25-jarig bestaan Veilingsvereeniging Warmenhuizen en Omstreken. Jkowaciaal Tlieuws GEMENGD NIEUWS. BERGEN OUDE NIEDORP TEXEL HEILOO NOORDSCHARWOUDE KOEDIJK NIEUWE NIEDORP Vertrouwen in de toekomst. :5DE BLAD. HERHALINGSOEFENINGEN. De regeeringspersdienst meldt: Met uitzondering van de reserve-officieren van den geneeskundigen dienst (officieren van gezondheid, apothekers en paardenart sen) behoeven de reserve-officieren en het overig- en niet dienstplichtige personeel van de Koninklijke Landmacht, dat na 29 September 1938 tot het vervullen van wer- kelijken dienst voor cursussen en z.g. her halingsoefeningen is opgeroepen, tot.na- der order niet aan die oproeping te vol doen. De inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht, de chef van den mili tairen pharmaceutischen dienst en de chef van den militairen veterinairen dienst zullen ieder zoo zooveel hem betreft de reser ve-officieren van gezondheid, de reserve- militaire apothekers en de reserve-paarden artsen, die in werkelijken dienst moeten komen, daarvan telegrafisch onderrichten. Voor zooveel noodig zij er aan herinnerd, dat de oproeping tot het vervullen van her halingsoefeningen van dienstplichtingen na genoemden datum (29 September 1938) eveneens tot nader order werd uitgesteld. TEGEN BOOM GEBOTST. Drie gewonden. Op de Bredasche Baan bij Roosendaal is Zaterdagmiddag ca. halfdrie door onbe kende oorzaak een Belgische personenauto met groote vaart tegen een boom gebotst. De drie inzittenden, vader en zoon Van Thillo uit Borgerhout bij Antwerpen en de heer G. Machielsen uit Roosendaal, werden uit den wagen geslingerd en bleven met ernstige verwondingen op den weg liggen. Per ziekenauto werden zij naar het r. k. ziekenhuis „Charitas" overgebracht. Vooral de heer Machielsen was er ernstig aan toe. Hij had een hersenschudding en een sche delbreuk opgeloopen en moest van de sa cramenten der stervenden worden voor zien. Bij de heeren Van Thillo was de toe stand niet levensgevaarlijk. De auto werd zwaar gehavend. Ambtenaren grensbewaking. - Zater dag is te Nijmegen opgericht de Vereeniging van ambtenaren bij de grensbewaking. Be sloten werd de aansluiting van de vereeni ging te verzoeken bij de Centrale van rijks personeel. Nederlandsch Instituut van Prakti- seerende Psychologen. - Te Amsterdam is opgericht het Nederlandsch Instituut van Praktiseerende Psychologen. Dit Instituut stelt zich ten doel: a. De wetenschappelijke beoefening der practische psychologie in Nederland en zijn koloniën te bevorderen; b. de maatschappij tegen onbevoegde krach ten te beschermen; c. theoretisch en prac- tisch goed opgeleide psychologen te steunen en hun arbeidsmogelijkheden te verruimen. Reeds zijn tot lid benoemd ongeveer 25 vooraanstaande praktiseerende psychologen, psychotechnici en psychiaters. Op heeterdaad betrapt. - Midden op den dag hebben Zaterdag twee bekenden van de politie een poging tot inbraak gedaan in de villa „Watervliet" van de familie S. te Aer- denhout, maar zij onderschatten de waak zaamheid van den Bloemendaalschen politie agent Bosman, die beiden op heeterdaad betrapte en kort na elkander arresteerde. Ze hebben reeds een bekentenis afgelegd en zullen ter beschikking van de Justitie wor den gesteld. Vlootnieuws. - De kanonneerboot Johan Maurits van Nassau is uit de Straat van Gi braltar vertrokken en kan 5 October te Nieuwediep worden terugverwcht. De onderzeebooten O 12 en O 15 komen omstreeks 15 October op Curagao aan. Door trein gegrepen. - Zaterdag is de achtjarige C. J. Kleinbeerenbrink te Gouda op een met klaphekken afgesloten spoorweg overgang door een trein, welken het kind niet had opgemerkt, gegrepen en neerge- smakt Het meisje had juist de rails gepas seerd. In deerniswekkenden toestand is het slachtoffer, dat op weg naar school was, naar het ziekenhuis overgebracht. Gift van de koningin aan de Haagsche politie. - H.M. de koningin heeft aan den hoofdcommissaris van politie