Vraag en Aanbod BELANGRIJKE ZWENDELAFFAIRE ONTDEKT TE AMSTERDAM. Woensdags en Zaterdags. Tekort op ruim anderhalf millioen geschat. tweede blad. Binnenland Twee dlreoteuren gearresteerd. Burgemeestersbenoeming en politieke verhouding. In Rotterdam niet in overeen stemming. Haagsche politie heeft een spoor. Vermoedelijk signalement. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). De justitie te Amsterdam heeft giste ren in haar strijd tegen de zwendel- banken en banken met louche en voor het publiek gevaarlijke practijken, weer een goeder, slag geslagen. Gistermiddag n.1. hebben de rechter commissaris, mr. Dijksterhuis, de offi cier van justitie, mr. dr. A. J. van Thiel, de subs. officier mr. H. O. Wassen- bergh, de inspecteur van politie Dijk stra, chef van de handelspolitie en de ryks-accountant Stil een inval gedaan ten kantore van de commanditaire bankvereeniging Wiegerinck, Muschter en Co. gevestigd Keizersgracht 213. De justitie heeft de beide firmanten, de heeren Wiegerinck en Muschter, ge arresteerd. Zij worden verdacht van hoogst belangrijke verduisteringen, het totaal tekort wordt geraamd op niet minder dan anderhalf millioen gulden. Huiszoeking op groote schaal. Het was tegen half drie toen het parket, de deskundigen op bankgebied en eenige rechercheurs in het bankgebouw versche nen. De officier van justitie had een verlof aan de rechtbank gevraagd tot het doen van deze huiszoeking op groote schaal. Het was een heele consternatie in het kantoorgebouw, waarin ongeveer tien per sonen, in dienst van deze comm. bank vereeniging, rustig aan den arbeid waren, eer. arbeid, die onmiddellijk werd gestaakt toen de justitiëele autoriteiten in de loka len verschenen. In het privé-kantoor waren de beide directeuren aanwezig. Na vertoon van het verlof tot huiszoeking, door de rechtbank afgegeven, werd in alle lokalen en in het bijzonder in de brandkasten en safes een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Reeds geruimen tijd bestond bij de jus titie en de politie het vermoeden, dat door de bank op onjuiste wijze zaken werden gedaan, waarvan de cliënten de dupe wer den. Ook in beurskringen gingen over deze zaak zonderlinge geruchten. Reeds meer dan eens is door cliënten, die zich gedupeerd achtten omdat zij hun vorderingen niet betaald kregen, het faillissement van de bank aange vraagd. Steeds weer wisten zij hun las tigste cliënten op de een of andere ma nier tevreden te stellen, zoodat de fail lissementsaanvrage weer werd ingetrok ken. Leege ruimten... Vele cliënten hadden geld en vooral ef fecten aan de bank in leendepot gegeven, de bank verkreeg hierdoor het recht de effecten te beleenen en met het aldus ver kregen geld transacties te doen. De cliën ten kregen dan van de bank een hoogere rente dan de effecten pleegden te geven. Vele menschen zijn door de hoogere rente overgehaald hun in effecten belegde spaar gelden aan de bank toe te vertrouwen. Deze effecten zijn bij de huiszoeking niet teruggevonden. Alleen de leege ruimten, waar zich effecten moesten bevinden. Ook waren er cliënten, die effecten in rekening-courant hadden gegeven tot zeer hooge bedragen. Ook van deze effecten, vele honderdduizenden waard, is niets teruggevonden bij het zeer nauwkeurige onderzoek van de justitie en de recherche. Maar hiermede is het onderzoek nog niet ten einde geweest De bank dreef nog enkele andere naamlooze ven nootschappen, waarvan zij het effec tenbezit als bankiers ondir zich had den tot een bedrag van eenige tonnen gouds. Ook bij deze N. V.'s is eem on derzoek ingesteld. De effecten, die op het kantoor van de bank behoorden te zijn, bleken even spoorloos als de rest. Ook van de bezittingen van deze naam looze vennootschappen is niets teruggevon den. Zooals wij reeds schreven, wordt het to tale tekort ruwweg geschat op ander half millioen gulden. De vennooten zagen reeds eenigen tijd geleden in, dat de zaken spaak zouden loo- pen en om