8 8 S AMBO DE OLIFANT Oladiopmgtamm tweede blad, kerk en vrede. Jacht omgeslagen. Twee menschen verdronken? HERDENKING VAN LEIDENS ONTZET. Feest in de sleutelstad. Het is met het herdenkingsfeest van Leidens ontzet gegaan als met alle andere festiviteiten, welke in het naaste verschiet waren geprojecteerd, het doorgaan ervan is als gevolg van den internationalen poll- tieken toestand geruimen tijd hoogst on zeker geweest. Gelukkig week in het laatst der vorige week het dreigend oor logsgevaar en sindsdien heeft het bestuur der 3 Octobervereeniging met verdubbel de energie gewekt aan de voltooiing van het reeds lang voorbereide feest. Zaterdagmiddag begonnen de feestelijk heden met de openstelling van een uitge breid attractiepark op het Jchuttersveld, terwijl» '3 avonds duizenden leden van vele vereenigingen in het van der Werff-park «en Indrukwekkende hulde brachten aan de nagedachtenis van Lelden's dapperen burgemeester ten tijde van het Spaansche beleg, Pieter Adriaanszoon v. d. Werff. Een vuurwerk vormde het luidruchtig be sluit dezer feestelijke ouverture. Hedenmorgen al heel vroeg zette de eigenlijke feestdag in met een reveille van het balcon der stadsgehoorzaal, geblazen door het Leidsch politiemuziekgezelschap en gevolgd door de traditioneele koraal- muziek in het v. d. Werff-park, De burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, hechtte hier op verzoek van het koor van zangers en zangeressen een grooten krans aan het standbeeld van zijn illusteren voorganger. Inmiddels vond in het Waaggebouw uitdeeling plaats van haring en wittebrood aan ongeveer 2100 Leidscht behoeftigen, die door de firma wed. van Nelle ouder gewoonte bovendien werden getracteerd op koffie en tabak, een historlsc he onjuist heid, die niettemin zeer gewaardeerd werd. Zeer veel succes oogstte in de morgenuren de ster-estafette „De huls- potrace", waaraan ver over de duizend scholieren en leden van sportvereeniglngen deelnamen. Het hoogtepunt van den dag vormde evenwel de rondgang van den grooten historischen allegorischen optocht ,,In en om het Leidsche stadhuis", welke tal van tafreelen uit de geschiedenis van het Leid sche stadhuis in kleurig beeld bracht, ver deeld over een tijdvak van 1413 tot heden, waarin het verbrande stadhuis nog een goed jaar van zijn herrijzenis verwijderd is, De rijk gemonteerde stoet wekte de be wondering der duizenden toeschouwers, die uit het geheele land naar de sleutel stad waren opgetrokken en zich in de bin nenstad tot één compacte menschenmassa vereenigden. In de avonduren zal het attractiepark op 't Schuttersveld, waar wederom een groot vuurwerk wordt afgestoken, het centrum van vermaak zijn. EIEREN VOOR CHAMBERLAIN. Hulde van Barneveldsche vrouwen. De echtgenoote van den burgemeester van Barneveld, mevrouw Westrikvan Popta, zal aan minister Chamberlaln een schrijven doen toekomen, waarin hem den dank van de Barneveldsche vrouwen zal worden kenbaar gemaakt en dit schrijven zal vergezeld gaan van een zending bruine Barneveldsche eieren, die door bemiddeling van den voorzitter der Nederlandsche Barnevelder club, den heer W. H. Janknegt, zijn ge kozen. Zaterdagavond om tien voor negen bood mevrouw Westrik de zending persoon lijk Op Schiphol ter verzending per vlieg tuig, aan, EEUWFEEST INVOERING BURGERLIJKE WETGEVING. In de Ridderzaal te Den Haag is Zater dagmiddag te half drie in een plechtige bij eenkomst, gearrangeerd door den minister van Justitie, het eeuwfeest van de invoe ring der burgerlijke wetgeving herdacht. Er waren zeer veel autoriteiten, de koningin was vertegenwoordigd door haar opper kamerheer mr. W J. baron van Lynden. De minister van justitie, mr. Goseling, sprak een rede uit, waarin hij de nationale beteekenis van