De conferentie van vier kwam bijeen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. ^Binnenland FIETSLICHT GEMENGD NIEUWS. Nu ontvangen de Boys West-Frisia. Alcmaria gaat naar O. S. V. Het Duitsche volk opgelucht over de vreedzame regeling. Run op de telefooncellen. Hoofdpijn, Kiespijn. SenenhifrhJ Meisje door mitrailleur gedood. Bij het schoonmaken afgegaan. De oranje-waarschuwing vervallen. N.V. WILLEM VAN RIJN Vele spannende ontmoetingen in Afd. I te wachten. Lastige trip voor A;ax. TWEEDE BLAD. (Van onzen eigen verslaggever) München, 30 Sept. Als men bedenkt dat Woensdag avond pas bekend werd dat München het tooneel zou worden van een der merkwaardigste gebeurtenissen in dit tijdsgewricht en dat Donderdagoch tend de heele stad aan den Isar in feestdosch stond, dat om 8 uur alle belangrijkste straten door groote „legers" S.A., S.S. en Schupo waren afgezet, dat de scholen vrij hadden gegeven, dan heeft men opnieuw een indruk van de voortreffelijke regie capaciteiten waarover de leiders van het nieuwe regiem in Duitschland beschikken. Over het feit dat de schooljeugd vrij af had en overal de beste plaatsen innam kan men denken zooals men wil in ieder geval zorg den deze kinderen met hun papieren vlaggetjes en daverend Heil-geroep voor een extra-versterking van het enthousiasme, dat het moet gezegd ook in de overige bevolking leefde, en waartegenover geen enkel staats man koel kan blijven. De Münchener is iemand met smaak. Het bier maakt de lichamen van de man nen wel eens wat al te rond, maar zij kleeden zich sportief, de vrouwen zijn veelal elegant, vooral de jonge meisjes in haar geestige Dirnd'l-kleid met de vaak mooie zijden schortjes en gebreide wollen jakjes, terwijl de stad zelf, stad van kunst en levensvreugde, een der elegantste plek ken is van Europa. Veel noodig om de stad mooi te maken is er dus niet, maar het moet gezegd, dat de Münchener op smaakvolle wijze partij weet te trekken van de decoratieve schoonheid, die in de bloedroode vlag met het hakenkruis ge legen is. En zoo statig als de smalle, lange banen zijn die langs de gevels neerhangen, zoo charmant zijn vaak de kleine vlag getjes waarmee de huizen zijn versierd. Voor de pers was wel minder gezorgd dan in Godesberg, hetgeen geweten zal moeten worden aan de overrompeling der feiten. Ik heb, toen ik met den nachttrein aankwam en juist met mijn neus in üe boter viel, m.a.w. in de ontvangst van Mussolini, telkens hernieuwde disputen moeten voeren achtereenvolgens met Schupo, S.S. en SA. en dan weer het rijtje terug, eenvoudig om op het afgezette ge deelte te mogen blijven staan. Al mijn mooie Hollandsche legitimaties hielpen niet, men sleepte er zelfs het argu ment bij, dat het andere publiek zou gaan sputteren en dat ik de jeugd het gezicht zou benemen !Eerst mijn hardnekkige her haalde verzekering, dat ik voor mijn werk en niet voor mijn plezier in München was, en ik linea recta per nachttrein uit Holland kwam, maakte den vereischten indruk. En toen was men ook weer buitengewoon ge schikt. „Schreiben sie dann die Wahrheit" gaf een van de S.S.