'ZBinnwland Smlteim HOMIG's KEUKEMSTROOPM^^V 3 broertjes en 2 zus'es waren héél erg verKouden, ROMAN GEMENGD NIEUWS. Crematie van Karl Kautsky. Veel belangstelling. Auto's met Dieselmotoren worden belast. Benzinebelasting iets lager. „Nationale Lloyd" failliet. Honderden waren op Westerveld gister aanwezig toen de met vele kransen bedekte auto met het stoffe lijk overschot van Karl Kautsky, den bekenden Oostenrijkschen Sociaal- Democratischen econoom en politicus, en eenige volgauto's daar arriveerden. Door een haag van belangstellenden werd de baar, die gedekt was met de vlag der S. D. A. P. naar de aula gedragen. Voorop liepen vertegenwoordigers van afdee- lingen van de S. D. A. P. en de moderne vakbeweging uit de gemeente Velsen, die omfloerste vaandels meedroegen. Onder degenen, die den stoet volgden, bevonden zich vele bekenden personen uit de socialistische internationale en uit de S. D. A. P. in Nederland. Zoo waren o.a. aanwezig de heeren Louis de Brouckère en Friedrich Adler, voorzitter en secretaris van de S. A I., Emile Van der Velde, Kamiel Huijsmans, Koos Vorrink, voorzitter en C. Wouden berg, secretaris der S. D. A. P., ir. J. W. Albarda, voorzitter van de Kamerfractie der S. D. A. P., E. Kupers, voorzitters van het N. V. V., de Amsterdamsche wethou ders S. Rodrigues de Miranda en E. Boek man. Er waren bloemstukken o.a. van de socialistische arbeiders in Nederland, De nemarken, Zweden en Letland, alsmede van de Sozial Demokratische Partei Deutschland. Op het orgel werden de „Internationale" en „Brüder zur Sonne zur Freiheit" ge speeld, waarna ir. Albarda als eerste spr. 't woord voerde. Hij herinnerde er aan, dat in de te Brussel gehouden vergadering van de S. A. I. Louis de Brouckère bewogen woorden van eerbied en dank heeft gewijd aan de groote figuur, die Kautsky was. De executieve der S. A. I. is gedurende de geheele vergadering van de gedachte aan Karl Kautsky vervuld gebleven. Gaarne zou de voorzitter der S. A. I. ook hier de tolk van allen zijn geweest. Met schaamte moet spreker zeggen, dat dit niet toege staan werd. Uitvoerig schetste spreker het vele werk, dat de overledene in het be lang der socialistische arbeidersbeweging heeft gedaan en wees ten slotte op het tra gische einde van dezen grooten strijder en theoreticus als banneling in een vreemd land. In de Duitsche taal richtte spreker ver volgens eenige woorden tot mevrouw Louis Kautsky, de weduwe van den overledene. De heer Koos Vorrink sprak hierop na mens de S. D. A. P. in Nederland en als vertegenwoordiger „dier honderdduizen den, die in den geest met ons vergaderd zijn, maar die niet hier konden komen en wier stemmen niet luid en klaar konden klinken". Als de socialistische beweging zoo diep bewogen is, is dit omdat dit sis zoo'n tragisch uur voor de zaak, die hij met al zijn hart heeft gediend. „Hij gaat van ons in een uur, waarin we zoo noodig heb ben die grooten van geest, die het woord kunnen spreken, waarop wij wachten". Ook deze spreker richtte zich met eenige gevoelvolle woorden tot mevr. Kautsky. Ten slotte werd nog in het Duitsch het woord gevoerd door den heer Sam de Wolff, die den emigré gedurende geruimen tijd gastvrijheid heeft verleend. Terwijl het orgel het lied „Aan de strij ders" speelde, werd de baar neergelaten. DE „HUNZE 13" GELICHT. Men is er gisteren eindelijk in geslaagd het wrak van de „Hunze 13", welk schip op het IJsselmeer, ter hoogte van het eiland Marken, is gezonken, te lichten. Een sleepboot van de firma D. Goedkoop en Zonen heeft het wrak op sleeptouw ge nomen en vannacht te ongeveer half een bevond de sleep zich ter hoogte van den vuurtoren van Durgerdam. Hedenochtend vroeg, nadat men er in geslaagd was de „Hunze 13" leeg te pom pen, is het schip, dat op één kant lag, in een bok geplaatst. De groote bok werd gesleept door de „Daniël Goedkoop". De „Hunze 13", waarvan de kajuit en dekhut- ten verdwenen zijn, kwam hedenmorgen te Amsterdam aan. