Agenda [üa.QUD VADISj $cownciaa£7lieuws De werken in den Overdie- polder. Politieschandaal te New-York. Belangrijke aanteekeningen verdwenen. Weet U wddr het warm is Onder die jas van Van den Brul op Pag. 4,2ebi. EGMOND BINNEN LIMMEN OUDKARSPEL EGMOND A. D. HOEF PETTEN SCHERMERHORN Éfi EERSTE BLAD. |i Stad en Omgevingi| fiü Alkmaar, Donderdag. Door den aannemer, den heer J. Huiberts alhier, is heden aan den raad het volgende schrijven verzonden, waaruit wel duidelijk blijkt, dat B. en W. hem wel degelijk de op dracht voor het maken van Piersonbrug en het graven van de gracht hebben toegezegd. De raad kan dus hoogstens een motie van afkeuring tegen B. en W. aannemen, doch zeker niet den aannemer dupe van het geval laten worden. Het schrijven luidt: EdelAchtbare Heeren! In de bladen van gisteravond las ik, dat er vanmiddag Raadsvergadering zal zijn, waar in o.a. aan de orde komt de „Herstemming over het voorstel tot verhooging van het crediet voor de werken in den polder Over- die en Achtermeer". Na de vergadering van 6 October j.1., waarin dit punt ook besproken is, besloot ik eenige dagen vóór de nieuwe vergadering het onderstaande te uwer kennis te bren gen. Nu het mij pas gisteravond bekend werd, dat deze vergadering gehouden wordt, kan ik dit tot mijn spijt niet zooveel tevoren doen, maar moet ik dit op den dag van de vergadering zelf doen. Hiermede moge het late verzenden van dit schrijven verklaard en geëxcuseerd wezen. Het past mij natuurlijk niet ook maar eenigszins op de in de vergadering van 6 dezer gevoerde debatten, voorzoover die in de bladen gepubliceerd zijn, in te gaan Slechts veroorloof ik mij de opmerking uit de raadsverslagen den wellicht geheel onjuisten indruk gekregen te hebben, dat bij de besprekingen niet duidelijk naar voren is gekomen, hetgeen staat in den hier bij in afschrift gaanden brief van B. en W, van Alkmaar aan mij d.d. 16 Augustus 1938. Daarom acht ik het gewenscht dezen brief met dit schrijven alsnog aan u te doen toe komen. In dezen brief staat dus woordelijk, dat B. en W. aan mij „overeenkomstige uwe mijne) prijsaanbieding, zijnde 26740. „opdragen" zouden „de perceelen II en III van eerdergenoemd bestek, te weten het vernieuwen van de Piersonbrug en het door trekken van de verbindingsgracht" enz., „zoodra de gemeenteraad het daarvoor be- noodigde crediet zal hebben toegestaan". Op grond nu van deze besliste toezegging verklaarde ik mij bereid het werk van per ceel I voor het ook in dien brief genoemde bedrag te verrichten. Anders had ik dat na tuurlijk niet gedaan en ook niet kunnen doen. Gelijk toch vanzelf spreekt, ging ik er bij mijn prijsaanbieding van uit, dat ik het volledige werk van de drie perceelen waarvoor tezamen ik, overeenkomstig het bestek, ingeschreven had zou uitvoeren en schafte ik daarvoor materialen aan en maakte ik daarnaar mijn berekening. Bij deze korte toelichting op den genoem den brief meen ik het te moeten laten. En met de verschuldigde hoogachting noem ik mij, Uw dw. dr., JAN HUIBERTS. De door B. en W. tot den heer Huiberts gerichte brief luidde als volgt: Wij dragen U overeenkomstig uwe prijs aanbieding op het maken van een vaste brug over de verbindingsgracht bij den Hei- looërdijk (perceel I) met inachtneming van het bestek en voorwaarden (bestek nr. 1 ge meente Alkmaar dienst 1938), waarna de aanbesteding is gehouden op 11 Juli 1938, met den daarbij behoorenden staat van in lichtingen d.d. 