-lieden mij nog als over bodige vermaning mee. De S.A., gerecruteerd veelal uit de mid denstandslagen der bevolking, en van eiken leeftijd ook mannen met baarden en gou den brillen loopen in de bruine rijbroek en met den stormband om de kin is over 't algemeen wat gemoedelijker. Op den Karls- platz raakte ik in gesprek met een van deze foruinhemden, die mij bizonder terwille was geweest en hij bleek een gewezen tooneel- speler. Hij had met een Beiersch volksen semble ook in Holland gereisd ik herin nerde mij het omstreeks '25 gezien te heb ben maar de laatste jaren was de troep ontbonden. Er zaten „teveel" Joden in Hij was nationaal-socialist, „na geil, da gab's natürlich Zank". Hij had nu een baan bij de verzekering. Iedere ordebewaarder informeerde naar mijn „Ausweis"; dus ging ik onverwijld, zoo dra de groote heeren binnen waren, naar het „Polizei-prasidium", derde verdieping, zes trappen op, om vandaar verwezen te worden naar het „Huis der Nat.-Socialisten", weer derde verdieping, zes trappen op, en hier kreeg ik, heel vriendelijk, een ambtenaar mee, die mij wel even wilde begeleiden naar de Karlstrasze naar de bureaux der N. S.D.A.P. rijksleiding, waar ik eindelijk aan den langbegeerden Ausweis geholpen werd, die echter alleen diende om mij door een mogelijke afzetting voor mijn hotel heen te loodsen. Natuurlijk behoefde ik daarvan geen gebruik te maken, en ik had het gevoel de vermoeiende pelgrimage met de ettelijke trappen voor niets te hebben gemaakt. Van het aardigste moment van den dag was ik toevallig in den middag getuige voor het hotel Regina-Palast, waar Chamberlain, de slanke aristocraat naar buiten kwam, en op inderdaad aandoenlijke wijze werd toe gejuicht. Niet door kinderen, maar door vol wassen menschen, door vrouwen en moeders vooral, die den oorlog even sterk veraf schuwen als hij. Dit was geen plichtmatige of conventioneele hulde aan een buiten- landsch regeeringshoofd, neen, hier klonk in het dringend Heilgeroep de hartekreet door van vrouwen en mannen: „bespaar ons den oorlog, vind toch een uitweg". Een dikke Beier, die, tusschen het pu bliek staande, zich een wat cynisch grapje veroorloofde, kreeg onmiddellijk van zijn omgeving de volle laag. Hoe men dit als buitenstaander ook wil beoordeelen, Chamberlain was ongetwijfeld de held van den dag, ook al liet men het Daladier en zeker Mussolini niet aan klate renden byval ontbreken, om van den Führer nu maar niet te spreken. Dat menigeen in het Duitsche volk de rol van Chamberlain in dit geding zeer, zeer hoog aanslaat, en zijn derde reis naar Duitschland als een daad van groot moreel gehalte waardeert, merkt ik ook in den trein terug, toen ik een gesprek meemaakte, dat openhartiger gevoerd werd dan de meeste gesprekken in de Duitsche treinen van te genwoordig. De een, lid van de partij, maar een Sudeten-Duitsche van oorsprong, ont popte zich als een echten scherpslijper, die Chamberlain niet goed zetten kon, wijl deze verzuimd had in zijn radio-toespraak iets te zeggen over 't leed der Sudeten-Duitschers. Ik waagde het daarover het mijne te zeggen en werd daarin gesteund door een Duitsch echtpaar, dat niet alleen Chamberlain den vollen cijns van zijn bewondering gaf, (ook al begreep men dat groote Engelsche belan gen op het spel staan) maar bovendien be toogde dat men voor 3'A millioen Sudeten- Duitschers, wat dan waar of niet waai moge zijn van de „gruwelberichten" geen Euro- peeschen oorlog mag riskeeren. Want ach ter dien oorlog staat ieder verstandig Duitscher voelt het zoo onvermijdelijk de ondergang van alle cultuur in West-Europa. Deze Duitschers toonden zelfs begrip voor het Tsjechische standpunt, hetgeen heel wat zeggen wil, daar de Duitscher stevig voorge licht wordt vanuit één hoek, en nog altijd weinig of niets beseft van het verschil tus schen het oorspronkelijke Britsch-Fransche plan en het memorandum van Godesberg, de