BOEKAtUfR Sport Rechtszaken £(uuU en JuutAoua jasmmmuos Verwachting. Wasse 16e Wst: 6588 L/tikOji BLAD. 2 1 mm Krachtige tot matige tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijke of westelijke wind; betrokken tot zwaar be wolkt; regenbuien; zachte nacht iets kouder overdag. Regenbuien en kouder. Het hoofdminimum van den luchtdruk ligt thans ten zuiden van IJsland. Kleine voor- loopers zijn te vinden in zuid-Zweden en In het noorden van de Bothnische golf. Een randstoring trekt langs Ierland waar de barometer hedenmorgen te zeven uur zeer snel dalende was. Tusschen IJsland en Schotland daalt de luchtdruk regelmatig, doch ten westen van 20 graden westerlengte stijgt hij weer. Ook in zuid-Engeland daalt de barometer tijdelijk flink. Het gebied van hooge luchtdruk over centraal-Europa hield stand. In oost-Frankrijk, zuid-Duitschland en in Zwitserland was de nacht windstil en koud. Het gebied van matige tot krachtige winden is in hoofdzaak beperkt tot de kuststreken van het continent. In Scandi navië is het weer rustig en naderen de temperaturen tot de normaalwaarden. Langs de zuidkust van IJsland stormt het uit oost. In het noorden van dit eiland daalde de temperatuur onder het vriespunt en op de oostkust van Groenland tot minus 14 graden. In de Alpen is de atmospheertem- peratuur nog hoog. De vliegtuigwaarne mingen van Engeland en van Soesterberg geven tot hoog in de atmospheer zomersche warmte aan. In ons land zal de wind aanvankelijk stormachtig tot krachtig uit zuid-west zijn en later waarschijnlijk iets ruimen. Het weer blijft betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien en morgen overdag iets kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind 13 October 11.40 uur: „Wodt verwacht storm uit het zuidwesten". LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.43 uur tot 5.51 uur licht op. Voetbal DENEMARKEN—NEDERLAND. Het Ned. elftal samengesteld. Het Nederlandsch elftal, hetwelk op 23 October a.s. te Kopenhagen tegen Denemar ken zal spelen, is door de keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Van Male (Feijenoord) Weber Caldenhove (AGOW) (DWS) Paauwe Anderiessen v. Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) v. d. Veen de Vroet (Heracles) (Feijenoord) Van Leur Dumortier J. de Harder (DOS) (DOS) (VUC) Als reserves zijn aangewezen; Michel (VSV), Been (Ajax), Kuppen (Feijenoord) en Drager (DWS). Drie debutanten telt dus deze voorhoede, n.L van Leur, Dumortier en de Vroet. Van der Veen en de Harder hebben reeds in het Nederlandsch elftal meegespeeld, doch de buteerden eerst het vorig seizoen, zoodat deze voorhoede zeer jong is. De middenlinie is, zooals verwacht werd, in haar geheel ge handhaafd evenals het achtertrio. De F.I.F.A. zal, naar men weet, een be roep op den K.N.V.B. doen om Caldenhove voor het Continentale elftal op 23 October vrij te geven. Een beslissing daaromtrent ligt in handen van het bondsbestuur. Aangezien deze aangelegenheid neg be handeld moet worden, acht de keuzecom missie van den K.N.V.B. het vanzelfspre kend in dit stadium Caldenhove in het Ne derlandsch elftal op te stellen. ENGELAND—CONTINENT VAN EUROPA. Te Zürich zijn gister zestien spelers aan gewezen, waaruit een keus zal worden ge daan voor de definitieve ploeg van het Con tinent, welk team 26 October a.s. te Londen tegen Engeland zal spelen. De keus van de F.I.F.A.-commissie, be staande uit de heeren Mauro (Italië) en Lotsy (Nederland) het derde lid, prof. Pelikan (Tsjecho-Slowakije) was door ziekte verhinderd te Zürich aanwezig te zijn bijgestaan door de heeren Pozzo (Italië) en dr. Schricker, den F.I.F.A.