te Den Haag een van waardeering getuigend schrijven doen toekomen in verband met de diensten door de Haagsche politie verricht tijdens de fefesten bij gelegenheid van het regeerings- jubileum. Het schrijven ging vergezeld van een belangrijke gift, waaraan door den hoofdcommissaris een 'bestemming kon wor den gegeven. Deze heeft nu bepaald, dat de gift ten goede zal komen aan de onder het politiepersoneel bestaande fondsen. Gouden dienstverband. - Zaterdag her dacht de heer A. Hopstaken des dag, waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad van de firma A. van de Biggelaar en Co. te Roosendaal. Prins Bernhard en het reddingswezen. - Prins Bernhard heeft het eere-voorzitter- schap aanvaard van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding Maatschappij te Amter- dam en van de Zuid-Hollandsche Maat schappij tot redding van schipbreukelingen te Rotterdam. Zilveren jubileum directeur G.E.B. Zaterdag herdacht de heer Nennstiehi den dag, waarop hij vóór 25 jaar als ad ministrateur van het gemeentelijk electri- citeitsbedrijf in dienst trad. In den vroegen morgen werden reeds tal van bloemstukken, brieven en telegrammen te zijnen huize bezorgd afkomstig van inge zetenen en ook van personen buiten de ge meente, die van hun sympathie voor dezen hulpvaardigen en vriendelijken ambtenaar blijk wilden geven. Om elf uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote en dochter per auto van huis gehaald en in de met eenige palmen versier de raadszaal door het gemeentebestuur ont vangen. Aanwezig waren de burgemeester, mr. D. A. van Reenen, de beide wethouders J. W. Macdonald en J. E. Miltenburg, de ge meente-secretaris G. Taapken, de raadsleden C. Brak en J. Swaag, hoofdambtenaren, ambtenaren en oud-ambtenaren van het u E.B. en vele anderen. Nadat de familie Nennstiehi met applaus was begroet en gezeten was, bracht de burgemeester den jubilaris allereerst de gc lukwenschen over van het gemeentebestuu Spr. huldigde den heer Nennstiehi als een zeer ijverig, accuraat en toegewijd ambte naar en bracht hem dank voor hetgeen ij vanaf de oprichting van het bedrijf in den loop der jaren voor het bedrijf had gedaan. Voorts memoreerde spreker de gestadige toeneming in omvang van het bedrijf en het geen sinds 1913 tot stand was gekomen en wees op den gunstigen financieelen toestand Namens de gemeente bood de burgemees ter den jubilaris een gemakkelijken stoel aan en sprak den wensch uit, dat hij hierin nog veel en aangenaam mocht zitten. Aan mevr. Nennstiehi overhandigde mr, van Reenen met welgekozen woorden een bouquet anjelieren in de kleuren van Ber gen aan. Hierna sprak de gemeente-secretaris na mens de ambtenaren en oud-ambtenaren den jubilaris toe, wees op de prettige onder linge verhouding en schetste den heer Nenn stiehi als een prettig, voorkomend en sym pathiek mede-ambtenaar. Spreker wees er voorts op, dat het bedrijf vermoedelijk wel aan de gemeente zou worden ontnomen, hetgeen voor de gemeente een financieele strop was, voor den heer Nennstiehi, die altijd met hart en ziel voor het bedrijf had geijverd, wel in 't bijzonder onaangenaam, doch een troost bij de ge dachte, dat hij een bloeiend en winstgevend bedrijf kon overgeven. Het tijdstip, zoo ver volgde de heer Taapken, waarop uw werk zaamheden zullen beëindigen, is nog niet daar, maar de ambtenaren hebben dit toch onder oogen gezien en wanneer u meer vrijen tijd beschikbaar heeft, zult u zeker veel lezen. De gemeente heeft u een gemak kelijke stoel aangeboden; wij ambtenaren hebben gemeend dat het licht, waarvoor u een groot deel van uw leven heeft gezorgd, niet mag ontbreken en bieden u daarom een leeslamp aan, waarvan, naar wij hopen, u nog vele jaren een nuttig en aangenaam ge bruik moge maken. Ook mevrouw en mejuffrouw Nennstiehi wenschte de secretaris namens allen harte lijk geluk met dezen zoo heugelijken dag. Nadat de jubilaris, mede namens zijn vrouw en dochter, de sprekers