oorzaak van de plotseling toegespitste crisis. Ook in het internationale journalisten wereldje in München bestond uiteraard groot verschil van meening. Twee goede vrienden, een Hongaarsch en een Joegosla- visch collega, waren het totaal oneens over het bereikte accoord, dat aan Tsjecho-Slo- wakye ter aanvaarding wordt opgelegd. De Zuidslaviër was ontgoocheld over het feit, dat de groote mogendheden handelden zou den, over en tegen de Tsjechen, terwijl de Hongaar deze uitwisseling van de fouten van Versailles en Trianon van harte toejuichte. Immers zoo redeneerde hij de Tsje chen verstaan de kunst niet om een werke- lijken staat te vormen. Ze hebben de min derheden economisch het leven onmogelijk gemaakt. En hadden zij nog maar de 8 pun ten van Karlsbad aanvaard! Het zou, althans voor den duur van 5 jaar, de catastrofe heb ben verschoven, maar de catastrofe was on vermijdelijk Tijdens het vaak urenlange wachten op een aangevraagd (zelfs dringend) telefoon gesprek met het buitenland, hadden de jour nalisten weinig anders te doen dan te...*, praten....... oyer Tsjecho-Slowakije, Zoo ving de gróote hall in Het Hofél Bayerischer 'Hof heel wat snedige polemieken op. Om half negen 's avonds kwam het eerste communiqué met de eerste gegevens over het bereikte accoord binnen. Nooit heb ik hartstochtelijker bestorming van de tele fooncentrale gezien. Het eene „Blitzge- sprach" (plm. 20 maal zoo duur als een normaal!) volgde op het ander, sommige van die gesprekken duurden een half uur of langer, één collega uit Londen had voor den heelen dag al bij voorbaat beslag ge legd op één telefoonlijnMet klimmende ergernis zagen de meer op Oost-Europa ge oriënteerde journalisten, dat de confrères uit Londen en Parijs heel wat eerder in hun telefonische verbinding slaagden dan zij met b.v. Warschau, waarop uren en nog eens uren moest worden gewacht. Het kleine Japannertje dat in de conver satiezaal zat te werken, kwam af en toe eens, als een bleeken slaapwandelaar, in de telefooncentrale om te zien hoe het met de emoties der Westersche dames en heeren stond. En deze, als zij eindelijk verbinding kregen, verdwenen triomfantelijk in de te lefooncel, om haar verhit, afgemat cn heesch weer te verlaten In den nacht, omstreeks één uur, maakte ik nog een wandeling en kreeg een waar lijk fantastische stad te zien. Enkele groote gebouwen zooals de ongelooflijk mooie ba rokkerk aan de Theatinerstrasse, evenals de Feldherrnhalle vlak bij, waren helder ver licht, en langs de routes die de vier uitge- confereerde regeeringshoofden zouden ne men stond nog altijd een talrijke menigte, vol hunkerend ongeduld, met veel slaap en toch ook nog met den onmisbaren humor. Toen inderdaad de auto's voorbijsnelden wist men nauwelijks Chamberlain meer van Daladier te onderscheiden; de gewoonte die wil dat achter de auto van Führer i-n Duce een lawine van auto's aanstormt, maakte voldoende duidelijk waar de vermaarde „as" begon Dat de „vredelievende" uitslag van de be sprekingen voldoening heeft gewekt, behoef ik het nog te zeggen? Dat er om twee uur 's nachts een nieuwe journalistieke wed loop om de telefoon aanving, evenmin. Die laatste „run" was pas tegen vier uur geluwd. Ach die grauwe uren van nachtelijk wachtenMussolini had München toen al twee uur achter den rug Op den neveligen ochtend van Vrijdag kwamen de Duitsche bladen uit met? groote koppen: Sudetenland kehrt heim zum Reich" en de Münchener Neueste Nachrich- ten begon zijn hoofdartikel met dezen