Aspirin Vraag enAanbod faud- en 3uin&ouw 25-jarig bestaan „Noordermarktbond Woensdags en Zaterdags. al heb ik 't ook wel eens te pakken. Maar dan neem ik één of twee Aspirintjes, natuurlijk die met het nfoay&lu -kruis. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). JAN DE RUIJTER, Laat 179, Alkmaar ROGGEVEEN, Blockhovepark. OUDORP EGMOND AAN ZEE PETTEN Een luisterrijke herdenking. TWEEDE 3LAD. DE WOLKEURINGEN 1938. In velband met de groote deelname en een eenigszins gewijzigd bekroningssysteem kunnen wij als vervolg van de reeds ge publiceerde uitslag der rammenvachten, eerst thans die der ooien vermelden: Groepen van 6 of meer vachten van twee jarige of ouydere ooien van één fokker. Premiewaardig le klas: Groepen van A. Dekker Kz., Oterleek en Gebrs. Hogetoorn, N.-Beemster. Premiewaardig 2e klas: Groepen van K. Bregman Jz., N.-Beemster, C. Langedijk Jz., Weere, Abbekerk, Wed. Hm. Langedijk, Weere, Abbekerk, P. Mulder, Wieringen, W. Nobel, Beemster, J. Stapel Sz., Sijbekarspel en Jb. Wetsteen, N.-Niedorp. Premiewaardig 3e klas: Groepen van J. J. Bakker, Venhuizen, J. v. Berkel Cz., Wog- num, J. Buis, Ursem, P. S. Eenhoorn, St.- Maarten, E. Eriks, Julianadorp, G. Glas, Gouw, Hoogwoud, J. Helder Jbz., Berkhout, P. A. v. Keulen, Ransdorp, Jb. Klaver, Hoog woud, C. Kuiper, Heerhugowaard-N., D. Oostwouder, N.-Beemster, R. Roskam, Bergen, Jb. Smit, Assendelft en J. Zijp te Wognum. Groepen van 4 of meer vachten van twee jarige ooien van één vaderdier. (Vaderdier F 1499). Premiewaardig le klas: G. Donker, Bobel- dijk, C. Groot Mz„ de Purmer, (vaderdier F 1301), Wed. H. Langedijk, Abbekerk (vaderdier F 1396) en C. Stapel Pz., Hoog- karspel en H. L. Waiboer, Anna-Paulowna (vaderdier F 1284). Premiewaardig 2e klas: Groepen van K. Bregman Jz., N.-Beemster, (vaderdier F 1336), J. de Jonge Wz., N.-Beemster, (vader dier F 1384) en G. Waiboer, Wogmeer- Spierdijk (vaderdier F 1342). Premiewaardig 3e klas: Groepen van A. Brak, St.-Maarten, (vaderdier F 1077), S. Eriks, Julianadorp, (vaderdier F 1551), J. Helder Jbz. te Berkhout, (vaderdier F 1449), P. Jongert, Westwoud, (vaderdier F 1377), J. J. Kalverboer, Oterleek, (vaderdier F 1464), D. v. Kampen, Hoogkarspel, (vader dier F 1460), W. Nobel, Beemster, (vaderdier F 1335), T. Rens, St.-Maarten, (vaderdier F 1542), Sv v. d. Wal, Weere, Winkel, (vaderdies F 1550), C. Wijdenes Pz., Sijbe karspel, (vaderdier F 1472). Groepen van 4 of meer vachten van één jarige ooien van een vaderdier. Premiewaardig le klas: Groepen van J. v. Berkel Cz., Wognum, (vaderdier F 1735), A. Brak, St.-Maarten, (vaderdier F 1750), A. Dekker Kz. en Kalverboer, Oterleek, (vader dier F 1656), O. Donker, Bobeldijk, (vader dier F 1499), P. Donker Gz., Berkhout, (vaderdier F 1636), Jb. Druif, Opmeer, (vaderdier F 1692), E. Dz. Govers, Alkmaar, (vaderdier F 1666), Jb. Jimmink Hz., Bar- singerhorn, (vaderdier F 1681), J. Stapel Sz., Sijbekarspel, (vaderdier F 999), C. Wijdenes Pz., Sijbekarspel, (vaderdier F 1463) en J. Zijp, Wognum, (vaderdier F 1568). Premiewaardig 2e klas: Groepen van K. Bregman Jz., N.-Beemster, (vaderdier F 1430), C. Donker, Schellinkhout, (vaderdier F 1742), S. Eriks, Julianadorp (vaderdier F 1736), J. Helder Jbz., Berkhout, «(vader dier F 1564) en J. Helder Jbz., Berkhout, (vaderdier F 1566), Gebrs. Hogetoorn, N.