de burgerlijke wetgeving teekende als een rustig bezit, een stevig houvast bij de verzorging van de rechts verhoudingen der burgers. De president van den Hoogen Raad der Nederlanden. Jhr. mr. Rh. Felth, zeide in een rede o.m. dat de beteekenis van 1838 vooral gelegen is in de invoering van een nationale wetgeving in plaats van de Fransche. Boven dien is het thans 100 Jaar geleden, dat de Hooge Raad begon met de uitoefening van zijn voornaamste taak, de cassatierecht spraak. Hierna spraken nog prof. mr. E. M. Meyers, voorzitter der Nederlandsche juris tenvereniging, alsmede de voorzitter dor Nederlandsche advogatenvereeniglng mr. G. J. Lycklama a Nljeholt. De minister van justite heeft daarna een slotwoord gesproken. SYMPATHIE MET TSJECHO- SLOWAKIJE. Van de S.D.A.P. Het partijbestuur der S.D.A.P. heeft het volgende telegram aan president Benesj verzonden. „Het partijbestuur van de S.D.A.P. in Nederland spreekt zijn warme sympathie uit met het volk van Tsjecho-Slowakije en zijn groote vrijheidstraditie en geeft uiting aan zijn bewondering voor de waardige houding, waarmede president Benesj het bittere lot van zijn volk draagt en den schandelijken hoon naast zich neer legt." Van de communisten. De communistische partij afdeeling Am sterdam zond het volgende telegram ge seind aan president Benesj: „Tienduizend mannen en vrouwen in massameeting der communistische partij Nederland te Amsterdam bijeen, spreken hun gevoelens van sympathie-en solidari teit uit met uw volk." Zaterdag en Zondag werd te Bentveld onder leiding van ds. J. B. Hugenholtz een gewestelijke conferentie van Kerk en Vrede gehouden. Zaterdagavond hield dr. M. van der Voet na het lezen van een ge deelte uit Jesaja een inleiding over „Kerk en Vrede in de huidige politieke situatie". Spieker wekte op den strijd voor vrede en rechtvaardiger samenleving zonder op houden voort te zetten. Zoolang het ge weld in de politieke situatie den doorslag geeft, zal iedere pauze van vredelievend heid gevolgd worden door ontnuchtering en teleurstelling. Zondagochend werd de conferentie voortgezet met een godsdienstoefening, ge leid door den heer Elffers, die sprak over: „Eén is uw meester, en gij zijt allen broeders." DOOR zijn BLINKENDE FIETS VERRADEN. Drie dieven en heler van rijwielen en belastingplaatjes achter slot. Door de arrestatie van drie dieven en een heler van een groot aantal fietsen en tallooze rljwiélplaatjes, hoopt men thans een einde te hebben gemaakt aan de lange reeks van dergelijke diefstallen in Bloe- mendaal, Haarlem, Heemstede, Velsen en andere gemeenten in deze omgeving, aldus de Tel. Veertien dagen geleden begon de Bloe mendaalsche rechercheur Smit, in samen werking met collega's uit andere gemeen ten, zijn speurtocht en na een moeilijk orderzoek heeft hij Zaterdag de voldoe ning gehad na drie dieven, ook den heler aan de Justitie te kunnen overleveren. Een aantal van de ontvreemde fietsen is reeds bij particulieren teruggevonden, aan wie de karretjes waren verkocht, door een van de verdachten, die een zeer betrouw baren indruk maakte en veel kennissen had. Eenigen tijd geleden, toen al verschei dene diefstallen van rijwielplaatsjes bij de politie waren aangegeven, ontving men ten overvloede het bericht, dat bij de fiet senstalling aan de school bij den Van Len- nepweg te Aerdenhout de plaatjs van 19 fietsen tegelijk waren gestolen. De daders moeten 's middags via de speelplaats, het hek of het muurtje van de stalling zijn overgeklammen, waarna met een tang de houders van de plaatjes waren afgerukt. Na het bekend worden van dit misdrijf meldde zich een melksijlter als getuige bij de politie aan, die mededeelde, dat hij twee mannen op den Van Lennepweg was tegengekomen, die hem verdacht