Aqwda AMSTERDAMSCHE BEURS .Hiicg cdijke Stand. JkovUiciaal Tlieuws SCMAGEIN ZIJPE BURGERBRUG ST. MAARTENSBRUG KOEDIJK Glimlachje EERSTE BLAD. v Alkmaar, Woensdag. DOODELIJK ONGELUK OP EEN VEILING. Tuinder door trein gegrepen. Gistermiddag is er op de veiling De Tuin bouw, tusschen Bovenkarspel en Grootebroek, een ernstig ongeluk gebeurd. Een achttien jarige tuinder uit Lutjebroek was bezig met bloemkool pellen, toen een trein uit de rich ting Enkhuizen naderde. Vermoedelijk door den sterken wind heeft de jongen den trein niet hooren aankomen en doordat hij zich te dicht bij de rails bevond, werd hij door den locomotief gegrepen en met een groote hoofd wond langs de rails neergesmakt. Nadat het slachtoffer het H. Oliesel was toegediend, werd hij naar het ziekenhuis te Lutjebroek vervoerd. Onderweg is hij aan de bekomen verwondingen overleden. DE STORM. De wind greep hedenmorgen aan de Zaadmarkt de motorbakfiets van de firma Palthe met het gevolg, dat het voertuig met den bestuurder, den heer Al, in de gracht terecht kwamen. Omstanders zorgden er voor, dat de heer Al er ipet een koud bad af kwam. 8 OCTOBER-VIERING. Evenals vorige jaren heeft het Oude- gracht-comité besloten om op 8 October a.s. de Oudegracht wederom schitterend te illu- mineeren. De bewoners van het Groenelaantje laten zich door de najaarsstorm niet afschrikken. Zij berichtten ons althans, dat zij besloten om met 8 October ook hun laantje te ver sieren. BELGISCHE ONDERSCHEIDING. Bij K.B. van 27 Sept. 1938 is aan den heer jhr. H. van Foreest, wonende te Heiloo, com mercieel directeur van de maatschappij voor zwavelzuurbereiding voorheen G. T. Ketjen en Co. te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van het onderscheidingstee- ken van ridder in de kroonorde van België. DE BOOMEN IN DE EMMASTRAAT. Men deelt ons .n verband met het af hakken van de fraaie Robinia's in de Emmastraat mede, dat deze boomen alleen maar topzwaar waren geworden doordat werklieden bij het herstellen van het trottoir dezer dagen de wortels zouden doorgehakt hebben. Indien dit juist is getuigt het geenszins van- een verstandige samenwerking tus schen den Plantsoendienst en den dienst van Gemeentewerken. OPHALEN VAN HUISVUIL. De directeur van de gemeentereiniging verzocht ons mede te deelen, dat in plaats van op Zaterdag 8 October a.s. het huisvuil zal worden afgehaald op V r ij d a g 7 October. te stemmen. De fractie der socialistische en republikeinsche Unie heeft besloten voor te stemmen met als tijdslimiet 30 Novem ber, wanneer geruststellingen worden ge geven ten aanzien van de handhaving der essentieele beginselen van de sociale wet geving. Te een uur in den nacht had de socialis tische fractie een nieuwe bijeenkomst ge houden. Herriot zou beloofd hebben, een stap bij Daladier te doen, om bijeenroeping van het parlement tegen 16 November en geruststellende verzekeringen betreffende de toepassing der sociale wetten te verkrij- gn. Daarna zou de fractie besloten hebben, zich van stemming te onthouden, als zij be vredigd zal worden door de verklaringen van den minister-president. De financieele Kamercommissie is daarna opnieuw bijeen gekomen en heeft het re- geeringsontwerp goedgekeurd met 18 tegen 5 stemmen, bij 18 onthoudingen. Te half drie werd de bijeenkomst der Ka mer hervat. De rapporteur-generaal deelde mede, dat de financieele commissie in het regeerings-ontwerp slechts één verandering had aangebracht: de datum van 31 Decem ber was vervangen door dien van 15 No vember. De minister van financiën, Marchandeau, gaf de verzekering, dat de regeering niet op nieuw zich zal bedienen van een voorschot van 10 milliard van de bank van Frankrijk. Van het vorige voorschot, 12 milliard groot, rest