den brand niet was gelukt. De man maakte voor de rechtbank een wat meelijwekkenden indruk. Hij bekende volledig en verklaarde door armoe tot zijn misdrijven te zijn gekomen. Hij verdiende hoogstens f 14 per week, van welk schijntje hij een gezin met drie kinderen moest on derhouden. Meestal was zijn inkomen niet meer dan een gulden of tien. De heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, gaf rapport over den man, die volgens hem verscheidene goede hoedanigheden had, maar slap van karakter was. De oorzaak moest worden gezocht in de vrouw, die te veel noodig had. Spr. adviseerde tot een voorwaardelijke veroordeeling met de voor waarde, dat de 100 moest worden terug betaald. De officier twijfelde er aan, of verdachte tot terugbetaling in staat zou zijn, waarop verdachte verklaarde, dat hy in de werk verschaffing terug kon komen. De president vond, dat verdachte uit de werkverschaffing vandaan moest trachten te komen, waarop verdachte zei, dat hij dat wel graag wilde, maar niet kon, omdat de boeren in zijn woonplaats ver onder het contractloon betalen, hetgeen tegen zijn principe was. Hy kon dan hoogstens 15 verdienen. De president ried verdachte aan, dat prin cipe in zijn eigen belang opzij te zetten. Or ganisaties zijn heel mooi, maar voor men- schen, die financieel onafhankelijk zijn! De heer Wiggers vond, dat verdachte niet aan zijn organisatie en derzelver principes getrouwd was. Verdachte vond tenslotte toch ook wel, dat hij verplicht was onder het loon te gaan werken en alles aan te nemen. De officier zei, dat hetgeen verdachte had gedaan, heel erg was. Er zijn veel onbe trouwbare penningmeesters en daarom moest men voorzichtig zijn met een voor waardelijke veroordeeling. Spr. voelde meer voor een gecombineerde straf en vorderde daarom 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 8 maandën voorwaardelijk met 3 proefjaren. De verdediger, mr. Smal, stelde de goede hoedanigheden van verdachte in het licht en vertelde, dat verdachte allang graag van zijn penningmeesterschap had afgewild. maar het niet durfde zeggen. Spr. bepleitte een voorwaardelijke veroordeeling. Uit spraak Dinsdag a.s. Mijnhardtjes doendeze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. JladiapcoQcamttw Donderdag 29 September. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Omroeporkest en soliste. (11.15 11.40 Deel. 12.15 Ber.) 12.30 Gr.pl. 11.15 Orgelspel. 1.45 Het Lyra- trio. 2.30 Deel. 3.— Het Avro- Aeolian-orkest. 4.Ziekenhalfuur. 4.30 Viool en piano. 5.Voor groote kinderen. 5.30 Gr.pl. 5.45 Het Avro-Am.-orkest. 6.30 Sportpr. 7. Vocale duetten met pianobegelei ding. 7.30 Waarom is er onrust in Palestina?, causerie. 8.ANP-ber., mededeeiingen. 8.15 Concertgebouw orkest en solist. 9.15 Radiotooneel. 9.45 Het Renova-kwintet en solis ten. 10.35 Filmmuziek (gr.pl.) 11. ANP-ber., hierna het Avro-dans- orkest. 11.45—12.— Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 en 415,5 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—12.— 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO- orkest. 1.—1.20 Gr.pl.) 2.— Hand- werkuurtje. 3.Gr.pl. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Gr.pl. 5.Cursus han denarbeid voor de jeugd. 5.305.55 Gr.pl. 6.Jonge Christen-gemeen ten in een Mohammedaansch land, causerie. 6.30 Zang en piano. 7. Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Rep., evtl. gr.pl. 8.— ANP- en herh. SOS- ber. 8.15 Het Klein Christ. Ge mengd koor en gr.pl. 9.De be zwaren var den ouderdom, cause rie. 9.30 De Gooilanders. (10. 10.05 ANP-ber.) 10.45 Gymnastiek les. 11.Verv. concert. 11.30 Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 12.05 Or gelspel. 12.50 Het John MacArthur- kwintet. 1.202.20 en 3.10 Gr.pl. 3.20 Populair concert. 3.35 HetSted. orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.50 Frank Walker en zijn kleinorkest. 6.20 Ber. 6.45 Cal- lender's Second-orkest. 7.20 Radio tooneel met muziek. 8.20 Old De- vonshire House, Bloomsbury. 8.35 BBC-Syniph.-orkest en solisten. 9.50 Pianosoli. 10.Ber. 10.25 Korte kerkdienst. 10.45 BBC-Theater- orkest. 11.35 Maurice Winnick en zyn orkest. 11.50—12.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9—, 10.30 en 11.20 Gr.pl. 12.40 en 1.50 Giardino-orkest. 3.05 Gr.pl. 3.20 Pianovoordr. 4.20 Gr.pl. 5.20 Radio tooneel. 7.20 Zang. 7.35 en 8.35 Gr, pl. 8.50—12.05 Uitz. uit het Théètre National de 1'Opéra-Comique. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Omroeporkest. 8.50 Omroepdans- orkest. 10.20 Volskliederenconcert. 12.20 Omroepklomorkest en J. Preissler met zijn solisten. 2.30 Populair concert. 3.40 Gr.pl. 4.20 Amusementsorkest. 6.50 Solisten concert. 7.20 Gr.pl. 8.30 L. Eysoldt's dansorkest, solisten, vocaal sextet en instrumentaal kwartet, 10.35 Gr.pl. 10.5012.20 Nedersaksen- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest en gr.pL 1.502.20 Gr. pl. 5.20 Omroepdanscrkest en gr.pL 6.50 Gr.pl. 7.23 Zang. 8.20 Gr.pl. 9.20 en 10.30 Omroepsymph.