- Beemster, (vaderdier F 1772), W. Jimmink Hz., 't Zand, (vaderdier F 1681), C. Lange dijk Jz., Weere, Abbekerk, (vaderdier F 1672), Wed. H. Langedijk, Weere, Abbekerk, (vaderdier F 1207), S. Posch-Spaan, Oter leek, (vaderdier F 1654), N. Ruyter en J. Ruyter, Beemster, (vaderdier F 1662), J. Wagemaker, Abbekerk, (vaderdier F 1672) en G. Waiboer, Wogmeer, (vaderdier F 1639). Premie waardig 3e klas: Groepen van: G. Appel, Burgerbrug, (vaderdier F 1541), Jm. Blaauboer Kz., Schagen (vaderdier F 1546), J. Blauw Pz., Stompetoren, (vaderdier F 1760), Jb. Clay Gz., Sijbekarspel, (vaderdier F 1616), P. S. Eenhoorn, St.-Maarten, (vader dier F 1543), G. Glas, Hoogwoud, (vader dier F 1670), C. Groot Mz., de Purmer, (vaderdier F 1336), Gebrs. Hogetoorn, N.- Beemster, (vaderdier F 1092), H. v. Hoorn, Wieringerwaard, (vaderdier F 1560), P. Jongert, Westwoud, (vaderdier F 1689), D. v. Kampen, Hoogkarspel, (vaderdier F 1687), M. Kant, Winkel en P. Pijper, Twisk, (vader dier F 1707), P. A. v. Keulen, Ransdorp, (vaderdier F 1642), W. Kistemaker, Abbe kerk, (vaderdier F 1675), K. Korver, Oter- HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! leek, (vaderdier F 1655), H. Kriller Dz., Oude-Niedorp, (vaderdier F 1679), P. Mulder Cz., Wieringen, (vaderdier F 1552), S. Orde man, Buiksloot, (vaderdier F 1539), W. Plas, de Purmer, (vaderdier F 1745), P. v. Reeu- wijk, Vijfhuizen, (vaderdier F 1465), C. Roele, de Purmer, (vaderdier F 1538), C. Stapel Pz., Hoogkarspel, (vaderdier F 1284), P. J. Waiboer, Anna-Paulowna, (vaderdier F 1455) en A. H. Doets, Hoorn, (vaderdier F 1494). HET MOND- EN KLAUWZEER. Erger dan voorgaande jaren. Elk jaar opnieuw hoopt de veehouder dat zijn vee voor aantasting door mond en klauwzeer zal worden gevrijwaard, één van de ergste veeziekten die hem per keer honderden guldens schade kan berokke nen. En de stapel die met zooveel zorg en moeite over verloop van jaren zoo goed mogelijk is opgebouwd in éénmaal als 't ware aan flarden scheuren. Nederland was gedurende dit „seizoen" gedurende een tijd van ongeveer 6 maan den geheel vrij van mond- en klauwzeer, d.w.z. buiten beschouwing van de naweeën en overblijfselen der ziekte. Doch toen kwam de import uit België en verspreidde de ziekte zich in korten tijd vanuit de Zuidelijke provinciën over na genoeg ons geheele land, in een hevigheid sterker dan enkele voorgaande keeren. Bleven oudere dieren voorheen meerdere malen onaangetast, thans worden ook zij besmet, gelijk jong vee bijkans steeds. Vorige malen kregen jongere koeien de ziekte erger dan oudere; thans geldt ook dit niet en worden alle dieren even ziek. Klauwen, bekken, tepels zijn zeer, ter wijl ook de ziekte naar binnen kan slaan, tot zelfs de darmen en het hart, bij welk laatste geval sterfte kan optreden. Mond- en klauwzeer laat niet zelden bij enkele dieren van een stal nog zeer lang z'n funeste uitwerking zien, in zeere poo- ten, en sommige malen bij nagenoeg den geheelen stal in „het niet meer op de melk komen", etc. De boer spreekt dan van „wrak vee", met welk woord eiken buitenstaander en leek voldoende gezegd is. Behalve bij koeien en kalveren