nog 1520 millioen. De regeering heeft geen moratorium willen opleggen, maar zij moest door de laatste gebeurtenissen in plaats van 4 milliard 12 milliard uitgeven. Zij zal de gezonde methode van evenwicht niet opgeven, maar heeft volmachten noo- dig. Daladier herhaalde, dat in den weerslag van de internationale crisis de oorzaken der financieele moeilijkheden gezocht moeten worden. Daar de demobilisatie nog niet ge ëindigd is, kan men niet zeggen, hoeveel de uitgaven bedragen. De regeering, aldus Da ladier, doet een beroep op den goeden wil van ieder. Zonder de gevraagde volmachten zal het haar niet mogelijk zijn ook maar één minuut haar arbeid voort te zetten. Daladiers rede werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Herriot las het eenige artikel van het ont werp voor, waarna gestemd werd. Te 5.35 maakte Herriot het resultaat bekend: 331 stemmen waren voor. De 78 stemmen tegen -het volmachtenont werp zijn uitgebracht door 73 commu nisten, 2 leden der onafhankelijke volks actie, 2 radicaal-socialisten en een lid der onafhankelijke linkerzijde. Verder hebben zich onthouden 155 socialisten, 14 leden der republikeinsche fede-atie, 5 radicaal-socialisten en een aantal an dere afgevaardigden. De Kamer zal hedenavond te 9 uur weer bijeenkomen. Zie vervolg Buitenland op pagina 1 van het 3e blad. VIERING ALKMAAR'S ONTZET. Sluiting gemeentelijke bureauv. De aandacht van de ingezetenen wordt er op gevestigd, dat de gemeentelijke bu- reaux op Zaterdag 8 October a.s., voor zoover de dienst het toelaat, g e- sloten zullen zijn. PEDAGOGIEK. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het bestuur van de kortgeleden opgerichte afd. Alkmaar van de Ver. voor Paedagogiek is samengesteld uit: Mevr. Kortewegv. d. Toorn en de heeren C. Chr. Dun, voorz., mr. A. M. Ledeboer, vice-voorz., P. Baretta, secr., H. de Winter, penningm., J. v. d. Worp en K. Suzenaar. De heer K. Suzenaar heeft zich bereid ver klaard voor de vereeniging een lezing te houden over: Psychotechniek en beroeps keuze, terwijl mr. J. Th. de Jong te Rotter dam uitgenoodigd zal worden te spreken over: Criminaliteit onder de jeugd en haar bestrijding. BOERDERIJBRAND TE ANNA- PAULOWNA. Gisteravond om acht uur werd brand ont dekt in de boerderij „De Phoenix", staande aan den Achterweg te Anna-Paulowna. De boerderij werd bewoond door den heer J. Provoost en behoorde toe aan den heer P. Jochems te Wassenaar. Niets kon worden ge red; de boerderij brandde tot den grond toe af. Het vuur heeft men het eerst boven in den schoorsteen gezien, zoodat, ofschoon de oor zaak onbekend is, vermoed wordt, dat de brand als schoorsteenbrand is begonnen en verder door den storm is aangewakkerd tot een niet te stuiten vuur. GESLAAGD. Voor het te Den Haag gehouden examen ter verkrijging van het machinisten diploma A is geslaagd de heer J. Hop, alhier. VAN HARENS PRIJSVRAAG. Ter gelegenheid van de Alkmaarsche feestweek van 5 tot 12 October heeft de firma van Haren in de Langestraat een attractieve groote prijsvraag georgani seerd. Tegen den gevel van de zaak is een Alkmaarsche Burght opgesteld, Alkmaars symbool van sterke veste en dapper vol houden tegen de Spaansche legerscharen in 1572. Deze burght is niet van staal of steenen, maar samengesteld uit kunstroosjes. De firma van Haren noodigt een ieder uit naar de hoeveelheid roosjes te raden, waaruit de burght is samengesteld. Invulformulieren zjjn gratis verkrijg baar aan de zaak in de Langestraat. Zon der de minste verplichting staat deelname voor een ieder open. Een verzegelde enveloppe, waarin op een brief het juiste aantal roosjes geschre ven staat, is gedeponeerd bij onze redactie. Het juiste aantal wordt op 14 October in onze courant