zin: „De 29e September 1938 zal in de geschie denis als een der grootste dagen geboekt worden, die Europa ooit beleefd heeft". De vurige wensch van millioenen is, dat het tooneel in den nacht van 29 op 30 Sep tember, toen de vier staatslieden van de groote West-Europeesche mogendheden zich ongedwongen en hartelijk met elkaar on derhielden na afloop van het bereikte ac coord, het begin zal zijn van een nieuwe aera in de staatkunde van ons werelddeel. altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes2 st. 10 ct. Doos 50 ct. Een ernstig ongeluk heeft gistermid dag onder de bewoners van Zalk en de daar gestationneerde militairen schrik en ontsteltenis gebracht. De dertien jarige Jentje Bultman werd door een schot uit een mitrailleuse in het hart getroffen en was op slag dood. Het meisje Bultman, dat uit Zalk afkom stig was, fietste met twee vriendinnen over den IJseldijk. Zij zagen daar een soldaat, de twintigjarige dienstplichtige B. S. uit Kam pen, behoorend tot het tweede bataljon van het twintigste regiment infanterie te Zwolle, bezig met het schoonmaken van een mitrail leuse. De meisjes gingen vóór den loop van de mitrailleuse in het gras zitten en zagen toe, hoe S. de doos van de mitrailleuse open maakte,- olie uit den bak haalde en het wa pen smeerde. Op een bepaald oogenblik schijnt S. al leen nog maar gedacht te hebben, dat hij, om de veer te spannen, het wapen moest af schieten. Daarbij vergewiste hy zich niet, of het ongeladen was. Hij haalde den trek ker over, een schot ging af, dat Jentje Bultman doodelijk in het hart trof. Vol ont zetting holden de beide andere meisjes weg. S., die hevig ontsteld was, dekte het lijk van het meisje toe en meldde zich vervol gens, geheel van streek, 'bij zijn commandant. Hij werd terstond gearresteerd en na ver hoor door den bataljonscommandant in de marechausséekazerne te Wezep ingesloten. Het lijk van het slachtoffer en de mitrail leuse zyn in beslag genomen. Het gebeurde heeft later op den dag nog een ongeval ten gevolge gehad. Twee auto's, in één waarvan een militair arts was ge zeten, die naar de plaats van het ongeluk ging, kwamen op den dijk met elkaar in botsing. Beide auto' werden zwaar bescha digd. De regeeringspersdienst meldt: De minister van defensie maakt be kend, dat zij, die een oranjewaarschu wing hebben ontvangen om zich gereed te houden voor onmiddellijke opkomst bij voor-mobilisatie, kunnen handelen, alsof deze waarschuwing niet was uitgereikt. OVERGANG NAAR DE AANVULLINGS RESERVE OPGESCHORT. De regeeringspersdienst. meldt: De over gang naar de aanvullingsreserve van dienstplichtigen der-lichting 1923 en van dienstplichtigen van andere lichtingen, die jnet -de lichting 1923 de eerste oefening hebben volbracht, wordt tot nader order opgeschort. In verbend -hiermede wordt de inname van rijksgoederen van deze dienst plichtigen voorloopig gestaakt. DE COMMANDANT VELDLEGER IS TEVREDEN. De commandant van het veldleger heeft gisteren de volgende order uitgegeven: „Voor de houding van de onder mij res- sorteerende onderdeelen der weermacht, waarbij ingedeeld o.m. de herhalingslich tingen 1932 en 1934 betuig ik mijn bijzon dere waardeering. Zoowel bij het inperken der bewegings vrijheid, als bij de verschillende, dikwijls onverwacht in den nacht verrichtte ver plaatsingen per spoor en met auto's is geen wanklank gehoord. Deze verplaatsingen verliepen dank zij de goede maatregelen, getroffen door de er bij betrokken com mandanten, op uitstekende