-secretaris, is uit eindelijk gevallen op de volgende spelers: Doelverdedigers: Olivieri (Italië) en Raftl (Duitschland). Achter spelers: Foni en Rava (beiden Italië) en Biro (Hongarije). Halfspelers: Kupfer en Kitzinger (beiden Duitschland), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije). Voorhoedespelers: Aston (Frankrijk), Co- laussi en Piola (beiden Italië), Braine (Bel gië), Brustad (Noorwegen), dr. Sarcsi en Szengeller (beiden Hongarije). Getracht zal worden van den K.N.V.B. vrijstelling voor Caldenhove en van den Zwitserschen voetbalbond voor Vernati te verkrijgen. Het is de bedoeling, dat de bovengenoem de zestien spelers, alsmede de beide laat- sten, in den oefenwedstrijd op 23 October a.s. te Amsterdam zullen uitkomen, waarbij docr verwisseling van spelers alle achttien gekozenen hun kans krijgen. CONTINENT—NEDERLAND B Op denzelfden dag als Denemarken Nederland zal een Nederlandsch B-elftal als sparring-partner optreden voor de spelers van het Continentale elftaL Dit B-elftal is als volgt samengesteld: Dijkstra (ZFC) Blomvliet v. Ierland (Ajax) (Willem II) Stam Wallaart Bool (VUC) (PSV) (HVV) Wels Ven te de Boer v. Spaandonck Ooms (Unit.) (F'oord) (KFC) (Neptunus) (DWV) Reserves zijn: Klokkemeyer (KFC), Cuy- ten (NEC), Bekenes (DHC) en Vroomen (MW). De wedstrijd wordt op 23 October in het Olympisch stadion te Amsterdam gespeeld. Dammen OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Al weer remise! De negende partij om het wereldkam pioenschap dammen tusschen Raichenbach en Keiler is na vijftig zetten in remise ge ëindigd. De stand is 99. Waterpolo PROMOTIE-COMPETITIE TWEEDE KLASSE. D.A.W. INeptunus I 32. Door den omvang van de zomer-compe- titie zijn de promotie-wedstrijden, waarvoor D.A.W. zich heeft kunnen plaatsen, dusdanig verlaat, dat deze niet meer in open water gespeeld kunnen worden. Zoo zagen we dus onze Alknaarsche zwemclub, na haar oefenuur in de „Over dekte" den strijd aanbinden tegen het Zaan- damsche Neptunus, kampioen van de 3e kl. B. Daar de door den K.N.Z.B. aangewezen scheidsrechter niet verschenen was, werd gespeeld onder leiding van den heer Pe- sie Sr. Het verloop van den wedstrijd liet aan spanning niets te wenschen over; echter stond het spel niet op tweede klasse peil. Er zat niet voldoende vaart in het spel, waar aan het dikwijls te forsche spel voor een deel debet was. Bovendien zijn de afmetin gen van het poloveld in het bad minimaal. De snelle rushes, die meerdere keeren on dernomen werden, werden hierdoor steeds onderbroken door gebrek aan ruimte. Het begin van den wedstrijd liet ons nog geen overtuigend spel zien van beide zijden. Het duurde lang voordat het evenwicht ver broken werd en aan den Neptunuskant eeni- ge harde schoten werden gelost, die de Neptunus-keeper pijnlijk naar zijn hand de den zien. Toen Soecker zich loswerxte en na een rush een hard, doch niet zuiver schot op het Neptunus-doel plaatste, scheen de keeper nog niet voor een aanval gedis poneerd te zijn. Door dit niet geconcentreerd zijn van den Neptunus-doelman kreeg D.A. W. dus met 10 de leiding. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Na half-time bleken beide zeventallen productiever te zijn. Neptunus maakte spoe dig gelijk, doordat de Alkmaarsche keeper een schot slechts ten deele stopte, er nam zelfs de leiding met een ditmaal zeer ver dienstelijk schot. Luid aangemoedigd door de D.A.W.