moeilijkheden zooveel mogelijk te voorkomen, waren zij van plan een ge heel nieuwe N. V. op te richten. Daarvan zouden dan stroomannen - handlangers - directeuren worden en de bestaande N. V. zou dan worden ondergebracht in de nieuw op te richten naamlooze vennootschap. De justitie is echter juist op tijd gekomen en met haar tijdig ingrijpen is waarschijnlijk voorkomen, dat deze reeds zoo ingewikkel de fraude nog ingewikkelder zou worden. Advertenties in het politieblad! Dat het den heeren niet aan de noodige brutaliteit ontbreekt, blijkt o.a. uit het feit, dat zij op de eerste pagina van het politie blad veelbelovende advertenties van hun bankzaken lieten opnemen. Deze adverten tie zal nu wel voor de laatste maal zijn verschenen. De beide directeuren zijn in politiebewaring gesteld en ook de pocura- tiehouder is aangehouden. Er is nog zelden zooveel papier en boe ken in beslag genomen als bij deze huis zoeking. Een groote politie-uitrukauto is volgeladen aan het hoofdbureau terugge keerd. Het zal voor den rijksaccountant Stil, die in vele groote bankfraudes zijn omvangrijke en doorwrochte rapporen heeft uitgebracht, geen gemakkelijke en zeker een zeer tijdroovende zaak zijn om uit de ze bergen boeken en andere bescheiden zijn klare rapporten te distilleeren. De bank is na den inval der justitie ge sloten. Het vooronderzoek, het hooren der gedu peerden en andere getuigen zal ongetwijfeld maanden in beslag nemen. Nog een arrestatie. Nader vernemen wij, dat ook de directeur van een N.V., die in hetzelfde gebouw een kantoor had en welke N.V. nauw samen werkte met de bank, aangehouden is. Ook in dit kantoor is een nauwkeurig onderzoek ingesteld en de boekhouding is in beslag genomen. De aangehoudenen ontkennen. Het is echter wel zeker, dat het tekort tus- schen de anderhalf en twee millioen ligt. Hoogstwaarschijnlijk is het effectenbezit verspeculeerd. Wel zijn nog eenige effecten gevonden, doch die hadden weinig .waarde. Contant geld is vrijwel niet gevonden. Over liquide kasmiddelen beschikte de bank blijkbaar niet. Het bedrijf werd ongeveer tien jaar uit geoefend. Al eenige jaren was het bij het hoofdbureau van politie bekend, dat er vreemde dingen gebeurden in dit bank bedrijf, doch de klachten waren van dien aard, dat politioneel ingrijpen moeilijk was. De N.V. die haar effectenbezit aan de bank ter bewaring heeft geegven, is een goed bekend staande verzekeringsmaat schappij, waarvan vanmiddag de directie ook gehoord is. Zij heeft in weerwil van het effectenver- lies, de verzekerden veilig gesteld. De eerste verhooren zijn in den loop van den avond gehouden en hebben zeer veel tijd in beslag genomen. Bizonderheden. Betreffende verhouding tusschen de Bank Wiegerinck, Muschter en Co. en de verzeke ringsmaatschappij, vernemen wij nog, dat de bank alle aandeelen van deze maat schappij in haar bezit had, zoodat zij in feite de directie voerde. Het effectenbezit van de verzekeringsmaatschappij, Was, zooals wij reeds schreven, overgebracht naar de bank en hiervan is geen cent over. De bedrijfs leiders van de verzekeringmaatschappij echter, die waarschijnlijk zagen aankomen, dat de zaken mis zouden gaan, hebben de afgesloten verzekeringsposten voor het overgroote deel ondergebracht bij andere verzekeringen, zoodat de verzekeringmaat schappij de belangen van haar cliënten in veiligheid had gebracht, doch door dit on derbrengen was de maatschappij vrijwel geliquideerd. Voorts dreef de commanditaire bankver eeniging Wiegerinck, Mutschter en Co, een huizenmaatschappij. Ook daarvan had zij het grootste deel der aandeelen in haar bezit. De huizen waren gecedeerd aan een groote hypotheekbank, zoodat ook déze zaak weinig effectief vertoont. Betreffende de groote sommen aan effec ten, die zij in leendepot hadden, vernemen wij, dat zij aan hun cliënten, behalve het dividend 2 z.g. stukkenhuur uitkeerden. Daar staat tegenover,, dat wanneer men effecten bij een solide