LAATSTE BERICHTEN. Stad en Omgeving. AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad. HET 8 OCTOBER-FEEST, Bülgaarsche generaal vermoord. 301/3 een rip der ge :n va rr et k >ve >P1 d 1 isc H scl C 4 te Wc' d< n par e> e g er F d ar )e: it: sc c s rl t ia c Alkmaar, Maandag. Het avondfeest verstoord door regen. Wat Zaterdagmorgen iedereen hoopte, maar waarschijnlijk niemand verwachtte, is gebeurd: het bleef den heelen middag droog, de wind won het van de loodgrijze luchten en wist stukjes blauw aan den hemel te tooveren. Honderden menschen uit de omgeving hebben in de verbetering van het weer aanleiding gevonden, om evenals andere jaren toch nog althans een deel van de feestviering in de stad mee te maken, zoodat, toen het tegen half 3 liep, in verschillende straten, waar de groote optocht zou passeeren, de trottoirs overvuld ston den met belangstellenden. Daarvóór was het op het Doelenveld een heen- en weerloopen en een druk gedoe van jewelste. Er liepen negers en verte genwoordigers van andere gekleurde ras sen door elkaar, Turksche haremvrouwen scholen tezamen in haar „apartement", Grieksche „godinnen" zochten den tempel op, in zuiver wit gekleede piloten be spraken den voorgenomen tocht, en tus- schen alles en allen door schreden de rui ters en amazones, die straks als Bedouï- nen hun plaats in den stoet zouden inne men. Dat al de hier aangeduide typen den indruk konden wekken van „echt" te zijn, is eer. bewijs voor het goede werk van den grimeur, die er inderdaad in ge slaagd is stadgenooten met verf en poeder en een stel kleeren zóó te metamorpho- seeren, dat zij inderdaad tezamen een groot internationaal gezelschap schenen te vormen. De stoet gaf, zooals wij Vrijdag reeds me dedeelden, onder den naam „Vliegende Hollander" een symbolische voorstelling van de ontwikkeling van het vliegwezen Daartoe mocht natuurlijk een voorstelling van „Holland" niet ontbreken, en zoo zagen we een grooten wagen, voorstellen de de verschillende provincies, met daar naast dames en heeren in de karakteris tieke costuums dier gewesten. Aan de pioniers van de luchtvaart op Ir.dië werd hulde gebracht door dragers van bordjes, waarop de namen prijkten van een v. Weerden Poelman, v. d. Hoop v. Slochteren e. a., en dan kwam de uit beelding van de Indië-route: Athene (tempel met godinnen); de vlucht over de woestijn, vol met gevaarlijk uitziende Bedouïnen; Bagdad met moskee en kalif en haremvrouwen in het speciaal voor haar bestemde verblijf, en dan werd het einde van den tocht bereikt: Indië met zijn palmen, gekleurde broeders, enz. De laatste wagen, ontworpen en uitge voerd door leerlingen van de ambachts school onder de bezielende leiding van den heer E. Harder, bracht in beeld de ver binding van alle landen der wereld door middel van het vliegtuig, waartoe een groote wereldbol en volken uit verschil lende landen de illusie wekten. Het geheel was op initiatief en onder regie van den heer M. Kater in elkaar gezet. Het was fleurig en kleurig en zou zeker dubbel mooi hebben geleken, als een October-zonnetje zijn stralen erover had willen uitzenden. In de gegeven omstandigheden mochten we ech ter al dankbaar zijn, dat er ^jeen regen kwam en de wind, hoewel straf genoeg, niet zóó hevig was dat de boel verwaaide. waarin in deze functie overgeplaatst naar Koog- Zaandijk, 1 Jan. 1910 werd hij benoemd tot commies 2e klasse bij den Stations dienst. 1 Jan. 1915 wérd de heer Lind be vorderd tot commies le klasse bij den Sta tionsdienst en 1 Febr. 1919 werd hij in deze functie verplaatst naar Alkmaar, waar hij sindsdien in die functie werk zaam is. Als rechtgeaard Alkmaarder heeft de heer Lind ruim 20 jaar zijn medewerking aan het Alkmaarsche schoolfeest gegeven terwijl hij reeds 10 jaar secretaris is van Volksonderwijs. Ook de padvinderij, waarvan hij be stuurslid is, geniet vanaf de oprichting zijn belangstelling. De waardeering daar voor kwam heden tot uiting in een fraai bloemstukje, dat hem van eenige padvin ders gewerd. Ook van de Vereeniging voor t.b. c.