hartelijk dank had gebracht en de koffie was rondge diend, bleven de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen, waarna een bezoek ge bracht werd aan de werkplaats, waar de vlag was uitgestoken en die door de mon teurs versierd was met bloemen en waarin uit materiaal enkele woorden van hulde met de jaartallen 19131938 waren aangebracht. En hiermede was het officieele gedeelte van de huldiging afgeloopen en werd de fa milie Nennstiehi wederom per auto huis waarts gereden. In den namiddag kwamen ten huize van den jubilaris velen persoonlijk hun gelukwenschen aanbieden. Bezoek van den commissaris van de koningin. Donderdag a.s. zal de commissie der koningin zijn vier j aarlij ksch bezoek aan deze gemeente brengen. Verduisteringsproef. Vrijdagavond is alhier een verduiste ringsproef genomen. Te 8 uur reden auto's luide signalen gevend langs de straten, wat een sein was, dat alle lichten moesten worden gedoofd. Direct was alles in diepe duisternis gehuld, nergens brak een licht straaltje door. ^e proef duurde tot half tien, toen klokgelui het einde der verduis tering aankondigde en de lichten weer mochten worden ontstoken. Het Mobilisatiekruis. De nat. bond „Het Mobilisatiekrus" hield Vrijdagavond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer W. van Dijk, opende. De secretaris uitte een klacht over de vele leden voor wie men alles doet en tijd en moeite geeft en die niet ter vergadering komen. Ook bij de dames (de dochters van die leden) ondervindt men dezelfde gemak zucht en onwil om iets te doen. Als er geen medewerking komt, legt spr. het bijltje neer. De heer Admiraad (de oud-voorzitter), zeide, dat die leden alleen „thuis" geven als er wat valt te halen! De commissie die zich belastte met een verzoek aan het Fonds voor Bijzondere Nooden, had van het bestuur van genoemd fonds bericht gekregen, om overleg te plegen met den burgemeester. De commissie van drie was welwillend door den burge meester ontvangen en men meende, dat er kentering was gekomen. Een disillusie was, dat na 6 weken wachten de burgemeester alles was vergeten en we naar den secre taris werden verwezen. Hier kregen we nul op het request. De commissie constateerde, dat men hier doelbewust werd uitgeschakeld en men niets bereikt. Een arbeider schijnt bij zijn organisatie te moeten zijn! Daarna kwam de verloting in behande ling. De secretaris wekte de leden op om mee te werken, opdat men einde October kan trekken. In behandeling kwam de bbeschrijvings- brief voor de vergadering te Amsterdam op 8 October a.s. Uit de bescheiden blijkt, dat het ledental èn nieuwe afdeelingen vooruit gaat en ook nieuwe afdeelingen worden op gericht. De toestand der financiën is beter dan het vorig jaar. De secretaris zeide, dat het hoofdbestuur geen gevolg geeft aan ons verzoek om can- didaten te stellen uit Noordholland. Blijkbaar eheft men weer twee advo caten gevonden als candidaten voor den overleden burgemeesters uit Gouda en Bunschoten. Het bestuur kreeg opdracht om het hoofdbestuur te verzoeken alsnog de mogelijkheid voor candidaten uit Nooid holland te verzoeken. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren W. van Dijk en G. Smits. De rijksstraatweg. In de vorige week zijn de trottoirbanden aangekomen en het afwerken van de zij kanten van het wegdek gaat vlug in zijn werk. Ook is het G. E. B. begonnen aan het demonteeren van het bovengrondsch net en het aanleggen van den ondergrondschen kabel. Waarschijnlijk zal men voor 1 No vember gereed zijn. En dan is er een groote verbetering gekomen en een verfraaiing van het gedeelte tusschen de Kerklaan en den Stationsweg. Een koelhuis. De heer Zut, tuinder alhier, laat zijn koolschuur verbouwen tot koelhuis. Het streven naar een betere bewaarme thode voor de winterkool getuigt zeker van voortvarendheid. Herkozen. De heer Y. Kaan is herkozen als be stuurslid van den Noordscharwouder pol der. Maatschappelijk Hulpbetoon. Naar wij vernemen, hebben de heeren P. Swager Kz. en Th. Duijves Gz. hun benoeming tot lid van het Maatschap pelijk Hulpbetoon niet aangenomen. Aan gezien ook de heer K. van Dijk voor zijn benoeming bedankt heeft, bestaat het M. H. thans uit twee personen, t.w. de heeren H. Bekker en A. Keppel. Pastoor Van Noord 60 jaar. De zeereerw. heer pastoor van Noord heeft Zondag onder zeer groote belang stelling zijn 60sten verjaardag herdacht. 