voor kwamen. Een van hen zat op een fiets met glinsterende nikkelen velgen. Een signale ment van de mannen zelf kon hij niet ver strekken, maar de fiets met de mooie vel gen zou de aanleiding zijn tot vier arresta ties. In die dagen las rechercheur Smit n.1. in een krant, dat de politie te Velsen iemand had aangehouden, die vijftien be lastingplaatjes had verkocht. Bij navraag bleek, dat de verkooper had verkocht voor iemand anders en die andere bleek te zijn de man van de fiets met glinsterende nik kel envelgen. Deze man woonde in Haar lem en was reeds verdacht van diefstal. Bij het klooster te Aerdenhout had n.1. opk al eens iemand, die daar kwam eten, een plaatje ten verkoop aangeboden en ook daar waren nikkelen velgen gezien. Het duurde niet lang, of men had den langgezochte en twee mededaders achter slot en grendel. Dezer dagen Is ook de heler in Amsterdam aangehouden, een man, die den bijnaam draagt van den „plaatjeskoning" en een goede bekende is op het Waterlooplein. Het is niet onmoge lijk, dat er nog meer arrestaties zullen volgen, want hoewel men al een bekente nis heeft van diefstallen van meer dan honderd plaatjes en twintig fietsen, ver moedt de politie, dat er nog veel meer ge stolen is door deze verdachten en hun kornuiten. Zij zouden al gedurende een Jaar hun praktijken hebben uitgeoefend en vrijwel steeds met succes. DOOR MOTOR-LOCOMOTIEF OVERREDEN. DbodelUk ongeluk te Haarlem. Op het terrein van de Centrale Werk plaats is Zaterdag een ongeluk gebeurd dat den bestuurder van een driewieligen motortransportwagen, den 43-jarigen F. uit Haarlem, het leven heeft gekost, schrijft de Tel. Een kleine diesel-electrische locomotief, bestuurd door zekeren K., reed, gevolgd door vijf wagens, in de richting Amster dam, toen van links, uit een z.g. stelplaats, een transportwagen naderde. De bestuur der F. van dezen wagen bemerkte het treinstel te laat en probeerde bij het nade ren van de rails door scherp naar links te draaien een botsing te voorkomen, maar juist door deze manoeuvre en ook door de niet te vermijden botsing, viel F. van zijn plaats en kwam tusschen de rails te liggen. Slechts zijn beenen lagen er over heen. De wielen van den electro-motor reden over zijn beenen. Een dokter liet den ongelukkige naar de Mariastlchting vervoeren, waar hij kort na aankomst is overleden. ONEERLIJKE POSTBEAMBTE ONTSLAGEN. Naar de Tel. verneemt, is dezer dagen een postbeambte van het hoofdpostkan toor te Den Haag, die al meer dan 28 dienstjaren heeft, op heeterdaad betrapt bij een poging om een postpakket te verduisteren. Het betreft hier een zekeren K., die tijdens zijn nachtdienst op het sta tion Hollandsche Spoor, tusschen de ver schillende stukken, die door een der laat ste treinen werden aangevoerd, een ver keerde zending ontdekte. Dat was een postpakket dat bestemd was voor Aerden hout. Dé postbeambte moffelde het weg in een dér lokaliteiten van het station, met de bedoeling het op een gunstig oogenblik mee naar huis té nemén. Hét toeval wilde echter, dat een conducteur van de Spoor wegen het pakket vond en daarvan mede- deoling deed aan oen opzichter, die den st-.tionschef tijdelijk verving. De opzichter stelde van deze vondst een der dienstdoen de beambten in kennis, die op zijn beurt hot postkantoor van een en ander verwit tigde. Toen zoodoende onder het personeel het gebeurde bekend werd, vertelde de dader aan zijn collega D., dat hij van plan was geweest het pakje te verduisteren. De bewuste collega voelde zich echter niet verantwoord over deze zaak het stilzwij gen te bewaren en deelde het geval mede aan zijn superieur. Terstond werd K. aan gehouden en aan een scherp verhoor onderworpen. Hij hoeft een volledige bekentenis afgelegd en is op