treedt de ziekte ook meestentijds en tegelijker tijd op bij schapen, varkens, etc. De herfst acht men in het algemeen den besten tijd, waarop de ziekte kan optre den door de minste schade aan te richten. Een goede verzorging van het zieke vee kan veel ten goede doen. Zoo is het o.a. aanbevelenswaardig tegen den gepaard gaanden koorts dekken op te leggen en met geduld voeren van zacht en geschikt voed sel de dieren zooveel mogelijk op kracht te houden. Bestrijdingsmiddelen worden in groot getal op de publieke markt aangeboden. Evenwel is 't ook hier niet alles goud wat er blinkt, al heeft de een of andere vee houder met het toepassen van een middel soms eens, mogelijk meer bij toeval, een meer of minder gunstig resultaat. De of- Gevraagd Autoped op luchtbanden. Brieven letter D 294 bur. v. d. blad. Te koop een D.K.W. Rt. 1936, weinig bereden, met wegenkaart. GASHOUDERSTRAAT 15 Gevraagd waterdicht dekzeil over handwagen, minimum 3 bij 2 meter. NIEUWPOORTSLAAN 36. De Rijwiclhal heeft nog een prima damesrijwiel voor 15, racefiets 16.50, half transportrijwiel 17.50. J. HENSTRA, Laat 158-160. Te koop: pracht Philips Radiotoestel met ingebouwden luidspreker, prijs 40. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te koop: pracht inzinkbare Singer- naaimachines (salonkastjes) z. g. a. n. met garantie voor weinig geld. DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop van naaimachines, meubelen, enz. Te koop z. g. a. n. Haardkachel, merk „Godin" en een eiken ledikant met of zonder spiraal. Te koop. prima Deventer vloerkleed en een vast kleed (koopje), 4 stoelen en 1 crapaud, moderne bekleeding 12.50, pracht veerenbed, kapokbed 6.50, kamercloset. DEKKER, Spoorstr. 5. Uit 25 z. g. a. n. haarden, haard kachels en kachels kunt u een keus maken tegen billijken prijs. P. ROLIE, Bergerweg 36, Alkmaar. Te koop aangcb. een z. g. a. n. moderne wieg, compl. met bedje, kussentje en 2 wollen dekentjes. Prijs 7.50. Des- gewenscht ook apart. Adres te bevr. bureau van dit blad. Handnaaimach. m. gar. 5-10-15 en 20 gulden, losse traptoestellen voor hand- mach. 5 en 10 gulden,Singer kleerm. machine als nieuw 25 gulden. Repara- tie-inr. Guus Klünnen, Hofcikstr 13. Prima merken'Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf 10 bij de Reparatk-Wikkelinrichting PEPERSTRAAT 3 bij den Dijk. Te koop zoo goed als nieuw gasfor nuis. ficieele diergeneeskunde heeft een midde dat ongeveer 14 dagen immuniteit waar borgt en waarvan, vooral bij klein vee hoofdzakelijk, een behoorlijk gebruik ge maakt wordt. Momenteel schijnt ei in Duitschland een zeer degelijk bestrydings- n iddel te bestaan, doch invoer hieivan heeft de Ned. regeering, ondanks vele pogingen, niet weten te verkrijgen, a - hoewel Zwitserland wel een zekere hoe veelheid serum toegewezen heeft ge kregen. Een leeftijd waarop het vee immuun voor aantasting door het mond- en klauw zeer zou kunnen zijn bestaat er niet. Hoewel de ziekte zeer besmettelijk is komt het toch voor dat een enkel dier en soms wel een geheele veestapel, als t ware omringd door mond- en klauwzeer, een keer onaangetast blijft. Doch in deze gevallen wil het voorkomen dat een vol gende maal bij het optreden der ziekte de uitwerking te erger