's Morgens heeft de jubilaris, geas sisteerd door de heeren C. Standemeyer en H. A. A. Rouw, beiden oud-kapelaan der parochie, een plechtige Hoogmis opge dragen. 's Middags werd in de pastorie een staande receptie gehouden, waar een zeer groot aantal parochianen pastoor van Noord hebben gelukgewenscht. Er waren tevens verscheidene schriftelijke geluk wenschen ontvangen. Dinsdag a.s. zullen de kinderen van de r.k. scholen worden vergast op een schoolfilm, terwijl ook voor de afdeelingen van de Maria Congregatie een filmavond zal worden gegeven. Hengelwedstrijd zonder visch. Zondag werd door de werkloozen een vischwedstrijd gehouden waaaan door 29 personen werd deelgenomen. Er was een collecte gehouden bij de burgerij welke 57.40 heeft opgebracht. Daar er geen en kel visch gevangen, was, werd aan een ieder een bon uitgereid waarvoor men bij de plaatselijke neringoenden inkoopen kan doen. Het was voor een ieder een gezellige ochtend. Goed geslaagde verduisteringsproef. De lichtverduisteringsproef welke al hier Zaterdagavond in samenwerking met de luchtbeschermingsdienst van Oude Nie- dorp heeft plaats gehad is goed geslaagd. Vooraf heeft de burgemeester een korte inleiding over deze proef gehouden via de rado-distributie. Om 9 uur hoorde men de sirene van Oude-Niedorp duidelijk loeien, onmiddel lijk daarop werd zooals afgesproken de sirene van de boerenleenbank alhier in werking gesteld, welks geloei krachtig over het dorp klonk, als sein „luchtgevaar aan wezig". Posten waren utgezet, die auto's en wiel rijders aanhielden, de auto's mochten doorrijden met stadslichten, wielrijders zonder licht, eenig risico is hieraan wel verbonden en het was maar goed, dat het geen stikdonkere avond was. Publiek was er weinig langs de straat en enkele baldadige jongelui werden door de politie zonder pardon naar huis gezon den. De burgemeester had een verbod uit gevaardigd waaroij het verboden was zien zonder noodzaak gedurende de proef op straat te bevinden. De medewerking der burgerij was uit stekend, wel moesten eenige waarschu wingen worden gegeven, omdat te veel 1'Cht door de afsluitgordijnen drong, maar veelal onmiddellijk werd dan hierin voor zien. Meestal werd het licht uitgedraaid, beter handelden echter zij die door het af schermen der lamp of het afdekken van de ramen bovengenoemde fout verhielpen. Om half elf kondigde het gelui der drie kerkklokken het sein aan „luchtgevaar ge weken". Na afloop heeft de burgemeester alle helpers hartelijk dank gebracht. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelis Willem André, z. van Adreas Jozef Wilhelmus Baas en Agatha Jo- hapna van der Kroef. Engelina Maria, d van Hendrikus Johannes Jonker en Cor- nelia Pauw. Lourentius Theodorus, z. van Lourentius Dekker en Anna Cornqlia Ot- tenbros. Alida Wilhelmina, d. van Gerar- dus Hendrikus Raozijn en Alida Wilhel mina Appelman. OVERLEDEN: Pieter de Moei, gehuwd met Adriana Maria Schouten, 74 jaar. BROEK OP LANGENDIJK (October). Geboren: Dirk, z. v. J. Bakker en A. E. F. Wetzer. Overleden: Thea, oud 2 maanden, d. van C. Koedijk en T. van er Molen. G. Arends, oud 58 jaar, weduwnaar van Maartje Groen, overleden te Alkmaar. Voor Warmenhuizen was het Zaterdag een feestdag. De veilingsvereeniging bestond 25 jaar. Wie bekend is met de kool- en ak kerbouw in deze omgeving weet, dat deze vereeniging een belangrijke plaats onder de bevolking inneemt. Het veilingsgebouw werd op kleine schaal opgericht, doch in 1928 kwam het tegenwoordige grootsche ge bouw