8 Juli 1938 voor de som van 11.000 voor de brug en 760 voor bijko mende werken (het maken van een kop- schoeiïng aan het einde van de Bleekerssloot De commissaris van politie, Lewis Valentine, heeft plotseling een groot politieschandaal ontdekt, toen hij be merkte, dat de inhoud van 6 boeken met aanteekeningen van het hoofdbureau van politie te Brooklyn was verdwenen. Deze boeken, die van Augüstus 1936 tot Januari 1938 liepen, behelsden de gegevens omtrent 7200 arrestanten. De bladen van deze boeken waren met een scherp mes uit de omslagen gesneden. Valentine heeft bekend gemaakt, dat reeds met een diepgaand onderzoek is be gonnen. Valentine is blijkbaar zeer ver toornd en hij zeide, dat elk geval, waarvan de gegevens vermist worden, opnieuw zal worden onderzocht, teneinde op het spoor van dit schandaal te komen. Men verwacht orders, dat er speciale wachten geplaatst zullen worden in die ka mers, waar de archieven zijn geborgen, op alle politiebureaux van de stad. Volgens andere berichten, die gisteren de ronde deden, zouden de gegevens van eeni ge misdaden op het hoofdbureau van politie van Manhattan eveneens verdwenen zijn. Ontploffing eischt drie dooden. - In een fabriek te Keulen is een acetonhouder ontploft. Drie arbeiders werden gedood, één ernstig gewond. De oorzaak der ontploffing is nog niet bekend. Groote brand in een tabaksfabriek. n La den afgeloopen nacht heeft een hevige brand gewoed in een tabaksfabriek te Cha- teauroux. Het. gebouw werd verwoest, ter wijl zeshonderd ton tabak verloren ging. De schade wordt begroot op dertig millioen frano. met de daarbij behoorende grondaanvulling en talud en het tot het profiel ontgraven van de gracht ten Westen van de brug). Zooals u bekend is, moet de grond uit de put komende op het terrein blijven ten dienste van de opritten tot de brug. Wij verzoeken u zoo spoedig mogelijk met het werk aan te vangen en te bevorderen, dat het op 30 November 1938 gereed is. De perceelen II en III van eerdergenoemd bestek, te weten het vernieuwen van de Piersonbrug en het doortrekken van de ver bindingsgracht, omleggen tochtsloot en ma ken tijdelijke brug in den polder Overdie er. Achtermeer zullen wij aan u overeenkomstig uwe prijsaanbieding, zijnde f 26740, opdra gen, zoodra de gemeenteraad aan ons college het daarvoor benoodigde crediet zal hebben toegestaan. Een contract van aanneming zullen wij u te zijner tijd ter onderteekening voorleggen. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. De Burgemeester: w.g.) F. H. "VAN KINSCHOT. De Secretaris: (w.g.) A. KOELMA. DE WILDE BUSDIENSTEN. De heer H. C. Stoutjesdijk, lid van den raad, verzocht heden den raad hem toe te staan de volgende vragen tot het collegé van Burgemeester en Wethouders te mogen rich ten: 1. Is het Burgemeester en Wethouders bekend dat thans twee wilde busdiensten in de gemeente vaste standplaatsen innemen voor het vervoeren van passagiers naar Am sterdam? 2. Zoo ja, achten B. en W. dit dan in het belang van Alkmaar en zijn middenstand? 3. Kunnen B. en W., krachtens verorde ning, aan die busondernemers het innemen van vaste standplaatsen niet verbieden? 4. Zoo neen, waarom werd dit dan des tijds aan taxi-ondernemers wel verboden? 