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de motorrjjtuigènbelas- tingwet. De regeering wijst hierin op het feit, dat een steeds stijgend aantal motorrijtuigen van Dieselmotoren wordt voorzien, welke motoren niet met benzine, doch met niet aan belas ting onderworpen olie worden ge dreven. Reeds thans wordt hierdoor een bedrag van ongeveer 2 V, millioen gulden aan de schatkist onttrokken, welk bedrag in de naaste toekomst nog aanmerkelijk zal stijgen. Ten einde deze bevoorrechting van ge bruikers van Dieselmotoren boven de ge bruikers van benzine op te heffen, stelt de regeering voor om de motorrijtuigenbelas ting te verdubbelen voor alle motorrijtui gen, die voorzien zijn van andere dan benzinemotoren. Dat deze extra heffing matig kan wor den genoemd, blijkt volgens de regeering uit het feit, dat de daaruit voortvloeiende verhooging van de motorrijtuigenbelas ting voorloopig niet meer dan 800.000 per jaar zal bedragen. Voorts stelt de regeering in uitzicht een zoodanige wijziging van de omzetbelas- tingwet, dat voor de berekening van de ingevolge die wet te heffen belasting, zoo wel ten aanzien van ingevoerde als van de hier te lande vervaardigde benzine, het krachtens de benzinebelastingwet geheven bijzonder invoerrecht ad. 8,60 per 100 K.G. met een accijns gelijk gesteld wordt, hetgeen dan zal medebrengen, dat in de waarde der benzine, waarvan de omzet belasting en haar equivalent geheven wordt, dit bedrag van 8,60 niet meer be grepen behoeft te worden. Het automobielverkeer als geheel be schouwd zal door deze combinatie van extra-heffing en belastingverlaging met meer dan een half millioen gulden worden ontlast. ERNSTIGE BOTSING ONDER IJSSELMONDE. Jongeman op slag gedood. Woensdag heeft op den rijksstraatweg naar Dordrecht onder IJsselmonde een ernstige botsing plaats gehad tusschen twee wielrijders, welk ongeval den 18-jarigen Rotterdammer J. Ramsteij uit de Rieder- straat het leven kostte. Ramsteij reed op het rijwielpad langs den straatweg in de richting Dordrecht, toen hij ter hoogte van den Voorweg tegen een anderen wielrijder opbotste, die wegens mankement zijn fiets stond na te zien. Ramsteij kwam met een smak te gen den grond terécht en bleef bewuste loos liggen.'De dokters Mol' en Vroege konden slechts dén dood constateèren. ELECTRISCHE TREIN OP LORRIE GEREDEN. De electrische trein uit Utrecht, die om 12.16 te Woerden moest afriv;ëren, is tus schen Vleuten en Harmeien op èen tege moetkomende electrische lorrie gereden De arbeiders die op de lorrie zaten, wisten er tijdig af te springen en zoodoende hun leven te redden. Het baanvak werd ge stoord. De treinenloop moest over enkel spoor geleid worden. Het treinverkeer kreeg groote vertraging en functionneerde eerst te vijf uur normaal. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. 51-jarig monteur het slachtoffer. Gisteren is op het terrein van de oude gasfabriek aan den Oostzeedijk te Rotter dam, achter de Libellenstraat, een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 51-jarigen mon teur J. Scheffer, gewoond hebbende in de Ruwaardstraat te Rotterdam, het leven heeft gekost. Op het betreffende terrein is, in de na bijheid van het oude transformatorhuisje, een nieuw groot transformatorhuis opge trokken en gisteren was men bezig om ka- i avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waien ze alle 5 weer beter. D00s 3Q g( maar Moeder wist raad. Zij haalde s i bels te verleggen van het oude gebouw naar het nieuwe. Men werkte in een cel in het nieuwe transformatorhuis, waar de stroom in verband met de werkzaamheden was uitgeschakeld. De monteur Scheffer, die blijkbaar niet wist dat in de andere cellen de stroom van 5000 volt niet was uitgeschakeld, begaf zich in een andere cel en nog voor men eenige waarschuwing tot den man kon richten, zagen