bank in open bewaar geving deponeert men iets minder dan de rente uitgekeerd krijgt. De bank was lid van de Vereeniging voor den effecten handel, zoodat de waarborgsom, bij de ver eeniging gestort, tot het actief kan worden gerekend. Ook had de bank nog een depot bij een groote bankinstelling te Amsterdam, doch waarschijnlijk ligt dit depot onder nul of zal het net gedekt zijn. Een accountant heeft voor een crediteur van de bank reeds ongeveer een maand ge leden een onderzoek ingesteld bij de bank en ook toen was reeds duidelijk, dat er practisch gesproken niets meer was, wat de bank haar bezit kon noemen. Anderhalf jaar geleden had een financieel weekblad te Amsterdam reeds een alarmeerend artikel over de bank geschreven, wat tot gevolg had, dat vele deposito's bij de bank werden opgevorderd, welke deposito's toentertijd alle zijn terugbetaald. De bank diende toen een eisch tot schade loosstelling in bij de rechtbank tegen het weekblad en de rechtbank wees in haar vonnis een schadeloosstelling van 2000 gul den toe. Naar wy nog vernemen zullen ook waarschijnlijk vele kleine spaarders de dupe zijn van deze bank Krach. De gemeenteraad van Rotterdam heeft gistermiddag met 31 tegen 8 stemmen den heer Reuderink (comm.) gelegenheid gege ven te interpelleeren over de burgemees tersbenoeming van den heer Oud. Het resul taat van deze interpellatie was een motie, voorgesteld door den interpellant, waarin de raad uitspreekt, dat de benoeming niet in overeenstemming is met de politieke ver houdingen in de bevolking van Rotterdam, zooals deze zich in den raad afspiegelen, en waarin voorts de ontstemming over de be noeming te kennen wordt gegeven. Tien jaar geleden toen de liberale heer Droogleever Fortuyn tot burgemeester was benoemd, heeft de raad eveneens cziiiek ge oefend op de benoeming. Toen werd een motie van ongeveer gelijke strekking als die gisteravond voorgesteld, doch die afkomstig was van den tegenwoordigen burgemeester van Leerdam, den a.r. heer Hanemaayer. aangenomen. Dat gebeurde met groote meerderheid. Gisteravond werd de motie na een debat, waaraan woordvoerders van vrij wel alle partijen in den raad deelnamen, eveneens aangenomen, doch ditmaal was het aantal tegenstemmers belang rijk. Voor de motie stemden n.1. alleen de soc.- democraten en de uiterst llnkschen, die in totaal met twintig leden aanwezig waren en er tegen alle anderen, in totaal 17. Naar aanleiding van de woorden van den heer mr. A. de Jong, dat hij in deze benoe ming meer zag dan een burgemeestersbe noeming, te weten ook de benoeming van een vertegenwoordiger van de regeering, waarop hij al in 1934 had aangedrongen, een soort regeeringscommissaris dus, verklaar de de. voorzitter, loco-burgemeester de Zeeuw (s.d.), dat de heer Oud ontvangen zal worden als „onze nieuwe burgemees*sr", dat de soc.-dem. in het college met hem samen zullen werken als met vorige burgemeesters en dat zij hun oordeel over hem zullen af meten naar zijn werk. In den loop van gisteren is de Haag sche recherche er in geslaagd een spoor te vinden, dat zal kunnen leiden tot arrestatie van den dader van den op- zienbarenden moord op Greta Groen. Als gevolg hiervan kon tenslotte een signa lement worden gepubliceerd van een onbe kende, wiens verhoor voor de oplossing van het mysterie van groot belang wordt geacht. Onmiddellijk na de publicatie van het signalement in de pers en door de radio kwa men vele nieuwe aanwijzingen bij de politie binnen. Het spreekt vanzelf dat bij den hui- digen stand van zaken geen nieuwe mede- deelingen omtrent het verloop van het on derzoek konden worden gedaan. Signalefment. De commissaris van politie van den justi- tieelen dienst C. te 's-Gravenhage verzoekt opsporing, aanhouding en voorgeleiding van een onbekenden man, die gehoord moet wor den in verband met den moord op Margritha Lena Groen, gepleegd in perceel Molensloot- straat 38 te 's-Gravenhage in den morgen yan 12 October j.L