bekend gemaakt. Er zijn geldprijzen van 25.10 en 5 uitge loofd. HET FORD CIRCUS KOMT IN DE STAD. Iedereen, die morgen de reclamestoet van Ford door de stad zal zien rijden, zal wellicht bij zichzelf denken: „Het Ford circus is in aantocht". Het is een reclamestoet, bestaande uit niet minder dan 11 verschillende Ford Trucks en bestelwagens, voorafgegaan door een kolossaal groote olifant van pa- pier-maché, waarin een complete Ford truck verdwijnt. De Ford-producten, die dezen olifant volgen, torsen op hun rug baby-olifantjes, die op de flanken spreuken dragen, die de voordeelen van het Ford-product aan geven. Morgenmiddag tusschen 12.30 en 3.30 zal de kudde olifanten „parkeeren" op het Hofplein, teneinde geïnteresseerden ge legenheid te geven, de dieren op hun ge mak te bekijken. Voor gebruikers van transport-mate riaal zal dit zeer zeker de moeite waard zijn, want om onze „olifantenbeeldspraak" nu maar te latenEr is een Ford voor elk transport. Wij kunnen iedereen aanraden eens op het Hofplein een kijkje te nemen en deze raad geldt speciaal voor vracht- en bestel wagengebruikers DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur dei afdeeling Alk maar van de Nad. V. r. voor dierenbe scherming is op Dierendag nog 10 van een dame, 2 van Dr. H. en 1 dus totaal 13 voor het te stichten dieren- asyl ingekomen. HERBENOEMD. Tot hoofdingeland van het Hoogheem raadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland is benoemd de heer C. Pepping Pz., wethouder te Limmen, zitting hebbend voor het tweede district. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP, Opwekkingssamenkomst in de geref. kerk. Gisteravond hield de afd. Alkmaar van het Nederl. Bijbelgenootschap een opwek kingssamenkomst in de geref. kerk aan de Oudegracht. Het bezoek was, zeer zeker in verband met het ruwe weer, beneden de verwachting. Na inleidend orgelspel zongen de aan wezigen op verzoek van ds. v o n M e ij e n- feldt Ps. 119:53, waarna genoemde predikant voorlas 2 Petrus 1 10 tot het einde en daarop voorging in gebed. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tót en met Woens dag, 's av. 8 uur, hoofdnummer tweede en laatste deel van Olympiade (sport). Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje van gisternacht (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Gusti Huber e:a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vier mannen en een gelofte (dram.); hoofdrol len Loretta Young, Richard Greene, George Sanders e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 5 October, 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot 111, psychometrische seance door mevr. Akke- ringa. Donderdag 6 October. 8.15 uur, Harmonie, openbare vergade ring N.S.B., spreker mr. Rost van Tonnin gen. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Doofpot door De Maskers. Vervolgens sprak hy een kort welkom, waaraan hij een woord van opwekking toevoegde om zoo velen als mogelk is in aanraking te brengen met het Woord Gods. De bijbel als een licht op het pad. Ds. Klein Wassink, herinnerde aan het feit der 30-0-jarige bijbelvertaling, ter gelegenheid waarvan mededeelingen wer den gedaan over de bijbelverspreiding hier te lande door het Ned. Bijbelgenootschap: meer dan 6 34 millioen ex. van den bijbel met Nieuwe Testament sinds de oprichting van het Genootschap in 1814. Nagaande de cijfers van 1936, constateerde spr., dat de bijbel zeker het meest verspreide boek mag worden genoemd, waaruit blijkt, dat hy toch nog in heel wat méér handen komt dan men soms oppervlakkig zou zeggen. Moeten wij ons daarover verheugen? Ja, zeker, maar waarom? Met deze vraag te stellen bedenken wij, dat er een tijd is geweest, dat eigenlijk niemand den bijbel