staanden voet ontslagen. SOLDAAT DOOR KOGEL GETROFFEN. Onder de té Vroomshoop (O.) sinds enkele dagen ingekwartierde soldaten is eer. ongeluk gebeurd. Een groep militairen was bijeen en men probeerde een geweer. Plotseling ging het wapen af e.i de kogel trof den soldaat D. Bokklnga in het boven been, vlak onder den buik. De getroffene verloor het bewustzijn en werd door zijn makkers weggedragen. Een plaatselijk ge neesheer verleende de eerste hulp. De toestand van B. is niet ernstig. Zondagmiddag omstreeks twaalf uur is op het IJselmeer, tusschen Marken en Uitdam, een jacht omge slagen. Aan boord bevonden zich twee dames en twae heeren, allen ui Weesp. Een dame en eer. heer hebben zich aan een plank vastgegrepen en zoo doende getracht, den wal te bereiken. Men vreest echter, dat het hun niet gelukt is, daar nog geen enkel bericht van hen is ingekomen. De twee an deren zijn door een motorboot opge pikt en aan land gebracht, waarop het tweetal naar Weesp is teruggekeerd. Om onbegrijpelijke redenen hebben zij eerst om tien uur 's avonds bij de politie van Weesp van het ongeval aangifte ge daan. Onmiddell-k heeft men zich hierop met de politie Van Monnikendam in ver binding gesteld, die terstond met het on derzoek is begonnen. Vanochte.id had men nog niets van de vermisten vernomen, zoodat men het ergste vreest. Een boot is uitgevaren, om een onderzoek in te stellen. Twee der opvarenden op het laatste oogenblik gered. Vermist worden de 24-jarige mej. L. Lodewijks en de 27-jarige H. Veldhuizen. Zij waren Zondagochtend omstreeks tien uur met den heer en mevrouw S. Heide- man uit Weesp met een Staversche jol uit de jachthaven van Muiden vertrokken voor een zeiltocht ©p het IJselmeer. Tusschen 11 enduur is de jol tijdens den hevigen wind,'.die toen kwam opzetten, ten zuiden van de Gouwzee omgeslagen. De heer en mevrouw Heideman wisten op den zijkant van de omgeslagen jol, die nog slechts ongeveer 10 c.M. boven water uitstak, te klimmen. Mej. Lodewijks en de heer Veldhuyzen, beiden goede zwem mers, evenals dé heer en mevrouw Hei deman, wilden trachten zwemmende de Noordhollandsehe kust te bereiken. Met een luik dreven zij af en men heeft van hen niets meer gezien. Omstreeks half twee merkte de heer B. Cuperus uit Amsterdam, die tnet zijn beide kinderen eveneens in een jol op het IJsel meer zeilde, de beide drenkelingen op. Aanvankelijk dacht hij, dat vissehers met hun netten bezig waren, doch toen hij dichterbij kwam, zag hij met schipbreuke lingen te doen te hebben. De heer en mevrouw Heideman zaten, door en door nat, op de omgeslagen boot. Zij waren nagenoeg geheel versuft, Het was op de woelige zee zeer moeilijk bij de omgeslagen boot te komen en daarom ging ik aldus deelde de heer C. mede op ongeveer tien meter afstand voor anker. Ik riep de belde zich in nood verkeerende personen toe in het water te springen en naar mijn boot te zwemmen. Ik zou ze dan gemakkelijk aan boord hebben kunnen trekken. Ze gaven echter in het geheel geen antwoord, bleven maar voor zich uit staren. Vier maal ben ik toen langs de boot gevaren om ze beiden moed in te spreken en te bewegen van het wrak af te komen. Ze waren daartoe echter niet te bewegen. Tenslotte besloot ik met mijn boot maar recht op het wrak aan te varen en toen kon ik de beide schipbreukelingen over nemen. Dinsdag: 4 October, HILVERSUM, 1875 en 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.—-9.15 Gr.pl. (8.15 Bpr.) 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. cau- srle. 12.— Ber. 12.15 KRO-melo- disten en solist. 1.Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2.Voor de vrouw. 3.-4.— Gr.pl. 4.05 KRO-orkest. (4.455.Gr.pl.) 5.45 Geluk- wenschen. 6.05 KRO-melodisten en solist. 