5. Achten B. en W. het, wanneer de be staande verordening hen de bevoegdheid niet geeft om het innemen van vaste stand plaatsen te verbieden, niet noodzakelijk om alsnog onmiddellijk een verordening vast te stellen, waardoor dit euvel kan worden ge- keeru ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Nu de zomer weer voorbij is staan de ko mende uitvoeringen van de diverse Alk- maarsche vereenigingen weer in het middel punt der belangstelling. De keus der Alkm. Operette- en Orkest- vereeniging is thans gevallen op de overbe kende operette „Ein Walzertraum", van Os kar Strauss, waarvan de uitvoeringen zullen plaats hebben op Zondag 23 en Zondag 30 October. De offers voor de monteering gebracht zijn buitengewoon zwaar doch geven de ver zekering van een tevreden publiek. Evenals voorgaande jaren zal ook nu weer een goed verzorgd ballet worden uitgevoerd, met als speciale attractie een prachtige solodans, welke wordt uitgevoerd door mevr. Offen- berg en den heer A. Englander, twee welbe kende figuren op dit gebied. Nadere bijzon derheden vindt men elders in dit blad. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank zijn heden in staat van faillissement verklaard: C. van der Oord, vroeger caféhouder te West-Graftdijk, thans wonende te Oost- Graftdijk (gem. Graft); reehter-commis- saris mr. Fruin, curator mr. Prins te Alk maar. H. C. de Graaff Sr., te Schellinkhout (N.-HJ, rechter-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Winkel te Hoorn. WERK GEGUND. Aan de heeren R. Holman en Zn. alhier is het maken van *540 meter betonnen schoeiïng aan de Kerkstraat te Oostzaan en voor rekening van het gemeentebe- bestuur opgedragen. Op 22 September vond voor dit werk de inschrijving plaats. Deze aannemers waren daarbij de laag- sten met een bedrag van 9438. AANBESTEDING VAN BOERDERIJEN. Namens» de Noordhollandsche Levensver zekering Mij. van 1891 te Alkmaar is aan het bouwbureau fa. F. H. Ringers Zoon te Alkmaar, te Weert aanbesteed het bou wen van 2 Noordhollandsche boerderijen t e Nederweert (L.). Ingekomen waren 22 biljetten. Hoogste inschrijfster was fa. Groenenwegen te Rotterdam voor 44444. Laagste fa. Bos Deeters te Wezep voor 28452. De raming was 31152. De bouw is aan de laagste inschrijfster opgedragen. VERTROKKEN PERSONEN. A. C. Boots, R.K., echtg. van J. C. Draijer, zonder beroep, van le Landdwarsstraat 7 naar Haarlem. W. Keijsper, R.K., zonder beroep, en echtg., geen, en kinderen, van Eikelenbergstraat 46 naar Amsterdam. C. Dijkstra, R.K., sergeant-capitulant, van Snaarmanslaan 139 naar Amersfoort. P. Burgert, N.H., echtg. van P. J. van der Oordt, zonder beroep, van Liefdelaan 14 n. Egmond-Binnen. C. A. Sandberg, R.K., leërl. verpleegster, van Van Everdingenstr. 18 naar Delft. G. T. A. Walta, R.K., leerl. verpleegster, van Van Everdingenstraat 18 naar Delft. J. Blumink, geen, dienstbode, van K. van 't Veerstraat 102 naar Amster dam. M. H. Piet, G.K., zonder beroep, van Clarissenbuurt 4 naar Bussum. G. Prins, N.H., dienstbode, van Oudegracht 253 naar Heiloo. M. J. Jonker, R.K., dienst bode, van Kennemerstraatweg 84 naar Ber gen. G. de Vries, N.H., leerling verpleeg ster, van Polderstraat 6 naar Harderwijk. J. J, Dikkeboom, geen, zakkenstopper, van Kooltuin 13 naar Zijpe, Schagerbrug. J. A Teileman, R.K., bediende, van Overdiestraat 67 naar 's-Hertogenbosch. D. Slotegraaf, N.H., officier Ned. Leger des Heils, van Hekelstraat 9 naar Winschoten. P. Pran ger, N.H., los arbeider, van Oudorperdijkje 29 naar Deventer. A. Douma, geen, dienstbode, van Westdijk 13 naar Bergen. P. J. Meulenbroek, N.H., leerl. machinist N. S., en echtg., van Bisschop Bottemanne straat 12 