wijze. De maatregel, dat de lichtingen in wer- kelijken dienst moesten worden gehouden, werd op ernstige wijze, vastberaden aan vaard. Een ieder werkte aldus ten volle mede tot het bevorderen van de groote be langen, waarvoor hij werd gesteld of wel licht zou komen te staan". HET PROTESTANTSCH HULPCOMITÉ VOOR UITGEWEKENE^ OM RAS OF GELOOF NIET OPGEHEVEN. Donderdag vergaderde te De Bilt onder voorzitterschap van prof. mr. V. H. Rutgers het Protestantsch hulpcomité voor uitge wekenen om ras of geloof. De agenda vermeldde staking der werk zaamheden wegens gebrek aan geldmidde len. De penningmeester, de heer H. P. Doode- heefver, deelde mede, dat de kas ledig was. Sedert 8 Februari j.1. is wel ruim 16000 ontvangen, doch voor de uitgaven voor emi gratie en wekelijksche ondersteuning (van 32 personen) zijn de inkomsten onvoldoende. Het comité, van oordeel, dat een staking der werkzaamheden een schande zou zijn voor protestantsch Nederland, besloot o.m. voorloopig niet hiertoe over te gaan, en den financieelen nood van het comité in zoo ruim mogelijken kring bekend te maken. Het gironummer van den penningmeester van het comité is 278600, kantoor Amster dam. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. De bestuurder en een wielrijdster gewond. Op den hoek van den Brediusweg en de Bliderdijklaan te Bussum is gistermiddag de automobilist K. uit Naarden, toen hij wilde uitwijken voor 'n vrachtauto, die uit de Bilderdijklaan kwam over den kop gesla gen. Hij liep een ernstige hoofdwonde op en is naar de Majella stichting vervoerd. Een wielrijdster, mevr. van Ingen uit Bussum, die op het fietspad reed, wed door de auto geraakt en tegen den grond ge- slinjgerd. Zij brak een neusbeen en kreeg ook nog lichte verwondingen in het gelaat, zoodat ook zij naar de Majellastichting moest worden vervoerd. De BOSCH fietslamp - 'n juweel tje van hedendaagsche techniek- voldoet aan de hoogste eischen. Geen storingen, mooi helder, vèr- stralend licht. Steeds betrouwbaar. Prijzen: 6 Volt, 1,8 Watt F. 6.25 6 Volt, 3 Watt met Alni- magneetstaal F. 7.50. Let op het merk Rotodyn. Verkrijgbaar bij den Erkenden Rijwielhandel. AMSUSDAM (C.| KIIZESIOSACHT 171 T E L E F O O N 31301 (4LUNEN) DE DIRECTEUR DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN NEEMT AFSCHEID. Gisteren heeft de heer dr. H. van Manen den dienst der Nederlandsche Spoorwegen verlaten. In verband hiermede vond giste ren in de groote commissarissenzaal van het hoofdgebouw 3 te Utrecht een bijzondere plechtigheid plaats. De personeelraad, die door zijn bijna 13- jarig nauw contact met den heer van Manen het voorrecht had van meer dan nabü zijn bezwaamheden en groot-menschelijke kwaliteiten te leeren hoogachten en waar- deeren, had na overleg met de hoofd besturen besloten op waardige wijze afscheid te nemen van den scheidenden directeur. Namens den personeelraad en de erkende organisaties werd door den waarnemend voorzitter van den raad, den heer H. J. Braambeek den heer van Manen een door den Amsterdamschen kunstschilder Schu- macher geschilderd portret aangeboden. WERELD DIERENDAG. De stichting Amor est Justitia verzoekt ons opname van het volgende: Menigeen zal misschien zeggen of denken, dat in deze adgen van spanning en dreigend menschenleed de belangen der dieren niet ter sprake mogen komen, en daarom is het dat ik tot de lezers van Uw blad het woord richt om te trachten hen duidelijkte maken, dat thans, meer dan ooit, het dierenprobleem onze aandacht verdient, Terwijl