de andere ar beiders een groote vlam, waaruit het lichaam van S. totaal verkoold te voor schijn kwam. De stoffelijke resten zijn per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Goolsingel ver voerd. MELKHANDELAAR CONTRA CRISIS-AMBTENAREN. In verzekerde bewaring gesteld. Toen de ambtenaren van den crisis op sporingsdienst gisteren den melkwagen van den te Boskoop wonende melkhandelaar C. F. M. in beslag wilden nemen, onder vonden zij heftigen tegenstand, waaraan de drie gemeente-veldwachters en de rijksveldwachter te pas moesten komen om den woedenden man en diens zeventien jarigen zoon in bedwang te houden. M, waarmede de crisis-ambtenaren steeds moeite hebben, omdat hij zich van de crisis-bepalingen die voor zijn bedrijf gel den, niets aantrekt heeft thans geweigerd zich aan te sluiten bij de algemeene ver- eeniging voor melkvpprziening te 's Gra- venhage. De ambtenaren' van den crisis opsporingsdienst hadden opdracht gekregen om den melkwagen van M. in beslag te nemen, waartoe zijn paard en wagen naar het gemeentehuis brachten. M. en zijn zoon gingen mede om tevens met den burge meester het geval nader te bespreken. Voor het gemeentehuis gekomen, wilde de zoon van M. echter met paard en wagen er vandoor gaan. De politie schoot ijlings toe en pakte den jongeman beet die zich krachtig begon te verzetten. Toen M. dit zag, kwam hij zijn zoon te hulp en slaande en schoppende trachten zij zich samen aan den arm der politie te onttrekken. Na veel moeite ge lukte het vier man politie het tweetal achter slot en grendel te zetten. M. is in verzekerde 'bewaring gesteld, terwijl zijn zoon, na te zijn verhoord, in vrijheid is gesteld. LOCOMOTIEF OP HET CENTRAAL STATION ONTSPOORD. Ttreinverkeer ondervond vertraging. Gisteravond om even over half acht is op het oostelijk eiland van het Centraal station, even buiten de overkapping, een lichte ran geerlocomotief door Ontijdige wisselbedie ning ontspoord. Door deze ontsporing;-cfte geschiedde op 'een knooppunt van wissels, werden aè spo ren 2 tot'én mét T buïfèh "dienst gesteld, 'zoodat alle vertrekkende" en binnenkomende treinen "naar en van de-richting 't Gooi éh Utrecht via de sporen 8 en 14 moesten wor den geleid. Gelukkig gebeurde het ongeluk niet op een spitsuur. Met man en macht is men aan het werk gegaan om de uit de rails gèloopen machine weer op het rechte spoor te brengen. Schade hééft de locomotief slechts zeer weinig op- geloopen en ook persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. Ook de internationale treinen hadden een vertraging van ongeveer een half uur. Het weer in de rails plaatsen van den ontspoorden locomotief op het oostelijke em placement van het Centraal station was een zwaarder karwei dan men aanvankelijk had gemeend. Te middernacht was men er nog niet in geslaagd de machine in den norma len stand te brengen. Na vele uren van zwaren arbeid heeft men er tegen drie uur in den nacht tënsioHe in mogen slagen den ontspoorden locomotief weer op zijn plaats te krijgen, waarmede tevens de stagnatie in den treinenloop was opgeheven. OUDE VROUW DOOD GEVONDEN. Misdaad in het spel? In het stile dorp Strijen, in de Hoeksche Waard, aldus het Vbld., heeft men gister morgen een vreeselijke ontdekking gedaan. In een woning aan de Oude Bonaventura- ,Uit het Engelsch jdoor W. A. C. 5) HOOFDSTUK III. David Lamont stelde in dit stadium geen werkelijk belang in Laline Lester. In hem was een Pan-achtige plaagzucht gevaren en het had hem een soort schooljongens genoegen verschaft, in staat te zijn ge weest haar in Washington belachelijk te maken dat was alles. Ze scheen een product van die verwende, al te toegeeflijk behandeld geworden wereld van vrouwen, die voor geen enkel denkend man van eenig belang was en hij had net veel te druk, om zich nu met zulke dingen te kwellen. Hij had zich zelfs haar uitnoodiging niet herinnerd, gedurende