naar Rotterdam. J. J. Keijzer, R.K., landbouwer, van Westdijk 15 naar Beverwijk. M. W. F. Kroon, W.Gem., kan toorbediende, van Kennemerperk 31 naar Amsterdam. J. F. H. Donders, R.K., wed van J. Hille, zonder beroep, en kinderen, v Oudegracht 259 naar Breda. M. Rovers, Chr. Ger., dienstbode, van Nieuwlandersin gel 55 naar Hillegom. T. F. de Vries, R.K., zonder beroep, van Emmastraat 12 n. Bergen. H. van der Leij, N.H., dienst bode, van Wilhelminalaan 11 naar Rotter dam. R. Floris, R.K., zonder beroep, van Kweerenpad 8 naar Medemblik. H. J. Keurentjes, R.K., kapper, van Groot Nieuw- land 18 naar Didam. A. G. C. Al, R.K., wijkverpleegster, van Varnebroek 7 naar HarenkarspeL G. J. Edelman, geen, hulp in de huishouding, van Julianastraat 32a n Gouda. A. L. H. de Jong, N.H., zonder beroep, van Helderscheweg 18a n. Duitscb land. C. T. Breed, R.K., dienstbode, van Kennemerpark 7 naar Grootebroek, Lutje broek. L. Teunissen, N.H., winkelbedien de, van Snaarmanslaan 99 naar Beverwijk, ARCHIEF, MUSEUM EN BIBLIOTHEEK. Aan het verslag over het archief, het mu seum en de bibiotheek dezer gemeente over het jaar 1937 ontleenen wij het volgende: Op 30 November 1937 overleed, geheel on verwacht, de gemeente-archivaris N. J. M. Dresch, aan wien gedurende ruim 15 jaren de zorg voor de gemeentelijke verzamelin gen was toevertrouwd. Alleen* reeds door zijn inventarisatie-ar beid heeft hij verdiend, dat zijn naam met eere aan het archief dezer gemeente blijft verbonden. In de raadszitting van 23 Dec. werd, bij monde van den burgemeester, de overledene eerbiedig herdacht. In het Nederl. Archievenblad verscheen een „In Memoriam", waarin speciaal zijn werk voor deze gemeente breeder wordt uiteengezet. Na het overlijden van den gemeente archivaris is de heer Th. P. H. Wortel, sinds 1 Dec. 1921 als klerk aan het archief ver bonden, benoemd tot gemeente-archivaris. In het verslag wordt vervolgens de toe stand der archiefbewaarplaats besproken en datgene over het in gebruik nemen van het naastgelegen pand Langestraat 87 ge zegd, wat wij in ons nummer van Vrijdag 14 Oct. bij een bespreking van het gebouw der Openbare Leeszaal hebben opgenomen. Het bind- en herstelwerk van hier ge deponeerde rijksarchieven, door den binder aan het Rijksarchief te Haarlem, kon alsnog blijven voortgaan. Door het overlijden van den gemeente archivaris werden de inventarisatie-werk zaamheden voorloopig geheel afgebroken. Helaas zal hij zelf de ordening en beschrij ving van het z.g. administratief archief, waarmede hij zich vooral bezig hield, niet kunnen voltooien, al zal zijn naam aan den nieuwen inventaris zeker verbonden moeten blijven. Ook diverse andere inventarisaties wach ten nog op afwerking. De tienduizenden fiches op huwel. voor waarden en laatste wilsbeschikkingen uit de notarieele archieven van de 16de en 17de eeuw konden eindelijk dit jaar geheel ge ordend en in boekjes gebonden worden. Met die van de 18de en 19de eeuw tezamen om vat deze klapper nu totaal 243 boekjes met bijna honderdduizend fiches. Uit de z.g. lidmatenboeken van de Ned. Herv. (Groote) Kerk, alhier, die tijdelijk te Den Haag berusten bij den archivaris der Ned. Herv. Kerk in Nederland, Algemeen Rijksarchief, werden hier de namen van alle met attestatie van elders ingekomen personen op fiches gebracht. Deze klapper kwam gereed over de jaren 1655-1734. Daar de Poorterboeken hier na 1608 ontbreken, zal deze klapper wanneer hij eenmaal vol tooid zal zijn, een nuttige aanvulling vor men. Ten behoeve van vele publicaties werden gegevens ontleend aan de verzamelingen dezer gemeente. De aanwinsten zijn van regenten van het Provenhuis G. Wildeman: boedelinventaris G. Wildeman, 1ste, 2de en 9de rekening en rekening 1847/48 van regenten. Uit nalatenschap van wijlen mr. W. C. Bosman: archief West-Friesche Kanaalver- eeniging; archief Stoomtramweg-maatschap- pij EgmondAlkmaarBergen; ordonnan tiën, keuren en statuten van Alkmaar, 1682- 1741. 