- bestrijding onder het spoorwegpersoneel, waarvan de heer Lind bestuurslid is, als mede van de Openbare Leeszaal, waar voor de heer Lind als penningmeester veel belangeloos werk verricht, mocht de jubilaris fraaie bloemstukken ontvangen Namens het personeel van de Spoorwe gen bracht hedenmorgen een deputatie den jubilaris in zijn gezellige woning aan het Kennemerpark een bezoek. Bij monde van den stationschef werd de waardeering voor den jubilaris tot uiting gebracht, terwijl hem als stoffelijk blijk van waar deering een mooie stoel werd aangeboden. De hoofdconducteur, de heer Rooger, die gedurende 32 jaar met den heer Lind had samengewerkt, getuigde van de waar deering die er in personeelskringen voor dezen chef werd gevoeld en bracht den jubilaris dank voor de steeds betoonde welwillendhied. Een veertigjarige dienstvervulling is inderdaad geen kleinigheid. De heer Lind geniet echter nog een goede gezondheid Van al die jaren heeft hij zelfs geen 50 da gen wegens ziekte verzuimd en het is dan ook begrijpelijk, dat hij in zijn werk er nog niets van bemerkt, dat hij er al 40 jaar heeft opzitten. Rustig vertelt hij van den tijd, toen het personeel slechts eens in de drie weken een dag vrij kreeg en dit Vanzelfsprekend vónd, omdat het zich niet kon indenken dat de treinen anders konden loopen. Het werk bij de Spoorwegen is hem lief geworden. Hij hoopt dit nog vele jaren te kunnen doen. Ook op deze plaats aan dezen sympa thieken Alkmaarschen burger onze ge lukwensch. AUTO OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermorgen ongeveer zeven uur is een auto, bestuurd door den heer A. Borst uit Breezand, op den onbewaakten overweg over de Zandvaart te Anna Paulowna door een locomotief, komende uit de richting Alkmaar, gegrepen. De bestuurder had door het zeer ongun stige weer de locomotief niet gezien. De auto werd b(j de botsing bijna een slag omgedraaid en kwam op zij van de spoorbaan terecht. Het voorste deel van den wagen werd totaal vernield, doch de carosserie bleef heel. De heer B. kreeg totaal geen letsel BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Gisteravond zijn twee auto's te Hoogwoud met elkaar in botsing geweest, waarbij eeni ge personen licht gewond zijn. Een auto, waarin zes voetballers zaten van de vereeniging Aartswoud, reed op de Gouwe. Achter deze wagen volgde een auto, waarin zich eveneens zes voetballers van genoemde vereeniging bevonden. Toen deze wagen den eersten wilde passeeren, kwamen zij met elkaar in botsing, waardoor de be stuurder van den tweeden wagen de macht over het stuur verloor en tegen een boom reed. De andere auto kantelde en kwam in een sloot terecht. Beide wagens zijn ernstig beschadigd. De twintigjarige J. van Zweden uit Bar- singerhorn werd vrij ernstig gewond. Hij brak zijn sleutelbeen en kreeg verwondin gen aan het hoofd. Van de andere voetbal lers werden eenige licht gewond. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is van Zweden per auto naar zijn woning vervoerd. De anderen zijn op eigen gelegen heid naar hun woonplaats teruggekeerd. STUURLOOZE VOETGANGER. Zaterdag vond te omstreeks 3 uur na middag op de Laat een verkeersongeval plaats. De 75-jarige W., wonende in een logement hier ter stede, was door een vrachtauto aangereden. Volgens getuigen zou hij onder den invloed van alcohol houdenden drank hebben verkeerd. De bestuurder van de auto remde krachtig en had aanhoudend signalen gegeven. Toen het motorrijtuig stilstond