de dagen, die hij in New York was en wetende, dat hij Jack Lumley op de Olympic zou ontmoeten, had hij zich over dezen evenmin bekommerd. Daarom vroeg hij, terwijl hij in de veranda zijn koffie zat te drinken, zijn in nerlijk bewustzijn af, waarom het zien van zjjn ouden vriend en de twee dames hem eenigszins een gewaarwording van vage ge ïrriteerdheid had veroorzaakt. „Wat een dieren zijn we toch bij slot van rekening!" zei hij tot zich zelf. „Ik geloof, omdat het zoo verduiveld prettig is naar het meisje te kijken, dat het jacht instinct, om haar aan Jack te ontrukken, in me wakker wordt". Toen fronste hij zijn gelaat. Hij moest immers het maken van nieuwe kenissen vermijden en zelfs niet veel omgaan met oude. Zij zouden zeker binnen enkele minuten binnenkomen en de veranda van 't restau rant was groot genoeg, dat hij net kon doen of hij zoo'n goeden vriend als Jack Lumley niet zag! Daarom dronk hij zijn koffie op en zocht, hoewel ongaarne, een heenkomen naar den rooksalon; de belang stelling en geïrriteerdheid verdwenen dien avond spoedig, doordat hij verdiept ge raakte in het boek, dat hij had meege bracht, over de geschiedenis van het land, dat zijn bestemming zou zijn. Op die ma nier vergat hij, dat er nog zulke dingen waren als allerliefste meisjes, en oude vrienden totdat Jack, nadat de beide dames zich in haar luxe hutten hadden teruggetrokken, alleen binnenkwam en hem aantrof. „David! Dus tenslotte ben je er toch!" „Wel zeker! Ik wachtte tot je niet langer schildknaap van dames was, oude jongen. Ik heb mijn bekomst van die alomtegen woordige vrouwspersonen van mijn eigen land!" en hij lachte geprikkeld. Een wolk overtoog Jacks zachte, blauwe oogen hij vond het onaangenaam, dat zijn godin in deze categorie werd begre pen. „Juffrouw Lester en haar tante behoo- ren tot de liefste menschen, die men kan ontmoeten", bracht hij stijfjes in het .mid den. „Toegegeven „Mevrouw Greening heeft het buiten van mijn nicht in Kent bij Dover gehuurd je weet wel, Channings Griory en zij gaan daar, na Parijs en Londen te hebben bezocht, den zomer doorbrengen". „Zij zullen het huis wel volhalen met gasten, die er niet op hun plaats zijn en de bedienden heelemaal gek maken, en ik veronderstel wel, dat zij tweemaal zooveel huur zullen betalen, als werd gevraagd!" Nu lachte Jack, terwijl hij ging zitten en een sigaret opstak. „Je bent in een verduiveld slecht hu meur, David! Wat is er aan de hand? en waarom ga je ditmaal naar Europa?" „O, -r- alleen maar voor een vluchtig be zoek aan Parijsen ik moet bij mijn kleermaker in Londen zijn merkwaar dig, dat de besten onder hen hun snit ver liezen, als zij zich in Amerika vestigen!" Toen praatten ze nog een half uurtje over sport David had vóór den oorlog gedurende een seizoen gejaagd in Lei- cestershire. „Dus je wilt niet als vierde gedurende de maaltijden aan ons tafeltje van drieën aanzitten, David?" ,Neen, dat doe ik niet! Ik ben aan boord om te werken en te rusten. Goeden nacht!" Laline Lester werd den volgenden dag schedijk vond men het lijk van een 76-jarige vrouw. Toen omstreeks zeven uur de melkboer bij het huisje van de alleen wonende we duwe Smit kwam, zag hij, dat de deur op een kier stond. Dit was voor hem het tee- ken, dat de bewoonster melk noodig had en daarom vroeg hij, wat er geleverd moest worden. Op zijn roepen kwam echter geen ant woord en daarop opende hij de deur. Tot zijn grooten schrik zag hij toen het lijk van de bewoonster in een plas bloed liggen. Onmiddellijk heeft de melkboer de politie van zijn ontdekking in kennis gesteld. De politie stelde een onderzoek in en het parket uit Dordrecht werd gewaarschuwd. Gistermorgen omstreeks zes uur had men de weduwe Smit nog gezien en gegroet, toen zij de blinden van haar woning opende. De buren vertelden, dat de vrouw deze och tend, tegen haar gewoonte in, zoo bijzonder vroeg op was. De