1 deel. Gebruik van de archieven. Het aantal bezoekers steeg van 551 in 1936 tot 659 in 1937. Voor het gemeentebestuur werd een uit voerig rapport opgesteld betreffende de eigendomsrechten op oever en jaagpad van het Victoriepark en werden onderzoeken in gesteld betreffende het ontstaan van den Bergerhout en betreffende grensuitbreidin- gen in vroeger tijd. Museum De ontruiming van het v.m. politiebureau bracht mee, dat nu een proef kon worden genomen met het toegankelijk stellen van het museum door een ingang vanaf de Lan gestraat. Op Vrijdagen 18 Juni—3 Sept. werd, tegen een verlaagd entrea van 10 ets., de ingang door het v.m. politiebureau opengesteld. De proef is goed geslaagd: het bezoek was op genoemde dagen aanmerkelijk grooter dan voorheen. Duidelijk is gebleken, dat een ingang aan de Langetraat voor het museum een kwestie is van vitaal belang. Het benedengedeelte van het perceel Lan gestraat 87 kon ondanks het feit, dat de plannen voor een speciale inrichting geen doorgang konden vinden toch op eenvou dige wijze worden benut tot het houden van eenige kleine tentoonstellingen, waartoe het pand zich door zijn gunstige ligging aan de drukke hoofdstraat uitstekend leent. Aanwinsten. Mej. J. C. M. Roldanus, alhier, schonk twee belangrijke portretten, geschilderd door W. F. C. Heijmans, geb. te 's-Gravenhage in 1799, leerling van J. W. Pieneman. De por tretten, die van circa 1835 dateeren, zouden voorstellen het echtpaar R(h)oonBruijere. Van mej. L. Koch, alhier, werden ten ge schenke ontvangen een z.g. breislee met zil ver gemonteerd en een zilveren lodderyn- doosje. De heeren J. A. van Riel en A. Zwart schonken elk een door hen gevonden oude z.g. speelmunt. Een grafsteen, gevonden bij graafwerk ach ter de Nieuwe Doelen, werd met goedvinden van B. en W. afgestaan voor herplaatsing in de Groote Kerk, waaruit hy afkomstig bleek te zijn. Aangekocht werden eenige ingelijste frag menten van gebrandschilderd glas, waarop de wapens van de Alkmaarders Jordaen Stoop en Nanning van Veen, resp. hoofdin geland, schepen en heemraad en baljuw en dijkgraaf van de Zijpe en Wieringewaard. Vermoedelijk zijn deze fragmenten afkom stig uit ramen van de Ned. herv. kerk te St. Maartensbrug. De schilderijen Cat. nrs. 31, 32 en 15 wer den afdoende gerestaureerd. Van het laat ste, een portret van koning-stadhouder Wil lem III, bleek het hout van de lyst in zeer slechten staat. Het is door een doeltreffen de bewerking echter mogen gelukken om deze oude lijst te conserveeren. Prentverzameling. Naast een aantal prenten, die in het mu seum steeds ter bezichtiging zijn neerge legd, werden in depot gehouden prenten en kaarten, steeds gaarne aan belangstellenden getoond. Als aanwinsten vielen te noteeren: Gezicht op kerk en dorp Valkoog, 1745. Sepiateek. (van mr. dr. J. Belonje); opening landbouwtentoonstelling, 1902. Foto in lyst (van H. Tuijn, Ursem); kaart van Neder land en Luxemburg, 