woedt. De verwekker van het mond- en klauw zeer is een virus, waarvan 4 typen bestaan. Molenwiek afgerukt. Door den hevigen stormwind werd Dinsdagmorgen tijdens het malen een wiek afgerukt van een der strijkmolens aan den Huigendijk, bewoond door den heer P. Pauw. Zonder de minste schade aan te richten kwam de wiek in de nabijgelegen Ring vaart terecht. Mond- en klauwzeer. Het aantal aangegeven gevallen van mond- en klauwzeer breidt zich iederen dag uit en bedraagt thans 32. Bij den vee houder B. is een koe aan deze ziekte be zweken. Opleiding voor de kustvaart. Nu er weinig kans bestaat, dat de Eg- mondsche visschersbevolking binnen afzien- baren tijd voldoende emplooi kan vinden op de IJmuider trawlers, terwijl de plaatsing op de Duitsche trawlers slechts van tijde- lijken aard is, heeft de heer J. Jumelet, hoofd der openbare lagere school het initia tief genomen, om voor de Egmondsche jeugd plaatsing te zoeken bij de kustvaart. Dit initiatief is met succes bekroond. De zer dagen is er bericht ontvangen, dat op 15 October een cursus zal beginnen te Lem mer, waar 30 jongens zullen worden opge leid voor de kustvaart. Van de 30 leerlingen zullen er niet minder dan 10 uit Egmond aan Zee geplaatst kunnen worden. Zij moeten den leeftijd van 16 jaar bereikt en dien van 23 jaar niet overschreden hebben. De cursus duurt een half jaar. De jongens reizen voor rekening der regeering. Zij ontvangen 2 zakgeld per week, waarvan de helft uitbe taald wordt na beëindiging van den cursus. Ook dit zakgeld wordt door de regeering betaald. Voorts zorgt de regeering bovendien voor gratis voeding en onderdak. De jongens behoeven slechts 10 cent per week school geld te betalen. Voor deelname aan dezen cursus, waar voor de voorwaarden dus wel zeer aantrek kelijk zijn, terwijl na beëindiging zekerheid van plaatsing bij de kustvaart bestaat, heb ben zich 15 Egmondsche jongens aange meld. Uitslag schietwedstrijden korps scherp schutters. Personeele wedstrijd en steunserie. De uitslag van de personeele wedstrijd en steunserie, ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van het Korps Scherpschutters te Egmond aan Zee gehouden, luidt als volgt: 1. .J Schoonhoven, Alkmaar met 59 en 55 punten; 2. P. S. Winkel, Haarlem met 58 en 57 pt.; 3. Joh. Dekker, Egmond aan Zee met 58 en 56 pt.; 4. A. den Ouden, Hoorr. 58 en 56 pt.; 5. A. de Braai, Haarlem met 58 en 56 pt.; 6. C. van Dam, Alkmaar met 57 en 59 pt.; 7. A. Boots, Haarlem met 57 en 57 pt.; 8. J. Blaauwhof, Haarlem 57 en 57 pt.; 9. O. Huiberts, Egmond aan den Hoef 57 en 56 pt.; 10. C. Blokker, Hoorn met 57 en 56 pt.; 11. W. Sander, Egmond aan Zee met 57 en 55 pt.; 12. H. A. de Goede, Egmond aan Zee met 57 en 55 pt.; 13. G. J. Littik, Haarlem met 57 pt.; 14. C. Besterman, Alkmaar met 56 en 58 pt.; 15. S. Stavenisse, Hoorn, met 56 en 57 pt.; 16. J. Overtoom, Schagen met 56 en 56 pt.; 17. L. Vastbinder, Alkmaar met 56 en 56 pt.; 18. A. J. Zuurland, Alkmaar met 56 en 54 pt.; 19. J. Broek, Egmond aan Zee, 56 en 54 pt.; 20. H. v. d. Bosch, Hoorn met 56 en 54 pt.; 21. S. Overtoom, Schagen mét 56 en 54 pt.; 22. H. P. Spoor, Haarlem met 56 pt.; 23. F. Snoeks, Egmond aan 2e»> 55 en 57 pt.; 24. H. Wijker, Egmond aan Zee met 55 en 