liep W. er tegen aan en viel met het hoofd tegen het rech tervoorspatbord, tengevolge waarvan hij gewond werd. Na verbonden te zijn is hij door den geneeskundigen dienst r.aar het Centraal ziekenhuis overgebracht om later weer naar zijn logement vervoerd te worden. HET WERKLOOZEN-CONFLICT. Aan burgemeester en wethouders is door 181 werkloozen hier ter stede het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, allen Alkmaarsche werkloozen, domicilie kiezende ten huize van Th. Lievendag Cudorperdijkje 49 alhier, geplaatst in de Rijkswerkverschaffing voor het bouwrijp maken van den Westelijken Proefpolder in het Geestmer-Ambacht, ver zoeken beleefd tijdens het nu ingetreden ruwe jaargetijde met autobussen naar en van het werk vervoerd te worden, zonder meerdere kosten voor hen dan inhouding van de thans toegekende rijwielvergoeding, zy'nde 0.50. Toelichting: Al meerdere malen is het gebeurd dat wij s morgens zoowel 's avonds nat geregend op het werk of thuis kwamen of, doordat wij tegen een zwaren wind in moesten fiet- sen, aldaar zeer vermoeid zijn aangekomen. ALCOHOL-MINNAAR. In den afgeloopen nacht is een persoon van het Wildemanplantsoen terzake open bare dronkenschap naar het bureau van politie overgebracht om aldaar ontnuch terd te worden. Tegen hem is procesver baal opgemaakt. Terecht oogstte de optocht, waarin na- I Bovenstaande heeft het toppunt bereikt op tuurlijk ook het bestuur der 8 October- Dinsdag 4, Woensdagavond 5 en Zaterdag- vereeniging meereed, de belangstellende bewondering van de uit vele honderden bestaande massa langs den weg. Twee muziekkorpsen, de postfanfere in be wonderenswaardig optimisme opgekomen zonder, regenjas en Sint Cecilia) luis terden den stoet op met vroolijke tonen die van verre de nadering van den „Vlie genden Hollander" aankondigden. Op het Doelenveld en verschillende punten in de stad stonden filmoperateurs van Pholio, Profilti en Polygoon opgesteld voor het maken van opnamen Het avondfeest. Het avondfeest zette zich vroolijk in op het ontspanningsterrein, ingericht op het oude ziekenhuisterrein, en op het Hof plein, Er was vroolijkheid met een gullen lach, de schetterende muziek deed wat van haar verwacht werd: men hoste en danste totdat de regen er een eind aan maakte en men noodgedwongen in de ver schillende zalen verder een uitweg zocht voor de opgewektheid, welke men nu eenmaal wilde uiten. 40-JARIG JUBILEUM H. LIND. De heer H. Lind, commies le klasse bij den Stationsdienst der Spoorwegen, her denkt heden het feit dat hij voor 40 jaar bij de Spoorwegen in dienst trad. De heer Lind is Alkmaarder van geboorte. Zijn familie is reeds sinds 1722 in onze goede stad gevestigd en aangezien de heer Lind ook in het Alkmaarsche vereeni- gingsleven veel belangeloos maatschappe lijk werk heeft verricht, is het begrijpelijk, dat ook buiten de kringen van de Spoor wegen groote belangstelling voor dit jubi leum werd betoond, welke belangstelling tot uiting kwam in een groot aantal bloem stukken, telegrafische en schriftelijke ge- lukwenschen en persoonlijke bezoeken. Als jongen van 15 jaar kwam de heer Lind als leerling-klerk in October 1898 te Velsen in functie, in Maart 1899 werd hij overgeplaatst naar Krommenie, in Sept. Sept. 1902 ging hij naar Alkmaar, terwijl hij in Aug. 1904 verplaatst werd naar het Inspectiebureau te Alkmaar en in Jan. van het daarop volgende jaar benoemd tot commies 2e klasse. 