-adspiranten schoot Mays twee maal uit zeer moeilijke positie met succes, waarbij de laatste goal drie seconden voor het'eind-signaal tot stand kwam. Zoo leverde dus de eerste promotie-wed strijd een zwaar bevochten zege op. MILDE STRAFFEN VOOR BELASTING-ONTDUIKERS. Ondanks streng requisitoir. Het Haagsche gerechtshof deed gister uitspraak in een drietal gevallen van be lastingontduiking. De huisschilder J. N. had zijn inkomen en vermogen verscheidene jaren te laag opgegeven door zijn salaris als onkosten van zijn zaak te boeken, verschillende huishoudelijke uitgaven als zakelijke on kosten op te geven en hypotheekschulden te verzwijgen en onjuist op te geven. De rechtbank heeft hem daarvoor één maand onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd, van welke straf de advocaat generaal in hooger beroep bevestiging vorderde. Het Hof veranderde de straf in een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 300 subs. een maand gevangenisstraf. Eveneens wegens belastingontduiking hebben terecht moeten staan de adminis trateur en de penningmeester van een verzekeringsvereeniging, die een gedeelte van hun salaris en het geheele bedrag, dat voor hun pensioen gestort was, voor de belasting hebben verzwegen. De rechtbank had ieder veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een geldboete van 100 subs. 25 dagen hechtenis. De advocaat-generaal achttt belasting ontduiking in deze tijden zoo ernstig, dat hij in hooger beroep een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van één maand vorderde. Het Hof bevestigde evenwel het vonnis door de rechtbank gewezen. VERKEERSONGELUK. een Chauffeur veroordeeld tot maand gevangenisstraf. In het begin van dit jaar is in de Uiter waardenstraat hoek Waalstraat te Am sterdam een wielrijdster door een vracht auto aangereden en zoo zwaar gewond', dat zij korten tijd later is overleden. De rechtbank veroordeelde den chauf feur gister wegens het veroorzaken van dood door schuld tot één maand gevange nisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Het O. M. had drie maanden hechtenis geëischt en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. DIERENMISHANDELING. De 37-jarige landbouwer H. H. uit Steenderen heeft in Augustus den hond van zijn buurman gecastreerd. Bij deze behandeling was de hond zoo ernstig toe getakeld onder handen van verdachte vandaan gekomen, dat de Zutphensche politierechter en de officier van justitie er schande van spraken. Verdachte werd conform den eisch van den officier van justitie door den politie rechter tot veertien dagen gevangenisstraf veroordeeld. KENNEMERLAND. Het gure najaarsweer met storm en regen heeft in enkele dagen het aspect van de mapkt veranderd. En ook de ongunstige stemming is daarvan het gevolg en uitein delijk een flauwe handel en bijna over de geheeel linie: lage prijzen of onverkoopbaar. Ziedaar het beeld van de markt. Groente die de sporen van den storm draagt en afge waaid fruit en zelfs die artikelen, die weinig met de weersgesteldheid te maken hebben, deelden in de lage prijzen. Bij een ruimen aanvoer was er weinig interesse voor kool. Bloemkool, hoe mooi ook, bracht het niet hooger dan 5 tot 6.50 en tweede soort deed weinig of draaide door. Roode kool be- somde 1 tot 2, Chineesche kool 2 tot 3.25 en groene kool 1.50 tot 3.20 per 100 K.G. Spinazie en postelein brachten een prysje op van resp. 0.10 tot 0.22 en 0.08 tot 0.26 per kist. Sla, waarvan de kwaliteit sterk terug liep besomde 1.40 tot 2.10 per 100 stuks. Voor andijvie was belangstelling en de prijzen van 1 tot 2.75 per 100 stuks zijn aan den hoogen kant. Bosgroenten gingen voor 'n prijsje weg. Mooie bossen maakte 'n prijsje van 3 tot 5.50, peterselie en sel derie 1 tot 1.50 en rabarber 2 tót 4 per 100 bos. Prei, mooei en zware bossen, golden slechts 2 tot 4.50 per 100 K.G. Er was meer vraag naar uien en de prij zen van 2.50 tot 4.50 per 100 K.G. kunnen er mee door. De boonen, welke met het gure weer den groei hebben gestaakt, droegen de sporen van den storm en de prijzen gingen