56 punten. De dagprijs voor de personeele baan, uit geloofd op 21 September, werd gewonnen door den heer J. Dekker, Egmond aan Zee. Jubileum van de „Zevensprong Het 10-jarig bestaan van Neér- lands oudste jeugdherberg. Dezer dagen werd officieel het jubileum ge vierd van de Pettener jeugdherberg. Van heinde en verre waren belangstellende., naar Petten getrokken en onder de gasten merkten we o.a. op prof. dr. G. A. v. Poelje en dr. E. M. van Zinderen Bakker, mevr. SchilthuisBrugsma en vele andere jeugd herberg-autoriteiten. Het cóllege van B. en W. van Zijpe was voltallig aanwezig, daarnaast het bestuur van de jeugdherberg, talrijke deputaties van de omliggende jeugdherbergen en sym- pathiseerende anderen. Na den gemeenschappelijken maaltijd gaf de voorzitter, de heer H. S. Eriks, het woord aan prof. dr. van Poelje, die de verhoudingen van het zoo snel gegroeide jeugdherberg- werk toetste aan de beteekenis hiervan in de tegenwoordige samenleving. Mr. D. Bree- baart wees daarna op de nog te weinig ge waardeerde schoonheid van het Noordhol- De veilingsvereeniging De Noorder marktbond te Noordscharwoude bestond 2 October j.L 25 jaar. Dit gedenkwaardige feit werd heden herdacht. Vanmorgen voor den aanvang van de vei ling is dit jubileum in tegenwoordigheid van tal van genoodigden herdacht. Verschil lende bloemstukken waren ingekomen, ter wijl deputaties van zustervereenigingen van hun belangstelling blijk gaven. Het perso neel had, zeer attentvol, het veilingsgebouw versierd. Herdenkingsrede door den voorzitter. De voorzitter, de heer J. Kliffen, sprak een herdenkingsrede uit, waarin hij herin nerde aan de na vele en vaak moeizame voorbereidingen op 2 October 1913 gevolgde stichting van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond". Deze stichting is voor den tuinbouw, den handel en allen, die daaraan nauw verwant zijn, in de Noorde lijkste dorpen van den Lai gendijk en in de aangrenzende gemeenten ten noorden en ten oosten hiervan gelegen, een gedenkwaardi ge worden. Onze beste verwachtingen zijn nog verre overtroffen. Het behoeft dan ook geen ver bazing te verwekken, wanneer men dezen gedenkwaardigen dag eenigen luister wil bijzetten. Spr. herinnerde aan het gebrek kige veilingssysteem uit vroegere dagen, aan de verre afstanden, welke moesten wor den afgelegd om nadat de producten ver kocht waren, een geschikte laadplaats te be reiken. Vele uren van vaak moeizarr.en ar beid waren daarmede gemoeid. Thans heeft men een centraal punt, gemakkelijk bereik baar voor iedereen. Een flink veilingsge bouw, plaats biedende aan een groote schare van kooplustigen en vrijwel van alle gemak ken voorzien, zooals een electrisch afmijn- toestel, vijf telefooncellen, 's winters ver warmde plaatsen voor de kooplieden, een groote overkapping, ligplaats biedende aan honderden vaartuigen, zeer ten gerieve van de aanvoerders, een auto-parkeerterrein, dat thans zoodanig wordt uitgebreid, dat het aanstonds plaats biedt voor tientallen auto's om onze producten te verladen, voorts het complex pakhuisjes ten gerieve van den binnenlandschen handel, dat straks geheel gerestaureerd zal worden, een zeer geschikte gelegenheid voor het inladen van scheepsbevrachting, bereikbaar