politie kon over dit voor val geen nadere gegevens verstrekken. Het parket uit Dordrecht heeft een onder zoek ingesteld. De weduwe L. SmitBarendregt, die 75 jaar oud was, woonde alleen. Haar kinderen zijn allen getrouwd en wonen elders. Des nachts logeerde altijd een buurmeisje by haar. Als gewoonlijk vertrok die gistermor gen omstreeks zes uur. Er was toen niets bij zonders aan de vrouw te merken. De tweede kamer van de Amsterdamsche rechtbank heeft vandaag in staat van fail lissement verklaard de N.V. Verzekering- maatschappij „Nationale Lloyd", kantoor houdende Keizersgracht 267. Tot curator is benoemd mr. D. Giltay Veth en tot rechter commissaris mr. J. Sprey. De directeuren van deze N.V. waren de bankiers Wiegerinck en Muschter, die on langs, verdacht van ernstige fraudes, door de justitie zijn gearresteerd. De Leidsche Hortus Botanicus her opend. - Gistermiddag heeft in tegenwoor digheid van verschillende genoodigde auto riteiten de officieele heropening van den Leidschen Hortus Botanicus en de ingebruik name van het nieuwe kassencomplex in den Botanischen tuin plaats gehad. Vrouw vermist te Landsmeer. - Op Woensdag 12 October j.1. des avonds tus schen acht en tien uur heeft Johanna Su- sanna Schoen, oud 48 jaar, gehuwd met Wil lem Hendrik Erens, wonende Stoombootweg 7 te Landsmeer, haar woning verlaten en sedertdien niet teruggekeerd. Zij was in den laatsten tijd zeer zwaarmoedig, zoodat een ongeluk wordt gèvreesd. Bij het verlaten der woning was de vrouw gekleed in zwarte japon, beige mantel» bejge kousen, lage schoenen, zWarte hoed met voile. Waarschijnlijk droeg zij een .beige handtasch. Het signalement van de vrouw luidt: lang plus minus 1.55 meter, blond haar .licht grijze oogen, kleine- neus. De vrouw heeft een kunstgebit in den boven kaak. Zij heeft een Zaansch dialect en spreekt vloeiend Duitsch. De burgemeester van Landsmeer verzoekt opsporing en be richt van de vermiste vrouw. De boterheffing. - Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter is1 behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 20 tot 27 October vastgesteld op 70 cent per K.G. (onveranderd). Boternoteering. - De commissienofT** ring voor Nederlandsche boter is cj„. vastgesteld op 73 cent per K.G. Staking bij Koolhoven beëindigd Naar men van directiezijde mededeelt i' den loop van Woensdag en gisteren de,."1 king by de N.V. Koolhoven Vliegtui ®la" briek tot een einde gekomen. De vakh heeft den strijd als beëindigd beschouwd°nd de arbeiders van Koolhoven hebben guf" ren hun plaatsen op de fabriek weer beï^ tegen de bestaande arbeidsvoorwaarden De eerepromotie van minister van blik - Zooals reeds gemeld heeft gistermiddag in de groote aula van het Koloniaal Insti tuut de promotie plaats gehad van den mi nister van defensie, den heer J. j. q Dijk tot doctor honoris causa in de rechts11 geleerdheid, welke onderscheiding den mU nister is toegekend door den senaat der Vrye Universiteit te Amsterdam, hoogeschool gisteren haar stichtingsdag her dacht. Nadat de promotor, prof. mr. V. H. Rut. gers den minister de doctorsbul had over handigd, kreeg dr. van Dyk gelegenheid ujting te geven aan zyn groote erkentelijk, heid jegens den senaat in het algemeen en jegens de faculteit in het bijzonder voor de onderscheiding, die zij hem waardig hadden gevonden. Dr. van Dijk eindigde zyn korte toespraak met woorden van dank en waardeering tot zyn promotor en persoonlijk vriend, profes, sor Rutgers. Installatie burgemeester Oud. - Na de installatie van mr. P. J. Oud als burge meester van Rotterdam heeft ook nog het woord gevoerd de heer Menist (R.SAJ,), die den nood van het proletaristische deel der bevolking van Rotterdam schetste. De heer Oud is verantwoordelijk voor het be leid, dat in de crisisjaren zoo planmatig het levenspeil heeft afgebroken. Als het waar is, dat de heer Oud naar Rotterdam gekomen is om orde