1830 (van H. Bruin). De belangrijke verzameling ansichtkaar ten, bijeengebracht door mijlen C. W. Bruin vis, werd mèt latere aanwinsten (o.a. een groot albus, geschonken door mevr. Cohen Stuart) nieuw geordend, van een klapper voorzien en geplaatst in twee speciaal hier voor vervaardigde houten doozen. Bibiotheek. Behalve het geregeld gebruik, dat van de bibliotheek ter plaatse wordt gemaakt, wer den een 638 banden uitgeleend. Van mej. W. van der Voort, de fa. Vroom Dreesmann, Amsterdam, uit nalatenschap mr. W. C. Bosman, van den heer P. A. de Lange, van mr. dr. J. Belonje, van de Open bare Leeszaal enz. ontving de bibiotheek boekwerken ten geschenke. Luchtbescherming. Er wordt in deze gemeente vol ijver gewerkt aan de uitvoering van het lucht beschermingsplan. Het hoofd van de lucht beschermingsplan. !t Hoofd van den mcht- volgt deze week een cursus' te Alkmaar, welke speciaal voor leiders op dit gebied georganiseerd is. Moge dit den luchtbeschermingsdienst in 't algemeen betreffen, ook de onderdeelen, speciaal -<e geneeskundige dienst, worden niet verwaarloosd. Als hoofd van dezen dienst treedt de heer dr. S. Moons, ge meente-geneesheer alhier, op. Laatsgenoemde hield Dinsdagavond in het vereenigingsgebouw der Ned. herv. gemeente aan den Slotweg te Egmond a. d. Hoef, zijn eerste les, aangaande het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. Dr. S. Moons zal den geheelen winter door deze lessen blij**en geven. Het pleit zeer voor de vrouwen van Egmondbin- nen dat zij in zoo groote getale zich voor dit doel hebben beschikbaar willen stellen. Niet minder .dan 79 hebben zich voor bovenbedoelden cursus opgegeven waarvan er gisteravond ongeveer 70 waren opge komen om de eerste les bij te wonen. Het was een aardig idee deze eerste les met eenige plechtigheid te geven. Burgemees ter B z en ds. Rosch waren verhinderd de opening bij te wonen. De openingsrede werd gehouden door pastoor Nieveen van Dijkum, terwijl ook de heer E. Vogelen zang eenige woorden ter opwekking sprak. Dameskrans. Onder leiding van de dames De Leeuw en Van den Berg werd een dameskrans op gelicht onder naam van „Protestantsche Huisvrouwen Vereeniging Limmen", met het doel gezellige bijeenkomsten te hou den met handwerk- en ontwikkelings avonden. De opbrengst der handwerken enz. is ten bate van de N. H.-kerk te Limmen en an dere maatschappelijke instellingen. Om de 14 dagen wordt „krans" gehouden Voorloopig gaven 27 dames zich op als lid. Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. eiken dag 10—12 130 —6 en 7—10 uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling JjE leven der zee". Van 15—22 óct., eiken dag 10—12 en 2—5 uur, tentoonsteUing van schilderyen van wege de vereen. „Doorwerken", in 't atelier Kanisstraat, hoek Geest. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer, Qe kunst om te leven (rom.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum. mer Je kunt niet alles hebben (kom)* hoofdrollen Alice Fay en Don Ameche* tweede hoofdnummer De man die twee maal leefde (sens.) Toegang boven 14 jaar Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpiloot (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. (Gepro. longeerd). Toegang boven 18 jaar. Donderdag 20 October. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks- universiteit film vertooning „Jabonah, langs de heirbaan der volkeren naar het hart van Azië". 