in handen had en toch ontbrak het ook toen (in de middeleeuwen) niet aan chris telijk leven. Het lezen van den bijbel is eigenlijk pas begonnen na de Reformatie, dit staat wel vast, ondanks de tegenspraak daarvan door de r.k. kerk. Pas door het lezen der Heilige Schrift kan men een juisten kijk krijgen op den veelzijdigen inhoud ervan; bij het kerkbe zoek krijgt men dien lang niet in die mate, tengevolge van de gebondenheid der kerk aan verschillende zaken, b.v. het kerke lijke jaar. Spr. schetste het leven van Luther, vol van pogingen om vrede met God te krijgen op de wijze zooals de kerk dier dagen hem die had geleerd. Hij vond God niet alvorens hij in grooten zielsnood ver keerde en de woorden van den apostel Paulus aan de Romeinen voor hem tot levende woorden van God werden. Dat woord en daarmee de bijbel werd voor hem een licht, dat hem van de liefde des Vaders overtuigde en zeide, dat door geloof alleen God te vinden is. Dat is een Copernicaansche wending in het geloofsleven, gebracht door den bijbel, waardoor God spreekt. Luther heeft van die verandering in zijn geloofsleven op velerlei wijze getuigd, door woord en geschrift. Mogen wij dan niet aarzelen bij het be antwoorden van de boven gestelde vraag of men verheugd moet zijn over de groote verspreiding van den bijbel? Spr. voor zich aarzelde wel even, omdat het niet zoo zeker is, dat de bijbel in de verschillende gezin nen inderdaad ook gelezen wordt. En bovendien is het nog wel moeilijk den weg te vinden in den bijbel, eigenlijk niet ge schikt om zoo maar in ieders hand te geven. Leiding bij het lezen van den bijbel is naar spr.'s overtuiging wel noodig. Moeilijk is ook de Statenvertaling van den bijbel, die zoovelen als eisch stellen. Veel van het mooie en heilige gaat daar door voor den hedendaagschen mensch verloren, al wil men dat niet steeds erken nen. Spr ging hierop nader in. Als wij meenen ons te moeten verheugen omdat God voor ons levend is geworden door het lezen van den bijbel, als wij in moedelooze dagen erdoor getroost worden en zijn losgemaakt van onze gedachten, dan krijgen de woorden, dat de bijbel Gods Woord is, voor ons veel beteekenis voor ons leven. Wie dat weet, zal den bijbel steeds vaker ter hand nemen en bidden: Heer, laat Uw woord ook voor mij een licht op mijn pad zijn en een lamp voor mijn voet. Het dagelijks gebruiken van den bijbel. Ds. C. van Dop, herv. predikant, sprak over het dagelijksch gebruik van den bijbel. Het gaat hierbij om het prin cipe met God verzoend te worden door den dood Zijns Zoons. Evenals het abnormaal is niet dagelijks te eten, is het ook abnor maal niet eiken dag den bijbel te lezen. Wij kunnen van den bijbel een zondig ge bruik maken, als wij van hem eischen oplossing te geven van vragen die wij als farizeeërs zouden stellen. Daartegen over staat het geloovig bijbellezen, als wij er aan beginnen in de overtuiging van zondige menschen te zijn. Dan ervaren wij er den vrede en den zegen van, omdat het als elke geloofsdaad behoefte heeft aan Gods geest. Deze brengt ons tot de ootmoe dige erkenning, dat de bijbel Gods Woord is en legt den band, die wordt aangeduid met de uitdrukking: de vreeze des Heeren is het begin van alle wijsheid. Dagelijks bijbellezen is noodig, ook al is de behoefte soms niet zoo groot, want door het geregeld lezen wordt de behoefte aan het Woord steeds grooter. Verzuim van het dagelijks lezen in den bijbel geschiedt slechts met schade voor de ziel, maar men leze naar een vast plan en methode, alsof men met spijs en drank had te maken, ge dachtig aan het woord: onderzoekt de Schriften. Daarom is het goed te weten, dat het Ned Bijelgenootschap zoogenaamde roos ters uitgeeft voo; het dagelijksch gebruik van