7.Ber. 7.15 Mariaal Le gioen van Katholieke actie, cause rie. 7.35 Sportpr. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 KRO-Symh.- orkest en solisten. 9.Interviews. 9.20 Verv. concert mmv. solist. 10.05 Lajos Veres en zijn Hon- gaarsch orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-boys en solist. (11. 11.10 Gr.pl.) 11.30—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 415,5 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.Wen ken voor de huishouding. 11.30 Verv. van 10.30. (12.15 Ber.) 12.30 Amusementsorkest m. m. v. soliste. 1.15 Ensemble Bartho Decker. 2. Höoren, zien, kijken.... en luiste ren, causerie. 2.30 Omroeporkest. 3.15 Ensemble J. Kroon en gr.pl. 4,30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Avro-Aeollan-orkest (opn.) 0.15 Gr.pl. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordr. 7.30 Internationale stormen", causerie. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Avro-Vaudevllle-orkeat mmv. so liste en dubbelmunnenkwartet. 8.55 Radiotooneel. 9.30 Gr.pl. 10.— Orgelspel. 10.15 Bridgelés. 10.30 Gr.pl. 11.ANP-ber., hierna tot 12.— E. Oliver's orkest. DROITWICH, 1500 M. 12.20 Gr.pl. 12.35 Hoorbericht. 1.15 Gr.pl. 2.— 2.20 Deel. 4.15 Frank Biffo's blaas- kwintet. 4.20 Pianovoordr. 5.20 De St. David Singers. 5.40 Het Serge Krish septet. 6.20 Ber. 6.45 Veilig heidskwartiertje. 7.— BBC-orkest. 7.50 Discussie. 8.10 Dave Frost en zijn Band. 8.50 Solisten, koor en orkest. 9.20 Der. 9.45 Architectoni sche causerie .10.25 't BBC-Theater orkest en soliste. 11.20 De Grosve- nor House Dance Band. 11.50— 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10 Gr.pi. 12.40 Het Georges Derveaux-orkest. 3.05 Zalig. 3.20 Gr.pl. 4.20 Hot ensemble „Ars Rediviva". 5.20 't Giardino-orkest. 6.20 Zang. 6.35 Gr.pl. 7.20 Piano voordracht. 7.45 Gr.pl. 8.35 Kamer muziek. 9.5011.*0 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 6.30 en 7.50 Rheinische Landesorkest. 11.20 Omroeporkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Omroepdansorkest. 6.20 Gr.pl. 7.50 en 9.35—11.20 Om roep-Amusementsorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12,50 en 1.30 Omroep- kleinorkest. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 8.20 Gr.pl. 9.20 Omroepsymphonie- orkest en -koor. 10.00—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.— en 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Hobovoordr. 6.35 Gr.pl. 7.35 Lit.-muz.progr, 8.20 en 9,35 Om roeporkest en solist. 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENBER, 1571 M. 7.30 Berlijnsch Philh. orkest. (8.20 —8.35 Politiek dagbladoverzicht). 9.20 Ber. 9.50 Kwartetconcert, 10.05 Ber. 10.20 Pianovoordr. 10.5011.20 Gr.pl. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Parijs Radio 10.20—12.05, Radio PTT Nord 12.05—12,20, Parijs Radio 12.20—13.20, Brussel VI. 13.20— 14.20, Radio PTT Nord 14.20—15.05, Parijs Radio 15.05—15,20, Keulen 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20 18.50, Lond. Reg. 18.50—19.20, Brussel VI. 19.20—20.20, Lond. Reg. 20.2020.50, Brussel Fr. 20.50 21.20, Keulen 21.20—23.20, Dan- •mark Radio 23.2024.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35—11.20, Danmark Radio 11.20 —12.20, Lond. Reg. 12.20—14.20, Droitwich 14.2018.45, Keulen 18.45—19.—, Droitwich 10.—19.50, Lond. Reg. 19.5020.20, Droitwich 20.20—21.45, Lond. Reg. 21.45— 22.20, Brussel VI. 22.20—22.30, Droitwich 22.30—24.