tot stand, dat in alle opzichten aan de te stellen eischen voldoet. De schuitjes met groenten varen door het gebouw en aan weerskanten zitten oe koop lieden, het oog gericht op een electrische klok. Wanneer de ronddraaiende wijzer een prijs aanwijst die een koopman lijkt, dan behoeft hij slechts op een knopje te drukken en oogenblikkelijk wordt op de wijzerplaat het nummer van zijn plaats ver licht, zoodat verwarring over de vraag, wie kooper is, daardoor wordt uitgesloten. De moeilijke jaren die al spoedig na 1928 voor den tuinbouw volgden brachten het veilingsbestuur groote zorgen, maar dank zij het richtige beleid, mede onder leiding van den secretaris-betaalmeester, den heer Klant, die tevens zijn 25-jarig jubileum vierde, wist het bestuur de veiling op een goede basis te houden. Er bestond dus wel reden om het 25-jarig jubileum feestelijk te vieren. De gespannen Europeeschen toestand dreigde roet in het eten te gooien, zoodat Donderdagmorgen nog werd overwogen alle feestelijkheden maar af te lasten. Geluk kig kwam er ontspanning en Zaterdag was het in Warmenhuizen waarneembaar, dat de bevolking met het feest van de veiling meeleefde. Van het gemeentehuis en tal van wonin gen wapperde de Nederlandsche driekleur. De ingang van het veilingsgebouw, alsmede de verkoophall waren versierd en bloem stukken waren ingekomen van de Langedij- ker Groentencentrale, de Provinciale Com missie uit de Veilingen in N.H., de Veilings vereeniging Obdam, de firma Hart en het personeel van de veiling. Tegen 11 uur (10 uur Warmenhuizer tijd) trok men in drommen naar het veilingsge bouw, waar de schuitjes met kool, uien enz., op den aanvang van de veiling wachtten. Burgemeester Nolet kwam persoonlijk het bestuur zijn gelukwenschen aanbieden. Ook de secretaris van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, mr. Niemuller, kam het bestuur complimenteeren. Dit was ook het geval met tal van kooplieden. De voorzitter van de Prov. Commissie, J. P. Nijssen, deed hetzelfde, evenals de burgemeester van St. Maarten De herdenkingsrede. De voorzitter van de veiling, de heer K. Mjlenaar, hield een herdenkingsrede, die, met aandacht door de talrijke aanwezigen, die het gebouw tot in alle hoeken vulden, werd gevolgd. Spr. heette op dezen heuglijken dag in 't bijzonder welkom den burgemeesters van Warmenhuizen, Hoogkarspel en St. Maarten, den secretaris van 't Bureau voor de veilin gen, den voorzitter van de Provinciale Com missie, de afgevaardigden van de zusterver- eenigingen, den Noordermarktbond, de Lan- gendijker Groentencentrale en de Veilings vereeniging Obdam, alsmede de afgevaar digden van de verschillende corporaties en de pers. De tuinders, die thans voor de afzet van hun producten van alle comfort genie ten, kunnen zich moeilijk de omstandighe den indenken waarin hij voor vijf-en-twintig jaar verkeerden. Spr. herinnert zich nog hoe hij, als jongen, 's morgens om 4 uur met een halve praam kool naar de Broekervei ling toog en vandaar des avonds met enkele guldens huiswaarts keerde. Ontzettend veel kou is daar door de tuin ders in de toen primitieve veiling geleden. Hulde bracht spr. aan de pioniers, die het initiatief tot het oprichten van een veiling te Warmenhuizen hadden genomen. Niette genstaande het tegenstreven van de pes simisten, die beweerden, dat op een veiling te Warmenhuizen geen kooplieden zouden komen, kwam, toen vaststond, dat Warmen huizen in het tramnet AlkmaarSchagen zou worden opgenomen, de veiling tot stand. 