8 uur, De Unie, lezing prof. Alazard voor het genootschap Nederland—Frankrijk. Hft Fntit. dat uitaeschoten wordt alt I Het fruit, dat uitgeschoten wordt als ondeugdelijk of niet versch. wordt j I ..vernietigd'Alleen zóó blijft de boomgaard frisch en rijkdragend. zóó I voorkomt men. dat de bloesem afvalt I - en vertrapt wordt, of dat de takken Ien twijgen breken. Doch wat het voor- l naamste is: zóó blijft de plukker sterk - en gezond, zóó behoudt hij zijn levens- j vreugde en arbeidsdrangzóó blijft I hij tevreden en zal het leven blijven 1 I liefhebben. Bidt. 1» urn wrr siUm De werkzaamheden aan den dam in 't Waardje. Het werk aan den dam in 't Waardje vlot den laatsten tijd minder goed, tenge volge van het slechte weer. Een gedeelte van den dam welke in werkverschaffing wordt uitgevoerd, dat reeds heelemaal ge reed was, is door de stormen bijna geheel vernield. Een aantal rietschorren is tenge volge van den hoogen waterstand en de zware stormen weggeslagen. Ook de schaftkeet is van den dam afgewaaid. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente 11 gevallen van deze be smettelijke ziekte voorgedaan. Er zijn thans 90 koeien, 10 kalveren en eenig klein vee door deze gevreesde ziekte aangetast. In Zuidscharwoude zijn reeds 3 veestapels aangetast. Een aanrijding. Gistermorgen had ter hoogte van het perceel, toebehoorende aan den heer Klooster, bakker alhier, een aanrijding plaats tusschen een bus van de N. A. C. O. en een particuliere auto van den heer van der Pol uit Bergen. De N. A. C. O.-bus, die van Egmond aan Zee af kwam haalde in de bocht van den Nieuwen ZeewegHeerenweg te weinig naar rechts uit en nam derhalve de bocht om op den Heerenweg te komen te scherp. Op het eerste gezicht liet de botsing zich nogal ernstig aanzien. Pesoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Er was alleen ma* terieele schade. De politie was terstond ter plaatse. De zaak zal in der minne ge schikt worden. Kermis. De kermis alhier is weer achter den rug. Ook dit jaar trok de Pettener kermis veel belangstelling. Vooral Zondag waS het zeer druk en hebben de diverse ker- mis-exploitanten goede zaken gemaakt. Voor het dansen waren ook nu weer zooveel liefhebbers, dat de betreffende lokaliteit bijna te klein was. De Centraal Bioscoop uit Oudkarspel is door velen be zocht en met genoegen. Over het algemeen heerschte er een echt vroolijke kermisstemming, welke niet noemenswaard werd gestoord. De kermis 1938 kan dan ook zeer zeker als geslaagd worden beschouwd. Nutsvergadering* Dinsdag 18 October vergaderde het Nutsdepartement onder leiding van ds. Boe- rendonk. Uit de ingekomen stukken noemen wU een schrijven van het Centraal Bureau voor de statistiek, betreffende de jeugdvorming! een circulaire van het hoofdbestuur over het houdén van cursussen voor volwassenen en de verslagen van de hoofdbestuurs- en districtsvergaderingen. De rekening van den penningmeester was groot in ontvangsten 92.94, in uitgaven f 38.74 met een batig saldo groot f 54.20. P® aftredende bestuursleden, de heeren C. Boe- rendonk, W. C. van Setten van der Meer en Joh. Kuil werden by acclamatie herkozen. Bij de vaststelling van het winterprogram werd besloten op 1 Nov. a.s. als spreekster uit te noodigen mej. Menagé Challa en haar te verzoeken te vertolken het stuk »De Vreemdeling" van Ant. Kooien. Begin Februari zal als spreker worden uitgenoodigd de heer Hemmer te Beenistcr*

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2