den bijbel. Verde- wees spr. op de gidsen, aangevende gedeelten van de Schrift voor bepaalde gelegenheden. Verschillende uitgaven van het Bybel- genootschap deed spr. de revue passeeren, alle bedoelende verhooging van het gees telijk leven. Men zegge niet, dat er veel duisters schuilt in den bijbel, want by dagelijks lezen zal men ervaren, dat het duistere bij ons zelf ligt. Steedt betei zal men de juiste beteekenis vin den bijbel beseffen, want hij is ons de dienstknecht des Allerhoogsten, die ons den weg der zaligheid verkondigt. Slotwoord. Ds. F. Kuiper, doopsgezind predikant alhier, sprak in zijn slotwoord allereerst woorden van dank voor de beschikbaar stelling van het kerkgebouw voor deze samenkomst Dank betuigde spr. ook aan de beide predikanten voor hun toespraken. Tot op zekere hoogte vond spr. het Ned. Bijbelgenootschap een noodzakelijk kwaad, n.1. omdat deze organisatie den bijbel wel verspreidt, maar niet kan maken, dat hij ook geopend wordt. God en God alleen kan Zijn Woord in 'dien bijbel levend maken, daarom is wat wij doen een werk van bijkomstigheid. En toch is het een heerlijk, ernstig en grootsch werk, waarin door. gezamenlijk werken heel veel goeds kan worden verkregen. De bijbelverspreiding is niet alleen in Nederland noodig, mr.ar ook en vooral voor onze overzeesche bezittingen, voor elk volk in zijn eigen taal. Daarvoor is een groote organisatie noodig, die deze volken pas goed kan leeren kennen in hun eigen taal. Het is een voorrecht om daar aan te mogen meewerken door gaven of lidmaatschap van het Bijbelgenootschap; het is een stuk christelijk werk, waarvoor wij hebben te bidden, dat het voortgang zal hebben. Nat dankzegging, waarin ds. Kuiper voorging, werd met het zingen van het vierde couplet van, het bekende „Een vaste burcht" besloten. ALKMAAR. GEBOREN: Leo Aloysius Wilhelmus, z. van Leo Jo- hannes Franciscus Wolf en Catharina Maria Zwagerman. Johannes Albertus, z. van Cornelis Dekker en Helena Hendrika van de Kamer. GETROUWD: Jacobus Quirinus Kroon en Clasina Maria Besteman. Jacob Cornelis de Kok en Johanna Willemina van Os. bIdrijfsraad"vödr~hët TUINBOUWBEDRIJF IN N.-HOLLAND. Besluit tot voorloopige vaststelling van de uitkeering uit het toeslag fonds voor Noordholland. In de jongste bijeenkomst van den be- drijfsraad voor het tuinbouwbedrijf in Noordholland zyn, na een bespreking van den gang van zaken betreffende de kinder toeslagregeling, verschillende besluiten ge nomen ten aanzien van de eerste uitkeerin- gen uit het toeslagfonds. Met medewerking van de verschillende plaatselijke commissies en onder aanbeve ling van de contracteerende organisaties blijkt de inning van de bijdragen intus- schen aanmerkelijk gevorderd. Voor circa 1500 werkgevers kon de aanslag reeds wor den vastgesteld, welke gezamenlijk een berdag van pl.m. 14.000 beloopen. Men acht het met de medewerking van de werkgevers mogelijk reeds in de eerste week van December a.s. een eerste uitbeta ling van kindertoeslag te doen plaatsvin den. Zooals reglementair bepaald, zal de uit keering in 2 termijnen geschieden. De eerste termijn is voorloopig vastgesteld op 25 ct. per week en per rechthebbend kind, met uitzondering van die plaatsen, waar de bij drage voor dit jaar op 13$ en 1 pCt. is be paald en waarvoor de eerste uitkeering voorloopig 20 en 15 cent zal beloopen. Na de eerste uitbetalingen zal het moge lijk zijn tot definitieve vaststelling van de totale uitkeering voor 1938 over te gaan, waarna het nog toekomende bij een tweede uitbetaling aan de rechthebbenden zal worden verstrekt. Overeenkomstig het bepaalde in het reglement, zal op de uitkeering van arbei ders, die op 1 December 1938 nog geen lid zijn van een der drie contracteerende