1 Aug. 1907 werd hij morgen 8 October, toen velen onzer en vooral ouderen, groote afstanden, zoo niet den geheelen weg, te voet hebben moeten afleggen. Dit is, mede doordat de arbeid welke moet worden verricht over het algemeen zeei zwaar is, een onhoudbare toestand. De loonen, welke met hard werken kun nen worden verdiend, laten niet toe ons ook maar het minste offer te kunnen getroosten om daarvan de meerdere onkosten te kun nen betalen. Wij meenen, dat dit gemotiveerde redenen zijn om uw geacht college beleefd, doch dringend te verzoeken, het in den aanhef van dit schrijven, naar onze meening sobere verzoek binnen den kortst mogelijken tijd toe te staan. AUTO IN DE ZANDERSLOOT. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een personenauto in het water van de Zandersloot terecht gekomen. De be stuurder, die alhier niet woonachtig is, had niet bemerkt, dat de Zandersweg voor alle rijverkeer gesloten is verklaard en was verder ter plaatse onbekend. Door de Auto-Centrale is de auto uit het water gehaald. De schade aan het wegdek toege bracht, zal door den bestuurder worden vergoed. „KERK EN VREDE." Afd. Alkmaar. Men schrijft ons: Woensdag spreekt voor de afd. Alkmaar van „Kerk en Vrede", ds. J. B. Th. Hugen- holtz uit Ammerstol over: „De taak van Christus' kerk nü." In de dagen dat de spanning op z'n hoogtepunt was stroomden de kerken vol, werden vurige gebeden opgezonden tot God om dit ontzettende niet over de menschheid te laten komen, maar, zoo vragen we ons af, in hoevelen van die dui zenden en millioenen in alle landen van Europa, die zich in die bange uren tot God keerden is de gedachte opgekomen, dat God een afschuw heeft van het gru welijk bedrijf van den oorlog, dat, zooals in de doelstelling van de vereeniging staat „Evangelie en oorlog een onver zoenlijke tegenstelling vormen." Had de kerk van Christus haar taak verstaan om hiervan altijd weer te getuigen dan ware een vereeniging als Kerk en Vrede over bodig geweest, maar helaas, ze is meer dan ooit noodig en minder dan ooit mag ze zich het zwijgen laten opleggen Van dit besef doordrongen besloot daarom de afd Alkmaar een opbare getuigenisavond te beleggen. EEN GESLAAGD PORTRET. In den lijstenhandel van den heer De Heer, Boterstraat alhier vindt men thans een damesportret geëxposeerd, dat onze bijzondere aandacht trok, om de juiste compositie en stofuitbeelding. De ongeveer 50-jarige vrouw kykt, van welke richting men ook de étalage pas seert, ons flink aan en het is haar aan te zien dat zij tot die vrouwen behoort, die niet bepaald graag stil zitten. Fier zit zij rechtop in den rechten leuningstoel. De blauwe japon en de donkere wollen sjaal komen goed uit in den grijzen achtergrond. De handen, waar menig kunstenaar vaak geen raad mee weet, zijn hier juist en natuurlijk weergegeven. Bij informatie bleek ons, dat dit geslaag de vrouwenportret er een is van den heer C. H. Paul, die aan het Rijksmuseum de akte M. O. teekenen behaalde en thans, ook in Alkmaar, privaatlessen geeft in teekenen en opleiding voor verschillende akten. Het portret, dat onze bijzondere aan dacht trok is dat van zijn moeder en houdt een belofte in voor de toekomst van deze kunstenaar, die nog nimmer expo seerde. FOTO'S VAN DE FEESTELIJKHEDEN. Op verzoek vestigen wij gaarne de aan dacht op de zeer groote sorteering foto's, van de feestelijkheden op 8 October welke bij den boekhandel Van der Meulen in de Langestraat verkrijgbaar zijn. Niet minder dan 78 verschillende opnamen zijn hier voorhanden, zoodat elke groep van betee- kenis hier een goedgeslaagde fotobriefkaart kan vinden. ONZE HONDENSERIE. Bij een bewoner in de Tuinstraat is een jong Duitsch herdershondje komen aan- loopen, zwart dek, bruine pooten, ongeveer 3 maanden oud. Inlichtingen hieromtrent zijn aan het bureau van politie te bekomen. KIND ONDER AUTO GERAAKT EN GEDOOD. Vanmiddag omstreeks twaalf uur is op de_ Eendjespoortbrug te Haarlem een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij het twaalfjarig meisje Scholte om het leven is gekomen. Het kind kwam per rijwiel van school en was