- orkest. 10.50—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 en 9.35 Omroeporkest en solisten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest. 8.50 Radio tooneel. 9.20 Verv. concert. 10.20 Ber. 10.50 Collo en cembalo. 11.05 Ber. 11.2012.20 Gevarieerd con cert. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE, Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.50, Parijs Radio 10.50—12.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Parijs R. 12.20— 13.20, Brussel VI. 13.20—14.20, Keu len 14.20—15.20, Parijs R. 15.20 15.35, Lond. Reg. 15.35—16.20, Keu len 16.20—17.20, Brussel VI. 17.20 —18.20, Lond. Reg. 18.20—18.45, Brussel Fr. 18.4519.20, Keulen 19.20—20.20, Brussel Fr. 20.20— 20.50, Parijs Radio 20.5024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9,2010.35, Lond. Reg. 10.3512.05, Droitwich 12.05 12.20, Lond. Reg. 12.20—15.35, Droitwich 15.3524. Lijn 5: Diversen. JACHTOPZIENER VEROORDEELD. Wegens doodschieten van een hond. De Almelosche rechtbank heeft den jacht opziener M. uit Bergentheim, (gem. Ambt- Hardenberg) tot veertien dagen gevange nisstraf veroordeeld, omdat hij een hond van een weduwe had doodgeschoten. Bij de behandeling der zaak had de pre sident hem reeds voorgehouden, dat hij vee! te eigengereid optrad. Hij had, volgens ge tuigenverklaring, reeds eerder gedreigd den hond te zullen doodschieten en daaraan la ter gevolg gegeven, waarbij hij het gedoode dier ook nog een heel eind versleept had, om het te doen voorkomen, dat de hond achter konijnen of kippen had aangezeten. Er was een maand gevangenisstraf gevor derd. TWAALF JAAR WEGENS MOORD. De moord op den nieuwen Binnenweg te Rotterdam. De Rotterdamsche rechtbank deed gister middag uitspraak in de strafzaak tegen den 40-jarigen M. J. A. W. de Z., woonachtig in den Haag en thans te Rotterdam gedeti neerd, die op 12 Mei j.L de 40-jarige mej. H. J. v. d. Loo had vermoord. Hij had zijn slachtoffer door wurging om het leven ge bracht, nadat hij op zijn huwelijksaanzoek een weigerend antwoord had gekregen. De rechtbank achtte het ten laste gelegde be wezen en veroordeelde hem tot een gevan genisstraf van twaalf jaar; de eisch was 15 jaar. DE JACHT OP DE „NACHTEGAAL". De geheime Twentsche zender de Nachte gaal heeft wel een jaar lang zijn geluid in Twente laten hooren, totdat de autoriteiten na een verbitterde jacht hem het zwijgen oplegden. Die exploitanten zijn een tijdje geleden voor het Enschedesche kan tongerecht verschenen en daar tot hechte- nisstraffen veroordeeld. Zij vonden de straffen evenwel te zwaar en kwamen in hooger beroep, waardoor de Almelosche rechtbank zich gister met deze affaire moest bezig houden. Het eerst stond terecht J. P., radiohande laar te Hengelo, die tot tweemaal drie maanden hechtenis was veroordeeld, wegens uitzendingen te Gelselaar en Hengelo. Hij bekende de feiten, doch zeide dat de andere verdachte, de Duitsche schoenmaker F. W., hem steeds had aangezet met uitzen den door te gaan. Er werd tegen hem beves tiging van de vonnissen geëischt, daar de officier van meening was, dat P. zich niets had aangetrokken van inbeslagneming van andere geheime zenders en wel 30 a 50 Zon dagen aan het werk was geweest. Voorts moest W. terecht staan, doch deze was naar zijn vaderland uitgeweken. Hij was door den kantonrechter tot tweemaal vier maanden hechtenis veroordeeld en ook hiervan werd bevestiging gevorderd. Vol gens den officier was W. tijdens zijn verblijf in Hengelo wel de ongunstigste inwoner dier stad en spr. zou zeker een hoogere straf eischen als dat mogelijk was. Vonnis in beide zaken op 4 October. BRANDSTICHTING. De rechtbank te Roermond heeft uitspraak gedaan in de strafzaak contra den 61-jarigen G. V. te Someren, gedetineerd, die met het doel de verzekeringspenningen ten bedrage van 1000 machtig te worden, zijn woning in brand had gestoken. De uitspraak was twee jaren gevangenis straf. Het O. M. had 4 jaar geëischt. 165. De sultan werd steeds bozer en onredelijker. Hij begreep niets van zijn kwaal en hij had ook niet ontdekt, dat hij de dierentaal kon verstaan. Hij gaf bevel, dat de cactussen rondom het paleis hoog moesten groeien, want hij wilde zijn paleis onzichtbaar voor de mensen maken. En de leveranciers moesten zich door de distels heen- wringen. 166. En de knapste mannen zaten bij elkaar en bespra ken de wonderlijke kwaal van hun vorst. „Aman", zo sprak de oudste geleerde tot zijn vriend, „zoek uit ons dikste boek eens alle kwalen op, welke men door een steekvlieg kan krijgen". Want dat het door een vlieg was gekomen, dat stond bij hen vast. Maar hoe ze zoch ten, de grote-oren-kwaal stond nergens beschreven.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7