voor hen, die hunne producten te water zoowel als te land aanvoeren. Dan is er nog in de onmid dellijke nabijheid van de veiling een laad plaats, waar 80 spoorwagons kunnen wor den geladen. Dit alles is door de stichting van den N.M.B. bereikt kunnen worden, mede door de innige samenwerking met het bestuur van de N.V. Spoorlijn Noordschar- woude-Station-Dorp. Voorzitter erkende, dat het volmaakte nog niet is bereikt, doch meende toch, dat het hier gepresteerde bij velen, zoo niet allen, wel eenig respect zal afdwingen, als wij het hier aangebrachte zien willen. Spr. vestigde de aandacht op de groote financieele offers, welke de leden van den Noordermarktbond zich hebben moeten getroosten, om het mo gelijk te maken, dat een en ander voor el kander is gebracht. Voor de gebouwen, met inbegrip van het onderhoud, is in die jaren de kapitale som van 222.193 bijeenge bracht. Bovendien hebben dezelfde leden nog 70.000 gestort in het aandeelenkapitaal van de spoorlijn. Spr. bracht den leden dan ook een welverdiende hulde. Zonder de me dewerking van den handel, de onmi v schakel in ons veilingssysteem, zoud dit niet tot stand hebben kunnen Dankbaar zijn wij die firma's, welke her oprichting bestonden en die wy steeds der onderscheid als onze vaste k0 Z°n" mochten beschouwen. Spr. dankte deze firma's voor den grQ steun. Ook de opkomst van vele nand 1 ren gedurende het bestaan van de veih werd door den voorzitter gememoreerd 8 Zoo lang hier wordt geveild, hebben a kooplieden tezamen gekocht en verwert. 116.282 wagons (van 10.000 K.G.) aardaiV' len en groenten, 7.406.874 stuks bloemkfï en 2.312.501 stuks boswortelen, andijvie J tot een totale waarde van 61.216.1247b"* Voor deze topprestatie bracht de voorzi» den handel een welverdiende hulde. Hierna herdacht spr. degenen, die dit jarig jubileum niet meer hebben mogen ij' leven. Dit betreurde voorzitter diep. kunnen en mogen, handelende in hun ook hierbij niet stil blijven staan. dere leven eischt ons op. Het is nu aan om het streven naar meer volmaaktheid waarnaar ook zij gestreefd hebben, te vol' tooien, als ons daartoe de gelegenheid boden wordt. De heer Kliffen richtte zich vervolgens tot den marktbetaalmeester, den heer C. Kee- man, die door allen beschouwd wordt als een onmisbaren schakel tusschen handelaren en tuinders. Ook in het veilingswezen is de betaalmeester onmisbaar, daar hieraan ver. bonden is de contante betaling voor alle ge- veilde producten. Spr. huldigde den betaalmeester en zjjn staf en bracht het personeel van de veiling dank voor de aangebrachte versiering van het veilinggebouw. Een bijzonder woord van lof wijdde spr. aan degenen, die met bewonderenswaardi- gen ijver hebben medegewerkt aan de tot standkoming van de toevoerlijn vanaf sta tion Noordscharwoude. De spoorlijn en de N.M.B. zijn als onafscheidelijke tweelingen samen opgegroeid, geboren uit hun ouders, Peter Verburg en Simon Brugman. Ook alle anderen, die hieraan hun beste krach ten hebben gegeven, zijn wij dankbaar. Ten slotte wijdde de voorzitter woorden van waardeering aan de organisatie der trans portarbeiders, welke ook mede tengevolge van hetgeen hier 25 jaar geleden tot stand werd gebracht, werd opgericht. Ock voor de