terug. Snij boonen maakten een prijs van 8 tot 18, dubbele boonen 8 tot 14, trosboo- nen 17 tot 23 en pronkboonen 3 tot 4.50 per 100 K.G. Wonder genoeg is er meer vraag naar tomaten en de prijzen 5.50 tot 8.50 per 100 K.G. zijn hooger dan we gewoon zijn. Komkommers blijven in trek en de prijzen van 3.50 tot 7.50 per 100 zijn vrij hoog. Knolselderie was ander maal duur, de prijzen waren 4.50 tot 6.25 per 100 stuks. Aan de fruitmarkt was een gedrukte stemming en de pryzen van vruchten waren lager. Dat is wel verklaar baar, want men vertrouwt de vruchten niet, omdat men vreest dat het afgewaaid is en dus niet geschikt voor opslag. Tafelperen (voor zoover rijp) besomden 16 tct f 26, de overige peren 10 tot 14, tafelappelen 14 tot 19, keukenvruchten 8 tot 14 per 100 K.G. Druiven deden minder dan de vorige week, de prijzen waren 0.21 tot f 0.29 per K.G. Meloenen waren gewild en deden 0.10 tot 0.20 per stuk. De overige aanvoer gaf onveranderde prijzen. GROOT OVERSCHOT VAN TULPEN. Volgens een bericht in de Vr. Westfr. is het overschot der late tulpen zoo groot, dat waarschijnlijk met de surpluskorting niet kan worden volstaan. Dit beteekent dat boven en behalve de korting van 24 pCt. en de verplichte inleve ring van 25 K.G. plantgoed voor elke be- teelde are, ook nog inlevering van leverbare bollen plaats moet hebben. Hoe groot deze inlevering zal moeten zijn is op dit oogenblik nog niet bekend. De' opeenstapeling van financiëel diep in grijpende maatregelen is noodzakelijk nu zich aan den zeer overvloedigen oogst aller hande teleurstellingen bij den bollenuitvoer paren. Op den uitvoer naar Duitschland zijn nieuwe beperkingen toegepast, terwijl de export naar andere landen sterk tegenvalt. De jongste politieke spanningen hebben den bollenhandel vrijwel lam gelegd. Andere jaren plegen de zaadhuizen in het laatst van het handelsseizoen behoorlijke orders te plaatsen, maar deze blijven thans vrijwel uit. Het heeft den schijn dat de buitenlan ders die anders bloembollen koopen, hun geld nu besteden aan het opslaan van levens middelen of aan het aanschaffen van gas maskers. De bollenhandel, die altijd wisselvallig is, heeft in 1938 wel een zeer schokkend ver loop. Dit voorjaar zijn voor de bollen die nog groeien moesten hooge prijzen betaald, omdat men schaarschte vreesde, en thans weet men met de bollen geen raad. BIJVOEREN VAN KRACHTVOER Het Noordhollandsch Veevoeder Bureau in het Landbouwhuis te Alkmaar schrijft ons: Door verschillende oorzaken achten velen veehouders het in dezen tijd van het jaar noodig wat krachtvoer aan het melkvéfe in de weide bij te voeren. Het weidegras heeft in den herfst een hooger vocht- en dus een lager droge stof-gehalte, dan het voorjaars en ook het zomergras. De hoeveelheid gras, die beschikbaar is, wordt bovendien in den herfst meestal geringer, dus minder gras, en minder kwaliteit. De behoefte aan kracht voer, komt bij vaarzen en jonge melkkoeien dan meestal het eerst naar voren, doordat deze dieren niet alleen melk geven, maar bovendien voedingsstoffen voor de verdere ontwikkeling van het eigen lichaam noodig hebben. Ook doordat de meeste melkkoeien sterk door het mond- en klauwzeer zijn aan getast, is bijvoeren, veelal zelfs bij vrij lage producties reeds noodzakelijk. Wij zullen er niet verder op ingaan wan neer bijvoeren noodig is, ook niet in welke hoeveelheid moet bijgevoerd worden. Dit zou slechts een theoretische beschrijving DE KUNST OM TE LEVEN. City-Theater. In het City-theater draait deze week „De kunst om te leven", een vermakelijke film met Irene Dunne en Douglas Fairbanks Jr. De Telegraaf schreef over deze film om. het volgende: Deze film, waarvan een groote bekoring uitgaat... de