lai darbeidersbonden 10 procent in minde ring worden gebracht voor administratie kosten. De berekening van de uitkeeringen zal geschieden aan de hand van het aantal kin deren op 1 December 1938 en naar den diensttijd bij aangesloten werkgevers in het kalenderjaar 1938, een en ander met in achtneming van het daaromtrent bepaalde in het reglement. De eerste uitkeering zal slechts worden verstrekt aan nersoneel van die werkge vers, die vóór de uitbetaling aan hun ver plichtingen hebben voldaan. n Hengelwedstrijd. De uitslag van de door de plaatselijke hengelvereeniging „De Eendracht" gehouden hengelwedstrijd was als volgt! Ie prijs A. Bellis (grootste baars); 2e prijs Visser; 3e prijs Jac. Wognum; 4e prijs A. Veken; 5e prijs P. Olten: 6e prijs A. Noordzij' 7e prijs C. Schrieken; 8e prijs D. Kohnhorst; 9e prijs M. Doorn; 10e prijs J. Ploeger. Er werd weinig visch gevangen; de grootste baars was ruim 20 c.M. lang. t ,,0nb«oWl«d veldwachter. ^'onbezoldigd gemeente-veldwachter alhier is benoemd de heer P. Slot, jachtopzie- ner in dienst van den heer P, Kool c.s. te Dloemcndaal. Ook in Schagerbrug ondervond men^d*®' lige gevolgen van den storm van Woensdatf'V Eenige boomen werden ontworteld o| h door midden. Een '--oeikas van den hee/t} 1? bleek niet tegen den sterken wind bestand zijn. Op meerdere plaatsen werd schade 'C ■zaakt aan de boventfrondsch» Ver" zijn. up meeraere plaatsen werd schade oorzaakt aan de bovengrondsche tfeleiH;^" van het electrisch net. De harddraverij, welke op initiatief van d harddraverij-vereeniging „Klein Begin" 0' Woensdagmiddag j.1. alhier zou worden gehouP den, is wegens hef buitengewoon slechte \vecr" afgelascht. Het bestuur der Coöperatieve aan- en verkoopvereeniging „Koedijk" heeft in 4. plaats van den heer C. Beets, die bedankt heeft wegens hoogen leeftijd, benoemd ais administrateur-uitvoerder de heer A. q Schipper. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis landde gister de Pelikaan fe Bandoeng, de Nandoe te Jodhpur en de To. ren valk te Napels. Op de thuisreis bereikten de Emoe Bjg. dad en de Gier Medan. De Zilverreiger is gister om 17.06 uur op Schiphol geland. „Het scheermes bot? Onzin, Hein, als ik het linoleum er mee kan snij den,dan kun jij je er toch zeker wel mee scheren!" OPGAVE VAN NOOKUHOLLANDSCH LANDBOUWCRFDIET N.V. van Woensdag 5 Oetober 1938. Vorige) laatste koers 2,45-3.00 STAATSLEEN1NGEN. 3—33$ Nederl. 1938 101 101»/, 3 Ned -Indië 1937 1001/s 534 DuitschL '30 m. verkL 32'/, 3P/, B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 145l/a 145i/4 Handel Mij. Cert, v. 250 153'/, 153 Koloniale Bank15i 153 Ned. Ind. Handelsbank 132 131 INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 42tyj, 43l/«-1A Caïvé Delft Cert 90'/, 90'/, Nederl. Ford330 337 Philips GloeiL Gem. Bezit 239'/, 241 -Ve Unilever1457/» 145»/,-6 INDUSTR. OND. BU1TENL Am Smetting 35'/, I»* 44»/is 5^ 36»/is 32'/s 14 5'/4 44'/w 26»/, 45»/jr"i 37*-} 33'* l4Vwl 45 V„-J Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. F.xplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKf N, Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers 34, heden 34 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83"/,# 1.83J/« Londen 8.79'/4 8.81 Berlyn 73.go 73.60 Parijs 4.917a 4.921/* Brussel (Belga) 31.123$ 31.093$ Zürich 41.90 41.8834 Kopenhagen 39.25 39.3234 Stockholm 45.323$ 45.40 Oslo 44,20 44.2734. 47)5 47» 4727, 175 178 817, 472-3 1797, 182 794/4 63V4 163 63 165 329'/, 30y„ 11'/, ioyg 3307a 344H/, 30»/, ll'/s 10»* 2367, 162 1301/4 164 3Vi« 237-V, I60V» 1357, 1647, 37, 114'/, 86 117 119'/. 116-7, 87 121 1217» 226 253 260 267, 13»/, 97)6 697» 4 137. 97is 47,

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2