Bedoelde man stapte op 12 October om streeks 11.55 v.m. bij de La'akbrug te 's-Gra venhage in een vrachtauto? hij was zeer ner veus en zeide, dat hij' met spoed naar Dordrecht moest gaan-. Hij is evenwel te Rotterdam bij de Coolhavenbrug afgestapt. Aan de rechterhand had hij een z.g. schaaf wond, welke nog bloedde, terwijl het linker pand van zijn regenjas onder den zak een naar beneden loopende scheur vertoonde. Signalement: oud tusschen 20 en 25 jaar, lengte ongeveer 1.75 M., gladge schoren normaal gelaat, eenigszins groote neus, bruine oogen, zwart kru iend, springend haar, blootshoofds. Kleeding: blauwe pantalon, donker blauwe regenjas, slappe boord, zwarte lage schoenen. De man was als heer gekleed. AANDEELHOUDERSVERGADERING „ARTIS". Nieuw aanbod. Op de vergadering van houders van 3 hypothecaire obligaties van „Artis'' is een nieuw aanbod voorgesteld tot beta len van 573.36 per obligatie, dus 5 meer dan volgens het voorstel van het Ge nootschap zou worden verkregen. Over dit aanbod, dat van een niet nader aangeduide groep afkomstig is en hetwelk het belang rijkste punt der besprekingen vormde, wenschen obligatiehouders «zich eerst» nog te beraden. Besloten werd het besluit over het voor stel van het Genootschap nog niet te ne men en aan te houden tot een volgende vergadering. Uit de besprekingen bleek, dat men de zekerheid voor het voortbestaan van „Ar tis" gewaarborgd wenscht te zien. DOOR GRIJPER VAN KRAAN GETROFFEN. Doodelijk arbeidsongeval te Oostzaan. Tijdens het verrichten van werkzaamhe den bij de superfosfaatfabriek te Amster dam kreeg de Oostzaansche arbeider D. de Dood gisteren een der grijpers van een kraan tegen zijn rug. Met inwendige kneuzingen is hij naar zijn woning vervoerd, waar hij later is overle den. DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Dertienjarige jongen gedood, zijn broertje gewond. Op den weg van Pey naar Konings bosch is gistermiddag bij Echt een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een dertienjarige jongen werd gedood en zijn achtjarig broertje werd gewond. De jongens reden naast elkaar op de fiets. Achter hen kwam een vrachtauto aan rijden van den vrachtrijder Scheres te Pey. De bestuurder van deze auto moest plotseling naar rechts uitwijken omdat een auto, welke van de tegenovergestelde zijde kwam, naar links zwenkte om een wande lend kind te ontwijken. Het gevolg was, dat de twee kinderen, zoontjes uit het gezin Jeuken te Pey, kwa men te vallen en onder de vrachtauto ge raakten. De dertienjarige jongen werd op slag gedood. Zijn broertje brak een been. Hij werd naar het St. Laurentiusziekenhuis 1 te Roermond vervoerd. Electr. Waschmachine te koop, in prima staat, billijken prijs. Br. letter J 322 bureau van dit blad. Te koop aangeb. een z. g. a. n. modern moquette tafelkleed en een eenvoudig hani weefstof tafelkleed, beiden zeer billijk in prijs. Adres te bevragen bureau van dit blad. Te kotp trapnaaimachine „Singer", inzinkbaar, in prima staat a 68. Te be\r. STATIONSSTRAAT 43. Te koop aangeboden zoo goed als nieuw moderne kleine kachel onaf- brandb., gelakt). Te bevr SNAARMANSL.AAN 147. Haard te koop met plaat en pijp, prima in orde, koopje 22.50, kleine en groote vulkachels, kachelpijpen, elle bogen, kachelplaten, vulemmers, enz., z.g.a.n. J. L. Sostman Jr„ Ridderstr. 10 Inkoop van naaimachines, meubelen. Aangeboden: 1 gasradiator (Inventa), 5 leden 18 en bad en geijser, in prima staat. v. d. WOUDESTRAAT 31. Pracht radiotoestel te koop met inge- bouwden speaker, zeldzaam mooi vart weergave tegen den spotpr. van 50. Adr. S. BAKKER, Smederij Achterstr. Alkmaar. Tel. 3571. Te koop moderne Kinderw. g0.j onderh. 10, D. rijwiel z. g. a. n, 15 zw. em. haardkacheltje 10, gr. em' kacheltje m. pl. 8, grasmach. z P' a. n. 6. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop: 1 Ariel 550 c.M3., zijklep luxe uitvoering, K.M.-teller en duo! 1 Gillet. 