dolvermakelijke vroolijke avond, waar Douglas Fairbanks Jr. en Irene zulk een uitbundige levensvreugde demon- streeren, door hun vlot en overgegeven spel zooveel levensgenot suggereeren, dat de toeschouwer zelf in dat levensgeluk wordt meegesleurd Wat wil men meer? Een zomeramusement, luchtig, vlot en vroolijk, met toch een ernstigen, algemeen mensche- lijken ondergrond, die volkomen tot zijn recht komt door het voortreffelijk spel der hoofdfiguren. Het Volk: Een voortreffelijke comedie, geheel in overeenstemming met den titel, lichtvoetig, speelsch en charmant. Een vlot en luchtig verhaal, even vlot en luchtig verteld. Dave rend onzinnig soms, maar vooral grappig en onderhoudend. Een film, die de toe schouwers, zooals niet de kunst om te leven, toch in ieder geval de kunst om te lachen leert. En dat is al veel gewonnen. Deze film, die voortrefeflijk gespeeld wordt door Irene Dunne en Douglas Fairbanks Jr. in de eerste plaats, maar die worden bijge staan door een hele reeks uitstekende ac teurs. Het treft in de Amerikaansche film telkens weer, hoezeer daar de kleinste bij rolletjes over het algemeen bezet zijn door acteurs, wier gezicht men wel herkent, maar die altijd opgenoemd blijven. Bepaalde types ziet men steeds weer terug en zij vervullen hun kleine taak op voorbeeldige wijze zoo aanstekelijk vroolijk, dat men zich volkomen gewonnen geeft. Een voortreffelijke comedie, voortreffelijk gespeeld. VTCTORIA-THEATER. In het Victoria-Theater wordt de Test- Piloot geprolongeerd, wel een bewijs, dat deze film in den smaak valt. Dat dit ook in andere gemeenten het ge val was, blijkt wel uit talrijke persbeoor- deelingen, waarvan wij er hier nog een paar der voornaamste laten volgen: De Telegraaf: „Dit is een der beste films die ooit over de vliegerij gemaakt werden, zoo het niet de beste is, want Hollywood vereenigde bij deze gelegenheid op het witte doek alle kwalitei ten waarover het beschikt: de voortreffe lijke fotografie, een prachtige bezetting, een uitstekende dialoog en een verhaal dat hard en gaaf is. Men heeft dit alles ditmaal in zulk een sfeer van spanning en emotie gedaan, dat men den adem inhoudt. Het is misschien niet eens zoo'n slecht compliment Test-Piloot een sensatie-film te nemen, maar dan een sen satiefilm van een bijzonder niveau voor treffelijk gespeeld en voortreffelijk geregis seerd door Victor Fleming. Een film zooals alleen Amerika de kunst verstaat die te maken". Algemeen Handelsblad: „Clark Gable, Myrna Loy en Spencer Tracy in een stérke füm! De staaltjes lucht- acrobatiek zijn in deze film verbluffend, maar het spel der artisten blijft hoofdzaak. Dit thema is reeds vaker behandeld in Ame rikaansche films, maar nooit zóó! Dit is te danken aan het prachtige samenpel van het trio Myrna Loy-Clark Gable-Spencer Tracy" „DE BOEKANIER". Theater Harmonie. In theater Harmonie is deze week „De Boekanier" te zien, een bizonder romantisch filmwerk, hetgeen trouwens de naam vol doende tot uitdrukking brengt. Frederic March en Franciska Gaal spelen de hoofd rollen in de nieuwste Paramount-film. „Het Vaderland" schreef: Met „De Boeka nier" heeft Cecil B. de Mille het eertijds zoo geliefde genre der piratenfilms weer eens doen herleven en hy heeft het gedaan op een wijze, die noch het genre noch hemzelf oneer aandoet het optreden van Greetje, een Hollandsch meisje van Doorn spijk aan de Zuiderzee, dat voor ons Nederlanders de bizondere aantrekkelijkheid aan de film ver leent van het met genoegen her kende nationale costuum. Fredric March is de piraat en bewijst weer eens zyn veelzijdigheid als acteur door van deze rol in een genre, dat hem waar lijk niet bijzonder ligt, iets zoo goeds te ma ken, dat