op weg naar haar huis in de Spaanwoudestraat. Op de brug bleef zij met een der wielen in de rails steken, waardoor zij het evenwicht verloor en viel. Juist passeerde een vrachtauto met het noodlottig gevolg, dat het meisje het ach terwiel over de borst kreeg. Zij was on middellijk dood. (ONGECORRIGEERD). HULDEBLIJK GEWEIGERD. DE RAMP MET DE SCH. 102. Een lijk aangespoeld. Aan het strand voor Scheveningen en Wassenaar zijn vele wrakstukken aange spoeld van de Sch. 102. Op het dek was alles radicaal stuk geslagen. Hedenochtend is op het Wassenaarsche strand het lijk van den 16-jarigen Hendrik Roeleveld aangespoeld. Vermist wordt dus nog de 14-jarige Cor Bruin, die na de stranding naar het voorschip liep en daar waar schijnlijk in vischnetten verward geraakt. De reddingboot Zeemanshoop is tijdens de reddingspogingen beschadigd. De steven werd gedeeltelijk ingedrukt evenals de on- der-kin-kiel aan stuurbood, waar ook lich te deuken in den wand werden geconsta teerd. De Zeemanshoop is tweemaal door een golf tegen den logger aangeslagen en eenmaal stond de reddingboot met de kiel op het boord van den logger. De reddingboot is thans in reparatie. PERSONENAUTO IN DE BEEMSTERRINGVAART. De drie inzittenden gered. Zondagavond omstreeks half tien is een personenauto met drie inzittenden, afkom stig uit Bovenkarspel, van den hoogen Beem- sterwijk in de Beemsterringvaart gereden. De auto kwam uit den Kerkeweg en waar schijnlijk door onbekendheid met dezen weg heeft de chauffeur de scherpe bocht ter plaatse niet opgemerkt. De wagen sloeg tweemaal over den kop en kwam tenslotte in gewonen stand in de vaart terecht. De in zittenden konden zich, geholpen door toege schoten voorbijgangers, met groote moeite in veiligheid stellen en liepen slechts onbe- teekenende schaafwonden op. Na van droge kleeren te zijn voorzien, konden zij huis waarts keeren. DE ALKMAARSCHE VEEMARKT. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, dan gaat de Alkmaarsche Maandagsche vee markt een goede toekomst tegemoet. De aanvoer bedroeg heden 154 vette koeien, 36 graskalveren, 58 nuchtere kalveren, 48 vette schapen en 437 vette varkens. Deze aanvoer mag er zeer een van beteekenis worden genoemd. Van grootere beteekenis is echter het feit, dat de markt heden bezocht werd door enkele Amsterdamsche vleeschgrossiers, die tot nog toe de markt niet bezochten, om dat 's Maandags ook in Amsterdam een markt van vetvee wordt gehouden. Dank zij dit bezoek geraakte de geheele aanvoer verkocht. Hoewel de handel in vet' vee matig was, (die in de varkens was goed), brachten de vette koeien toch prijzen op die varieerden van 130 tot 280. Verwacht kan worden, dat ook in de ko mende weken de Amsterdamsche grossiers de Maandagsche markt zullen bezoeken. Als dit het geval is, dan gaat deze markt onge twijfeld een goede toekomst tegemoet. ALKMAAR—AMSTERDAM V.V. Zaterdag bevatte de Alkm. Crt. een ad vertentie over de autobusdienst Alkmaar Amsterdam, uitgaande van de combinatie „StormvogelsNaco". De heer Hartland Nieuwesloot, verzocht ons te melden in verband met de vermelding, dat inlich tingen bij hem te krijgen zijn, terwijl tevens reisbiljetten bij hem in voorverkoop zijn, dat zulks niet juist is. Hij staat al sedert j.1. Dinsdag in geen enkel contact meer met deze busdiensten. KAMERMUZIEK-VEREENIGING. Men verzoekt ons er op te wijzen dat het optreden van de beroemde pianiste mevr. Elly Ney voor de leden der Kamer- muziekvereeniging zal plaats vinden op Woensdag 26 October. SLACHTOFFER VAN BRAND OVERLEDEN. De 79-jarige man, die gisteren in den vroegen ochtend in zijn woning aan de Co- pernicusstraat te den Haag in brand is ge raakt en met ernstige brandwonden aan het bovenlichaam naar het r.k. ziekenhuis in het Westeinde