1 October had de eerste veiling plaats. De kooplieden, die wisten, dat er in Warmen huizen en omstreken uitstekende produete worden geteeld, besteedden goede prijztJ1 zoodat wij met tevredenheid op den eersten veilingdag konden terugzien en vol vertrou. wen de toekomst tegemoet gingen. De jaren 1912 en 1913 staan bij de tuinder» met zwarte kool aangeteekend. Er was gee? export naar Duitschland en voor de tuin. ders waren die jaren al even fataal als diè van thans. In 1913 werd aan de veiling vo0r slechts enkele duizenden guldens omgezet 1914 werd het beter, maar op den fataW datum van 1 Aug. 1914 leek ons product waardeloos. Spoedig bleek echter de oor. logstijd voor den Nederlandschcn tuinbouw een tijd van bloei. Bij het einde van don oorlog kwam ook het einde van de go^ prijzen. De handel met Duitschland werj onmogelijk, maar wij beschikten levenskracht. Door de luizenplaag was 1921 voor don tuinbouw een zeer moeilijk jaar. Uitvoerig stond spr. hierna stil om het vele werk te schetsen, dat in 1928 werd verricht om het nieuwe veilingsgebouw tot stand te brengen. Dank bracht spr. aan de organisaties en per. sonen, die daarvoor rentelooze voorschotten verstrekten, want daardoor werd het moge lijk, de veilingsvereeniging op een goede financieele basis te plaatsen. Komende tot de crisisjaren, oordeelde spr. het onnoodig, daarbij uitvoerig stil te staan. Spr. constateerde, dat men over de veiling als zoodanig tevreden kon zijn. Voor een groot deel dankte men dit aan de kooplieden, waarvan spr. speciaal noemde de firma K. Wagenaar te Broek op Lange- dijk, die er ook toe overging om in Warmen huizen een fabriek van verduurzaamde le vensmiddelen te stichten en daardoor aan het bestuur van de veiling een grooten mo- reelen steun verschafte. Voor den binnenlandschen handel verkre gen wij den steun van den heer Paarlberg, die tot spr.'s leedwezen voor kort overleed, maar dank verdient voor het groote vertrou wen in de veiling getoond. Warmenhuizen telt thans zelfs een plaat selijke vereeniging van kooplieden, die ex porteert naar binnen- en buitenland. Spr. was trotsch op deze vereeniging. Hierna herdacht spr. de pioniers van de veiling, wijlen de heeren Tesselaar, Zeven huizen en Slot, van wie de laatste 27 jaar voorzitter van de veiling was geweest Het stemde spr. tot voldoening, dat twee van de eerste bestuursleden, de heeren Nottelman en Borst nog deel van. het bestuur uitma ken. En spr. bracht hun dank voor hetgeen zü voor de veiling hebben verricht. Hierop richtte spr. het woord tot den secretaris-penningmeester en betaalmees ter, den heer Klant, die een grooten steun voor de veiling is geweest en hij uitte den wensch, dat hij dit nog lang zal kunnen blij ven. (Applaus.) Ook de marktmeester, de heer Pronk, zoo vervolgde spr., viert vandaag een jubileum, want ook hy is vanaf de oprichting als zoo danig aan de veiling verbonden. Hij heeft zich doen kennen als een accuraat ambte naar en ook van hem hoopt spr., dat hij nog lang aan de veiling verbonden zal blij ven. (Applaus.) Hierna hield spr. nog een gloedvolle pero ratie over de voordeelen van een eigen vei ling. De grondslag van de veilingverecni- ging Warmenhuizen en Omstreken, aldus spr., is zoo, dat wij met vertrouwen de toe komst tegemoet kunnen gaan. Steeds is het tuindersvak een vak van op- en neergang. Spr. hoopte, dat de klok in de komende ja ren voor de tuinders een loonend bestaan zal aanwijzen en hij eindigde met een op wekkend woord tot tuinders en handelaren, om de veiling te blijven steunen. (Applaus.) Hierop nam de veiling een aanvang. Na afloop daarvan vereenigde men zich in de kolfbaan van het café „De Moriaan" aan een gemeenschappelijke lunch, die zich door een gezellige stemming kenmerkte en waar aan door verschillende sprekers waardee- rende woorden werden gesproken. Als stoffelijk blijk van waardeering werd aan den heer Klant een schilderij en aan den heer Pronk een fiets met een fauteuil aangeboden. Des avonds werd een druk bezochte re ceptie gehouden in het lokaal van den heer Wester. Len foto van het jubilecrende bestuur voor den versierden ingang van de Groenteveiling. Gemerkt met de voorzitter, de heer K. Molenaar; rechts van hem de betaalmeester den heer P. Klant; tevens secr.-penn. Ook de heer Klant jubileert, hy neemt van de oprichting af zijn functie waar.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8