hij de film draagt. Franciska Gaal, allerliefst als altijd, ontplooit alle kinderlijk- onschuldige naieveteit, die met de rol van het verliefde Greetje maar te rymen valt; ook met haar blijkt De Mille geen slechte keus gedaan te hebben. De belangrijkste rol is verder die van den piraat Dominique You, ex-kanonnier van Napoleon, door Akim Ta miroff in zijn mengeling van bravour teerhartigheid meesterlijk gespeeld. écht De Mille zijn de episode van beschieting der piratenkolonie en de episode van den strijd om New Orleans met hei heldhaftig optrekken der Schotten en Engel en de A Peramovnt Pictu/* schen, die tot den laatsten man worden neergeschoten. En het is vooral om dergelijke scènes, de liefhebber van piratenromantiek in heroïschen trant, dien men van De Mille kent, zich „De Boekanier" niet zal willen laten ontgaan. dat den worden, terwijl dit verreweg he best door de veehouders zelf bepaald kan worden. Al leen zullen wij voor die veehouders die bij voorkeur zelf mengen, enkele eenvoudige krachtvoersamenstellingen laten volgen, in. welke verhouding men dan, bijv. als stijve pap, óf als meelballen kan voeren, lijnimeel soyameel en/of maismeel suikerpulp grondnootmeel dn 40 25 15 10 17.5 10 15 20 17.5 40 30 30 30 65 20 35 40 40 Het is noodig vooral wanneer heel wal krachtvoer verstrekt wordt, de mengsels met suikerpulp voor te weken. Wanneer in de mengsels het maismeel gedeeltelijk door roggemeel wordt vervangen, dan worden de mengsels goedkooper, de smakelijkheid neemt dan evenwel af. I/oor het doen op nemen van het krachtvoer is de smakelijk heid evenwel van groote beteekenis. Voor gratis inlichtingen op veevoedingge- bied, hetzij mondeling of schriftelijk, kan men zich steeds tot het V.B. wenden. (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 13 October 1938 Hooge Prüzen f 1000.— 5679 400.— 11999 17676 18229 20638 21591 f 200.8390 15602 21497 f 100 2806 4476 5693 9644 9936 10729 14487 15110 15781 16046 16108 18305 19250 19454 21909 Prijzen van 70.— 1124 1235 .1340 1493 1536 1641 1674 1762 1846 1867 2017 2035 2109 2152 2289 2589 2715 2763 2777 3086 3095 3249 3273 3284 3352 3518 3536 3718 3853 3864 4094 4185 4419 4434 4449 4622 4701 4744 4766 4863 4960 4967 5054 5213 5242 5252 5300 5328 5358 5518 5635 5745 5779 5808 5929 5965 5975 6124 6387 6449 6554 6577 6685 6691 6744 6969 7042 7130 7146 7227 7312 7338 7432 7493 7515 7603 7711 7748 7995 8002 8005 8157 8169 8246 8257 8261 8369 8423 8458 8544 8650 8724 8750 8775 8790 8874 8917 9023 9025 9179 9193 9344 9377 9385 9428 9536 9587 9589 9624 9627 9647 9667 9707 9710 9784 9809 9916 9976 10018 10070 10151 10161 10334 10345 10518 10603 10653 10667 10715 10915 11061 11147 11228 11245 11343 11390 11440 11485 11544 11593 11677 11747 11821 11884 32103 12314 12338 12473 12488 12489 12492 12774 12784 12852 12993 13047 13143 13271 13279 13298 13436 13600 13615 13828 13847 13849 13909 13932 13947 13984 14060 14099 14102 14120 14126 14127 14170 14191 14250 14384 14579 14705 14733 14773 14843 14871 14894 14895 14901 14923 14960 15008 15034 15042 15118 15440 15441 15650 15860 15937 15971 16286 16291 16327 16412 16500 16522 16658 16675 16721 16909 16926 17003 17081 17204 17228 17229 17292 17560 17596 17776 17779 17860 17883 17900 17933 18447 18508 18678 18706 18714 19008 1908^19089 19374 19381 19403 19612 19691 19732 19933 20008 20098 20303 20356 20358 20369 20691 20850 20933 21034 21082 21155 21167 21366 21404 21506 21579 21662 21838 21911 Nieten 1006 1030 1037 1041 1106 1108 1129 1166 1175 1204 1244 1252 1270 1326 1342 1349 1460 1476 1549 1588 1602 1822 1625 1657 1676 1680 1701 1710 1713 1843 2011 2014 2080 2100 2160 2204 2216 2226 2232 2234 2334 2337 2367 2416 2514 