400 c.M3„ zijklep met duo. ARY BOON, Dijk 13, Alkmaar. Haardkachels en kachels z. g. a. n. tegen billijken prijs. JAN DE RUIJTER, Laat 170. Het adres voor solide gebruikte haar den, kachels en fornuizen, bill. pr{jzen, 1 Velo-waschmachine met wringer! S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan a. d. Kennemerstraatweg. Te koop een prachtige japon, maat 48, een groote eiken kapstok en mooie eiken bloemenbak, z. g. a. n. TURFMARKT la, Alkmaar. Zwaar Transportrijwiel 17.00, Da- mesrijwiel 13.50, Heerenrfjw. 8.00, 14.00—15.00, Jongens- en melsjee- fiets 12.50, enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop: prima kamerclosetstoelen en kamergemakjes, voor zieken en hulp behoevenden, (koopjes). Mooi schrijf bureau 16. DEKKER, Spoorstraat 5. LIBERAAL SOCIAAL CONGRES. De gezinsordening. Onder voorzitterschap van mr. J. J. Fokma heeft het liberaal sociaal congres in zijn eerste vergadering van gistermiddag het onderwerp „Gezinsordening" besproken. Het Tweede Kamerlid dr. Vos woonde de vergadering bij. Als grondslag voor deze besprekingen dienden de volgende drie conclusies: 1. Het congres neemt het standpunt in, dat zoowel het wetsontwerp, houdende verbod van arbeid voor de gehuwde vrouw als het wetsontwerp op de kindertoeslagen een gezinsordening brengt welke in strijd is met elk liberaal inzicht en de belangen van staat en maatschappij. 2. Het congres verklaart zich vóór een algemeene, wettelijke regeling van de be taalde vacantie ten behoeve van alle groepen van werknemers. 3. De opzettelijke vervanging of uitstoo ting, mede door overheidsmaatregelen, van oudere arbeidskrachten door jongeren, is noch in het belang van het bedrijfsleven, noch in het belang der maatschappij. Niet het blinde toeval geleid door de overheid, maar het zelfstandige bedrijfsleven zal, juist in het belang van vernieuwing en aanpas sing, de wegen moeten vinden om de jeugd aan den arbeid te zetten. Het zeer vroeg tijdig pensionneeren, is een maatregel, ruïneus voor de kosten, drukkende op het maatschappelijk inkomen. De voorzitter sprak woorden van wel kom, waarna mej. Marie Heinen mondeling een prae-advies uitbracht over den arbeid van de ongehuwde vrouw. Zij besprak o.a. de ministerieele circulaire van 15 Maart 1934, waarin in specifiek vrouwelijke be roepen de vrouwen door mannen werden vervangen, naar spreekster zeide. Verder citeerde zij verschillende voor beelden uit de practijk, waaruit moest blijken, dat vrouwen op onrechtvaardige wijze bij mannen worden achtergesteld. Een paar sprekers waren het niet met de inleidster eens, anderen verdedigden hare stellingen. Arbeid gehuwde vrouw. De voorzitter stelde daarop aan de orde het onderwerp: De beperking van de vrij heid van den arbeid der gehuwde vrouw. Mej. E. C. de Koning, die over dit onder werp een prae-advies heeft uitgebracht, maakte eenige opmerkingen. Prof. mr. C. W. de Vries wilde een alge meene opmerking maken. Hoe komt het, zoo vroeg hij, dat b.v. in België geen wets ontwerp is ingediend tot beperking van de vrijheid van den arbeid der gehuwde vrouw? De katholieke partij huldigt daar blijkbaar andere beginselen dan de katho lieke party in Nederland. Verschillende congressisten voerden over dit prae-advies nog het woord. Kindertoeslag. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde een bespreking van de kindertoeslag verzekering, waarover mr. B. C. Slotemaker gepraeadviseerd heeft. Ook hierover volgde een bespreking door verschillende aanwezigen. Betaalde vacantie. De voorzitter stelde daarop aan de orde de behandeling van de conclusie, waarin het congres uitspreekt vóór een algemeene wettelyke regeling van de betaalde va cantie ten behoeve van alle groepen van werknemers. De middenstand. Gisteravond werd het vraagstuk van den middenstand besproken. Als grondslag dienden de volgende twee conclusies: 1. Het congres, gezen het feit dat de sociale positie der kleine zelfstandigen hier te lande veel te wenschen overlaat acht het in beginsel gewenscht, dat er naar wordt gestreefd de sociale verzekeringwet geving uit te breiden tot de kleine zelf standigen. Hiervoor komt de ouderdoms verzorging het eerst in aanmerking. 