ik deze regels schrijf, is er ge lukkig een groote ontspanning in de inter nationale toestand getreden en schijnt het oorlogsgevaar te verminderen. In onze maatschappij wordt er vooral veel geschermd met de bewering, dat in een beschaafde samenleving het Recht van den sterkste wijken moet voor de belangen der zwakken, en onze sociale wetgeving heeft deze grondstelling steeds als basis. Het feit, wat dit principe reeds wordt er kend, is op zichzelf al zeer verblijdend, maar helaas is het inzicht van de menschen nog niet diep genoeg ontwikkeld om het ver band tusschen alle leven te begrijpen. Daarom nam ondergeteekende eertijds devies: Amor est Justitia (Liefde is recu!S vaardigheid, omdat hij de Liefde, met groot L zag als sociaal probleem. Het gaat niet om sentimenteele gevoelen voor de dieren, maar om het recht van het leven, in zijn verscheidene vormen. Evenals de slavernij der menschen tot h onbeschaafdheden wordt gerekend, moet de slavernij der dieren als dusdanig worden beschouwd, en is het geenszins een veront schuldiging dat de dieren een andere levensmanifestatie zijn. Wanneer er werkelijk vrede wil komen moet het rechtsgevoel tot de hoogste graacj worden opgevoerd. Bij onrecht gaat het niet in de eerste plaats om het slachtoffer, ma»r om het gebrek aan rechtsgevoel bij den „overweldiger". Zoolang men zich niet bij alles gewetens- vol afvraagt: „Wat is Recht? Wat mag?" zaj de wereld steeds weer door onrecht wordén overheerscht. W(j hebben gemeend deze overdenking »4n U voor te moeten leggen voor den aanstaan- den Wereld-dierendag, 4 October, den sterf, dag van St. Franciscus van Assisi. Deje katholieke monnik is een international figuur geworden boven alle godsdienst^, en richtingen uit, omdat hij „het verbaifl van al het Leven" begreep. De stichting „Amor est Justitia" streeft er naar de menschheid tot dit dieper begrijpen op te voeden en strijdt tegen bestaande maatschappelijke mistoestanden door een voortdurende activiteit, voor zooverre hare middelen dit toelaten. De meesten Uwer hebben gehoord van onze laatste actie tegen de „Kistkalveren",, waarmede duizenden reeds hunne instem ming hebben betuigd, en wy zullen voort gaan, op waardige wijze, ons werk, in be lang van mensch en dier, voort te zetten en hopen daarby op Uw aller medewerking. Moge U op 4 October a.s. Uwe gedachten in dit drukke, zorgelijke leven, even laten gaan naar het vaak tragische dierenlot en draagt allen met ons de boodschap uit die op 4 October over de geheele wereld, van Noord tot Zuid en van Oost tot West, door de die renbeschermers wordt uitgezonden: Denkt, spreekt en handelt voor de lijdende dieren!!! Op deze wijze werkt U mede aan den op bouw van een betere maatschappij, zoowel voor U zelve als voor de dieren!! Huldeblijk voor Chamberlain. Een aantal jongere Rotterdammers uit handels- en beurskringen heeft het initiatief genomen tot het vormen van een commissie, met het doel minister Neville Chamberlain te huldi gen voor het grootsche werk, dat hij in het belang van den wereldvrede heeft verricht. Na onderling overleg zal worden vastge steld, waaruit dit huldeblijk zal bestaan. Ge dacht wordt o.a. aan het oprichten van een gedenkteeken in de buurt van het vredes paleis, date de dankbaarheid van het Neder landsche volk voor minister Chambetlaics geweldige prestatie aan het nageslacht kan toonen. Meisje door heet water gewond. - Giste ren was een 8-jarig meisje, W. van d. P, nabij het ouderlijk huis in de Menninck- straat