2524 2537 2613 2614 2632 2635 2706 2712 2718 2742 2744 2747 2758 2767 2770 2819 2913 2955 2958 2978 2992 3012 3096 3102 3123 3192 3261 3272 3327 3361 3419 3474 3478 3490 3510 3522 3554 3560 3562 3569 3662 3678 3695 3714 3745 3751 3851 3859 3861 3879 3893 3986 4048 4093 4112 4166 4255 4358 4397 4450 4526 4527 4544 4593 4624 4627 4632 4676 4680 4720 4728 4733 4735 4769 4884 4959 4965 5076 5102 5107 5117 5200 5212 5216 5226 5289 5293 5302 5303 5320 5343 5428 5432 5443 5448 5629 5598 5636 5656 5673 5731 5743 5790 5815 5830 6845 6875 5887 5906 5921 5931 6932 5984 6065 6073 6099 6127 6146 6152 6175 6198 6301 6395 6012 6420 6435 6440 6466 6538 6545 6555 6367 6581 6616 6619 6669 6701 6729 6740 6762 6806 6883 6918 6939 6953 6972 7001 7059 7063 7073 7141 7167 7209 7264 7268 7328 7433 7444 7513 7526 7535 7575 7594 7600 7614 7622 7725 7750 7785 7833 7859 7565 7902 7929 7950 7958 7978 8025 8049 8124 8192 8216 8252 8280 8328 8351 8356 8368 8392 8397 8410 8424 8429 8434 8435 8445 8496 8505 8517 8581 8589 8627 8629 8722 8764 8839 8841 8880 8888 8894 8932 8943 9045 9074 9083 9113 9172 9207 9211 9283 9286 9292 9304 9324 9342 9371 9375 9426 9447 9463 9525 9529 9582 9565 9648 9678 9728 9729 9737 9754 9792 9805 9841 9932 9953 9983 10029 10074 10088 10118 10130 10164 10215 10217 10221 10224 10230 10234 10240 10258 10281 10307 10326 10353 10419 10420 10425 10426 10492 10550 10578 10594 10660 10668 10669 10742 10759 10775 10778 10862 10864 10868 10884 10886 10991 11027 11089 11109 11186 11202 11216 11231 11247 11254 11271 11273 11404 11450 11461 11498 11589 11624 11634 11648 11651 11699 11782 11791 11894 11944 11963 11979 11991 12014 12022 12023 12031 12052 12(217 12221 12226 12233 12262 12363 12428 12434 12477 12494 12496 12541 12546 12563 12619 12620 12656 12674 12707 12733 12755 12800 12803 12807 12816 12818 12848 12849 12872 12875 12907 12938 12948 12950 12984 13001 13026 13059 13063 13099 13127 13148 13151 13176 13189 13196 13218 13221 13275 13280 13294 13315 13319 13359 13368 13375 13384 13417 13460 13561 13589 13613 13618 13619 13665 13667 13675 ÜÜI7 ÏÜI63 13795 13811 13843 13850 13938 13957 13966 13998 14001 14005 14025 14230 14256 14299 14308 14328 14365 14371 14372 14401 14450 14488 14510 14601 14614 14631 14653 14666 14798 14815 ""f879 14876 14896 14966 15031 15046 15086 15121 15127 15146 15155 15172 15201 15203 15283 15301 15335 18877 16488 15551 15559 15560 15585 15604 15814 15625 15657 15669 15680 15683 15687 15722 .«lol l5758 15790 15798 18878 16888 15942 15988 16036 16043 16045 16061 16066 16070 16084 16108 IrI™ 1S1Ü? 16205 16230 16281 16287 16888 16844 ikItl lü470 16484 16497 16816 16882 16618 irhÜ 18679 16719 16781 18771 16785 16795 l?8?? 16636 16961 l6979 16985 17093 17099 17105 111™ ,I!58 17163 17222 17276 17302 17378 17434 17onn llolo 1 17642 17761 17764 17784 17892 lln™ 1111 18 18023 18036 18046 18064 18067 irtsq im? 18123 18148 18182 18191 18197 18205 18649 JÏÏ2 l8343 18348 18391 18440 18476 18509 iRflm 1™™ l8644 18680 18689 l8668 l8707 18771 lönsl 1S5! 3 18895 18978 18981 18998 19032 19264 SE? lil?83 19109 19110 19124 19143 19214 19453 18626 111™ 19301 19322 19349 19414 19438 18648 19656 S l?577 19603 19623 19630 19643 1"58 19961 111™ 19708 19757 19766 19818 20169 20174 IK 0003 -20017 20020 20119 20156 20274 20262 30 20242 20261 20266 20273 20380 20766 20289 20345 20352 20357 20388 20673 2 20482 20441 20458 20475 20490 20696 20716 20621 20833 20648 20671 20674 20817 20864 20740 20744 20746 20758 20784 21030 21044 20873 20897 2090i 21016 21018 2S 21179 IT 21096 21128 21130 21143 21149 21411 21443 11^2 21228 21244 21355 21362 21384 SJS SS SS 223"" 2",s 2M"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10