—, Lijn 5: Diversen. De heer Cuperus vertelde ons verder, dat de heer en mevr. Heideman zoo ln de war waren, dat zij omtrent het gebeurde nagenoeg niets wisten te vertellen. Voor zöover ik in mijn kleine boot daarover be schikte, heb ik beiden van droge kleeren voorzien en ze met een hartversterking weer wat op dreef gebracht. Nadat men eerst voor anker was ge gaan om den heer en mevrouw Heideman te helpen, voer men zoo spoedig mogelijk naar de Jachthaven te Muiden, waar ook de heer Cuperus zijh jol gewoon is te merén, terug, waar de heer en mevrouw Heidemart op de fiets stapten om zich naar hun woning te Weesp te begeven. MOTORRIJDER OMGEKOMEN. Te Stavenisse botste Zaterdagavond om ongeveer halfzeven de 18-jarige motorrrij- der De Rooy op een onoverzichtelijken driesprong in den Kerkweg tegen een vrachtauto. De botsing kwam zoo hevig aan, dat de motorrijder vrijwel op slag dood was. De politie heeft beide voertui gen in beslag genomen en stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. SCHEEPSMACHINIST TUSSCHEN MACHINE GEDOOD. Zondagmorgen is de stoomtrawler „Ma- ry", IJm. 189, de haven van IJmuiden bin- nengeloopen met aan boord het lijk van den eerste-m&chinist, den 30-jarigen K. Herzberger, die op zee tusschen de machi ne is geraakt en daarbij op slag werd ge dood. Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur is het ongeluk gebeurd. Geen der opvarenden heeft het echter zien gebeuren. Wel was de tweede-machinist in de machinekamer aanwezig, die op een gil van den ongeluk kige direct toeschoot en de machine tot stilstand bracht. Het was toen reeds te laat. Aan boord van de „Mary", die Donder dag 22 September ter visscherij op de N.- zee was uitgevaren, heerschte groote ver slagenheid. Per radio heeft schipper A. de Goede de reederij van het ongeval in kennis gesteld, zoodat aan den wal de noodige maatregelen konden worden genomen. Het stoffelijk overschot is voorloopig op de Bijzondere Begraafplaats opgebaard. K. was gehuwd en vader van één kind. OPHEFFING VAN DE MAATREGELEN INZAKE GRENSBEVEILIGING. De regeeringspersdienst meldt: Het ligt in het voornemen om, aan vangende Maandag 3 October, de maatre gelen, welke voor de grensbevelllging zijn genomen, geleidelijk op te heffen. Dien dag zal worden begonnen met het ongedaan maken van de verrichte werk zaamheden. Indien deze arbeid en vervol gens het terugkeeren naar de mobilisatie centra, het inleveren van wapenen en uit rusting enz. vlot verloopt, kan worden verwacht, dat de dienstplichtigen, die in gevolge de „buitengewone oproeping-uit wendige veiligheid" thans nog in werke- lijken dienst zijn, op Woensdag den 5en October in den namiddag met groot verlof zullen kunnen vertrekken. Voor het afwikkelen van de administra tieve werkzaamheden zullen commandanten van oOrlogsonderdeelen, enkele officieren benevens het administatieve kader eerst eenige dagen later in het genot van groot verlof kunnen worden gesteld. DAGORDER VAN DEN CHEF GENERALEN STAF. De chef van den generalen staf, luite nant-generaal I. H. Reynders, heeft een dagorders uitgevaardigd, waarin hij o.a. constateert dat het Nederlandsche volk in breede kringen de wijze, waarop de mili taire voorzorgsmaatregelen tot stand zijn gekomen, waardeert en dankbaar is voor het aandel, hetwelk de weermacht hierin heeft gehad. 171. De hotelhouder was hevig verbaasd toen hij de jongens zag. Maar toen de grenswachter het hele verhaal had Verteld, stemde hij er in toe de jongens in dienst te nemen. „Het is weer eens wat anders voor de gasten", meende hij. Zo moesten de jongens de hele dag de gasten bedienen, allerlei boodschappen doen, tafeldekken en zelfs vaten wassen. 172. Dan, na een paar dagen, verscheen er een gast, die door Flip zijn kamer werd gewezen. Met grote stappen ging hij den heer voor. Deze wilde zelf zijn koffers dra gen en Flip wist nog niet, dat die heer juist voor hen ge komen was. „Waar zou dat andere ventje zijn?" vroeg de nieuwe gast zich af, terwijl hij achter Flip door de lange hotelgang rende.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7