op de zaken te stellen als regee- rings-commissaris, dan vindt hij in spreker zijn felsten bestrijder. Daarna werd de ver gadering gesloten. Pleizieirijders slaan hun slag. - Woens dagavond werd by de politie te Nijmegen aangifte gedaan, dat een auto, welke onbe heerd op den Driehuizerweg tsond, was ge stolen. Later werd de wagen teruggevonden op een afgelegen weg nabij den Groesbeek- schenweg. Gisteravond is weer een auto ontvreemd, welke jpet eigendom is van een Nijmeegsche garage. Eenige uren later is gerapporteerd, dat--die-vermiste wagen in botsing was ge komen met een boom aan den Berg-en-Dal- schen Weg nabij den Apostelenweg. De auto was zwaar beschadigd, doch de inzittenden, vermoedelijk pleizierrijders. die een tochtje door de omgeving van de stad hadden ge maakt, waren weer verdwenen. Het ongeluk te Halsteren. - Het zeven jarig zoontje van de familie de Klundert, dat gisterochtend te Halsteren op een vrachtauto sprong, waardoor de jongen ern stig werd gewond, is in het zieenhuis te Bergen op Zoom aan de verwondingen overleden. tamelijk laat wakker en had een vast be sluit genomen de overwinning behalen op majoor Lamont. Niet dat hij haar in het minst aantrok, zei ze tot zich zelf maar juist om hem te toonen, dat hij dat bravourstukje van onverschilligheid vol strekt niet met haar kon beginnen. Man nen waren haar natuurlijke dienaren en zij was niet van plan van een hunner in subordinatie te verdragen! Wat was ze blij, dat ze voor de bootreis al die mooie toiletjes had! Voor elk van de zes dagen een ander! En van de tweed of wollen costuums of de met bont afge zette mantels, stond het een haar al beter dan het ander! Vanmorgen zou ze het mauve-met-grijs wollen costuum aandoen en er een bouquetje violettes de Parme in steken. (Ontelbare doozen met bloemen stonden in de koelkamer 4n wachtten er op om voor eiken dag van de reis als versch te worden te voorschijn gebracht). Wat een geluk, dat het geen ruw weer was, want, aangezien ze nooit tevoren op zee was geweest, wist ze eigenlijk niet welken invloed een zeereis op haar zou hebben. Jack had haar verzekerd, dat hun stoe len op de allerbeste plaats stonden, buiten den tocht en aan lijzijde. Ze zou niet op haar tante wachten, die de luxehut naast de hare had, met de bad kamer er tusschen. Ze zou dadelijk Celes- tincs laten roepen en onmiddellijk na haar ontbyt te hebben gebruikt, opstaan. Majoor Lamont moest zeker lichaamsbeweging ne men en Jack zou hem dus gedurende den morgen wel vinden en dan zou het tus schen haar en hem tot een ontmoeting ko men, of hij het prettig vond of niet! Toen kwam Jacks briefje binnen: „Een goddelijke zonneschijn! Ik zal boven aan de trap bij de lift op je wachten. Jack". En in minder dan een uur stond ze naa3t hem een volmaakt betoo 'erend schil* derijtje, in haar mauve-met-grijs costuum, haar beeldig mooie voeten in de keurigst® denkbare peau de suède schoentjes ®n smettelooze zijden kousen van dezelfde kleur. Ze scheen zoo frisch als de viooltjes in haar ceintuur en vol vroolijke verwach* ting. Teedere liefde lag er in kapitein Lumley* oogen. Alles was voor haar in gereedheid gebracht, toen ze bij de stoelen kwamen kussens en reisdekens en de dek* stewards brachten juist den kippebouill°n- „Kyk, het is elf uur!" zei Laline. „Ik vind, dat we wat moesten wandelen t opperde Jack. „Je kunt den ganschenmid* dag slapen". Er was geen majoor Lamont in zicht. Een wandeling en een grondig onderzoek hoe het schip er -uitzag, zouden iets keel geschikts zijn. Veler oogen volgden het paar met b®" langstelling en bewondering, toen de 6e" bruikelijke wandeling begon. Laline W3S zoo'n stralend schepseltje. Ze hadden vier maal het dek heelemaal rondgeloopen, maar er was geen spoor J® ontdekken van een heel slank, Amen* kaansch heer met zwart haar. (Worde vervolgd)-

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6