2. Het congres vestigt de aandacht op de wenscheiykheid dat gezocht wordt naar het neutraliseeren van den voorsprong welke, mede door de overheidsmaatrege len, aan het groot-bedryf, boven de kleine ondernemers wordt verleend. De heer F. L. van der Leeuw lichtte eeni ge stellingen toe met betrekking tot de sociale positie der kleine zelfstandigen. Hy betoogt dat de kleine zelfstandigen evenveel recht hebben om in aanmerking te komen voor een sociale verzekering als de loonarbeiders. Verder, dat het begrip „arbeider" zoo ruim worden gesteld, dat daaronder vallen allen, die door eigen arbeid in hun levensonderhoud voorzien, ongeacht hun functie in het economisch proces. Eenige gemaakte opmerkingen uit de ver gadering werden door den heer v, d. Leeuw beantwoord. Ordening middenstand. De heer Leo Vos maakte eenige opmer kingen over het prae-advies van mr. A. Stempels, behandelende de overordtning in den middenstand. Aanvulling van de wetgeving betreffende oneerlijke concur rentie ïykt hem gewescht Deze verschillende andere bemerkingen, door congressisten gemaakt, werden door den inleider beantwoord. ERNSTIGE AANRIJDING TE aalsmeer. Gisteren is op de kruising van den pri- mairenweg en den Zwarten weg te Aals meer een aanryding voorgevallen, waarbij de petroleumventer W. de Bok, die daar per fiets voorbykwam ernstig werd gewond. W. de Bok, die van den Zwarten weg kwam en voorrang had, werd aangereden door een uit de richting Haarlem komende auto, bestuurd door den heer T S. uit Am sterdam. Het slachtoffer werd eenige meters meegesleurd en bleef daarna bewusteloos liggen. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse was, constateerde een dybeenbreuk en een hersenschudding. De man werd van de H. H. sacrementen der stervenden voor zien en vervolgens naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht. Het ongeval is te wyten aan het feit, dat de bestuurder van de auto dacht, dat hij zich op een voorrangsweg bevond, en in de veronderstelling verkeerde, dat de Bok van zyn rywiel zou stropen. DE LEVERINGEN VAN DE MIJNEN. Vragen aan den minister. Het Tweede Kamerlid Wynkoop (c.p heeft aan den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend dat de achter stand in de leveringen der Limburgsche mijnen dit jaar grooter is dan ooit tevoren? Is het den minister bekend dat deze mU* nen met het oog op de verhoogde invoer- premie, die op 1 October j.L in België van kracht is geworden, tot schade van de ver zendingen in ons eigen land de laatste maanden byna uitsluitend kolen naar België hebben geleverd? Kan de minister dit goed keuren? Is de minister bereid onverwyid stappen t? doen ten einde den enormen achterstand te doen inhalen, daar by ontydig invallen van het koude seizoen zoo goed als geen kolenhandelaar in staat is de openstaande orc'ers direct uit te voeren? Acht de minister het niet wenschaUjh maatregelen te treffen om te voorkomen INVAL IN SPEELHUIS TE DEN HAAG- Gelegenheid tot hazardspel- Onder leiding van hoofdinspecteur Hal* stein en de inspecteurs Douma en Florschutz heeft de Haagsche politie gisteravond om* streeks half tien een inval gedaan ln het door zekeren J. J. R. bewoonde perceel Z-~* Binnensingel no. 2, op vermoeden, dat in dj huis gelegenheid werd gegeven tot hazard spel. Nadat de bewoner den toegang tot d^ woning had geweigerd, verschafte de poli"1* zich dezen door vernieling van een ruit van de voordeur. Zy trpf in een der kamers *3 personen aan, die rondom een tafel warf gezeten. Alle personen werden naar het hoofd bureau overgebracht, waar hun een verbod werd afgenomen. Hierna werden zy we*r heengezonden. De politie heeft een aantal spcelkaari'r en een speeltafel in beslaggenomen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6