te Den Haag, aan het spelen. Het kini had een touw aan een lantaarnpaal bevestigd en zwaaide daaraan in het rond. Daarby stootte het op een gegeven moment tegen een juist passeerende juffrouw, die een em mer kokend water droeg. Het meisje kreeg een groot deel van het water over het lichaam. Het is naar het zie kenhuis overgebracht. Voetbal. Het Westen. Nu in afdeeling I geen enkele ploeg na slechts twee ontmoetingen, over het maxi mum aantal winstpunten beschikt, kan hier met recht gesproken worden van praktisch geen verschil, in de onderlinge krachtsver houding. Trouwens, dat wijst hier ook het doelsaldo uit; geen ploeg waar het verschil in voor- en tegengoals grooter is dan twee! Het wordt hier morgen dan ook ongetwij feld een dag van zeer zwaren strijd; dat wijzen overigens de ontmoetingen wel uit. Het „leidende" K. F. C. feitelijk hebben hier niet minder dan vijf ploegen recht op de leiding, ontvangt D. W. S., dat er precies zoo voorstaat. De immers gevoerde hard nekkige strijd zal er ook nu niet minder om wezen en we weten werkelijk niet, welke ploeg we de meeste winst zullen toedenken. Het zal op de Koog geducht spannen en dat de gastheeren in verband met terrein voordeel een tikje meer zullen krijgen, is niet ondenkbaar. Bij A. D. O.Stormvogels ook twee „leidende" ploegen, zal het evenmin aan spanning ontbreken en ook hier verwachten we een zelfde resultaat. En wat te zeggen van Sparta—Hermes D. V. S. en XerxesC. V. V.? Bovendien betreft het hier nog een tweetal lastige derby's ook, waarin eiken uitslag mogelijk is. Vooreerst zouden we het nog op beide thuisclubs kunnen houden, daar ze het er tot nu toe, nog het beste afbrachten. Blauw Wit deed het nog niet bijster goed, maar de Amsterdammers hebben tegen het bezoekende H. B. S. de beste kans, want bij de Hagenaars is het nog een alge- heele teleurstelling. In afdeeling II gaat ongetwijfeld de meeste aandacht uit naar het treffen Feijenoord Ajax. Beide ploegen beschikken over de volie winst en het zal in het Rotterdamsche Stadion dan ook terdege spannen. Hoewel de uitslag wel niet ver van een gelijk spel af zal liggen, meenen we toch, dat de Rotterdammers de volle winst in eigen huis zullen houden. V S. V. beschikt ook over het maximum aantal winstpunten en waar D. F. C. op be zoek komt, houden we het op een Velser- zage. Het nog ongeslagen D. H. C. ontvangt t Gooi dat er nog niet veel van terecht bracht, enwe vreezen dan ook voor de Hilversummers. D- O. S.Haarlem kan een pittig par tijtje worden, waarbij de Utrechtenaren eenige winst kunnen boeken, omdat de Haarlemmerploeg natuurlijk niet op z'n sterkst zal wezen. In V. U. C.R. F. C. kunnen deze thuis- spelende Hagenaars de eerst winst binnen gaan halen. Het Oosten. Het leidende N. E. C. speelt in eigen om geving tegen Heracles, dat zich vorige week op uitstekende wijze van de eerste misstap herstelde, zoodat de gastheeren het niet be paald gemakkelijk zullen krijgen. Toch zul len ze het tot eenige winst brengen. Go ahead dat eveneens een schoone lei heeft, gaat een bezoek brengen aan Wageningen. Dat zal voor de koekmenschen wel geen walk-over beteekenen/al meenen we, dat de Deventenaren een zwaar bevoch ten zege zullen behalen. Tubantia zal de tweede zege binnen halen, door Z. A. C. puntloos naar hiqis te zenden, terwijl A. G. O. V. V. hetzelfdemet Hengelo zal doen. De ontmoeting Enschede-^Q-uick kan een puntendeeling opleveren, al Hunnen we m

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6