transportarbeiders is deze dag wel van eenige beteekenis. De tijden zijn voor arbei ders en tuinders slecht, maar toch is er re den te over om deze dag tot een herden kingsdag te maken. Wij hopen, dat in de ko mende jaren betere dagen mogen aanbre ken. Wij gaan nu, aldus spr., *n volgenden mijl paal tegemoet. Wij moeten erkennen, dat het er voor ons allen, zoolang wij :an knel lende banden met handen en voeten gebon den zijn, nog niet hoopvol uitziet. Tot den tijd, waarin wij van deze banden verlost zullen zijn, zullen wij de tanden op elkaar moeten zetten om ons aller hoofd boven water te houden. Als die tijd van vrijheid weer aan zal breken, durven wQ met onze producten elke concurrentie te doorstaan. Door eendrachtig samen te werken, kunnen wij ook in de naaste toekomst, nog veel to'. stand brengen. Moge ons dit in de komende periode gelukken. (Applaus.) De Noordermarktbond viert heden zijn 5-jarig bestaan. Hierboven het bestuur. De 5c van links eerste ry dc voorzitter, dc lieer J. Kliffen. Rechts van den voorzitter penningmeester, de heer P. Duyvis. de secretaris de heer A. Swagcr; links de lands landschap en speciaal het landschap rond de jeugdherberg, waar men duinen, zee en polderland in rijke afwisseling naast elkaar vindt. Namens het Stichtingsbestuur gaf de heer E. Duyvené de Wit in een geestige speech de evolutie van de jeugd- herbergouders weer en bood namens het be stuur het jubileerende ouderpaar een pas send geschenk aan. Nadat nog meerdere sprekers het woord hadden gevoerd, waar onder ook de heer Zeeman, die namens zijn echtgenoote de jeugdherberg een pracht;g geschenk aanbod, dankte de heer Wim Wiese, jeugdherbergleider, voor de belang stelling. De „Zevensprong" heeft, aldus de heer Wiese, den geheelen ontwikkelingsgang van de jeugdherbergbeweging in ons land meegemaakt. Hoewel zeer vaak oppositie werd gevoerd, werd niet vergeten dat posi tieve opbouw noodig was en dat daarvoor een zeker evenwicht moest ontstaan tus schen het idealistische deel van het werk en de practische financieele verantwoordelijk- heid. We zijn dankbaar voor de resultaten maar hebben voor de volgende 10 jaar reeds weer een aantal concrete plannen. We willen dit werk naar onze beste krach ten continueeren. Ook de jeugdherberg moeder dankte voor de belangstelling. Naast vele stoffelijke blijken van waardeering o'it- ving het jeugdherbergbestuur vele felicita ties, o.a. van jhr. mr. van Kinschot, burge meester van Alkmaar, de inspecteurs bij he L.O., de heeren Dun en Feringa. Zelfs wa ren gelukwenschen binnengekomen van The American Youth Hostels Associa- tion, de Vlaamsche Jeugdherb. Centrale en La Ligue Frangaise pour les Auberges de a Jeunesse. Na de plechtige onthulling van het ?e' schenk van mevr. Zeeman, bestaande uit den naam van de jeugdherberg aangebracht op den gevel in bronzen letters, sloot de vooT zitter het officieele gedeelte. Een 60-tal trekkers namen de jeugdher berg daarna weer in gebruik. In deze 10 jaren werden ruim 24500 nachtingen in Petten geboekt en dit cij plus de groote belangstelling voor de acht® eenvolgende jubileumweek-ends bew0z welke plaats de J.H. de Zevensprong in on land inneemt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8