moest worden overgebracht, aan zijn verwondingen overleden. is Chamberlain wil geen huldeblijk van de Zeeuwen. De inzameling ten behoeve van een Zeeuwsch geschenk aan Chamberlain heeft een bedrag van f 1.139.23 tot resultaat ge had. Chamberlain heeft echter, met betui ging van z(jn erkentelijkheid voor de hulde voor zijn werk in het belang van den vrede, geweigerd het geld te aanvaarden en heeft verzocht het te gebruiken voor een plaatse lijke liefdadigheids-instelling. OVERBOORD GESLAGEN EN- VERDRONKEN. Gisteravond kwam de Poolsche logger GDY 7 van de haringvangst in de Scheve- ningsche haven terug. De schipper deelde mede, dat op 4 October, toen ter hoogte van Doggersbank de netten in zee lagen, de 20- jarige reepschieter B. M. uit Waubach (Limburg) overboord is geslagen. Het luk kon niet worden geborgen. ZEDENDELICTEN TE OSS De industrieel M. v. Z. veroordeeld tot anderhalf jaar. Het gerechtshof te Den Bosch heeft van ochtend arrest gewezen in de zaak tegen den industrieel M. van Z. uit Oss, die wegens eenige zedendelicten door de Bossche recht bank is veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf. In hooger beroep heeft de advocaat-gene raal eveneens twee jaar gevangenisstraf geeischt. Het Hof heeft het vonins van de rechtbank op formeele gronden vernietigd en, opnieuw rechtdoende, van Z. schuldig verklaard en hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek het geheele voorarrest. van Generaal Pfeef, de chef van den Bulgaarschen generalen staf, naar uit Sofia gemeld wordt, is door een bur ger met revolverschoten vermoord. DE OPVOLGING VAN BENESJ De kwestie, wie Benesj als president van Tsjecho-Slowakije zal opvolgen, wordt van daag besproken door een commissie van het parlement. Hoewel de grondwet voorschrijft dat binnen 14 dagen een nieuwe president gekozen moet worden, zal de commissie naar men verneemt, beslissen, dat de ver kiezing moet worden uitgesteld in verband met het dringende karakter van andere aan gelegenheden. OPGAVE VAN NOOKUHOLLANDSCH LANDBOUWCRF.DIET N.V. van Maandag 10 October 1938. Vorig» ko.rs STAATSLEENINGEN. 33H Nederl. 1938 3 Ned -lodië 1937 514 DuitschL *30 m verkl. BANK-JNSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mii_ Cert. 250 Kjbniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford Philips Gloeil. Gcm Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITEN Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg F.xplor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—Japan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKrN. Deli Batavia Ojde P«l' oenembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbisoo Topeka Sou'hem Pacific Southern Railw. Cert..' Union Pacific Canadian Pac. 101% 100V, 33% 147'/, 155 issy, 13J 45'/, 90 329*/, 244", 148'/, 39 S28V„ 46'/, t>Vw 37'/, 34'VW M«/U 6' js 46'",, 4'/, 475 179'/, 183 81'/, 63'/, 164 331'/, 345'/, 75'/, 29'/, 11*/, lO'/tó 241 1691/, 141 1671/, 119 3'/. j 118 92'/, 1251/, 1231/, 230 290'/, 270 29r 15»/w 121/, 72'/, S'/s laatste 2.45-3.00 101'/, 10O»/M 32'/, 147 154'/, 154 133 43% SS'/, 334 226-7'/, 145'/, 40'/, 28j.'K, 47)-% 6"/irJ 37%-j 35'/,-'/, 14,'-% 67/,. 47f-% 4%-5 470-ia 177 182 80 62 163 320/, 338-9'/, 75'/, 28'/, ll'/.-Vl 9'/s-% 239-40 198 143 107% 117 3"/is"7< 117 92 124-v, 122-'/, 228 291 268'/, 15 12|-% 73 5'/,-Vn KMX?laim' "Exdividend. «Notering per 50. x) ex-coupon lioïongatie vorige koers heden K pCt- WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belg ZüricH Kopenhagen tSockholm Oslo Vorige koers heden 1.84 1.84»/i« 8.80 8.77»/» 73.70 73.70 4.92 4.901/. 31.10 31.17 41.92 K 41.92 36.30 39.20 45.35 45.22^ 44.25 44.10 moderne machines voor drukwerk! bij coster. UW

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2